Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) Engineer086


Engineer086
Modder

Sziasztok!
Segítenétek nekem abban, hogy AC 16-ba miként lehet importálni .FBX kiterjesztésű tárgyat?
Köszönöm a válaszaitokat! :R

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#2202) copass válasza Engineer086 (#2201) üzenetére


copass
veterán

blender-ben megnyitod az fbx-et, exportálod 3ds-be.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2203) A Zéé


A Zéé
addikt

Urak!
GDL programozást hol, vagy hogyan lehetne leghatékonyabban megtanulni? Illetve melyik program az, amivel egész hatékonyan el lehet követni ilyent?
Nagyon nem akar összejönni semmi munka + levelezőn vagyok az egyetemen is, és addig is befektetném az időmet, és első körben megpróbálnám először azt az elemkönyvtárat korszerűsíteni, kibővíteni, amit kaptam annó cserépkályha látványtervekhez. Már elértem annak a pakknak a korlátait, nagyon sok mindent trükközve, vagy mindenféle alapelemekből összeállítva tudok csak megvalósítani, az meg nem túl hatékony, és kényelmetlen is használni.
Második körben, ha már megy a dolog, akkor viszont szerintetek mennyire lehetne ilyennel pénzt keresni? Nem főállásban, csak ilyen eseti jelleggel.

Tanfolyam, könyv, oktatóvideó, vagy egy sima segédlet is érdekelne, a lényeg az lenne, hogy érthető és hatékony legyen. Programozói tudásom közelít a 0-hoz, de szeretném megtanulni. Illetve ha valakinek van ilyen téren tapasztalata egy nagyságrendileg közelítő árat is írhatna, hogy mibe fájna ezt megtanulni, programot megvenni, ilyesmi.

Just a simple Lineman...

(#2204) Engineer086 válasza copass (#2202) üzenetére


Engineer086
Modder

Köszi.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#2205) copass válasza A Zéé (#2203) üzenetére


copass
veterán

iszonyat nehéz + ha magas szinten is műveled nagyon nehéz cégeket fogni akiknek kiegészítőket .librarykat gyártász.
eptar.manubim. ők jók .főleg az eptar.nekem segített már abban hogy az ac gyári elemét kijavította mer szar volt.:-)

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2206) daninet válasza A Zéé (#2203) üzenetére


daninet
veterán

BASIC programnyelv alapú a GDL, úgyhogy ha nulla tudással rendelkezel először programozói gondolkodásmódot és az alap programnyelveket kell megtanulnod.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2207) A Zéé


A Zéé
addikt

jövök akkor egy új kérdéssel, igazából már ez is tudna sok mindenben könnyíteni:

Ha különböző elemekből pakolok össze új elemeket, és abból csoportot csinálok, akkor annak a csoportnak lehet valahogy a referencia pontjait definiálni?
Mert itt van nekem pl egy csempe széle fugával (ez az egyik ok, amiért módosítani kéne a könyvtáramat, a mostani elemeknek nincs fugája, de igény már lenne rá, hogy látszódjon):

Ezt most összelegózom több elemből, de ugye itt van egy rakat referencia pont egymáson, és ráadásul még nem is ott, ahol nekem kényelmes lenne, nem tudom egyszerűen összerakni, minden elemnél ki-be kell zoomolni, mert a fuga itt 0,1mm széles, és azon van a 3 pont. Jó lenne, ha tudnék csoportonként mondjuk 2-2 ref pontot kijelölni, sokkal egyszerűbb lenne az életem.

Ez lett amúgy a végtermék:

És ezért is lenne jó tudnom gdl-ül, mert itt a párkányok is egyedi gerendaprofillal lettek megcsinálva, de ide fugát bevinni nem tudok, illetve itt a csempe idomokat is úgy legóztam össze más elemekből, mindegyiknek van egy rakat ref. pontja, de nekem elég lenne csak a sarkain. + a renderelést is baromira megnehezíti, mert ez a kályha baromi sok elemből áll.

Just a simple Lineman...

(#2208) copass válasza A Zéé (#2207) üzenetére


copass
veterán

profilos falból +alakzatból egyszerűbb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2209) gNAT_hu válasza A Zéé (#2207) üzenetére


gNAT_hu
tag

Ha egyszer összeraksz egy elemet és kijelölöd bármikor elmentheted könyvtári elemként. Ehhez nem kell GDL-hez érteni.

Ugyan így alakzattá is alakíthatod az elemeket és ezekből építkezhetsz tovább.

A GDL akkor hatékony ha paraméterezhető (geometriai szabályokkal leírható) különböző elemeket kell modellezni.

Kérj ajánlatot a GDL oktatásra valamelyik (saját?) ArchiCAD viszonteladótól !

(#2210) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Sziasztok !

Papiron van egy megközelítőleg 200m2-es lakás részletes tervrajza , aki vállalna Archicad-ben való elkészítését pü-ben érdeklődjön .
Az ár megbeszélés tárgyát képezi .

Köszi :R

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#2211) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!

A kérdésem egyszerű, remélem a válasz is az, amivel szolgálni tudtok.
Alaprajzi 3D-s elemekből lehet vonalas rajzot csinálni AC17-ben? (úgy, mint metszetnél a metszet leválasztása)

Köszi előre is a segítségeteket! :R

(#2212) gNAT_hu válasza Nixon18 (#2211) üzenetére


gNAT_hu
tag

munkalap eszközt ajánlom figyelmedbe

(#2213) Nixon18 válasza gNAT_hu (#2212) üzenetére


Nixon18
senior tag

Remek! Köszönöm a gyors választ!

(#2214) nagyt0m válasza Nixon18 (#2211) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

Ha felrobbantod csak vonalas lesz.
Vagy a nézetekbe átmész és ott már csak vonalas lesz a rajzod.

(#2215) d3kk válasza Engineer086 (#2002) üzenetére


d3kk
senior tag

___

[ Szerkesztve ]

(#2216) d3kk válasza Engineer086 (#2002) üzenetére


d3kk
senior tag

Engineer086 (#2002)

szerintem is ez a legjobb megoldás :)

(#2217) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

Az Archicad 17 ill 18 ashoz, Nvidia Quadro vagy AMD Fire Pro karesz az ajánlott ?

A gép amiben lenne,
32 GB ram, Intel 4770 cpu
Asus Z97-k (2202) lapban
Samu SSD stb..

http://prohardver.hu/tema/archicad_9_0_hun/hsz_2207-2207.html
Szép, szinte pont ilyen cserépkályhánk van.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2218) copass válasza Core2duo6600 (#2217) üzenetére


copass
veterán

quadro 2000, 600 határeset.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2219) daninet válasza Core2duo6600 (#2217) üzenetére


daninet
veterán

quadro 2000-el nagyon pörög :K Multkor kaptam egy NewYork-i art-deco magasházat (kb 20 szint) egyben megrajzolva minden stukkóval, egy kicsit gondolkodott, aztán forgatta mint a szélvész :K

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2220) decens


decens
tag

sziasztok, segítséget kérnék.
egy régi tervből (6.5) kellene most dolgoznom, adatszolgáltatásként kaptam egy ac17 verzióba mentett pla-t, amiben minden rendben van. de én 15-össel dolgozom és a visszamentett pln-be hiába olvasom be a 17-hez tartozó könyvtári elemeket (a .lib könyvtárból), mégis vannak elemek, amiket nem hoz át.
a röhej az egészben, hogy az üres nyílászárók ezek. üres ablak, üres ajtó.
próbáltam beolvasni a 6.5 "gyári" könyvtárát, próbáltam a 15 sajátját is, de semmivel nem hajlandó kicserélni a hiányzó ablakokat.
mit lehet tenni?? ha nem muszáj, nem kezdeném el egyesével, manuálisan kicserélgetni, mert nem az olyan trendi :-) (Q sok ablak van..)

(#2221) copass válasza decens (#2220) üzenetére


copass
veterán

ac15 nem tudja használni az újabb verziók elemeit. mindíg csak lefelé kompatibilitás van. ha lenne felfelé akkor az már látni a jövőt kábé!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2222) decens válasza copass (#2221) üzenetére


decens
tag

na de várj egy kicsit. ezek nem 17-es elemek, hanem az eredeti terv 6.5 vagy ha jól láttam a mappa végződésekből, akkor 7.0 archicad elemei. az oké, hogy a 15 ac nem olvassa be a 17-es pla-t, de ha a 17-es pla elemeit (amik gyakorlatilag 7.0 elemek) kibontom külön könyvtárba, akkor azokat miért nem?
illetve miért csak egy részüket? (mert van, ami gond nélkül megjelenik... csak az üres ajtó ablak hiányzik)

(#2223) nagyt0m válasza decens (#2222) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia
Ha tudod szerezd meg az eredeti 6.5-ös fájlt. A graphisoft oldaláról le tudod tölteni hozzá a 10-es AC-t amivel az még megnyitható utána ha azt elmented akkor azt a 15-ös is meg tudja nyitni és nem kever be a magasabb verziós AC a történetbe. Általában ha újabb AC-vel nyitsz meg régi tervet akkor megpróbálja azt az aktuális könyvtári elemekkel helyettesíteni és ha nem lehet akkor használja az eredetit, ha jól tudom.

(#2224) daninet válasza decens (#2222) üzenetére


daninet
veterán

ne pla-ból bontsd ki, hanem az eredeti 7-es könyvtárat add hozzá.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2225) copass válasza decens (#2222) üzenetére


copass
veterán

mindenképpen érdemes kicserélgetni a problémás tárgyakat egy feltételes kiválasztással ac15 tárgyakra.
a 6.5,7 tárgyakkal gond lesz úgyis.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2226) d3kk válasza copass (#2185) üzenetére


d3kk
senior tag

De meglehet, most jöttem rá véletlenül :)

1 - Ha van egy vonalas rajz, akkor érdemes elsőre egyesíteni azt Szerkesztés / Átalakítás / Vonalas Rajz egyesítése eszközzel, hogy ne legyenek dubla vagy átfedett vonalak.

2 - Fal eszköz, paraméterek beállítása,

3 - Vonal eszköz kiválasztása, CTRL + A

4 - Marad kijelölve az összes vonal (csak a vonalak) közben Fal eszköz kiválasztása

5 - Space nyovatart, klikk a vonalas ábra egy pontjára (ha nagyon összetett akkor géptől függően lehet kicsit várni kell a hatásra de nekem egyből beillesztette a falakat a vonalakra)

Tudom hogy így vagy a bel-vagy a külméretek változnak, viszont egy felmérési vázlattervnek megteszi. :R

(#2227) copass válasza d3kk (#2226) üzenetére


copass
veterán

ez is megoldás, csak pepecsebb mint nulláról egyből fallal felvinni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2228) architect26


architect26
aktív tag

Sziasztok! Lenovo Yoga 2 Pro 4Gb rammal mennyire necces AC 17 használatára. Renderelni nem szeretnék ezen a gépen, arra ott a nagy gépem, csupán 2D rajzolás, néha 3d-re váltás. Vagy legyen inkább macbookPro 13? Köszönöm a segítségeteket! :))

A gép műszaki adatai:Lenovo

Per aspera ad astra

(#2229) daninet válasza architect26 (#2228) üzenetére


daninet
veterán

3 féle procival szerelik ezt a notit, melyiket vennéd?

Intel® Core™ i7-4500U processzor
Intel® Core™ i5-4200U processzor
Intel® Core™ i3-4010U processzor

Én személy szerint egyébként határozott teljesítménybeli növekedést tapasztaltam a 16-os verzió utáni lépcsőkön, ami most a 18ban csúcsosodott ki. Rendesen fogja a gépet néha, valahogy nem pörög annyira mint a 16.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2230) daninet válasza daninet (#2229) üzenetére


daninet
veterán

*teljesítménybeli növekedést = gépigény növekedést

este van :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2231) copass válasza daninet (#2229) üzenetére


copass
veterán

ac17-nél az építőanyag belépésével sok számítás a háttérben fut. kell a kraft.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2232) architect26 válasza daninet (#2229) üzenetére


architect26
aktív tag

Szia! Az i5-ös verzióra gondoltam. Az a baj ennél a gépnél, hogy rávan éptve a ram az alaplapba, és nem lehet később bővíteni. És a +4Gb ram felárat meg nagyon sokallom(ennyiért kijön egy MBPro retina 13), szóval maradnék az i5-ös, 4Gb-ramnál.

Per aspera ad astra

(#2233) daninet válasza architect26 (#2232) üzenetére


daninet
veterán

Lehet használni, és lehet is érezni mikor már sok. Pl pausz ki-be kapcsolgatása sok erőforrást felszabadít olykor, felesleges dolgok kikapcsolása fóliákon stb. Érezni fogod úgyis hol a határ.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2234) architect26 válasza daninet (#2233) üzenetére


architect26
aktív tag

de akkor ezzel a géppel sokáig lehet nyugodtan cadezni. Ugy értem,, hogy 5évig nem szeretnék új laptopot venni, az előző vaiom is 5 éves, és 64bites rendszer hiánya és a lelassúlás miatt tervezek új notebookot venni :)

Per aspera ad astra

(#2235) daninet válasza architect26 (#2234) üzenetére


daninet
veterán

ez csak azon múlik mit rajzolsz. Ahogy növekszik a poligonok és vonalak száma, egyre jobban fogja a gépet. Az 5év rengeteg, főleg úgy, hogy már most egy középkategóriás konfigot vettél. 5 évet csúcskonfiggal lehet kihúzni.
Azt pedig nem tudni mennyit növekszik majd a következő AC-ek gépigénye 5 év alatt, esetleg bekerül-e valami újdonság ami erősebb vagy új hardvereket igényel.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2236) copass válasza architect26 (#2234) üzenetére


copass
veterán

8Gb ram sokáig elég, de 4gb kevés lesz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2237) próbakocka válasza architect26 (#2234) üzenetére


próbakocka
senior tag

Ha még nem késtem el:

Az összes U végű processzor NEM archicadhez van kitalálva, hanem ultrahordozhatóság. energiatakarékosság az elsődleges szempont. Az i5 4200U nagyonkicsivel a Q6600 felett van sebességben, amit most cseréltem le asztali gépben mert lassú volt.

13-as laptopon meghalnék ha dolgoznom kellene ...

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#2238) próbakocka


próbakocka
senior tag

MQ HQ végű processzorok időtállóak (4mag 6mb cache HT miatt duplaszál)

Pl. ezt venném LENOVO IdeaPad Z510 59-403832, mert ezen lehetne dolgozni is, viszont ebbe vennék +4gb ramot, meg valami egyszerű ssd-t. Persze nem ultrahordozható ...

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#2239) daninet


daninet
veterán

Azzal mit lehet kezdeni, hogy ha régebbi tervet nyitok (<=16), vagy szúrok be, ne dobálja tele ezerféle nemlétező anyaggal a tervet, hanem mondjuk legyen mind az első 100% kitöltés, és én majd szépen átállítgatom. Mert kb több idő kitörölni a szemetet a tüzépemből :)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2240) copass válasza daninet (#2239) üzenetére


copass
veterán

másoláskor mindent átvesz és létrehozza ha nem létezik.
ez úgy tudod kilőni, hogy megnyitod a régitervet ac17be, hozzáadod az attributumokat az a beillesztendő tervből és átállítod másolás előtt olyan amilyen az újban van.
vagy simán alapdolgokra állítod másolás előtt.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2241) daninet válasza copass (#2240) üzenetére


daninet
veterán

Így gondoltam én is ki a dolgot, de reménykedtem valami trükkös megoldásban :D :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2242) gNAT_hu válasza daninet (#2239) üzenetére


gNAT_hu
tag

17-től amikor törlöd az anyagokat/fóliákat/kitöltéseket/... lehetőség van arra, hogy megmond mire tegye át a törölt attribútumot használó elemeket.

(#2243) alzolpcsv


alzolpcsv
újonc

Régi (akár ősrégi) jogtiszta Archicad-et keresek.

[ Szerkesztve ]

(#2244) mdccclx


mdccclx
csendes tag

Sziasztok, problémára keresek megoldást. AC 18, viszonylag nagy terv csapatmunkában, minden fóliaműveletnél, nézetváltásnál baromi lassan kapcsol át, ha valamilyen eszközön vagyok, nem kijelölőn, akkor a kordinátatáblában, eszköz infóboxban ezerrel pörögnek számok. Olyan mintha minden fóliaműveletnél újraépítené a modellt, újraszámolná az összes összemetsződést, mittudoménmit.. iszonyat befékez... Másnál ebben a tervben nincs ilyen gond. találkozott már valaki ilyen problémával?

(#2245) whatupchief


whatupchief
csendes tag

Sziasztok,

az alábbi confighoz melyik verzióját ajánlanátok az AC-nek?

Lenovo Y510p
CPU: i7 4700 MQ
VGA: GeForce GT 755M
kijelző: 15,6" FHD matt (de 80%-ban ki lesz vezetve 24" monitorra)

Eddig egy régi DELL-t használtam Windows XP-vel, AC 14-el. Mennyi verziót érdemes ugranom, váltsak egyből a 18-ra?

Másik kérdésem az lenne, hogy milyen oprendszert javasolnátok, Win7, vagy Win8.1? AC mellett használok még GS-t, PS-t, 3dsMax-ot.

Előre is köszi a segítséget!

(#2246) gNAT_hu válasza mdccclx (#2244) üzenetére


gNAT_hu
tag

hány AC fut a gépen, milyen rendszer ?

(#2247) mdccclx válasza gNAT_hu (#2246) üzenetére


mdccclx
csendes tag

1 ac, win7, 16 giga ram, gtx 650. meg valami régebbi i7. Menet közben kitakarítottunk régi tervlapokat, így minimálisan gyorsult, de az "újraszámolást" most is csinálja..

(#2248) copass válasza mdccclx (#2244) üzenetére


copass
veterán

hány fóliátok van? az is probléma lehet, ha több féle nézettel dolgoztok. mivel újraszámolja a különböző nézetek közötti váltásnál az egészet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2249) mdccclx válasza copass (#2248) üzenetére


mdccclx
csendes tag

sok fólia, elég kaotikus, tervezési fázis még erősen, ötletelések.. Ami miatt nem értem hogy másnál nincs ilyen gond, ott simán megy minden.

(#2250) copass


copass
veterán

koncepciónál minek még teamwork?
én azt javaslom hogy mindent átrakni egy új tervbe.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.