Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) daninet válasza Cheesy (#2500) üzenetére


daninet
veterán

Mostanában annyi belső falnézetet rajzoltam, hogy hányni tudnék tőle, ott gyűlik a tapasztalat rendesen ;]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2502) próbakocka


próbakocka
senior tag

Tudom nem Lumion topik, de érdekelne, hogy mivel kb. rendszeradmin vagyok a bme egyik tanszékén, az EDU licensz-et ingyen adnák a tanszéknek? Csak bepipálom hogy 30 edu licensz, és küldik a telepítőt?

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#2503) copass válasza próbakocka (#2502) üzenetére


copass
veterán

kábé igen. gondolom lesz valami hitelesítési kérelem az intézménytől vagy vmi ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2504) Nixon18 válasza copass (#2499) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi szépen neked is és daninetnek is a választ. Azt hiszem megnézem minkét lehetőséget és amelyik szimpatikusabb.

(#2505) Cheesy


Cheesy
őstag

Mi a technikátok excelben készült helyiséglista beszúrására, mondjuk tervlapra?
Ha "egységes ábra", akkor kicsinyíteni kell, kényelmetlen pont akkorára mint mondjuk a következő szint tervlapján szereplő lista, ha "rich text", akkor meg elbassza a formázást.
Eddig az ábárval dolgoztam, de már unom és a google sem a barátom :/

www.vakbelmutet.hu

(#2506) copass válasza Cheesy (#2505) üzenetére


copass
veterán

interaktív konszignációt használok.
de ha kell táblázat, akkor kijelölöm másolás, majd szövegbe bemásolom.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2507) Cheesy válasza copass (#2506) üzenetére


Cheesy
őstag

Mutass már valami linket ehhez az "interaktív konszignációhoz" pls. Vagy az AC-n belüli helyiséglistát formázgatod?
A táblázatmásolást nem értem. Akkor csináljak egy szövegdobozt amibe beillesztem?

szerk:
már értem hol gondoltad az interaktiv konszignációt. A sima AC-féle helyiséglista

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#2508) copass válasza Cheesy (#2507) üzenetére


copass
veterán

konszignációknál csinálsz egy újat, amiben a helyiségekre szűrsz paraméterek alapján.
a sima lista elég komplex, mocskos bonyi mert helyiségpecsét függő meg a fene tudja még miémég!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2509) turit


turit
tag

http://www.shoegnome.com/2015/02/26/become-an-archicad-19-beta-tester/

Hallottatok erről? Mi az már nem tudják fizetni a saját tesztelőiket? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2510) copass válasza turit (#2509) üzenetére


copass
veterán

volt ilyen régebben is, csinálja az akinek van türelme hozzá. én csinála 1-2szer, totál összezavar ha utána kezedbe kapod a véglegest, ez benne volt,de aztán megkivették,ez megmi?!stbstb macera

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2511) daninet válasza copass (#2510) üzenetére


daninet
veterán

annó nálunk a suliban is hirdették h lehet menni budapestre hozzájuk tesztelni részmunkaidőben :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2512) turit válasza daninet (#2511) üzenetére


turit
tag

Azt ismerem. Olyan diákokat keresnek akiknek annyi szabadideje van mint egy nem diáknak :) 30 nyelven csekkolhatod a menüket egy lista szerint.

(#2513) daninet


daninet
veterán

Ilyen "ALTERNATÍV ENERGIAELLÁTÁS MEGVALÓSÍTHATÓSÁGI ELEMZÉSE" adatlapot töltött ki valaki innen? :D agyrákot kapok ettől a sok hülyeségtől. Igazából azon gondolkozok, hogy mindenhova odaírom "lehetne, de nem lesz" :)
Város szélén családi ház, és ilyen kérdések, hogy Távfűtési hálózat távolsága a telekhatáról :)) 6 km mittomén
Illetve a hőszivattyús rendszer műszaki feltételeit igazoló geológiai dokumentáció azonosítószáma :))
Biomassza tüzelőanyag szállítási távolság a telektől :Y

Kicsit túlzónak érzem, annak fényében, hogy két másik házat fel lehetne építeni ennek rakás gépészetnek az árából.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2514) Cheesy


Cheesy
őstag

Egyszerűen sehol nem találom azt, hogy lehetne kikapcsolni, hogy a felsőbb szinteken lévő tetőablakok alaprajzi jelölése látszódjon. Magyarul minek mutatja a padlástér tetőablakait a tetőtéri szinten, holott előbbi a 11. szint, utóbbi a 9. szinten van? (AC szintek)
Próbáltam
- alaprajzi metszősík finomhangolását
- tetősík ablak elembeállításait
- modellnézet lehetőségei alatt sajnos globálisan kapcsolja...
- "elavult menü"-ben a szimbolikus jelölés, tetőbeállítások módosítása nincs hatással az alprajzon való jelenlétükre....

Az nem baj, ha felsőbb szinteken látom a tetőt, ami alább látszódik, benne a tetősíkablakokkal, de alul minek látszódik? :/

Érdekes amúgy, hogy bármit állítok be a szinteken "nézet térképen" relatív szinttartománynak, nem képes az alsóbb szinteken lévő dolgok megjelenítésére, mondjuk látszana az alsóbb szinten lévő lapostető.

www.vakbelmutet.hu

(#2515) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!

Ismét kérdéssel fordulnék hozzátok!

Hogyan lehetséges teraszos terepet csinálni AC18-ban? A szintvonalaknak egy maghatározott szakaszán kellene 1 méteres szintkülönbségű teraszokat kialakítanom.

(#2516) copass válasza Nixon18 (#2515) üzenetére


copass
veterán

kontúrokat megrajzolod aztán varázspálcával födémmel.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2517) Nixon18 válasza copass (#2516) üzenetére


Nixon18
senior tag

Azt hittem van rá valami terepes megoldás is, de ha nincs, akkor köszi szépen!

(#2518) copass válasza Nixon18 (#2517) üzenetére


copass
veterán

ha totál függőlegesre akarod a váltásokat, akkor nem lehet tereppel megcsinálni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2519) snowman válasza Nixon18 (#2517) üzenetére


snowman
tag

Szilárdtest-művelettel megcsinálhatod. Vagy a terep szintvonalaival is, de ez esetben a váltás nem lehet függőleges - ha egymáshoz nagyon közel van a két szintvonal, akkor majdnem úgy fog kinézni, mintha.

(#2520) bagiz válasza Cheesy (#2505) üzenetére


bagiz
csendes tag

Eleinte minden héten újra kellett tanulnom, hátha másnak segít:

AC18/Dokumentáció/Konszignációk és listák/Elrendezés beállítása: Új

Konszignációk elrendezése ablak:
Elemek: Szerkezeti elemek
ID: 01
Név: helyiséglista fszt
OK
Elrendezés beállítások ablak
Ablak középső mezője: Kritérium/01 helyiséglista
Elem típus: Helyiség (és/vagy oszlpot hagyjuk)
Hozzáadás: Honszint (itt megadhatjuk, hogy fszt, vagy tetőtér legyen a kigyűjtés)
OK
Ablak alsó mezője: Mezők/01 helyiséglista
Választható paraméterek:
Helyiség pecsét
Helyiség szám (egérrel áthúzni a jobboldali oszlopba)
Helyiség neve (egérrel áthúzni a jobboldali oszlopba)
Számított terület itt érdemes a második mezőben a szumma-jel, összeadja a területeket

OK
látszólag eltűnt minden
Ha ismét megnyitjuk a menüből a 01/helyiséglista földszint menüpontot (Dokumentáció/Konszignációk és listák/Konszignációk/01 helyiséglista fszt)
akkor már ezt a listát látjuk elrendezési ablakban, az oszlopnevek gyakran egymásra csúszó nevekkel
Kattintsunk duplán a képen jelzett oszlopelválasztó jelekre, és szépen beigazodnak olvashatóra az oszlopok
ugyanígy a soroknál is beigazítható az automatikus sormagasság (sorok közötti vastag pöcköket tessék izgatni)
további formázásokkal is lehet szórakozni a baloldalon (kék jel): pl: kattintsunk bele a jobb oldalon a kék oszlopba, majd a baloldalon a tizedesjel-szimbólumba

Ha minden formázás kész, a jobb felső sarokban a helyiséglista ablak-bezáró x-jellel bezárhatjuk ezt az ablakot (ne az egész Archicad-et!)
A legelső lépéseket újra meglépve duplázható a helyiséglista, így a 02/helyiséglista tetőtér konszignációt is létrehozzuk.
Navigátort használjuk: Menjünk a földszint alaprajz nevű tervlapra a tervlapkönyvben, helyezzük el itt a fszt alaprajzot (rajzot)
a navigátorból húzzuk ide a 01 helyiséglista fszt pontot (egérrel), helyezzük el a tervlapon.
Kész is van, bármi változás lesz (még ha új helyiségek is jönnének később létre, vagy törlünk valamit), automatikusan mindig frissül a kimutatás.
Tetőtérnél hasonlóan, vagy többszintes háznál szintenkénti táblázatot lehet letenni a megfelelő szint rajza mellé.

(#2521) gNAT_hu válasza bagiz (#2520) üzenetére


gNAT_hu
tag

A Elrendezés beállítás legfelső fülén van egy exportálás meg egy importálás gomb - a nehezen tanulóknak :-)

(#2522) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv!
Tetőtér beépítésnél a tört terület beállításaival vagyok megkeveredve. AC 18 INT-nél nem találom, hogyan is tudnám megjeleníteni az 1,90-2,00 m alattit és esetleg felettit a helyiségpecsétnél.
Tudtok valamit segíteni?

(#2523) copass válasza Hunattila (#2522) üzenetére


copass
veterán

nem mindegyik pecsét engedi a számítOtt bruttó területet mutatni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2524) Hunattila


Hunattila
tag

Köszönöm gyors válaszodat. Majd tökölődök vele.

(#2525) daninet válasza Hunattila (#2522) üzenetére


daninet
veterán

Ezzel találkoztam már én is, elég bantu módszert alkalmaztam annál a helyiségpecsétnél, kitöltésnél megnéztem a területét a leeső darabnak, és odaírtam előtag rublikába a helyiségpecsét beállításainál. Így ezt lehet listázni is. Kevés helyiség esetén járható megoldás.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2526) copass válasza Hunattila (#2524) üzenetére


copass
veterán

az a lényeg hogya helyiséget le kell vágni a tetővel (szilárdtest nem jó) újraszámoltatni és akkor szépen beleírja az adatokat. jól.
nálam a kézi gányolás nem pálya. tetőtérben tizenlakásnál!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2527) snowman


snowman
tag

Ez a megoldás, ha már jól be van állítva a Lehetőség / Terv beállítások / Helyiségek panelen a magasságtól függő levonás. A helyiség levágására a szilárdtest művelet is jó, ha nincs tetősíkablak, egyébként tetővel vágás kell.

(#2528) gNAT_hu válasza daninet (#2525) üzenetére


gNAT_hu
tag

Ha már kitöltés - A helységpecsét számított értékéből le tudja vonni a kitöltések rá eső területét is. Tehát ha az egész tetőtérre egyszer felkerül egy kitöltés ami az 1,9 alatti területeket lefedi, ezzel tudnak számolni a helyiségpecsétek amelyeket érint. Van amikor egyszerűbb mint minden helyiséget levágni/szilárdtest műveletezni.

A számított méretek is listázhatók.

[ Szerkesztve ]

(#2529) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv!
És akkor meg is tudod jeleníteni pl. így? 25/18 m2?
Köszi!

(#2530) copass válasza gNAT_hu (#2528) üzenetére


copass
veterán

igen. de amit én mondtam, az a helyiségpecsétben is megjelenik. ez szerintem nem. helyiséglista az ok.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2531) snowman válasza Hunattila (#2529) üzenetére


snowman
tag

Gyakorlatilag ugyanolyan, mintha levágnád. A kitöltés beállítóablakában kell bekapcsolni, hogy vonódjon le a helyiség területéből, frissítés után rendesen kijelzi a helyiségpecsét a két területet.

(#2532) daninet


daninet
veterán

Szeretnék csinálni gsm fájlt, az egyszerűség kedvéért legyen most egy asztal. Az addig teljesen tiszta, hogy megcsinálom, elmentem, be lehet írni a színeit stb. Az gdl programozás nélkül megoldható, hogy több féle gsm tárgyat kombináljak? Tehát legyen egy választási opció, hogy egyenes asztal, vagy L alakú asztal egy legördülőben.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2533) copass válasza daninet (#2532) üzenetére


copass
veterán

szerintem nem, gdl-ben kell beállítani hogy melyik tárgyra, vagy leírásra hivatkozzon.
beépített irodai asztal vagy éptáros asztalok miért nem jók? elég sok állítási lehetőség van.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2534) daninet válasza copass (#2533) üzenetére


daninet
veterán

Az csak példa volt, most kukatárolókat rajzolok, van 6 féle. De akkor lesz egy könyvtár, abban 6 gsm fájl képpel és annyi.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2535) copass válasza daninet (#2534) üzenetére


copass
veterán

egyszerűbb könyvtárba pakolászni, elég bonyi egy ilyen változtatható paraméterű tórgy!:D
sketchupon nem találtál kukákat? azt berántja skp-ben is az ac.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2536) daninet válasza copass (#2535) üzenetére


daninet
veterán

Ezek most mennek majd gyártásba, ilyen kültéri dobozok. Csak külön kívánság volt hogy legyen pár gsm tárgy ami letölthető. Bartel munka, szomszéd csinálja, én szegélykövet kapok cserébe :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2537) copass válasza daninet (#2536) üzenetére


copass
veterán

jah, egyedi. az mindíg necces. majd oszd meg velünk ha lehetséges.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2538) daninet válasza copass (#2537) üzenetére


daninet
veterán

ok :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2539) daninet


daninet
veterán

No itt van a művem :D [link]
Mondjuk vannak érdekes dolgok így AC-ből tárgy kimentésénél. Ez a toll1 toll2 .. toll16 találd ki micsoda, összevonni nem lehet... no mind1. Ebből ezt lehetett kihozni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2540) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv!
Belebotlottam abba a problémába, amit mellékelek képen. Mivel ebben a számítógépes tervezői világban kezdő vagyok nem bírok rájönni az AC súgóból sem a megoldásra. Szeretném egy tetőtér beépítésnél az ábrához hasonlóan, de 3 d-ben megoldani, hogy egy tetőfelülettel, de a lakott résznél hőszigetelési renddel elhelyezni tetősík ablakokat. Ha összetett tetőként készítem akkor felviszi a csúcsig a szigetelést és a túlnyúló eresz is így jelenik meg. Nem tudom megjeleníteni a tetőszerkezetet. Ha külön rétegként teszem fel (külön tető tetőszerkezettel és belül a hőszigetelési rétegrend), akkor nem helyezi el a tetőablakot csak a külön tetőbe. Mi lehet a megoldás?
Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#2541) copass válasza Hunattila (#2540) üzenetére


copass
veterán

az eptaros metszet vonalkázásos téma, az látszik.
több megoldás is van:
1. szigetelt tető mindenhol(a födém helyett is) és ahol már nem kell a szigetelés egy másik rejtett tetővel kivonod belőle
2. dupla tető, tehát egy szigeteléses amibe kerül az ablak is, majd arra raksz egy vékony tetőt ami a nem szigetelt részen van és kivágod a tetőtéri ablak helyét
3. szigeteletlen tető mindenhol és csak metszeten rakod rá a szigetelést.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2542) DcF1sh


DcF1sh
csendes tag

Üdvözletem!

AC18-ban a videó-kártyák miben tudnak segíteni a processzornak ill. milyen feladatok vannak ahol natívan már gpu erőt használ? Vagy dinamikus munka megosztásra képes gpu+cpu együtt végzi számításokat?

Komplex 40 lakásos épülethez kellene egy erős gép ami még megfizethető. Jelenlegi rendszer egy Dell workstation: Intel Xeon 8*2,8 Ghz/ 24 MB cache + 16 GB ecc-memory
Érdemes SSD-t használni AC18-hoz (fő adatok külső HDD-n)?
Ehhez a rendszerhez / feladathoz milyen videó-kártyát érdemes nézni?
Amd- kártyák technikailag fejlettebbek (R7/R9 széria), de az Nvidiák Nyers erőben és fogyasztási mutatóban jobbak (Maxwell). Érdemes több videó-kártyás rendszerben gondolkodni, kitudja használni az AC18?

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

(#2543) copass válasza DcF1sh (#2542) üzenetére


copass
veterán

nem használja aktívan a gpu-t, csak megjelenítésre.
mindenképpen egy i7 magas magonkénti órajellel. xeon, speciális felhasználásra van optimalizálva és eszetlen drága is.
ssd mindenképpen előnyös, mivel az archicad rengeteg pici fájlt használ a könyvtáraknál( hiába az lcf azt is kibontja valahová előtte)
amd drivere botrányos, ez tény. nvidia qruadro 2000 legalább. geforce-t elfelejteni. több kártyás rendszert is építhetsz belőle, de ac alá felesleges, mivel nem lesz gyorsabb tőle. nekem egy quadro 600 hajt meg 2db HD felbontású monitort kellemesen.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2544) DcF1sh válasza copass (#2543) üzenetére


DcF1sh
csendes tag

Köszönöm.

A Worstation a xeonokkal adott, így az marad.
Jelenleg quadro kártyából 3 fajtám van. Fx 570, Fx 1700 és Fx 3500. Ha csak megjelenítésre használja a program és renderelésnél sincs jelentősége, akkor melyiket ajánlanád a 3 közül?

(#2545) copass válasza DcF1sh (#2544) üzenetére


copass
veterán

fx széria régi és gyengus. asszem xp felett már nincs driver.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2546) DcF1sh válasza copass (#2545) üzenetére


DcF1sh
csendes tag

Az Fx1700 hoz windows 8.1 alá 341.44 WHQL
Release Date: 2015.2.24 van driver és elég friss.

Van valami beépített benchmark-ja az AC18-nak vagy a Chinebenc R15 mérvadó?

(#2547) copass válasza DcF1sh (#2546) üzenetére


copass
veterán

nah ezt nem tudtam. nekem is van valami fiókban egy fx1300am 3 éve nem volt driver még win7 alá. helyesbítek. most sincs. !:D
de tény hogy gyengusok nagyon térben. 2D-ben viszont hasít.
van benchmark, specials menüt be kell kapcsolni és ott lesz.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2548) Sesy válasza copass (#2541) üzenetére


Sesy
aktív tag

"az eptaros metszet vonalkázásos téma, az látszik"

ez pontosan mit is takar?

Born stupid... Try again!

(#2549) copass válasza Sesy (#2548) üzenetére


copass
veterán

vonal+kitöltéssel el van fedve a modellből generált metszet. jobb esetben. rossz esetben rajzi metszet, nem dinamikus.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2550) daninet válasza Sesy (#2548) üzenetére


daninet
veterán

Általában az ilyen részletes modell elkészítése több időbe telik, mint amennyi időt spórol vele az ember. Ez, ha sokat modellezel előbb utóbb megérezhető számodra hol optimális.
Ez egy létező probléma, nagyvállalatoknál sokat foglalkoznak a kérdéssel, és ki van adva utasításba, hogy LOD300-ig kell modellezni pl. (Level Of Detail) Van egy sima megtérülési grafikon (két egymást keresztező görbe) a befektetett idő és a modell részletessége, és valahol metszi egymást egy optimális helyen. Ez projektenként változik.
Csak egy példa: pl teljesen felesleges cserepet modellezni a házra, mert egyrészt azt tetőfelületből m2 arányosan megtudod, másrészt fogja a géped a sok poligon. Ellenben egy födém réteges szerkezetet érdemes beállítani, mert 3 kattintás és a kidolgozásnál sok időt spórolsz vele.
Ugyan ez a helyzet a tetőddel. Beállítasz valami réteges szerkezetet, a maradék kitöltéssel és pár vonallal elintézhető seperc alatt.

Ha érdekel a téma itt olvashatsz róla angolul, magyar cikkről nem tudok. Ez egy nagyon jól összeszedett cikk, lehet egy magyar fordítást meg kellene beszélni az emberkével.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.