Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) copass válasza Cheesy (#2400) üzenetére


copass
veterán

bármilyen modellből csinálhatsz aof-et, kábé semmibe se kerül. importál 3ds-t,obj,skp,stb.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2402) Cheesy válasza copass (#2401) üzenetére


Cheesy
őstag

Persze importál, csak nem mindegy, hogy hogyan. .fbx-nél értem el azt, hogy ami max-ban külön objektum, az ott is az marad. Nem mindegy, hogy az egész tárgyra csak 1 materialt tudsz rakni, vagy külön a részeire. Nekem legalábbi ATL4-nél ez volt a problémám.

www.vakbelmutet.hu

(#2403) copass válasza Cheesy (#2402) üzenetére


copass
veterán

a 3ds,obj, skp,stb. mind átviszi a textura információkat, ha az a modellben be van állítva rendesen.
legalábbis nekem az elmúlt tizenakárhány évben sikerült. az fbx főleg animált cuccokra, játékmotorknál használják. az fbx autodesk saját formátuma, ami inkább a játékoknál animációs adatokat is átvisz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2404) hegecsabi


hegecsabi
csendes tag

Sziasztok!
Most meg olyan problémába futottam, mint eddig soha. Fenn volt az AC17. De kollegám Ac13 ban dolgozik. Gondoltam, jó felteszem azt is! De nem ment, elindul a telepítő és 2% nál abbahagyja és mintha végzett volna. Gondoltam hátha az ac17 kever be, uninstalláltam, de így is hasonló a probléma!
Valakinek valami ötlet, hogy mi lehet? :F

Lenovo T14 - Ipad pro

(#2405) daninet válasza hegecsabi (#2404) üzenetére


daninet
veterán

javat uninstalláld majd telepítsd újra

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2406) hegecsabi válasza daninet (#2405) üzenetére


hegecsabi
csendes tag

Köszi!
működik!
Vendégem vagy egy sörre :))

Lenovo T14 - Ipad pro

(#2407) Sesy


Sesy
aktív tag

van egy falszakaszom, amin van egy egyedi téglaburkolat kiosztás, amit megcsináltam vektorosan

hozzá tudom-e valahogyan pontosan rendelni az adott falszakaszhoz az általam készített burkolat kiosztást?

vagyis meg tudom-e valahogyan határozni, hogy amikor hozzá rendeli az adott elemhez a vektoros kitöltést, akkor azt mi módon tegye?

jó lenne, ha meg tudnám jeleníteni a homlokzati nézeten, a burkolat kiosztást, a nélkül, hogy nekem kéne bele rajzolnom... mert ha ez a szakasz mondjuk rövidülve látszik akkor ugye az macerás :)

ugyan ez a kérdés mondjuk födém esetén egy burkolat kiosztásra is érdekes lehet...

ötletek?

Born stupid... Try again!

(#2408) copass válasza Sesy (#2407) üzenetére


copass
veterán

nem. csak úgy tudod hogy az adott szakaszhoz igazítod egyedi burkolatot.
még ha alakzatból le is gyártod azt is csak nyújtani tudod. nem lehet sorolni. az már gdl. az meg mélyvíz.
egyszerűbb megcsinálni födémből alaprajzon, majd alakzattá alakítod és beforgatod függőlegesbe.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2409) snowman válasza Sesy (#2407) üzenetére


snowman
tag

Ha megrajzoltad a spéci kiosztást, és kitöltést csináltál belőle, majd hozzárendeled az anyaghoz amit beállítasz a téglafalra, akkor a 3D textúra illesztés/Origó paranccsal be tudod állítani az origót, így ott kezdődhet a minta, ahol akarod.

[ Szerkesztve ]

(#2410) Sesy válasza copass (#2408) üzenetére


Sesy
aktív tag

rájöttem, meg lehet csinálni simán...

mondjuk van egy 2x2 méteres egyedi tégla kiosztásom, amit elmentek sraffozásként

ismétlődés ebben az esetben indifferens, mert csak ezen a 2x2 méteren van rá szükségem

csinálok belőle egy felületet, amit hozzá rendelek egy anyaghoz és ezt az anyagot adom annak a 2x2 méteres faldarabnak

ezek után csak 3d textúra illesztéssel meg kell adnom az origót és készen is vagyunk :)

a pontos origót pedig az alakzatnál lévő térbeli vonallal be tudom rajzolni 3d-ben...

nem olyan bonyolult ez szerintem, de mindjárt megpróbálom amit te írtál azt is!

Born stupid... Try again!

(#2411) Sesy válasza snowman (#2409) üzenetére


Sesy
aktív tag

köszi, közben rájöttem, csak nem frissítettem mielőtt beírtam volna :D

Born stupid... Try again!

(#2412) copass válasza Sesy (#2410) üzenetére


copass
veterán

jaa hogy ez sraff lesz, asszittem térbeli, tehát van vastagsága is!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2413) Sesy válasza copass (#2412) üzenetére


Sesy
aktív tag

a "vastagsága" majd a textúrától lesz :D

btw, azt meg tudom oldani, hogy egy fal (vagy bármi más) minden oldalára más textúrát teszek?

Born stupid... Try again!

(#2414) Cheesy válasza Sesy (#2413) üzenetére


Cheesy
őstag

Végülis ha megadod a negatívját normal channelnek... a drótháló is így készül.

www.vakbelmutet.hu

(#2415) snowman válasza Sesy (#2413) üzenetére


snowman
tag

A falnál nyilván nem, mert ott ugye csak 3 különböző lehet - de ha alakzattá alakítod, annak már minden felületére akár különböző anyagot is tehetsz.

(#2416) Sesy válasza snowman (#2415) üzenetére


Sesy
aktív tag

ez az, erre gondoltam, de még nem jutottam oda, hogy kipróbáljam... köszi

Born stupid... Try again!

(#2417) gNAT_hu válasza copass (#2408) üzenetére


gNAT_hu
tag

Nem mondanám, hogy nem lehet sorolni, habár a felvetett kérdésre valószínűleg a már kifejtett sraffozás-felület-illesztés megoldás lesz a nyerő :

- A sokszorozás akár metszeti, akár 3D ablakban is működik mátrix megadással is.
- Sok esetben nagyon rugalmasan használható a függönyfal sorolt elemek elhelyezésére.

(#2418) copass válasza gNAT_hu (#2417) üzenetére


copass
veterán

kitöltésnél igen, ez logikus. térbelire gondoltam, bonyolultabb mintáknál. pl: kőfal.
a függönyfal működik addig amíg a minta hossza nem változik, mert akkor torzítani fog.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2419) Full00


Full00
csendes tag

Sziasztok!

Copass már a múltkor kisegített, importálással kapcsolatban. Pontosabban abban, hogy hogyan vigyek át egy elkészített modellt 3ds-maxből archicadbe, úgy, hogy önállóan tudjam változtatni archicadben a modell anyagait.
Kipróbáltam az alakzattá alakítást, egy 2000 poligonos modellen, viszont mozgatásnál belassítja a gépemet ami tűrhető, de kellemetlen. Még jobban nem akarom csökkenteni a poligonszámot, mert az már túlságosan csúnya lenne. Eléggé bonyolult modell. Nem tudom, esetleg túl magas poligonszámmal dolgozom?
A másik verzió ugye az volt, hogy sketchupon keresztül importáljam a modellt, és akkor viszi magával a textúrát. Ezt pontosan milyen módon tudom véghezvinni? Amikor sima materialt rakok maxben a modellre, az sketchupban nem jelenik meg. Vagy esetleg a sketchup-ban kéne textúráznom? Nem tudom mit csinálok rosszul. A max-sketchup átvitelre 3ds kiterjesztést használtam. Esetleg mást kéne?
És milyen formátumban vigyem át sketchupból archicadbe a modellt. Az lenne a cél, hogy ne nagyon kelljen hozzányúlnom a modellhez alakzatban.
Úgy hallottam, hogy jobb cinema 4d-archicad párosban dolgozni, mint 3ds-maxben. Nektek mi erről a véleményetek. Legalábbis fontolóra venném, a próbaverziót cinemából.

(#2420) copass válasza Full00 (#2419) üzenetére


copass
veterán

mihez kell a modell? az épület része vagy csak látvány elem?
mert ha az épület része akkor lowpolyban kell megcsinálni és úgy importálni ac-be.
ha csak látvány elem, akkor meg csak látványban rakod be, abba a progiba amivel csinálod a látványt: artlantis,3dsmax,c4d,stb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2421) Full00 válasza copass (#2420) üzenetére


Full00
csendes tag

Ah, erre nem is gondoltam, hogy kettébontsam. Hogy-hogy nem jutott eszembe. Köszönöm :)
A projekt maga egy enteriőr, szóval látványelemek vannak. Rengeteg bútor, és kiegészítő modell. Jelentőségük a metszetek, és kótázás miatt van.
Szóval átviszem lowpolyban, elkészítem a falnézeteket. Viszont akkor a sketchupos combóval hogyan tudom átvinni a textúrákat? (3ds maxből vinném át) Csak azért hogy ne kelljen archicad-en belül macerálni...
16-os Archicadet használok, és nem tudom, hogy a frissebb verziókban már megjelennek-e a színes metszeteken az egyéni textúrák? Legalábbis, ha eddig volt egy kőfal akkor külön beraktam a textúrát a metszet nézetébe.

(#2422) juhasz.p


juhasz.p
aktív tag

Segítségre illetve tanácsra van szükségem.
Napi rendszerességgel kell ellenőriznem egy tervdokumentáció előrehaladását.
Szükségem lenne egy lehetőleg ingyenes betekintő programra, ha van ilyen.
Nem kell belőle se nyomtatni, se szerkeszteni, csak az előrehaladás kell ellenőriznem.
Valaki tud ajánlani ilyen programot vagy a világon nincs ilyen?

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#2423) copass válasza juhasz.p (#2422) üzenetére


copass
veterán

task coach
tud magyarul, egyszerű és sokat tud. tudsz mérni időráfordítást, amit összegez egy a projektnél,stbstb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2424) gNAT_hu válasza juhasz.p (#2422) üzenetére


gNAT_hu
tag

ArchiCAD próbaváltozat letölthető, demó üzemmódban tudod nézni a terveket

(#2425) juhasz.p válasza copass (#2423) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Elnézést, úgy látom félreérthető voltam.
Magát a pln file-t kell megnéznem.
Tehát mintha egy AC-val nyitnám meg, de nem szerkesztem, nem nyomtatok csak nézem a terv előrehaladását.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#2426) juhasz.p válasza gNAT_hu (#2424) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

A próba verzió nekem nem elég, mert több mint 30 napig kellene használnom.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#2427) nagyt0m válasza juhasz.p (#2426) üzenetére


nagyt0m
tag

Ha nincs hardverkulcsod akkor demo változatban fut az AC korlátlan ideig, jogtisztán.
Ez is a különbség a próbaverzió és a demó között.
A próbaverzió 30 napig minden funkciójában működik, a demóban nincs időkorlát, csak menteni és nyomtatni nem tudsz (ctrl+c sem működik :) )

[ Szerkesztve ]

(#2428) copass válasza juhasz.p (#2425) üzenetére


copass
veterán

lehet egyszerűbb lenne nap végén egy pdf mentést kérni publikálóval emailen, dropboxba és kész.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2429) juhasz.p


juhasz.p
aktív tag

Köszi a válaszokat, akkor demo változat lesz.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#2430) Sesy


Sesy
aktív tag

be tudom állítani valahol, hogy szintméretezésnél a méretezési jelhez képest hová tegye a magassági értéket?
alapból messzire teszi, és tök macerás egyesével igazítani rajta...

Born stupid... Try again!

(#2431) snowman válasza Sesy (#2430) üzenetére


snowman
tag

Sajnos nem, a befoglaló négyzet sarkára teszi. Vagy használod a második vagy a harmadik opciót, azok egy fokkal elegánsabbak.

(#2432) Cheesy


Cheesy
őstag

Most, hogy ingyenes lett a Google Earth Pro, kíváncsiságból leszedtem és kipróbáltam a jelenlegi projekten. Azért a 3D-s terepbe beillesztett 3D-s AC modell nem rossz fícsör :) Igaz itt-ott átlógnak rajta a fák, de azokkal nem lehet mit kezdeni, ha egy kopár építési telek lenne, akkor nem lenne gond.

Látom, hogy lehet belőle kiszedni adott területre érvényes magasságokhoz igazított terephálót, amit utána mondjuk 1m-es szintkülönbséggel elmetszett síkokkal feldarabolva magassági vonalakat is kaphatunk.

Dolgozott már valaki ilyen adatokkal, amik a GEP-ből valók? Mennyire pontosak? Nekem a legritkább esetben áll rendelkezésre geodéta által felmért adat... :(

www.vakbelmutet.hu

(#2433) Sesy válasza snowman (#2431) üzenetére


Sesy
aktív tag

mi a második vagy harmadik opció? :)

Born stupid... Try again!

(#2434) snowman válasza Sesy (#2433) üzenetére


snowman
tag

A jel típusára gondoltam, a sorban a második vagy harmadik lehetőségre.

(#2435) Sesy válasza snowman (#2434) üzenetére


Sesy
aktív tag

próbáltam őket, az sem az igazi :(

mindenesetre hihetetlen, hogy ezt nem lehet állítani...

Born stupid... Try again!

(#2436) gNAT_hu válasza Sesy (#2435) üzenetére


gNAT_hu
tag

használhatod a "koordináta dimenziók" tárgyat vagy hasonlót megfelelően beállítva

(#2437) L4mie


L4mie
veterán

Üdv Urak,

Egy olyan kérdésem van, hogy archicadben lehet pucolni a tervet mint autocad-ben a purge paranccsal?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#2438) copass válasza L4mie (#2437) üzenetére


copass
veterán

törölni a nem használt dolgokat? attributum kezelőben lehet ilyet. ott jelöli hogy mit használsz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2439) gNAT_hu válasza L4mie (#2437) üzenetére


gNAT_hu
tag

szerkesztés > átalakítás > vonalas rajz egységesítése;
szerkesztés > átalakítás > kitöltések egységesítése;

duplikátumok keresése - ez egy kiegészítő, külön kell telepíteni

(#2440) L4mie válasza gNAT_hu (#2439) üzenetére


L4mie
veterán

Köszönöm a válaszokat.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#2441) próbakocka


próbakocka
senior tag

Tegnap felmerült bennem:

Lehet rétegeket csoportosítani valahogy, ahogy PS-ben is megoldható?
Korábban mintha lett volna valamilyen gyorsréteg dolog, de már nem rémlik....

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#2442) copass válasza próbakocka (#2441) üzenetére


copass
veterán

fólia lesz az nem?
fólia csoportokat tudsz létrehozni. gyorsfólia?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2443) próbakocka válasza copass (#2442) üzenetére


próbakocka
senior tag

igen, arra gondolok. a fóliacsoport az megvan persze, engem az érdekelne, hogy ugyanebben az ablakban jobboldalt nem lehet valahogyan csoportosítani a fóliákat, ahogy Photoshopban mappákba tudom rendezni a rétegeket?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#2444) copass válasza próbakocka (#2443) üzenetére


copass
veterán

kiterjesztéssel tudod őket egybefogni és szűrni a kiterjesztés alapján.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2445) Sesy


Sesy
aktív tag

profilos falak építőanyagaira tudom valahogyan alkalmazni az átépítési szűrőt (gondolom nem)?

Born stupid... Try again!

(#2446) copass válasza Sesy (#2445) üzenetére


copass
veterán

nem

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2447) Vrtboy


Vrtboy
tag

Sziasztok,

Biztos párszor már kiveséztétek, de igen gyorsan kellene tanács olyan emberektől akik ilyen jellegű munkát végeznek. (a keresője ennek a fórumnak meg..hmm.)

Szóval, Archicad 18-hoz kellene SOS összerakni egy gépet. Megnézem a minimum és az ajánlott követelményeket, de azért még így is nehéz egyáltalán árat kalkulálni amit a CEO felé átadhatok.

Én kb. erre gondoltam:

- 16 Gb memória -->kb 40e.
- I5 vagy I7 4 magos proci --> kb 60 vagy 80 e Ft.
- Alaplap --> 30 e
- Táp+apróságok --> 20e
- 120GB ssd az alkalmazásnak és az operndszernek --> 25e
- 1TB HDD --> 20e

- Videókártya: Na itt vérzek el..azt látom és értem, hogy Nvidia Quadro mondjuk az ajánlott, de ebből van 30e Ft-tól 2M Ft-ig... Mi a véleményetek?

Köszi a segítséget...

(#2448) daninet válasza Vrtboy (#2447) üzenetére


daninet
veterán

Az új K620-as quadro teljesítménye megközelíti a régebbi 2000-ét, és 55k körül van az ára. Ez bőven elég közepes méretű épületek részletes modelljeihez és sokvonalas rajzokhoz. Ha egyel nagyobb kell akkor az új K2200 150ezer körül már nagyon bika.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2449) copass válasza Vrtboy (#2447) üzenetére


copass
veterán

inkább i7, i5 már az ac17nek is kevés néha. cégnél quadro 600 van, térben néha kevésnek érzem, de teljesen stabil, nem fagy, 2D-ben meg megy mint az állat, nincs rajzolgatás. de inkább quadro 2000.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2450) OgreImre válasza Vrtboy (#2447) üzenetére


OgreImre
senior tag

Szia,
Igen, inkább i7.
A megjelenítőt se felejtsd el, ha még nincs vagy van csak régi/kicsi/stb.
Szerintem 24" és FHD alatt nem érdemes újat venni.
Voltam olyan helyen ahol a quadro 600-as elvérzett, de ez tényleg modell mérettől függ.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.