Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) petymeg


petymeg
addikt

Réteges szerkezetű fal és sima fal metsződése miért nem megoldható? Olyan mintha a sima fl lenne felül pedig egy szinten vannak és egyfoema magasak is, tehár ez nem lehet ok.

Artlantis 4-hez shadereket és objektumokat lehet ingyen letölteni vhonnan?

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#2702) daninet válasza petymeg (#2701) üzenetére


daninet
veterán

Az anyagok prioritásától, a rétegszámtól és az átépítési szűrőtől függ, ahogyan az előzőekben írták.
Teljesen mindegy, hogy réteges fal és sima fal, ha az anyagprioritás megfelel összemetszi.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2703) Sesy válasza copass (#2651) üzenetére


Sesy
aktív tag

esetleg megosztanád velünk "tudatlanokkal", hogy lehet ilyet csinálni? :F

Born stupid... Try again!

(#2704) daninet válasza Sesy (#2703) üzenetére


daninet
veterán

Itt most szint szerint van csoportositva, de ugyan ez kategoria szerint is.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2705) copass válasza Sesy (#2703) üzenetére


copass
veterán

ezt beimportálod konszignációnál.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2706) Sesy válasza copass (#2705) üzenetére


Sesy
aktív tag

köszi
megnézem

Born stupid... Try again!

(#2707) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok.

ha beillesztek egy alaprajzot egy tervlapra, összevissza keveri a vonal vastagságokat. Ez mitől van? AC 18

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#2708) daninet válasza petymeg (#2707) üzenetére


daninet
veterán

Tervlapon ki lehet választani eltérő tollkészletet a lehelyezett rajznak. Kijelölöd a rajzot, és a tulajdonságok ablakban megtalálod a tollkészlet beállításokat. Válaszd ki ugyan azt, amivel rajzoltál.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2709) |AP|


|AP|
veterán

AC18-ból szeretnék egy vonalas rajzot átvenni AC16-ba.
Ugye a sima ctrl+c/ctrl+v nem működik a verziókülönbség miatt. Gondoltam sebaj, mentek dwg-t, azt majd megnyitja a 16.
Meg is nyitja, de nem tudom beilleszteni egy már meglévő tervbe. Mintha üres lenne a vágólap. Ha el akarom menteni pln-be, akkor "sikertelen mentés" után törli az összes vonalat.

Hogy tudnám ezt a legegyszerűbben megoldani anélkül, hogy feltegyek egy 17-et?

(#2710) Raysen623 válasza |AP| (#2709) üzenetére


Raysen623
addikt

Szerintem jó lenne a DWG-s megoldás, azonban ne a legújabb formátumban mentsd el, hanemegy régebbiben. Utána próbáld meg berakni 16-ba a Rajz eszközzel. Ha jó lett akkor akár szét tudod robbantani is.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2711) snowman válasza petymeg (#2707) üzenetére


snowman
tag

Fontos, hogy az alaprajzról (meg bármilyen rajzról) előbb nézetet készíts a megfelelő beállításokkal, és a nézetet helyezd el a tervlapon. A rajz eszközben a rajz tollkészlete alapban "nézet szerint"-re van állítva, így biztosan nem lesz kavarodás.
Persze a rajz tollkészlete átállítható a tervlapon akármire, de jobb az egészet a nézetek szintjén kontrollálni.

(#2712) |AP| válasza Raysen623 (#2710) üzenetére


|AP|
veterán

ez az, köszönöm. A rajz lehelyezős, robbantós módszer bevált.

(#2713) petymeg


petymeg
addikt

Egyedi kitöltéseket hogyan tudnék elővarázsolni?
A régebbiekben volt terméskő kitöltés homlokzatra, most meg a 18-ban nincs ilyesmi...

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#2714) daninet válasza petymeg (#2713) üzenetére


daninet
veterán

tervsalon függő. A gyáriban benne van továbbra is. Az Opciók (Options) Elem tulajdonságok (Element Attributes) Kitöltés típusok (Fills) menüpontban megtalálod, és pipáld ki a metszeti kitöltést (cut fills).
Be lehet állítani melyik kitöltés hol használható.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2715) turit válasza petymeg (#2713) üzenetére


turit
tag

Benne van az, csak a több részre szedték. Vázlat-, fedő-, metszetkitöltés. A vázlatban benne lesz amit keresel.

(#2716) petymeg válasza turit (#2715) üzenetére


petymeg
addikt

Köszi.
több lett, de amit én keresek az nincs benne. Talán a kilencesben volt többféle terméskő kitöltés. Majd keresek régi terveket aztán megpróbálom kopipészteli, hátha.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#2717) turit válasza petymeg (#2716) üzenetére


turit
tag

Tényleg régebben több volt:
https://drive.google.com/folderview
attribútumkezelőben megnyitható az .aat fájl.

[ Szerkesztve ]

(#2718) petymeg válasza turit (#2717) üzenetére


petymeg
addikt

:R
Ez az.
Honnan?
van még pár régi textúra, amit használnék.
Cserép is volt egy csomó, most meg csak az a tipikus van, ami már az 5.1-ben is volt (azzal kezdtem az AC pályafutásomat)

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#2719) Raysen623 válasza petymeg (#2718) üzenetére


Raysen623
addikt

Megnyitod a régebbi AC sttributum kezelőjét és ott a kívánt egyedi kitöltéseket elmented .aat fájlkiterjesztéssel. Ezután az új AC-ban szintén megnyitod az attributum kezelőt és ott a kitöltések fülön benyitod a .aat fájlt majd hozzáadod a kitöltéseket a többihez és leokézod. :D Voilá...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2720) copass válasza petymeg (#2718) üzenetére


copass
veterán

elég ha a régi pln-t, pla-t megnyitod, ugyanúgy kitudod szedni a kívánt kitöltéseket.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2721) petymeg válasza copass (#2720) üzenetére


petymeg
addikt

OK, tudom hogy ez működik. Nem nagy kedvem van régi terveket túrni.

Fel akartam rakni a 2007-es Start verziót (AC9), telepíteni se lehet 8.1 64 bitre. Hiányzik a licenc szerződés. Marad a tervek feltúrása.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#2722) petymeg


petymeg
addikt

Működik a dolog. Találomra megnyitottam egy 2010-es fájlt és az összes vágyott textúra ott van! Nem is tudtam, hogy menti ezeket...

Köszi a segítséget.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#2723) copass válasza petymeg (#2721) üzenetére


copass
veterán

ezért kell csinálni egy sablon, beleválogatod azokat amik kellenek és kész.
én legalább is így csinálom, minden saját cucchoz egyedi előtagot használok, így piszok egyszerű átrántani bárhová.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2724) turit


turit
tag

Találkozott-e már valaki olyannal hogy csapatmunkában (ac15) eltűntek az elemlista konszignációk? Be volt állítva a nyílászáróknak 4 lista és korlát konszignációk. A tervlapokon ott maradtak a rajzok , de kapcsolat nélküliek. Vissza tudom állítani biztonsági mentésből , csak érdekes hogy eltűntek.

(#2725) daninet


daninet
veterán

AC19-ben szerintetek bug vagy feature, hogy a falat a referenciavonalon átbillentő ikon inaktív lesz random esetben a fal rajzolása közben? El kell engednem a falat, utána már aktív :F

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2726) snowman válasza daninet (#2725) üzenetére


snowman
tag

Nyilván feature, ezzel jelzi, hogy ideje egy kicsit felállni és pihenőt tartani :)

(#2727) copass válasza daninet (#2725) üzenetére


copass
veterán

ac17-ben még tudod váltani helyét és cserélni is. lehet bug lesz ez.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2728) daninet válasza copass (#2727) üzenetére


daninet
veterán

Itt is ugyan úgy egymás mellett van a két gomb, és néha az oldal csere inaktív lesz (random) miután lekattintod az első pontot :F A ref vonal helye továbbra is kiválasztható.

Ma szépen összeokádta magát a codemeter network vacka, a helyi disztribútor és a rendszergazda próbálták életrekelteni egy óráig, még az a gép sem látta a licenszet amelyikben a dongle volt :D
Az lett a megoldás, hogy mindent újra kellett telepíteni. :F
Mondjuk erre magunktól is rájöttünk, nem kellett hozzá szakember :D

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2729) daninet


daninet
veterán

Hol allithatom be, hogy a helyisegpecset space+klikk eseten ne alljon meg a pausz falainal, a segedvonalaknal es a sima vonalaknal?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2730) copass válasza daninet (#2729) üzenetére


copass
veterán

hát szerintem sehol.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2731) daninet válasza copass (#2730) üzenetére


daninet
veterán

sejtettem.. a vonalat még megértem (bár sokszor idegesítő, egy nyíl vagy jelölés megállíthatja a jelet)
A szerkesztővonalat nem értem, és hogy a pauszon látszó dolgok miért állítják meg? :W :W

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2732) snowman válasza daninet (#2729) üzenetére


snowman
tag

Miért space+klikk-kel helyezed el? Csináld sima klikk-kel, úgy csak a helyiség-határoló objektumok állítják meg.

(#2733) Raysen623 válasza daninet (#2731) üzenetére


Raysen623
addikt

Miért nem kapcsolod le a vonalakat ha zavarnak? :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2734) daninet válasza snowman (#2732) üzenetére


daninet
veterán

őszinte leszek, nem gondoltam, hogy ez másképp számolja mint a space klikk, ki sem próbáltam :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2735) copass válasza daninet (#2734) üzenetére


copass
veterán

nemár!:D alap hogy klikkre lerakja ameddig fal veszi körül. ha vonalnál beállítod hogy helyiséghatároló akkor azt is falnak veszi.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2736) daninet válasza copass (#2735) üzenetére


daninet
veterán

Mert én alapból azon a sokszög rajzolóson tartom, nem az automatikus helyiségen. Ott csak ugye elkezded rajzolni a befoglalót, space+klikk meg kitölti, pont ahogy a kitöltést.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2737) copass válasza daninet (#2736) üzenetére


copass
veterán

ó te!:D rajzolós nekem akkor van ha gányolok!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2738) daninet válasza copass (#2737) üzenetére


daninet
veterán

Egy borzasztóan kellemetlen ügyfelünk van most, az a fajta, aki este nem alszik, hanem képeket gyűjt az internetről (alaprajzokat!!), és a következő megbeszélésre javítandó dolgok listájával (az a szoba ne 3 méter széles legyen, hanem 3.5) és ötletek hadával érkezik.
Ma egy random ház alaprajzát hozta, hogy ő ilyen bejáratot akar (Hall ki volt tolva pár métert a tömegből, és két oldalán kis kert)
Ez már nem tervezés, hanem puzzle. Undorító... Az a baj, hogy nem látom ennek mikor lesz vége. Igazából eggyel sem volt megelégedve, pedig kezdjük kimeríteni a lehetőségeket. És nem a tervekben van a hiba, hanem az emberben.

De nincs választásunk sajnos, a toll nagyon vastagon fogott az árazásnál, ki is fizette az 50%-ot, most járok a Rev.14 alaprajznál ami egyik elődjére sem hasonlít.
Ez csak a helyiségpecsétekről jutott eszembe, mert az utóbbi pár napban mást sem használtam, csak azt :D
Hogy érezzétek a munkamennyiséget, egy 1000nm feletti házról van szó (3 szint) :D

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2739) snowman válasza daninet (#2734) üzenetére


snowman
tag

Khm. Akkor gondolom a Frissítsd a helyiségeket parancs sem ismerős :D
Szóval azt javaslom, hogy felejtsd el ezt a gányolós megoldást.

(#2740) Raysen623 válasza daninet (#2738) üzenetére


Raysen623
addikt

Az ilyen ügyfél kimeríti az agyament kategória fogalmát. Én is utáltam az ilyeneket, mert mindent jobban tudtak mindenkinél, a mérnök meg úgy hülye ahogyan van. Ezek azt hiszik a mérnök csak azért van hogy rajzoljon, de b+ az egy műszaki rajzoló dolga. Ilyen esetben talán jobb lenne SketchUp-ot használni, ha csak vázlatokról van szó. Nehéz ügy...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2741) daninet válasza snowman (#2739) üzenetére


daninet
veterán

szerencsére azt ismertem, de mikor 2x megtükrözöd a házat már tökmindegy :D

Raysen: Kíváncsi vagyok a főnök meddig viseli el. De ha végeredményben nézzük, a munka nem nehéz (crtl+d ctrl+e), ki van minden fizetve... Az elv, hogy szarba néznek már morális kérdés :D

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2742) copass válasza daninet (#2738) üzenetére


copass
veterán

á az ilyenek szörnyűek, de a tervezők se jobbak. meg a kavarás feszt. de engem már nem zavar, le tudom kezelni. de úgy kezdem: mindent lehet, de annyival később lesz kész. 1 kavarás, 1 nap.
kétszer is meggondolják hogy akarnak-e!:D
amikor már térben vagy és engesre kész, megy a fagyigép, de ki van számlázva egyből.
én letudok követni minden változást artlantis-al, hol érdekel!:D fizessen.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2743) Sesy válasza daninet (#2741) üzenetére


Sesy
aktív tag

na én például ezért nem vagyok hajlandó senkinek családi házat tervezni...

egész egyszerűen nem éri meg, bármennyire vastagon is fog az a cerka :D
nincsen értelme hülyékkel foglalkozni...

Born stupid... Try again!

(#2744) copass válasza Sesy (#2743) üzenetére


copass
veterán

én nem válogatok, mert sose tudhatod hogy kinek tervezel házat...
volt hogy egy iszonyú nyűgös ügyfél, v25 körül lett kész, én akkor váltok számot ha változik a tömeg...
a fickó csipőböl hozzánk vágott azóta egy tucat 10.000 m2-es csarnokot, azzal az indoklással hogy ő még ennyire türelmes és precíz emberekkel még nem találkozott.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2745) Sesy válasza copass (#2744) üzenetére


Sesy
aktív tag

ez lehet így is, de ez mondjuk százból egy, szerencsétek volt....
én sem mondok nemet semmire, de a családi házat, át passzolom a barátaimnak inkább, mert sok rossz tapasztalatom van ezen a téren

mondjuk én nem is ekkora léptékben (családi ház) utazom, bár 1000 nm-es családi házat azért egyszer majd egyet szívesen csinálnék valamikor...

Born stupid... Try again!

(#2746) daninet válasza Sesy (#2745) üzenetére


daninet
veterán

Ilyen családi házat csinálnál, de nem ilyen klienssel :D

Ti idősebbek vagytok biztos, de én is megrajzoltam a magam csarnok és 80nm-es "minélolcsóbb" családiház adagját, úgy vagyok vele, hogy megérdemlem :D

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2747) copass válasza Sesy (#2745) üzenetére


copass
veterán

le kell tisztázni az elején hogy x-ért ennyi módosítás van.felette már feláras és szerződés. ezt fel fogja akkor jó, ha nem akkor nem. menjen máshoz. de egy jó szerződés mindenekfelett!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2748) Sesy válasza copass (#2747) üzenetére


Sesy
aktív tag

persze, de azt gondolom te is tudod, hogy bármilyen jó a szerződésed, azzal azért kitörölheted a fenekedet gyakorlatilag...
mivel ugye előbb dolgozol, és ő utólag fizet... csak abban az esetben van esélyed, ha az ügyfél előre fizet :D

persze vannak kivételek, és azért még ők vannak többen azért szerencsére...

Born stupid... Try again!

(#2749) Sesy válasza daninet (#2746) üzenetére


Sesy
aktív tag

én úgy vagyok vele, hogy van egy szint (építészetileg), ami alá elvből nem megyek ("mediterrán" házat például nem tudok, és nem is akarok tervezni)... meg mint már mondtam úgy "ánblokk" családi házat sem...
mivel a tisztelt megrendelő egyik első kiadása a tervező, ezért már ott el akar kezdeni spórolni...
na aki ilyen, azzal nem foglalkozom, menjen oda, ahol megcsinálják neki annyiért!
ilyenkor (és nem családi ház tervezésről beszélek) megkérdezem, hogy a boltban amikor kenyeret vesz akkor alkudozik-e? nem? na akkor viszontlátásra...

volt olyan aki közölte, hogy hogy mennyit fizet(ne) érte, 400 nm-es családi házat akart
azért lett volna vele munka, úgy mindenestől 2 hónap legalább (mire tisztességesen megtervezem, és beadjuk az engtervet...) na kijött, hogy tisztességesen csinálva maradna az általa ajánlott díjból nettó 100 ezer forint havonta... megkérdeztem, hogy ő jó-e abban amit csinál, és mennyit keres vele egy hónapban... itt hagytuk abba a beszélgetést, mert nem értette meg amire céloztam :D

úgy gondolom, hogy ennél sokkal többet ér a nyugalmam, és ha nem muszáj, akkor ne foglalkozzunk hülyékkel :D

Born stupid... Try again!

(#2750) próbakocka válasza Sesy (#2749) üzenetére


próbakocka
senior tag

Egy ideje Sesy álláspontjához tartom magam én is. És jobb lett az életem.

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.