Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Cheesy válasza nagyt0m (#1100) üzenetére


Cheesy
őstag

A video láttán úgy érzem mintha nem is értenék a progihoz :)

www.vakbelmutet.hu

(#1102) juhasz.p válasza nagyt0m (#1100) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Nagyon patent...

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#1103) daninet válasza nagyt0m (#1100) üzenetére


daninet
veterán

Revites metszetdoboz. :) :) Ezt nagyon vártam már, a 3d metszés finoman szólva is körülményes volt azokon a bolha ábrákon vonalhúzogatással :)
No mire hazaérek júniusban már otthon vár a doboz, hogy kipróbáljam, többiek úgysem mernek hozzányúlni :D

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1104) copass válasza daninet (#1103) üzenetére


copass
veterán

sketchup-os az a metszés szerintem, vagy inkább 3dsmax-os!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1105) daninet válasza copass (#1104) üzenetére


daninet
veterán

3dmax revit egy kutya mindkettő autodesk, de lényeg, hogy egy nagyon jó dolog. :) (én revitben láttam először, azon kevés funkciók egyike volt, amit értékeltem abban a sz*rban :D )

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1106) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

Sziasztok! Egy olyan problémával állok szemben ArchiCAD13 hogy megnyitottam egy dwg file-t szerkesztettem mentettem pln-ként, de most ezzel a fájlal egy csomó mindent nem tudok használni vajon, hogy lehet vissza hozni mondjuk a kitöltéseket??? És egyéltalán hova tüntek könyvtárat újra beolvastam a könyvtárkezelővel mégse semmi!:(

[ Szerkesztve ]

D°°ci

(#1107) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

[link]

Kérlek segítsetek!

[ Szerkesztve ]

D°°ci

(#1108) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

No arra mindenesetre rájöttem, hogy ha egy kitöltést átmásolok egy másik megnyitott fájlból akkor az a kitöltés típus már használhatóvá válik ebben a file-ban is. De itt valami akkor sem zöld. Ill én nem tudom mi állíthatódott el valami olyan ami a fájlhoz magához kötődő de befolyásolja az ArchiCAD-et. És ezt hogan lehet vissza állítani?

D°°ci

(#1109) nagyt0m válasza Dagaddt (#1107) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia!

Úgy nyisd meg a dwg-t hogy elindítasz egy új üres AC tervet azokkal a beállításokkal amiket preferálsz, és összefűzöd a dwg fájllal. Vagy csak simán belehúzod az intézőből a tervbe és akkor meglesznek a kitöltéseid és a könyvtári elemeid is.

(#1110) nagyt0m válasza Dagaddt (#1108) üzenetére


nagyt0m
tag

Azért másznak el a színek, mert az autocad színeket használja ilyenkor a program, hogy minden jó legyen, ahhoz kell egy jól konfigurált dxf-dwg átalakító.

(#1111) TomDog


TomDog
tag

Sziasztok!

Szerintetek ezen a gépen elfut az Archicad 15 nevű program?

Üdv

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#1112) nagyt0m válasza TomDog (#1111) üzenetére


nagyt0m
tag

Nem nagyon kedvelné a gépet, elképzelhető, hogy tudod telepíteni de diavetítés lenne bármit csinálni vele.
Info.

(#1113) copass válasza TomDog (#1111) üzenetére


copass
veterán

elfog indulni ha az oprendszer felmászik, de térben elfog hasalni az egész. 2D-ben menni fog.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1114) TomDog válasza copass (#1113) üzenetére


TomDog
tag

Pontosabban mi a kevés neki?

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#1115) nagyt0m válasza copass (#1113) üzenetére


nagyt0m
tag

2D-ben is elég nyögvenyelős lesz szerintem, mert csak egy kis Atom van benne. "Ember nézni homokóra/ buldózer" sokszor lesz és az elég erősen befolyásolja a használhatóságot.

TomDog:
A kevés a rendszer maga, az atom nem erre van kitalálva, kis fogyasztású proci ami kis webböngészésre, irodai munkára és filmnézésre alkalmas, de CAD alkalmazások futtatására nem igazán.

[ Szerkesztve ]

(#1116) TomDog válasza nagyt0m (#1115) üzenetére


TomDog
tag

Értem , köszönöm a segítséget.

Üdv

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#1117) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!
Van valakinek tapasztalata az ArchiCAD 15-16 és az Intel HD4000 integrált videókártya kapcsolatáról? A Graphisoft oldalán azt írják, hogy nem támogatja a program az integrált intel VGA-kat és a hozzá kapcsolódó fórumon is voltak problémák már kisebb alapterületeknél is.

(#1118) Cheesy válasza Nixon18 (#1117) üzenetére


Cheesy
őstag

Van vele tapasztalatom, anno egy volt kollégám laptopjában volt hasonló és kipróbaltuk rajta az AC13-at.
2D-ben még lehetett vele rajzolni, mert a proci bírta, de 3D-ben erősen képregényes volt.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#1119) Nixon18 válasza Cheesy (#1118) üzenetére


Nixon18
senior tag

Na pont ettől a választól tartottam. Na már tényleg nem tudom mit vegyek.
De nem lehet, hogy HD3000 volt? Állítólag a kető között"ég és föld" a különbség

[ Szerkesztve ]

(#1120) copass válasza Nixon18 (#1117) üzenetére


copass
veterán

3dmark06 teszt
eléggé hasít, szerintem menni kell ac alatt is rendesen.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1121) Cheesy válasza Nixon18 (#1119) üzenetére


Cheesy
őstag

Most elbizonytalanítottál... :F Viszont copass szerint meg jó.

www.vakbelmutet.hu

(#1122) Nixon18 válasza copass (#1120) üzenetére


Nixon18
senior tag

Legjobb lenne kipróbálni. De nem ismerek senkit, akinek hasonló konfigja lenne (i5-3210M, iHD4000)

(#1123) nagyt0m válasza Nixon18 (#1117) üzenetére


nagyt0m
tag

Én i7 2600-tal és i5-2400-zal is dolgozok. Nincs nagy katasztrófa hogy ha csak az integrált gpu-t használom és voltak elég nagy és részletes modelleim is.

(#1124) Nixon18 válasza nagyt0m (#1123) üzenetére


Nixon18
senior tag

A nincs nagy katasztrófa mit takar :D
Mondjuk azok HD3000-es GPU-val vannak szerelve, nem?

[ Szerkesztve ]

(#1125) nagyt0m válasza Nixon18 (#1124) üzenetére


nagyt0m
tag

Azt, hogy használható. Pl.: 4-5000 m2-es iskola épület szépen kidolgozott külsővel, mellette tornacsarnok, eng+kiv tervek, látványtervek elkészültek én csak integrált gpu volt.
Intel® HD Graphics 2000 van mindegyikben még nem HD3000.

(#1126) Hunattila


Hunattila
tag

Nekem az alábbi kis gépem van mobilként a kezem ügyében és kiválóan fut az AC 16 rajta, noha a képernyő csak 15,6", ami nyilván kicsi, de építkezésekre ki tudom vinni a terveket, előzeteseket a megrendelőnek be tudom rajta mutatni, 3d-vel sem vall szégyent. Még akkor is elég gyors, amikor full berendezett szaniterekkel, bútorokkal, mint a mellékelt képen lévő ház. Ára sem volt megrázó. Úgy gondolom egy diák is össze tud egy erre valót gyűjtögetni és ezzel nyugodtan tud dolgozni, vizsga feladatokat megoldani.
Asus
Intel Core (TM) i3-2310 M CPU 2,1 GHz
RAM 4 GB 64 bit
Nvidia GeForce GT 520MX 1 GB
Pl:
:W

(#1127) Nixon18 válasza Hunattila (#1126) üzenetére


Nixon18
senior tag

Világos. De ez egy konzumer gép és nem igazán szeretném ha ennyi pénzért a gariidő után széthullana a kezemben a gép. És akármit is mondasz, próbálgattam Asusokat és Acereket is... a mai modelljeik nem a legminőségibb darabok.

Viszont notebookcheck benchmarkja szerint a HD4000 erősebb a GT520MX-nél.... lehet, hogy nem kell kompromisszumot kötnöm :D

[ Szerkesztve ]

(#1128) nagyt0m válasza Nixon18 (#1127) üzenetére


nagyt0m
tag

Fuji gépek vannak jó áron 3 év garival és kellenes tapintással, tükröződésmentes felülettel. Szerintem érdemes olyat is megnézned, nem tudom van e már választott géped. A milyen notit vegyek topikban megmondják a tutit :)

(#1129) Nixon18 válasza nagyt0m (#1128) üzenetére


Nixon18
senior tag

Fujinak melyik gépei? Az LH-sorozatra gondolsz?
Egyébként egy Dell LAtitude E5530-at néztem ki i5-tel fHD panellal. Csak kérdés, hogy elég-e a HD4000. Erre még a milyen notebookot vegyek? topicban sem tdják a választ :D

(#1130) daninet válasza nagyt0m (#1128) üzenetére


daninet
veterán

Jahm, annó ott kérdezősködtem, mondom CAD-hez kell valami bika gép. Mondogattak mindenfélét nekem, és nem akarták elhinni, hogy ha nem játékra kell hogy hajtom ki. Naponta 5x küldöm el az anyjába a GT550 videókártyámat, 2D-ben siralmas a teljesítménye. Szakad a kép, lassú a nagyítás, és csak egy családi ház van benne. (Ez csak bekapcsolt pausszal van így)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1131) copass válasza daninet (#1130) üzenetére


copass
veterán

van egy marha jó progi, az a neve hogy nvidia inspector.
az nvidia alapban két beállítással megy, 2D és 3D, 2D-nél vissza veszi az órajelet ezért kergülsz meg amikor ac alatt 2D-zel, mert akkor nem a teljes gázzal megy a kártya, hanem csak egy minimálissal.
szóval ezzel a cuccal felül lehet írni a két módot, tehát van teljes ami P0 itt minden fullon van és van a másik aminek P12 a neve. a trükk nagyon egyszerű ami a P0-nál van, azt beírod a P12-be és csinálsz egy parancsikont belőle. én elsőnek csinálok egyet az alapbeállításokból, majd egyet a buheráltból.
szépen látható a különbség.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1132) daninet válasza copass (#1131) üzenetére


daninet
veterán

Kipróbálom :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1133) Cheesy válasza Nixon18 (#1127) üzenetére


Cheesy
őstag

Mobil gépnek én egy Acer Aspire 5755G-t tartok. Elboldogul bonyolultabb tervekkel is, bírja is az akksija. Alapvetően elégedett vagyok vele. A képernyő eléggé tükröződik, de nem a napon kell vele dolgozni.

Spec: [5755G-2434G75Mncs] Intel Core i5 2430M (2.4GHz), 4096Mb DDRIII, 750Gb SATA (5400rpm), DVD-SuperMulti, 15.6"HD (1366х768), nVIDIA GF GT540M_2048M, LAN 10/100/1000, Wi-Fi b/g/n, Bluetooth, 3xUSB, CR3in1, WEB-Cam 1.3MP

www.vakbelmutet.hu

(#1134) copass válasza daninet (#1132) üzenetére


copass
veterán

de csak óvatosan, mert könnyen túl lehet húzni a gpu-t.
ugyanazok az értékek legyenek.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1135) Nixon18 válasza Cheesy (#1133) üzenetére


Nixon18
senior tag

Egyedül ami meggyőzhetne az a GT540M. Különben pedig kifutott termék, szóval csak használtan lehetne megkapni. Itt az aprón 130-at kérnek azért, amire nincs garancia. 200-at meg azért, ami fél éves garis. Annyiért pedig biztosan nem veszek használt konzumer gépet. Akkor inkább nézek egy új Z500-at GT645M-mel.

[ Szerkesztve ]

(#1136) Cheesy válasza Nixon18 (#1135) üzenetére


Cheesy
őstag

Lelked rajta, 1,5 éve ez volt jó vétel, most a Z500 :)

www.vakbelmutet.hu

(#1137) Nixon18 válasza Cheesy (#1136) üzenetére


Nixon18
senior tag

Azért köszi a tippet! Ezen a témán még át kell magam rágnom :D

(#1138) Cheesy válasza Nixon18 (#1137) üzenetére


Cheesy
őstag

Azt azért ki merem jelenteni, hogy ha megbízható, strapabíró gépet akarsz, akkor Lenovo a jó választás, nem csak az IBM lobbi miatt van vele tele a vállalati szektor.
Meg igazándiból az effektív munkát nem laptopon kell végezni ha rajzolsz, hanem nagy monitorral, asztali gépen. A laptop konzultációkhoz, előadásokhoz, bemutatáshoz jó. De ez az én vélaményem, van aki hordozza az iroda és az otthon között és külső monitorral használja...

www.vakbelmutet.hu

(#1139) Nixon18 válasza Cheesy (#1138) üzenetére


Nixon18
senior tag

Egyetem mellett nem igazán tudom megoldani, hogy PC és laptop is legyen. Így maradnék a hordozhatóság mellett (esetleg veszek később egy monitort). És mivel elég sokat utaztatom még mindig a Latitude előnye a 3 év NBD garancia és az, hogy jóval messzívabb a Z500-hoz képest. És ha nem számítana ennyire a megbízhatóság, akkor Z500-at venném. De így próbálok zöldágra vergődni, hogy elég-e a HD4000.

(#1140) Cheesy válasza Nixon18 (#1139) üzenetére


Cheesy
őstag

Találtam egy összehasonlítást a két típusról.
Ha itthon is ezt a felszereltséget árulják, akkor igaz, hogy i7 a dell javára szól, de azért gondolj bele, hogy azt hűteni is kell nem is keveset, i5 szvsz bőven elég AC-hez, ráadásul ahogy látom mindkettőben HD4000 van. Lenovoban több a memória, ami azért ha elkezdesz esetleg látványtervezni a nagyfelbontású textúrák miatt nem hátrány, igaz a Dellt meg lehet rammal bővíteni...
Azt nem tudom, hogy ebben az i7-ben már 8 mag dolgozik-e, de azt bizton állíthatom, hogy AC tervezés során, még 3D-ben sem igazán szereti a többmagos procit teljesen kiaknázni, csak rendernél.

Ez szigorúan csak az én véleményem, de a Dell és a Lenovo közötti árkülönbözetből én inkább utóbbi mellé vennék egy szép nagy 23-24 colos monitort, ez már lehet Dell is :) (Nekem itthon Dell U2312HM-em van, 50k környékén adogatják, igazán jó ár-érték arányú monitor.)

www.vakbelmutet.hu

(#1141) Nixon18 válasza Cheesy (#1140) üzenetére


Nixon18
senior tag

Csak i5-ös Dellt tervezek venni. Laptoban pedig még az i7 is csak 4 magos, ahogy az i5 2 magos. Ráadásul amit linkeltél, abban csak 2 giga ram szól a lenovo javára. Alapból +4 gigával terveztem a dellt megvenni és a dell javára szóljon a fullHD felbontás is.
Egyébként itthon 210ért van Z500 GT645M-mel.

[ Szerkesztve ]

(#1142) copass válasza Cheesy (#1140) üzenetére


copass
veterán

nekem most az asztali lett egy i3, 2x2.9ghz, ht 4magos, bőven elég 4gb rammal egy mocskos nagy 7000m2-es csarnokhoz. igaz teljesítménycentrikus energia gazdálkodás profillal.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1143) Engineer086


Engineer086
Modder

Péntek esti ötletelés: ki hogy készítene Archicad-ben csővezetéket, ami szögben meg van törve? :)

[ Szerkesztve ]

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#1144) daninet válasza Engineer086 (#1143) üzenetére


daninet
veterán

csinálsz egy csőkeresztmetszetű kitöltést profilkezelőben, és falként húzod. Ha felfelé, lefelé is kell kanyarodjon akkor 16-os archicad-ben csinálsz egy csőkeresztmetszetű alakzatot metszetben és a cső eszközzel húzod.
esetleg ha van valami gépészeti kiegészítő valahol azzal is tuti lehet

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1145) copass válasza Engineer086 (#1143) üzenetére


copass
veterán

tárgy -geometriai elemekben van cső,könyök,stb.parametrikus gyorsabb.felbontást tudsz állitani.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1146) Engineer086


Engineer086
Modder

Köszönöm a válaszokat, megpróbálkozom mindkét variációval.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#1147) daninet


daninet
veterán

Üdv!

Van egy modellem, gyakorlatilag alap ajtók, ablakok vannak benne, meg falak/födémek szóval nincs agyondolgozva. Viszont történt valami és most a casing.gsm fájlra hibát ír minden alkalommal mikor metszetet nyitok:

Elkezdtem a Metszet/homlokzat építését:
Kezdés : 2013.05.20. 20:10:24
Processzormagok száma: 8
Nincs elég él a vezérgörbében.
a 1804 sorban a 3D leírásban, a Casing.gsm fájlban.
Nincs elég él a vezérgörbében.
a 1804 sorban a 3D leírásban, a Casing.gsm fájlban.
Nincs elég él a vezérgörbében.
a 1948 sorban a 3D leírásban, a Casing.gsm fájlban.
Nincs elég él a vezérgörbében.
a 1948 sorban a 3D leírásban, a Casing.gsm fájlban.
Nincs elég él a vezérgörbében.
a 2216 sorban a 3D leírásban, a Casing.gsm fájlban.
Nincs elég él a vezérgörbében.
a 2216 sorban a 3D leírásban, a Casing.gsm fájlban.

ez mi a fene lehet? :F

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1148) nagyt0m válasza daninet (#1147) üzenetére


nagyt0m
tag

Megsérülhetett esetleg a fájl. Minden egyes tervnél ezt csinálja?
Lehet, hogy egy könyvtár frissítés megoldja a problémát.

(#1149) copass válasza daninet (#1147) üzenetére


copass
veterán

ac reinstall.lehet döglik a c meghajtòd.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1150) daninet válasza nagyt0m (#1148) üzenetére


daninet
veterán

Meglett.... :W
0-át írtam be egy tolóajtó takarólécének szélességére. Csak tudnám miért engedte, ha meggajdul tőle (általában kiírja milyen érték vihető be :F )

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.