Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) copass válasza mrarchitect (#1750) üzenetére


copass
veterán

én még ilyen hibával nem találkoztam, 4.1.8-ig, atl5össel még barátkozom, egyelőre nem szeretem.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1752) Cheesy válasza mrarchitect (#1745) üzenetére


Cheesy
őstag

Egyszer találkoztam hasonló hibával. Ha jól emlékszem az ívvel volt a baj, nem tudta a "tökéletes" (tehát szabályos kör) ívre igazított határvonallal ellátott objektumot kiexportálni. Ez tavaly volt kb.
Csak egy próba, hogy lássuk itt is ez áll-e fent: vágd le az íveket a kezdőpontjuknál. Továbbra is megmarad az asztallap, csak íves lekerekítések nélkül. Ha így sikerül kiexportálni, kizárhatjuk a hibalehetőségek közül azt, hogy az asztallap objektum önmagában hibás.

www.vakbelmutet.hu

(#1753) daninet válasza Cheesy (#1752) üzenetére


daninet
veterán

vagy alakzattá alakítja és azt lehet az alakzat formázása menüben kicsit szögletesíteni

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1754) daninet


daninet
veterán

Azt hol tudom állítani, hogy a szövegdobozban levő betűk mérete a tervhez képest legyen X centi vagy a nyomtatási méret legyen feltűntetve? Valami elnyomkodtam, és most a szövegdobozaim tervméret szerint mennek, minden más (cimkék pl) nyomtatási méret.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1755) mrarchitect válasza daninet (#1753) üzenetére


mrarchitect
csendes tag

Újabb variációkat próbáltam ki, készüljetek fel arra, hogy nincs benne logika, nem érdemes keresni!

Szóval
0. verzióként volt korábban olyan, hogy asztallap nélkül menthető volt
Aztán
1. megszüntettem az íves sarkokat: nem menthető!
2. miért ne alapon kitöröltem mindent és csak a szögletes asztallapot próbáltam: menthetővé vált!
3. kipróbáltam az íves sarkú asztallapot is önmagában: menthető volt!
4. bízva a vak szerencsében visszatértem az eredeti állapothoz, íves asztallap és a szerkezet is: még mindig nem menthető!

Feltételezett konklúzió:
önmagában semminek nincs baja, legyen az akármilyen forma, de ha egyben akarom az asztalt, akkor már nem lehet menteni. :O

(#1756) copass válasza mrarchitect (#1755) üzenetére


copass
veterán

gépeddel nincs vmi gond? mondjuk vinyó? akkor csinál ilyen random baromságokat.
küld már el nekem azt a fájlt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1757) copass válasza copass (#1756) üzenetére


copass
veterán

az van hogy ha merge geometry-vel adsz hozzá bármit akkor utána abból nem lehet aof-et gyártani.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1758) mrarchitect


mrarchitect
csendes tag

Copass email-ben rátapintott a megoldásra: atl file kimentésekor nem volt kipipálva az egyedi fólia, sose jöttem volna rá, hogy ez a baj forrása, mert eddig még sosem pipáltam ki.

(#1759) Hunattila


Hunattila
tag

Kedves Mindenki!
Mivel jó néhány napra géptelenítem a környezetemet és beveszem magamat Tündérország hegyei közé, kénytelen leszek nélkülözni kedves, számomra nagyon hasznos társaságotokat. Ezért hát ezennel megragadom az alkalmat és kívánok néktek áldott, békés, boldog Karácsonyi Ünnepeket, eredményes, egészséggel és barátsággal teli Boldog Új Esztendőt! Legyetek sikeresek, ügyesek és szeressétek egymást!

(#1760) mrarchitect válasza Hunattila (#1759) üzenetére


mrarchitect
csendes tag

Neked kellemes ünnepeket!

[ Szerkesztve ]

(#1761) Chabi


Chabi
aktív tag

jaj, de jó hogy találtam ezt a topic-ot, azt hiszem sokat fogok ide nézegetn, majd technikum alatt heti 4 ARCHICAD óra mellett. :D, bár az még nem most lesz :)

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia M4 aqua+ Dell Inspiron 15R 5537 Silver (FHD), Intel core i7-4500U 1,8 Ghz(2 Cores, 4M Cache, up to 3.00 GHz), 8 Gb DDR3, Amd Radeon HD8850M 2Gb, 1000 Gb Hdd (5400 rpm)

(#1762) mrarchitect


mrarchitect
csendes tag

Testre szabnám az egész programot, de csak a munkakörnyezet adta lehetőségekkel boldogulok, gyorsbillentyűk, stb...
Az eszközöket is át akarom állítani, sikerült is kedvencet létrehozni, a tervet elmentve és újranyitva is oké a dolog. Problémám az, hogy új terv létrehozásakor már nincs a kedvencek listában a korábban létrehozott. Hogyan lehet ezt a programban tervtől függetlenül alapértelmezetté tenni?

Hasonlóan fáraszt, hogy minden tervnél ki kell szednem a nyitásirányok pipáit a gdl tárgyaknál.

(#1763) copass válasza mrarchitect (#1762) üzenetére


copass
veterán

lehet importálni exportálni a kedvenceket. a fejlécében egy jobbra nyílra menü jön le, jó hüje helyre rakták az tény.
a legjobban összerakott tervedből csinálsz egy sablont tpl-t és azt fejlesztgetted.
nyitásirány, itt mire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1764) mrarchitect válasza copass (#1763) üzenetére


mrarchitect
csendes tag

Arra, hogy 3D-ben rárakja a nyilakat az ajtókra, ablakokra, alapértelmezetten narancssárgával. Igazából nem kellene hogy zavarjon, mert artlantisban úgysem látszik, de én szeretem archicadben is szépnek látni az épületeket, ez pedig zavar. GDL tárgyak beállításainál jobb alul lehet kiszedni a pipákat, jó lenne örökösen deaktiválni.

Ez a sablon nagyon szuper ötlet, rá is szánom az időt! Amúgy köszi, meg van a kis nyilacska, de ennek a folytonos betöltésnek valóban semmi értelme nincs...

A múlthéten mutattam barátnőmnek a programot, és a nézeteknél, meg keresztmetszeteknél kérdezte, hogy hogyan lehet megszüntetni az üveges nyílászárókon való átlátást, sajnos passzolnom kellett a kérdést, erre van lehetőség?

(#1765) copass válasza mrarchitect (#1764) üzenetére


copass
veterán

jaa a térbeli nyitásirány? a szaggatott vonalak? #1315
ha nem ez akkor mi? képet mutassá.

a metszetjel tulajdonságban ki kell kapcsolni az átlátszóságot.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1766) mrarchitect válasza copass (#1765) üzenetére


mrarchitect
csendes tag

Igen ezt a 3D-set.

(#1767) daninet


daninet
veterán

esetleg AC-ben a két görgetősáv eltüntetésere van valami mód? Egyrészt totálisan felesleges ha van egér bedugva (márpedig mindig van) másrészt mikor nincs rádugva a monitorom a laptopon az a 25 pixel mindkét irányba kicsit tágasabbá tenné az egészet.
Gyanítom, hogy nincs mód az éltüntetésre, csak hátha.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1768) copass válasza daninet (#1767) üzenetére


copass
veterán

nem, de ha teljesképernyősre rakod az ac-t, most megnemmondom holvan, ott is sokat lehet nyerni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1769) daninet válasza copass (#1768) üzenetére


daninet
veterán

mindig néztem mi ez de soha nem nyomtam még meg :D kösz ;)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1770) Engineer086


Engineer086
Modder

Sziasztok!
Boldog Új évet kívánok mindenkinek!
A kérdésem az lenne, hogy Bramac cserépkiosztó alklamazásnál ki lehet-e valahogy kapcsolni azt, hogy kúpcserepet tegyen pl egy előterőre?
Köszönöm a válaszokat előre is!

Szerk.: Közben meglett, kész fedést csoportként kezeli, ezt feloldva ki kell törölni a nekem nem tetsző elemeket.

[ Szerkesztve ]

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#1771) copass válasza Engineer086 (#1770) üzenetére


copass
veterán

elvileg lesz vmi verzófrissítés ezekre az addonokra, ott már lehet állítgatni a típusokat.
de a lindab tető kiegészítőjében már lehet állítani egyedileg is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1772) Cheesy


Cheesy
őstag

Betöltöttem egy régi, 2009-es tervet, amit AC13-al készítettek, kb. 8 külső könyvtárból van megadva. Ezzel nincs gond, mert AC6-ig visszamenőleg megvannak az elem könyvtárak, direkt felkészülvén erre az esetre.
Miért lehet az, hogy 3D nézetben mutatja kiválóan a nyílászárókat a helyükön, megfelelő anyagokkal, osztással, alaprajzon meg csak egy ponttal, bármit állítok rajta?

www.vakbelmutet.hu

(#1773) copass válasza Cheesy (#1772) üzenetére


copass
veterán

hiányzik a méretezési jel.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1774) Cheesy válasza copass (#1773) üzenetére


Cheesy
őstag

Itt egy kép róla.
3D-ben korrektül megjeleníti.

Méretezési jel az AC7-esé, ahogy látom, de nincs változás alaprajzi megjelenítésben, ha átállítom mondjuk v16-re, amiben szerkeszteném.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#1775) copass válasza Cheesy (#1774) üzenetére


copass
veterán

az lehet hogy összekadnak az elemek, ha sok könyvtár be van töltve.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1776) Cheesy válasza copass (#1775) üzenetére


Cheesy
őstag

Ha sösszeakad, akkor 3D-ben üres nyílások vannak a nyílászárók helyén. De itt csak az alaprajzon van hiány. A méretezés is rajtuk van, pedig az tényleg régi beállítás.
Mindig találkozik új dolgoggal az ember, de hogy ezzel kelljen elbaszni egy csomó időt, ez mindig idegesített az AC-ben.

www.vakbelmutet.hu

(#1777) mrarchitect


mrarchitect
csendes tag

Sziasztok!
Tárgyként AC-ben elmentettem egy testet, Beágyazott könyvtárba rakta. Csak kísérleteztem, szóval nincs rá szükségem, viszont fogalmam sincs, hogy hol, ill. hogyan tudom kitörölni.
Üdv!

(#1778) copass válasza mrarchitect (#1777) üzenetére


copass
veterán

könyvtárkezelőben megkeresed és jobb klikk a tárgy felett és kitörlöd.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1779) daninet


daninet
veterán

Arra van lehetőség, hogy kiválasztok valamit alaprajzon/metszeten/homlokzaton, és azt megnyissa 3d-ben úgy, hogy aktív és ki van jelölve? Illetve ugyanez visszafelé, 3d-ben kijelölöm, és megnézem mondjuk a saját szintjén az elemet?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1780) mrarchitect válasza copass (#1778) üzenetére


mrarchitect
csendes tag

Kösz szépen!

(#1781) copass válasza daninet (#1779) üzenetére


copass
veterán

kijelöld jobb klikk és mutasd a kijelölést 3d-ben
vagy van az interaktív konszignációnál hogy fent egy olyan hogy mutasd alaprajzon vagy térben az ki is jelöli.
a térben kiválasztott elemnél a bubiban ki írja hogy melyik szinten van.
plusz a feltételes kiválasztás még az mindehol kijelöl mindent.
ennyi amit tudsz tenni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1782) daninet


daninet
veterán

Na, Lumion 4 volt valakinek a keze alatt véletlen? :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1783) Cheesy válasza daninet (#1782) üzenetére


Cheesy
őstag

Egyszerű a material editora? Mert bármilyen jól lehet villogni a különféle rendermotorokkal, ha kész kínszenvedés vele az adott motorba való materialt összehozni...

www.vakbelmutet.hu

(#1784) daninet válasza Cheesy (#1783) üzenetére


daninet
veterán

a 3nak az volt viszonylag, csak ahogy multkor kisnovellát írtam róla az összetett modelleket nem vette be AC-ből sehogy (pl komplett családi ház)
Remélem ez változik 4-ben. Artlantist kiváltani nem fogja, de jó partner lehet kisfilmekhez

nemsoká jön a demó a lumion oldalán

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1785) daninet válasza daninet (#1784) üzenetére


daninet
veterán

No tettem egy próbát a 4.0.2 demóval :)
Végre beveszi az AC által exportált dae fájlt, ráadásul a nagyon nagyokat is, beraktam 3 családi házat meg egy bazi nagy csarnokot egyben. :)
Működik az update model (sajnos textúrák néhol elvesznek). Akár még barátság is lehet ebből, ismerkednünk kell egy ideig.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1786) copass válasza daninet (#1785) üzenetére


copass
veterán

masina hogy bírja? milyen konfiggal?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1787) daninet válasza copass (#1786) üzenetére


daninet
veterán

csinál egy benchmarkot és levette a grafikát, pl ha bekapcsolom a füvet az kb 5m-es körzetben látszik., rendernél teljes a minőség. Videókártyám nem egy gémer :) nv GT550 proci i7-2630

lesz most egy tartók vizsgám, utána majd töcskölöm és összeszedem a tapasztalataimat, megpróbálok vele egy házat kívül belül megcsinálni szépen.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1788) copass válasza daninet (#1787) üzenetére


copass
veterán

a fűre leszek majd rohadt kíváncsi, hogy az hogy muzsikál majd quadro 600 alatt, szerintem gyengus lesz.
persze szerkesztéskor csak a környező részt mutatja, így gyorsítva a szerkesztést.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1789) daninet válasza copass (#1788) üzenetére


daninet
veterán

quadro-k teljesítményével nem vagyok tisztában, de szerintem ehhez játékos kártya kell nem quadro.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1790) hoge87


hoge87
tag

Sziasztok, egy Artlantiszos kérdésem lenne. Miért van az, hogy egyszer 2 perc alatt lerenderel egy max beállítású képet, máskor ugyanazt fél óráig rendereli?Elég izmos gépem van az átlaghoz képest, i7-es procival...stb meg kb meghal a gépem miközben a nézetablakot mozgatom vagy tárgyakat húzogatok benne...nem hiszem el h valami űrfejlesztéses számítógép kell h ez a szutyok program átlagosan fusson. Valami szarul lehet beállítva?Van vmi beállítási trükk amivel gyorsabbá lehet varázsolni?

(#1791) daninet válasza hoge87 (#1790) üzenetére


daninet
veterán

A render idejét az élsimítás nagyon befolyásolja. Ha nincs valami sűrűn pálcázott dolog a képen ami ronda élsimítás nélkül kapcsold ki.
A másik dolog a fények. Ez már a nézetablakban is nagyon fogja a gépet, és fények közül is a legrosszabb a tárgyaknak adott neon light fénykibocsátó anyag. Ha van olyanod helyettesítsd rendes fényforrásokkal.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1792) hoge87 válasza daninet (#1791) üzenetére


hoge87
tag

Kösz, megpróbálom, mert neon light-ot elég sokat használok lámpák miatt.

(#1793) copass válasza hoge87 (#1790) üzenetére


copass
veterán

még ha xeon-od lenne, de az i7 átlagos proci manapság.
ha egyszer jó és utána lassú ugyanaz, akkor az hardverprobléma.
de általában az van hogy vmi meg lett változtatva a tömegen, a beállításokon. emlékezz vissza hogy mit változtattál meg a két render között.
neont el kell felejteni úgy ahogy van, iszonyat renderidőt nyom.
sima pontszerű fényekkel tudod helyettesíteni, ami nem vet árnyékot.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1794) daninet


daninet
veterán

Hogyan tudok olyan pdf-et kimenteni amitől nem omlik össze a PS? Összetettebb rajzoknál, metszeteknél rendszeresen bekakil. Egyedüli megoldás a bullzip vagy pdf creator, de ott meg a szürkeárnyalat pöttyös. Ha erre tudtok valamit az is jó lehet.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1795) daninet válasza daninet (#1794) üzenetére


daninet
veterán

Ok.. megvan.. az omlást a bitmap árnyalatos kitöltés okozza (25-50-75) viszont akkor adódik a kérdés plusz lépés nélkül hogyan tudok ilyet átvinni PS-ba?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1796) Engineer086 válasza daninet (#1795) üzenetére


Engineer086
Modder

Fura, mert én hibamentesen tudok kimenteni Bullzip segítségével, nem jelentkezik az általad leírt "pöttyösödés".

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#1797) daninet válasza Engineer086 (#1796) üzenetére


daninet
veterán

[link] Tehát nálad nem ilyen egy 25%-os kitöltés miután nyomtatod? :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1798) Engineer086 válasza daninet (#1797) üzenetére


Engineer086
Modder

Megmondom őszintén, mióta dolgozok, nem kellett PS-el utómunkázni a terveken, de egyetem alatt volt rá példa, hogy plotterrel nyomtattuk ki az így készült tervlapokat és ott nem volt ilyen mértékű minőségromlás.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#1799) daninet válasza Engineer086 (#1798) üzenetére


daninet
veterán

de ha most kimentesz egy darab 25%-os kitöltést bullzippel milyen?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1800) Engineer086 válasza daninet (#1799) üzenetére


Engineer086
Modder

Nah, ez fura, amikor kéne a Bullzip, egyből hibát ír ki. :D

[ Szerkesztve ]

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.