Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) daninet


daninet
veterán

Szerintetek mi lenne a legegyszerűbb mód íves háromszög térrács készítésére?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1952) nagyt0m válasza daninet (#1951) üzenetére


nagyt0m
tag

Összetett profilból fal ként a 3 kört megcsinálni, majd a rácsrudakat beledobálni tárgyból.
Alakzatból megcsinálni a 3 karikát azt kihúzni elforgatni. rácsrudakat beledobálni. mindkettőnél ugyan az a végeredmény.

(#1953) daninet válasza nagyt0m (#1952) üzenetére


daninet
veterán

tudok alakzatot előre definiált vonalon kihúzni?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1954) daninet válasza daninet (#1953) üzenetére


daninet
veterán

rájöttem.. alakzatot nem lehet, de egy rácstartót kihúz vonal mentén azt pedig alakzattá alakítom :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1955) daninet válasza nagyt0m (#1952) üzenetére


daninet
veterán

eszembe jutott közben hátha úgy jó

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1956) copass válasza daninet (#1951) üzenetére


copass
veterán

Geometriai tárgyakból simán kilegózható

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1957) gNAT_hu válasza daninet (#1953) üzenetére


gNAT_hu
tag

igen:

(#1958) copass


copass
veterán

5 perc kábé, cső+könyökcső. a legnagyobb előnye hogy iszonyat gyorsan tudod módosítani ha kell átmérő miatt pölö. alakzatnál vért izzadsz.
+ alaprajzi megjelenést is tudsz szabályozni, + felbontást.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1959) daninet válasza gNAT_hu (#1957) üzenetére


daninet
veterán

igen, a csövet ismerem, de arra gondoltam mint a truss maker, hogy van egy vonalam, és rádobja a keresztmetszetet. Mert elég szerencsétlen vonalak is lehetnek. De végülis jó a truss maker, mert csak sima kör keresztmetszet kellett

copass: végül gyorsan megoldottam miután nagytom írta, előbb kérdeztem mint gondolkoztam.. igazából a fő gond az volt, hogy állítva akartam megoldani ahogy felrakom majd, valamiért nem jutott eszembe, hogy elforgassam :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1960) copass válasza daninet (#1959) üzenetére


copass
veterán

ebből is csinálhatsz utána alakzatot és utána szabadon forgatod amerre akarod. szoktam én is élni vele, ha vmi spéci tartó kell. persze ezt a tárgyból összepakoltat meghagyom egy rejtett fólián. hátha kavar lesz...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1961) nagyt0m


nagyt0m
tag

Gyors találós kérdés. AC17 ablakkávát lehet e olyan színűre kérni mint a fal középső anyaga, tehát ne forduljon be a kávába a fal színe.

(#1962) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv!
Felütötte a fejét már egy ideje a parapet beállítás problémája. Beállítom a fal alját 0-hoz, majd ehhez a parapetet. Az alaprajzon mégis más méret jelenik meg. Hiába állítgatom bárhová, a kívánt méret nem jelenik meg. A súgó meg egy nagy sz@r. Mellékelem a problémáról a képeket. :W [L:/dl/upc/2014-04/10/429007_if5znrsbkxrrlefx_parapet_2.jpg](IMG:/dl/upc/2014-04/10/429007_if5znrsbkxrrlefx_parapet_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#1963) Hunattila


Hunattila
tag

(#1964) copass válasza Hunattila (#1962) üzenetére


copass
veterán

ablak tulajdonság
méretezési jel, a jel tolla alatt van egy ábra, mellette egy érték azzal tudod szabályozni a parapet eltolást

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1965) Hunattila


Hunattila
tag

copass-nak
Köszönöm. Régebben ez a jel az előnézet és elhelyezésnél volt és ott könnyedén lehetett ezt állítani.
Nem mindig jó, hogy bevált, megszokott dolgokat áthelyeznek úgy máshová, hogy aztán nem győzzük keresgélni őket.

(#1966) copass válasza Hunattila (#1965) üzenetére


copass
veterán

olyan mintha minden verzióváltásnál kibaxós fesztivál lenne!:D
logikailag mondjuk ott a helye mert igazából a méretet befolyásolja csak, tehát régebben volt rossz helyen a méreteknél.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1967) daninet


daninet
veterán

Módosítottam a tervsablonomon, elmentettem másként újra .tpl-ként. A fejlécben Új terv-et írt elkezdtem bele rajzolni, úgyis nyitva van, mindent átállítgattam szinteket stb, és most nyomom a mentést, lépnék ki, átugrik a fejlécben tervsablon.tpl-re. Rámentette az a balga.

csak szólok, ne járjatok így véletlen, ha módosítjátok nyissátok újra a tervet :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1968) Sesy


Sesy
aktív tag

sziasztok
tanácsot szeretnék kérni
a feladat a következő:
nagy épület, műemlék, kőburkolat le, hőszigetelés, majd ugyan abban az osztásban vissza és nyílászáró csere
rengeteg ablak és sokféle, modellezni nem fog menni, mert nincsen elég idő, vonalas szarakodás lesz, viszont mivel a sokféle ablakból sok egyforma is van, ezért automatizálni szeretném amennyire lehet (intelligens 2d-s rajzot szeretnék, lehetőleg egy fájlban)... a kiviteli tervnél, a homlokzathoz csatolnám a konszignációt ---> ha a konszignációs ábrát módosítom, akkor módosuljon a homlokzat is automatikusan

a következőt kellene tudnia: egy ablakot módosítok, módosul a többi ugyan olyan is, hogy ne kelljen egyesével mindegyiket végig csinálni... viszont szeretnék a homlokzaton fóliákat ki/be kapcsolgatni például: konszignációs jel, nyitás irány, nyílászáró kontúr, nyílászáró stb...

ha tárgyat csinálok akkor az automatizálás megy, viszont nem tudom a paramétereket ki/be kapcsolgatni
ha modult, akkor meg minden egyes ablak külön fájlban lesz, ha jól tudom (ebben nincsen tapasztalatom) ez meg marha kényelmetlen...

ötletek?

előre is köszönöm a segítséget

Born stupid... Try again!

(#1969) Sesy


Sesy
aktív tag

még valami, csak azért, hogy nehezítsem a feladatot, ac13-ban kellene a megoldás :)

Born stupid... Try again!

(#1970) copass válasza Sesy (#1968) üzenetére


copass
veterán

ha 2dben akarsz maradni, akkor csak a modulos megoldás marad.
igazából ac-t váltanék és az átépítés szűrő megoldana pár problémát.
fóliákkal tudod kezelni a nyitás irányokat meg a többit 2dben, térben megjelnítéssel tudod kezelni a nyitásirányt,de a kongszigjelet az mindenképpen fóliázni kell, vagy átépítés szűrővel.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1971) gNAT_hu válasza Sesy (#1968) üzenetére


gNAT_hu
tag

Ha tényleg 2d akkor tervlapon is összerakható a homlokzat úgy, hogy az ismétlődések lekövethetők. Amikor módosítod az ablakot egy nézetben alányitható pausz referenciába a tervlap, tehát látható/szerkeszthető a teljes homi.

A tárgy 2D-ben van fóliázási lehetőség. Viszonylag "könnyen" leprogramozható, hogy akár valamilyen globális változóval kapcsolgatni lehessen a tárgyak belső fóliáit.

Netán a konszignációs lap(ok)ból dwg-t menteni majd rajzként lehelyezni a megfelelő lehatárolással., természetesen az ismétlődések kezelhetők.

[ Szerkesztve ]

(#1972) Sesy válasza copass (#1970) üzenetére


Sesy
aktív tag

köszi
megoldottam, modulokkal... tanulmányoztam egy kicsit a dolgot és megy ez pont úgy, ahogyan szeretném :)
ac13 több okból is fontos, sajnos nekem jelenleg csak eddig legális a dolog, valamint akivel együtt dolgozom annak meg az op (mac) rendszere (legális) nem támogatja a magasabb verziót... :) úgyhogy ez van!

ahhoz túl nagy a ház, hogy terv lapon legyen "össze gányolva" a homlokzat, meg roppant kezelhetetlen lenne az szerintem

köszi az építő jellegű hozzászólásokat :)

Born stupid... Try again!

(#1973) Sesy válasza gNAT_hu (#1971) üzenetére


Sesy
aktív tag

"A tárgy 2D-ben van fóliázási lehetőség. Viszonylag "könnyen" leprogramozható, hogy akár valamilyen globális változóval kapcsolgatni lehessen a tárgyak belső fóliáit."

ezt hogyan? komolyan érdekelne a dolog :)

Born stupid... Try again!

(#1974) gNAT_hu válasza Sesy (#1972) üzenetére


gNAT_hu
tag

Jó lehet a modulos megoldás is.

Én nem látom nagyobb "gányolásnak" tervlapon összerakni mint modulozni - leírtam az előnyeit. Itt is lehet magát a konszignációt szétpakolni a homin, és egy fájlban marad minden.

GDL-hez: FRAGMENT2 paranccsal érdemes megismerkedni

[ Szerkesztve ]

(#1975) d3kk


d3kk
senior tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem:

Szeretném átállítani azt a magasságit minden szinten, ami alapján az alaprajzot látom, ami ugye alapértelmezettként a kijelölt szint felett 1 m-el van. Emlékszem, hogy már tudtam módosítani egyszer csak elfeljtettem hol volt :)

szerk:

Sikerült : Dokumentásció -> Alaprajzi metszősík :) :R

azért köszi :D

[ Szerkesztve ]

(#1976) mrarchitect


mrarchitect
csendes tag

Sziasztok!
Laptop vásárlás előtt vagyok, és szeretnék majd Lumiont használni. Nem feltétlen a 4. verziót, a 3. is elég lenne. Kérdés az, hogy hinnem kell a megadott rendszerkövetelményeknek (igen magasak) vagy gyengébb géppel is menni fog? Tapasztalata valakinek?
Köszi!

(#1977) copass válasza mrarchitect (#1976) üzenetére


copass
veterán

Brutal vga kell neki...laptopba az eleg draga. Amugy igen hinni kell, mert mindent a gpu szamol,mint a jatekoknal.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1978) mrarchitect


mrarchitect
csendes tag

Akárhol keresek, a pénzem limitet jelent, így a lumionnak való megfelelésről lemondtam, de a gép meg kell mindenképpen. 2 db lehetőségem maradt, örülnék neki, ha aki hozzáértőnek érzi magát segíteni az egyikre rábökni:

LENOVO
Család: IdeaPad
Sorozat: IdeaPad G
Processzor: Core i7 4702MQ (2200)
Memória: 8 GB
Merevlemez: 1000 + 8 SSHD GB
Kijelző: 15.6ʺ HD LED fényes
Videokártya: 2048 MB AMD Radeon R7 M265
Bluetooth: 4.0
Jótállás: 2 év

DELL
Család: Inspiron
Sorozat: 3537
Processzor: Core i7 4500U 3GHz turbo
Memória: 8 GB
Merevlemez: 1 TB
Kijelző: 15.6ʺ HD LED
Videokártya: 2048 MB Radeon HD 8850M
Bluetooth: 4.0
Jótállás: 3 év

Ami nekem nagy különbség a kettő között, hogy a LENOVO processzora ~7400 benchmarkot kapott, a DELL processzora meg ~3900 benchmarkot itt: http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

[ Szerkesztve ]

(#1979) copass válasza mrarchitect (#1978) üzenetére


copass
veterán

gyenge pont a videókari, amd-k nem teljesítenek jól kompatibilitásban, nem tudnak drivert írni.
nvidia vga-t keress, az i5 is elég erős, én is azon dolgozom i5-3570.
ssd azért nem ártana bele.
dell-t vennék a 3 év gar miatt és a minősége miatt.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1980) mrarchitect válasza copass (#1979) üzenetére


mrarchitect
csendes tag

Köszi szépen a választ!
Tudtam én hogy nvidia kell, csak reménykedtem valamiben... Neked pontosan melyik típusa van, az viszi jól?
SSD alatt gondolom a megosztottra gondolsz, nem pedig az SSHD-re.

(#1981) copass válasza mrarchitect (#1980) üzenetére


copass
veterán

otthon 9800GT, melóba quadro 600.
nem ssd, nem olyan drágák már 128Gb 30k körül van. biztonsági másolatnak meg elég egy külső vinyó.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1982) d3kk válasza copass (#1981) üzenetére


d3kk
senior tag

nekem a 9800GT kevés egy kissé összetettebb tervhez (az van a másodlagos gépemben) viszont az 5870-el eddig még nem akadt gondom, habár az is igaz hogy az újabb (R-series) szériákról nem tudok nyilatkozni. Viszont ha már tervezés akkor egyértelműen NV Quadro :R

(#1983) Engineer086


Engineer086
Modder

Sziasztok!
Van arra lehetőség, hogy a beépített acélgerendákat hossztengelyük mentén elforgassam, ezáletl rácsos tartóra lehessen helyezni, mint szelemen?

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#1984) copass válasza Engineer086 (#1983) üzenetére


copass
veterán

egyefene ide is, hátha másnak is segít!:D
tárgy-gerenda beállítás-elhelyezés: elforgatás tengelye- hossztengely/hossztengelyre merőleges

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1985) Engineer086 válasza copass (#1984) üzenetére


Engineer086
Modder

Itt is megköszönöm a segítséget! :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#1986) Fecniii


Fecniii
tag

Sziasztok!

Nincs véletlenül valakinek egy Archicad 7 magyar nyelvű könyvtára? Nekem csak angol van de a file magyarral készült és így hiányoznak a könyvtári elemek. Próbálom 10-esben nyitni és tovább menteni hogy nyitható legyen 16-ban.

Köszi

(#1987) copass válasza Fecniii (#1986) üzenetére


copass
veterán

kb 10perc és emaileden lesz, elég lassú a feltöltésem most.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1988) Fecniii válasza copass (#1987) üzenetére


Fecniii
tag

nagyon köszi

(#1989) daninet


daninet
veterán

ArchiCAD 18, MAXON (cinema 4D) rendermotorral [link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1990) copass válasza daninet (#1989) üzenetére


copass
veterán

annyira kár hogy a cinema4d brutálisan megfekxik a növényeknél.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1991) daninet válasza copass (#1990) üzenetére


daninet
veterán

ne temessük még.. :) én ezt most nagyon várom.. morph tool óta ez egy olyan újítás ami kicsit megmozgatta a fantáziám

mehetek új gépet venni :D

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1992) Cheesy válasza daninet (#1989) üzenetére


Cheesy
őstag

De rég vártam már egy másik rendermotorra AC-ben... AC9-nél mintha életre lehetett volna kelteni a Maxwellt, nekem rémlik vagy az már a AC11 volt...?

www.vakbelmutet.hu

(#1993) daninet


daninet
veterán

Mondjuk szokás szerint most is telesírtak mindent az emberek, hogy nem jön az új beígért lépcsőszerkesztő :D No, majd a következőben :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1994) copass válasza daninet (#1991) üzenetére


copass
veterán

ugyanez volt a lightworks-el is...szép szép. aztán meg kiderülnek a dógok majd sorjában hogy azért mégse annyira hájperszujper. mert kizártnak tartom hogy egy "teljes értékű" render motort rakjanak bele.
én maradok az artlantis 4-nél, az 5 még borzadály!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1995) daninet válasza copass (#1994) üzenetére


daninet
veterán

engem a send to cinerender gomb ijesztett meg kicsit a videóban, így annyira valami külső plugin utánérzése van :D remélem azért rugalmasabb lesz annál. :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1996) nagyt0m válasza copass (#1994) üzenetére


nagyt0m
tag

Render plugin van maxwell-es is az teljesértékű, ha jól emlékszem, de azt külön is kell megvenni.

(#1997) copass válasza nagyt0m (#1996) üzenetére


copass
veterán

maxwell teljes értékű, csak éppen ac alatt törédékét se használod ki. kiexportálja a renderbe és leszámolja. pont.
pölö ez a multilight kib...ott jó lenne

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1998) cuxyy


cuxyy
újonc

Sziasztok! Kezdő archicadező vagyok, ne nevessetek ki. :) A problémám a következő: A házat felvittem, de a mentés gomb vmiért nem működött, ctrl+S se, erre kiikszeltem a "kisebbik" fült, h majd megkérdezi h akarom e menteni, de nem kérdezte... ezután kiikszeltem az egész programot. valahogy nem lehet visszahozni a házam?! Segítségetek előre is köszönöm.

(#1999) cuxyy válasza cuxyy (#1998) üzenetére


cuxyy
újonc

archicad17et használok

(#2000) nagyt0m válasza cuxyy (#1999) üzenetére


nagyt0m
tag

Az archicad-ed demo módban fut. megoldás 1 hardverkulcs alkalmazása, ha diák vagy akkor kaphatsz 1 éves diák licencet, vagy 1 hónapos próbaverziót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.