Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Cheesy válasza copass (#1693) üzenetére


Cheesy
őstag

Kérelem beadva... :)

www.vakbelmutet.hu

(#1702) copass válasza nagyt0m (#1700) üzenetére


copass
veterán

nem is értem miért nem rakják bele egyből...
nagyon régóta használom, pl a rigipsnek elég dúrva volt az álmennyezti kiegészítője helyiségpecséthez.
de az éptárosok nagyon belehúztak az utóbbi években, lindab,kingspan fal,tető.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1703) Sesy válasza copass (#1702) üzenetére


Sesy
aktív tag

sziasztok
videó kártya vásárlás előtt állok, nvidia quadro 2000k a kiszemelt, de bizonytalan vagyok az ára miatt, hogy kell-e nekem ekkora teljesítmény... vagy nehogy pofára essek, hogy sokkal többre és jobbra számítok, mint amit kapok... van valakinek tapasztalata a kártyával kapcsolatban?

alternatíva lehet az nvidia quadro 600k, ha van benne elég teljesítmény

ezekhez a kártyákhoz létezik külön az archicad alá fejlesztett driver?

a dilemma nyilván az, hogy 150 ezer forint körül meg tudom venni a leggyorsabb nvidia "gamer" kártyák egyikét, de ugye annak a teljesítményét sem ismerem AC alatt...

játék nem opció, munkára kell

előre is köszi

Born stupid... Try again!

(#1704) copass válasza Sesy (#1703) üzenetére


copass
veterán

Mi most quadro 600-akat vettünk Intel i5 Windows 8.1 alatt hasít rendesen. A 600k fermisek azok jobbak. A 2000k már nagyon bivaly. Win7 - re van még csak ArchiCAD - re optimalizált driver.
Blender-el szamoltattam cycles gpu-val a majomfejet forgatva hd-ben,elég meggyőző volt a sebesség.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1705) daninet


daninet
veterán

Bekapcsolt pausznál a felezőpont átértelmezését ki lehet kerülni valahogy? :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1706) daninet válasza daninet (#1705) üzenetére


daninet
veterán

Meglett :(((

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1707) nagyt0m


nagyt0m
tag

Van valaki aki használ OrthoGraph szoftvert?
Még a legelején mikor még csak winfón volt mint okostelefon akkor nézegettem. Most már lesz androidra is. Felmérni elég jónak tűnik és tud egyből AC-be konvertálni.
Ha van valakinek tapasztalata ne tartsa magába.
Köszi.

(#1708) mfiers


mfiers
újonc

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a tervlapoknál mitől függ, hogy melyik fóliacsoport van érvényben?

Köszönöm,

(#1709) copass válasza mfiers (#1708) üzenetére


copass
veterán

tervlapoknál semmi, kényelmi funkciója van max.
van aki fóliára rakja a keretet, a rajzokat, stb.
nem lehet rögzíteni hogy ha tervlapra lépsz melyik fóliacsoport legyen érvényben.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1710) mfiers válasza copass (#1709) üzenetére


mfiers
újonc

Rendben, kösz.

Csak az tűnt idegesítőnek, hogy miután a rajzokat is, meg a feliratokat+egyebeket nyilván valamilyen fóliára pakolom, néha eltűnnek, mert épp azok nem látszanak.

Szerintem alapvető kéne legyen itt is a fóliacsoport beállítás lehetősége.

Most átraktam mindent az ac fóliára, az mindig látszik.

Köszönöm...

(#1711) copass válasza mfiers (#1710) üzenetére


copass
veterán

archicad fólia aztán annyi. én nem keverem, csak a gond van belőle ha rejthető fóliára rakom.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1712) FÖNÖK


FÖNÖK
tag

hi!
Mitől van az hogy ha megvan nyitva két AC16 és az egyikből szeretnék átvenni (ctrl+c ctrl+v) dolgokat akkor jön a bugreporter. Baromi idegesítő eddig nem csinált ilyet.
Aki tud kérem segítsen. köszönöm

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#1713) daninet válasza FÖNÖK (#1712) üzenetére


daninet
veterán

Mindenféle tartalomtól kiakad, vagy vannak extra dolgok is benne, pl importált nagy poligonszámú tárgyak?

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1714) FÖNÖK válasza daninet (#1713) üzenetére


FÖNÖK
tag

változó volt hogy egy homlokzatot vettem át egyik fájlból a másikba (kitöltés, vonal, szöveg) és volt olyan is hogy falazott szerkezetet nyílászáróval. bugreporter lett a vége. Teljesen random 10-ből 8-szor kifagy.

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#1715) copass válasza FÖNÖK (#1714) üzenetére


copass
veterán

csinálnék egy memtest-et. lehet a rammal van vmi.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1716) attika89


attika89
senior tag

Üdv,

Archicad 17-ben a tervlapjaimról eltűnt az összes rajz és nem tudok tervlapra sem tenni semmit, mert nem jelenik meg. :W
:O

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#1717) copass válasza attika89 (#1716) üzenetére


copass
veterán

ablak, paletták, átépítés-t kapcsold be.
lehet ott állítottál el vmit.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1718) attika89 válasza copass (#1717) üzenetére


attika89
senior tag

Basszus, nem tudom, hogy de ki lett kapcsolva a fóliája a rajzoknak, de most már minden megvan. :U :B

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#1719) copass válasza attika89 (#1718) üzenetére


copass
veterán

lehet rosszfólia csoportot rözgítettél a nézethez.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1720) nagyt0m


nagyt0m
tag

Néha átállítja a fólialáthatóságot a tervlapoknál. Jártam már én is, csak egy kattintás és minden fólia látszik :) Elsőre igazán ijesztő.

(#1721) daninet


daninet
veterán

Csak hangosan elmélkedem, milyen jó volna, ha az alakzat pontjai miután egy síkba kerülnek eltünteti a felesleges törésvonalakat (csak opcionálisan az alakzat alakítása menübe)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1722) Engineer086


Engineer086
Modder

Sziasztok!
Banális kérdés, tudom, de nem jut eszembe, hogy hol találom a kipipálandó rublikát. Szóval, hol tudob beállítani azt, hogy a nyílászárók esetében megjelenítésre kerüljön a felettük elhelyezkedő falkontúr? Nm akarom vonalakkal helyettesíteni a dolgot.
A másik: hogyan lehet (ha lehet egyáltalán) azt elérni, hogy az ablakoknál használt könyöklő/párkány ne csak a metszeten/3d-ben, hanem az alaprajzon is kiugorjon a falsíkból?
Köszi a válaszokat!

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#1723) nagyt0m válasza Engineer086 (#1722) üzenetére


nagyt0m
tag

1. A kép magáért beszél egyszerűbb mint körbeírni.

2. a megjelenítési léptéket állítsd át 1:50re akkor látszódni fog. Ha léptékfüggő akkor csak 1:50es vagy részletesebb terv esetén.

(#1724) Engineer086 válasza nagyt0m (#1723) üzenetére


Engineer086
Modder

Ejj, mondtam én, hogy banális kérdés ez! :D Köszönöm :R
A párkányos kérdésemre valaki tud válaszolni?

[ Szerkesztve ]

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#1725) nagyt0m válasza Engineer086 (#1724) üzenetére


nagyt0m
tag

arra is válaszoltam :)

léptéket állítsd át 1:50re
Mindegyik ablaknál ugyan azok a beállítások a falkontúr kivételével, az 50es ablaknál azt szerintem illik szaggatottra állítani :)

[ Szerkesztve ]

(#1726) copass válasza Engineer086 (#1724) üzenetére


copass
veterán

ha nem akarsz ezekkel bajlódni, akkor érdemes egy jól beállított dolgot elmenteni a kedvencekbe.
azt mindíg betudod rántani bármilyen tervbe. mondjuk én speciel mindíg a más tervét rakom át a saját sablonomba, így nem ér meglepi.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1727) daninet válasza copass (#1726) üzenetére


daninet
veterán

Azt mondd már meg, hogy a lépcsőszerkesztővel készített lépcső vonalait, kitöltéseit hogyan lehet elmenteni vagy beállítani, hogy ha bármilyen lépcsőt csinálok a kedvem szerint nézzen ki. A tollkészletemmel citromsárga az újonnan lerakott lépcső, és agyamra megy, hogy mindig át kell állítani :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1728) copass válasza daninet (#1727) üzenetére


copass
veterán

én azt úgy csinálom hogy áthozom egy tervből amiben már jól bevan állítva és azt módosítom vagy abból csinálok újat.
vagy benne hagyom a beágyazott elemek között.
de csak ha nagyon muszáj akkor csinálok egyedilépcsőt.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1729) Engineer086 válasza nagyt0m (#1725) üzenetére


Engineer086
Modder

Ismét köszönöm a válaszod, ezek szerint csak 50-es léptékű rajzoknál lehet ilyen részletesen látni a dolgokat.

copass: Igazad van, most, hogy már "életvitelszerűen" rajzolok, ideje lesz ilyen kedvenceket gyártani, hogy megkönnyítsem a munkámat.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#1730) copass válasza Engineer086 (#1729) üzenetére


copass
veterán

1:100-ban is lehet 1:50 részletezettségű elemeket kitenni,csak ott az elemeknél kell felülírni a beállítások-2d részletezettség-léptékfüggő helyett 1:50.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1731) mrarchitect


mrarchitect
csendes tag

Egy hónapja kérdeztem az élethű fűről, amikor is Dani adott egy frankó textúrát, amit sikerrel és nagy örömmel használok is, sajnos azonban számomra ismeretlen okból apró pixeleket is rádob, ami a fűnél nem volt észrevehető, mert maga a fű textúra is elég kusza, de most egy kő mintázatot csináltam, és azon már nagyon nem tetszik.
Szóval Artlantisban csináltam a Create Shader From menüben, csak egy szimpla jpg-t betöltve a Diffuse-be, a többivel nem foglalkoztam, mert minek..., így néz ki (ki kell nagyítani):

Javaslat? :F

[ Szerkesztve ]

(#1732) Cheesy válasza mrarchitect (#1731) üzenetére


Cheesy
őstag

Én először megpróbálnám egy magasabb felbontású textúrával...

www.vakbelmutet.hu

(#1733) mrarchitect válasza Cheesy (#1732) üzenetére


mrarchitect
csendes tag

Sajnos a felbontástól független, az egyik füves textúrám alapját egy 4693x3520 pixeles, illetve 15,3 Mb-os gyönyörűség adja, az is ilyen pixeleket mutat, csak ott nem ennyire látványos a textúra milyensége miatt.

(#1734) copass válasza mrarchitect (#1731) üzenetére


copass
veterán

van alatta vmi textura ami bumpol.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1735) mrarchitect válasza copass (#1734) üzenetére


mrarchitect
csendes tag

Én is ezt gondoltam elsőre, de hivatalos Artlantis tutorial szerint csináltam, ezért elvetettem a gondolatát. Az volt a benne, hogy a Basic shader legyen a kitöltés a Creator megnyitásakor, én így is tettem az eredményt ismerjük. De most, hogy írtad mégis csak megkérdőjeleztem a dolgot, és azt találtam ki, hogy aktiválom a Groundot, mert annak aztán tényleg "semmilyen" kitöltése nincsen, erre létrehozva pedig már eltűnt a pixelesség! Remélem másnak is hasznos volt a kis felismerésünk. :)

(#1736) mrarchitect


mrarchitect
csendes tag

Más téma.
Objektumot is készítettem, csak olyan bajom lett vele, hogy a kék mozgatópontja nem esik rá magára az objektumra. Ez másoknak is fejtörést okozhat, mert sok ingyen letölthető objektumnál is találkoztam ezzel a kellemetlenséggel, de persze jókkal is. Hol kellene megadnom ennek a mozgató/fogó pontnak a helyét a tárgyhoz képest???
Jó éjt!

(#1737) copass válasza mrarchitect (#1736) üzenetére


copass
veterán

aof megnyit
object mód
object listában scene kiválaszt
bal menüben scene informations
itt translate origin lenyitható menüben lehet állítani a fogópontot:
közép alul, közép felül, közép, kamera célpontja lesz a fogópont

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1738) daninet


daninet
veterán

Ti hogyan szoktátok a méretvonalakat egyenletes távolságra rendezni? Én általában egy vonalból készített fogaslécet csinálok, kíváncsi vagyok van-e valami hatékonyabb módszer erre :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1739) decens válasza daninet (#1738) üzenetére


decens
tag

szemre.
gyorsan beállítok egy olyan hálókiosztást háttérnek, ami megfelel a méretvonalak egymástól való távolságának, aztán szépen ráhuzigálom a kottavonalakat.
az a pár tized-mm pontatlanság nyomtatásban már észrevehetetlen.

(#1740) copass válasza daninet (#1738) üzenetére


copass
veterán

automata kótázás szépen elosztja.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1741) daninet válasza copass (#1740) üzenetére


daninet
veterán

Tudom, de azért az nem minden esetben azt kótázza amit akarok :) Persze amikor már elegem van rárakom, mindent bekapcsolok, meg is dicsért a kőműves, "mérnökúr de jól bekótázta a rajzot" de ott is hiányoztak dolgok. :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1742) nagyt0m válasza daninet (#1738) üzenetére


nagyt0m
tag

Ha egyedi kell akkor sokszorozd paranccsal az összkótát sokszorozom és az újakat osztom tovább.

Valaki keresett élethű füvet múltkor, itt van egy elég meggyőző, csak a gép bírja szusszal:
szép fű
igaz maxwell-lel készült de van AC beépülő hozzá és az Artlantis is használja, csak nem tudom ezt a füvet is lehet e alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#1743) copass válasza daninet (#1741) üzenetére


copass
veterán

én mindíg használom. elég munka még így is amit nem lehet automatikusan kótázni. metszet, homlokzat.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1744) mrarchitect válasza copass (#1737) üzenetére


mrarchitect
csendes tag

Zseniális! :R

(#1745) mrarchitect


mrarchitect
csendes tag

Ha erre most valaki használható választ tud adni, akkor ő lesz számomra a number 1!
Ilyet én még nem csesztem, de komolyan, szóval csináltam detto ugyanúgy ahogy eddig is egy objektumot archicadben, kimentettem szépen artlantisba, megnyitottam, átshadereztem és akkor mennék a "file --> export as object..."-re és erre el van szürkülve, azzal a szöveggel, hogy "can't export as object" EZ MI? :W

[ Szerkesztve ]

(#1746) mrarchitect válasza mrarchitect (#1745) üzenetére


mrarchitect
csendes tag

Időközben mindent megcsináltam, új kimentések, átmásolások, anyagok megváltoztatása mindkét programban, de nem adta meg magát. Utolsó elkeseredésemben elemenként kitöröltem 1-1 elemet a cad fájlból és úgy mentettem artlantisba, hogy hátha valamelyik elemmel, mint formával van a baj, és lássak csodát az asztallapot lehagyva exportálhatóvá vált a vázszerkezet. Nem értem még mindig sajnos, hogy mi a baj, de talán ezzel közelebb jutottunk a probléma forrásához. Lehet, hogy a lekerekített sarokkal nem bír el? De akkor a kör keresztmetszetű asztallábakkal miért nincs baj? Tényleg nem értem. :(

De ez is hülyeség mert már csináltam íves tárgyat, ugyanúgy az alakzattal és az jó volt..

[ Szerkesztve ]

(#1747) copass válasza mrarchitect (#1745) üzenetére


copass
veterán

fájlnévben nem használunk speciális karaktereket. ékezet márpedig az.
ez úgy alapszabály.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1748) mrarchitect válasza copass (#1747) üzenetére


mrarchitect
csendes tag

Igen, elég szerencsétlen neve van ennek, azt nem vonom kétségbe, de újbóli kimentést is eszközöltem már a nagyon szolid "1"-es fájl névvel. A probléma fenn áll.

Van tapasztalat a hivatalos Artlantis supporttal? Érdemes elküldeni nekik a fájlokat kivizsgálásra?

(#1749) copass válasza mrarchitect (#1748) üzenetére


copass
veterán

fáj útvonala? ha nagyon hosszú és bonyolúlt abból is lehet gond, próbáld az c gyökérbe.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1750) mrarchitect válasza copass (#1749) üzenetére


mrarchitect
csendes tag

Az mondjuk elég hosszú.., C-re nem enged menteni, jogosultság kell hozzá, azt meg nem tudom, hogy adjam meg neki, ezért a D-re raktam közvetlenül mindent, új kimentésekkel, mondanom sem kell hogy nem működik. Közben az artlantis.com-on sikerült elküldenem a kérdést, meg az anyagokat is hozzá, várom a csodát. :)
Köszi a sok segítséget, ez már valami program hiba lesz szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.