Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) lorcsi


lorcsi
veterán

tegnap az egyik rajzomon valami nagyon csúnyán elállítódott, mert az ablakokat csak 3D-ben nyitja meg :((
kellene ezzel kapcsolatban egy gyors segítség ..

(#752) lorcsi


lorcsi
veterán

nem tudom mi lehetett..valamit elállítottam :W
megnyitottam egy jóval korábbi munkámat..és onnan egy újat, ide bemásolva már normálisan mutatta az ablak nyílásokat

(#753) copass válasza lorcsi (#751) üzenetére


copass
veterán

alaprajzi metszősíkoknál lesz a gond

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#754) Malanrion


Malanrion
tag

Gyorsbillentyű kombinációkat, hogyan tudok átállítani, az egerem 4. -5. gombjára szeretném rátenni.

(#755) nagyt0m válasza Malanrion (#754) üzenetére


nagyt0m
tag

Az egerednek meg kell mondani hogy a 4. és 5. gombja az egyik billentyű kombinációd legyen pl az ALT+F7.

(#756) Malanrion válasza nagyt0m (#755) üzenetére


Malanrion
tag

A programon belül akkor nem lehet? :( , nekem most az előre és vissza van hozzárendelve, ezt nem állítanám át, már túlságoson hozzászoktam..:D

(#757) daninet válasza Malanrion (#756) üzenetére


daninet
veterán

Okosabb egereken vannak profilok, és gombbal vagy automatikusan profilt vált pl böngésző és archicad között. Ilyenkor átprogramozza a gombokat, a bill. kombinációkat pedig a hozzá kapott szoftverben állíthatod be.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#758) Malanrion


Malanrion
tag

köszönöm a válaszokat!

Honnan tudok letölteni anyagokat, a gdlcentrum.com-ról már leszedtem, de mintákra is gondolok, vagy csak színekre, mert szerintem elég szűk a paletta. pl egy fürdő festésnél, vagy csempézésnél.. honnan tudok leszedni anyagokat, vagy csak külön alakzatokat csináljak, és ahhoz rendeljek színeket, olyan mintát faragva bele, amit én szeretnék?

(#759) daninet válasza Malanrion (#758) üzenetére


daninet
veterán

Így külön anyagokat nem fogsz találni, de rengeteg kiegészítő van éptár-on, pl a polifarbe kiegészítőjével vakolatokat meg mindenféle festett felületeket csinálhatsz, és biztos találsz burkolócégnek is kiegészítőjét.
Az igazság az, hogy aki szép képeket akar, az artlantisba viszi át a házat, oda meg kevés textúrát szoktunk átvinni, pár ilyen pl a bramac cserép amit nem piszkálunk, vagy néha-néha a festett felületek, ha jó a textúrája. Artlantis másképp kezeli a textúrákat mint az AC, és sokkal szebb képeket csinál.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#760) daninet


daninet
veterán

Fejtörő:
Magassági kóta elforgatva hogyan? Födém és alapozási tervhez csináltam mellé metszetet, azok ugye el vannak forgatva.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#761) copass válasza daninet (#760) üzenetére


copass
veterán

tervlapra lerakni egy normál metszetet elforgatva.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#762) daninet válasza copass (#761) üzenetére


daninet
veterán

én is erre gondoltam, csak már kész a metszet, tervlapon vannak, nem lenne lelki erőm szétbombázni :) nem sokról van szó úgyhogy megrajzolom vonalból inkább, csak mégishátha megkérdeztem

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#763) copass válasza daninet (#762) üzenetére


copass
veterán

megrajzoltál egy metszetet 90fokba elforgatva? jajj!:D
ezt úgy szokjuk csinálnyi faluhelyen hogy 2 olyan általános metszetet veszek fel ami jó lesz fedélszék és alapozási tervnek is. tervlapon meg úgy rakom le ahogy akarom.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#764) daninet válasza copass (#763) üzenetére


daninet
veterán

Jó, hát a nyakam nem törtem ki, elforgattam a tervlapot mikor rajzoltam, majd vissza, de nem rajzoltam külön lapra azt a darab metszetet ha arra gondolsz. :)
Méghozzá azért, hogy minél jobban össze tudjam tolni, hogy A2-re ráférjen mert 20at kell nyomtatnom, és nem akarok A1-et. Sokkal kényelmesebb volt egy lapon összerángatni mindent, hogy beleférjen a keretbe, mint 4 külön tervlapon.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#765) daninet válasza copass (#763) üzenetére


daninet
veterán

Én is metszetből hegesztettem össze az egészet, viszont módosítani kellett rajta konszignációt meg a kitöltést, úgy már egyszerűbb volt mellémásolni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#766) lorcsi válasza daninet (#764) üzenetére


lorcsi
veterán

Honnan tudod hogy ráfér az A2-re kicsinyítés nélkül?
honnan látod a határokat ?

nekem mondjuk A4-re kellene fixálni, de gondolom hasonlóképp kell

(#767) copass válasza daninet (#764) üzenetére


copass
veterán

én igyekszem azt a két kötelező metszetet használni mindenre!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#768) lorcsi válasza lorcsi (#766) üzenetére


lorcsi
veterán

hogyan lehet a legegyszerűbben lekérdezni azt a számot, ami az összes helységpecséten lévő m2 értékeket összeadja ?
vagyis az összes hasznos m2-t ?

(#769) daninet válasza lorcsi (#766) üzenetére


daninet
veterán

van egy olyan, hogy a tervlap megjelenítése pauszreferenciaként. akkor látod a keretet a munkalapon

Dokumentáció>konszignáció és listák>helységek itt pedig lehet válogatni :)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#770) lorcsi válasza daninet (#769) üzenetére


lorcsi
veterán

Kiderült hogy a netto is és a brutto terület is kell itt a konsz. lista ->helységeken belül csak a nettot találtam meg
a brutto hol lehet ?

nekem ez a pausz menü total inaktív ...hiába jelölöm ki az egész rajzot vagy akármelyik részét :F

(#771) copass válasza lorcsi (#770) üzenetére


copass
veterán

a bruttó, az egész épületre vonatkozik.
kitöltésből megcsinálod és bekapcsollod a mutasd a területet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#772) daninet válasza lorcsi (#770) üzenetére


daninet
veterán

navigátorban jobbklikk megjelenítés pausz referenciaként, és bekapcsolod a pausz eszközt a kis eszköztáron. ott tudod állítani a színét meg melyik szinet mutassa stb.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#773) daninet


daninet
veterán

No most olyan történt ami még nem.
Rápakoltam tervlapra a tervem egyik szintjét. Erre fogta és az összes bútoromat és helységpecsétemet átszínezte üres kitöltésről amin voltak huszon valahanyas tollra, és pink minden :D
Az érdekes, hogy mindent átszínezett még amit nem raktam tervlapra azt is. Tervlap tollkészlete alapértelmezett tollkészletre van állítva

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#774) copass válasza daninet (#773) üzenetére


copass
veterán

pausz be van kapcsolva?pauszon be van kapcsolva az átszínezés?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#775) daninet válasza copass (#774) üzenetére


daninet
veterán

Meglett... A modellnézet beállításait állította át :W De hogy miért.. :F

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#776) copass válasza daninet (#775) üzenetére


copass
veterán

a nézettérképen lehet vmi egyedire volt állítva, akkor van ilyen meglepi.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#777) daninet


daninet
veterán

BUÉK

Segítsetek, miért nem vágja le a függönyfal a paneleket ferdén?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#778) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mekkora VGA-t érdemes a program alá pakolni? Értem ez alatt, hogy a legújabb IB-s notikban található HD4000 elég neki, vagy érdemesebb valami integrált VGA-s veriót vadászni? Illetve gondolom min i5-ös CPU-val érdemes nézelődni?

(#779) copass válasza daninet (#777) üzenetére


copass
veterán

nem fed rá a tető teljesen, így elsőre.
szilárdtestel sem?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#780) copass válasza germinator66 (#778) üzenetére


copass
veterán

i3 is bőven jó, 4-8gb ram
vmi nvidia kártya nem árt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#781) daninet válasza copass (#779) üzenetére


daninet
veterán

szilárdtesttel levágtam, de nem értem miért nem darálta le. néztem youtubeon videót hogyan csinálják és ment ferdén is az üveg :F

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#782) Cheesy válasza germinator66 (#778) üzenetére


Cheesy
őstag

i3 bőven elég neki, ahogy a kolléga fent írta.
Én Q6600 + 8GB DDR3 + HD7750 kombinációval használom (vga csak pár napja változott, addig 9600GT volt) és szerintem nem lényeg, hogy nvidia, vagy ATI.
Jelenleg a v16-os verzióval dolgozok, elég hozzá.

www.vakbelmutet.hu

(#783) copass válasza Cheesy (#782) üzenetére


copass
veterán

az ati-nak híresen hulladék a drivere.
ha tényleg munkáról van szó akkor egy quadro 400 28k-körül már jó vétel.
laptopba is van amelyiket quadro vga.-val gyártják csak az mocskos drága.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#784) germinator66 válasza copass (#783) üzenetére


germinator66
aktív tag

Igen, laptopról lenne szó, ezért érdekelne, hogy mennyire érdemes nagy VGA-sat venni, mint ahogy írtátok azt is, hogy i3 már elég, ezért gondolom VGA-t sem kell "minden határon túl növelni".

(#785) copass válasza germinator66 (#784) üzenetére


copass
veterán

azért ajánlom az nvidia-t mert aránylag nagyon kevés a probléma vele, archicad alatt.
általános használatról beszélünk, a hd4000 is elég neki. proci legyen 3ghz körüli magonként, sok ram és jó lesz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#786) decens válasza copass (#783) üzenetére


decens
tag

no offense, csak úgy kérdém: mikor dolgoztál utoljára radeon kártyás géppel, és miben volt konkrét formában tetten érhető a hátránya az nvidiához képest?

(#787) daninet válasza germinator66 (#784) üzenetére


daninet
veterán

Nem a 3d teljesítménnyel lesz a gond egy kártyánál sem. Kifejezetten nem kell neki erős 3d kártya, a csúnya modellek forognak anélkül is, renderhez pedig processzor kell. 2D vonalrajzzal sokkal könnyebb kinyírni a gépet, pl ha beraksz kapott dwg rajzokat, sokpoligonos tárgyakkal veszel fel nézetet stb. Ott a drága kártyák is megdöglenek.

Itt a saját példa, előző laptopom, nvidia 9300 karival ezt művelte vonal rajzzal, amikor a 3d modell "pörgött-forgott". 100fokra melegedett, 2 hónapon belül elhalt a laptop a folyamatos hasonló munkától. Azóta külön lapra pakolok mindent [link]

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#788) daninet válasza daninet (#787) üzenetére


daninet
veterán

lejárt a mod:

Szóval ilyen helyre kell a quadro. A képen látható vonalak bajt jelentenek :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#789) copass válasza decens (#786) üzenetére


copass
veterán

~10 év alatt ~15 ati-t vágtam ki a búsba a gépből, mert a legegyszerűbb térbeli modellnél is villogott összevissza a felület, a texturákat nem mutatta rendesen,torzította,félbevágta az épület, alaprajzon folyamatosan megjelenítési problémák voltak. eltüntek vonalak,kitöltések nem látszódtak át,stbstb.
mindegy milyen drivert raktam fel, beta-t, vagy moddoltat, utóbbi jobb volt mint a gyári néha.
igaz ezeket napi 8-10-24 órában használtuk, teszem hozzá hogy az nvidiával is voltak gondok, de az akkor amikor már kezdte megadni magát a kártya, leállt a venti, melegedés vagy simán régi 2-3 évet bírnak.
nem tudom elfogadni azt, hogy veszek egy videókártyát hekkelnem kell órákig hogy rendesen működjön archicad alatt.
ezért jó a quadro, mert ott lehet pattogni a supportnál,válaszolnak,javítják.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#790) Cheesy válasza copass (#789) üzenetére


Cheesy
őstag

Nekem volt nvidia és ati itthon, ugyanígy cégnél és éveken át napi 8-10 órát, néha többet is AC előtt kellett lenni, soha nem volt vele baj, pedig az a gép nem volt egy fullos...
Az itthonit is sokat használom tervezésre, van hogy C4D és Artlantis is elő van véve. Most is kell majd egy társasáház utcakép. De a RAM (nagyfelbontású textúrák esetén, renderkor) volt idáig a legkritikusabb. 2x1GB nem volt elég természtesen, 6GB-nál már nem volt gond. De jelzem, ez is csak C4D-nél.
Valóban, ArchiCad esetében a nyers CPU erő redraw esetén alaprajznál azt a pár millisec késést amit pannolásnál tapasztal az ember képes redukálni, de ahol már térben kell megjeleníteni, ott konkrétan idáig csak akkor tapasztaltam hibát, ha a vga drivert még nem raktam fel és kb. képregény sebesség volt érzékelhető. Driver felrak, folyamatos mozgás.
Mióta AC-t használok, az alábbi kártyák voltak a gépeimben:
geforce mx400 --> radeon 9600 --> geforce 9600gt --> ati hd7750
(céges gépben 9600pro --> geforce fx5600)
Soha a fent leírt hibák nem jelentkeztek, vagy csak én vagyok vak :)

A Quadro meg azért jó, mert lehet hívni a supportot? :D

Szerk:
Most néztem meg daninet képét, valóban, ilyen néha előfordult, de csak a céges gépen (passzív geforce volt) és egy átváltás mondjuk metszet/homlokzat-ra és vissza az eredeti rajzra orvosolta a dolgot. Az esetemben legalábbis.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#791) copass válasza Cheesy (#790) üzenetére


copass
veterán

a desktop vga-k nem munkára valóak, se nvidia geforce,se ati radeon ez tény. játékra, térbeli megjelenítésre vannak optimalizálva.
az nividia quadro és az ati firepro karik le vannak tesztelve az archicad verzióival, van hozzá direkt archicadre optimalizált driver és a hardver is direkt kivan hegyezve a pontos vonalas megjelenítésre.
a support egy nagyon jó dolog, főleg ha bétázol vagy új verzión dolgozol,meg úgy általában is.desktopnál milyen supportot kapsz?
egyszerűbb tervekhez elég a desktop, de egy 10.000m2-es üzemcsarnoknál,élményfürdőnél kiviteli terv, ahol jön az extra részlet oda kell a quadro/firepro mert rajzi részen dolgozol és az sok-sok vonal.
a cpu rajzolásnál sokkal,de nagyon-nagyon sokkal gyorsabb a gpu-s rajzolás.
van egy quadro fx1300-am (jó régi darab, xp alá van csak drivere) 2D-ben fej-fej mellett van a 9800GT-vel, igaz térben szaggatt erősen, de jól mutatja azt hogy milyen erős egy quadro 2D teljesítménye.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#792) leventeee


leventeee
csendes tag

Sziasztok.

Az lenne a problemam, hogy nem telepiti fel az ArchiCAD-ot...csak egy pog file-ot tesz fel a gepre.
Windows XP operacios rendszerem van, probaltam mar telepiteni 13-ast,15-ost is de ugyanaz a problema.
Kerlek segitsetek!
Koszonom elore is! :)

(#793) daninet válasza leventeee (#792) üzenetére


daninet
veterán

a java runtime-ot frissítsd. Ha úgyse, akkor töröld, majd telepítsd ujra a javát teljesen. Illetve minden keretprogram legyen friss, quicktime is.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#794) Cheesy válasza copass (#791) üzenetére


Cheesy
őstag

Ebben teljesen igazad van, de ha már Quadro vagy FirePro, akkor az az én szememben már célhardver, aminél természetes, hogy egy consumer konfignál lényegesen jobb teljesítményt ér el azon a területen amire a célhardver ki van hegyezve.

Ezen már gondolkodtam, mert már csodáltam ezeknek a kártyáknak a teljesítményét CAD/CAM szoftvereknél. Kiegészítő kártyaként is lehet alkalmazni egy ilyet? Mert az nagyon jó lenne, ha a 2D rajzolást meg tudná gyorsítani, kvázi kiegészítve a kommersz vga erejét. Elég csak egy leválasztott (rajz) homlokzati rajzra, kitöltésekkel teli. És még csak egy társasházi homlokzatról beszélünk, ami árnyékolással, vektoros kitöltésekből leválasztott vonalas rajzzá alakítva egy-egy újrarajzolásnál 10-20mp-re simán elgondolkodtatja a gépet...

www.vakbelmutet.hu

(#795) copass válasza Cheesy (#794) üzenetére


copass
veterán

rajzosan dolgozod fel a metszet,homlokzatot? neba....x?! :Y olyat nem szabad ám!:D
kiegészítő kártyaként nem lehet szerintem, de értelme se lenne. ezek a kártyák már céleszközök, komoly teljesítményt adnak le folyamatosan, nem úgy mint a geforce ami ha nem vagy 3D-ben akkor visszaveszi az órajelet automatikusan mert 2D-hez elég kevesebb is.
egy quadro 400 ~30k, az már elég szép teljesítményt hoz 2D/3D-ben is.én legalábbis azt fogok venni a melóhelyre az tuti vagy 600-ast de az már ~50k.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#796) Cheesy válasza copass (#795) üzenetére


Cheesy
őstag

Na azért nem mindent csak rajzolok :) De pl van amit gyorsabb utólag rárajzolni, mint megmodellezni. tetőszerkezet, néhol rétegrendek, függesztők, stb. Méretezni, jelölni, stb meg ugye magától nem tud, azt manual kell :)
Igen, le szoktam választani ha arról van szó rajzként, de többnyire csak akkor ha van egy-két apró hiba amit csak trükkösen lehetne eltüntetni, pl. fals árnyékok.
Egyébként általában "modell manuális újraépítése", hogy ne aktualizálja nekem minden alkalommal, amikor megnyitom a tervlapot...

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#797) copass válasza Cheesy (#796) üzenetére


copass
veterán

én kitöltéssel fedek el ami nem metsződik össze,de alapból igyekszem jól felépíteni modellt, mert ugye az feszt változik.
fedélszéket is jobban megéri térben felrakni, mert kivitelinél úgy is kell, de nekem már egyszerűbb térben modellezni mint 2D-ben gányolni, fú attól megőrülnék.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#798) Cheesy válasza copass (#797) üzenetére


Cheesy
őstag

Kiviteli tervnél tőlem még nem kértek fedélszéktervet de jó munkát hozzá :D
Gányolást meg embere válogatja :)

www.vakbelmutet.hu

(#799) copass válasza Cheesy (#798) üzenetére


copass
veterán

hát pedig az alap általában, mint a tetőnézet, a konszignáció, miegymás!:D
én megútáltam pár év alatt a 2D-s tákolást, hogy mindíg a 2D-vel kellett babrálni, csinájjamegagép!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#800) attoss


attoss
csendes tag

Sziasztok!
nekem lenne egy olyan problémám hogy újra raktam a gépet ugyan azzal az oprendszerre win7 X64 ultimate és előtte archicadból 3d ben lementem artlantisos fájlba megnyitom artlantis 4.1.8 al és tökéletes minden megvan színek stb. na most jön a probléma az újra rakás után felrakom ugyan azt a cadet meg az artlantiszt lementem artlantisba és megnyitom erre csak fehér színt látok az artlantiszban ha mondjuk be rakok shadert akkor se változik semmi csak annyi hogy a színt tudom változtatni ki próbáltam h hátha a mentéssel volt a baj de a régebbi mentésekkel is ugyan ezt csinálta amik régen jók voltak nem tudom mi lehet a baj ha valaki esetleg tudna segíteni azt megköszönném! :)

Üdv! attoss

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.