Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) mrarchitect válasza mrarchitect (#1500) üzenetére


mrarchitect
csendes tag

Mégis lenne egy kérdésem:
Van rá mód hogy mindennek egyszerre átállítsam a színét feketére Archicadben?
Éppen most szívok vele, elfelejtettem az elején, hogy jó lett volna megejteni, így most 8 szinten keresztül szenvedek.

[ Szerkesztve ]

(#1502) mrarchitect


mrarchitect
csendes tag

Olyan problémám van még, hogy a homlokzatokon, illetve a metszetek esetében is, hogy oldható meg az, hogy egy üveges ajtó, és természetesen az összes ablak esetében ne láthassunk be a szobákba, ahol a tárgyak ugye csúnyán belezavarnak a látványba. :((

(#1503) Hunattila


Hunattila
tag

Metszet, vagy homlokzat nézetben jobb egér klikk.Aztán a képek szerint. Marker Head (Modell megjelenítés) pipa be, vagy ki. Itt egységesre állítható a tollak színe. Copass korábbi bejegyzésére utalva: Alaprajzon az AC ezt nem tudja. Ott saját tollkészletet kell készítened. :W

(#1504) Hunattila


Hunattila
tag

Lemaradt a kép!

(#1505) Hunattila


Hunattila
tag

... és még egy.

(#1506) nagyt0m válasza mrarchitect (#1501) üzenetére


nagyt0m
tag

Ha nyomtatás miatt kell a fekete akkor helyezd le tervlapra és ott a tervlapoknál be lehet állítani, hogy eredeti tollkészlet szerint, szürkeárnyalatosan, vagy fekete fehéren legyen a rajz megjelenítve.
Így nem kell a már meglévő vonalvastagságaiddal sem küzdeni, ami be volt állítva az olyan marad csak a színe lesz fekete.

(#1507) mrarchitect válasza nagyt0m (#1506) üzenetére


mrarchitect
csendes tag

Köszi a sok segítséget, neked is Attila!

Ma meg egy olyanba futottam bele, hogy arra lenne szükségem, hogy egy db helyiségpecsétbe írjam bele ezt mind: living room/dining room/kitchen. A probléma az, hogy nem tudom a szöveget új sorba tördelni a név beírásakor, ami azért baj, mert egy sorba írva bőven kilóg a helyiségből... Ötlet, azon kívül, hogy használjak kisebb betűket? :DD

Nagytom!

Nézem a bevágott képedet, és azt vettem észre, hogy az ablak a falat nem teljes szélességgel vágta ki, hanem kívülről vannak "rálógó részek". Nem tudtam, hogy ilyet lehet csinálni a nyílászárókkal, hogyan érted ezt el?

[ Szerkesztve ]

(#1508) copass válasza mrarchitect (#1507) üzenetére


copass
veterán

ha nem csinálsz helyiséglistát, akkor írd felé szöveggel.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1509) nagyt0m válasza mrarchitect (#1507) üzenetére


nagyt0m
tag

Kávás ablakot használok, a beforduló rétegeket elég jól lehet már definiálni.
A helyiségpecsét feliratát két sorba is tudod iratni, csak be kell állítani, de ezt mindegyik pecsétnél külön külön kell megcsinálni.

(#1510) juhasz.p válasza daninet (#1468) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Találtál megoldás a problémára? Egy egyszerű modellt sem hajlandó nekem letenni. (négy fal, sátortető, egy ajtó) Ennél egyszerűbb kellene?

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#1511) daninet válasza juhasz.p (#1510) üzenetére


daninet
veterán

Külföldön voltam azóta, ma-holnap nekiesek a témának és szólok mi az eredmény. Az biztos, hogy sketchup-ból kell exportálni, mert ami van dae exporter szar.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1512) 2e3r4t


2e3r4t
csendes tag

Az artlantis szeriaszamot csak egyszer lehet felhasznalni??
Mert nekem nem engedi h ha masik gepre telepitem. Nem fogadja el a szeriaszamot. Mi a teendo??

(#1513) copass válasza 2e3r4t (#1512) üzenetére


copass
veterán

igen mert gondolom egyet vettél.
aktiválni kell online, azért nem fogadja el más gépen.
venni kell másik licenszet.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1514) nagyt0m válasza copass (#1513) üzenetére


nagyt0m
tag

Ebből a szempontból jobb a hardverkulcsos megoldás, annyi gépre telepíted amennyire csak akarod, de használni úgyis csak annyit kehet amennyit a kulcs enged.

(#1515) mrarchitect


mrarchitect
csendes tag

Mi a frászért vannak azok a fekete foltok a vízben (közvetlenül a híd alatt)??? 3x rendereltem, még a látványon is forgattam egy kicsit, a foltok maradnak, az alakjuk némileg változik.

[ Szerkesztve ]

(#1516) copass válasza nagyt0m (#1514) üzenetére


copass
veterán

ezt is lehet aktiválni és deaktiválni és hvkulcs se kell.nálunk fel volt rakva több gépre akinek kellett az aktiválta, majd ha már nem kellett deaktiválta.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1517) daninet válasza mrarchitect (#1515) üzenetére


daninet
veterán

csak a biztonság kedvéért kérdezem, gyanítom, hogy igen, ott egybefüggő a víznek használt anyag? Ez water fresnel vagy valami hullámos üveg?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1518) copass válasza mrarchitect (#1515) üzenetére


copass
veterán

a vízet nem elmosni, tükröződjön szépen tisztán. van a víz alatt vmi felület? legyen, akkor nem lesz fekete.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1519) mrarchitect válasza copass (#1518) üzenetére


mrarchitect
csendes tag

daninet:
egybefüggő felület, alakzat eszközzel, water fresnel igen.
copass:
van alatta meder, archicades föld kitöltéssel.

Akkor ez marad a megfejtetlen kategória.
Azaz elmosás 9,90-es érték, a lehető legenyhébb amit érzékel az artlantis, a teljesen tiszta nagyon műnek hatott, aztán lehet, hogy ez is, de jobbnak találtam.

Nem hagylak titeket kérdés nélkül ma sem.
Archicadben vannak szép cserép kitöltések, a problémám az, hogy amikor kitöltöm a formát rossz helyen kezdi a minta tördelését, illetve a mérete sem akkora mint ami nekem kellene, konkrétan egy 40 cm hosszú hornyolt cserépfedést képzeltem el. Tehát optimalizálni kellene a minta méretét és a kiosztás kezdőpontjára is kellene egy beállítás.

Így néz ki, működik a link csak nem jön be a kép ide.
http://itcafe.hu/dl/upc/2013-10/28/465011_ibdgm4lp92eduij0_kepkivagas.jpg

[ Szerkesztve ]

(#1520) mrarchitect válasza mrarchitect (#1519) üzenetére


mrarchitect
csendes tag

Érdekes módon a "tető-cserép, sajtolt" mintát pont jól osztja ki.

(#1521) daninet válasza mrarchitect (#1519) üzenetére


daninet
veterán

ott az a kereszt a kép közepén.. azt meg tudod fogni és mozgatni a textúrát.
Viszont, ez így elég extra, hogy megmodellezed a cserepeket külön-külön.. a legnépszerűbb az, hogy oda egy felületet teszel, és bramac vagy tondach kiegészítővel még archicad-ben rádobod a cserepet.. elég élethű egyébként

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1522) copass válasza mrarchitect (#1519) üzenetére


copass
veterán

az elmosás gallyra vág mindent, elég bugos egy picit. próbáld meg magasabb értékkel.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1523) copass válasza daninet (#1521) üzenetére


copass
veterán

én nem szeretem ezeket az apikat, verziófüggő, változik a tető akkor megint rápakolni, ráadásúl plussz héjat rak a tetőre tárgyból. a tondach-nak viszont hogy térben kirakja a cserepeket egyenként, csak megfogja a gépet!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1524) Cheesy válasza copass (#1523) üzenetére


Cheesy
őstag

Mert te hogy oldod meg a tetőt?
Én a Bramac kieget használom. (ugyanaz mint a többi)

www.vakbelmutet.hu

(#1525) daninet válasza copass (#1523) üzenetére


daninet
veterán

Én ha szarozik, szelektív kiválasztással kijelölök mindent ami bramac, törlöm, és rádobom újra, nem szokott sok idő lenni. Ha tető is változik, ott már ez a legkevesebb munka :D

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1526) mrarchitect válasza daninet (#1521) üzenetére


mrarchitect
csendes tag

Nagyon szép az egyszer biztos. Még cserepeket nem töltöttem le, csak növényeket, utána nézek.
Viszont kereszt nekem csak akkor van, ha keringésen vagyok, egy nagy fekete + jel, akkor pedig csak a nézetet tudom rángatni ide-oda, szóval valami másra gondolsz ugye?

Csak vízszintes cserépsorokat modellezek meg, most nem a látszat a fontos, hanem a szerkezet.

Ja és mi van a kúpcserepekkel, azt hogy lehet?

[ Szerkesztve ]

(#1527) daninet válasza mrarchitect (#1526) üzenetére


daninet
veterán

A kereszt akkor jelenik meg artlantisban mikor a festékes vödörrel kijelölöd a textúrát.. most lehet volt egy kis félreértés és te ezt AC-ben próbálod véghezvinni, de a textúrázás lépését hagyd meg artlantisnak.

Kúpcserepet tesz magától a Bramac és Tondach kiegészítő. Éptáron megtalálod mindkettőt.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1528) mrarchitect válasza daninet (#1527) üzenetére


mrarchitect
csendes tag

Igen, elbeszéltünk egymás mellett, na de most már világos, köszi a tippeket!

(#1529) copass válasza Cheesy (#1524) üzenetére


copass
veterán

van egy hivatalos bramac kiegészítőm. megcsinálták, de nem terjesztették csak cd-n. tárgykönyvtár.
a kupáscserép forrópontokkal működik, lerakod a sarokra, a felső pontot meg odahúzod térben ahová kell, elég faja kis cucc, kiegészítők ilyesmik, api nélkül.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1530) Engineer086


Engineer086
Modder

Ha már így szóba került a Bramac cad-es program...
Vajon ezt miért csinálhatja:

A program súgója szerint jártam el, mégsem a tetőre helyezi el a cserepeket, ráadásul tükrözve csinál mindent.
Ötletek? :F

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#1531) Cheesy válasza Engineer086 (#1530) üzenetére


Cheesy
őstag

Háh, szintén zenész :)

www.vakbelmutet.hu

(#1532) daninet válasza Engineer086 (#1530) üzenetére


daninet
veterán

Érdekes.. Akkor csinál nálam hibákat, ha nem a komplett tetőre akarom tenni a cserepet. Mondjuk akkor se ekkora hibát, csak mondjuk nem jól saccolja meg egy kúpcserép hosszát.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1533) daninet válasza juhasz.p (#1510) üzenetére


daninet
veterán

Csináltam egy videót a lumionba mentésről.. Egy-két dolgot be kell pipálni, plusz csak sketchup-ból megy. Amit kiadtak hozzá az dae exportáló egy kalap guano. Modellek felét akarata és kénye kedve szerint nem viszi át mert nem.
Zsutubi link

(Nem zártam be semmit, plusz a szerver is fut, végére már szólt a gép a ram miatt :D )

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1534) Hunattila


Hunattila
tag

Érdekes az AC és a Lumion kapcsolata. Beltettem egy házat, szépen meg is tudtam csinálni a látványt. Elmentettem. Majd akartam egy másikat is. Igaz ezt a másik tervet egy másik gépen készítettem és "emilben" küldtem át magamnak. Megnyitottam AC-ben és elmentettem a dae filét. Bele akartam tenni a tájba, de ekkor "Zárja be a programot és keressen megoldást a neten!" szöveg jött fel, majd kilépett. Többször megpróbáltam, de az eredmény mindig ez lett. Amit azon a gépen terveztem, amin a Lumion is van telepítve, azt a tervet elfogadja. Ilyenkor mi a helyzet?

(#1535) copass válasza Hunattila (#1534) üzenetére


copass
veterán

írj a supportnak.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1536) Engineer086 válasza daninet (#1532) üzenetére


Engineer086
Modder

Komplett tetőnél is ugyanezt csinálja, nem értem mi lehet a baj.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#1537) daninet válasza Engineer086 (#1536) üzenetére


daninet
veterán

küldd már át a pln-t amiben próbálgatod mailban ránézek.. adatlapomon megtalálod

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1538) juhasz.p válasza daninet (#1533) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Ki fogom próbálni, de így kicsit hosszadalmas.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#1539) daninet válasza juhasz.p (#1538) üzenetére


daninet
veterán

plusz egy save as sketchup-ban igazából plusz egy perc.. szerintem vállalható

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1540) daninet


daninet
veterán

Ha valakit érdekel, kölcsönözhető az Artlantis 5 free trial szigorúan 30napos próbaverzióban a magos oldalon csak az otthoni "nemcéges" gépre :K

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1541) copass válasza daninet (#1540) üzenetére


copass
veterán

ne warezolj! :U

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1542) Cheesy válasza copass (#1541) üzenetére


Cheesy
őstag

Valahogy ki kell próbálni, ha nem állja a cég
Aki meg magánzó, annak meg még nehezebb.

www.vakbelmutet.hu

(#1543) daninet válasza copass (#1541) üzenetére


daninet
veterán

Lejár a trial letörlöm :D

Mellesleg nagyon elkurcseszték ezt a média galériát, mindent berak ömlesztve emberek mellé odarakja a textúrákat, kaotikus kikeresni saját anyagok közül bármit is..

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1544) A Zéé


A Zéé
addikt

Sziasztok!
Régebb óta használom már az Archicadet és az Artlantist is cserépkályha látványtervekhez, viszont most megoldhatatlannak tűnő problémába ütköztem.
A képen látható hullámvonalat kellene valahogy prezentálnom. A hullámvonal mentén 2 külön textúra lesz, és valahogy fel kellene osztanom az elemeket ez a vonal mentén. Van egy elemkészletem, abban van 23x23-as csempe, de vonal mentén nem tudom elvágni. Próbáltam falelemből is, de az se megy. Ötletek?

Köszi szépen előre is!

Just a simple Lineman...

(#1545) juhasz.p válasza A Zéé (#1544) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Csináld meg födémből, aztán forgasd el.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#1546) A Zéé válasza juhasz.p (#1545) üzenetére


A Zéé
addikt

noob lesz a kérdés, de hogy forgatom el? Az kimaradt, hogy ez a vonal függőleges felületen van.

Just a simple Lineman...

(#1547) Cheesy válasza A Zéé (#1546) üzenetére


Cheesy
őstag

Én profillal csinálnám meg. A szépséghibája, hogy egy mondjuk 0,02cm-es falat húzol a felület elé, ám ez gyakorlatilag nem fog a vékonysága miatt látszani.
Ha kell segítség, írj. Homlokzati díszítéseknél sokszor szoktam alkalmazni ezt a módszert. Lehet, hogy van jobb megoldás is, nekem nem mutatott még senki olyat :)

www.vakbelmutet.hu

(#1548) A Zéé válasza Cheesy (#1547) üzenetére


A Zéé
addikt

igen, közben eszembe jutott ez is, meg is csináltam :)
Nem a legelegánsabb megoldás, kicsit trógi, de a végeredményen nem látszik :)

Just a simple Lineman...

(#1549) copass válasza A Zéé (#1544) üzenetére


copass
veterán

többféle megoldás van:
1 - profilos fal,az alsó rész rajzlod meg. ez a legegyszerűbb
2 - födémből megrajzolod, átalakítod alakzattá majd térben elforgatod függőlegesbe.
3 - alakzatból, kihúzod az ívet, elforgatod, majd levágod a felette lévő részt, előnye hogy szépen lehet variálni az ívet térben.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1550) juhasz.p válasza A Zéé (#1546) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Megcsinálod födémből, kijelölöd, átváltasz axonometrikus nézetre, előtte beállítod a nézetet, hogy pontosan szemből legyen a nézet, elmented tárgyként. Utána már tárgyként, oda rakod ahova akarod.
Lehet, hogy ez egy kicsit így most "sűrű", de ha elakadsz szólj.

Úgy látom, copass gyorsabb volt... :-)

[ Szerkesztve ]

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.