Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) fwgoze válasza ToRR3nt3 (#199) üzenetére


fwgoze
aktív tag

zsír, kösz! :))

(#202) ToRR3nt3


ToRR3nt3
senior tag

Én most próbálgatom az AC11-et. Azt látom, h eltünt a szellemszint, van helyette pausz. De hogy tudom beállítani hogy ne csak az aktiv szint alatti vagy feletti szintet mutassa ezen a pauszon, hanem bármelyiket amelyiket akarom. Továbbá nem találom a varázspálcát. Hol van? kitöltéseknél jól jönne...

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#203) joghurt válasza Gyantusz (#196) üzenetére


joghurt
addikt

Külföldön az a szokás. Nekem az a gusztustalan, hogy a koszos gatyák-zoknik a konyhában vándoroljanak a mosógépbe; nekik meg az undorító, hogy a személyes higiénéjük szentélyébe kerüljön valami koszos gép (a kádba ürítő mosógépekről nem is beszélve). Megszokás kérdése.

A tej élet, erő, egészség.

(#204) joghurt válasza fwgoze (#198) üzenetére


joghurt
addikt

Attól függ, mire akarod használni. A memória nem árt sosem. Egy bonyolultabb model előállításához vagy egy izmosabb látványtervhez a proci a lényeges. Egy 3D nézet minél gyorsabb pörgetéséhez vagy az alaprajz minél gyorsabb kirajzolásához meg a videokártya.

A tej élet, erő, egészség.

(#205) fwgoze válasza joghurt (#204) üzenetére


fwgoze
aktív tag

Köszönöm szépen...erre volt szükségem! Mivel a lány, akinek veszem, nem igazán modellezik 3D-ben, inkáb csak 2D-ben, így valószínűleg elegendő lesz egy integrált videókártyás notebook is (főleg pénzszűke miatt)...mondjuk ő inkább AutoCad-at használ, de gondolom hasonló igazságok állnak fenn arra a programra is, UGYE???

[ Szerkesztve ]

(#206) joghurt válasza fwgoze (#205) üzenetére


joghurt
addikt

Talán, bár nem tudom, hogy az AutoCad konkrétan hogyan csinálja az alaprajzi megjelenítést.

A tej élet, erő, egészség.

(#207) fwgoze válasza joghurt (#206) üzenetére


fwgoze
aktív tag

Találtam arra is topicot...ott is megkérdezem! De mégegyszer nagyon köszönöm a segítségedet!

(#208) Gyantusz válasza ToRR3nt3 (#202) üzenetére


Gyantusz
tag

Én mondjuk a pausznak (Alt+F2) jelen szerkesztésekben nem sok hasznát veszem, nem használom.
Ezek a szintes témák a 10-esben jelentek meg, még nem folytam bele
Viszont nem tudom, szoktál-e billentyűkombinációkat használni. Nagyon-nagyon meggyorsítja a szerkesztést, és az ínszalagjaidat is kíméli, az idegeidről és az egérről már nem is beszélve.
(de kockázatok és mellékhatások elkerülése érdekében kérdezd meg kezelőorvosod vagy gyogyószerészedet).

Szóval melegen ajánlom, hogy rászokj a bill.kombinációkra.
Alapvetők:
- vidd: Ctrl+D
- másolatát: Shift+Ctrl+D
- forgasd: Ctrl+E
- vágd szét: Ctrl+F
- tulajdonság-pipetta szívás: Alt+C
- kinyomás: Ctrl+Alt+C
- sokszorozd: Ctrl+U

A 11-esben:
Nézetek
F2 - alaprajz,
F3 - 3D,
F4 - metszetek kiválasztása,
F5 - kijelölővel kijelölt terület 3D-je.
Bármelyikben vagy, bármelyikhez beléphetsz ezekkel. (engem személy szerint idegesített a 10-esben a Helyi menü teljes megreformálása - egér jobb gomb, de ezek az F-gombok még gyorsabbak) - Kényelmes.

Eszköz összemetszése: Ctrl (alapvető)
Varázspálca: Space

Mást tán nem is igen használok.

Én alapvetően a Munkakörnyezet és a Billentyűkombinációk beállításával kezdem a szűz ArchiCAD 10-11-el való dolgozás.
Ez elérhető: Lehetőségek menü -> Munkakörnyezet

És itt mi szem-szájnak ingere. (majd itt lesz egy-két kérdésem nekem is, mert lassúbb a 11, mint a többi mpeg-DVD-t nézve, gyorsítani kellene, innen kivettem már minden "látvány" cuccot, de en maz igazi)
Amire figyelj, hogy az alapértelmezett Eszköztár-ban (bal oldali eszköz-kincsesbányánk) nincs benne pár eszköz, amik a régiekben alapból benne voltak: Ilyen a görbe (bár ez el van dugva az Egyebek eszköztár-csoportban), a szögméretezés.. még volt valami...

Ja igen. Szint fel-leugrásnak szintén lehet gombokat adni, ill. vannak adva. => Bill.kombik beállításában, il. Eszközsorokat, Menüket szintén áttúrhatod teljesen.

Mindegy, testre tudod szabni az egész progit, csak szánj rá vagy 1-2 órát, mire kitapasztalod, mi hogy jó neked. (mondjuk szerkesztés közben gyorsabban jönnek az "igények")

Le is lehet menteni neked tetsző névre, ami már a 10-esben is megvolt, ott indult.
Ez a legkirályabb a 10-11-ben, hogy gyakorlatilag olyanra alakítod most már, amilyennek neked kell. Le is mentheted, más munkaállomáson ez magaddal vive, betöltve...

Ahogy egyik építész kollégám mondta a 10-esre:
"Szabadság, szeretem."

A billentyűkódokat szintén a Munkakörnyezet beállításaiban leled, mint ahogy a (koordináta)Követőt is. Ez engem szvsz. zavar, de ki hogy szokta meg, én mindíg kikapcsolom. Úgyis "x", "y", "r", "a" gombokat nyomkodok, és Numpadról gépelek, nem nagyon van a Követőre szükségem. Ki tudja, majd lehet rászokok egyszer.

Viszont nekem lassúbb lett és érdekelne, miért? gyakorlatilag filmhallgatás közben, ha csak izomból, mint a bolond huzigálom jobbra-balra egyfolytában az egérkorzort is megakat a filmfolyam (hang, lévén nem nézem, szerkesztek)...
Egyenlőre tanácstalan vagyok. Lehet a SATA RAID vezérlő is hurka lehet, PATA-vinyóval még nem AC11-eztem.
Majd kiprószálom.

[ Szerkesztve ]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#209) Gyantusz válasza Gyantusz (#208) üzenetére


Gyantusz
tag

Ezek az F-gombok már lehet a 9-esben is megvoltak, csak én nem használtam őket. :F

Egyébként kimaradt a tükrözd (Ctrl+M) és másolat tükrözése (Shift+Ctrl+M).

Módis Péter úrral tán már két hete is van, váltottam pár levelet, megkért hogy lapátoljak be ezt-azt, csak még nem volt rá időm.

Például a múltkori #179 hsz-e után én nem találtam meg a Tippek és Trükkök rovatukat, de megadta az URL-jét, íme:
Tippek és Trükkök - Modi Studio

Árlistát is adott, majd belököm (gondolom aki fel van nála íratkozva, az is kapott), de most rajzolok tovább... :K

<szerk.: Valamelyest jobban lett szervezve az ArchiCAD10-11, mint az elődök, viszont több AutoCAD-es fogás és felfogás is bekerült a rendszerbe, aminek én mondjuk nem sok hasznát látom, de a gépészek igen (ill. valszeg nagy projektekben kifejezetten hasznosak ezek, családi vityillók esetén nem sok).>

[ Szerkesztve ]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#210) ToRR3nt3 válasza Gyantusz (#208) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Használok néhány gyorsgombot, (pl. építsd újra, 3d beállítások, stb.) de a legtöbb funkció amit írtál jobb klikkel elérhető, nekem úgy meg egyszerűbb (9-ben).

A 11-et most próbálgatom, de sajnos erre a szellemszintes dologra amit lejjebb feszegettem még mindig nem jöttem rá (azaz mért csak az aktuális szint alattit/felettit lehet csak szellemszintnek berakni?, a 9-ben bármelyiket be lehet)

Egyenlőre annyi változást látok a programban a 9-hez képest h átpakoltak egy csomó mindent más helyre... Ha megszeretem "élesben" is befrissítek 11-re, ha nem marad még pár évig a jó öreg 9-es.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#211) Manitou válasza ToRR3nt3 (#210) üzenetére


Manitou
addikt

11-et most próbálgatom, de sajnos erre a szellemszintes dologra amit lejjebb feszegettem még mindig nem jöttem rá (azaz mért csak az aktuális szint alattit/felettit lehet csak szellemszintnek berakni?, a 9-ben bármelyiket be lehet)

Bármelyik szintet be tudod tenni pauszra. Navigátorban jobb gombot kattintasz azon a szinten amit be akarsz tenni pauszra, és ott kiválasztod, hogy aktuális szint megjelenítése pauszon vagy valami ilyesmi.

(#212) Peet210


Peet210
őstag

Sziasztok!

Benézne valaki ide, hogy tud-e segíteni.
Köszönöm.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#213) Gyantusz


Gyantusz
tag

Minél többet használom ezt a 11-et, annál inkább az a véleményem, hogy nem lett jól optimalizálva...
(meg közben írok egy hibalistát is)

Peet210: Ha egy moderátor lezár egy topicot, akkor az zárva van. Textúrákat találhatsz a Tondach, Bramac CD-ken, archicentrum.hu, a 3D Studi könyvtáraiban stb.

Tényleg, linkeltünk már pár dolgot, nem ártana összeszedni egy hszbe.

[ Szerkesztve ]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#214) copass válasza Gyantusz (#213) üzenetére


copass
veterán

az tény hogy az ac11 970build egy rettenet volt,de a 1114-tól már nagggyon stabil lett,és itt az 1200 is. Én már nem vagyok hajlandó ac10-el rajzolni főleg amióta megvan a space navigátorom! :DD Meg kell szokni, ez inkább a fő gond inkább szerintem, tapasztalom a kollégákon.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#215) Gyantusz válasza copass (#214) üzenetére


Gyantusz
tag

Ja, igaz. Most néztem, hogy az "enyém" is Build 970-es.

Egyébként itt van egy gyári link a Bulid 1200-hoz: [link]
És a frissítés leírása: [link]

Még nem rakom fel, mert kell ma még a rendszer (még ha döglődik is), de a hétvégén nekiesek. Úgyis "Rinygyózt" kell rakjak, mert szét van szállva szegény.

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#216) ToRR3nt3 válasza Manitou (#211) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

thx

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#217) ToRR3nt3 válasza copass (#214) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Hol lehet megnézni, h hányas build?

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#218) copass válasza ToRR3nt3 (#217) üzenetére


copass
veterán

Súgó -> Az Archicad...
de induláskor kiírja a kezdőkiskép alsó sarkában.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#219) Gyantusz


Gyantusz
tag

Van valakinek tippje azügyben, hogy lehet rábírni az ArchiCAD-et, hogy milliméter mértékegységben két tizedesjegyig számoljon és méretezzen?
Nekem csak egy tizedesig ad lehetőséget. Gépész rajzoknál néha nem árt a kettő.

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#220) copass válasza Gyantusz (#219) üzenetére


copass
veterán

lehetőség - tervbeállítások - méretezési egység
ott vannak előre letárolt szabványok is.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#221) Gyantusz válasza copass (#220) üzenetére


Gyantusz
tag

Bárhogy csiholom, nem akarja az igazat. Csak egy tizedesig ad lehetőséget.

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#222) copass válasza Gyantusz (#221) üzenetére


copass
veterán

pedig ott van,csak a mértékegységek és szinteknél a modellegység.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#223) katver


katver
csendes tag

Tudja-e valaki, hogy Archicad 9-ben hogyan lehet kiszűrni az egymáson lévő dupla elemeket (pl vonalakat) ? (Korábbi verzióban a kiegészítőként betöltött "check double" segítségével lehetett.)
Előre is köszi, ha tudja valaki!!! :))

(#224) Gyantusz válasza katver (#223) üzenetére


Gyantusz
tag

Shift+bal katt az egérrel az elemre (kijelölöd), aztán Del (kitörlöd). Ha van a helyén még egy, akkor kettő vagy több van a kitörölt alatt. Ha nem, akkor Ctrl+z, azaz visszavon... :) :DD ;)

[ Szerkesztve ]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#225) Viola22


Viola22
csendes tag

Sziasztok!Tudna nekem segíteni vki abban h hogyan kell kéményt szerkeszteni ArchiCad 11-ben?Csak h hogy álljak neki,mert ezt nem tanultuk.....Előre is kössz!

(#226) copass


copass
veterán

mingyárt it az ac12 1-2hét szóval szemekre lehet gyúrni mert állítólag bazjólesz a többmagos engine! :)
ac11 óta már fontos a videókártya is nem csak a proci, mert a 2D-t "directrix"-el pörgeti, szóval érdemes egy kétmagos, vmilyen gt,4gb ram,vista aztán kész.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#227) copass válasza Viola22 (#225) üzenetére


copass
veterán

schiedel kemenyrendszer
targy lerak orul

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#228) Viola22 válasza copass (#227) üzenetére


Viola22
csendes tag

Kössz!:)

(#229) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

3D nézetben miért nem engedi a program, hogy a követőben megadjam egy elem méreteit? Valahogy el lehet érni, hogy egy kijelölt elemnek ne csak a sarkaira tegyen illesztési pontot (nagy feket pötty), hanem az élek felezőire is, vagy van más mód hogy egymás alá egy függőleges síkra szimmetrikusan helyezzek elemeket?

(#230) Viola22 válasza SalvadorLynx (#229) üzenetére


Viola22
csendes tag

Hello!3D-ben sztem nem lehet megadni a kordinátákat,(falnál legalábbis)csak 2D-ben.Ha mégis akkor én még nem jöttem rá hogy..:)De azt tudom hogy 2D-ben csak úgy felezi meg a falszakaszt,ha azt egybe húztad meg,tehát ha belecsatlakozik monjuk egy 10-es válaszfal a külsőbe,az nem szakaszolja,ami ugye jól jönne ha pl be akarsz tenni egy ablakot a szobafal közepére....

(#231) Viola22


Viola22
csendes tag

Hello!Valaki nem tudja véletlenül hogy hogy lehet a födém rétegrendjét szerkeszteni?
Lehet-e egyátlán.....A metszeten elég hülyén néz ki mindegyik réteges cucc.....
Előre is kössz.....
Üdv Évi

(#232) FLeMiNG


FLeMiNG
tag

Sziasztok!

Vista-t használok, illetve 11-es AC-t, de most fel kell raknom 9-est, mert az irodában azt használják. A baj az, hogy ha a kilencet fel akarom tenni, az install-t nem engedi, elavult java-ra hivatkozva kiszáll. Feltettem a saját elavult Java-ját is, de így sem megy. Van valakinek valami ötlete, hoy tudnám felpaszírozni?

Köszönöm

(#233) Manitou válasza FLeMiNG (#232) üzenetére


Manitou
addikt

Nekem úgy rémlik, hogy összeakad a 9-es a 11-el. Ha leszeded a 11-est és úgy teszed fel a 9-est, akkor elvileg működni fog, csak gondolom, te ezt nem szeretnéd.

Lehet nem ártana átnevezni a topicot , csak simán archicadre, már itt a 12-es.

(#234) Manitou válasza Viola22 (#231) üzenetére


Manitou
addikt

Gondolom réteges szerkezetet szeretnél használni a födémben. A réteges szerkezetek beállításánál tudod állítani ezeket.

(#235) Gyantusz válasza FLeMiNG (#232) üzenetére


Gyantusz
tag

Elvileg nem kellene kajabálnia, mert nekem csont nélkül felment a 11-re a 9. Igaz Java-t cserél meg kuvik tájmot (régire) de úgyis vissza lehet rakni az újakat, no meg ott a Java-update is, magától felajánlja a két sw. Viszont ha Vista-t használsz, akkor az fog kajabálni a 9-re, mert a MS-igazolt inkopatibilitási listában benne van az AC 9. És gyakorlatilag is összeveszik a Vista a 9-el: ha más alkalmazás is fut a 9-el és szerkesztés (használat) közben átlépsz másik alkalmazásba ezt-azt matatni (pl. képnézegető: irfanview stb.) és visszalépsz az AC 9-be, kalap-sapka, lefagy. Bárminemű alkalmazás-váltás során ezt csinálja. Úgyhogy egy jótanácsot mindenképpen adok, ha szükségszerű Vista alatt 9-et használni: alkalmazásváltás előtt MINDÍG MENTSETEK!!! Ezt már jópárszor tapasztaltam (egy nap alatt 10-15 lefagyás elég volt belőle...), úgyhogy aki MS Vista-t használ, hogy kihasználja a 4 GB-os RAM-címzést, az felejtse el a 9 és korábbi verziókat. A 11 űberkirály, a 12-nek még csak nemzetközi verzióját láttam, de még nem raktam fel, már leszedtem egy ideje.

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#236) Gyantusz


Gyantusz
tag

Kérdés:
Mi legyen a topic új címe?

- ArchiCAD kérdések-válaszok
- ArchiCAD topic
- esetleg Nagy ArchiCAD topic (nem mintha olyan sok más lenne)

Vagy más?

[ Szerkesztve ]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#237) Manitou válasza Gyantusz (#236) üzenetére


Manitou
addikt

Szerintem Archicad topic :K

(#238) Memphysto


Memphysto
tag

Szerintem ArchiCAD kérdések-válaszok esetleg lehetne ArchiCAD: kérdések és válaszok :U

esetleg: ArchiCadozzz

(#239) Peet210


Peet210
őstag

Sziasztok!

Artlantis-hoz szeretnék shader-eket szerezni. Hol lehet ezeket beszerezni. Nem sima .jpeg képek kellenek, ezek .xsh vagy .xcn fájlok a jpeg-kel kiegészítve.
Ha valaki meg tudná osztani velem, hogy lehet ezekre szert tenni annak nagyon megköszönném.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#240) beniman válasza FLeMiNG (#232) üzenetére


beniman
csendes tag

Halihó, ez a probléma nálam is nagyon égető, és régóta szívok vele, ami biztos, az az, hogy dual core prociknál jön elő. Állítólag létezik megoldás, de annyira illlogikus, hogy aki rájött, nem tudja reprodukálni.
Ha valaki okosabbat tud, SEGÍTSEN!!!!!

Tehát a probléma:
A 9-es ArchiCad installálás közben egyszerűen kilép, és se kép se hang.

beniman

(#241) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

Valahogy szilárdtest műveleteknék meg lehet oldani, hogy kivonásnál tényleg meg is tegye amit kérek, mármint én jukat akarok rakni egy födémbe, ez meg nem akar. Kijelölésnél a kivonás elvégzése után ugyan mutatja jól, hogy hogy kéne kivágnia, de amint törlöm az operátort, csak a tömör!! valóságot látom.
ArchiCad 12.

(#242) copass válasza SalvadorLynx (#241) üzenetére


copass
veterán

az operátor elemet rakd egy külön fóliára és rejtsd el.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#243) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

Hi,
Archicad 12-őt használok és kéne egy kis segítség.
Hogyan szokás azt megldani, hogy homlokzat rajzokon a falak egységesen "vakoltak" legyenek, ne látszódjon a födém és a falak közbenső kontúrja?
Hogyan lehet lábazatot készíteni?

(#244) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

UP

(#245) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

Up

(#246) copass válasza SalvadorLynx (#243) üzenetére


copass
veterán

a fal ne metsződjön össze a födémmel, a födém a fal belső síkjáig legyen.
a lábazatot többféleképpen lehet: profilos falból az egész fal, vagy 1cm vékony fal el, stbstb

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#247) Gyantusz


Gyantusz
tag

Csináltatok már ferde szélrácsot fedélszékbe (két rácsostartó felső övei közé)?
Mondjuk L 60 x 60 x 6-os L-acélból és úgy, hogy az L-acél felső övvel legyen felfelé.
A rácsostartó felső öveinek hajlásszöge 30 fok.
A dolog érdekessége, hogy x, y és z tengelyre is szöget zár be a szelvény.
A verzió majdnem mindegy, legyen ArchiCAD11, vagy 12.

A beépített Graphi-s tárgyak nem variálhatóak így (szerintem). A födém dettó, tereppel az a baj, hogy az alja vízszintes marad...
A tetőn gondlokodom.

[ Szerkesztve ]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#248) Killer man


Killer man
tag

Hali!
Vista64 op. rendszert használok, nekem is előjön ez a Bug riporter vagy mi. Ezután el sem indul a progi.
Ezelőtt Xp-n működött. (A kompatibilitási beállítás sem segít).
Esetleg valami ötlet?

(#249) Manitou válasza Gyantusz (#247) üzenetére


Manitou
addikt

Egyedi tárgyként le lehet gyártani szerintem :U

(#250) Jace


Jace
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek egy integrált 8200-as geforce hogy boldogulna archicaddel? :s
Konkrétan ASUS M3N78-CM alaplapról lenne szó.
http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=149&l3=643&l4=0&model=2350&modelmenu=1

Jelenleg 5700fx kártyám van, azzal különösebb gondom nincs... de hamarosan új gépet veszek, és szeretném minél olcsóbban megúszni. Majd hamarosan egy konfigot is leírok ide, hátha lesz pár segítőkész ember, és véleményezi majd... de kiindulásnak mindenképpen szeretném tudni ezt a vga dolgot... Köszi előre is!
(jelenleg 10-es ac-t használok, de a 11-et átugorva, hamarosan 12-t szeretném majd használni :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.