Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) daninet válasza zajacza (#546) üzenetére


daninet
veterán

de igazából ha mérnöki rajzokhoz kell az AC akkor teljesen felesleges mindenféle tárgyakat belepakolni, én 80%-ban a 2d vonaltárgyakat használom, nem fogja a gépet, műszaki rajzra pedig tökéletesen jók a szabványos de vonalas tárgyak.
Ha renderelni akarsz szép látványokat akkor azt inkább artlantissal tegyed, ott pedig tudsz bármilyen 3ds fájlból tárgyat készíteni. Feltextúrázod és elmented aof kiterjesztésben. Ha pl lámpa kell, csináld azt, hogy bepakolsz valahova egy nagy rakás fényforrást archicad-ben, artlantisban készítesz mondjuk egy állólámpát 3ds-ből, és amikor berakod, szépen belenyomsz egy AC fényforrást. Én ezt azért tartom jobbnak, mert ha pl a villanykörtének valami világító anyagot adsz az nagyon megfogj a gépet egy 15-20 lámpa esetén.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#552) zajacza válasza daninet (#551) üzenetére


zajacza
csendes tag

Abban teljesen igazad van, hogy műszaki rajzhoz nincs szükség ilyesmire.
Pont ezért kérdezgetek most ennyi mindent, mert eddig csak alaprajzra, meg metszetekre volt szükségem és rendes látványtervet csak hobbiból csináltam, mint ahogy most is (csak most megszállt az ihlet és gondoltam, akkor legyen már igazán szépésjóéshúdecsodálatos a végeredmény).

Artalntis-t azért csak renderelésre használom, mert másra nem tudom. Egyszerűen semmit nem tudok benne csinálni, csak beállítani, hogy honnan süssön a nap, milyen felhők legyenek az égen, és hogy milyen minőségben rendereljen :P (sőt eddig nem is gondoltam, hogy lehet másra is használni :) )

http://www.artlantis.com/index.php?page=tutorials/index
Ha ezeken végigrágom magam, akkor gondolom az hasznos lesz nem? :)

(#553) daninet válasza zajacza (#552) üzenetére


daninet
veterán

Az egész program rém egyszerű. Alul van a Catalog, onnan belehúzod a wc-t és akkor az onnantól ott lesz :D
Anyagokat is adhatsz mindennek, azokat Shadereknek hívják, azok is a catalogban találhatóak. Egy féle AC textúrához egy féle shader rendelhető, ezért figyelni kell, hogy minden aminek különböző anyagot akarsz AC-ben is különböző anyagú kell legyen, még akár a fal két oldala is. Hátrány hogy a fal élek minden oldalról ugyan olyanok oda vékony falakat kell tenni, hogy eltakard pl.
Van közel 4 giga shaderem és objectem, ha kitalálod hogy küldjem át akkor átküldöm

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#554) nagyt0m válasza daninet (#553) üzenetére


nagyt0m
tag

Most már vannak fóliák is az Artlatisban és a fólián található ugyanolyan anyagokat veszi csak ugyan olyannak. A fal fólia "vakolata" és az oszlop fólia "vakolata" eltérő. Erre érdemes odafigyelni.
Az új anyagokra (Maxwell) leszek majd kiváncsi a 4.1-es Artlantisban, sajnos elég kevés van még belőle. Ha valaki tud ilyeneket azokat én is szívesen venném. :)

(#555) daninet válasza nagyt0m (#554) üzenetére


daninet
veterán

Amik vannak 4.1-ben olyan feleslegesek. Arany, ezüst, színes üveg :F Techdemón nagyon szépen nézett ki az a gyűrű, csak épp nem erre lenne szükség, hanem nyersbeton, tégla, nemesvakolat stb.
Az új textúrák árazását pedig szerintem sejthetjük. 20dollár/textúra, a netre pedig nem sok dolog fog kiderülni. Szerintem ez az egész egy üzleti fogás, hogy valamiből mégtöbb pénzt kihúzzonak.
Egyébként én próbából elindítottam egy maxwell rendert, már azt sem értem, hogy miért adom meg mennyi ideig rendereljen :D Szóval beírtam 10 percet és 10 percig valamit csinált aztán lefagyott.. úgyhogy még nem vagyunk barátságban :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#556) nagyt0m válasza daninet (#555) üzenetére


nagyt0m
tag

Maxwell render motor egyébként van AC-hoz is, annak az az előnye, hogy a Maxwell közösség által gyártott nagyon sok ingyen texturát tudod hozzá használni.
A Maxwell ha jól emlékszem foton követéses eljárással készíti a képet azért lesz egyre világosabb. elindít x db fényrészecskét minden számolási ciklusban és a végére már olyan sokszor csinálja ezt meg, hogy nem lesz látható különbség a az újabb és újabb ciklusok között.
Viszont van egy nagy előnye a Maxwell rendernek, hogy az egész fényteret számolja ki. A fények intenzítását fajtánként tudod állítani és azonnal változik a kép is, így egy nagyon hosszas render folyamattal tudsz egyszerre esti, nappali meg különböző fénybeállításokat készíteni.

(#557) copass válasza nagyt0m (#554) üzenetére


copass
veterán

resources.maxwellrender.com
a maxwell renderrel az a baj hogy eszméletlen gépigénye van, a minőséggel nincs semmi gond. az atl4.1 annyit csinál hogy átkonvertálja maxell formátumba és render.
a maxwell render studioban pl a multilight ami iszonyat hasznos, utólag állítod a fényeket a kész renderen.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#558) nagyt0m válasza copass (#557) üzenetére


nagyt0m
tag

ezek az anyagok nem használhatóak az Artlantisban sajnos. Írták, hogy még a mérnökök a texturák átírásán dolgoznak, hogy kompatibilis legyen az Artlantis-os Maxwell-el, ez szerintem oltári nagy baki, bár nekik anyagilag biztosan jobban megéri.

A multilight az igen jó dolog :R

[ Szerkesztve ]

(#559) zajacza válasza daninet (#553) üzenetére


zajacza
csendes tag

:) Most süllyedek nagyon mélyre :) (látjátok, ezért választottam a papírzacsis képet magamnak:) )
Megnéztem az Artlantist, és miután megnyomtam fent a catalog gombot, nos hát megjelent alul az amiről beszéltél :) Hát így már tényleg rém egyszerű az egész :)
Végre nem kell a rondácska AC-es textúrákat nézegetnem juhééé :)

Az említett 4 giga cuccot, sztem küldd fénypost, én meg kinyitom az ablakot, nehogy betörjön, mint Mézgáéknál.

Viccet félretéve nem tudok rá megoldást, de mivel nekem ez jelenleg csak hobbi, ezért remélem kihúzom valahogy a gyári készlettel, vagy 3DS-el, mert gondolom artlantis-ba már probléma nélkül fogok tudni ezt-azt importálni.

Hát még egyszer köszönöm, hasznos volt idetévednem :)

(#560) copass válasza nagyt0m (#558) üzenetére


copass
veterán

fű akkor akkor a maxwell render felejtős,amúgyis retek sokáig számol.
egyszerűen az van a hogy az engine elérte a korlátait szerintem.
vannak a olyan bugok azt atl engine-ben hogy nem igaz, fal+tető találkozásánál,ami vmilyen hegyesszög, az árnyék egyszerűen beég.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#561) nagyt0m válasza copass (#560) üzenetére


nagyt0m
tag

igen, nekem is az a legnagyobb gondom, hogy a számítási idő nagyon sok (i7 + 8Gb ram) és vga hardveres gyorsítást sajnos nem használ, pedig sokat lendítene a dolgon.

szerencsére én még nem találkoztam ezzel a hibával. kipróbáltam egyszerű modellen a két render motort, igazából nehéz összehasonlítani a kettőt, de volt mikor az Artlantis-os volt mikor a Maxwell-es tetszett jobban.

(#562) copass válasza nagyt0m (#561) üzenetére


copass
veterán

maxwell render egyértelműen a jobb, mert fizikai szimuláción alapszik.
atl 4.1 fizkai kamerája szuper lett, végre tényleg szürke a szürke, meg ugye ott a hdri.
de akkor is gyengus.
gpu bevonása még kísérleti alapú mindenhol, a blender+cycles olyan szinten lenyomta még a fizetőse gpu rendereket is hogy ihaj.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#563) nagyt0m


nagyt0m
tag

A 15-ös AC-hez gyrsan megjött a hotfix4 a 3-at már el is távolították :F ennyi bug került bele?

(#564) daninet


daninet
veterán

Akit érdekel még az általam összerakott material és object gyűjtemény Artlantishoz álljon be a bolyba és szedje.
[link]

Modiknak mondom, hogy igen, ez torrent link, de nem, nem warez csupa free cucc ;)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#565) nagyt0m


nagyt0m
tag

Az AutoCAD .ctb tollkészletet lehet importálni ArchiCAD-be?
Az látom hogy AC-ből ki tudom menteni de befele nem találtam módot, és a ~ 20-25 féle gépész vonalszínt nem szívesen irogatom át.

(#566) copass válasza nagyt0m (#565) üzenetére


copass
veterán

mit akarsz a dwg-vel ac alatt hogy kell a tollkészlet?
csak mert ha nyomtatni vagy pdf-et akarsz csinálni a dwg-ből, akkor arra jobb a dwg trueview

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#567) nagyt0m válasza copass (#566) üzenetére


nagyt0m
tag

Gépésztől a rajzokat megkaptam dwg-ben rajzpecsét és társai nélkül. Öszerakom a tervkönyvet amiben minden szakág benne van és minden 1 fájlban, a késöbbi vissza kereshetőség miatt is jó ez így, meg dokumentáláskor is jól jön, ha még 1 sorozatot ki kell nyomnom, vagy pdf-be kell dokumentálnom. A vonal típusokkal még azért szívok 1 sort de majd azokat is megoldom. :)

(#568) copass válasza nagyt0m (#567) üzenetére


copass
veterán

jó trógerek a gépészeitek hallod.
én kérek dwg-t, pdf-et, pecséttel mindennel, ha nincs akkor nuku teljesítés.
az a baj az ac-s dwg importtal, hogy közel se úgy néz ki mint ahogy kéne neki.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#569) nagyt0m válasza copass (#568) üzenetére


nagyt0m
tag

Tudom, sajnos nagyon el vannak kapatva, de igyekszem mindent megtenni, hogy normális anyagot kapjak, de nem az enyém az utolsó szó.

(#570) #33846528


#33846528
törölt tag

Sziasztok!

A következő problémám van az Archicad 9 kapcsán:

Adott egy általam készített helyszínrajz, amire szeretnék ráilleszteni egy .dwg-ben kapott fájlt. Hogyan tudom ezt megtenni?

Köszönöm előre is!

(#571) nagyt0m válasza #33846528 (#570) üzenetére


nagyt0m
tag

A mostani AC-kben elég csak behúzni az alaprajzra a dwg-t és akkor az ott lesz, rákérdez a beillesztés léptékére ( mm-ben m-ben, stb szeretném lehelyezni) és kész. Vagy a fűzd össze paranccsal a file menüből is behozható a dwg rajz.
Vagy csinálsz belőle pdf-et és azt rakod be a tervbe.

[ Szerkesztve ]

(#572) copass válasza #33846528 (#570) üzenetére


copass
veterán

megnyitod a dwg-t, kimásolod amit kell, másik ac-ben megnyitod a pln-t bemásolod.
ac9 nem ártana váltani, ac15-re, ott már sokkal kifinomultabb a dwg kezelés, pl.: betudod húzni a dwg-t egyszerűbben.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#573) angelsdream válasza daninet (#551) üzenetére


angelsdream
csendes tag

Sziasztok!
Meg tudná nekem mondani valaki, hogy mennyiért lehet eladni eredeti Archicad 12 programot, illetve hol érdemes meghirdetni?
Két lemez van benne, egy telepítő lemez (teljes verzió, tanuló verzió és teszt verzió közül lehet választani), és egy Zusatz lemez, és van egy kis "füzet" használati útmutató a dvd tokban (német nyelvű).
Németországban kiadott jogtiszta program. Használt, de működik rendesen.
Német nyelvű. (Arra még rá kell kérdeznem, hogy angol vagy magyar nyelv esetleg van-e rajta, de lehet, hogy csak német.)
Aki tud segíteni, köszönöm szépen előre is a választ!
További szép napot kívánok mindenkinek!!!!!!!!!!!!! :)

[ Szerkesztve ]

(#574) copass válasza angelsdream (#573) üzenetére


copass
veterán

hardverkulcs is van? mert csak német nyelvterületen tudod értékesíteni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#575) angelsdream válasza copass (#574) üzenetére


angelsdream
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!
Sajnos nem értek hozzá.
Honnan lehet tudni, van-e hozzá hardverkulcs?
A lemezen van valami kód, az lehet az?

Ha esetleg, lefotózom, és feltöltöm, vagy e-mailen átküldöm, meg tudnád mondani ér-e valamit?

A párom hozta haza Németországból, valakitől kapta, de mi nem értünk hozzá. El szeretném adni mielőbb, gyógyszerekre, orvosi kezelésekre kellene a pénz.

Egy műanyag dvd tokban van. Graphisoft Archicad 12 Virtual Bulding Solution
Ez van ráírva.
A tokban van egy kis 60 oldalas német nyelvű füzet, egy telepítő lemez és egy Zusatz CD
Graphisoft 2008
Hátulján pedig a Müncheni és az osztrák Graphisoft címe.

(#576) angelsdream válasza copass (#574) üzenetére


angelsdream
csendes tag

Közben alaposabban utána néztem. Ha jól sejtem, a hardverkulcs egy ilyen pendrive kinézetű usb-s valami?
Sajnos nincs hozzá. Akkor így teljesen értéktelen?

(#577) copass válasza angelsdream (#576) üzenetére


copass
veterán

igen, mert a hardverkulcsot veszed meg végülis, az van minden verzióváltásnál upgradelve.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#578) angelsdream válasza copass (#577) üzenetére


angelsdream
csendes tag

Köszönöm szépen a választ!
Szerinted érdemes vaterára feltennem? Vagy 500 Ft-ot vagy 1000 Ft-ot sem ér?

(#579) copass válasza angelsdream (#578) üzenetére


copass
veterán

semmit,letölthető legálisan az összes ac, hagyd meg kuriózumnak.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#580) angelsdream válasza copass (#579) üzenetére


angelsdream
csendes tag

Értem. Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!!!!!!!!!!!!
További szép napot, hetet kívánok!!!! :)

(#581) negyedes


negyedes
addikt

Udv, kb milyen gep szukseges ahoz hogy normalisan fusson az cad?elso gen i5 es integralt vga eleg hozza? notirol beszelek most.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#582) copass válasza negyedes (#581) üzenetére


copass
veterán

ha nem akarsz egyből egy 10-szintes, többezer m2-es irodoházat kiviteli terv szinten feldolgozni, akkor elég bőven, win 7 64bit, 4-8gb ram nem fog ártani.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#583) negyedes válasza copass (#582) üzenetére


negyedes
addikt

Nem, nem lesz olyanra hasznalva. Asszonypajtas keszul mernokire es neki kell majd tanulasra, csak sajnos nagyon limites a penztarca. :(

ha meglesz az uj notim akkor kiprobalom hogyan megy SB i5 4gb ram es 7200 hdd.

koszi a valaszt!

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#584) daninet válasza negyedes (#583) üzenetére


daninet
veterán

ha sok vonal van akkor eszi a VGA-t de jellemzően proci kell neki, i5 elég ha nem kell renderelni sokat (csak utolsó években lesznek olyan tárgyai)
Esetleg ahogy múlik az idő majd ramot raktok bele.

Bár ha BME-re vagy pécsre megy akkor első két évben csak facebook-ozni fog rajta mert ott addig kézzel kell rajzolni :K

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#585) negyedes válasza daninet (#584) üzenetére


negyedes
addikt

Igen tudom h csak kezzel fognak csak rajzolni az elejen, de o olyan hogy mar minden erdekli. Van epitesz ismerosunk es mar tole kert konyvet/pdf-et. Komolyan gondolja ahogy latom. Jart kulonorara is es majd meg fog. Sajnos hatarontuliak vagyunk.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#586) daninet válasza negyedes (#585) üzenetére


daninet
veterán

hát sok sikert neki és kitartást, bár életem legjobb évei, nem biztos, hogy így visszatekintek, lenne erőm újrakezdeni :)
jó hogy túlleszek rajta nemsoká :)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#587) copass válasza negyedes (#583) üzenetére


copass
veterán

ha kell egy jó tipp: archicad mellett kezdje el tanulni a nemetschek-et, meg a mérnök németet. németországban keresik az építészt égreföldre.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#588) daninet


daninet
veterán

tárgytalan

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#589) copass válasza daninet (#588) üzenetére


copass
veterán

ez gyors volt! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#590) daninet válasza copass (#589) üzenetére


daninet
veterán

önképző vagyok, megoldom a bajaimat ha felteszem rendesen a kérdést és elolvasom :D
utána törlöm ki a szépen megfogalmazott szöveget :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#591) copass válasza daninet (#590) üzenetére


copass
veterán

lehet mi is tanulnák belőle, azért ne töröld ki egyből! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#592) daninet


daninet
veterán

Mégis van egy kérdés.
Artlantis BatchRender elindítható másik gépen ami hálózatban van? Ez lenne a legjobb, hogy mennek a renderek és nem foglalt a gépem. Vagy marad az, hogy átviszem archívban és elindítom ott. :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#593) copass válasza daninet (#592) üzenetére


copass
veterán

nem
igen, archiv, másik gépen batch, persze annyi licenc is kell.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#594) flash-


flash-
veterán

helo
azt kérdezném hogy archicad integrált vga-val(pl sandy bridge proci) akadásmentesen,jól fut?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#595) nagyt0m válasza flash- (#594) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia!

"Igen", én egy i5-2400-as procis gépet használok.
Bár ha megfelelően nagy a modell amivel 3d-ben is dolgozni kell akkor már be tud szaggatni.

(#596) flash- válasza nagyt0m (#595) üzenetére


flash-
veterán

aha de akkor sem vészes ugye?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#597) nagyt0m válasza flash- (#596) üzenetére


nagyt0m
tag

Igazából attól függ, hogy mit szeretnél vele csinálni.
Most 2 monitoron dolgozok egyszerre 1900*1200 felbontásban, mindegyiken megy 1-1 AC 3D-ben, az egyik modell egy csarnok a másik családiházas móka, mindegyik rendesen megmodellezve, de nem túlbonyolítva. Ezek egyszerre gond nélkül futnak.

(#598) copass válasza nagyt0m (#597) üzenetére


copass
veterán

fű nah ez komoly. én 9800gt-n használtam egy 1280x1024 + 1680x1050-t de egyszerűen nem bírta a kari, instabill lett az egész rendszer.
pedig már ekkora felbontásnál dukál egy quadro.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#599) flash- válasza nagyt0m (#597) üzenetére


flash-
veterán

hát nem én használom hanem tervező,én a technikai hátteret biztosítanám,de majd megdumálom vele...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#600) nagyt0m válasza copass (#598) üzenetére


nagyt0m
tag

régebben még volt a gépben egy gt240-es kártya, akkor néha fagyott a rendszer de amióta azt kivettem semmi baja és a 2 monitoros mód is simán megy, az egyik dvi-in a másik d-sub-on van meghajtva, mert csak ilyenek vannak az alaplapon.

flash- a 8 giga ram az azért már alap követelmény szerintem

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.