Hirdetés

2019. október 19., szombat

Gyorskeresés

(#701) Tomkaa

Tomkaa
(tag)

Üdv,
Egy ideje használom az archicadet, és artlantist is. Látványterveket szeretnék készíteni, de nem artlatnis-al hanem kiporbálnék egy komolyabb render programot. Cinema 4d-re gondoltam. Azt szeretném kérdezni hogy hogy tudom átültetni az archicades modellt cinema 4d be?
Találtam valami din3d ecporter-nevű programot viszont a szinemához nem telepíti a pluginját. csak az ac hez.
Valaki tud nekem ebben segíteni? esetleg valami oldal ahol ilyen tutorialok vannak?
láttém még hogy 3d studio max-al iscsinálnak ilyen rendereket esetleg ahoz tipp?
Köszi a segítséget előre is.

(#702) copass válasza Tomkaa (#701) üzenetére

copass
(veterán)

din3d fizetős
cinema,3dsmax olvas 3ds kiterjesztést,azt tudsz exportálni ac-ből.
a többi gúgli.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis."

(#703) Tomkaa válasza copass (#702) üzenetére

Tomkaa
(tag)

értem köszi!

(#704) daninet válasza Tomkaa (#703) üzenetére

daninet
(addikt)

archicad-nek kicsit érdekes a felületkezelése 3ds-ben, kifordított háromszögeket hoz létre ami sok programba megbonyolítja az exportálását, azzal kell majd kezdened, hogy ezeket megtanulod átkonvertálni (én blenderben csináltam annó)

más:

Most bénázok. Régi tervsablont görgetek még nem volt benne publikáció mikor készült, és szeretném most kicsit frissíteni, de nem jövök rá hogyan hozom létre azokat a pdf-eket a publikációnál mint az alap tervsablonban vannak. Tudok létrehozni egy készletet, abba mappákat, és innentől elfogynak a lehetőségek. :F

Trust me.. I'm from the internet. ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#705) copass válasza daninet (#704) üzenetére

copass
(veterán)

nekem még nem volt ilyen problémám, a léptéket kell 1000-re venni kész.
sablon:
a publikálási készletnek a tulajdonságát kell beállítani: nyomtat,rajzol, ment
a nézeteket, tervlapokat amiket belehúzol tudod beállítani mi legyen: pdf,dwg,stb.

(#706) daninet válasza copass (#705) üzenetére

daninet
(addikt)

ezt a szervezőt kerestem, de végül megtaláltam :K

ez a háromszöges dolog nekem lumion-nál jött elő ami autodesk programokra épül, de aki pl blenderbe importál ugyan ezt csinálja, annó sokat túrtam a külföldi fórumokat miatta, a gond annyi, hogy olyankor nem tudsz textúrázni a felületre. De utána rájöttem, hogy nem értek a blenderhez, megtanulni pedig nincs időm, így maradt az artlantis :D

(#707) copass válasza daninet (#706) üzenetére

copass
(veterán)

a lumion 3ds importere egy phos. minden más megnyitja rendesen, az nem.
blender jó cucc, most már egyszerűbb megtanulni mint a 2.5 előttieket, nah az egy rémálom volt nekem,de azért megtanultam kb 6ik nekifutásra. a blender iszonyat ütemben fejlődik.

(#708) lorcsi

lorcsi
(addikt)

tetőtérnek az alapjrzát kell megrajzoljam, miylen szabályok vonatkoznak ilyenkor?
az egyiknél a parapet 120 magas a másiknál olyan 50 magas lehet, így az utóbbi bőven elvesz a lakótérből..
tetőt nem kell felrajzolnom, hogy automatikusan lemetszen és magának szmoljon

arra gondoltam, hogy a helységpecsétnél (?) lehet megadni hogy hány %-ot vegyen le a hasznos területből..
de így hirtelen ez tűnik a jó megoldásnak és egyszerűnek

(#709) copass válasza lorcsi (#708) üzenetére

copass
(veterán)

1,90 a hasznos m2 a tetőtérben, helyiségpecsétben ezt kell jelölni hasznos m2 ként, plusz a bruttót is jelölni kell.
nézetnél be tudod állítani hogy milyen magasan metsződjön a tető, de csak akkor látszik pontosan hogy a tető vetületként van beállítva.
a tető le kell vágni a helyiséggel így valós értékeket fog számolni.

(#710) Manitou válasza copass (#709) üzenetére

Manitou
(addikt)

Te/Ti hogy szoktatok rajzolni? Csak kiváncsi vagyok . :) Mindent felépítel 3D-ben? Réteges szerkezetek használsz pl födémnél, falaknál, stb.. Tehát pl elmetszed a házat és rá se dolgozol szinte semmit a metszetre, vagy 2D -ben még mókolsz vele?
Nálunk már egy jó kis vita alakult ki ezzel kapcsolatban egyszer :DDD

[ Szerkesztve ]

(#711) copass válasza Manitou (#710) üzenetére

copass
(veterán)

minden térben van, szerkezethelyesen (rétegrendek nagyolva,fedélszék pontosan,stbstb.) nagyon minimális a 2d, a csúnya átfedéseket kitöltéssel eltakarom.
2d-ben taknyoljon aki hüje, tegyük fel megváltozik a tömeg.2d-ben rajzoltad a metszetet, homlokzatot?! coki.
én meg csak frissítek egyet, átnézem a kótákat és szeva, jah és a látványterv is kb ennyi, artlantisban is lehet frissíteni a tömeget. 3dsmax-ben,cinema4d-ben ilyen nincs.
a dinnye féle din3d és kb. azt csinálja mint azt artlantis use reference opciója, hasznos dolog.

[ Szerkesztve ]

(#712) daninet válasza copass (#711) üzenetére

daninet
(addikt)

most ütköztem egy jó dologba, és én copok a vonalrajzzal de keményen :(

egy egyedi fatartós épületet csinálok ahol az alaprajz egyben egy kiosztási terv is, tehát nem elég csak beledobálni falakat sajnos. Persze mikor már a végefelé járok veszem észre, hogy a Cadimage-nek van fa keretszerkezetes háztervező pluginje (mondjuk nem tudom mennyire jó, majd kipróbálom valamelyik nap)

Jobb híján úgy csináltam, hogy üres kitöltéses falak, ablak ajtó ebben van, ezek adták a modellben a testet, majd szépen bepakolgattam mindent köré vonalból. Jó móka. :K

(#713) lorcsi válasza copass (#711) üzenetére

lorcsi
(addikt)

miylen tömeg megváltozásra gondolsz 2D-ben ?

oké, így már vágom
Tx:R

[ Szerkesztve ]

(#714) copass válasza lorcsi (#713) üzenetére

copass
(veterán)

az odébrakom a válaszfalat 50centitől, a komplett új tetőig bezárólag minden.
2d-ben veszett kuli munka lekövetni.
ac7 óta térben dolgozok, úgy hogy minden a modellből frissül.

[ Szerkesztve ]

(#715) flash-

flash-
(veterán)

sziasztok

archicadre milyen konfigot tudnátok ajánlani?
fusson rajta a legújabb archicad,de azért ne legyen drága...
itt vannak tesztek vgakkal de nem értem mit jelent az 1.2x meg x fps...

(#716) copass válasza flash- (#715) üzenetére

copass
(veterán)

bármilyen vga jó neki.
minél nagyobb az fps annál jobb.
a quadro-k direkt cad-re vannak optimalizálva, hardveresen és driveresen is.
nvidia nem árt, 2-4 mag 3gh körüli órajel alá nem mennék, ram 4 gb

[ Szerkesztve ]

(#717) flash- válasza copass (#716) üzenetére

flash-
(veterán)

okés csak mégis viszonyításképp
ha veszek egy 15 ezres vga-kártyát,és arcicadban 3dmodellezére lesz használva nem fog szaggatni?

(#718) daninet válasza flash- (#717) üzenetére

daninet
(addikt)

az attól függ mit terveztek vele. Nekem pl a középkategóriás nvidia kártyámat leöli mikor egy 30 méteres falat 3centi átmérőjű lyukakkal szilárdtest művelettel kilyuggatok 6000 helyen :D

családi házhoz elég lehet, de ha van egy kis plusz zseton nem árt beszerezni valami jobbat

(#719) copass válasza flash- (#717) üzenetére

copass
(veterán)

az integrált vga-tól minden jobb, a quadro-k jobban és pontosabban kezelik a sok vonalat,kb ez a lényeg.
Desktop: Nvidia GT640 - 30k ez játékra van fejlesztve, munkára is jó.
Quadro: PNY Quadro 600 - 65k - ez meg csak munkára jó.

(#720) flash- válasza copass (#719) üzenetére

flash-
(veterán)

értem.mondjuk egy olyan 30 ezres kártya azért már jól teljesít archicadben 3d tervezésnél is?

(#721) daninet válasza flash- (#720) üzenetére

daninet
(addikt)

még mindig nem mondtad mit rajzoltok :)
de igen, abban a kategóriában már olyat találsz ami családi házak, épületegyüttesek modellezésénél sok poligon mellett sem lesz gond.
Én úgy vettem észre 2D-vel könnyebben túlterhelem ezeket a 3D kártyákat. Főleg, ha bepakolsz dwg kiviteli terveket amik vonalrajzok :U

(#722) copass válasza daninet (#721) üzenetére

copass
(veterán)

a desktop kártyák: nvidia geforce, ati radeon szériák a látvány 3d-re vannak kihegyezve, ott nem számít ha egy vonal nem látszik, ezért izzadnak meg nagyon sok vonalnál ezek a kártyák.
a workstation kártyák: nvidia quadro, ati firepro szériák a 3d drótvázas és 2d megjelenítésre vannak kihegyezve.

(#723) daninet

daninet
(addikt)

Profilos testet hogy tudnék 45°-ban levágni?

Szilárd test művelet nem viszi. 16-ban alakzat eszközzel lehet rajzolni ilyet, a gond az, hogy 15-ben van a terv, és abban is kellene maradjon.

(#724) copass válasza daninet (#723) üzenetére

copass
(veterán)

egy akkora testet rakjál oda ami teljesen lefedi a levágandó sarkot.egy kivonással lefogja vágni.

(#725) lorcsi

lorcsi
(addikt)

Hello!

megint kellene egy kis help:..
van egy iylen alaprajzom és kiderült hogy az étkező fal hosszabb egy 3 méterrel
hogyan lehetne a legegyszerűbben megnyújtani a két párhuzamos falrészt ?

(#726) daninet válasza lorcsi (#725) üzenetére

daninet
(addikt)

kijelölő eszközzel ha kijelölsz valamit, az onnantól nyújtható. Ha vasvillát mutat akkor a kijelölést mozgatod, ha a fal szélét megfogod pipával akkor húz mindent és nyújtja. Nekem ez az egyik kedvencem :K Meg az archicad 16-ban a shift lenyomására nyílra vált az a másik amit imádok :D

copass:
valamiért nem vonta ki, pedig én is azt csináltam. újraindítottam, újrarajzoltam a profil és jólett :F na mindegy, lényeg, hogy megvan ;)

[ Szerkesztve ]

(#727) copass válasza daninet (#723) üzenetére

copass
(veterán)

én akkor indítom újra az ac15-öt amikor nem rakja le a helyiségpecsétet vagy hasonló "megkénecsinájjapedig" anomáliát csinál, ac restart és már jó is, rendszert nem kell, csak ac.

(#728) Malanrion

Malanrion
(tag)

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom még betölteni a standard profilt Lehetőség-Munkakörnyezet-Munkakörnyezet... -en kívül? mert bepipáltam azt, hogy automatikusan ezt a profilt indítsa, mikor az elején megkérdezi, de akármikor elindítom akkor eltűnnek az alap homlokzatok, elemek, szintek..
A szintnél pedig azt írja, hogy 0"-135" és csak Szint 0.-t valakinek valami ötlet? Előre is köszönöm!

(AC16)

[ Szerkesztve ]

(#729) daninet válasza Malanrion (#728) üzenetére

daninet
(addikt)

Szintek stb tervsablonnal mentődnek nem munkakörnyezeti profillal. Az a profil a paletták elrendezésére vonatkozik

(#730) Malanrion válasza daninet (#729) üzenetére

Malanrion
(tag)

oké, és azt hogyan tudnám beállítani? hogy visszarendeződjön minden az alap beállításokra, vagy nekem az is jó, ha elő tudom hozni a választható palettát az elején.

(#731) daninet válasza Malanrion (#730) üzenetére

daninet
(addikt)

kicsit most össze vagyok kavarodva a gondodat illetően.
tehát:
a paletták, eszközsorok úgy maradnak ahogy egyszer beállítod őket, akkor érdemes menteni ha migrálni akarod őket máshova, de ha saját gépeden dolgozol, egyszer beállítasz minden eszköztárat palettát ikon ahova szeretnéd és onnantól azok ott lesznek ha megnyitod.

A szintjeid és egyéb beállításaidat tervsablonba mentheted. Hogy az alap dolgokat hogyan hozod elő passz, de 10 perc alatt beállíthatsz szinteket amiket használni szoktál, csinálsz pár homlokzatot stb és elmented a fájl>mentsd mint és tervsablonba mented. Ha létrehozol egy új dokumentumot akkor a kezdő panelen a legördülőben betallózhatod a tervsablont és onnantól az lesz az alapértelmezett

(#732) Malanrion válasza daninet (#731) üzenetére

Malanrion
(tag)

oké, köszönöm szépen, a segítséget!:)

(#733) lorcsi

lorcsi
(addikt)

Mitől lehet az hogy időnként eltűnnek a méretsegédvonalaim, a vonalző..és random az indexelő ablakocskám is (amiben az egér melletti értékek jelennek meg) ?

lehet hogy a vga miatt..és mondjuk egy quadro-val nem ez lenne a szitu?
vagy más oka van ?

(#734) copass válasza lorcsi (#733) üzenetére

copass
(veterán)

a követő az eltünik, ez egy bug, egyszerűen vissza kell kapcsolni.
a méretsegédvonal eltünik magától egy idő után.

(#735) decens

decens
(tag)

help pls.

kicsit zavar, hogy az ac15 óta átvariálták a szerkesztővonalakat.
a kézikönyv szerint egyszerűbb az élet így, én viszont nem ezt tapasztalom.
az ac14-ig, ha épp rajzoltam egy alakzatot, és ráálltam egy pontra az egérrel, akkor onnét automatikusan dobott x-y tengelyű szerkesztővonalat. én ezt gyakran használtam. most viszont sehogy sem tudom előcsalni. tudtok erre valamit???

http://pixelfirka.blogspot.com/

(#736) copass válasza decens (#735) üzenetére

copass
(veterán)

most ez úgy működik, hogy ha ráállsz egy élre, fal vonal mindegy, akkor megjelenik rajta egy piros pötty, ha arra klikk akkor megjelenít hozzá egy szerkesztővonalat.
eddig az volt hogy auto hozta, de mindenhez amihez hozzáértél, frusztráló volt.
ahhoz hogy ne kelljen a pöttyre kattingatni érdemes hozzárendelni egy gyorsbillentyűt.
szerkesztővonalak megjelenítése, erre keress rá a gyorsbillentyű beállításnál.

(#737) decens válasza copass (#736) üzenetére

decens
(tag)

köszönöm!
ez vili, ezt a részét felfedeztem már.
az rendben is van, hogy az élekre tudok szerkesztő vonalat illeszteni, de pontokra nem. ez az én bajom.
legyen az egy sima falsarok, vagy egyszerűen csak egy natúr vonal (szakasz) egyik végpontja.

(#738) copass válasza decens (#737) üzenetére

copass
(veterán)

de tudsz sarokról, vagy élről saját szerkesztővonalat húzni, ugyanezzel a "szerkesztővonalak megjelenítése" funkcióval, ez nekem B billre van rakva.
sarokra ráállsz, B majd elkezded húzni majd klikkre leteszi a szerkesztő vonalat.

(#739) decens válasza copass (#738) üzenetére

decens
(tag)

nem megy.. nem sikerül..
valamit biztos rosszul csinálok.
mindegy, majd kísérletezek a leírásod alapján, ha lesz időm :))

(#740) ntimea22

ntimea22
(csendes tag)

Sziasztok!

Nekem vasalási tervhez kellene egy kis segítség. Letöltöttem az azchicad 15-höz a vasalási kiegészítő programot, de nem tudom beállítani, hogy a vasat, ne az eredeti méretében mutassa, hanem csak egy tetszőleges hosszúságban mindet, függetlenül attól, hogy melyik milyen hosszú.Hogyan tudom ezt beállítani?

(#741) copass válasza ntimea22 (#740) üzenetére

copass
(veterán)

írj nekik egy levelet, rendesek segíteni fognak.

[ Szerkesztve ]

(#742) encokai

encokai
(csendes tag)

Sziasztok!

Barátnőmnek keresek laptopot amin el tudna ArchiCAD-ezni, de nem találtam sehol egy kézzelfoghatóbb leírást a progi igényeiről. Tudnátok segíteni abban, hogy mennyire fontos a vga illetve a processzor? (milyen arányban)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#743) copass válasza encokai (#742) üzenetére

copass
(veterán)

proci 2 magos 3ghz, ram 2-4 gb doszt elég, vga nem árt ha nvidia.

(#744) potyi23

potyi23
(senior tag)

hali. Archicad16 rol volna olyan kerdesem,h amikor pontokat huzok, melle kattint az eger.Pontosan nem azt a pontot huzom amit kell,hanem 2,3 mm rel mellette.egy ideje csinalja.Hol vegyem ezt ki ? valahol bekapcsolhattam ?

(#745) copass válasza potyi23 (#744) üzenetére

copass
(veterán)

hálóra illesztés lehet bekapcsolódott.

(#746) potyi23 válasza copass (#745) üzenetére

potyi23
(senior tag)

Azt hol keressem ?

(#747) daninet válasza potyi23 (#746) üzenetére

daninet
(addikt)

hát lengyelül nem tudom, magyarul Ablak>Paletták>Koordináták panelen van kapcsolója, valószínű azon a beállításon van, hogy a mellékhálóhoz illesszen (az nem látszik csak a fő háló)

(#748) potyi23 válasza daninet (#747) üzenetére

potyi23
(senior tag)

Koszi,de sajnos ugysem talaltam.Elojott egy kis ablak, probaltam allitgatni de semmit sem valtozott :(

(#749) daninet válasza potyi23 (#748) üzenetére

daninet
(addikt)

Na közelítsük meg máshonnan.
Mikor a sima nyíl eszközt mozgatod megjelenik egy kis fekete pötty a hegyénél ami látszólag egy apró raszterra ragadva mozog?

Ha igen:

A koordináták palettán erre az opcióra válts, így szabad lesz a kurzor a hálótól.

Illetve ezt írja a súgó:

Hálóra illesztés deaktiválása
A Hálóra illesztés funkció felfüggesztéséhez:• Használja az Alt+S gyorsbillentyűt.
• Használja a Nézet > Illeszd a hálóra menüparancsot (tegye inaktívvá).

[ Szerkesztve ]

(#750) potyi23 válasza daninet (#749) üzenetére

potyi23
(senior tag)

Koszi :)) :R

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.