Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Manitou válasza Jace (#250) üzenetére


Manitou
addikt

Szerintem nem lesz gond vele, bár kérdés mennyire dolgozol nagy modellekkel.

[ Szerkesztve ]

(#252) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Az érdekelne engem hogy pontosan miktől függ ennek a proginak a teljesítménye. 12-es verzióról van szó.

Mi az a konfig amin kellően gyorsan megy a progi?

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#253) Manitou válasza SystemRoot (#252) üzenetére


Manitou
addikt

Az enyémen pl kellően gyorsan megy, pedig nem mai darab. A 12-es már kihasználja a több magot, főleg ebben is különbözik a 11-től.

(#254) SystemRoot válasza Manitou (#253) üzenetére


SystemRoot
őstag

De nekem össze kéne raknom egy költséghatékony gépet nővéremnek, amin kellően gyorsan megy ez a cucc. Olyan specifikáció kéne amin kényelmesen gyors, és csak nagyon drágán lenne jelentősen gyorsabb. Ergo kb optimális.

Mi számít ennél a cuccnál? Vga? Ram? CPU?

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#255) Jace válasza Manitou (#251) üzenetére


Jace
csendes tag

Na, akkor leírok egy konfigot, amit összekeresgettem. Archicad tesztekben azt láttam, hogy az nVIDIA-k jobban boldogultak, mint az ATI-k.

ASUS M3N78-CM
AMD PhenomX3 8650 AM2+ BOX
KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR2 800Mhz
WD 500GB 7200rpm 16MB SATA2
LG GH-22NS30 SATA Fekete
FSP ATX-400PNF
COOLERMASTER RC-331-KKN1-GP Elite

Nos, ő lenne az. Kiindulásnak legalábbis.
Az alaplap tartalmaz egy 8200-as integrált vga-t. Amennyiben tud annyit, mint a 5700-as jelenlegi kártyám, akkor egy darabig ő lesz csak. Így egy 20-ast spórolok kb. Amennyiben gondom lesz vele így, vennék bele egy 8500GT-t... elvileg ez a kártya SLIben is tud működni az integrálttal. http://www.nvidia.com/object/hybrid_sli.html

Így kb 85ezerből kijönne a gép. Ami nagyon jó lenne.
Mennyit számítana, ha a 8650 phenom helyett a 9650-est venném? 3 kontra 4 mag... Miben mutatkozna? (+10ezer Ft)

Jelenlegi gépem:
Asus P4P800SE
P4 3Ghz/800 prescottmagos
512Mb DDR400 :):):)
Geforce 5700FX

Különösebb problémám ezzel a géppel sem volt... Memória telt meg néha, de csak nagyon ritkán :)... renderelt képek szerintem szépek voltak vele. Tehát olyan nagyon durva modelleket nem csinálok...
A régi géphez viszonyítva biztosan nem lenne visszalépés az a gép amit leírtam ugye?
Még annyit, hogy eddig XP-t használtam... és csak XP telepítőm van. 4giga ramhoz meg kellene a 64bites vista, ha jól tudom. De szerintem a 2 giga is elég lesz nekem egy ideig.. a jelenlegi 512megával is elvagyok úgy ahogy :)

Bocsi, ha lámaságokat írtam, de nem nagyon vagyok otthon a hardware témában.
Előre is köszi a válaszokat, tanácsokat.
Kellemes ünnepeket mindenkinek!

(#256) Manitou válasza Jace (#255) üzenetére


Manitou
addikt

Megmondom őszintén, nem követtem mostanában a procik fejlődését, azt tudom hogy biztos erős a proci amit írtál. Ha annyit mondok munkahelyen 5600+ X2 , 2GB DDR2 800 és 256MB 7600GT -s gépek vannak, és nem nagyon van gond velük, akkor megnyugodhatsz a tiéddel sem lesz.

Renderelésnél a proci erőssége illetve magok száma és a ram mennyisége lehet a mérvadó. Bár én nem archicadben renderelek :B

Azt nem tudom, hogy SLI mennyire van hatással az archicadre.Illletve én úgy tudom, hogy SLI csak azonos típusu kártyával megy. Én inkább egy darab de erős kártyát vennék később. Pl 9600GT vagy 9800GT esetlegs 8800GT is jó ha találsz, ezekkel a kártyákkal garantáltan elleszel jó darabig, és biztos nem is fognak megfeküdni komolyabb 3D-s modellek forgatása során.
Multkorában egy MX440-es kátyán próbáltunk AC11-et, ott már érezhető volt a 7600GT-hez képest hogy lassabb, pedig csak egy kis csház volt, de lehet a celeron proci miatt is volt :D

A 8200-as Geforce szerintem erősebb az FX5700-nál.

Nvidia tényleg jobb achez, mint az ATI. De ha ATI-t akarsz azzal is működik.

[ Szerkesztve ]

(#257) Jace válasza Manitou (#256) üzenetére


Jace
csendes tag

Nemtom, nem értek az SLI-hez... csak a nvidia oldalán néztem:
katt
Eszerint az integrált 8200 csak a 8400GS és 8500GT-vel működik együtt, teljesítmény fokozással. (8500GT-t meg valszeg havertól pár ezresért tudok majd szerezni pár hónap múlva:) )
9800-asok még elég szép árban vannak :s de idővel biztos az lesz :)
Processzor ügyben, akkor szerinted nem éri meg a +10ezer a 4 maghoz... elég a 3x2300Mhz?

Ati vs. Nvidia... hallani mindent mostanában, én egyik párthoz sem tartozom. Archicad teszteken néztem. Itt a nvidiák átmentek, ati bukott, de biztos elmenne azokkal is...

(#258) Manitou válasza Jace (#257) üzenetére


Manitou
addikt

Ja nem tudtam, hogy már létezik hybrid SLI is :Y :D Le vagyok maradva.

Nem tudom milyen munkához kell, de nem hinném, hogy a 3 mag szűk lesz. De több mag sose rossz.Ha sokáig nem fejlesztesz, akkor lehet a 4-et venném.

Nekem eddig még egy nvidia kártyával se volt gondom AC alatt, Ge2 MX400, Ge4 MX440, Ti4200, 6600GT, 7600GST, 7950GT, illetve volt alaplapi integrált 6100-as Geforce is.
De atiból is volt próba erejéig Radeon 8500-as, azzal se volt gond.

(#259) Manitou válasza SystemRoot (#254) üzenetére


Manitou
addikt

Költséghatékony gép: minimum 2 magos legyen, min 2 GB ram, vga elég egy alsó közép kategóriás geforce. Akár 7300GT is elég lehet :U

(#260) Jace válasza Manitou (#258) üzenetére


Jace
csendes tag

Nagyon hosszú távra nem tervezek... Előző gépemet is megbántam, úgy voltam vele, hogy nagyon pöpecre szabom, 260-ból raktam össze 4 éve... gondoltam jó hosszú ideig megteszi... de aztán 1 évre rá fele annyiból sokkal erősebb kijött volna. Úgyhogy most nem követem el ezt a hibát. :) 1-2 évig eldöcögök szerintem ezzel a konfiggal, aztán proci meg vga csere lesz. Úgyis hamarosan jönnek a 45nm-es phenomok, talán lehúzzák a kisebb kategóriás árakat, de ahhoz is kell azért idő.
Köszi szépen a hozzászólásokat. Ünnepek után meg is rendelem a gépet. Addig is nyugodtan szóljon hozzá más is :) Még képlékeny a dolog.

(#261) Killer man


Killer man
tag

Hali! Hogy lehet a 3D leírásba belenyúlni? Az egyik tárgynál paraméterhibát jelez az egyik sorban, de ezt a tárgyat már eltávolítottam. Előre is köszi?

(#262) Killer man válasza Killer man (#261) üzenetére


Killer man
tag

Megoldottam a problémát! Most viszont nem tudok olyan falat, aminek az egyik vége alacsonyabban van. Egy féltetős épületet akarok csinálni! :W

(#263) MarioAna válasza Manitou (#259) üzenetére


MarioAna
senior tag

Nálunk a suliba E4500+2GB ram+8400GS és 3D ábrázolásnál igencsak akadozik, pedig mi még csak egyszerű 1-2 szintes családi házakat csinálunk. Szóval egy 7300-as sztem kevés neki :( . Bár éppen dolgozni lehet vele, igaz elég gyakori, hogy kifagy, de ez betudható annak, hogy a rendszergazda nem a legjobb :DDD . Nah meg, hogy 6.5-el dolgozunk :((( .

[ Szerkesztve ]

(#264) Jace válasza Killer man (#262) üzenetére


Jace
csendes tag

Próbáld meg úgy, hogy először megcsinálod a félnyerget, a falakat a gerincnél magasabbra csinálod, és aztán a falakra jobbklikk, és van olyan opció, hogy vágd le a tetővel (ctrl+ö). Ezzel a tető fölötti falrészeket lenyesi.

(#265) Jace válasza MarioAna (#263) üzenetére


Jace
csendes tag

Szerintem ott más gond lesz :) Nekem ac11 is elég rendesen futogat az 5700-assal. Jó, persze, böszme 3 emeletes bebútorozott épületet már elég nehéz forgatni... de csak türelem kellett hozzá :).

(#266) Manitou válasza MarioAna (#263) üzenetére


Manitou
addikt

A 8400GS egy 64 bites kártya tudtommal, szóval az elég gyenge, nyers erőben egy DDR3-as 7300GT elkeni a száját rendesen, ami ráadásul nem si 64 hanem 128 bites. A 7300GT amiből van DDR2-es is, de én speciel a DDR3-as változatra gondoltam. Munkahelyen 30000m2-es szálloda lemodellezett tömegét forgatom ezzel a kártyával gond nélkül, úgyhogy számomra már bizonyított.

Az a baj, hogy 6.5 már nagyon régi, a kártyák openGL-es tulajdonságát asszem csak a 8.0-tól kezdte el használni az archicad. A 6.5-ben csak belső motoros 3Ds mód volt. A 8.0-tól kezdve a elég jól használhatók az AC-hoz a mezei videokártyák is , és nem kell méregdrága ATI FireGL és nvidia Quadro , vagy 3Dlabs Oxigen.

[ Szerkesztve ]

(#267) Killer man válasza Jace (#264) üzenetére


Killer man
tag

Sikerült, köszi. Tető még nem volt rajta eddig. :R

(#268) MarioAna válasza Manitou (#266) üzenetére


MarioAna
senior tag

Elképzelhető, mert emlékeim szerint amikor fent volt a 9.0 nálam, még az X800GTO-mmal hasított, pedig nekem az igencsak butított kari volt (128mega DDR1, 256bit.még a gyártói honlapon se volt fent :D ). 6.5-ben is van valami OpenGL mód 3D nézetben, bár lehet, hogy csak a fényképezésnél volt valami ilyesmi :F .

(#269) copass


copass
veterán

az ac nagyon érzékény az opengl-re, most már directx-et is használja a 2d rajzoláshoz, tehát adott az nvidia vmilyen gt-je, nem árt de nem követelmény. nekem 7600gt-m van évek óta semmi baja egyik ac-nek se. (ac9-12)
ac12-ben már szépen lehet finomhangolni hogy csak a kártyát használja vagy fogja be a procit is.
3d-ben érdemes kikapcsolni a tárgyak részletes 3d nézetét, persze csak amikre nincs szükség, mosdó,wc,stbstbstb. ezekkel már egy nagyobb épület is hasítani fog.
ha paraméterhiba van az nem feltétlen a tárgyleírásnál lehet a gond, rossz értéktől is lehet, régi a könyvtár,stbstb.
jah és a legfontosabb: el kell felejteni az ac11 előtti verziókat, legjobb azonnal az ac12-vel kezdeni.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#270) Killer man válasza copass (#269) üzenetére


Killer man
tag

Nekem a procit használja 100%-ban. A gpu-t viszont nem nagyon. Inkább csak 3D-s forgatásnál, de akkor is csak pár %-ban.

(#271) copass válasza Killer man (#270) üzenetére


copass
veterán

ac12ben van ez csak,korábbi verziókban ez nem él.
a gpu-t is csak akkor használja ha opengl-en vagy.

'' 2D-s hardveres gyorsítás szintje
A csúszkával megadhatja, hogy milyen mértékben kíván hardveres folyamatokat (pl. videokártyát) használni a szoftver helyett a 2D-s rajzolási folyamatokhoz (pl. vonalak, kitöltések, adatbeviteli visszajelzések).
A hardveres gyorsítás kikapcsolásához húzza teljesen balra a csúszkát.
0: hardveres gyorsítás kikapcsolva. A 2D-s rajzolás csak szoftveresen történik.
1: vonalak, kitöltések stb. 2D-s rajzolása szoftveresen történik, azonban egyes információt tartalmazó fóliák (pl. Alaprajz, Pausz referencia) létrehozásához a program a videokártyát használja. Ha az ArchiCAD terv több monitorra van felosztva, akkor a fóliák összefűzését bizonyos mértékben szoftveres folyamatok segítik.
2: a 2D-s rajzolás, a simítást is beleértve, valamint az információt tartalmazó fóliák elkészítése egyaránt hardveresen történik (a videokártya végzi), ha a terv egyetlen monitoron helyezkedik el.
Ha a terv több monitorra van felosztva:
• XP - a folyamatok azonosak az 1-es szintű hardveres gyorsításnál leírtakkal.

• Vista - a teljes hardveres gyorsítás működik, de simítás nélkül (ez egy technikai korlátozás.)

3: teljes hardveres mód. Tekintet nélkül a monitorok darabszámára a 2D-s rajzolást, a simítást is beleértve, a videokártya végzi. Előfordulhat azonban, hogy ehhez egyes régebbi videokártyák teljesítménye nem elegendő: az újrarajzolást mindegyik monitoron meg kell ismételni, ami nagy mennyiségű videómemóriát vesz igénybe; ezzel esetleg a Vista operációs rendszer képes megbirkózni. A korlátozások miatt nem ajánlott meghagyni a 3-as alapértéket. ''

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#272) EAndrew


EAndrew
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Segítsetek nekem! Szeretnénk megtervezni leendő otthonunkat úgy hogy azt lássuk is, ne csak egy papíron rajzolgassunk. Tudtok valami programot ajánlani kezdőknek (autocad-et már használtam, de gondolom az más egy kicsit :D ) ami azért produkál is valamit. Archicad-el elboldogulnánk?

Előre is köszi!

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#273) copass válasza EAndrew (#272) üzenetére


copass
veterán

autocad után simán menni fog az ac is.

de itt egy ingyenes alternativa
sketchup

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#274) Jace


Jace
csendes tag

Lehet, mégsem kockáztatok a 8200-as integrált kártyával :s
Ehhez mit szóltok?:
Asus EN8600GT Silent HTDP 256MB PCIE
AMD Phenom 8650 X3 AM2+ BOX

Még így is 100e Ft alatt maradok kb.
Szerintetek mi az a levehető sárga izé a passzív hűtésen? Valami légterelő?

(#275) Manitou válasza Jace (#274) üzenetére


Manitou
addikt

Passzív VGA-t hanyagolnám.
Inkább 9500GT 512MB-t (DDR3-ast) vennék, az se hinném hogy sokkal drágább a 8600GT-től, de erősebb. 18e-ért lehet venni újat boltban.

(#276) copass válasza Manitou (#275) üzenetére


copass
veterán

a melós gépemben passzív van jópár éve semmi gond nincs vele.
nem kapnak ezek 1 hét alatt se akkora terhelést mint egy pár órás crysis tolása után.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#277) Manitou válasza copass (#276) üzenetére


Manitou
addikt

Nem tudom én valahogy tartózkodom a passzív kártyáktól, főleg amik erősebb kártyák, nem ilyen kis Geforce 2-es színtüek, azok tényleg elmennek passzívban. De ezek a mai kártyák már eléggé forrófejüek. Nekem a 6600GT-m is anno úgy ment tönkre, hogy konkrétan megsült a mag, pedig azon aktív hűtés volt.Viszont a házamban akkor egy darab venti se volt.
Sok múlik azon is hogy mennyire szellős házban vannak ezek a passzív kártyák, mert ha elég jól szellőzik a ház, akkor még oké.
Mindenesetre én 512MB 9500GT DDR3-at vennék a 8600GT helyett függetlenül attól hogy passzív vagy aktív hűtéses e a 8600. Sok helyen már nem is nagyon kapni 8600-at, meg hát nem is egy bestbuy kártya volt sose, most meg pláne.

(#278) copass válasza Manitou (#277) üzenetére


copass
veterán

nem árt ha van egy kis huzat a házban, egy oldalt+hátul venti kombo az már elég jó.
nekem még semmi nem főtt meg, pedig volt hogy állt a venti a 7600 gt-n. fagyogatott terheléskor, onnan vettem észre hogy vmi nem jó.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#279) Manitou válasza copass (#278) üzenetére


Manitou
addikt

Szerencséd volt akkor :K

On: 2 hete nem használtam az AC-t, lehet elvonási tüneteim lesznek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#280) copass válasza Manitou (#279) üzenetére


copass
veterán

én 22-én, akkor is betegen 38,8-as lázzal, azóta se hiányzik.
jah nem egy pár órára azért használtam befejeztem egy társasházat, de ez tényleg csak szorgalmi volt!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#281) Manitou válasza copass (#280) üzenetére


Manitou
addikt

Nem is jól írtam mert én meg 16-tól már eljöttem szabadságra, de befigyelt kikapcsolódásból még egy kis vasalási terv :D

(#282) Jace válasza Manitou (#281) üzenetére


Jace
csendes tag

én még 3 napig tolom :S pénteken lesz leadásom, aztán pár hétig el sem indítom, az tuti :)

(#283) Jace válasza copass (#271) üzenetére


Jace
csendes tag

Hol tudom megcsinálni ezeket a hardveres beállításokat, amikről beszéltetek? :B
Valamit biztos be kéne állítanom, mert renderelés közben 33%-on megy a proci, vagyis 3 magból csak az egyiket használja (phenom 8650 X3)
Ac 12-ről van szó természetesen.
Előre is köszi.

(#284) lorcsi


lorcsi
veterán

(#285) gardener


gardener
senior tag

3ds kiterjesztésű filet meg tudok vele nyitni szerkesztésre?
Vagy konvertálható?

Mivel építész ismerősöm abban mentette ki nekem az anyagot egy másik progimhoz.

(#286) Peet210 válasza gardener (#285) üzenetére


Peet210
őstag

Tudtommal nem. 3D-s nézetből lehet kimenteni a .3ds fájlt, de azt visszatölteni nem hiszem, hogy lehetséges.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#287) Manitou válasza Peet210 (#286) üzenetére


Manitou
addikt

Így van :K

(#288) Usul


Usul
tag

Sziasztok!

megpróbáltam telepíteni a 9-t, 10-t de mindkét alkalommal java hibára hivatkozva leáll a telepítés.
már mindenfélét kipróbáltam: uninstall regedit új install (a java oldala szerint a legfrissebb verzió van a gépen...) de semmi

Ha valakinek van valami tippje segítsen!

Köszi!
U.

Commodor 64-en nem így volt???

(#289) beniman válasza Usul (#288) üzenetére


beniman
csendes tag

Ezt a problémát már én is felvetettem néhány hónapja, egyelőre nincs megoldás, kénytelen voltam átállni a 12-esre, pedig nekem tök elég volt a 9-es. Beszéltem egy emberrel, aki különböző jawa verziók le- és feltelepítgetése után egyszer megoldotta, de nem tudja reprodukálni a dolgot, mert teljesen logika-mentes volt a megoldás.
Aki tud erről valamit, segítsen!!!!!!!!!

beniman

(#290) newgamer válasza Usul (#288) üzenetére


newgamer
aktív tag

Lehet a Java-n belül kéne állítgatni ezt-azt?
Ez csak egy ötlet lenne, hátha az megoldaná.

(#291) copass


copass
veterán

#168

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#292) HarryPotter


HarryPotter
őstag

Gépet szeretnénk építeni archicad 12-höz. VGA kapcsán egy 9500 GT-re gondoltunk, kérdés, hogy milyen processzort érdemes ez alá tenni, hogy jól menjen. AMD vonalon gondolkodunk, ehhez kellene valamilyen, a processzortól függő alaplap javaslat is. Mit gondoltok? :R

[ Szerkesztve ]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#293) copass válasza HarryPotter (#292) üzenetére


copass
veterán

inkább 9600gt-t vennék a helyedben, a 9500gt elég gyenguszka és kevés az árkülönbség.
amd prociban amit betudsz vállalni anyagilag, 2-3-4 mag, sok memória 2-4gb, deszka gigabyte, itt is pénztárca szab határt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#294) Horgaszatus


Horgaszatus
csendes tag

Sziasztok!

Én is próbáltam telepíteni a 9-es és 12-es verziókat is de egyik sem indult el, Bug Report-tal elszáll az egész.
Van tippetek mi lehet a probléma?

(#295) torcat


torcat
csendes tag

Sziasztok! Segitség kellene

AC9 ben dolgozom, mér is nem Angol verzió, hol kell létrehozni a Tervlapokat?
AC12 höz voltam hozzászokva és abbam minden azz orrom elött volt :)
tud valaki segíteni?

köszi

(#296) copass válasza torcat (#295) üzenetére


copass
veterán

ac9-ben még külön a plotmakerben van tervlapkönyv(pmk-ba publikálod ac-ből), ac10-től van tervlapkönyv.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#297) G@ben


G@ben
addikt

Apámnak kéne egy gép Archicad 12-höz, amin stabilan és gyorsan fut. Igazából innen venné, de elvileg beszerezhető más is, ami nincs a listájukon. Milyen alaplap, proci, VGA, memória kéne bele, hogy jól fusson? Próbáljuk meg minél kevesebből kihozni, de nincs konkrét összeghatár. A lényeg, hogy stabilan és gyorsan fusson minden része.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#298) copass válasza G@ben (#297) üzenetére


copass
veterán

2 v. 4 magos proci 2-3 ghz magonkénti órajellel
2-4 gb ram
nvidia geforce, vmilyen gt

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#299) G@ben válasza copass (#298) üzenetére


G@ben
addikt

Kicsit konkrétabban lehetne? Kicsit le vagyok maradva a hardverek terén. :)
Konkrét processzor, ram, VGA, illetve alaplap is kéne.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#300) copass


copass
veterán

írhatnám hogy izé, de mivan ha az pont nincs nekik, vagy nem tudják beszerezni.
kérj egy árajánlatot a cégtől hogy kb ezek legyenek benne, adjon egy olcsó és egy középáras ajánlatot.
proci: amd 5600+ felett
vga: geforce 9500gt, 9600gt
alaplap: gigabyte

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.