Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) lorcsi válasza copass (#649) üzenetére


lorcsi
veterán

1:100-ban rajzolok
oké, megnézem ezekkel..próbáltam állítgatni, de piszok nagy lett a kör, a bnne lévő számok is..és a távolságok sem voltak szépek :(

MÁS:
kottázom a rajzot és az előzőnél szépen megcsinálta, most meg extra vonalakat is húzott nekem, amik absz. nem kellenek (be is karikáztam ezeket)
hogyan lehet eltüntetni ?

(#652) copass válasza nagyt0m (#650) üzenetére


copass
veterán

50 nél kell a hely rogyásig.
én léptékhelyesen dolgozok, tehát engedélyes 100-as, kiviteli 50-es terv lépték
mivel az ac16-ban már van léptékkel változó tartalommal bíró helyiségpecsét, ami nagyon baba dolog.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#653) nagyt0m válasza copass (#652) üzenetére


nagyt0m
tag

Akkor azt hiszem, át kell térnem már a 16ra végre.

lorcsi: azok a méretsegédvonalak neked valószínűleg a 4. típusra van állítva, és a 2-at szeretnéd használni :)

(#654) lorcsi válasza nagyt0m (#653) üzenetére


lorcsi
veterán

ok, meglett

Tx a helpet mindenkinek :)
tuti hogy jövök még :DDD

(#655) lorcsi


lorcsi
veterán

a jobb alsó sarokba szeretnék, egy amolyan táblázatszerűt szerkeszteni, ahova a nevem, címet..tulajt, méretarányt, dátumot stb-t írok
hol található ennek a beállításai? menüje ?

[ Szerkesztve ]

(#656) nagyt0m válasza lorcsi (#655) üzenetére


nagyt0m
tag

Attól függ hogyan szeretnéd :)
Tervlapsablont csinálsz és azt megrajzolod kitöltöd. A szövegek lehetnek automatikusan kitöltöttek is amiket a file->info-> terv infóban tudsz beállítani pl.

(#657) lorcsi válasza nagyt0m (#656) üzenetére


lorcsi
veterán

a legegyszerűbb módszert keresem :B

(#658) nagyt0m válasza lorcsi (#657) üzenetére


nagyt0m
tag

az a legegyszerűbb ha csinálsz egyet egy tervlapsablonra mert azt több rajnál is fel tudod használni és ha jól állítod be a tervek nevét és sorszámát azt kitölti neked magától

(#659) lorcsi válasza nagyt0m (#658) üzenetére


lorcsi
veterán

a tervlapsablonom megvan, csak nem vágom hogyan teszem rá a rajzomat ?

(#660) nagyt0m válasza lorcsi (#659) üzenetére


nagyt0m
tag

a rajzot az alt+F7 paranccsal tudod elhelyezni a tervlapon.

(#661) Manitou válasza nagyt0m (#650) üzenetére


Manitou
addikt

Szerintem pici. Mi is 2-est használunk, vagy néha 1,75-1,8-at.

(#662) copass válasza Manitou (#661) üzenetére


copass
veterán

ez még kényelmesen olvasható 50-esen, ha visszaváltok 100-ba akkor se fed át mindent.
így ha 100on vagyok, a 30-as falba pont belefér a mérete, ha nagyobb akkor mellé rakja.
de kinek hogy, nekem ez vált be. persze mindíg csiszolgatom a sablonomat/kedvenceket.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#663) lorcsi


lorcsi
veterán

újabban szokott az előfordulni, hogy a főfaltól 6 méterre szeretnék betenni egy falat és pontatlan mert 6,005 a távolság. hogyan lehet ezt orvosolni? vagy mi ennek az oka ?
később a kottázásnál sem a 6 szerepel, hanem a pontatlan érték

(#664) mpetyahun


mpetyahun
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap megvettem a vadi új gépemet, bár már azóta megbántam...... leírom miért!

(Gigabyte H77-D3H alaplap UEFI Bios, DDR3 Hyperx Kingstone 16 Gbyte ram, i7 2600K proci
240 GT videokari---nem kellett több)

Egyszerűen NEM TUDOM feltenni az Archi Cad-et, se a 14-et se a 15-öt,
próbáltam 32 és 64 biteset is, végig fut a telepítő, de amikor elér 2%-os csíkig
utána befejezi, jön a THANK YOU üzenet majd semmi........a könyvtárba EGYETLEN
LOG file-t telepit..........most mi a teendő?

találkozott már valaki :W ilyennel??? :W :W :W :))

(#665) copass válasza mpetyahun (#664) üzenetére


copass
veterán

mi van a log fileban? gondolom win7 64bit

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#666) mpetyahun válasza copass (#665) üzenetére


mpetyahun
csendes tag

Igen, win7 64 bit!

(2012.11.03. 18:09:25), Install, com.installshield.product.service.product.PureJavaProductServiceImpl$Installer, err, ProductException: (error code = 601; message="JVM nem található")
STACK_TRACE: 8
ProductException: (error code = 601; message="JVM nem található")
at com.installshield.product.actions.JVMResolution.install(JVMResolution.java:171)
at com.installshield.product.service.product.PureJavaProductServiceImpl$InstallProduct.checkUninstallerJVMResolution(PureJavaProductServiceImpl.java:4793)
at com.installshield.product.service.product.PureJavaProductServiceImpl$InstallProduct.install(PureJavaProductServiceImpl.java:4554)
at com.installshield.product.service.product.PureJavaProductServiceImpl$Installer.execute(PureJavaProductServiceImpl.java:3758)
at com.installshield.wizard.service.AsynchronousOperation.run(AsynchronousOperation.java:41)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)

[ Szerkesztve ]

(#667) juhasz.p válasza mpetyahun (#666) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Gondolom, friss az op rendszer.
Valamilyen java szoftver van rajta?

http://www.java.com/en/download/index.jsp

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#668) Manitou válasza juhasz.p (#667) üzenetére


Manitou
addikt

Java nélkül szerintem el sem indul a telepítő, csipog, ha nincsen megfelelő java a gépen.

(#669) mpetyahun válasza juhasz.p (#667) üzenetére


mpetyahun
csendes tag

Megvan, most már megy, köszönöm szépen :DD :)) :C

(#670) Manitou válasza copass (#662) üzenetére


Manitou
addikt

Hát nem tudom, nálunk volt már, hogy 1,8-ast is alig akarta látni az építéshatóságnál az ügyintéző 1x mikor bementem valami hiánypótlás miatt. Aki 100%-osan jól lát annak nem gond az 1,5-ös betü 100-as terven, de más nem biztos, hogy jól látja. Szóval mi ezért 2-est használunk leginkább.
Nincs azzal gond ha mellé rakja a kótát. Persze azt nem mondom, hogy egyes esetekben nem nagyobbfajta kihívás úgy bekótázni belül a helyiségek kétirányú méretét, hogy mindenhol minden jól látszódjon. :DDD

lorcsi:
Pontatlanul rajzolsz, a hiba benned van :))

(#671) copass válasza Manitou (#670) üzenetére


copass
veterán

én letojom az ügyintézőt, van nagyító oszt helló!:) emiatt nekem még nem dobtak vissza tervet 12 év alatt, be is ba....na!
én már így is aránytalannak érzem néha, de belefér.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#672) lorcsi


lorcsi
veterán

a nyílás záró konszignációját babrálom..és szeretném ha nem 1,800/1200 szerepelne
hanem csak 180/120
hol lehet a tizedesek értékeit beállítani ?
az ablak konszignációs jelölésénél nem találtam még ilyet

(#673) decens válasza lorcsi (#672) üzenetére


decens
tag

kottázás stílusnál a DIN-t állítsd be, az az, ami hasonló ahhoz, amit általánosan használunk itt magyarisztánban többnyire

(#674) lorcsi válasza decens (#673) üzenetére


lorcsi
veterán

hol találom ezt a beállítást ?
:B

(#675) decens válasza lorcsi (#674) üzenetére


decens
tag

lehetőség/terv beállítások/méretezési egység/szabvány

(#676) lorcsi válasza decens (#675) üzenetére


lorcsi
veterán

köszi !

Hogyan lehet az egy terven lévő összes ajtót vagy ablakot kijelölni ?
az ablak konszignációt szeretném egységesen egyszerre megcsinálni és utána az ajtókra is

[ Szerkesztve ]

(#677) decens válasza lorcsi (#676) üzenetére


decens
tag

váltasz ajtó/ablak eszközre és ctrl+a

(#678) decens válasza lorcsi (#676) üzenetére


decens
tag

tripla poszt 2.

[ Szerkesztve ]

(#679) decens válasza lorcsi (#676) üzenetére


decens
tag

tripla poszt, király!

[ Szerkesztve ]

(#680) lorcsi válasza decens (#677) üzenetére


lorcsi
veterán

Tx!

autómatikus külső kottázást alkalmazok
ezen belül, hol lehet meghatározni a legbelső kotta távolságát?
az a bajom, hogy belelóg időnként a nyílások konszignációja ..és így nem szép , ha váltva egyszer bent egyszer kint van jelölve

van egy olyan hogy távolság a méretvonalak között, ide beírtam a 0,8 helyett 1,00, viszont így meg a többi kotta eléggé el van húzva

rajz közben elég váratlan időpontokban eltűnik a méretezési segédvonalam (távolságok mérésekor baromi fontos) gondolom valami bill. kombináció tünteti el..melyikkel kapcsolhatom vissza pikk-pakk ?

[ Szerkesztve ]

(#681) Malanrion


Malanrion
tag

az mitől lehet, hogy ha a kamerákat beteszem egy adott útvonalon, a körséta egyszerűen két kép között ugrál, mind1 mennyi kamerát teszek be, és mind1, melyik terven, alapbeállítás van, egy másik gépen ugyanezek a beállítások vannak, és ott működik, valaki tud segíteni (ArchiCAD 16)

(#682) daninet válasza Malanrion (#681) üzenetére


daninet
veterán

első tippre video FPS száma?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#683) Malanrion válasza daninet (#682) üzenetére


Malanrion
tag

a körsétán belüli beállításra gondolsz? ott állítottam már 10-30 között, teljesen mind1, de a sulis gépen megy, ami majd szét esik, az enyémen meg nem, ami azért attól jóval jobb.. tanácstalan vagyok:DDD

(#684) daninet válasza Malanrion (#683) üzenetére


daninet
veterán

azt mondod két kép között ugrál mindegy mennyi kamerát teszel be. Ezt úgy képzelem el a leírásodból, hogy van egy 6 kamerából álló utad, és az első és utolsó között ugrál a kép kb 2 fps sebességgel. Jól értem?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#685) Malanrion válasza daninet (#684) üzenetére


Malanrion
tag

igen, és nem két fps, hanem csak váltogatja a képet és a végén a legutolsó képre ugrik és ennyi:S

(#686) copass válasza Malanrion (#685) üzenetére


copass
veterán

jobban jársz ha gyorsan megtanulod hogyan kell artlantis-al animációt csinálni, egyszerűbb és jobb is a végeredmény.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#687) Malanrion válasza copass (#686) üzenetére


Malanrion
tag

oké, azzal is megszeretném, hogy tudjak csinálni egy normális videószerűséget, de áttekintésképp, ebben is megszeretném nézni..

(#688) Malanrion


Malanrion
tag

Könyvtárkezelőből nem tudom előhozni a gdl fájlaimat, szeretnék betenni pár dolgot, hogyan tudom a gdl fájlaimat betenni az archiCAD-be?

(#689) nagyt0m válasza Malanrion (#688) üzenetére


nagyt0m
tag

Ha nem találod a könyvtárkezelőbe, akkor rakjad csak be egy betöltendő könyvtárba.

(#690) Malanrion válasza nagyt0m (#689) üzenetére


Malanrion
tag

kösz, most már ezzel szórakozok, :DD

(#691) daninet


daninet
veterán

Van egy profilom (akármilyen alakú) és csak a peremén változik az anyagkitöltés, az összes többi felület egy random narancssárga anyag amit nem tudom hol állított be az AC. Profil elkészítésénél átállítottam az anyagot, fal tulajdonságainál átállítottam az anyagot.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#692) copass válasza daninet (#691) üzenetére


copass
veterán

a fal vége anyagát kell beállítani arra amit akarsz, a fal tulajdonságban.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#693) daninet válasza copass (#692) üzenetére


daninet
veterán

Az a bajom, hogy inaktív. A profilkezelőben egységesre van állítva. Most átraktam egyedire de úgy is inaktív :(

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#694) copass válasza daninet (#693) üzenetére


copass
veterán

nem a profilnál kell beállítani, azon a falon amelyiknek beállítottad ezt a profilt

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#695) daninet válasza copass (#694) üzenetére


daninet
veterán

A falnál volt inaktív. De rájöttem, már az előtt kiválasztom a fal anyagát hogy rárakom a profilt

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#696) copass válasza daninet (#695) üzenetére


copass
veterán

nem kéne inaktívnak lennie, csak a két szélsőnek, az élet lehet szabadon állítani profilos falnál.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#697) lorcsi


lorcsi
veterán

Sziasztok!

kellene egy kis help..

van egy 45 fokos falam és hogyan lehetne levágni azt a kis csücsköt:

ha a vágást és a váhd szét dolgokat akarom azok csak függőlegest és vízszintes vágnak alapból

valamint itt automatikus külső kottázást használtam és az 50 cm helyett kiírt egy csomó nullát :F
hogyan lehetne ezt megcsinálni, hogy a normális falvastagság szerepeljen ?

érdekes, mert ezek a képemen, megint olyan mintha a 45 fokos falam kissé el lenne csúszva..de ha mozgatom kinagyítom nem látszik..és nem is mozgattam el, mert sorban, egymás után rajzoltam a külsőket

[ Szerkesztve ]

(#698) copass válasza lorcsi (#697) üzenetére


copass
veterán

1. referencia vonal belül legyen és akkor összemetszi, vagy a kapcsold össze parancsot keresd
2. nem vízszintes a fal, ferde, látszik a bal oldalt, azért írja ki a nullákat.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#699) lorcsi válasza copass (#698) üzenetére


lorcsi
veterán

kösz, az összekapcsolás meg is lett :))

ha jól értem, akkor iylen ferde falat ezzel az automatikus kottával nem érdemes, hanem manuálisan
manulisnál, hova érdemes letenni a kis négyzeteket ?
azokba a pontokba amiknek a távolsága érdekel ?
és hogyan lehet befejezetté tenni, hogy megjelenjen a kalapács?

az egész dőlt fal hossza valahogy összejött, de a nyílásokat is jó lenne és a fal vastagságokat is

van gond ezzel az elforgatot fallal :(
pedig csak 45

MOD:

végül is rájöttem..csak így elég pontatlanul tudom még letenni a mérési pontokat

[ Szerkesztve ]

(#700) copass válasza lorcsi (#699) üzenetére


copass
veterán

ferde falat is lehet kótázni automatikusan, csak akkor ki kell kapcsolni a 4irányút.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.