Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) A Zéé


A Zéé
addikt

Köszi mindenkinek, van még mit tanulnom Archicadből :R
Eddig nagyon egy feladatra használtam, de elkezdtem mostanában olyan dolgokat is csinálni vele, amit eddig nem. Jönnek elő a régi házik, amiket megcsinálok ebben is. GDL programozást lenne még jó megtanulom mert a most használt elemlistám már kissé elavult, meg nem is az én logikám szerint felépített, de az nem egy egyszerű mutatvány amennyit sikerült utána járnom eddig.

btw ez lett belőle:

most jön a többi része, és a csicsázás. :)

Just a simple Lineman...

(#1552) copass válasza A Zéé (#1551) üzenetére


copass
veterán

ha nem fekszik az ac-s elemlista felépítés nagyjából, akkor nehéz lesz a gdl, hidd el nekem.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1553) mrarchitect


mrarchitect
csendes tag

Most, hogy szóba került a Lumion és a nagy gépigénye, eszembe jutott, hogy februárban talán esedékes lesz új laptop vásárlása. Nem vagyok milliomos, szóval a pénz nem mellékes tényező. Szeretném a gépet kompromisszumoktól mentesen használni, legyen az archicad, artlantis, lumion, autocad, 3dsmax vagy revit. Nagy összetett feladatokat is szeretnék szaggatás nélkül, pörgősen használni, és lehetőleg 5 évet bírjon ki a cseréig. Ezek a kívánalmaim. Ilyen tulajdonságú notikat néztem eddig, szóljatok ha naiv vagyok az elvárások terén, és arra is kíváncsi vagyok, hogy ki melyik alkatrészeket választaná:

i7:
3630 QM 4 mag 3,4 Ghz turbo;
3632QM 4 mag;
4700HQ 3,4 Ghz turbo 4. gen.,
4500U 3 Ghz turbo
4702MQ 3,2 Ghz 4 mag

8 vagy 16 Gb ram

geforce GT 710M-től GT 750M-ig a sorozat 2 illetve 4 Gb-os
radeon hd 8850M 2 Gb vagy 8750M 2 Gb

1 tb hdd
1 tb sshd

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1554) copass válasza mrarchitect (#1553) üzenetére


copass
veterán

5 év? max. 2 év! se.
pici agymenésem következik:
a számtech iszonyat gyorsan fejlődik mostanág minden újítást azonnal elérhetővé tesznek. az okostelók,tabletek irgalmatlan inváziója elnyomja a pc szektort, ezért még jobban fejlesztenek és leáraznak pc szinten.ezért még jobban érvényes az hogy amit megveszel újonnan, 1 óra múlva a felét sem éri.
értelemszerűen mindenből a legerősebb, intel és nvidia vonal.
kalkuláld bele azt is hogy lesz-e annyi melód hogy visszahozza-e az árát.
jah plusz a szoftverek!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1555) nagyt0m


nagyt0m
tag

Gyors kérdés
Pdf/A-ba A3-ba menteni hogyan lehet gyorsan?
Külső nyomtató progi, vagy AC-ből könnyen megoldható?
Köszi.

(#1556) copass válasza nagyt0m (#1555) üzenetére


copass
veterán

ac17-ben már van pdf/a támogatás. korábbiakhot ott a bullzip pdf

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1557) nagyt0m válasza copass (#1556) üzenetére


nagyt0m
tag

Az rendben van, 17es-ből mentem, csak ugye A3 a megengedett maximális lapméret, nekem meg 110/42 és 110/30-as lapjaim vannak. akkor ezeket most egyenként szét kell szedni A3 lapokra.

(#1558) copass válasza nagyt0m (#1557) üzenetére


copass
veterán

az etdr-nél van méret megkötés? nemár

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1559) nagyt0m válasza copass (#1558) üzenetére


nagyt0m
tag

sajnos igen, van.
nem tudnak nagyobbat nyomtatni A3 lapnál így mikor kiadnák a jogerős ép engedélyt ahhoz nekik kell egy olyan sorozat mit ki tudnak nyomtatni.110/30-as lapokat nem tudnak .... bár erre is lenne megoldás.

(#1560) copass válasza nagyt0m (#1559) üzenetére


copass
veterán

bocs, de én ilyet még nem hallottam. nekünk simán ráfeszítik A3-ra. kész.
olyat kértek hogy személyes adatok ne legyenek rajta csak helyszínrajz, homlokzatok, betekintésre.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1561) nagyt0m válasza copass (#1560) üzenetére


nagyt0m
tag

akkor lehet, hogy ép.hatósága válogatja, melyik mire képes, vagy mire akar képes lenni.

(#1562) copass válasza nagyt0m (#1561) üzenetére


copass
veterán

simán idióták néha. engem azzal izélgettek hogy nem pdfa a pdfa amit beadtam. mondom neki hogy pdf-a, mert neki kiírja hogy a adobe reader hogy pdfa.
az hogy A3-ra úgy kell nyomtatni túlméretes tervet hogy kifeszítse neki az már luxus. egy iksz kábé.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1563) daninet válasza nagyt0m (#1561) üzenetére


daninet
veterán

Nagyon válogatja.. Kecskeméten vért kell izzadni néha, és olyankor is ha valami f@szjankó ül bent akinek nem szimpatikus a tervező, különösebb okok nélkül mondja, hogy nem. Ugyanez a rugalmasság is. Ha neki csak A3 jó akkor A3 jó és ennyi. Egyre ritkább de régebben rengeteg példa volt kivételezésekre és oktalan terv visszadobálásokra. Pezsgőbontás volt az irodában pl mikor az egyik öreglány elment nyugdíjba :D

A másik a tűzoltóság. :W :W
Most kellett menekülési útvonalat rajzolnom egy szabadban levő medencéhez (!!) aminek műkő padkája van, körülötte térkő és homok egy esetleges tűz esetén a medencében. Ennyit a bürokrácia tehetetlenségéről és a még hülyébb ügyintézőkről :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1564) Peczek


Peczek
aktív tag

Tisztelt fórumtársak,

segítség és tanács kellene:

Win alatti Archicad 12-est használok, használtam eddig.
Volt egy tervem, ami egyszer csak bekrepált, azaz, amikor megnyitottam, akkor bezárta az AC 12-t, hibaüzenet nélkül.(pontosabban, amikor a könyvtárjelentést bezártam:
név "AC HUN" a 1 sorban a 2D leírásban, a MASTER_GDLAC HUN.gdl fájlban.)

Újra indítottam, felraktam újra a 12-est, nem segített.
Ezért felraktam a 13-ast, azon folytattam a tervet, annál nem csinálta ezt, kb. 2 hónapja (már a kiviteli tervnél járok). Mindennap új néven mentem a tervet.
Ma megint ezt csinálta, és megszakadok, sem bírom megnyitni, megnyit, majd a jelentés bezárása után bezár. (ha nem zárod be a jelentést, akkor nem enged rajzolni). Ja, az irodában két monitoron használom (kiterjesztett asztal), otthon meg csak a laptopom kijelzőjén, ma folytattam volna az irodában (saját meg külső monitoron), lehet, hogy ez a baj.

Tudtok-e valami megoldást?

Egyéb tervek 12-ben (meg gondolom 13-ban is) mennek csont nélkül.

Valami ötlet, vagy segítség ?

A laptop HP 6930p, integrált video kártyával.

köszi, nem szeretném az egészet újra rajzolni.

[ Szerkesztve ]

(#1565) copass válasza Peczek (#1564) üzenetére


copass
veterán

nem hinném hogy azzal van a baj hogy hol használod. pendrive-on viszed? lehet azzal van a gond, pláne ha vmi noname vagy kingston!
küld már el a fájlt nekem emailen. adataimnál megtalálod. ránézek. hátha nekem megnyitja.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1566) Peczek válasza copass (#1565) üzenetére


Peczek
aktív tag

Bocs a laptopot viszem, egy gépen használom otthon is, meg az irodában is

(#1567) copass válasza Peczek (#1566) üzenetére


copass
veterán

akkor vinyó. próbáld meg az előző mentéseket megnyitni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1568) Peczek válasza copass (#1567) üzenetére


Peczek
aktív tag

Nem az a baj, hogy nem nyitja meg, hanem amikor nyit, látszik is a rajz a háttérben, de ha bezárod a jelentés ablakát, bezárja az egész programot, nem azt mondja, hogy nem tudja olvasni vagy valami hasonló.

Ja, a korábbi (csütörtöki) fájlnál is ezt csinálja.

Esetleg egy újraindítás segít, bár korábban ez a 12-nél nem segített, sőt a program újra rakása sem, csak az, hogy felraktam egy 13-ast

[ Szerkesztve ]

(#1569) daninet


daninet
veterán

Az a baj, hogy ezzel a verzióval már lehet a Graphisoft support is elhajt :D Egy 5 éves programról beszélünk mai körülmények között :U

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1570) Peczek válasza daninet (#1569) üzenetére


Peczek
aktív tag

Rajta van, 100 %

(#1571) copass válasza Peczek (#1568) üzenetére


copass
veterán

tip1: rendszervinyó döglik.
tip2: ahol a tervek vannak tárolva, az a vinyó döglik.
sérült a terv vagy az archicad.
egy új tervet megnyit? vagy másik tervet?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1572) copass válasza daninet (#1569) üzenetére


copass
veterán

attól még mennie kellene, mindegy hány éves a progi, ha eddig ment akkor mennie kellene.
hardver lesz ez.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1573) daninet válasza copass (#1572) üzenetére


daninet
veterán

Ha hardver akkor esetleg próbálhat egy olyat, hogy felrak egy sugarsync-et, és az csinál egy S meghajtót. Az egy online meghajtó lesz a tárhelyhez és oda menteget. Aztán ott megőrzik 5 verzióval vissza a fájlokat.

Illetve futtass le egy chkdsk parancsot. [link] keressen hibás szektorokat /r /f és így javítja is ha tudja

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1574) Peczek


Peczek
aktív tag

Tisztelt fórumtársak,

köszönöm mindenkinek a gyors segítséget. Azt hiszem megoldódott. A probléma az alábbi volt:
Egy monitoros üzemmódban zártam be az ArchiCAD-et, és két monitorosban nyitottam meg, és valami program - fájl - videokártya összeakadás lehetett.

Megnyitottam egy monitoros üzemmódban, és a bekapcsolt Archicad mellet bekapcsoltam a két monitoros - kiterjesztett asztal üzemmódot. Tehát a tényleges problémát azért nem oldottam meg, mert otthon egy monitoros üzemmódban fogom használni továbbra is.

Remélem, ha legközelebb megnyitom, nem hal be a program megint. Lehet, hogy az XP-vel együtt fagy le, lassan lehet, hogy 7-re váltok.

Ez gondolom viszonylag kevés embert érint, kevés ember használ két monitort ArchiCAD-hez talán.

Pedig jó az, nagy monitor: alaprajz, kis monitor: ikonok, paletták.

Vagy: bal oldali monitor: korábbi műszaki leírás, jobb oldali monitor: az aktuális műleírás, amit írsz éppen.

[ Szerkesztve ]

(#1575) Peczek


Peczek
aktív tag

A két monitorral lehet egyébként szívni: két monitoros üzemmódnál a Kantarist (videólejátszó) átrakod a külső monitorra, mert az a nagyobb. Otthon, egy monitornál, a Kantaris továbbra is a külső monitoron van, ami ugye nincs bedugva, magyarán nem látod. És ezen a program újra telepítése sem segít, csak egy külső monitor, ahol vissza tudod húzni az alap monitorra.

Hangerő szabályozó dettó, de az ArchiCAD ezt eddig nem csinálta, mindig tudta, hogy van-e külső monitor v nincs

(#1576) nagyt0m válasza Peczek (#1575) üzenetére


nagyt0m
tag

Én is két monitort használok, csak az egyiken van az AC, a másikon meg minden más, excell, fényképek, scan-ek.
A másik problémádhoz, ha a nem bedugott monitoron marad egy progi akkor jobb egér katt a tálcán az ikonjára ott a feljövő menüből kiválaszthatod a "helyezd át"-ot (ha jól emlékszem) és a kurzor billentyűkkel visszahozod a másik monitorra. Ez nekem régebben működött Win7-nél ilyen már nincs.

(#1577) Peczek válasza nagyt0m (#1576) üzenetére


Peczek
aktív tag

Ja, csak nekem elég kicsi a nagy monitorom is. Ezt az áthelyezést majd megpróbálom.

(#1578) nagyt0m válasza Peczek (#1577) üzenetére


nagyt0m
tag

én 15"-oson tanultam meg az AC-t 1024/768-ban :) teljes képenyőn használtam 1-2 paletta volt csak kitéve.

(#1579) daninet válasza Peczek (#1575) üzenetére


daninet
veterán

Van egy Monitors Preview nevű program. Azzal vissza tudod hozni a dolgokat a nem kapcsolt monitorról.
A folyamat a következő:
1. Windows+P gombbal kiterjeszted a képet, még ha nincs is monitor rádugva. Ha laptop akkor erre lehet külön gombkombináció, de win7 alatt megcsinálja win+p-vel
2. Elindítod a Monitors Preview-t
3. Visszahúzod a szükséges eszköztárakat az egyes monitorra
4. Win+P-vel leválaszod a "második monitort"

A program ingyenes verzióban visszaszámol valamennyitől, de teljesen jól használható. Én napi szinten használom, folyton a másik monitoron maradnak az eszköztárak minden programból (PS, AC, Artlantis)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1580) Peczek válasza daninet (#1579) üzenetére


Peczek
aktív tag

Ok, köszi

(#1581) copass


copass
veterán

annyit azért tudni kell hogy a dual monitoros történethez elég komoly vga dukál. még a quadro is csak két 1280x1024-es felbontást tud kiszolgáni. nvs széria az ami tényleg tudja a két monitort hajtani.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1582) lorcsi


lorcsi
veterán

elég láma gondom van :F

a rajz egyik felén szépen becsatlakoztatja a válaszfalat a főfalba, de a másik oldalon sehogyan sem akarja :F
elé teszi vagy ráteszi..de nem csatlakoztatja :W
mi lehet a gond ?

(#1583) lorcsi válasza lorcsi (#1582) üzenetére


lorcsi
veterán

megoldva

(#1584) daninet


daninet
veterán

Egy tetszőleges alakzat térfogatát és felületét vajon hogyan határozhatnám meg AC-el (vagy exportálva másba akármivel) ?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1585) copass


copass
veterán

konszignáció,elem, csak alakzatot választod ki, alább lehet kiválasztani hogy mi kell, felület,térfogat,stb

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1586) nagyt0m válasza daninet (#1584) üzenetére


nagyt0m
tag

Van egy olyan paletta, hogy eleminformáció, ami ki van választva arról mindent meg tud mondani.
Ezt pedig tudja menteni xls-be tabulált txt-be. Én ezt szoktam ilyenekre használni, gyorsabb szerintem mint a konszignáció, és bármire működik.
Ez egy forgástest pl.:

[ Szerkesztve ]

(#1587) copass válasza nagyt0m (#1586) üzenetére


copass
veterán

ez gyorsra jó csak, nem tudsz vele szűrni,listázni,stbstb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1588) daninet válasza nagyt0m (#1586) üzenetére


daninet
veterán

Mindkettő jó, bár nekem arra kell csak hogy leírjam egy papírra :) Passzívházhoz kérnek A/V értéket.
Köszi

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1589) copass válasza daninet (#1588) üzenetére


copass
veterán

jaa asszittem vmi komplexebbre kell!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1590) Cheesy válasza daninet (#1588) üzenetére


Cheesy
őstag

És mondjuk beépített tetőtér esetében a ferde tetővel határolt helyiség térfogatát hogy tudom megnézni?

www.vakbelmutet.hu

(#1591) copass válasza Cheesy (#1590) üzenetére


copass
veterán

ugyanaz amit mondtam, csak helyiséggel és levágod előtte a helyiséget a tetővel.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1592) Peczek


Peczek
aktív tag

Tisztelt fórumtársak,

egy probléma, találkozott-e valamelyikőtök vele:

Ha egy szkennelt jpg van a lapon, és rajzolok rá, nyomtatáskor van, hogy a jpg-et nem nyomtatja, csak a vektoros, általam rárajzolt dolgokat. Van, hogy pdf-re még nyomtatja, de papírra már nem.

Néha igen, néha nem, van, hogy az újraindítás segít rajta. Sajnos pl. engtervhez általában a helyszínrajzhoz a szkennelt földhivatali helyszínrajzot rakom be alulra, és sokszor nem tudom kinyomtatni, pdf-ként sem.

Ötlet, valakitől ?

[ Szerkesztve ]

(#1593) copass válasza Peczek (#1592) üzenetére


copass
veterán

lézernyomtató vagy plotter? lehet túlnagy a kép felbontása.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1594) Peczek válasza copass (#1593) üzenetére


Peczek
aktív tag

Lézer. De ha pdf-et csinálok (pl. PDF Creatorral), akkor sem látszik. Egyébként FF kép, jpg-ben, 300 dp-ivel a4-ben, tehát nem nagy kép. Egyszer nyomatja, egyszer nem.

Ha meg tervlapkezelőből mentés másként csinálok pdf-et, akkor néha a címke betűit nem menti rá, de a jpg látszik alatta.

(#1595) nagyt0m válasza Peczek (#1594) üzenetére


nagyt0m
tag

Szerintem kevés a ram a gépben. Azért megy valamikor és valamikor nem. Mert ha túl sok van épp az agyában akkor már nem fér be a kép, ha kevés van neki akkor megy.

(#1596) copass válasza Peczek (#1594) üzenetére


copass
veterán

felesleges a 300 dpi.csökkentsd a méretét.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1597) Peczek válasza nagyt0m (#1595) üzenetére


Peczek
aktív tag

Lehet. 4GB, ami 32 bites oprendszerben már csak 3

(#1598) copass válasza Peczek (#1597) üzenetére


copass
veterán

asztali nyomtató gondolom,azokban túró ram van általában.
a pdf creator elég hulladék amúgy.próbáld ki a bullzippet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1599) regibedi


regibedi
újonc

Sziasztok!
Keresek valakit, aki jól ért az ARCHICAD 16-hoz és megtanítana használni(természetes megfizetném).
Tel.: 06304083081
Mariann

(#1600) Cheesy válasza regibedi (#1599) üzenetére


Cheesy
őstag

Nem semmi egy telefonszám alapján miket ki nem dob a google, bár lehet így többen találnak rád, én segítenék, de a I. kerület messze van Szolnoktól :)
Abszolút, most találkozol először a programmal?

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.