Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) daninet válasza flash- (#599) üzenetére


daninet
veterán

engedélytervekhez vonalrajzhoz tökéletes, családiház modellhez tökéletes, de ennél fentebb ne menjen vele mert beletörik a bicska. Artlantis is felejtős szerintem :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#602) nagyt0m válasza daninet (#601) üzenetére


nagyt0m
tag

Artlantis is megy vele, de megint csak attól függ, hogy mekkora amit meg kell csinálni.
Csináltam rajta meglehetősen nagy modellt is, és nem volt vele semmi gondom.
Igazából az integrált vga-val ki kell próbálni az egész rendszert, ha megfelel akkor jó, ha nem akkor meg még mindig lehet bele rakni normál vga-t.

(#603) daninet válasza nagyt0m (#602) üzenetére


daninet
veterán

Nekem mikor korábban gyengébb gépem volt az segített, ha összenyomtam a preview ablakot, persze úgy mereszteni kell a szemet :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#604) lorcsi


lorcsi
veterán

leírást, jegyzetet vagy bármilyen oktató anyagot keresek archicad-hoz
akinek van iylen..lécci pm..

köszi!

(#605) nagyt0m válasza lorcsi (#604) üzenetére


nagyt0m
tag

A graphisoft oldaláról le tudsz tölteni demó Archicad-et abban a teljes dokumentáció megtalálható pdf-ben. Szerintem ez a legegyszerűbb.

(#606) lorcsi válasza nagyt0m (#605) üzenetére


lorcsi
veterán

köszi, ezt is megnézem :)

(#607) daninet válasza lorcsi (#606) üzenetére


daninet
veterán

illetve van interaktív okatatóvideó magyarul az Archiguru oldalán, diákoknak 2-3 ezer forint körül van a regisztráció és nagyon jól, szájbarágósan elmondanak mindent.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#608) daninet


daninet
veterán

Hali!
Revitben láttam és nagyon megtetszett, érdekelne AC-ben van-e hasonló. Amikor elkezdek húzni egy falat a legritkább esetben akarok ugye 1,654m hosszút, az esetek nagy részében kerek számokkal jó dolgozni, és egy skiccet is könnyebben átdolgozhatóvá tesz később, ha csak ötletelés miatt az ember húzogatja a falakat, és legalább 10centire kerekítettek a falhosszok.
Szóval ha húzom az egérrel a falat, megoldható-e, hogy 10 centi léptetéssel húzza? Persze ha tört szám kell azt ugyanúgy beírja az ember. Viszont ez jelentősen gyorsítaná a munkát azáltal, hogy az ilyen 30-40 centis falakat nem kell beírogatni, mert gyakorlatilag elmozdítja az ember az egeret és 10centis léptetéssel szépen már 30-40 centin van a fal. Illetve persze az lenne a jó, ha intelligens módon ezt nem erőltetné, kb mint a revit, ha referencia pontjához kötöd egy másik falnak akkor már mehet a törtszám.
Remélem érthető :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#609) copass válasza daninet (#608) üzenetére


copass
veterán

hálóra illesztést azt tudsz csinálni, 10x10 cm hálót állítasz be és kész.
én már vázlatkor is kerek méreteket hozok a főméretekre, ha lehet persze.
húzom a falat beírom 1,50 enter,stbstb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#610) daninet válasza copass (#609) üzenetére


daninet
veterán

én is erre gondoltam, csak ugye átlóban ilyenkor kiesik.
mindenesetre kösz :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#611) copass válasza daninet (#610) üzenetére


copass
veterán

el lehet forgatni a hálót.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#612) norin5


norin5
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék feltenni egy kérdést egy géppel kapcsolatban.
Lényegében arra lennék kíváncsi, hogy mondjuk a 15-ös AC-et elvinné-e a vas, például lehetne szépen forgatni vele a 3d nézetben? A memóriát mondjuk bőviteném is 4 Gb-ra, nem csak a program kedvéért.

A konfiguráció:

Processzor: AMD C-60 Dual Core
Memória: 2048 (DDR3) MB
Merevlemez: 320 GB
Videokártya: AMD Radeon HD 6290

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#613) daninet válasza norin5 (#612) üzenetére


daninet
veterán

ez a modell méretétől, részletességétől, a 3d ablak beállításától (pl árnyékok, felbontás) is függ, de általánosítva mondhatjuk, ha megtolod még a ramoddal családi ház szinten nem lesz gond

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#614) decens válasza norin5 (#612) üzenetére


decens
tag

hogy mi és és hogyan mutatja magát 3d nézetben, az attól is függ, hogy pontosan mit modellezel... egy családi házat megmozgat egy gyengébb konfig is, egy pláza vagy egy városrész alatt viszont már döcög az i7 is...

de hogy valami konkrét választ is adjak: szerintem az általad linkelt cucc alapvetően kevés. i3 erőssége alá nem tennék AC-t, de inkább egy i5 lenne az ajánlott. (vagy ezzel ekvivalens amd).

(#615) copass válasza norin5 (#612) üzenetére


copass
veterán

ez egy notebook ha jól látom, menni fog rajta, csak picit döcögni fog. használható lesz.
a memória nem árt ha több, de csak ha 64bites win.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#616) copass válasza decens (#614) üzenetére


copass
veterán

Gigabyte Intel C2D 2 x 2.1 Ghz, 3 Gb 800 Mhz RAM, NVIDIA GeForce 9800 GT 512MB, Samsung 2243nw 22" 1680x1050, Win Xp Pro 32bit
a munkahelyi gépem, kb 5 éves a vga kb 2éves(7600gs volt előtte), szépen elfut rajta minden: csház,tház,pláza,üzemcsarnok,stbstb. fagyás nélkül, vinyót kellett cserélni 3 év után, de az érthető napi 10-12 óra használtnál. olyat produkált hogy a könyvtár betöltésnél néha lefagyott az ac.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#617) Manitou válasza copass (#615) üzenetére


Manitou
addikt

Hát ja. Mi is átáltunk 64 bitre, mert az egyik nagy terv miatt 32 bites rendszernél elfogyott a memória vagy valami ilyesmit írt ki az AC. 4GB ram volt a gépben.
Aztán a 64 bitnél meg az lett a gond, hogy azokon a gépeken, ahol csak 2GB ram van, ott iszonyat lassan tölt be ez a terv, ja mert ugye teamben dolgoztunk rajta, csak nem minden gép rendelkezik egyforma paraméterekkel.

Szóval 64 bithez AC15-höz 3-4GB ajánlott. :K
Persze csház vagy nem 20000m2-es épülethez bőven elég a 2GB is.

[ Szerkesztve ]

(#618) norin5


norin5
csendes tag

Köszönöm eddigi válaszaitokat!
Amúgy valóban egy notebookról van szó, mivel szempont a hordozhatóság is.
Tehát ha jól értem, azért nagyjából mind egyet értetek azzal, hogy átlag méretben (családi ház, kisebb középületek és hasonlók) azért elmuzsikál a gép még szépen és még nem is darabosan forgatja a dolgokat?
Ennél nagyobb igényeim szerencsére egyelőre nincsenek :DD

(#619) copass válasza Manitou (#617) üzenetére


copass
veterán

amúgy érdemes a nagyobb épületek ismétlődő részeit modul fájlba kirakni, pl wc blokkok,lakások,stbstb.
ha már 64bit akkor 8 Gb ram ~10k nem pénz érte.
a vga még a szűk keresztmetszet nagy projekteknél, főleg amikor már engedélyes,kiviteli szinten van, az megöl mindent, oda már elkell egy quadro 600! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#620) Manitou válasza copass (#619) üzenetére


Manitou
addikt

Áh, az eddigi gépfejlesztéseket is úgy kellett kikönyörögni. Válság van meg recepció, a túlélésért küzd mindenki. :( A régebbi gépekbe 7300GT, 7600GT kártyák vannak, az újabbakba se valami nagy csodák. Eddig nem volt gond a teljesítménnyel, de ez a project még az új gépeket is megfogja kicsit.
Ez kivitelli szintü terv amúgy már.

[ Szerkesztve ]

(#621) daninet válasza Manitou (#620) üzenetére


daninet
veterán

Kíváncsi vagyok hogy mennek majd az engedélyeztetések innetől. Gondolom hallottátok, hogy most minden elektronikus lesz, csinálnak egy központi tárhelyet, oda kell feltölteni a terveket. A hivatalokban vannak fasza gépek :U
Sztm most fél évig nem lesz engedély semmire. Papír alapú ügyintézés megszűnik.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#622) Manitou válasza daninet (#621) üzenetére


Manitou
addikt

Jaja, olvastam. Hát érdekes lesz. Legalább megszünik a papírgyártás, mi az utóbbi időben ami papírmennyiséget gyártottunk az embertelen. :W már belefulladtunk a sok papaírba. :U

(#623) copass válasza daninet (#621) üzenetére


copass
veterán

ideje volt már, mert hihetetlen ami pénz elmegy a dokumentálásra, hiánypótlásra, módosításra.
remélem hogy sokkal rugalmasabb és hatékonyabb lesz mint ami eddig volt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#624) daninet válasza copass (#623) üzenetére


daninet
veterán

kicsit tartok tőle.
Egyik, hogy A0 pdf-eket meg sem tudják majd nyitni ha már a hardverről beszélünk, a másik, hogy nem fogják észrevenni a hibákat.
Gondolom ti is nem egyszer jártatok úgy, hogy nyomtat, hopp ott egy hiba. Egyszerűen nem ez a megszokott. Ez engedélyezésnél jó lehet, de utána lépten nyomon előveszik majd az építészt, az építész meg visszafelé a rajzolót. Lesz vagy van rá jogszabály, hogy nincs felelősségük :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#625) Manitou válasza daninet (#624) üzenetére


Manitou
addikt

Mi úgy szoktuk, hogy mielőtt kiadunk valamit, kinyomtatjuk 1 példányban átnézsre, mert valóban, ha gépen nézed, akkor ott nem biztos hogy észreveszel minden hibát.
Szerintem ez ezután sem lesz máshogyan.

Én már láttam olyan tervpecsétet, hogy az volt ráírva, hogy xy .. felelős rajzoló :DDD
Hivatalosan meg nem vehetik elő a rajzolót, ha valami van, mert az aláíró tervező a felelős a tervekért, az már más kérdés, hogy házon belül biztos megkapja a lecseszést a tervezőtől, ha valamit elrontott.

(#626) copass válasza Manitou (#625) üzenetére


copass
veterán

a feldolgozónak semmi felelőssége nincs, az építész írja alá, ő tartja a hátát, ha ő nem ellenőrzi le a feldolgozót munkáját akkor így járt.
én mindíg mondom hogy nézze át az építész,azért építész,azért keres többet mint én mert nagyobb a felelősége, nehogy már én végezzem az ő munkáját.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#627) nagyt0m válasza norin5 (#618) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia!

Szerintem az a noti nem alkalmas AC-re egyátalán! A procija egy Intel Atom proci környékén mozog. Lehet,hogy elindul, de használhatatlanul lassú lesz. Copass által említett C2D proci mérföldekkel erősebb.
Nem tudom mennyiért jutnál hozzá, de told meg egy kicsit és egy számodra sokkal jobban használható notid lesz.

szerk.: lehet, hogy az AC nem is támogatja.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#628) daninet


daninet
veterán

Ismerősnél futottam az alábbi gondba:
A terv olvasási iránya más, minden méretvonal fordítva kerül feliratozásra, tehát így:

ha kiválasztom h átrakja a vonal másik oldalára attól még ugye nincs megtükrözve a szöveg. Szóval fura. Merre lehet ezt visszaállítani? :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#629) daninet válasza daninet (#628) üzenetére


daninet
veterán

Pontosítom mert visszaolvasva nem írtam le. Szóval egy csomó helyen alig dől meg a vonal arra, tehát szinte függőleges, de már rögtön átdobja és eléggé kuszán néz ki.
Erre van-e valami vagy manuális mód?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#630) decens válasza daninet (#629) üzenetére


decens
tag

az általad linkelt képen szerintem jó a kottafeliratok iránya.

de sejtem, mire gondolsz, idegesítő, amikor tizedfokokkal tér csak el a függőlegestől és elfordítja a szöveget. többször kerestem már én is erre valami beállítási lehetőséget, de még nem találtam. :(
ellenben ilyenkor az a bevett gyakorlat nálam, hogy a kottát elforgatom függőleges helyzetbe, és jó lesz az irány. (nyilván ez csak akkor játszik, ha az elforgatás nem von maga után jelentős mértékű méreteltérést a valósághoz képest...)

(#631) daninet válasza decens (#630) üzenetére


daninet
veterán

Akkor jól gondoltam :) köszi :R

Lett időközben még egy kérdés, közelednek a leadások :)
Egy épületet az alábbi módon egyedileg kivágott fémlemezzel burkolnánk részben. Viszont, ötletem sincs, hogy a tetőre hogyan lehetne egy helyen ferdén is felvinni ugyan ezt a profilt.

Valami ötlet?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#632) copass válasza daninet (#631) üzenetére


copass
veterán

héjszerkezet, azt lehet forgatni térben.
függönyfal, egyedi panellal, ez a jobb szerintem mert az ismétlődik.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#633) copass válasza daninet (#631) üzenetére


copass
veterán

vagy sima tetőböl is járható az út, csak 0fokos hajlászögben megcsinálod a mintát, és utána döntöd meg 35fokban pölö

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#634) daninet válasza copass (#633) üzenetére


daninet
veterán

hélyszerkezet megőrjített a nem találok zárt pontot szarsággal (pedig az alakzat összes élét zártam), úgyhogy tetőből csináltam, nem lett rossz, de megszenvedtem :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#635) copass válasza daninet (#634) üzenetére


copass
veterán

héjszerkezet elég precíz dolog, meg nehézkes a használata.
függönyfalban viszont nagyon nagy potenciál van, azzal hogy lehet hozzá gyártani egyedi kiegészítőket.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#636) lorcsi


lorcsi
veterán

van egy viszonylag nagyobb méretű rajzom, amit nyomtatni szeretnék pdf-ből
de alapból nem éppen a leg gazdaságosabban helyezi el a felületen a tervet, ugyanis 4darab A4-re és úgy, hogy mindegyikre rányom egy keveset és minden lap szélein bazi nagy helyek maradnak
hogyan mondhatom meg neki, hogy fentebb és balra húzza ki a tervet ?

ill. lehet e olyat, hogy megmondom, hogy fit to page A4-re ?

(#637) decens válasza lorcsi (#636) üzenetére


decens
tag

a pdf mentési lehetőségeinél a párbeszéd ablakban van egy olyan, hogy lépték. itt válaszd ki azt, hogy "illeszd az oldalra".

(#638) lorcsi válasza decens (#637) üzenetére


lorcsi
veterán

köszi, jó is lett :)
dúrva menyni beállítéási lehetőség van a pdf-nél is :Y

(#639) copass válasza lorcsi (#638) üzenetére


copass
veterán

gondolom acrobat reader-t használsz, próbáld ki a pdf x change viewert, na ott van beállítás.
szerintem sokkal jobb mint az adobe cucca, gyorsabb pöttyet, meg tud képet exportálni a pdf-ből, ami nem egy hátrány.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#640) lorcsi válasza copass (#639) üzenetére


lorcsi
veterán

adobe is van, meg foxit is

(#641) daninet


daninet
veterán

Esetleg aki nem látta még a Sagrada Familia archicad videót pótolja be, mert elég látványos. [link]

A videó végén van link a lassú verzióhoz ahol lehet nézni lépésről lépésre.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#642) nagyt0m válasza daninet (#641) üzenetére


nagyt0m
tag

:) nem rossz.

(#643) lorcsi


lorcsi
veterán

van egy iylen rajzom, már elhelyeztem az összes belső ajtót, ablakot nyílásokat tök jól.
egyedül a bejáratival gyűlt meg a bajom, mert nem szedi ki a falat a helyéből :F
mi lehet a gond ?

3D képen megnéztem, nem másik szinten van, megfelelő helyen, de befalazva :F

[ Szerkesztve ]

(#644) copass válasza lorcsi (#643) üzenetére


copass
veterán

valszeg a szintbeállítással van vmi vagy duplafal, vagy a felette/alatta lévő szinten lévő fal átfedi.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#645) lorcsi válasza copass (#644) üzenetére


lorcsi
veterán

fölötte nincs fal, egy szint az egész
de az lehet hogy 2x húztam át ott a falat..megnézem

bejött, így már jó is lett :C

[ Szerkesztve ]

(#646) lorcsi válasza copass (#644) üzenetére


lorcsi
veterán

2x

[ Szerkesztve ]

(#647) lorcsi


lorcsi
veterán

ajtó és ablak konszignációnál milyen betű és konszig jel méreteket használtok ?

(#648) nagyt0m válasza lorcsi (#647) üzenetére


nagyt0m
tag

Létékfüggő, 100as rajzon 2-es betű, 50es rajzon 2,5-ös betű.

(#649) copass válasza lorcsi (#647) üzenetére


copass
veterán

kótázás, szöveg, konszignációs jel ID jel,nyílásméretek nekem minden 1,5
200,100,50-nél is jó lesz minden, fog a tö...öm minden tervtípus kedvéért állítgatni mindent külön.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#650) nagyt0m válasza copass (#649) üzenetére


nagyt0m
tag

1,5 nem nagyon pici?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.