Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) VectorworksH


VectorworksH
tag

Ismét a hozzáérto urakhoz fordulok segitségért :)

az eptar.hu oldalon lévo zalakerámia progi még mindig nem elérheto. le lehet tolteni esetleg máshonnan is, vagy régebbi verziot?

Grafikai tervezest vallalok! Kivitelezes is megoldhato! behance.net/vectorworkshun

(#102) Manitou válasza albgab (#98) üzenetére


Manitou
addikt

Artlantis Studio
Vagy az AC beépített Lightworks is elég jó, de én az Artlantist jobban kenem-vágom :)

(#103) IronMike


IronMike
tag

Hali All!
Körives tetöre hogyan lehet egyszerüen ereszcsatornát tenni? (maga az ives részre) :F :R

MacBook Air 13' i5

(#104) Koós Miklós válasza IronMike (#103) üzenetére


Koós Miklós
csendes tag

meg kell modellezned, a legegyszerübb a Profiler-rel, mert azzal tetszőleges keresztmetszetet adhatsz meg (meg kell adnod egy kitöltésmintát és egy ''útvonalat...táényleg gyorsan megy). + hozzá kell modellezned a csatornavasakat

koos.hu | GDL-Centrum

(#105) Koós Miklós


Koós Miklós
csendes tag

a Zalakerámia ''Térvarázs'' (Leánykori nevén Csempevarázs) progija a cég oldaláról most is letölthető, de ez egy egyedi, zárt program, semmi köze sincs az AC-hez és hát valljuk meg, elég gyengécske is. [link]

koos.hu | GDL-Centrum

(#106) nagyt0m válasza IronMike (#103) üzenetére


nagyt0m
tag

bé megoldás, csinálsz egy csatorna profilt, és azt hozzárendeled egy erre a célra kijelölt falhoz. a profiler-rel szemben az előnye, hogy nem kell plusz tárgyat készítened, szerintem.

(#107) Koós Miklós válasza nagyt0m (#106) üzenetére


Koós Miklós
csendes tag

de tedd hozzá, hogy csak a 10-esben, 9-esben marad a Profiler...

koos.hu | GDL-Centrum

(#108) ToRR3nt3 válasza Manitou (#102) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

A Lightworks tényleg baba, kár h a lebutított Start Editionban amit most vettem nincs... :O

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#109) IronMike válasza Koós Miklós (#104) üzenetére


IronMike
tag

Köszönöm a gyors választ Neked és nagyt0m -nak. Én meg kezdöként tevékenykedem.Én a 9-est használom magyar verziot. Szétnéztem benne ezt a ''Profilter-t'' keresve, de nem találom. (segitenél elmagyarázi, hogyan is kell ezt pontossan elöhivni, v esetleg hol tudnék utána olvasni!?) :R

MacBook Air 13' i5

(#110) Koós Miklós válasza IronMike (#109) üzenetére


Koós Miklós
csendes tag

''Eszközök/Kiegészitő kezelő'' és ott ''További kiegészitők keresése'', a Profiler és a többi beépített add-ons az AC gyökerében lévő ''Egyéb kiegészítök'' mappából tölthető be.

magának a Profiler-nek a használata a fenti ''Egyéb kiegészítök/Profiler/A Profiler.htm'' file-ban van leirva. Persze csak akkor, ha az installkor ez (kiegészitők) be volt jelölve.

koos.hu | GDL-Centrum

(#111) Manitou válasza IronMike (#109) üzenetére


Manitou
addikt

Elvileg az eszközök menüben kéne lennie. Ha be van töltve.
Ha nincs ott, akkor az eszközök--->kiegészítő kezelő menüben kell betölteni, ha jól emlékszem.

Szerk: Látom megelőztek :)

[Szerkesztve]

(#112) IronMike válasza Koós Miklós (#110) üzenetére


IronMike
tag

:R :R :R ill ) Manitou is :R :R :R


[Szerkesztve]

MacBook Air 13' i5

(#113) IronMike


IronMike
tag

SIKERÜLT HOZZÁADNI, de azt irja hogy adjak meg egy profilt? Ha nagyon fáraszto vagyok akkor hadjuk :D

MacBook Air 13' i5

(#114) Koós Miklós válasza IronMike (#113) üzenetére


Koós Miklós
csendes tag

tetszőleges kitöltés mintával adj meg egy profilt (függőleges metszetet), jelen esetben a csatorna keresztmetszetét + rajzolj egy vonalat, pontosabban egy ívet, ahová el akarod helyezni, majd a kettőt egyszerre jelöld ki és akkor katt a Profiler-ra. Ott a szokásos beállítások (fólia, vonalszin...) után el kell menteni a majdani tárgy nevét, majd rá kell mutatni az egérrel a profil azon pontjára, ami majd végigfut a korábban megadott vonalon, iven, görbén., ezután láétrejön a tárgy (utólag nem szerkeszthető, ha rossz, újat kell készíteni). ha kis sugarú iv van benne, előtte nem árt a beállításokban úgy beállítani (minimális ivhossz), hogy szép folyamatos felület jöjjön ki és ne egy sokszög....

koos.hu | GDL-Centrum

(#115) VectorworksH


VectorworksH
tag

Már elég jol haladok a tanulással ( most kezdem igazán bánni, hogy Anno nem mentem el egy ingyenes tanfolyamra.... ) , de van még pár dolog ami nekem nem világos.

- hogyan tudok egy falat kétféle texturával beboritani ( mondjuk 1.20m -ig X szinu, onnatol pedig a plafonig Y szin. )

- milyen modon tudok a padlon szegélyt csinálni a padlo texturával megyegyezo szinben-texturában? tudjátok az a vékony kb. 5cm-es csik ami végigfut....

Illetve a gdl centrum és archibase.net-en kivul van e még valahol free adatbázis? elsosorban konyhai dolgok kellenének, ugy mint sarokba valo gáztuzhely, stb....


THX

Grafikai tervezest vallalok! Kivitelezes is megoldhato! behance.net/vectorworkshun

(#116) Koós Miklós válasza VectorworksH (#115) üzenetére


Koós Miklós
csendes tag

GDL lelőhelyek:

a gdlcentral megszüntével a Grafi csinált (egy jól eldugott helyen) egy hasonlót GDL Depository néven [link], ezen belül a konyháknál fogsz találni egy olyat, hogy [link], V-ZUG, ez egy svájci konyhaberendezés cég termékeit dolgozta fel, itt találsz mindenféle berendezést. Vigyázat ezt csak *.lcf formátumban lehet letölteni, ami csak az AC 10-ben nyitható meg un. ''elemkonténer''.

(saroktűzhely mint olyan nem létezik, ha sarokra teszik, akkor a fedlapot kell kivágni olyanra. Ilyen esetben én készitek egy egyedi konyhapultlapot, kivágom a tűzhelybetét helyét és beleteszem pl. a fenti cég termékét.)

háztartási dolgok elég nagy tárháza és különösen shaderekben/billbord-okban nagyon jó az ArchiCado [link] és érdemes körülnézni az Archiradar download könyvtárában is [link]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

koos.hu | GDL-Centrum

(#117) Koós Miklós válasza VectorworksH (#115) üzenetére


Koós Miklós
csendes tag

szegélyeket, falburkolatokat tudsz az AC9 könyvtárában is megtalálható Tárgyak/Kiegészitők/kiegészitő elemek/fal kiegészitő elemek/belsővarázsló/szegélyek falburkolat. elemmel is késziteni.

illetve a Menüsorban lévő Extrák/Helyiségek kiegészítő elemek -en belül tudsz mennyezethez, falhoz áés padlóhoz szegélyeket, burkolatokat hozzáadni

koos.hu | GDL-Centrum

(#118) VectorworksH válasza Koós Miklós (#117) üzenetére


VectorworksH
tag

Köszönöm a segítséget!

Még 1 kérdés, szólj, ha már unsz....:)))

Renderelésnél, szinte az egész kép sötét, de valami kegyetlenül! Sárga fal esetében szinte bordót látni, fenyő szalagparketta majdnem mahagóni, stb.....ez mitől van?


Illetve a tükröződő hatás járólap esetében, beállítás kérdése, vagy a textúra sajátossága?


Bocsi ha hülyeségeket kérdezek, de én 7 éve Adobe Illustartorban, Quark-ban dolgozom, a 3d-t még csak kóstolgatom...:)

Grafikai tervezest vallalok! Kivitelezes is megoldhato! behance.net/vectorworkshun

(#119) Koós Miklós válasza VectorworksH (#118) üzenetére


Koós Miklós
csendes tag

szia,

az archicad renderelőjét gyakorlatilag egyáltalán nem használom, nekem ez túl fapados, renderelésre kizárólag artlantist használok...ergo ebben sajna nem tudok segiteni

koos.hu | GDL-Centrum

(#120) VectorworksH válasza Koós Miklós (#119) üzenetére


VectorworksH
tag

tegnap felraktam az artlantis-t. háááááát, nagyon megértelek! :) még nem rendereltem vele, de a beállitási lehetoségek meg egyebek, messze felulmulják az archicad rendering-jét!

Tehát szerinted lényeges kulonbség van - láthatoan - a két renderelés kozott? :)

Grafikai tervezest vallalok! Kivitelezes is megoldhato! behance.net/vectorworkshun

(#121) VectorworksH válasza Koós Miklós (#119) üzenetére


VectorworksH
tag

szokás szerint megint bajban vagyok...:)))

Artlantis 4.5-öt használok. ArchiCad-ból hogyan kerül át az általam készített terv? DXF-be mentettem le, de az Artlantis kiköpi hogy error file. Illetve az Archicadban megadott textúrák és egyebek, átvivődnek Artlantisba?

ismét csak köszönetem! :)

Grafikai tervezest vallalok! Kivitelezes is megoldhato! behance.net/vectorworkshun

(#122) Manitou válasza VectorworksH (#118) üzenetére


Manitou
addikt

A nap nem jól van beállítva , azért olyan sötét. Most így fejből nem vágom pontosan hol is kell ezt beállítani, én is artlantis párti vagyok, nem is szoktam használni az ac renderelését.
De úgy rémlik, hogy a nézőpontoknál van valahol és amikor felülről mutatja a kameraállásokat , akkor ott van a nap is és azt lehet huzigálni, hogy honnan süssön.
Meg renderelésnél vannak asszem olyan beállítások, hogy a túlexponált részeket sötétítse, lehet ez is be van pipálva ( lightworksnél).

Tükröződés beállítás kérdése szerintem .

(#123) Manitou válasza VectorworksH (#121) üzenetére


Manitou
addikt

3D nézet--> perspektív nézetben mentés másként. File tipusnál kiválasztod az artlantis ( atl)
és mented a kivánt néven, majd fel fog ugrani egy ablak, hogy milyen artlantis formátumba akarod. 4.0, 4,5 stb.. A 4.5-öst bepipálod és kész.


[Szerkesztve]

(#124) VectorworksH válasza Manitou (#123) üzenetére


VectorworksH
tag

Nagyon köszönöm, máris megnézem ! :))

Grafikai tervezest vallalok! Kivitelezes is megoldhato! behance.net/vectorworkshun

(#125) VectorworksH válasza Manitou (#123) üzenetére


VectorworksH
tag

Fél siker :) file tipusnál kiválasztom az ATL-t, aztán valóban felugrik egy ablak, hogy milyen textúrákat vigyen tovább, de az hogy hanyas Artlantisba, az nem.

nyitottam egy uj doksit AC-ben, csináltam két falat, az egyikre egy ablakot, de az artlantis ugyanezt csinálja....


Artlantisban folyamatosan error file...

Grafikai tervezest vallalok! Kivitelezes is megoldhato! behance.net/vectorworkshun

(#126) VectorworksH válasza Manitou (#123) üzenetére


VectorworksH
tag

ebbe tudom menteni : Artlantis R-Studio file 1.2

Grafikai tervezest vallalok! Kivitelezes is megoldhato! behance.net/vectorworkshun

(#127) Manitou válasza VectorworksH (#126) üzenetére


Manitou
addikt

Akkor te nem a 9-es archicadet használod, hanem a 10 vagy 11-et :DDD
Akkor ez így nem fog működni., ha artlantis R-Studioba mented, akkor azt 4,5 nem fogja tudni beolvasni.

Javaslat: Szerezz be egy Artlantis studio-t. Vagy egy 9-es Archicadet

(#128) VectorworksH válasza Manitou (#127) üzenetére


VectorworksH
tag

11-es AC-m van :)

Akkor sima Artlantis Studio lesz belole....:))

Grafikai tervezest vallalok! Kivitelezes is megoldhato! behance.net/vectorworkshun

(#129) Manitou válasza VectorworksH (#128) üzenetére


Manitou
addikt

Én AC9+Artlantis Studio kombót használom :) 10-es AC-t egy rövid ideig próbálgattam, aztán valahogy feledésbe merült.
Majd a 11-re térek át mostmár, vagy a 12-re :F :D

(#130) VectorworksH válasza Manitou (#129) üzenetére


VectorworksH
tag

Én anno a 6-osban indultam, akkor még volt ingyen tanfolyam is valahol a Nyugati és az Arany jános között valamelyik építész stúdióban. én barom akkor nem mentem el....1re jobban bánom.....

Grafikai tervezest vallalok! Kivitelezes is megoldhato! behance.net/vectorworkshun

(#131) horux


horux
csendes tag

Üdv,

Remélem tudtok segíteni, borzalmasan sok fórumot átnézegettem már, de nem találok megoldást a problémámra.

Hobbiszinten dolgozgatok Archicaddel, és ha jól emlékszem a régebbi verziókban volt vmi belsőépítész varázsló, amivel pl. a tapétát, a padlót egyszerűen lehetett megadni zónánként (vagy helyiségenként már nem emlékszem tisztán).

Ez (ha jól látom) már nincs meg sem a 10-es, sem a 11-es verzióban. Így viszont baromira nem tudom, hogy adjam meg egy szoba falának a színét, speciel akkor, ha az a bizonyos fal végigmegy az egész házon, és 3 másik helyiség fala is egyben. Minden szobának külön rajzoljam meg a falát? Azt tudom hogyan kell megadni egy falnak a színét (a két lapnak és az élnek).

Nincs valami jó kis dokumentációtok, ami részletesen leír mindent? Angol is lehet, nem probléma. Szívesen venném...

Előre is kösz a segítséget!!!

Project Torque-ban vice néven körözök

(#132) Manitou


Manitou
addikt

Up :)

Egy teamworkos kérdés

Erre mondjatok valamit, mert én még ilyet nem láttam :Y

Nyitnék meg egy plp file-t , és egyszerüen ha be akarok jelentkezni nem jelenik meg a mappában a file, azt jelzi, hogy üres.
Munkatársam gépén meg simán be tudok jelentkezni. A file ugyebár egy szerveren van. Szóval elvileg nekem is ugyanúgy müködnie kéne.
További érdekesség, hogy ha totalcommanderben kattintok rá a filera, akkor meg azt írja, hogy mivel kivánom megnyitni a a pl filet :F ,pedig plp a kiterjesztése. Nem értem én ezt :W :U

(#133) IronMike


IronMike
tag

HELP ME!!
Megformáztam a gépem és újra fel szeretném telepíteni a cad9-est, de azt a hibaüzenetet küldi, hogy elavult a java környezetem. :O Telepitsem a cd-n lévö könytárból, de hiába. Ujrainditom és ugyan az. Letöltöötem már 115megás java alkalmazást a java.com-rol de igy is se :F :((( Mit kell feltegyek hogy újra müködjön?

MacBook Air 13' i5

(#134) Manitou válasza IronMike (#133) üzenetére


Manitou
addikt

Akkor lehet nem jó javat töltöttél le. Vagy csak letöltötted és nem telepítetted?

(#135) #25954560 válasza IronMike (#133) üzenetére


#25954560
törölt tag

nalam java SE v1.4.2_11 van fent es megy. legrosszabb esetben probald ki ezzel is [link]

mod: mekkora? :) sztem eleg a jre, nem kell sdk

[Szerkesztve]

(#136) sirály12


sirály12
őstag

Sziasztok.

Nem tudjátok honnan lehetne leszedni a 10-es vagy nagyobb AC-t. A legjobb a mostani lenne, bár tudom még angol, de nembaj.

A gyártó lapján valamiért már nincs fenn, vagy csak nekem nem jön le, valahonnan máshonnan le lehet szedni, mert letesztelném.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#137) Gyantusz válasza horux (#131) üzenetére


Gyantusz
tag

Megoldás például az lehet, ha a falat Ctrl+f -el szétvágot ott, ahol neked megfelelő, ahol mintát kell váltsom. Ekkor arra kell már figyelni, hogy ezek a szétvágott részek már külön-külön módosíthatóak (végül is ez bennük a lényeg, ha egy falszakaszon belül többféle ''tapéta'' kell, a falszakaszt tovább kell darabolni) => Ctrl+g -vel csoportokba rendezed, ahogy neked tetszik (AutoCAD-ben ez maga a rémálom, most azt is használok, a kitöltés még a másik agyrém AutoCAD-ben)

Belsőépítész-részről nem tudok, pedig ArchiCAD 6,5-től kezdve ismerem majdnem mindet (a 8-at kihagytam), relatíve mélyen.

Egyébként remek súgója van az ArchiCAD-nek (bár szerintem a 7-é volt a best)

Vagy az itt említett [link] e.mailcím, ha végképp nem megy.

[Szerkesztve]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#138) Gyantusz válasza IronMike (#133) üzenetére


Gyantusz
tag

A Java-n kívül a Quick Time-ra is érzékeny ez a marharépa program, nem értem miért? Valszeg olyan szerződésük van az Apple-el.
Szóval, ha a két progi nincs fent, akkor gebasz van. Egyébként a CD-n levővel fel kell mennie (a 10-esén az 1.5.0.6 van, nagyobb verziószámúval nem boxol, mennie kell a 11-esével is)!

[link] Az első kettővel talán menni fog.


Kérdezni akartam valamit a 10-esben, de a Súgóban már megtaláltam... :B (a 10-es Súgóban a Tárgymutató linkelései el vannak szúrva)

[Szerkesztve]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#139) Gyantusz


Gyantusz
tag

Mégiscsak felteszek egy kérdést: ArchiCAD 10-ben a Helységpecsét nekem nem ad ''ő'' betűt, mindíg átírja o-ra. Tudja valaki, hogy miért? Illetve csinálja másnak is ezt? A 9-es mellette csont nélkül írja az ő-t, tehát nem lehet karaktertábla gondja....

<szer.: Sőt, ''ű''-t sem ír. A szövegdobozban gond nélkül írja a 10-es is az összes betűt.>

[Szerkesztve]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#140) IronMike válasza #25954560 (#135) üzenetére


IronMike
tag

:R Köszönöm Szépen mindenkinek a segítö válaszokat :R (a cd-n lévöt probáltam+acrobatr.-is quickt.-is fenn volt, és ezekt telepitettem. jre-6u2-windows-i586-p-s, jre-6u2-windows-i586-p-iftw, install_flash_player, de semmi. És akkor jött a j2sdk-1_4_2_13-nb-5_0-win-ml na és ezzel hajlando volt települni. :DD

Köszönet mindenkinek :R :C

MacBook Air 13' i5

(#141) Koós Miklós válasza sirály12 (#136) üzenetére


Koós Miklós
csendes tag

az angolt innen [link] , ftp.

koos.hu | GDL-Centrum

(#142) kcics


kcics
csendes tag

Szeva Mindenkinek!

Problem: 9-es verzió, alapkönyvtár tartalmaz egy piros biciklit, amit én 90 fokkal elforgatva szeretnék felhasználni... falon tartott biciklit illusztrálna egy látványterven.. első keréknél rögzítve a falon és onnan lóg le..
El lehet valahogy forgatni az ArchiCAD 9.0-ban a bringát?? Mert én nem nagyon tudtam..ezért próbálkoztam azzal, hogy 3D Studio-ba átraktam.. minden klafa volt, textúra meg minden .. elforgattam, mint egy blokk, majd próbáltam visszakonvertálni ArchiCAD-be, több de inkább kevesebb sikerrel...a textúrákat nem tudtam visszavinni.ArchiCAD-ben meg tudom jeleníteni az elforgatott bicajt, de nincs felülete...
Valaki tud valami ötlettel szolgálni, hogy miként tudnám 3DS-ből jól visszakonvertálni ArchiCAD-be? A textúrák maradjanak.
Vagy valami megoldást, amivel el lehetne forgatni az objektumot?

Előre is köcce a soksok választ.. :)

Ádámnak és Évának volt köldökük??? ----Miért olyan hosszú szó a ''lerövidebbítendő''? (és miért ilyen nehéz kimondani?) :))

(#143) Koós Miklós válasza kcics (#142) üzenetére


Koós Miklós
csendes tag

ha tárgy maga nem ad lehetőséget ilyesfajta (vizszintes tengely körüli) elforgatásra, akkor a legegyszerübb a tárgyról a megfelelő nézetből egy felül/oldalnézetet késziteni 3D.ben, ez jelen esetben azt jelenti, hogy a brigát elölről ortogonálisan jelenited meg 3D-ben és elmented tárgyként. ezután ha beilleszted a rajzba, akkor függölegesen fog állni. (vigyázz ebben az esetben mivel konkrát tárgyat használsz fel a tárgykészitésre, az eredetit is mindig be kell tölteni, mert kvázi az lesz a ''makrója''.

koos.hu | GDL-Centrum

(#144) Koós Miklós


Koós Miklós
csendes tag

kizárólag GDL-lel foglalkozó oldal indult gdl.lap.hu címen[link]. a letölthető tárgyak kategóriákba vannak sorolva

koos.hu | GDL-Centrum

(#145) kcics válasza Koós Miklós (#143) üzenetére


kcics
csendes tag

Nagyonszépen köszönömszépen! :)
Megcsináltam és nagyon klafa..

Ádámnak és Évának volt köldökük??? ----Miért olyan hosszú szó a ''lerövidebbítendő''? (és miért ilyen nehéz kimondani?) :))

(#146) IronMike


IronMike
tag

Hali!

Én .ac4d fileba szeretnék menteni, hogy utána maxon cinemasba megnyissam, de nem tudok ebbe menteni mert nincs ilyen kiterjeszésü. A kiegészitökbe hozzáadtam a Maxon könytárban lévo AcCinema4dExp.apx és semmi.

Help :R

MacBook Air 13' i5

(#147) Koós Miklós válasza IronMike (#146) üzenetére


Koós Miklós
csendes tag

bár nekem nincs meg ez a kiegészítő, ilyen esetben azt kell megpróbálni, hogy a Menüben az Eszközök/Kiegészítő kezelőben megnézni, hogy egyáltalán szerepel-e? Hogy jól van -e feltelepitve? (volt már olyan kiegészitőm, amit nem a Kiegészítők-be, hanem az Add.Ons könyvtárba kellett másolni, de olyan is, amit az Extrák mappába.

A Kiegészítő kezelőben hozzá is lehet adni és mindjárt mutatja a státusát is. Továbbá ellenőrizni kell, hogy az adott Add-On a megfelelő AC szériájú, ugyasnis ezeket minden verzióhoz külön készítik el és ami jó a 9-es alá, az egészen bizot, hogy nem jó 10-es alá és forditva is.

Illetve meg kell nézni még azt is, hogy nem érzékeny-e arra, hogy miképp mented el (OpenGL vagy normál módban) ?

[Szerkesztve]

koos.hu | GDL-Centrum

(#148) IronMike válasza Koós Miklós (#147) üzenetére


IronMike
tag

Köszi, rosszul lett hozzá adva és így minden ok!

Esetleg vki aki használja, v tudja hol tudnék utánaolvani a Cinema4d-nek. nem akarok belsö nézetben modellezni, csak külsö nézetet szeretném a házakat( amit archicad ben rajzolok) kicsit feldobni, olyan valósághüen nézzen ki.

Köszi

MacBook Air 13' i5

(#149) petys


petys
csendes tag

hahó!

Szeretnék megismerkedni az ArchiCAD 10-zel (magyar), de a telepítési paraméterek megadása után egyszerűen eltünik az ablak, megszakad a telepítő futása. (Win XP+SP2, 2.4Celeron, 1 GB RAM, ATI 9600XT video). JRE1.5.0 és QuickTime 7, .NET framework 2.0 fent van.
Van ötletetek, hogy miért áll le a telepítés ?

ui: A 9-s telepítőjével ugyanezt csinálta....

Köszi a válaszokat

Üdv
petys

(#150) Koós Miklós válasza petys (#149) üzenetére


Koós Miklós
csendes tag

hiába volt fent nekem is a legújabb java és QT, az volt a tutti, ha leszedtem őket és az AC CD-jén lévő java-t és QT-ot tettem fel, utána simán ment minden. nem tudom, hogy nálad is ugyanez lehet-e gond, nálam bevált. magyarázatot ne várj tőlem, mert nem tudok adni

koos.hu | GDL-Centrum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.