Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Engineer086 válasza copass (#1249) üzenetére


Engineer086
Modder

Igen, sarokkő tárgyból készült. Délután fogtam magam és töröltem az összes ilyen elemet és újakat tettem be a helyükre, azok tökéletesen funkcionálnak. De ha valaki rájön a hiba miértjére, ne tartsa vissza, nem szeretek duplán dolgozni :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#1252) copass


copass
veterán

Azon agyalok hogy hogyan lehet a legegyszerűbben helyszínrajzot készíteni, úgy hogy az a térbeli modellből épülne fel.
Eddig a legjobb megoldás a következő: a földszinti alaprajzon ugyebár rajta van minden aminek látszódnia kell a helyszínrajzon is járda,út,stbstb., ami nem kell elrejtem, falak,belsőfödém,helyiségpecsét,stbstb.
egy helyszínrajz fóliára rakom rá azokat a dolgokat ami csak a helyszínrajzon kell, kóta, szintkóta,címke, épület kontúr, tető kontúr (ezt a térbeli modellből veszem le felülnézetről).
igazából itt a fő probléma, hogy sehogysem tudom megcsinálni úgy hogy a tető is dinamikus legyen, csak az hogy leszed az aktuális modellből.
Ti hogy csináljátok a helyszínrajzot?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1253) daninet válasza copass (#1252) üzenetére


daninet
veterán

ezen valóban lenne még mit finomítaniuk. Én nagyon bantu módszerrel csinálom, tetőket felülnézetből kijelölővel felveszem és rárakom helyszínrajzra vonalként. :)
Tető változik legritkábban, így ez nem olyan életbevágó, mint egy homlokzat, amikor tologatja az ember a nyílászárókat és folyton frissül. Túl sok gondom ezzel a módszerrel még nem volt.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1254) copass válasza daninet (#1253) üzenetére


copass
veterán

én is a bantut használom, a földszinti alaprajzhoz hozzárakom, így a járdákat, környezetet, amit úgyis rákell rakni azt nem kell mégegyszer másolgatni. de tény hogy lehetne ezen variálni.
de mondjuk ami jó lenne már, az az hogy a lépték váltáskor, 100-ról 50-re, lehetne nézetenként állítani a szöveg,kóta,címke méreteket. vagy eleve a léptékhez rendelni egyedi ezeket a méreteket.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1255) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

Archicad hez 15-16 -(17)
Milyen VGA kártya javasolt ?
Core i7 4770 mellé ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1256) Cheesy válasza Core2duo6600 (#1255) üzenetére


Cheesy
őstag

NVIDIA Quadro FX :DDD

www.vakbelmutet.hu

(#1257) nagyt0m válasza Core2duo6600 (#1255) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

Mekkora keret lenne rá?

50000 Ft körül quadro 600-ast kapsz újonnan (használtan 25-30 körül) meg innen felfele bármi ami a keretbe belefér.

Cheesy: az FX széria egyik fele csak, mert a másik fele az játékos nem? akkor rosszul tudtam

[ Szerkesztve ]

(#1258) copass válasza nagyt0m (#1257) üzenetére


copass
veterán

quadro-ban nincs játékos vonal.
quadro 600, 2000. geforce-ban meg bármi jó lehet gtx, gti

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1259) Malanrion


Malanrion
tag

a kérdésem az lenne, hogy mrét van az, hogy minden egyes indításnál újra be kell raknom az összes gdl fájlomat, leier szerkesztő, színkatalógus stbstb.. eddig nem kellett, csak az utolsó 15 percbe, akárhányszor indítottam újra az AC16ot-.-

(#1260) Core2duo6600 válasza nagyt0m (#1257) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha megtudom indkolni, akkor annyi, amennyi szükséges.
Modnjuk egy Sidney operaház méretű létesítményhez .

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1261) daninet válasza Core2duo6600 (#1260) üzenetére


daninet
veterán

Merj nagyot álmodni :D Tegyük hozzá, hogy ekkora létesítménynél szerintem már külön modell van a látványtervekhez, és külön a tervekhez amit szétbontanak darabokra. A látványterv modell pedig méretéből adódóan nem olyan részletes.
De a quadro jó döntés mindenképp, már csak a 3D kártyák gyatra 2D teljesítménye szemszögéből is.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1262) copass válasza Core2duo6600 (#1260) üzenetére


copass
veterán

oda már bim szerver kell, szétosztani az épületet, modul fájlok, stbstb. egy gép nem bírná.
csak egy példa, a gép i3 2.9ghz 4gb ram win 7 64bit 9800gt, ac15.
~ 8000 m2 logisztikai csarnok ebből -500m2 iroda épület nem bonyi 15x.
egy tervben van minden és térben dinamikusan frissül minden, tehát minimális a vonalkázás: engedélyes terv, kiviteli terv, konszignációk (ajtó,ablak,panel,függönyfal) burkolatkiosztás, álmennyezeti terv, részletrajzok.
nagyon nagyon ritkán lép ki az ac,mondhatni atomstabilan megy az ac.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1263) Core2duo6600 válasza copass (#1262) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Bim szervert használnak a kollegák, a szerverben 16 GB ram.

A tervezői gépekben szintén.
Core i7 4770 es cpu Z87 es lap.
Raden HD 7700 as vga van jelenleg a gépükben.

Ma éppen azt mutatta az egyik építész, hogy amikor távolra zoomolt a rajzában, akkor nem folyamatosan rajzolta ki a gép a vonalakat, csak akkor frissítette az egészet mikor elengedte az egeret.

Ezt a szétosztani modulfájlokra stb... ez mit is takar ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1264) copass válasza Core2duo6600 (#1263) üzenetére


copass
veterán

itt egy videó
ati, nos igen, drivert akkor még mindíg nem tudnak írni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1265) sricske


sricske
csendes tag

Sziasztok!

Hardveres jellegű kérdésem lenne.
Az ArchiCAD15 vidáman elfut az Intel GMA 4500MHD videókártyával, vagy próbáljak inkább más típust beszerezni?
Köszi előre is a válaszokat!

(#1266) Core2duo6600 válasza sricske (#1265) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Pont tgnap feküdt ki az egyik gép, mert csak integrált kártya volt benne, és a 3d nézetet nem bírta.
Egy Core i5 volt amúgy, 4000 HD van benne azt hiszem.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1267) copass válasza sricske (#1265) üzenetére


copass
veterán

integrált vga-tól nem kell csodát várni. érdemes venni vmi nvidia geforce gtx,gti vagy quadro széria ha futja.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1268) sricske válasza copass (#1267) üzenetére


sricske
csendes tag

ATI kártyákról mi a vélemény? Radeon HD3470-es lenne a B-verzió.
(Előző gépemben nVidia GeForce GO 7400 volt, zökkenőmentesen futott a 3d is.)

(#1269) sricske válasza Malanrion (#1259) üzenetére


sricske
csendes tag

Véletlenül nem mentettél egy .pla-s archív tervet? Olyankor általában csak a tervben használt elemeket menti el a fájllal együtt.

(#1270) Malanrion válasza sricske (#1269) üzenetére


Malanrion
tag

csak pln-es formátumba van mentésem, nincs pla..

(#1271) copass válasza Malanrion (#1259) üzenetére


copass
veterán

ha a vinyó 2-3 éves és napi 8órába megy akkor én cserélnék egyet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1272) daninet válasza copass (#1271) üzenetére


daninet
veterán

HD Sentinellel megnézheti a SMART értékeket

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1273) copass válasza daninet (#1272) üzenetére


copass
veterán

a hdsentinel csak akkor ér valamit, ha folyamatosan ment a háttérben az elmúlt évek alatt, de még az se tuti.
én nagyon-nagyon sok vinyót láttam megdögleni egyiknapról a másikra, úgy hogy előtte 100/100-at írt ki a sentinel.
ha egy vinyó napi 8-10 órát megy rendszeresen, akkor a rendszer partíció 2-3 alatt megdöglik. minden progi azt fogja mutatni hogy jó.
de az archicadet majd újrakell rakni mer asszondja rendszerfájl sérült, elkezd baromságokat csináni, kilép amikor tölti be a könyvtárakat,stbstb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1274) daninet válasza copass (#1273) üzenetére


daninet
veterán

Hozzá kell tenni, hogy olyan gépbe ami 8-10 órát megy eleve el kell felejteni a WD blue/green és hasonszőrű vinyókat, illetve amiket az olcsó/középkategóriás laptopokba tesznek megvételkor (olcsóbb WD, Samsung, Thosiba stb.)
Ezek mind napi 1-2 óra használatra vannak tervezve, és nagyjából 300ezer fejparkolásra van a mechanikájuk méretezve. Az én WD blue vinyóm pl most jár 500ezer fejparkolásnál 1,5 év alatt :U
Különösebben nem félek, ami nem pótolható az felhőben van, úgyhogy Come at me bro :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1275) Cheesy válasza daninet (#1274) üzenetére


Cheesy
őstag

Melyik felhő szolgáltatást használod/ajánlod?

www.vakbelmutet.hu

(#1276) daninet válasza Cheesy (#1275) üzenetére


daninet
veterán

sugarsync-et használom buta dropbox után megváltás volt, a többivel nincs tapasztalatom

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1277) copass válasza daninet (#1276) üzenetére


copass
veterán

na ezt a sugarsync-et nem ismertem,csak hát méretkorlát.
ez még egy érdekes BitSync
de amúgy napi szintű biztonsági másolat, több helyen. így nem aggódom.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1278) daninet válasza copass (#1277) üzenetére


daninet
veterán

Hát ja, csak ez feltételezi, hogy van valahol egy géped vagy NAS amire menthetsz. Ezek a cloud dolgok drágák magánembernek, de céges szinten havi 10 dollárt simán megér (100gb), és mondjuk az utolsó egy-két év munkáit backupolják utána archiválják.
Azért is nagyon jó, mert minden fájlból 5 verzióig visszanyithatod, és azok nem számítanak bele a tárhelybe.
Magánembernek marad az 5Gb ami ingyen növelhető 500mb-okkal. Szerintem az aktuális fontos munka backupolására (nekem most ilyen volt a diplomamunkám) tökéletes és elegendő.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1279) nagyt0m válasza copass (#1277) üzenetére


nagyt0m
tag

Felhőben tároláshoz én cubby.com-ot használok (saját meghívós linkem). 5 giga az alap amit 25 gbig ingyen bővíthetsz. gépek között, egymás között, felhőbe gyorsan jól szinkronizál mindent. Mindent archivál, ha törölsz bármit véletlen az megmarad az archivban, állítottam vissza így már teljes könyvtárat is. Egy fájlnak nagyon sok, archiv változata lehet, nekem van olyan amelyik 15-20 db-nál tart.

(#1280) copass válasza daninet (#1278) üzenetére


copass
veterán

külső vinyó is doszt elég otthoni felhasználásra, hetente szinkronizálom aztán kész.
melóhelyen alap nas,szerver,otthoni másolat ilyesmik.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1281) decens


decens
tag

meg tudja valaki mondani, hogy mi lehet az oka annak, hogy a képernyő jobb oldalán a navigátor-ablak szélességét miért nem tudom állítani (..egy ideje). korábban működött. mostanság nem engedi szélesíteni, csökkenteni, pedig a kétirányú nyíl megjelenik, ha fölé áll a pointer.

(#1282) decens


decens
tag

újabb kérdés (remélem, nyaraltok) :-))
hogyan lehet megoldani azt, hogy a helyiségpecsét szövegének mérete a léptéknek megfelelően automatikusan változzon? azaz, ha beállítom, hogy 1:200-ban jól nézzen ki, akkor 1:50-be váltva is ugyanakkora maradjon - a rajzhoz viszonyítva(!). Ellenkező esetben ugye elvesznek a pecsét feliratai a hatalmas rajzon.
(Sima szövegnél ez ugye megoldott a modell méret / papír méret beállításaival, de helyiségpecsétnél nem találok ilyesmit.)

(#1283) copass válasza decens (#1282) üzenetére


copass
veterán

ac16 alatt lehet csak léptékezett helyiségpecsétet használni.
helyiségpecsét 2 16-ot kell választani
lehetőség-elemtulajdonságok-helyiség kategóriák
jó ez, de teljesen átbarmolták, tehát nem olyan mint alap helyiségpecsét.
kéne még ehhez egy olyan fícsöre hogy a lépték váltással lehetne állítani a méretezés, címke, felirat szövegeket is külön.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1284) decens válasza copass (#1283) üzenetére


decens
tag

akkor ez sajnos bukó.
15-ben dolgozik a csapat. :-(

a navigátor ablakos hülyeségre nincs semmi ötleted? lehet valahol lock-olni a szélességét, vagy mi a szösz..?

(#1285) copass válasza decens (#1284) üzenetére


copass
veterán

a navigátort próbáld meg elmozgatni az egészet valamerre majd visszahúzni. elég furán működik néha.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1286) decens válasza copass (#1285) üzenetére


decens
tag

múködik!
köszi. :C

(#1287) copass válasza decens (#1284) üzenetére


copass
veterán

lehet egy olyat csinálni hogy kirakod hogy két fólián van a helyiségpecsét, de azzal meg arra kell vigyázni hogy a helyiséglistánál rögzíteni kell melyik fóliát használja.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1288) decens válasza copass (#1287) üzenetére


decens
tag

tök jó ötlet!
lehet, alkalmazni fogjuk - csak az a szívás vele, hogy ha változik a spaceplan, akkor utána az összes helyiségpecsét copy-t módosítani kell. :-/

(#1289) daninet


daninet
veterán

Én 15-nél és 16-nál is szenvedek attól a hibától, hogy:
Csinálok egy ablakot, mindent beállítgatok. A méretezési jelet átállítom ablak méretezésre, kiszedem, hogy ne legyen a végén kör, a következő fülön kiszedem az ID elől a pipát, majd leokézom. És ilyenkor mégis odarakja a kört a végére, újra ki kell szednem a pipát stb, hogy eltűnjön. Csak akkor jó, ha először beállítom, hogy ablak méretezés, leokézom, és utána szedem ki. Tehát először felesleges beállítani bármit is. :F

Egy kis grátisz a kollégáknak :D Ma mértem fel egy családi házat, régebbi ÉTI 100-as gerendás födém van rajta 12 centi felbetonnal, és az okosok PET palackokkal könnyítették ki a 12centi felbetont. Elkezdték felvésni, és tele van műanyag palackokkal :DDD

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1290) copass válasza daninet (#1289) üzenetére


copass
veterán

nekem nem csinálja.
kikönnyítették!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1291) Hunattila


Hunattila
tag

:W Magyar szakmai zsenialitás, vagy mélyenszántó ostobaság. Hol húzódik a választóvonal?

(#1292) daninet válasza Hunattila (#1291) üzenetére


daninet
veterán

Állt egy pár évig, és igazából gond sem volt vele. Ha úgy nézzük simán kispórolták a drágább liapor betont vagy a polisztirol könnyűbetont, én így csak azért vetem meg őket, mert nyilván kifizettették azt is amit nem dolgoztak be :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1293) Cheesy válasza Hunattila (#1291) üzenetére


Cheesy
őstag

Vagy spórolás. Kívülről nem látszik, megmarad egy csomó anyag.

De én is voltam olyan építkezésen, ahol a talpgerendából való mintavételkor a mintahengerben volt egy kb. negyed-harmad sörösdoboz (üresen persze :) ), szóval a magyar építőipar rejt magában csodákat.

www.vakbelmutet.hu

(#1294) copass válasza Cheesy (#1293) üzenetére


copass
veterán

egyszer menj ki romániába bármilyen építkezésre, szájtátás.
márpedig ez így nem áll meg, pedig de!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1295) Hunattila


Hunattila
tag

Fiúkák!
42 éve húzom az építőiparban. Kevés kivétellel Európa országait bejárván láttam egyet-mást az építkezéseken. Tapasztalatom, hogy kreativitásban a jó magyar szaki mindenkit ver magasan. Csibészkedésben nem rázós a helyzet. Minél keletebbre megyünk, annál nagyobb a kókányolás és trógerkodás. Alul képzett nem szakemberekkel piszkosul nehéz. Ezek a jobb sorsra érdemes romániai, ukrajnai emberek árasztották el a kilencvenes évek elején hazánkat, mint megélhetési "turista". Mindenhez értettek, ha kellett. Kazánkovács és nőgyógyász. Ahogy tetszik!
Oroszok elképesztő módon építenek, mégis állnak a házak. Vízszint? Függő? Minek az!
Nyugatabbra is változatos a kép. A mediterránok rettenetesen enerváltan, kényelmesen agyon filozofálva készítenek bármit is. Az engedélyezések csak a baksis rendszerben életképesek. Mindig kell valaki valakijét felkérni tanácsadónak és búsásan fizetve is hónapok sora mire valami lesz a dologból valami. Spanyoloknál a teljes nyár fiesta. Dolgozni nyáron senki nem dolgozik az építőiparban.
Beneluxék is hihetetlenül kényelmesek.
Egyedül a németeknél tapasztaltam 6 év alatt, amíg ott dolgoztam azt a precizitást, ami ehhez a műfajhoz elengedhetetlen. Pl. Egy projektet 2 évig is terveznek, de az ütemtervek Gantt diagramok percre kidolgozottak. Aztán fél év alatt összehozzák. (Még kisebb beruházásoknál is minden úgy működik, mint a legnagyobbaknál, deakár lebonthatom Einfamilien haus-ra is.) Ott tapasztaltam azt, hogy nálunk ez fordítva van. Fél év tervezés, két év tökölődés a helyszínen. Melyik a drágább? Kisebb építkezéseket már meg sem lehet említeni.
Az igazán nagy baj, hogy évente többször túráztatják az építőipart, kísérleti terep lettünk. Nincsen az ország legnagyobb iparágának egy erős, erős érdekérvényesítő minisztériuma. A vidékfejlesztés cselédszobájában vergelődve, nem igazán szakemberek vezetésével soha nem lábalunk ki.
A másik! Valahol véget kellene annak is vetni, hogy egy zöldséges, avagy fogorvos lehessen építőipari vállalkozó. Ez Aisztriában, Németországban csak nagyon szigorú feltételekkel, minimum Baumeister képzettséggel lehetséges. Erre volt törekvés az alkalmazott műszaki vezető, de ezt is kisiklatták.
Szóval egyelőre marad a híres magyar kreativitás! :W

(#1296) copass válasza Hunattila (#1295) üzenetére


copass
veterán

volt egy időszak, amikor mindenki építési vállalkozó volt, x5-ös pinkpólóba villogot, a melóst nem fizette,sstbstb- szerencsére a válság szépen kitakarította ezeket, meg a többi trógert.
viszont a németek tényleg dúrvák, haverom kint dolgozik pár éve, hát nem nemegyszerű, minden egyeztetve mindenkivel és addig amíg nincs ámen addig fék. viszont nemetschek-el rajzolnak, archicad után azért az elég gáz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1297) Hunattila


Hunattila
tag

"nemetschek-el rajzolnak, archicad után azért az elég gáz"
A program német. Igaz, hogy gőzerővel próbálják a németekből kiölni a nemzettudatot (nálunk is!), de akkor is németek. A Nemetschek német aggyal készült német progi. Az Archicad magyar aggyal, amerikai beütéssel, de mégis magyar logikával könnyen kezelhető valódi építész szoftver. A németeknek nemcsak a szórendje fordított. A logikájuk is az. Az én volt kollégáim mind irigykedtek arra, hogy magyar vagyok. Az értelmesebbje tudja, hogy a mi nyelvünk egyedülállóan matematikai logikára épül. Ezt próbálták elsajátítani. Tanítottam is őket, de nem ment igazán. Ebbe bele kell születni és az anyatejjel szívni, mint a der-die-das-t. Az is csak nekik megy igazán.
Pl. , lovas, lovasok, lovasság
das Pferd, der Reiter, die Reiterei (Hová lett a ló?)

Archicad azért van náluk is, de kétségtelen, hogy nem annyi, mint lehetne. :W

(#1298) daninet válasza copass (#1296) üzenetére


daninet
veterán

A németek f*szok.
Idejöttek most a mercisek, építik agyba-főbe a házakat, volt szerencsénk ebből 4et tervezéstől végigvinni. Filléreskedő, hozzá nemértő de okoskodó, emberek. Fizetni nem akarnak (itt most a felsővezetőkről van szó millió eurós vagyonnal) mindenféle hülye indokkal, 36x terveztetik át a házat (jön a fószer jegyzettömbbel, és ilyeneket ír benne, hogy 5 centit tegyük arrébb azt a falat, legközelebb meggondolja magát) de kifizetni csak egyszer akarják. Az teljesen természetes, hogy a nulla senkiházi építész 024 ráér, vasárnap délután akar jönni tárgyalni. A kivitelezők egytől egyig otthagyták őket, mert nem fizettek ki semmit. ~10 németnek dolgoztunk eddig, és szerintem tökéletesen prezentálták az országukat. Lehet, hogy nekik ez itt már balkán, de az sem működik amit ők csinálnak. Kb úgy képzelik el a kivitelezést, ahogy a termékbemutató videókban a tisztaoverálos ember egymásra rak két téglát. :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1299) Cheesy válasza daninet (#1298) üzenetére


Cheesy
őstag

"Kb úgy képzelik el a kivitelezést, ahogy a termékbemutató videókban a tisztaoverálos ember egymásra rak két téglát."

Ráadásul varázsütésre menjen mi? (Ilyen gépet se láttam még egy építkezésen se :P )

www.vakbelmutet.hu

(#1300) copass válasza daninet (#1298) üzenetére


copass
veterán

egy schüco-s mérnökkel beszélgettem és mondta hogy ott volt amikor készült a kecskeméti mercigyár.
mindent kitaláltak tiszta üvegfal orrbaszájba izémizé mondták nekik hogy rohadtúl nem lesz ez így jó mert dögmeleg lesz ha nincs árnyékoló, nem tudják klimatizálni,stbstbstb. megcsinálták szarúl, 1 évig gányolták fólia,stb. a gyárigazgató megunta és lebontatta a picsába az egész üvegfal rendszert úgy ahogy volt és megcsináltatta schüco-ból. jól. a németek pedig bólogottak hogy milyen jó lett!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.