Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) copass válasza nagyt0m (#1400) üzenetére


copass
veterán

megjegyzem halkan hogy kábé 20 tervet töltöttem fel siman pdf-ben!:D
érdemes pdf-a/2b-be menteni mert az már kezel átlátszóságot. csak hogy ne legyen meglepi!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1402) nagyt0m válasza copass (#1401) üzenetére


nagyt0m
tag

Tudom, hogy van ilyen :) hiszen ha az ember beviszi papíron hogy ő azt be szeretné adni, akkor azt beszkennelik neki, nem hiszem, hogy a szkenner pdf/a-ba ment...

(#1403) Cheesy válasza copass (#1401) üzenetére


Cheesy
őstag

Hozzáteszem igazán kíváncsi lennék milyen rutin vizsgálja felül (de nem teszi) a feltöltött PDF-eket. Én is adtam már be sima PDF-t és van egy checker toolom, ami megmondja, hogy egy PDF PDF/a vagy sem és a NovaPDF-el PDF/a-ba nyomtatott PDF-ek között is az egyik /a a másik meg nem. Hülyeség az egész.

www.vakbelmutet.hu

(#1404) copass válasza Cheesy (#1403) üzenetére


copass
veterán

pdf x view kiírja hogy ha pdf/a, adobe reader is szól.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1405) nagyt0m válasza Cheesy (#1403) üzenetére


nagyt0m
tag

A pdf/a-nak szerintem akkor van értelme, ha valami jogi vita lépne fel. Addig meg nem nagyon foglalkoznak vele, szerintem örülnek, ha megy a rendszer és kezelik zökkenőmentesen.

(#1406) abrahamnorbi


abrahamnorbi
újonc

sziasztok! lenne egy olyan problémám, hogy AutoCad-ben készítek 3D felület és testmodelleket, melyeket Artlantis-ban szándékozok renderelni. Nem tudok rájönni az okára, hogy a behívott dwg modellben a felületelemek Artlantis-ban miért nem jelennek meg? Rájöttem hogy a testmodelleket jobban szereti az Artlantis, viszont sűrűn előfordul az is, hogy egyes test elemeket is kihagy az ábrázolásból. Elég idegesítő probléma... nem tudja valaki az okát? nagyot segítenétek!

(#1407) lorcsi


lorcsi
veterán

lazátásképp egy elég jó képsorozat :D
rengeteg ilyet látok mint a képeken :D

(#1408) xtevo


xtevo
őstag

Sziasztok!

Már egy ideje használok ArchiCAD-et, és észrevettem, hogy 3D műveleteknél, illetve rendereléseknél igencsak belassul a mostani gépem ( Intel Core i3-2120 3,30GHz/3MB + 2x Corsair XMS3 CMX4GX3M1A1333C9 4GB + többi sallang) Sikerült megszabadulnom a Gigabyte HD6850 videokártyámtól, így viszont szükségem lenne egyre, ezt összekötném egy esetleges processzorfejlesztéssel is.
Szerintetek megérné cserélni a procit, mondjuk i7 2600-ra, vagy i7-3770-re? Nem szeretek, és nem is fogok tuningolni. A 8GB ram maradna, és mellé kéne valami videókártya? Van jelentősége, hogy Radeon vagy Nvidia? Illetve proci legyen durva és egy középkategóriás vga, vagy utóbbi is combosabb legyen?

Előre is köszi a válaszokat. :R

(#1409) copass válasza xtevo (#1408) üzenetére


copass
veterán

elsőre is megkéne nézni (monitorozással) hogy mennyi ugráltatja az órajelet, lehet azért érzed hogy belassul.
energiaséma teljesítménycentrikus? proci legyen erősebb 4 vagy többmagos, az rendernél kell, viszont szerkesztéshez nem árt a magas magonkénti órajel is ~3Ghz.
procit mindíg problémásabb cserélni mint egy vga-t pár év után. nvidia.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1410) copass válasza abrahamnorbi (#1406) üzenetére


copass
veterán

szerintem meg van fordulva a felület normal vektorja, azért csinálnhatja ezt. nem tudom van-e parancs autocad-ben hogy normal settings?
de nézdmeg hogy a problémás test, másik nézetből is hibás-e artlantis alatt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1411) xtevo válasza copass (#1409) üzenetére


xtevo
őstag

Köszi a választ. :R Meglesem majd, hogy alakul a procihasználat ez jó ötlet. De sajnos ebből, előbb-utóbb procicsere lesz.

(#1412) daninet válasza abrahamnorbi (#1406) üzenetére


daninet
veterán

esetleg próbáld meg más formátumban exportálni pl 3ds

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1413) copass válasza xtevo (#1411) üzenetére


copass
veterán

melóba most i3 530 van 4gb rammal.elég jól megy, nagy dolgok is. persze azért nem árt ha optimalizálva van projekt. ami nem látszik kikapcsolva, kevés poligon,stbstb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1414) Hunattila


Hunattila
tag

AC 17-et kipróbáltam. Open GL-nél 2-est kér. AMD 2 gigás kártyám 2 éves ezt nem tudja? Ha igen hol lehet ezt állítani? Vagy megint szórja a gépbe némi pénzmagot új kártyára? Grafisoftos fiúkat is fizetik a hardveresek? :W

(#1415) copass válasza Hunattila (#1414) üzenetére


copass
veterán

ati driver gond lesz, 9800GT-m van, ac17 fut rajta rendesen.
talán ez megoldás, nem értek atihoz

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1416) Hunattila


Hunattila
tag

copass
Köszi a választ. Majd próbálkozom vele. Egyébként a gyári frissítéssel semmire sem mentem. AC 16-nál még ilyen problémám nem volt.

(#1417) decens válasza Hunattila (#1416) üzenetére


decens
tag

be lehet valahol állítani, hogy tervlapra helyezett rajz esetében látszódjon a "pausz referencia is" ?

(#1418) Hunattila


Hunattila
tag

Tervlapon jobb egérgomb. Lásd képen! :W :W

(#1419) decens válasza Hunattila (#1418) üzenetére


decens
tag

Köszi! Elég nehezen, de végül sikerült kierőszakolnom belőle amit akartam. :-)

(#1420) daninet


daninet
veterán

A torzított kitöltések koordináta-rendszere folyton látszik fekete vonallal, korábban csak akkor látszott ha rákattintottam, és nem találom sehol ezt hol lehet átállítani. Ötlet? :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1421) Barnes


Barnes
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy rendereléskor fehér képet kapok. A másik gépemen működik minden, ezen nem.
Mi lehet ennek az oka?

Előre is köszi!

Üdv!

(#1422) copass válasza Barnes (#1421) üzenetére


copass
veterán

artlantis 4.1.8? nyisd meg újra akkor jó lesz. ez egy bug.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1423) Barnes válasza copass (#1422) üzenetére


Barnes
aktív tag

4.1.7.0. köszönöm most sikerült, pedig előtte már újraindítottam párszor :D
Biztos átadtad az erőt :D

(#1424) Barnes


Barnes
aktív tag

Fényforrást lehet belarakni artlantison belül vagy azt az archicadben kell?

(#1425) copass válasza Barnes (#1424) üzenetére


copass
veterán

lehet artlantisban is. lámpa ikon, majd + ikonnal tudsz lerakni lámpát.
de ac-ben is lehet, de csak akkor viszi át atl-be ha a fényképezés beállításnál bevan kapcsolva a fényforrás is nem csak a nap. ac ben jobban lehet pozicionálni a fényeket.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1426) Barnes válasza copass (#1425) üzenetére


Barnes
aktív tag

Nagyon köszi! Megvan ;)

(#1427) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!
Hogy lehet úgy AC16-ból pdf-et menteni, hogy a PS ne fagyjon ki az íves vektoroktól?

(#1428) copass válasza Nixon18 (#1427) üzenetére


copass
veterán

honnan tudod hogy az ívestől fekszik ki?
a ps nem vektorizál, hanem raszterizálja a vektoros pdf-et.
próbáld ki a pdf-x viewer-t, azt tudja képként menteni a pdf-et. png,tiff,tga ezek bármelyike vissza az átlátszóságot is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1429) daninet válasza Nixon18 (#1427) üzenetére


daninet
veterán

én ha pdf creatorral mentem ki nem dől be a ps :) AC fájloktól szokott..

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1430) asysoft


asysoft
aktív tag

Sziasztok!

Egy építészmérnök hallgató ismerősöm megkért, hogy segítsek neki egy ArchiCAD-en kívül SketchUp illetve AutoCAD futtatására használt konfiguráció összeállításában, fő szempont az árhatékonyság. Gondban vagyok ugyanakkor, mert nem tudom, hogy pontosan mire kell ügyelni. Azt már kisakkoztam, hogy bizonyos funkcióknak a magas órajel, míg másoknak a sok mag számít, ugyanakkor nem tudom, hogy egy 4 magos (2 modulos) AMD FX processzor megfelelő lenne-e ehhez, vagy mindenképp i5 lenne a helyes irány. A fő problémát azonban a GPU okozza: személyes tapasztalat híján nem tudom, hogy egy "gamer" szemmel gyenge, 64 bites memóriainterfésszel szerelt kártya képes-e normálisan meghajtani a dolgokat (olcsóbb Quadro-k mind ilyenek), illetve hogy egy normál kártyát képesek-e driver hackelés nélkül kihasználni a szoftverek. Azt a következtetést már sikerült levonnom, hogy nVidiát érdemes ilyen feladatokra nézni.
Hogy perspektívát adjak a dolgoknak, az mondta, hogy mostanában gyárcsarnokokat tervezett/-ne (feltételezem ehhez már kell a kakaó:) ).
Válaszaitokat előre is köszönöm!:R

(#1431) copass válasza asysoft (#1430) üzenetére


copass
veterán

i5 8gb Ram nvidia geforce valami.ez elég sokmindenre.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1432) asysoft válasza copass (#1431) üzenetére


asysoft
aktív tag

Tehát azt mondod, hogy egy 1GB-os GeForce GT630 is elég?

(#1433) copass válasza asysoft (#1432) üzenetére


copass
veterán

még elmegy. melóhelyen 9800GT, i3 530 2.9ghz, 4gb ram-al dolgozom napi 8-10 órát megy, 7000 m2-es csarnokokat csinálok, renderelek, win7 64bit, atomstabil. pedig azért ölöm: artlantis batch render megy a háttérben, közben artlantisban állítom be a következőt meg fut archicad is ha bele kell nyúlni. plusz böngésző,levelező fut aktívan. a ram hamar elfogy, de nem fagy le.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1434) Cheesy válasza asysoft (#1432) üzenetére


Cheesy
őstag

Szerintem elég lesz, bár 2D rajzolásnál CPU kell, de azért szeretnék én látni egy ilyen Quadros rendszert élőben :) A VGA-t tudtommal egyedül a 3D nézetben dolgoztatja OpenGL-el, de ott elboldogul az amelyiket írtad.
Ugyan most vagyok túl egy 1500m2-es telephely tanulmányterven, ahol a design kedvéért nagyobb felbontású textúrákkal dolgoztam alaprajzi helyiségburkolatoknál (kép kitöltés eszköz), a vége fele már igencsak beszaratta a konfigomat , zoom és pan használatakor.
Cinema4D-ben csináltam a still rendereket, körséta és belső animációkat, 6 napig ment 0/24 a renderelés és az utómunka a gépen, 0 hibával, stabilitás ügyében elégedett vagyok vele. :)

www.vakbelmutet.hu

(#1435) copass válasza Cheesy (#1434) üzenetére


copass
veterán

rosszul tudod. az ac használ directx-et is 2D-nél főleg a fóliarendszereknél,pausznál.
OpenGL alapú az egész megjelenítés a 2D/3D is, tehát mindíg használja a vga-t.
A quadro direkt optimalizálva vannak a nagyszámú és pontos vonalas megjelenítésre, hardveres és driveres szinten.
nagyfelbontású texturáknál, kitöltésnél, érdemes alacsony felbontást használni mivel sorolva fognak megjelenni ezért egy 1mb-s 2048x2048 pixeles képet kirakva 30x30cm-ként egymás mellé az már szép lesz.de megfogja az egészet,felzbálja a memóriát.
ezért kell optimalizálni a texturát. 512x512 pixel már kellemes és a megjelenést se vágja agyon, plusz nem lesz a pdf-ed többszáz mega.
nem lehet mindent erővel megoldani, optimalizálni kell.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1436) Cheesy válasza copass (#1435) üzenetére


Cheesy
őstag

A legnagyobb felbontású textúra 1024x1024 volt, van már annyi tapasztalatom ezzel, hogy nem óriástextúrákat alkalmazok (legalábbis archicadben), sőt képzeld még a nyomtatásnál is láttam már raszteres végeredményt.

www.vakbelmutet.hu

(#1437) copass válasza Cheesy (#1436) üzenetére


copass
veterán

moiré, azzal nem tudsz mit kezdeni. nyomtatásra optimalizálod vagy képernyőre.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1438) asysoft válasza copass (#1437) üzenetére


asysoft
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!:R Úgy néz ki, hogy egy 3.1GHz-es Ivy Bridge i5, 8 GB RAM, és GDDR5-ös GT640 alkotja majd a gép gerincét.

(#1439) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv!
Roppantul idegesítő az AC alapból beállított, néha idétlen vonal színezete. A metszeteken és homlokzatokon egy "kattra" lehet egységes tollszínt adni. Akkor ezt az alaprajzon miért nem lehet? Vagy ha van ilyen megoldás, akkor én ezt még soha nem találtam meg, illetve én vagyok a kakukk tojás.
Ha van tippetek köszönettel veszem! :W

(#1440) copass válasza Hunattila (#1439) üzenetére


copass
veterán

nem lehet ilyet alaprajzon, csinálj egy fekete tollkészletet és arra átállítod ha kell és kész.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1441) daninet válasza Hunattila (#1439) üzenetére


daninet
veterán

Elég buta a rózsaszín, világoskék alap tollkészlet valóban. Elképzelésem sincs mi járt a fejükben mikor először beállították. Nézd meg melyik tollakat használják a falak, ajtók stb (3-4 toll lesz max) és állítsd át a színét a tollaknál.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1442) Hunattila


Hunattila
tag

Köszönöm válaszotokat!
Gondoltam hátha lehet ezt is gyorsítani. Akkor marad a tollkészlettel való vacakolás. Egyébként ezt megoldhatnák ezek az AC-s fiúk! Gondolom nem okozna nekik gondot. Az ötletért majd várom jutalékot!

(#1443) daninet válasza Hunattila (#1442) üzenetére


daninet
veterán

Aki kicsit foglalkozik vele gyorsan eljut oda, hogy csinál saját tervsablont.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1444) Hunattila


Hunattila
tag

Ez így lenne igaz, csakhogy vegyük figyelembe, hogy ezzel a számítógépes "játékkal" koromnál fogva igazándiból most ismerkedem. 60 év felett az emberkének már vannak beidegződései. A pausz és a toll elhagyása kétségtelenül könnyebbé teszi a munkát, de az én generációmnak anno még a tv is újdonság volt, nemhogy a számítógép és ezek a valóban szuper jó programok. Viszont adva van az agy átkapcsolása erre a korszerű és mindig fejlődő technológiára. A mai srácok a szempontból lényegesebben könnyebben vannak, hogy a születésük pillanatában a hónuk alá csapják az eszköz és valójában beleszületnek ebbe a korunkat mindenképpen meghatározó, ez emberiséget teljesen átformáló új eszközvilágba.
Komoly feladat számomra, hogy átrágjam magamat a súgóban fellelhető - több ezer oldalra felduzzasztott - információ özönön. Az AC súgójában csak az a baj, hogy átvette a Microsoft amerikai "agyra" strukturált súgóvezetőt és néha nem visz sehová. Aztán meg nem is mindig világít rá a valódi megoldásra. Sokkal többet tanulok itt tőletek, illetve a mini tutoriálokból, amiket a neten fellelek.
Mindenesetre várom továbbra is a megoldásaitokat, figyelem az egymás közötti levelezéseiteket és megpróbálok szerény képességeim szerint bekapcsolódni.
Üdvözlettel mindenkinek, aki ezen az oldalon ír, alkot!

(#1445) Cheesy válasza Hunattila (#1444) üzenetére


Cheesy
őstag

Én személy szerint dícséretesnek tartom, hogy ilyen "beidegződésekkel" vagy elég bátor, hogy egy jelenkori technikát, ami alapjaiban különbözik az általad tanult és alkalmazottól elkezdj megtanulni.
Részemről szívesen segítek, ha tudok. :K

www.vakbelmutet.hu

(#1446) copass válasza Hunattila (#1444) üzenetére


copass
veterán

kicsit drága játék még az se is!:D ha megérted az ac logikáját akkor nyert ügyed van.
de ha úgy állsz hozzá hogy ezt miért nem így meg úgy csinálták meg, akkor nehéz lesz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1447) daninet


daninet
veterán

Ha artlantisból PSD-be renderelek, miért tesz a vektormaszkba fekete vonalakat?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1448) daninet


daninet
veterán

pasziánszot ki játszott mostanában? :D (XP alatt láttam utoljára ilyet)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1449) Cheesy válasza daninet (#1448) üzenetére


Cheesy
őstag

Valts nezetet, pl egy metszetre, reszletrajzra es utana valts vissza alaprajzra, vagy ahol voltal. Neha szokott ilyet...

www.vakbelmutet.hu

(#1450) daninet válasza Cheesy (#1449) üzenetére


daninet
veterán

Kiterjesztettem a monitort és ilyenkor full meghülyül. Ilyenkor csak egy restart segít rajta mert ha meg is javul ebből az állapotból a kép felében látom csak a tervet :D
De ez is tipikus windows asztalkezelési hiba, hogy a nem aktív eszköztárak a kiterjesztett monitoron maradnak rengeteget anyáztam mire találtam valami programot amivel visszahalászom a másik monitoron maradt ablakokat.
De ugyanezt csinálja a Photoshop is, viszont minden program közül a 3dmax viseli legrosszabbul ezt a többmonitoros dolgot (ott gombok tűnnek el, eszköztárak villognak stb).

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.