Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Cheesy válasza lorcsi (#900) üzenetére


Cheesy
őstag

Megy ez kérem :K

Ha nincs faltörés, szerintem felesleges a 4 kottavonal, abból kettő duplán... de ez csak szőrözés :)

www.vakbelmutet.hu

(#902) lorcsi válasza lorcsi (#900) üzenetére


lorcsi
veterán

nem fért már bele a szerkesztésbe, de ha van egy pici időd szívesen veszem a tervlapos videót :R

901:
automatikus kottázást szoktam alkalmazni, és nem állítgatom minden rajznál, hogy mit merre..fő a gyorsaság és egyszerűség (elég sok iylen egyszerű helyszínrajzok kell negcsinálnom és a megrendelőimnek elég ez a szint)

[ Szerkesztve ]

(#903) daninet válasza Cheesy (#899) üzenetére


daninet
veterán

jah, annó összeszedtem rengeteg könyvet pdf-ben, egyszer jók lesznek valamire :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#904) Cheesy válasza lorcsi (#902) üzenetére


Cheesy
őstag

Feltételezem ez is egy a sok "beépítjük a verandát" parasztház közül, nekem is volt dolgom velük :)

Az a videót nekem írtad? Mert saját magadnak válaszoltál...

Igen, manuális kottázás kicsit időigényesebb (is tud lenni, de több megoldás van erre is...).

daninet:
És nem tervezed közkinccsé tenni? :DDD

www.vakbelmutet.hu

(#905) lorcsi válasza Cheesy (#904) üzenetére


lorcsi
veterán

igen, a videót neked írtam :)

(#906) copass válasza Cheesy (#897) üzenetére


copass
veterán

a pecsétet levágtam szándékosan, tervalpra rakom az északjelet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#907) copass válasza lorcsi (#895) üzenetére


copass
veterán

hamár felmérés: felmérési tervnél nincsenek a falakban kitöltések, majd az átalakításon lesz sraffozott ami új szerkezet,stbstb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#908) Cheesy válasza copass (#907) üzenetére


Cheesy
őstag

Éppen lehet benne kitöltés, lényeg, hogy az új szerkezeteket/szakaszokat más (feltűnő) kitöltéssel jelölje.
Bár valóban, üres kitöltésnél elég erős a kontraszt az új szerkezetek jelölésénél :)

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#909) Cheesy válasza lorcsi (#905) üzenetére


Cheesy
őstag

Tessék a video.

www.vakbelmutet.hu

(#910) lorcsi válasza Cheesy (#909) üzenetére


lorcsi
veterán

azt sem tudom hogy köszönjem meg :R
tele van számomra vadi új dolgokkal :(
alaposan kielemzem és ez alapján csinálom meg a következőket

mégegyszer nagyon köszi !! :R

(#911) Cheesy válasza lorcsi (#910) üzenetére


Cheesy
őstag

Igazán nincs mit... :)
A szövegmagyarázat a jobb felső sarokban kicsit kicsire sikeredett, de ez az első alkalom, hogy használtam.
Azért van ez a topic, hogy segítsünk a másiknak ha tudunk, szerintem legalábbis... :U

Egy csarnokhoz kéne hozzáfognom de nincs kedvem, erre bezzeg volt erőm :DDD

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#912) daninet válasza Cheesy (#911) üzenetére


daninet
veterán

melyik programmal veszed fel a képernyőt?

lorcsi: egyébként van ez az archiguru nevű oldal, diákoknak asszem 3ezer a regisztráció és minden funkciója magyar videóval be van mutatva az archicad-nek. Tanultam elég jó dolgokat annó.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#913) copass válasza Cheesy (#908) üzenetére


copass
veterán

zavaró a sok kitöltés és nem is látszik egy idő után, másolás,szkennelés, stbstb.
az üres a bevett szokás, egy bonyolultabb átalakításnál így is kapaszkodni kell hogy mi merre van!:D
ügyintéző se fog belekötni!:D
pölö

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#914) copass válasza Cheesy (#911) üzenetére


copass
veterán

csarnok? én szeretem a csarnokokat, nem sok varia van velük.
mekkora? én most egy 7000 m2-est masszírozok, kitalálták hogy csak kéne egy félszint még!:D
van pár többszinten végig menő falam, olyan szinten megfogja a gépet, hogy egy ajtó eltolása 1-2 mp homokóra.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#915) daninet válasza copass (#914) üzenetére


daninet
veterán

csarnok addig vicces, amíg nem kérnek egy speciális technológiákat igénylőt. Hipó és tisztítószer keverőt rajzoltam, egy ujjnyi vastag papírköteget kaptam mit kell teljesítenie :U minden szar saválló, ezer millió előhelyiség, kézmosó helyiség, fertőtenítő, illetve ezek között olyan kapcsolatok, amiket ember nincs aki összesakkoz. Szóval csak ha kell a pénz :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#916) Cheesy válasza copass (#913) üzenetére


Cheesy
őstag

Kitöltés kérdése mennyire üt el, éphatóságon az ügyintéző meg abba is beleköt ha akar, ami nincs is :) Különben nem lenne munkája, így is unatkoznak, nincs túl sok engedélyeztetés...

Áh, ez egy kis csarnok csak, kb. 350m2, ennél csak nagyobbak voltak eddig.
Egy kamionokkal fuvarozó cég két állásos javítócsarnokot (műhelynek) kért bővítéssel. A meglévő épülethez egyáltalán nem nyúlnak és el is hagynak tőle 4,00m-t, így azon gondolkodok, meggyorsítván a munkát csak a helyszínrajzon tüntetem fel a meglévő épületet.

daninet:
Camtasia Studio

www.vakbelmutet.hu

(#917) daninet válasza Cheesy (#916) üzenetére


daninet
veterán

Kecskeméten azzal szórakoznak, hogy apró helyesírási hibákért visszadobják hiánypótlásra az egészet, pl szóköz hiba, vagy "a" betű helyett "az" volt írva. Volt ott egy öregasszony, pezsgőbontás volt mikor elment nyugdíjba. :)
De eléggé ráérnek, pl az összes kótát összeadják, hogy csaltál-e valahol :U A tető 2 cm-el többet lógott ki egy kész épületen, kiszámlázták a 2cm tető túlnyúlásának építési költségének a 10%-át :C (pár 100ft volt) de azt már nem értették meg, hogy nincs ács aki ennél pontosabban dolgozik, főleg, hogy volt vagy 300m2 tető. Néha az eszem megáll tőlük. Persze aztán valami környező kisvárosba tervezünk, ott meg öröm van, mindent lehet, sőt megijednek a sok papírtól amit reflex szerűen bead az ember, mert ők olyat soha nem kértek :D
Komolyan nem emberek :N

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#918) Cheesy válasza daninet (#917) üzenetére


Cheesy
őstag

Kecskemét.... 2 éve(!) szívatnak minket a tervtanácstól ilyen-olyan okokkal. (Bethlen körúton épült gumiszerviz)

Bár itt jelentős mértékben ront a dolgon, hogy a megrendelőről sem azt lehet mondani, hogy segítette volna a munkánkat. És akkor NAGYON enyhén fogalmaztam. Már sokszor megbántuk, hogy elvállaltuk, de van ilyen :/

www.vakbelmutet.hu

(#919) copass válasza Cheesy (#918) üzenetére


copass
veterán

debrecenben, ha nem vagy benne a körben vagy nem tejelsz akkor nem boldogulsz. volt olyan hogy megmondták kerekperec az ügyfélnek hogy ha xy tervezi akkor átengedik.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#920) Manitou válasza copass (#919) üzenetére


Manitou
addikt

Ja ,itt a tervtanács az egy külön kabaré :(

(#921) lorcsi válasza daninet (#912) üzenetére


lorcsi
veterán

ők voltak kint a debreceni műszakiban pár éve 2 napos oktatást csinálni :)
még meg is vannak a jegyzeteim
jó kis oldal :K

(#922) lorcsi


lorcsi
veterán

az ablakoknál, melyik árnyékoló felel meg a redőnynek ?

(#923) daninet válasza lorcsi (#922) üzenetére


daninet
veterán

Töltsd be az internorm katalógust, ott szépen össze lehet legózni a dolgokat. Más dolog, ha azzal tervezel nem lesz ember aki kifizeti de a modellen jól mutat :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#924) Cheesy


Cheesy
őstag

Ugyan más témakörben leltem ezeket a gifeket, de egyből beugrott néhány momentum a tervezés terén is :)

Amikor hajnalban veszed észre, hogy elméreteztél valamit a modellen és ez kihat egy csomó más szerkezetre

Amikor megtudod, hogy a határidőt előrehozták és tegnapra kell minden

Amikor végzel a rajzzal, kinyomtatva és átadásra kész

Amikor nem kapsz hiánypótlást az éphatóságtól (kb ennyire valószínűtlen, lletve ekkora tudás elérni :) )

Amikor a megrendelőnek nem tetszik az amivel annyit szenvedtél és áttervezteti

Amikor prezentálsz egy egyedi megoldást élesben, mások előtt

Amikor meggyőzöd a megrendelőt, hogy te vagy a legalkalmasabb a projektre

Amikor (zok)szó nélkül elfogadja a megrendelő a te megoldásodat/tervedet

Amikor könnyű, ám jól támogatott pályázatot írnak ki

Amikor a megrendelő megmutatja ő milyen dizájnra vágyik

Amikor elmész szabadságra, de a többiekre vár a határidős munka

Amikor a főnök valakire munkát akar rásózni

Amikor prémium van kilátásban, ha egy projektet időben befejezel

Amikor megkapod a hiánypótlást

Amikor támpontok nélkül kell tervezned valamit

Amikor a főnök azt mondja, "látod ezért vagyok én a főnök"

Amikor több éjszakázás után végzel a tervvel, elmented, átmásolod a tervfilet pendrivra, felülírva a .pln és .bpn fileokat és rájössz, hogy pendriveon dolgoztál

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#925) copass válasza Cheesy (#924) üzenetére


copass
veterán

:D
nekem alapszabály: pendrive-ra nem dolgozunk!soha!
az oké ha felülírod, user error, de amikor a jó fájl elvesződik azért mert a pendrive egy olcsó phos és fájlintegritás hibákat gyárt, crc. a kingstonok 90%-a ilyen kb. inkább felnyomom vinyóra, az a biztos, majd visszamásolom vagy sync,backup-al.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#926) Cheesy válasza copass (#925) üzenetére


Cheesy
őstag

Egyszer fordult elő velem pár éve, azóta a rendszervinyón, az adatvinyón is megvan az épp aktuális amivel dolgozok és küln figyelek arra, hogy ne legyen semmi megnyitva pendriveról, átmásolom előtte ami kell a gépre :U

www.vakbelmutet.hu

(#927) decens válasza Cheesy (#924) üzenetére


decens
tag

a hörcsögöktől kezdve már szakadtam a röhögéstől. :DDD

:C

(lehet, hogy tengerimalacok, vagy egyéb prémes lófaszkák, nekem mindegy... patkány-patkány és kész.)

(#928) Manitou válasza Cheesy (#924) üzenetére


Manitou
addikt

:D

(#929) daninet válasza Cheesy (#926) üzenetére


daninet
veterán

Mi vettünk egy NAS-t és Raid1-ben tükröz minden adatot. A saját gépén mindenki a napi munkát tartja, nap végén menti a NASra. Kívülről is elérhető, vettünk DNS-t szóval jó cucc, és nagyon jól működő kis rendszer lett, rajzolók is megtanulták, hogy mindent oda kell menteni. Csak emberi hibás adatvesztés volt azóta (felülírás).

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#930) copass válasza daninet (#929) üzenetére


copass
veterán

minek nas? olcsóbb építeni egyet. openmediavault-ot rá oszt csókolom. mondjuk egy jó hw raid vezérlő 150k.
a legjobb megoldás a biztonságos adattárolásra a minél több másolat minél több helyen.
1.egy helyre dolgozik mindenki, szerver(hw raid, raid 5 3-4vinyóból)
2.szerverről reggel,este másolat crc-s(változó adatok keresése,gyorsabb) előzmény mentve 1-2napig
3.hetente másolat külső vinyóra, otthon tárolva
4.felhőbe felnyomva a legfontosabbak

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#931) daninet válasza copass (#930) üzenetére


daninet
veterán

nas kevesebbet fogyaszt és olcsóbb volt mint ezért építeni egy gépet. plusz vannak előnyei, pl ledekkel jelzi mennyire van tele, 10mp-es bekapcsolási idő, ha állítani kell valamit akkor egy hasonló felületen lehet mint a routerek admin felülete, így nem kell hozzá virtuális asztal.
szerintem jó választás :)

talán egy pc adattárnak beállítva annyiban lehet jobb, hogy mehet rá teamwork server

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#932) copass válasza daninet (#931) üzenetére


copass
veterán

inkább divatos mint praktikus, ha vmi elromlik a nas-ban akkor kuka az egész.egy építettben meg gyakorlatilag bármit kicserélhetsz. openmediavault, böngészőben vezérelhető,bővíthető, mocskos sokat tud.
a nasokhoz meg kapsz egy gyári firmware-t aztán kínlódj vele ha vmi nem jó, építettnél egy nem használt gépből fél óra-óra alatt csinálsz egy nas-t.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#933) daninet


daninet
veterán

Mástéma. olcsón megválnánk HP Designjet 70 A2 plotterünktől. Két nyomtatófejet kell kicserélni benne, kb 30k költség, a fekete és kék zsír új, nem nyomtattak vele egyet sem. A fejeknek sem volt baja, csak ugye a tervezett elavulás :U Teli patronokkal adom.
Nyomtat végtelent hengerből is. Gyakorlatilag bármilyen ajánlatot meghallgatok, itt foglalja a helyet és nem használjuk.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#934) daninet


daninet
veterán

Valamit nyomkodtam, és most ha pl alakzatot méretezek át akármelyik eszközzel, csak a referenciavonalat látom ahogy nyújtja, nem látom "valós időben" hogy mozgatja a testet. dettó falak átméretezésénél. De nem jövök rá :F

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#935) Cheesy


Cheesy
őstag

Ugyan nem tudom sajnos daninet mit nyomhatott el, de lenne egy kérdésem:

mióta AC16-ot használok jelentkezett egy furcsa "probléma". Amennyiben vonal/fal/gerenda-(kat) akarok egy vonalhoz/falhoz/gerendához rendezni, valamilyen rejtélyes oknál fogva nem egyenesen folytatja azokat, hanem egy bizonyos szögben (amire eddig nem sikerült rájönnöm, mi alapján vagy mihez képest állapítja meg) elferdíti, de hozzáigazítja az adott határvonalhoz. De nem minden esetben... :F :F

www.vakbelmutet.hu

(#936) copass válasza daninet (#934) üzenetére


copass
veterán

hát ez passz, eddig mutatta? mert mutatnia kellene.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#937) copass válasza Cheesy (#935) üzenetére


copass
veterán

képet mutatnál? nem igazán értem.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#938) daninet válasza copass (#936) üzenetére


daninet
veterán

nem jöttem rá mi okozza, viszont köze van a tervsablonhoz. de minden beállítás passzol :F na mindegy ha lesz egy kis szabad időm újragyártom ugyis időleges már

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#939) lorcsi


lorcsi
veterán

voltam ma egy házban, azt mondja a tulaja hogy a gerendák helyett sínpárokat építettek be (a falak részben tégla -poro 38- tégla..de inkább 50 centis vályog)
én nem láttam erre utaló nyomokat..

statikailag ez lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#940) Manitou válasza lorcsi (#939) üzenetére


Manitou
addikt

Régi ház? Bár ha porotherm 38 ,akkor anyira nem lehet régi.
Régen előferdülhetett :DDD

(#941) lorcsi válasza Manitou (#940) üzenetére


lorcsi
veterán

van régi része is..meg van újabb, állandóan építettek hozzá valamit :W

[ Szerkesztve ]

(#942) copass válasza lorcsi (#939) üzenetére


copass
veterán

simán elképzelhető a síndarab.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#943) daninet válasza lorcsi (#939) üzenetére


daninet
veterán

elképzlhető, a szalacsi féle atombunker is abból van :) viszont statikailag a sínek keresztmetszete nem helyes, korlátozottan szabad csak terhelni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#944) daninet


daninet
veterán

Hol állíthatom át, hogy a tárgyakat alapból mondjuk ne a 3as hanem az 1es vonallal rajzolja? (ugyanez az ajtók esetében is pl.) mert így gyakorlatilag ha nem olyan tollakat használsz amiben az első 3 sor mindenféle fekete színes lesz minden.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#945) copass válasza daninet (#944) üzenetére


copass
veterán

tárold le kedvencként.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#946) Malanrion


Malanrion
tag

hogy tudom az alakzatokat csak oldal laponként festeni? hol kell beálítanom?:)

(#947) copass válasza Malanrion (#946) üzenetére


copass
veterán

gúgli 1 mp
morph tool texturing

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#948) Engineer086


Engineer086
Modder

Sziasztok! Nemrég lettem építészmérnök és csak most találtam meg ezt a topikot :((( :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#949) Manitou válasza Engineer086 (#948) üzenetére


Manitou
addikt

Részvétem :DDD

(#950) lorcsi válasza Engineer086 (#948) üzenetére


lorcsi
veterán

duplán részvét..gonodlom a debreceni műszakin.. :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.