Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) nagyt0m válasza copass (#850) üzenetére


nagyt0m
tag

:R köszönöm.

(#852) Zoktondi válasza Cheesy (#843) üzenetére


Zoktondi
csendes tag

Sikerült !
Ez fantasztikus. Köszönöm minden fórumozónak a segítségét, türelmét. Külön köszönet Cheesy-nek a videóért, enélkül nem derült volna ki, hogy nekem a bal oldali eszköztárban hiányzik két fontos funkció, a "vonal" és az "ív / kör".
Gyárilag az ( ablak - eszközsorok - eszköztár eszközök ) helyről volt kirakva az eszköztár
A valóságban pedig az ( ablak - paletták - eszköztár ) útvonal a nyerő. Ezt mint kezdő jól beszoptam de ezekután biztos vagyok benne, hogy pár ilyen sunyiság még ott lapul valahol.

Corel Draw-ban azért jóval egyszerűbb a helyzet, miután nyitottam egy új dokumentumot:
1. baloldali eszköztáron katt a sokszög ikonra (alapból a helyén van)
2. egérrel rajzolok egy kört
3. fent a sokszög melletti kis ablakba beírom hogy hány szögű legyen (jelen esetben 24)
4. enter

(#853) Cheesy válasza Zoktondi (#852) üzenetére


Cheesy
őstag

Szívesen. :)
Én ArchiCAD v9 óta megszokott munkakörnyezeti beállításokkal dolgozok, ha akarsz változtatni rajta, akkor Munkakörnyezeti beállításokban keresgélj.

www.vakbelmutet.hu

(#854) copass válasza Zoktondi (#852) üzenetére


copass
veterán

érdemes minden verzióváltáskor a gyári beállításokat az előző verzió mintájára beállítani. gyorsbillentyűt azt lehet importálni, de a menüket,palettákat érdemes kézzel beállítani, mert ha berántod az előző profilt, akkor az újdonságokat azt szépen kihagyja belőle.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#855) nagyt0m válasza copass (#854) üzenetére


nagyt0m
tag

jaja, futottam már ebbe a hibába én is, és mikor véletlen az eredetit betöltöttem kész kánaán fogadott :)

(#856) lorcsi


lorcsi
veterán

miylen formátumba szoktátok lementeni a rajzokat ?

(#857) nagyt0m válasza lorcsi (#856) üzenetére


nagyt0m
tag

Ha "jogszabályhűek" szeretnénk lenni és engedélyezésre használni amit csinálunk akkor PDF/A formátumba.
Ha csak magadnak akkor mindegy, pdf, dwg, pla, jpg, png szabadon választható. De a pdf a legjobb talán a pla után.

(#858) copass válasza nagyt0m (#857) üzenetére


copass
veterán

mivel mentesz PDF/A-t?
archicad nem tudja, majd ac17 fogja.
bullzip tudja egyedül amit találtam,de azt csak nyomtatásban lehet, de hát az meg kuli meló nagyon, beállítani tervlapsablononként hogy milyen méret,stbstb.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#859) lorcsi válasza nagyt0m (#857) üzenetére


lorcsi
veterán

pln-be szoktam
ac15-ben ez az első a menthető listában
nagyon másabb mint a pla ?

(#860) copass válasza lorcsi (#859) üzenetére


copass
veterán

pln az alap mentési formátuma az archicadnek
pla - archív, ebben bele tudsz pakolni mindent, tárgyakat,texturákat,stbstb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#861) Cheesy válasza lorcsi (#856) üzenetére


Cheesy
őstag

Saját magamnak későbbi szerkesztésre: .pln (.pla-t csak akkor használok, ha "elrakom végleg az utókornak", azaz már nem lesz szükség a tervre, vagy át kell küldeni valakinek.

Nyomtatás: .pdf (emlékszem mekkorát néztem anno, hogy amíg én ilyen DoPdf, NovaPDF, stb pdf-nyomtatókkal szarakodtam, az AC tud alapból "Mentés másként..." opcióval .pdf-et. :) )

Aztán meg ugye itt van a legújabb agymenés: digitálisan kell beszolgáltatni a terveket ezután az éphatóság részére. Azt nem tudom pontosan, hogy ez csak egy lehetőség lenne, úgy tudom kötelező talán február 1-től.
Most fejeztem be egy tervet, majd jelzik, ha kell nekik hiánypótlásban :) Remélem ide is elég lesz a pdf.

www.vakbelmutet.hu

(#862) lorcsi válasza Cheesy (#861) üzenetére


lorcsi
veterán

okés, akkor minden frankó :)
dettó én is így csinálom, magamnak marad a .pln és amit elküldök az meg a pdf

TX 4 all :)

(#863) nagyt0m válasza copass (#858) üzenetére


nagyt0m
tag

Meg a pdf creator/architect is tudja. Igazából nem találtam a pdf-fájlban olyan infót ahol megmondaná, hogy ő most milyen fajta pdf is. A pdf/a-ból is van 3 féle :). Nem magamtól vagyok ilyen okos :DDD Graphisoft oladlán van róla infó.
Igen az a baj, hogy szívni kell vele mikor pdf-be archiválsz. Az AC15/16 jelenlegije elméletileg minden olyat tud mint amit a pdf/a1 vagy talán még az /a2-t is. Csak lehet,hogy nincs hitelesítve.
Jó ez az új móka az "engedélyt pdf-ben beadom" csak még nem tudják mindenhol hogy mit hogyan.
Ha kézzel megrajzolom és beszkennelem az is jó egyébként :)

(#864) copass válasza Cheesy (#861) üzenetére


copass
veterán

ac10-ig adták hozzá az amiyuni pdf nyomtatót, sokáig használtam.
én is néztem hogy mentésmásként bekerült a pdf, de már nem mondom meg melyik verziótól, asszem ac11.mert akkor nem adták már hozzá az amiyuni-t.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#865) nagyt0m válasza copass (#864) üzenetére


nagyt0m
tag

most pdf redirect-et használok nagyon jó minőségben tud tömöríteni, a 20-30 megás lapokat pár megára össze tudja tömöríteni, minőséget is jól lehet benne állítani, és van ingyenes változata ami nem írja tele a lap szélét.

(#866) Hunattila


Hunattila
tag

Sziasztok!

Vénségemre elment az eszem. ArchiCAD 16-ra adtam a fejemet. Sok tutoriálon keresztül rágtam magamat és viszonylag jól haladok. Nagyon meg kell szoknom a számítógépes tervezést és úgy nem fogom soha elsajátítani, mint a mai ifjú titánok. No meg a szlenget is gyakorolnom kell. Viszont most a látványtervezésnél fennakadtam. Szeretném a tervemet a helyszínen készített fotóba belehelyezni, de erre az AC súgó alkalmatlan és igazán okosítást sem találtam hozzá. Kérem, ha valakik tudnak ilyen okosításokat szívesen venném segítségeteket! Előre is köszönöm! :W

(#867) copass válasza nagyt0m (#863) üzenetére


copass
veterán

igen, ez érdekes hogy a szkennelt az hogy lehet jó.
szerintem ez levan ám tojva nagyívben hogy most milyen pdf-et kap, csak legyen!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#868) daninet válasza Hunattila (#866) üzenetére


daninet
veterán

nem fog archicad-el sikerülni.
Ezt úgy kell csinálni, hogy artlantisba át kell vinni a modellt, teljes textúrázás, majd ott háttérnek beállítani a fotót és beforgatni a képre az épületet. (figyelni kell, hogy a focal length ugyanannyi legyen mint a fényképezőé volt ami készítette a képet)
utána ha már beleillik az épület le kell renderelni, de fehér, vagy valami nagyon élénk színű háttérrel, ami megkönnyíti a körbevágását.
Utána átviszem photoshopba, körbevágom varázspálcával, majd beillesztem a képbe, és ez utánkezdődik a pepecs, letörölgetni az elfedett részeket, ha borús vagy napos volt az idő a ház színeit állítgatni stb. stb.

nagyt0m: ez az ETDR rendszer szerintem tök jó, működni is fog egyszer :D a gond az, hogy semelyik másik hatóság nem használja, ugyanúgy nyomtatni kell pl a tűzoltónak, Atiköfének (ez a régiós, nemtom nálatok hogy hívják stb.)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#869) Cheesy válasza daninet (#868) üzenetére


Cheesy
őstag

ETDR-el kapcsolatban, konkrétan az ügyfélkapus rendszerük sem működik még, holott már így kéne beadni :)) Agyarország én így szeretlek. :DD

www.vakbelmutet.hu

(#870) copass válasza Cheesy (#869) üzenetére


copass
veterán

egyelőre pont nem a pdf a leggyengébb láncszem a rendszerben, nem hinném hogy ezt valaha is ellenőrizni tudja, megtudom nyitni? meg. akkó jó. :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#871) nagyt0m válasza daninet (#868) üzenetére


nagyt0m
tag

Nagyon örülök a rendszernek minden negatív felhang nélkül, mert elméletileg nagyon felgyorsítaná az eljárás menetét, hiánypótlás kell? megjön az emil (!) még aznap feltöltöm amit kell, nem kell postázgani, bevinni, egyből megérkezik a rendszerbe. Csak szegény ügyintézők a 19-22" monitor előtt kell, hogy vizslassák a terveket és értékeljék azokat. Egy családiház esetén még oké, de egy pár ezer m2-es épületegyüttesnél már elég kényelmetlen tud lenni.

copass:
igazából annyi szerintem csak a lényege, hogy a betűtípust is vigye magával a PDF fájl, ne legyen olyan, hogy krix krax-ok legyenek a beadott pdf-en.

[ Szerkesztve ]

(#872) nagyt0m válasza copass (#870) üzenetére


nagyt0m
tag

..

[ Szerkesztve ]

(#873) Hunattila válasza Cheesy (#869) üzenetére


Hunattila
tag

Köszönöm a választ. Ez így nagyon pepecselősnek tűnik, és még másik két programmal seggelhet az emberke. DE az ért neki gyürkőzöm.

Az ÉTDR-rel kapcsolatban. Már legalább 20 éve - mióta a számítástechnika betette a lábát mindennapi életünkbe - hogy valami ilyesmi kellene. Tehát ez jó dolog lesz. Ami baj, hogy megint a kordé után fut a csacsi, jó hazai szokás szerint. A németeknél ilyesmi már nagyon régóta működik. Persze ez akkor lenne az igazi, ha oda-vissza működne. Megtörténik a véleményezés, ha kifogás van ráfirkant az eléadó, aztán lehet gyors módosítani és hurrá lehet kivitelezni. Most gyanítom, hogy a jó öreg lassú járatú malom eset fog ismételten fennforogni.
Üdv! :W

(#874) lorcsi válasza nagyt0m (#871) üzenetére


lorcsi
veterán

mekkora monitor lenne az ideális?
24-26-27 ?

(#875) nagyt0m válasza lorcsi (#874) üzenetére


nagyt0m
tag

Amire ki lehet hajtogatni egy 1600x910es tervlapot :DDD

(#876) copass válasza Hunattila (#873) üzenetére


copass
veterán

ha már szóba jöttek a németek, nagyon jó barátom nemecsekezik már egy éve, útálja is, minden 2d-ben van, elég dúrva.
de viszont az dúrva hogy ha vmi változás van, akkor fék, mindenkinek elküldik és majd ha rábólint mindnki hogy okígymegígy akkor van átdolgozva.
na ez nem lesz itthon nagyon sokáig.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#877) daninet válasza Hunattila (#873) üzenetére


daninet
veterán

Elvileg ilyen szintű digitális tervkezelés európában is egyedi, legalábbis a legutóbbi etdr előadáson ezt mondták. Én erre abból következtetek, hogy máshol is van, de nem biztos, hogy minden beadható elektronikusan, vagy nem csak elektronikusan adható be.
Meg ugye ennek az etdr-nek az előnye, hogy mindenkinek adható egy korlátozott fiók, és ha kap hozzáférést, akkor az ügyfél is nézheti a friss terveket nem csak a hatóság.
Ki kell forrja magát.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#878) nagyt0m válasza Hunattila (#866) üzenetére


nagyt0m
tag

Elméletileg, az AC be tud forgatni kamerát abba az állásba ahonnan a kép készült. Az alaprajzra le kell rakni a fotót, és 4 pontot - 2-2 egymás felettit meg kell neki adni az alaprajzon, meg a képen, és .... beforgatja a kamerát. Na ez az ami nekem még soha az életben nem sikerült :DDD lehet, hogy tök béna vagyok hozzá, de még nem találkoztam olyannal akinek ez sikerült volna.

(#879) Hunattila válasza nagyt0m (#878) üzenetére


Hunattila
tag

Ez érdekes lehet. Viszont, ha elméletben megvagy, akkor mi hibázik a gyakorlatban? Pedig az AC-ban utalnak ilyesmire, de a könyvben egyszerűen követhetetlen, hogy milyen vezérszavakkal tud az emberke odapályázni, ahol talán valamit le is írnak erről.
Üdv! :W

(#880) nagyt0m válasza Hunattila (#879) üzenetére


nagyt0m
tag

Az a hiba, hogy amit beforgat az egy teljesen más nézőpont :)

(#881) daninet


daninet
veterán

dupla

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#882) daninet


daninet
veterán

Adott két kitöltés. Összeérnek, akár át is fedik egymást. Egyesíteni szeretném őket, mert nincs kedvem újra kirajzolni az egyik bonyolultat. Azon kívül, hogy az egyikhez varázspálcával hozzáadom a másik területét, majd amazt kitörlöm alóla, van-e valami parancs kitöltések egyesítésére?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#883) decens válasza daninet (#882) üzenetére


decens
tag

van.

szerkesztés - átalakítás - kitöltések egységesítése.

asszem ac14-től elérhető. de lehet, hogy nem.

(#884) daninet válasza decens (#883) üzenetére


daninet
veterán

szuper. kösz :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#885) daninet


daninet
veterán

Van egy íves testem alakzatból. Az alaprajzon rárajzoltam egy ilyen akármi alakot vonalból, ílyenre kellene levágnom (tehát mint egy íves falevél). Hogyan?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#886) Cheesy válasza daninet (#885) üzenetére


Cheesy
őstag

Lehet, hogy nem látom át teljesen, melyk eszközzel csináltad, de én először varázspálca (space) eszközzel próbálnám úgy, hogy kijelölöm az alakzatot alaprajzon, majd ha aktív a "kivonás" lehetőség, és a görbékkel bezárt területen kívülre, de az alakzatra böknék...

www.vakbelmutet.hu

(#887) daninet válasza Cheesy (#886) üzenetére


daninet
veterán

alakzatnál nincs kivonás

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#888) Cheesy válasza daninet (#887) üzenetére


Cheesy
őstag

Akkor szilárdtest művelet jöhet még szóba talán.
Csinálsz talaj/födém eszközzel egy alakzatot a kérdéses területre (varázspálcával 2 katt) úgy, hogy térben teljesen keresztezze az alakzatodat.
Majd szerkesztés... szilárdtest műveletek... és a közös részt választod (nincs most előttem AC, lehet, hogy rosszul írom a parancsok nevét). Utána rejtett fóliára teszed a födémet/talajt (ha törlöd akkor elvileg visszaáll az eredeti állapot, de lehet rosszul emlékszek).
Próba-szerencse :)

Legutóbb akkor használtam szilárdtest műveletet, mikor homlokzatra raktam függőleges deszkázást egy hétvégi háznál és kapott egy kör alakú ablakot, ott egy henger tárggyal játszottam el ugyanezt azzal a különbséggel, hogy ott a "különbözetet" tartottam meg.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#889) copass válasza daninet (#885) üzenetére


copass
veterán

a valósághoz hasonló levelet akarsz vagy csak a kontúrja legyen olyan? síkba lesz vagy el is akarod forgatni térben? legegyszerűbb mód tetőböl megcsinálni, majd átalakítani alakzattá így tudom majd forgatgatni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#890) daninet válasza Cheesy (#888) üzenetére


daninet
veterán

értem mire gondolsz :K

copass: hát, jó lett volna minél élethűbbre, de elég körülményes, lehet megrajzolom max-ban és visszahozom cad-be

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#891) copass válasza daninet (#890) üzenetére


copass
veterán

blender levél
blenderben percek alatt meglehet csinálni egy aránylag egyszerű lowpoly levelet.
de ac16ban se bonyi annyira, az alakzat eszköz végül is egy lowpoly tool.
de a ac15ben a héj eszközzel is meglehet oldani.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#892) lorcsi


lorcsi
veterán

van egy archi alaprajzom amit tervlapra szeretnék rátenni,
a rajzot sikerült rátennem az A!-es lapra, viszont van egy csomó kihasználatlan területem
hogy lehet azt megoldani, hogy a rajz nagyobb területet foglaljon el ?
széthúzni lentre és jobbra (persze a méret arányokat megtartva) és a területeket maximálisan kihasználva ?

[ Szerkesztve ]

(#893) daninet válasza lorcsi (#892) üzenetére


daninet
veterán

Ugye nem ctrl+v-vel szúrtad be, hanem terv elhelyezése tervlapon opcióval? :U :)
igazítsd középre, tegyél címet nagy betűkkel, méretaránnyal felülre, északjel.
parapet magasságok, nincs az ablakoknak kávája (belül könyöklő), bejárat jelölése nyíllal, ajtóknak rajzolj küszöböt, el nem mozdítható berendezések (pl beépített szekrény, konyhapult)
ha nincs emelet, akkor a tető gerincét szaggatott vonallal jelöljük.
bocs, hogy így írom a hiányosságokat, de tudd, hogy ezeket nem hagyjuk le :) illetve a rajz is műszakiasabb lesz, nem fog zavarni, hogy körülötte nincs semmi.
Esetleg írhatsz oda egy helyiséglistát de nem muszáj ha van helyiségpecsét
Méretvonalakat ennyire ne húzd szét, felesleges, csak azért, hogy töltse a papírt.
Illetve a színeket próbáld hanyagolni. Ha tervezel majd valamit, elviszi a kőműves lefénymásolni nem fogja színesre kérni, és nem lesz értelmezhető a terved, ha pl narancssárga vonallal különböztettél meg valamit

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#894) copass válasza lorcsi (#892) üzenetére


copass
veterán

nemsokmindenvanrajta!:D
minima ennyi infó kell egy engtervre!
ablak tengely, szél,főfal, belső falak, szintmagasság, szaniter, feliratok vb pillér,kazán,stbstb.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#895) lorcsi válasza daninet (#893) üzenetére


lorcsi
veterán

Tx a helpet :)

ez még nincs teljesen kész..éppen csak vázlatosan..gyakorolni szeretném ajta a tervlapozást
és akiknek csinálom nem kértek nagy részletességű méretezést (helyszín felmérési rajzok)
viszont mos már értem miket lehetne pluszban :)
TX :R

a ctrl+v esetén és a terv elhelyezési módszerrel is kb. ugyanúgy tette be a A4-re a rajzot :(
amikor megjelenik a kocka és a 4 irányú jel...akkor mit kellene kattintanom?

mert csak leteszem és leteszi a rajzot, de innen még széthúzható ?

[ Szerkesztve ]

(#896) daninet válasza lorcsi (#895) üzenetére


daninet
veterán

ha terv elhelyezése a tervlapon funkcióval teszed a rajzot a tervlapra, akkor lesz egy átméretezhető kerete (mint amikor nyitott rajzba szúrsz be dwg fájlt). Szóval akár több dolog is lehet a szinteden, de simán a rajzkeretet a tervlapon átméretezed és csak az a rész kerül rá. Illetve szabadon mozgathatod. széthúzni nem lehet, ez azt jeleníti meg ami a munkalapon van, se többet se kevesebbet. A méretarány és a tollkészlet változtatható.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#897) Cheesy válasza copass (#894) üzenetére


Cheesy
őstag

Hol az észak-jeled? :)

lorcsi:

Lehet rosszul látom a screenshotodon, de a tervlap sablon aktív, felteszem tévedésből rajzoltad rá?

1. katt kettőt a "Tervlap 01"-re, hogy az legyen az aktív. (Amikor tervlapra raksz valamit, mindig a legutoljára megnyitott tervlap az aktív, oda helyezheted el, de ez most nem érdekes, mert csak egy alaprajzot helyezel el.)
2. [F2] Menj vissza alaprajzi nézetre, jobb egér katt és "Rajz elhelyezése tervlapon". (Figyelj, hogy mindig azt rakod le tervlapra ami a képernyődön látszik! Így ha ránagyítottál, vagy nincs a képernyőn az alaprajzod, akkor az rakod le, semmi gond, a tartalma a tervlapra lehelyezett rajz-területnek pannolható.)
3. Miután leraktad tervlapra, kijelölöd a lerakott rajzot és tulajdonságok... Itt megtalálod azt a lehetőséget is, hogy az eredeti (szerkesztett) aránytól eltérőt állíts be.

Ha nem megy, csinálok videot, a múltkori mintájára, fasza ez a Camtasia :)

www.vakbelmutet.hu

(#898) daninet


daninet
veterán

Apropó, hamár északjel, jófiú vagyok, és megosztom a kollégákkal az északjel gyűjteményem, amit hosszú idő alatt gugliztam össze (20 perc) :P Van kb 100 darab benne.
[link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#899) Cheesy válasza daninet (#898) üzenetére


Cheesy
őstag

Egész jók :)

Anno én is rajzolgattam, sőt mivel nem találtam kiszerkesztettem az iránytűt :)
Viszont egy ideje már az északjel tárgyat használom, egyszerűbb.

Látom épszerk II anyag van fent az oldaladon :) Nem töröltem ki a digitális formában meglévő fősulis cuccaimat, dédelgetek egy gondolatot, hogy egy portált hozzak létre a jegyzeteimnek...

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#900) lorcsi válasza Cheesy (#897) üzenetére


lorcsi
veterán

Köszi

egy másikat alakítgattam kicsit és meglett a rajzlapos kijelölési mód is, azt hiszem ez már jobb lett

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.