Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16451) sirály12 válasza #52815360 (#16448) üzenetére


sirály12
őstag

Folyatatják a rozen maident? Na végre! Szerettem.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#16452) rudymester


rudymester
senior tag

Anohana befejezve, röviden a véleményem. A sztorit nem ismertetem, AA-on fent van. Szóval 2 év anime kihagyás után ez keltette fel az érdeklődésemet, főleg a legutóbbi Mondoban olvasott cikk miatt. Szeretem a romantikus slice of life történeteket, a rajzolás is kellemesnek tűnt és az első rész után máris megvolt a régi érzés, hogy nagyon várom már a következő részt (pontosabban: mikor lesz erre megint időm). Kicsit lassan épül fel az egész, de a legvége igazi katarzis volt számomra, leszámítva az utolsó epizód közepét, az kicsit már túl giccses volt, de az utolsó 5-6 perc torokszorító, de mégis pozitív volt.

Következőnek valami sokkal könnyebbet néztem ki: Queen's Blade. Megnézem az első 12 részt, majd meglátom, érdemes-e folytatni.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#16453) #59620352 válasza rudymester (#16452) üzenetére


#59620352
törölt tag

A Queen Blade az tuti gagyi, mindenhol csak fikázzák, alacsony pontja is van, sok gagyi ecchi halom lehet benne. A Mondo-ban sem minden szent írás :D Mondjuk a cicikkel semmi bajom, de inkább vmi izgalmasat nézz :D (pl: Madoka, Kaiji, Mirai Nikki)

[ Szerkesztve ]

(#16454) #52815360 válasza #59620352 (#16453) üzenetére


#52815360
törölt tag

Na ezzel eléggé mellé lőttél :DD

(#16455) Tirexi válasza #59620352 (#16453) üzenetére


Tirexi
addikt

"A Queen Blade az tuti gagyi"

Közel sem gagyi. Én végignéztem az egészet és csak pozitív véleményem van róla.
Én a saját szememnek szoktam hinni nem annak amit írnak a weboldalakon. Sok olyan animére írták már, hogy ratyi amire én azt mondom, hogy 10-ből 9 pontot ért el nálam.

(#16456) Synthwave válasza #52815360 (#16454) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem is elég gyenge.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#16457) Archanon válasza #52815360 (#16454) üzenetére


Archanon
őstag

Hiába, mások az igények. :P
Én se fogom megnézni, ez szinte biztos. Amik ennyire naaagyon durván le vannak pontozva, ráadásul "ecchi", na azoktól mentsen meg az ég, nyilván nem véletlen a dolog. :U Mellesleg az a néhány bemutató kép is meglehetősen távol áll az ízlésvilágomtól. Félreértés ne essék, egyszerűen csak szánalmasnak tartom; a sok csorgó nyálú japán "otaku", az nézzen ilyeneket.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#16458) #52815360 válasza Archanon (#16457) üzenetére


#52815360
törölt tag

YnS is le van pontozva, mégsem rossz. Ezért sem nézem soha a pontozást, nem lehet hinni a csordaszellemnek :D

(#16459) #59620352 válasza #52815360 (#16458) üzenetére


#59620352
törölt tag

Matematika -->
nagyobb pont = nagyobb esély hogy nem fost nézek = érdemesebb megnézni = jobban fogok szórakozni valószínűleg!

(#16460) Crystalheart válasza #52815360 (#16458) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jó, csak hát a YnS-nál tudjuk, miért pontozták le, de ilyen sorozatból kevés van... Bár igazság szerint a pontozás sok esetben elég irreleváns, mégis ad némi támpontot.

[ Szerkesztve ]

(#16461) #52815360 válasza #59620352 (#16459) üzenetére


#52815360
törölt tag

Matematika - 10 milliárd légy sem tévedhet :DD :))

(#16462) #59620352 válasza #52815360 (#16461) üzenetére


#59620352
törölt tag

nem értem, ez most azt jelenti hogy mind megtalálja a sz@rt? :DD

(#16463) Crystalheart válasza #59620352 (#16462) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ne mond, hogy nem ismered ezt a közhelyt. :D

[ Szerkesztve ]

(#16464) #52815360 válasza #59620352 (#16462) üzenetére


#52815360
törölt tag

Nem egészen igy szól a mondás :DD

(#16465) Totheground


Totheground
addikt

Lefordítom: sokan vannak, akik szerint a big 3 (Naruto, Blics, Wan piss) jó.

Helyes megoldás: nem az.

Következtetés: a pontoknak/review-oknak semmi értelme, messze kerülni kell mindet, és belenézni a dolgokba, SAJÁT, prekoncepciómentes véleményt formálni.

QED

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#16466) #59620352 válasza Totheground (#16465) üzenetére


#59620352
törölt tag

sejtettem hogy vmi ilyesmit jelenthet xd
Am a Naruto-t te megnézted? Mert marha izgalmas, a Bleach is jó de nem annyira a One pieceről nem tok nyilatkoni :D De akik kinőtt a shounenből annak nyilván nem jó :D

(#16467) bandiras2


bandiras2
senior tag

http://www.youtube.com/watch?v=NnigpyCYHOc&hl=en

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#16468) #52815360 válasza #59620352 (#16466) üzenetére


#52815360
törölt tag

Izgalmas... lenne, ha narutóban nem bújna elő valakiből minden 50. részben orochimaru, meg térne mindenki vissza múmiaként/klónként, újabban meg már a csillagharcos módszerek kezdenek feltűnni : nem baj ha legyőztök, úgyis visszajövök 2x erősebben és még fényesebben is ragyogok. Bleach meg no komment, szegény srácban már lassan a fél univerzum létformája találkozik, arról nem is beszélve hogy minden csata után elfelejti a tudását. De kárpótolja a nézőket érte a többi mellékszereplő, akik egyik fejezetben meghalnak, 3 fejezet múlva feltámadnak, de lehet majd meghalnak megint, vagy sem, attól függően aznap hogy aludt a manga irója. A 3.ban meg már 13 éve keresik a kincset, ennyi idő alatt edények elmosásából is milliárdosok lehettek volna.

(#16469) Totheground válasza #59620352 (#16466) üzenetére


Totheground
addikt

"Mert marha izgalmas"

Majd kinövöd. ;]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#16470) jahrn válasza #52815360 (#16468) üzenetére


jahrn
senior tag

:C

Ami meg a pontozast illeti. Az endless/brainless shounen harmast kb csak az nezi es pontozza akinek tetszik, ezert kaptak magas pontszamot. Mig az egy/ket cour anime-kat sokan vegignezik, aztan pontozzak izlesuk szerint.
Nemileg arnyalja a kepet egyeb behatas is, pl Kokoro Connect-et sokan lepontoztak a SL kamu allas balhe miatt, pedig az anime ettol meg jo - legalabbis szerintem - es pontozasnal ezt kellene figyelembe venni.

(#16471) Nova96 válasza jahrn (#16470) üzenetére


Nova96
őstag

Én ma kezdem a Kokorot végre lett felirat, igaz még lesz négy rész decemberbe vagy mikor.
Remélem, van annyira jó mint amire számítok.

Már csak a Hyouka-hoz kéne. :D Na nem türelmetlenkedek.

(#16472) jahrn válasza Nova96 (#16471) üzenetére


jahrn
senior tag

A +4 reszbol 2-t leadtak a heten egy rendezvenyen, es rebesgettek valamit netes terjesztesrol. De ha a BD-re kell varni h megnezhessuk ezeket akkor marcius-aprilis-nal hamarabb nem lesznek...

(#16473) Nova96 válasza jahrn (#16472) üzenetére


Nova96
őstag

Hát, nem tudom. A winter chartba benne van a Kokoro OVA, szerintem az ezt takarja, de lehet, hogy már az újabban nincs már benne.

Na még 3 perc és mehet a Kokoro. :DDD
Utána, YnS->Mirai->Madoka->Steins G>Kanon
Szóval most a nagyon jó animéknek neki megyek. Igaz, a hétvégén max. Kokoro+YnS fog lemenni. :O

(#16474) #52815360 válasza Nova96 (#16473) üzenetére


#52815360
törölt tag

Anidb naptárban én nem látom, chartok meg már régen aktualitásukat vesztették, sőt nem is volt nekik, mert amikor készültek, akkor még szinte csak pletyka szint volt minden infó.

(#16475) Nova96 válasza #52815360 (#16474) üzenetére


Nova96
őstag

Na mind1... akkor br megjelenés lesz...

Ö.. egyet mondhatok Kokorot aki még nem kezdte el nézni. Nézze, olyan egyedi hangulata van és olyan egyedi történet. Nálam jelenleg (6.rész) top első gyanús.

(#16476) #59620352 válasza #52815360 (#16468) üzenetére


#59620352
törölt tag

"A 3.ban meg már 13 éve keresik a kincset, ennyi idő alatt edények elmosásából is milliárdosok lehettek volna.'"
XDDDDDDDDDD

am igazad van, majd kinövöm :) Csoporttársaim szerint nevelésre szorulok emg iylenek, éretlennek tartanak szal nem tok egyet sem felszedni :( maradnak a kislányok...

(#16477) Crystalheart válasza jahrn (#16470) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A Narutonak, mondjuk úgy, vannak jobb pillanatai. Kár, hogy annyi minden van a jobb pillanatok közt. :D

(#16478) Nova96 válasza Nova96 (#16475) üzenetére


Nova96
őstag

Na be is fejeztem. Röviden tömören:
Nem láttad?
Nézzed!
:K
Majd a többivel együtt írok róla.

(#16479) Nova96


Nova96
őstag

Valakinek nincs Madoka br magyar felirata? Ha van, elküldhetné pm-be. :R

(#16480) Synthwave válasza Nova96 (#16479) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

[link]

;)

:DD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#16481) Ijk válasza Synthwave (#16480) üzenetére


Ijk
nagyúr

Te 16 évesen ilyen jól voltál már angolból?
Persze valóban úgy tanul meg ha megerőlteti magát és angol felirattal nézi, de érdemes lenne valami könnyebb nyelvezetűekkel kezdeni, pl. Amagami SS. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#16482) Totheground válasza Ijk (#16481) üzenetére


Totheground
addikt

Én speciel 6 éves korom óta "tanulom". 16 évesen tettem le a felsőfokút, gond nélkül. :P

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#16483) Nova96 válasza Synthwave (#16480) üzenetére


Nova96
őstag

Ezt már leírtam...na mind1
németből akarok jövőre közép fokút utána jöhet az angol. És ezt neked is írom Totheground.
:)

S.G érdekes egy biztos sokkal megnyerőbb mint a Chaos Head és a főszereplő se piskóta. :DDD Eddig eteti magát. (6.rész). Lesz itt bőven, dolog még.

(#16484) #52815360


#52815360
törölt tag

Akkor meg is oldottuk a problémát, vannak itt német csapatok is

http://fan-sub.de/

[ Szerkesztve ]

(#16485) Crystalheart válasza Totheground (#16482) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jó neked, nekem 24 évesen még középfokúm sincs. :D (Be kellene már szerezni azt a felsőfokút... De hát nem két fillér, és még arra is van esély, hogy elbukom, akkor meg ablakon kidobott pénz, nem bocsátanám meg magamnak.)

[ Szerkesztve ]

(#16486) F34R válasza Crystalheart (#16485) üzenetére


F34R
nagyúr

haggyad mar csak vetiteni akar ;]

(#16483) Nova96

Ocsem nem kell eroltetni az angolt akkor , pl itt is vannak ilyen releasek es meg a felirat leszedessel sem kell szenvedned [link]

es ez szinte minden anime-nel megvan.

(#16487) Crystalheart válasza F34R (#16486) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Biztos? Évfolyamtársainknak, egy komplett osztálynak 18 évesen már egy középfokú meg egy felsőfokú nyelvvizsgája volt... Mindig irigyeltem azokat, akiknek jó nyelvérzékük van. Nekem csak jó kiejtésem van, de idegennyelv-érzékem az nem sok adatott hozzá. :P

[ Szerkesztve ]

(#16488) rudymester


rudymester
senior tag

Queen's Blade vicces így egy rész után. Savat lövellő cickók betették a kaput, de azért az első 12 részes évadot megnézem. Nem akarok most komolykodni, ez pont megfelel az igényeimnek.

A sok részes animékhez hozzászólva: Bleachet kb 140 részig néztem, ott már kicsit unalmas volt, Naruto mangában jó, animében kerülöm. Igazából egy a bajom ezekkel: nincs rájuk időm. Majd egyszer talán megnéztem őket, de most nincs erőm ilyen hosszú sztoriknak. Kenshin tervbe van véve, de ott is 96 részen kellene átverekednem magam, az akár fél év is lehet. :(

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#16489) Nova96 válasza rudymester (#16488) üzenetére


Nova96
őstag

Miért pont Q.B :( , van ezerrel jobb ecchi animék....na mind1. Én konkrétan agy*aszt kaptam tőle....de kinek mi.

F34R
Majd meglátom, hogy fog menni, de azért nem akartam a Madoka-t németül nézni mert szerintem jóval nehezebb lesz a fogalmazása így meg-meg kellesz állni. Amit nem szeretnék....első részt megnézzem németül ha sokszor meg kell állni, hagyom mert nincs elég időm arra megálljak néha és rendesen lefordítsam magamba.
Ezért is kértem magyar feliratot az csak olvasni kell, nem kell külön fordítani.

[ Szerkesztve ]

(#16490) Totheground válasza F34R (#16486) üzenetére


Totheground
addikt

Pedig nem. ;]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#16491) Synthwave válasza Ijk (#16481) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Aha. Akkor már 10 éve volt közöm a nyelvhez. Ez volt 11 évvel ezelőtt.
Abban az időben baromi kényelmes netes szótáram sem volt - előtte meg pláne. Jó öreg kézi középszótárak, manuális keresés. Anno a Fallout 1-2, Baldur's Gate-ek, miegyebek végigjátszása is sokat dobott. Meg már akkoriban is utáltam a magyarított software-eket, úgy un block.
Persze én úgy voltam vele, hogy ha valami érdekel, annak utánanézek. A "küzdés" meg a "majd, majd ha" sehová nem vezet. Ez csak lustaság és kifogás, pedig igények, azok vannak. :U

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#16492) #52815360 válasza Nova96 (#16489) üzenetére


#52815360
törölt tag

Akkor adok egy képnyi feliratot :DD

madoka

[ Szerkesztve ]

(#16493) Nova96 válasza #52815360 (#16492) üzenetére


Nova96
őstag

Köszi. :R

:O

Addig legalább nézzem a S.G-t érdekel mit lesz ebből.

[ Szerkesztve ]

(#16494) Crystalheart válasza Synthwave (#16491) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egyszer angolosként, a PS1 hőskorában, szótárazva végigtoltam egy német nyelven beszerzett (manga-style) szerepjátékot, amiben rengeteg szöveg volt, talán már itt is említettem. :DDD Hát ma már azt hiszem, nem volnék rá képes, meg ilyenkor már az ember nem a játékért él. Pedig fél nap mást sem csinálok, mint "utánanézek a dolgoknak"... Ha valamit csak mondjuk németül lehetne elérni, inkább meg sem nézném.

(Várjál, 16 évesen hogyan volt 10 éve közöd az angolhoz? Nekünk 3. osztályban volt az első angolszakkör a suliban, és 4. osztályban kezdődött a rendes. 3. osztályban meg 9 éves voltam. )

[ Szerkesztve ]

(#16495) Synthwave válasza Crystalheart (#16494) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nekem 1. osztályban, akkor meg 6 éves voltam.
Lehetett volna 1 évvel korábban is, csak szülői döntésre nem így lett - pedig hosszabb távon nem kizárt, hogy jobban jártam volna.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#16496) spanyoll válasza #52815360 (#16468) üzenetére


spanyoll
addikt

Ezzel csak annyiban veszekednék (mint dilettáns), hogy a Naruto azért jó számomra és nem olyan mint amilyennek elmondtad, mert Kishi elég jól összedobja a manga részét az egésznek, főleg ahol most tart...
Ha egyszerre rágod magad végig a Shippuuden animén pl, akkor meglátod, hogy mennyire jó tanítások vannak benne.
A fillerek igaz kicsit idegesítőek néha, bár ahogy én észrevettem, az utóbbi időben sokkal több értelmes story van a fillerekben is.
De mindezt úgy vegyétek tőlem, hogy nem olvasok mellette másik 20 féle mangát, tehát véleményem dilettantizmusomra épül :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#16497) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Dakara Boku wa, H ga Dekinai kipipálva.Hát nem ezt vártam egy 2012-es animétől.A sztori lapos.A harc baromi monoton.A szereplők kissé közömbösek (számomra) és úgy az egész mű fejthető,középszerű.Egyetlen pozitívum,hogy volt tisztességes vége,de kb. ennyi...Nem is tudok nagyon többet írni róla,mert már most alig emlékszem rá :N

(#16498) jahrn


jahrn
senior tag

No megneztem a Gekijouban Stein's;Gate trailert, es szeretettel varom jovore :C Addig lehet h behuzom a Stein's;Gate 8-bit VN-t is.

(#16473) Nova96 Akarhogy is forgatom, en nem latok Kokoro Connect OVA-t a Neregate-fele chart-ban. Mondjuk a hatralevo 4 resz szimpla specialkent van feltuntetve mindenhol, nem OVA-kent szal ertheto h nem szerepelnek.

[ Szerkesztve ]

(#16499) Nova96 válasza jahrn (#16498) üzenetére


Nova96
őstag

Már régebben láttam, szóval gondolom az csak egy ötlet szál lehetett, hogy decemberbe jön. Mind1 szeretettel várom. :DDD

(#16500) F34R válasza Nova96 (#16489) üzenetére


F34R
nagyúr

akkor meg olyan verziot keress amibe alapbol bele van muxolva az OP/ED mert emiatt van hogy csuszik a felirat. a magyar subberek meg altalaban a TV-s verziohoz forditanak amibe mindketto megvan , a lenyeg ugyan olyan vetitesi idonek kell lennie a kettonek.

(#16491) [oWn]f4te

jah en is igy vagyok vele de azert nem mondanam hogy tudok rendesen forditani , sot inkabb az adott kornyezetbol jovok ra inkabb a szavak jelentesenek.
jelen esetben olyan gyorsan kellene ertelmesen olvasni hogy a szavak amiket tud osszealljanak ertelmes monologga. Ezt azert folyamatos vetites kozben a nullarol nem egyszeru elerni. Persze akit nem erdekel az sosem fogja megtanulni.

(#16498) jahrn

Nalam kicsit a Kokoro snassz volt. En varnek legalabb meg egy OVA-t mert en kevesnek ereztem.

(#16495) [oWn]f4te

huh de jo egyeseknek hogy hasonlo lehetoseghez jutottak. hat evesen azt sem tudtam hova bujjak , a tarsadalmi helyzet nem igen engedte volna egy civilizalatlan kornyezetbe ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.