Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6451) gduck válasza jones965 (#6450) üzenetére


gduck
addikt

Hűha, KÖSZI! :R

(#6452) dropi


dropi
aktív tag

Nah végül az Illuminator light kábel elvagasa úgy tűnik megoldotta a random váltakozást a nappali meg az éjszakai megvilagitast. De ez csak pár perces probauton derült ki. Majd egy hosszabb úton is kiprobalom. Köszi a segítséget mindenkinek.

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#6453) Per Me válasza gduck (#6449) üzenetére


Per Me
tag

Ehhez kis kiegészítés. A Back Video In kábel legyen bedugva, mert a két "drót" a WiFi és a bluetooth antenna.

(#6454) P41N


P41N
senior tag

Örömmel jelenthetem, hogy éppségben megkaptam én is az egységet! :C







Egyenlőre csak annyit néztem meg hogy egyáltalán bekapcsol-e, pár beállítást meg néztem és kb ennyi, nem nagyon mélyedtem bele. Tetszetősnek tűnik, de ez majd igazán úgyis akkor fog kiderülni, ha már be lesz építve. Egyébként 8.-án rendeltem meg és ma kaptam kézhez ami azért szerintem nem rossz. :D


Tolatókamerából azt hittem rosszat küldtek, viszont vissza nézve a rendeléseimet én választottam ki rosszat (HS13 helyett HS16-ot rendeltem), szóval ezzel kicsit beszoptam, de nem gáz. :DDD

(#6455) gduck válasza P41N (#6454) üzenetére


gduck
addikt

Nekem is ilyen van, jó cucc. Milyen szoftver verzió van rajta? A 160-as kóddal tudod megnézni. KÖSZI! :R

UI: ahogy nézem, a képet én ezt azonosítom be róla: 8667Q军灿UI03-车模--1280x720_v5_20240113 :)

[ Szerkesztve ]

(#6456) P41N válasza gduck (#6455) üzenetére


P41N
senior tag

Na ez egy jó kérdés, holnap esetleg még ránézek. :R

(#6457) kaboska válasza kaboska (#6433) üzenetére


kaboska
aktív tag

Helló! Sajnos nem sikerült működésre bírni!Nem tudom hogy mi lehet a gond.Esetleg ötlet hogy még mit nézzek meg? Köszönöm!

"Fej vagy gyomor"

(#6458) jones965 válasza kaboska (#6457) üzenetére


jones965
Modder

A sárga és piros vezetéken is megvan a +12V, mikor jár a motor?

(#6459) kaboska válasza jones965 (#6458) üzenetére


kaboska
aktív tag

Hát ez jó kérdés!Ezt mivel tudom ellenőrízni?Sajnos nincs hozzá semmilyen műszerem.Annó mikor megvettem kiszereltem a gyárit ezt beraktam a helyére azóta működött.1 hete vkivettem az aksit visszatettem azóta se kép se hang :( És ha esetleg nincs meg ezeken a vezetékeken a +12V akkor mi lehet a gond? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Fej vagy gyomor"

(#6460) jones965 válasza kaboska (#6459) üzenetére


jones965
Modder

Multiméter nélkül nehéz lesz, régebben próbalámpát használtak, de ha nincs elektromosságban jártasságod, akkor inkább ne állj neki.
Korábban linkeltem képet, azon (is) rajta van.
Az autónak a multimédiához (rádió) nincs külön biztosítéka? Nézd meg azt is.

(#6461) P41N válasza gduck (#6455) üzenetére


P41N
senior tag

Bocsi, telóval csináltam képet most gyorsban, de eltaláltad! :C


(#6462) gduck válasza P41N (#6461) üzenetére


gduck
addikt

Ok, akkor ha már a helyén lesz, beállítottad a CANbus kommunikációt is és minden működik (kormányról a hangerő szabályozás, carinfo alkalmazás, stb.), DE a nyitott ajtó kijelzést nem mutatja a képernyő közepén, akkor töltsed ezt a kis javítást hozzá, amit bütyköltem. ;)
Ugyanis 99% hogy ilyen hibád lesz, mert van ebben a verzióban egy kis BUG. Ugyan nem minden autót érint, de eddig öten jeleztek vissza, egynél működött e nélkül is, de a többieknek csak ezzel. ;)

(#6463) P41N válasza gduck (#6462) üzenetére


P41N
senior tag

Köszi szépen, mindenképp ránézek majd! :R Van ennek is valami külön recovery-ja amin keresztűl kell ezt telepíteni, vagy valami más megoldással kell ? Kormányról való hangerőszabályzást már direkt megcsináltam, az megy probléma nélkül (mondjuk azt nem tudom, hogy a többi gombot is működésre lehet-e bírni vagy nem). Na és kb ennyit néztem meg mert mentem a többi beépíteni való dologhoz (meg még fogok is, esélytelen egy nap alatt ennyi mindent megcsinálni :DDD).

Valahogy majd így fog kinézni, az eredetileg fent lévő kijelző alapból bent kell hagyni, hogy a kormányon lévő gombok működjenek, én meg úgy voltam vele, hogy akkor beépítem a rádió helyére. Idő illetve hőmérséklet mutatáson illetve a hogy be van-e kapcsolva a biztonsági öv kívül sok haszna nincs, de én inkább hagyom ezt is szemelőtt, nem úgy mint sokan alin, hogy csak oda rakták a multimédia alá aztán jólvan az úgy! :DDD


Azt mondjuk már most elmondhatom, hogy fényévekkel jobban szólnak a hangszórók mint a gyári rádióval. Kíváncsi leszek majd milyen lesz erősítővel! :DDD Ha már erősítő, nekem magán az áram kábelen nincs külön szál ami amp remote lenne, viszont az RCA-n van, gondolom használhatom ezt is ugyan úgy, nem ? :F

(#6464) gduck válasza P41N (#6463) üzenetére


gduck
addikt

Van recovery, remélem arra sose lesz szzükséged. Frissítés simán Pendrive, rajta a frissítő fájl. De amit én módosítottam, az a MainUI.apk, szóval azt csak simán telepíteni kell. ;)

Erősítő bekötés "kézikönyv", ITT ;) Igen az RCA-n lévő jó lehet, de beépítés előtt teszteljed le. ;)

" Idő illetve hőmérséklet mutatáson illetve a hogy be van-e kapcsolva a biztonsági öv kívül sok haszna nincs,"
Ezeket fogod látni a JUNSUN-on is! ;)

[ Szerkesztve ]

(#6465) P41N válasza gduck (#6464) üzenetére


P41N
senior tag

Köszi szépen, holnap csekkolom őket! :R

(#6466) RazoR


RazoR
veterán

Focusba tervezek droidos fejegységet venni, a Junsun-t néztem ki ali-ról.

Kíváncsi lennék, hogy van e valakinek vele tapasztalata, mennyire ajánlott?

(#6467) gduck válasza RazoR (#6466) üzenetére


gduck
addikt

Olcsó, jó minőség. Android 10. (mint mindegyik Kinai fejegység ebben a kategóriában. 12 vagy 13-nak mondják, de csak 10) 6GB-os csak 4GB memóriával rendelkezik, olyat nem érdemes venni. Jó a szoftveres támogatása, rendszeresen frissítik. Nekem is ilyen van, teszi a dolgát. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6468) RazoR válasza gduck (#6467) üzenetére


RazoR
veterán

A 8/256 8core-ost tervezem megvenni.
Köszi! :R

(#6469) P41N válasza gduck (#6464) üzenetére


P41N
senior tag

Telepítettem az apk-t, de sok mindent nem vettem észre. :DDD Erősítő jó lett RCA-n lévő kábellel, szóval ez is egyszerű volt.

"Ezeket fogod látni a JUNSUN-on is! ;)"

Ja aha, ezt nem tudtam! :DDD Nem gond, elég sok mindenre rá kell még jönnöm, egyenlőre egy sima boot logo változtatás sem megy. Autómárkásak alapból nincsenek, csak sima androidosok. 5678 kódot használtam, ott van is egy nagyító jel, gondolom itt lehetne pendrive-ról kiválasztani, de nekem semmi nincs ott. :DDD Fő képernyőt is jobban testre kéne majd szabnom, bár lehet majd én is nézek valami másik launcher-t. Jó ez a cuccos, csak igen sok idő elmegy az alap beállításokkal, ami nem gond csak néha nem tudom mit hogy / hogyan kell még.

(#6470) P41N válasza P41N (#6469) üzenetére


P41N
senior tag

Közben találtam egy elég jó csatornát ahol a csávó elmagyaráz és meg is mutat pár dolgot! :R

(#6471) gduck válasza P41N (#6470) üzenetére


gduck
addikt

"Telepítettem az apk-t, de sok mindent nem vettem észre."
Csak akkor kell telepíteni, ha nincs nyitott ajtó figyelmeztetésed. Ha most van, akkor hurrá! :)

Logónál csak az a lényeg, hogy az USB főkönyvtárába másolj egy 1280x720 méretű jpg,png vagy bmp fájlt! Utána bemész az 5678 kóddal és a nagyító jelet választod ;) Innen tudsz letölteni pl. logókat, csak méretezzed át!!! [link]

A topic switching appal tudsz váltani még egy másik kinézetre, az felkapcsolt világításnál sötétre vált. A beépített kinézetet NEM lehet testre szabni. Van elég sok alternatív launcher amúgy ;)

[ Szerkesztve ]

(#6472) P41N válasza gduck (#6471) üzenetére


P41N
senior tag

"Csak akkor kell telepíteni, ha nincs nyitott ajtó figyelmeztetésed. Ha most van, akkor hurrá! :)"

Najó, most hülyének érzem magamat, mert amúgy nekem közvetlen ott van a műszerfalon, na mindegy. :DDD

Így már értem a dolgot, köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#6473) gduck válasza P41N (#6472) üzenetére


gduck
addikt

"közvetlen ott van a műszerfalon"

De attól még a fejegység is "szereti" megjeleníteni. ;) Meg pl. ülésfűtést/klímát is vezérelhetsz róla! Persze ez már erősen autófüggő :D

(#6474) P41N válasza gduck (#6473) üzenetére


P41N
senior tag

Hát szerintem az enyémnél minden ilyen offos, bár nem bánom. :C Nekem a lényeg, hogy hangerőt tudok szabályozni a kormánynál és kész (örülnék ha a többi gombot is működésre lehetne bírni, de ezzel együtt kell élnem úgy érzem :D).

(#6475) gduck válasza P41N (#6474) üzenetére


gduck
addikt

CAN type rendesen legyen kiválasztva. ;)

(#6476) P41N válasza gduck (#6475) üzenetére


P41N
senior tag

Support által is írt 117-et használom, de próbáltam másikkal is, azokkal is csak a hangerőszabályzás megy. :DDD

(#6477) P41N válasza P41N (#6476) üzenetére


P41N
senior tag

Na kicsit jobban étnéztem, és ugyan úgy semmi. Látom hogy van ott még hőmérséklet kiírás is meg a többi dolog, mind be van kapcsolva elvileg de nem írja ki őket. Ahogy nézegettem alis értékeléseket nem sok mindenkinél volt mondjuk a hőmérséklet kiírás sem, szóval ez marad akkor így. :DDD Gyenge Wi-Fi jelre kell még rájönnöm (beépítés után jelentkezett), de ezen kívűl más bajom nincs.

(#6478) gduck válasza P41N (#6477) üzenetére


gduck
addikt

Esetleg ez? [link]

Szerintem a nyitott ajtót is jeleznie kellene. 1.57 a MainUI program verziószáma vagy 1.56?

A Carinfo program se működik?! Ott lennének a "nyalánkságok" :D

Hőmérséklet kiírást a (státusz sorban felül) CAN beállításoknál kell bekapcsolni!

A többi gombot SWC beállításoknál próbáljad, bár lehet a CAN modul miatt nem fog működni. Nekem nincs sok gomb, ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#6479) P41N válasza gduck (#6478) üzenetére


P41N
senior tag

"Esetleg ez? [link]"

Ez volt a baj, ez megoldotta a gyenge wi-fi jelet! :D

"Szerintem a nyitott ajtót is jeleznie kellene. 1.57 a MainUI program verziószáma vagy 1.56?"

"A Carinfo program se működik?! Ott lennének a "nyalánkságok" :D"

Carinfo megy, ennyi dolog található benne.

"Hőmérséklet kiírást a (státusz sorban felül) CAN beállításoknál kell bekapcsolni!"

Be van kapcsolva, meg még más is de akkor sem ír ki semmit. :DDD

Kormány gombok meg már mennek, szimplán csak rosszúl csináltam a kábelezést az alsó kijelzőmnél (3 pár kábelt csak meg kellett cserélnem :)) ). Kis görgővel zenét tudok váltani, a másik két gombbal meg videó bemenetet (AV-IN).

(#6480) gduck válasza P41N (#6479) üzenetére


gduck
addikt

Akkor ezek nem látszódnak?

Megkérdezhetem, milyen autó? Belenéznék én is a CAN konfig listába, hátha találok neked megfelelőbbet. ;) Ha jól emlékszem SimpleSoft, azaz XP-s az adaptered.

[ Szerkesztve ]

(#6481) P41N válasza gduck (#6480) üzenetére


P41N
senior tag

Sajnos nem, nem ír ki semmi ilyet. :( Az autó pedig egy Renault Clio 3 1.2 2008.

(#6482) Johnny077


Johnny077
csendes tag

Sziasztok! Kérnék tőletek egy kis segítséget. Létezik olyan, hogy egy android rádió belsejébe van beépítve a CAN BUS dekóder, nem pedig a külső kábelre van hozzá csatolva?

(#6483) gduck válasza P41N (#6481) üzenetére


gduck
addikt

Holnap megnézem mit látok ;)

Ugye a kis fehér kábelt is csatlakoztattad a fejegységhez?
(a kép csak illusztráció ;) )

[ Szerkesztve ]

(#6484) gduck válasza Johnny077 (#6482) üzenetére


gduck
addikt

Hááát elképzelhető, de azért szokott külön lenni, hogy egy fajta fejegységet, sok fajta autóba lehessen beépíteni (különböző adapterek segítségével). Mi a fejegység típusa?

[ Szerkesztve ]

(#6485) P41N válasza gduck (#6483) üzenetére


P41N
senior tag

Rendben, köszi szépen! :R Minden létező kábel rá van dugva a fejegységre. :C

(#6486) gduck válasza P41N (#6485) üzenetére


gduck
addikt

Hát megnéztem én is, csak egy Renault van az Xp-s listában:

117 Renault (xp) ezekkel a lehetőségekkel:
- Renault, Duster
- Renault, Duster (AVM)
- Dacia Duster
- LADA VESTA
- Renault Fluence

Nyugodtan végigpróbálgathatod ezt a listát, ha még nem tetted. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6487) Johnny077 válasza gduck (#6484) üzenetére


Johnny077
csendes tag

Szia! Nos nekem Octavia 2 FL van. És a droid hátlapján a bemeneti táp és hangszóró csatlakozó pont olyan mint ami a kocsiban van gyárilag. A 20-as csatlakozó. Tehát erre csak rá kell dugnom az autó csatiját és kész. Ez a rádió kimondottan a Volkswagen konszern típusaihoz készült.
De itt egy másik ami ugyancsak a Volkswagen típusokhoz van, de annak más a tápcsatija, viszont van hozzá Can dekóder:

(#6488) gduck válasza Johnny077 (#6487) üzenetére


gduck
addikt

Mindenképpen kérdezzed meg az eladót! ;) Az elsőnél a fehér csatlakozó rész "szabvány kínai", ott van rajta a 8 portos (F) CAN adapter port is. A 'B' kábel érdekes, mivel ezekből néhány a CAN adapterhez szokott csatlakozni. Szóval én azt mondanám, nincs benne beépített. DE kérdezzed az eladót.

A táp átalakítótól én nem félnék ;)

[ Szerkesztve ]

(#6489) Johnny077 válasza gduck (#6488) üzenetére


Johnny077
csendes tag

Igen, közben ráírtam az eladóra is, remélem tud valami konkrétumot mondani.

(#6490) Johnny077 válasza gduck (#6488) üzenetére


Johnny077
csendes tag

Nos meg is jött a válasz, azt írja, hogy kettős Can-bus dekóderrel van felszerelve. Hát nem tudom.

(#6491) gduck válasza Johnny077 (#6490) üzenetére


gduck
addikt

Hát akkor ezek szerint lehet beépített is. A jel ugye bemegy a gyári csatlakozóról... Szóval ha ezt írja, akkor szerintem van benne.

[ Szerkesztve ]

(#6492) P41N válasza gduck (#6486) üzenetére


P41N
senior tag

Megnézegettem őket, de sajna semmi. :DDD Valamelyiknél pár gomb se működik, szóval én maradok az elsőnél ami a Renault, Duster. Ennyi baj legyen, a lényeg hogy minden más megy probléma nélkül, és ez az ami számít nekem. :K

(#6493) DraXoN válasza P41N (#6492) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

óóó, azok a francia autók.. úgy 2011-12 után lettek ténylegesen "szabványosak" can-bus rendszerben, előtte eléggé "egyedi úton" jártak (sok hibakódolvasó nem is szereti őket).
Szokásos francia megoldások :) ... a dacia meg gyakorlatilag újra felhasznált régebbi renault clio/megane alkatrészekből épül fel, lehet a motorvezérlő alapja is az, csak más programozással.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#6494) P41N válasza DraXoN (#6493) üzenetére


P41N
senior tag

Elnéztem megint alis véleményeket, és sehol nem szerepel másnak sem a hőmérséklet, még Megane-nél sem, szóval ebben van valami. Mindegy nekem nem lényeg, látom ezeket így is csak nem a fejegységen. :DDD

(#6495) Iludka


Iludka
tag

Sziasztok. Most vásároltam ezt a fejegysséget. Egyenlőre nem tudtam bekapcsolni, mert nincs hozzá olyan kábelem, de jól sejtem, hogy benézhettem a terméket, hogy ez nem tud Car play-t illetve Android autot? Vagy csak frissítenem kell és fogja tudni? Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#6496) gduck válasza Iludka (#6495) üzenetére


gduck
addikt

Tudja mindkettőt ;) Semmi kábel nincs hozzá?!

(#6497) Iludka válasza gduck (#6496) üzenetére


Iludka
tag

akkor ok :) Csak az Rca kábel szett illetve egy Gps kábel modul. De teljesen bontatlan volt. érdekes.. :) akkor a másik kérdésem, hogy hol tudnék venni hozzá kábeleket?

(#6498) P41N válasza Iludka (#6497) üzenetére


P41N
senior tag

Gondolom akkor nem konkrétan az adott típusú autóhoz vetted, mert akkor kellett volna hogy küldjenek minden egyéb kábelt, meg a beépítő keretet. :F

[ Szerkesztve ]

(#6499) Iludka válasza P41N (#6498) üzenetére


Iludka
tag

nem, de nem is autóba akarom rakni, a canbus részre sincs szükségem. magánszemélytől vettem, de bontatlan volt. bíztos úgy vette ő is hogy szimlán minden nélkűl. azt valahol megtudom nézni hogy ez miikori évjárat lehet?

(#6500) Per Me válasza Iludka (#6495) üzenetére


Per Me
tag

Én annak idején ITT vettem ISO kábelvégűt, mert csatlakozó nélkülit küldtek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.