Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30101) grafnet


grafnet
veterán

Mi az a splashscreen.img?

Ha, fastbootban törlöm a systemet, akkor ebből rakja majd vissza?

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#30102) Keeperv85 válasza misirulez (#30100) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én raktam át on-ba, mivel az MTP driver probléma minden Androidos eszközt érint. Nem véletlen került be az összefoglalóba is ide....

(#30103) Keeperv85 válasza grafnet (#30101) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ha törlöd a systemet, az max. te rakod vissza. Ez a boot előtti pár másodperces kép...

(#30104) grafnet válasza Keeperv85 (#30103) üzenetére


grafnet
veterán

Köszönöm!

Most ugrik a robot a vízbe...
Találtam egy leírást, az alapján csinálom a folyamatot, s az utolsó lépés zajlik éppen.
Most 4.3-as a rendszer, amit a leírás alapján tett fel.

A kérdésem feléd, ha lehet: - Ha ugyanezt megcsinálom, csak az 5.1-es FW-rel, az működhet?
A gond: az 5.1-es FW-ben nincsen ez a splashscreen.img.
Hagyjam meg a 4.3-asét?

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#30105) grafnet válasza grafnet (#29987) üzenetére


grafnet
veterán

Sikerült a teljes rendszert újrahúzni ez alapján!

Működnek az elveszett funkciók!

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#30106) Keeperv85 válasza grafnet (#30104) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Persze, nem baj, ha azt nem cserélgeted, ahogy írtam, az csak egy kép! :K

(#30107) grafnet válasza Keeperv85 (#30106) üzenetére


grafnet
veterán

Ha "magától" nem akaródzik neki a gyári frissítés 4.3-ról 5.1-re, akkor ezen metódus alapján fel tudom kézzel rakni? (A splashsrceen sorokat kihagyva.)

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#30108) grafnet


grafnet
veterán

A kis piszok robot állandóan hanyatt dobja magát a gyári leírás szerinti próbálkozásokkal.

Viszont az 5.1-es ROM-ban nincsen a három *.img-ből csak a boot meg.
fastboot flash boot boot.img
fastboot flash fastboot fastboot.img
fastboot flash splashscreen splashscreen.img

A fastboot is helyettesíthető a 4.3-aséval?

Van viszont egy droidboot.img. Ezzel is kéne valamit kezdeni?

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#30109) Keeperv85 válasza grafnet (#30108) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az a droidboot.img van a fastboot.img helyett.

Tehát most a:

fastboot flash boot boot.img
fastboot flash fastboot droidboot.img

...parancsok kellenek.

(#30110) grafnet válasza Keeperv85 (#30109) üzenetére


grafnet
veterán

Köszönöm szépen!
De, majd csak "holnap"!

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#30111) grafnet válasza Keeperv85 (#30109) üzenetére


grafnet
veterán

Egyenlőre nem volt rá szüksége, mert:
Nem tudom, milyen FW volt korábban rajta, de az nem akart OTA frissülni! Innen indult a kálváriám, meg az ismerkedésünk is.

Most, hogy Fastbootban újra lett rakva az egész , cirka 3 óra alatt letöltött minden frissítést, s mostmár a kezdeti 4.3-ről elértük a legutolsó 5.0-ás verziót. Mindent OTAn csinált, én csak a frissítés keresésére böködtem párat.

Köszönöm mindenkinek a közreműködést és a segítséget!

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#30112) DaWehun


DaWehun
tag

sziasztok,

lehet hülye kérdés, de annyira nem értek ehhez a részéhez a telefonnak. a kérdésem az volna, hogy egy "hibás" rendszer mennyire károsíthatja a telefon élettartamát. gondolok itt egy kamera appra ami egy éjszakai módban befagyasztja a kamera appot, illetve egy olyan bug, ha feloldom ujjlenyomattal a kijelzőt akkor bevillantja az értesítési sávot és navigációs gombokat? okozhat ez bármiféle kárt is a rendszerben vagy a telefonban?

...

(#30113) SP4C3 válasza DaWehun (#30112) üzenetére


SP4C3
veterán

"egy kamera appra ami egy éjszakai módban befagyasztja a kamera appot, illetve egy olyan bug, ha feloldom ujjlenyomattal a kijelzőt akkor bevillantja az értesítési sávot és navigációs gombokat?"

a-a :N , ha éjjszakai módban kinyírja a camera app-ot, az még jó is, elvégre nem teker a háttérben feleslegesen :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#30114) DaWehun válasza SP4C3 (#30113) üzenetére


DaWehun
tag

úgy értettem, hogy éjszakai mód, hogy este lehet fényképet készíteni vele iso és záridő állítással.

...

(#30115) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Volt már olyan valakinek, hogy nem létezik valami, de közben onnan jönnek a dolgok?
Elég régóta használok egy hangfelvevő appot droidon, miután valami miatt az alap rögzítő egy olyan 10 tónussal mélyebben adja vissza a felvett anyagot. Ennek a programnak egyedüli hátulütője, hogy nem lehet kiválasztani a mentés helyét, ő non-stop a /storage/emulated/0/Recorders mappába teszi. Nos, ezzel nem is volt gond, hiszen csak kivettem onnan az anyagot és meg is volt oldva a felhasználása. Egészen ma reggelig...
Ismét felvettem vele pár hanganyagot, idő közben egyszer be is fagyott, újra kellett indítanom. Meglepett nagyon, hogy ezt tette, de nem ártott senkinek. Azóta próbáltam lementeni az anyagot, sikertelenül. Ugyanis, maga a program eléri őket, lejátssza, nincs vele probléma. Azonban sem a ROOT EXPLORER, sem Aridroid, sem a PC (Linux) szerint nem létezik a /storage/emulated mappán belül semmi!
A zenelejátszó látja a mappát, de olyanokat lát benne, amelyek valójában már nincsenek, így lejátszani sem tudja őket, az újakat nem látja. Csak a program. Az, ami készítette.
Valakinek van ötlete, mit tudok csinálni, onnan szerzem vissza? Vagy ha nem létezik, miért tudja lejátszani a felvevő? Rejtett fájlok megjelenítése pipa. Egy két és fél órás anyagról van szó, amit nem szívesen vennék fel újra. Bár lehet, nem marad más választásom...

But who is watching the guardians?

(#30116) #04331520


#04331520
törölt tag

Üdv. Mindenkinek!

Teljes rendszer mentést szeretnék készíteni egy 6.0-ás rendszerről. Az adb-vel elvégeztem. A parancs amit használtam:
adb backup -apk -shared -all -f "útvonal\filenév.ab
Lehetséges, hogy csupán 2GB legyen a kimeneti fájl méret? A telefonon lévő fájlkezelőben azt látom, hogy a Belső tárolón 12GB az SD kártyán 3GB helyet használ. Ebből lehet a vége 2GB?
Automatizálni hogy lehetne ezt mint ahogy egy iPhone szinkronizál az iTunes-ba? Azt szeretném, hogy felhőbe mentse legalább hetente ha WiFi-n vagyok és töltőre van csatlakoztatva a telefon. Google csak nagyo alap dolgokat ment a Driveba

(#30117) Mr. Y válasza #04331520 (#30116) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Szia!

A szinkronizálásra megannyi app van, a Google Inc is fejleszt párat, pl média fájlok esetében ha nem kapcsolod konkrétan ki, akkor szinkronizál magától a fotók alkalmazás. De felhő is van vagy ezer.
Egy backup fájl nem feltétlenül menti le a belső tárhelyedet, az SD-t főleg nem, max ha kéred. Ha ilyen szintű komplett Backup fájlt akarsz létrehozni, akkor használj custom recovery-t és ott végezd el a műveletet. TWRP esetén (ezzel dolgozom, itt tudom) ki tudsz jelölni bármit, hogy mi az, amit le akarsz és mi az, amit nem.

Külön, ez nem neked szól, hanem az előző kommentemre, csak nem akarok, külön nyitni egy HSZ-t;

Habár meg nem találom, küldtem magamnak egy e-mailt, és a csatolt fájlok menüpont alatt ki tudtam bogarászni hang/recorders címszó alatt.

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#30118) tordaitibi válasza Mr. Y (#30115) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A zenelejátszód médiatárát szkenneltesd újra, frissítsd, beleragadtak a törölt fájlok.
A felvevő app mégiscsak máshová ment a fagyás óta, valahol a mappaszerkezeten belül meg kell lenni a felvételeknek, a semmiből ő se tudja visszajátszani.

[ Szerkesztve ]

(#30119) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Srácok, xposed nougatra van már? Akár beta is jöhet.

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#30120) SP4C3


SP4C3
veterán

Üdv, csak annyi, hogy remélem éhendöglik a gúglinál, aki ezért felelős:

Mégis hogy a f@szba lehet így azonosítani 1-1 eszközt? Zseniális b+. :W

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#30121) SunyaMacs válasza SP4C3 (#30120) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Megnézed az eszközön az IP-t, Fing-gal végignézed a WiFi-t(MAC cím alapján gyártó) vagy root-tal megváltoztatod
A legtöbb routerben be tudsz állítani fix belső IP-t egy MAC címnek

(#30122) #79335424 válasza SP4C3 (#30120) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ó, hányszor ábrándoztam arról, hogy ott állok egy-egy ilyen "fejlesztő" mögött egy nádpálcával. Vagy, inkább egy matchbox -pálya sárga sínjével (annak az ösztönző hatásáról kölyökkoromban voltak személyes tapasztalataim is). Esetleg egy darab gumi slaggal is helyettesíthető. Sztem nagyon gyorsan megszűnnének az Android hibái, hiányosságai.

[ Szerkesztve ]

(#30123) SP4C3 válasza SunyaMacs (#30121) üzenetére


SP4C3
veterán

"Megnézed az eszközön az IP-t" - Igen, elkérem a hugom [moderálva] barátnőjétől a telefonját, hogy bocsi, de mutasd már meg mit [moderálva] instagramon és milyen wifi hálózaton vagy fent, megadta-e az [moderálva] hugom a wifi jelszót, stb.

"Fing-gal végignézed a WiFi-t" - Ez nemtudom mi, de nagyon vicces neve van.
"(MAC cím alapján gyártó) vagy root-tal megváltoztatod" - Minden eszköznek gyárilag root-oltnak kellene, hogy legyen (ezt törvénybe iktatnám, ha rajtam múlna)

"A legtöbb routerben be tudsz állítani fix belső IP-t egy MAC címnek" - Van is.

A gond, hogy a telibevert modem nem tud retkes https-t szűrni :W :((( és persze bandwidth control sincs és még a szolgáltatóm is egy kalap vicc.

@Somatom - Támogatom.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#30124) SunyaMacs válasza SP4C3 (#30123) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

[link]
Peace :R

(#30125) SP4C3 válasza SunyaMacs (#30124) üzenetére


SP4C3
veterán

Köszi, majd kipróbálom. :R

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#30126) Bozek válasza SP4C3 (#30123) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Minden eszköznek gyárilag root-oltnak kellene, hogy legyen (ezt törvénybe iktatnám, ha rajtam múlna)"
És vállalnád a biztonsági kockázatot is?

Amúgy ha minden eszköznek fix IP van beállítva MAC alapján, akkor mi a probléma? Amelyik IP nincs ebben a listában, azt ledobod, a hozzá tartozó MAC-et meg tiltod.

A modemed, a szolgáltatód pedig nem a Google hibája. Vegyél egy saját routert, ami tudja a HTTPS szűrést és a bandwith control-t. Ennyire egyszerű lenne a dolog.

(#30127) tordaitibi válasza Bozek (#30126) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Biztonsági kockázat,
aszongya,
"Az Android rendszerben az alkalmazásoknak nincs joguk a systemre írni, azt megváltoztatni"

Akkor az hogy lehet, hogy teljes factory reset után, az első indításnál felugranak a fél-teljesképernyős reklámablakok? Nemegyszer tapasztaltam ilyet, legutóbb tegnapelőtt egy noname tableten.
Valamint itt a fórumokon is többen jeleztek ilyet.
Csak a systemből indulhat, törölni nem tudom, mert ugye ahhoz root kéne, nekem nincs, de ami odaírta, annak akkor hogyan sikerült? Annak mitől lett root joga? Vagy honnan fut? Hol a biztonság?
Teljes reset volt, azaz a belső tárhely is.

Még annyit, a legnagyobb újítás a FR. után, az eredeti google fiókkal kell bejelentkezni.
Bravó, felhasználók tömege fogja megszívni, eladja telefont, fr, és az új tulaj basz...hatja a készüléket.
Persze a biztonság...!?? aki lopja a telefonokat, az újraflesseli, ki szívta meg a nagy-nagy biztonságot, az egyszerű felhasználó.

[ Szerkesztve ]

(#30128) air válasza tordaitibi (#30127) üzenetére


air
nagyúr

Ha egy picit utánaolvasnál a dolgoknak, nem írnál ekkora szamárságokat.
Persze értem én, fröcsögni egyszerűbb. :U

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#30129) #79335424 válasza tordaitibi (#30127) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az idézet nem pontos. Felhasználói alkalmazás nem írhat a system -re. Rendszeralkalmazásnak lehet rá jogosultsága. A noname eszközökre gyárilag, vagy kereskedő által készített ROM -mal, rendszeralkalmazásként kerülnek fel ezek az appok, vagy a telepítésükre vonatkozó utasítások.

(#30130) air válasza #79335424 (#30129) üzenetére


air
nagyúr

A system (tudomásom szerint) alapból mindig read-only-ban van felcsatolva, tehát a rendszer alkalmazások sem tudnak írni rá.
De lehet, hogy ezt rosszul tudom.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#30131) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Még ha esetleg írhatóra van csatolva a system, akkor sincs olyan rendszer alkalmazás, ami oda írna is. Teljesen felesleges is lenne: ott a data meghajtó, ahová bármi írhat...

(#30132) #79335424 válasza air (#30130) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egy rendszeralkalmazásnak lehet joga remountolni a systemet. Az írást pedig ne úgy értsd, hogy az adatait oda írogatja, hanem úgy, hogy oda települ (az is írási művelet). Pontosan azért, mert az nem módosul FR -nél.

(#30133) #79335424 válasza #79335424 (#30132) üzenetére


#79335424
törölt tag

Na, kicsúsztam az időből, mire lepkehálóval összeszedtem egy hsz. -nyi bitet (Thayngen, német-svájci határ).
Szóval az írhatóra mountolás kérdése egyébként is csak elméleti, mivel ha a kártékony alkalmazás (vagy, a telepítő utasítása) már eleve a ROM része, akkor nem kell már remountolnia a systemet, mivel nem kell rá írnia.

(#30134) air válasza #79335424 (#30132) üzenetére


air
nagyúr

Ne nekem magyarázd! A troll bedobta a hülyeséget az állóvízbe, erre velem kezdesz vitatkozni. :W

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#30135) #79335424 válasza air (#30134) üzenetére


#79335424
törölt tag

Valami nem stimmel. Először nem Neked írtam. Úgy csöppentél bele, hogy Te kezdted el vitatni a system -re írás lehetőségét. Ezt a farkast kiáltást sem értem. Sztem attól, hogy valaki felvet egy problémát, még nem troll. Tordatibi eddigi hozzászólásaiból nekem nem az jön le, hogy szándékosan trollkodna. Azzal én sem értek egyet, hogy az ilyen kártékony alkalmazások működése az Android rendszer sara lenne, de a probléma sajnos gyakran előjön, ezért a felvetését/tisztázását nem tartom trollkodásnak.

[ Szerkesztve ]

(#30136) air válasza #79335424 (#30135) üzenetére


air
nagyúr

Olvasd el még egyszer a hozzászólását! Színtiszta tájékozatlanság, hozzá nem értés, plusz egy jó adag fröcsögés a végén az FRP-ről, ami konkrétan nem igaz.
Problémát nem így szokás felvetni, pláne, ha még nem is vagyok tisztában azokkal a dolgokkal, amikről konkrétan téves állításokat fogalmazok meg.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#30137) Keeperv85 válasza air (#30136) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

AZ FRP-vel vannak azért valós problémák. Noha nem pont az, amit leírt, de nem felhőtlen nekem sem a kapcsolatom vele...

[ Szerkesztve ]

(#30138) air válasza Keeperv85 (#30137) üzenetére


air
nagyúr

Konkrétan?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#30139) Keeperv85 válasza air (#30138) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Konkrétan pl. az, hogy az a csoda az OEM-lock-ot is fixálja. Na most, ha éppen azért nem tudsz feléleszteni egy telót, mert a bootloader nem enged fastboot módban sem flashelni semmit, ugyanakkor pont az FRP miatt nem tudod kinyitni, mivel zárva tartja az OEM-lock-ot, akkor elmehet a Google oda, ahová éppen most gondolom....

(#30140) air válasza Keeperv85 (#30139) üzenetére


air
nagyúr

Azért mert nincs fastboot, attól még gyári eszközzel újra lehet flash-elni a szoftvert, nem?
Sony-kat például zárt BL esetén, fastboot nélkül is lehet újratelepíteni.
Ha mást nem lehet, akkor az nem biztos, hogy a Google hibája.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#30141) Keeperv85 válasza air (#30140) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem feltétlen. Milyen gyári eszközökkel? Qualcomm esetén szinte alig van "gyári" eszköz, ami flashelésre való. MTK esetén ott a flashtool, hacsak nem secure basband-es az adott teló, Ugyanakkor pl. Samsungéknál az Odin már nem gyári eszköz, csak egy külső megoldás, ami még működik. Kirin procik (Huawei) esetén nincs PC-s megoldás, ha nincs fastboot... Deep flash kábel van pl. a Xiaomi mellé, ami szintén nem gyári....

Hogy nem a Google hibája, hogy beépített egy olyan eszközt, ami pont a gyártói megoldást tiltja le? Hát akkor mégis kié? Ugyan már... Átgondolatlan koncepció, iránymutatás egy zárt rendszer felé.... Kb. olyan, mintha vennél egy notebookot és ha nem rendeled előtte össze a kedves Google felhőjével, akkor hiába akarod újratelepíteni, mert ők azt letiltották... tehát dobd ki....végy másikat....

[ Szerkesztve ]

(#30142) Viktor0610 válasza Keeperv85 (#30141) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem gyári az Odin? :D
A samsungos srácok azzal frissítettek a magyar szerviz, a Telemax utasítására. :P

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#30143) Keeperv85 válasza Viktor0610 (#30142) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én úgy tudom az külső fejlesztés, amit a multidownload-ból portoltak le. Akárcsak a Heimdall. Mivel elég sok Samsungos dolgozott anno a CM projektbe is, az cseppet sem kizárt viszont, hogy bentről hozták a kódot... Akárcsak a TriangleAway esetében anno...

(#30144) tordaitibi válasza air (#30136) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

1. Nem vagyok troll, lehet igy jon le, de nem szandekos

2. Tajekozatlansag,
azert vagyok itt, hogy ezen segitsek, tanuljak, ha hulyesegeket irok, cafolj, ervelj, magyarazz, nyitott vagyok.

Nem frocsogtem, hanem az ebben a topikban tobbszor olvasott hsz.-ok alapjan irtam a frp szepsegeirol.
Szemelyesen nem talalkoztam meg ilyennel, ezert elnezest ha valamit rosszul ertelmeztem,
innentol a 2. pont.

A systemre irast nem ugy ertettem hogy azt hasznalja munkakonyvtarnak, hanem siman onnan fut, ahhoz pedig egyszer telepulni kellett.

A szobanforgo tablet kb. 2 eve jol mukodott, egy hete megjelentek mindenfele felugro egesz, felkepernyos reklamok hirdetesek.
Tanacsoltam a gyari allapotra visszaallitast, ez meg is tortent (tobbszor is, mert a kolleganom is es en is megcsinaltuk), ennek ellenere ahogy wifire csatlakozik, perceken belul megjelennek a reklamok.
Csak a systembol indulhat el a folyamat.
Most keresgelek stock romot, szerencsere mtk platform, mas otletem nincs mint ujraflashelni a systemet.

De ha nem igy kene, vagy van valami megoldasod erre, akkor 2. pont.

(#30145) air válasza Keeperv85 (#30141) üzenetére


air
nagyúr

Igen, ezt rosszul fogalmaztam. Nem gyári eszközzel. De van eszköz (Odin, Flashtool stb.) amivel a gyári állapot visszaállítható.
Egyébként ha FR előtt törlöd az alapértelmezett Google fiókot, akkor FR után nincs védelem.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#30146) Keeperv85 válasza air (#30145) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Itt éppen az a gond, hogy ha tudod törölni, akkor nincs miért FR-t nyomkodni, kivéve persze, ha el akarod adni a telót, ellenben ha nem áll fel a rendszer, nem tudod leszedni... ha nem tudod leszedni, nem tudod megcsinálni a rendszert, mert azt is tiltja adott esetben...

(#30147) Bozek válasza tordaitibi (#30144) üzenetére


Bozek
nagyúr

"ennek ellenere ahogy wifire csatlakozik, perceken belul megjelennek a reklamok"

Minden WiFi-kapcsolatnál csinálja? Mobilneten is ugyanez a probléma?

(#30148) tordaitibi válasza Bozek (#30147) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Igen.
Tehat fr, utana bekapcsol, a tulaj elkezdi ugymond belakni a tabletet, es ahogy felcsatlakozik a jelszo megadasa utan a wifire, 10-15 perc, es dobalja a keretlen ablakokat.
Zome reklam, nem magyar nyelvu, a tobbi pedig jatekokat ajanl.
Ez a valami gondolom elindul, netet kap, es hatterbe letolti a felugrokat.
Mivel nincs rootolva, se a systemre, se a data particiora nem tudok ranezni.
Demivel a fr. a datat torli, a fo ok az csakis a systembe lakik szerintem.

Mobilnet nem megy, nincs benne sim.

Olvastam itt a topikba ilyesmirol csak nem talalom, hatha lett akkor ra megoldas.

(#30149) Bozek válasza tordaitibi (#30148) üzenetére


Bozek
nagyúr

Előbb próbáld ki másik WiFi-n keresztül szerintem, mert akár a hálózat miatt is csinálhatja. Ha a system-ben lenne, akkor már a WiFi-re csatlakozás előtt is dobálna reklámokat szerintem.

(#30150) Viktor0610 válasza Bozek (#30149) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bozek:
Szerintem mobilneten is csinálná, de épp' azt írta, hogy nincs benne SIM.

tordaitibi:
ROM újratelepítés javasolt. Vagy szerviz.

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.