Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18517) -PLevi-


-PLevi-
senior tag

Sziasztok!
Lenne két kérdésem. :)

A napokban kijött Coolpad F1-re (MT6592) egy CM-11 4.4.4 ROM. Mivel a MediaTek továbbra sem adta ki a forráskódokat, kérdezem, hogy hogyan lehetséges ez?
Előző telefonomon (Galaxy Ace) sokat használtam, így ismerem, szóval bátran állítom, ez valóban CM, addig a szintig ameddig én ezt meg tudom állapítani. Azaz a felhasználói felület és funkciók.
Ha jól tudom, bár ebben nem vagyok biztos, MT6592-re 4.4.4 sem létezik. Mivel használtam korábban 4.4.2 és 4.4.4-et is CM-11-ből, néhány apró funkcióból* következtetve szintén azt mondom hogy ez valódi 4.4.4, nem pedig build.prop átírás.

* Máshogy néz ki a tárcsázó, színesek a betűk a névjegyeknél, keresési opció a beállításokban (ez speciel pont nem működött), double tap to sleep és a gyorsbeállításoknál lévő lapkák fölötti +-jel.

A másik, hogy ugyanezzel a telefonnal elég durván szaggat néhány helyen a scroll-ozás. Ilyen például a Play Áruház is. Ezt úgy kell elképzelni, hogy minden alkalommal, tehát nem véletlenszerűen jön elő. A háttérben nem fut semmi, ráadásul ROM csere sem oldotta meg (mindegyiken jelentkezett).
Mitől lehet ez? Nem hinném, hogy egy sima görgetés gondot kelljen okozzon néhány CortexA7 magnak. Vagy mégis?
Böngészőben nem jelentkezett ilyesmi, meg az egész rendszer smooth és pörgős, ezért nem értem a jelenséget.

Már csak két dologban bízok: ART és scrolling cache, bár utóbbihoz nem fűzök túl nagy reményt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.