Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#820) optikus válasza PetAd (#819) üzenetére


optikus
senior tag

sztem kicsit tulaggodod a dolgot ;)
ne hasznald azt a fenymerot es kesz. van szemed, az eleg. sunny 16 szabaly es csokolom (nezz utana neten).
mikor anno sok sok evvel ezelott elkezdtem filmre fotozni akkor azt se tudtam, hogy van ilyen hogy fenymero. voltak kis rajzocskak az obin, arnyek, felho, napsutes es hasonlok, beallitottam arra es jo lett szinte minden kep. par evig elvoltam igy boldog tudatlansagban, aztan lett egy zenit-e-m, azon mar volt fenymero, szelenes, a tukorhazon kivul, egy tekerovel lehetett a mutatojat beallitani es egy sakalrol leolvasni milyen zar es rekesz kell hozza. nem hiszem hogy sokkal pontosabb volt mint a piktogramos saccmodszer. sokaig hasznaltam, meg diara is fotoztam, es jo lett (azt nem is mondom hogy apam a fel eletet vegigfotozta egy zenit-e-vel, mivel nem volt mas, es azok a kepek is jok lettek). ma is megvannak ezek a diak, nincs veluk semmi baj.
nagyapamnak sosem volt elektronikus fenymeroje, volt egy szurkeekes optikai kukucska meroje (nem tom hirtelen a nevit) azzal mert ha nagyon merni akart. otven evig jo volt neki (mas kerdes, hogy nem is nagyon volt mas, meg nem tellett semmire).

sot mondok meg cziffrabbat, a fenymero csak zavar. ;)
leicak legtobbjeben nincs is fenymero (ltm,m3,m2,m4), sot extremebb esetben a fenymerosbol kiveszik az elemet hogy ne zavarjon (m5,m6,cl). de hogy mi is zavar benne? az, hogy nem a fotozasra koncentralsz hanem a technikara, belenezel azt latod hogy alexpos/tulexpos maris csavargatod, tok feleslegesen, nem az szamit. na ez a pure photography, csak epp nem nikon dslr modon :)
sztem rakj bele egy filmet es fotozzd el. biztos nem lesz tokeletes, de nem baj, lenyeg ugyis a kep. aztan meg mindig lehet venni egy ruszki kezi fenymerot par e ft-ert, no meg sok filmet es gyakorolni ;)

Buy books not gear.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.