Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Tetenal stab-ban mi lehet ez?



Kb 2-3 hónapot állt majdnem tele lévő üvegben sötétben. Ennyi idő alatt tönkremehetett ez és a többi szer?

(#1952) Polarstar válasza DrojDtroll (#1951) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Esetleg valami kosz-szerűség volt-e az üvegen?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1953) DrojDtroll válasza Polarstar (#1952) üzenetére


DrojDtroll
addikt

belül nem hiszem, teljesen új üveg volt

(#1954) #16820480


#16820480
törölt tag

Sziasztok!

Régi rangefinder gépen elég koszos a kereső, próbáltam kicsit kipucolni, de nem az átnéző része az igazán problémás, hanem a parallax tükör. Mennyire tisztítható házilag az ilyesmi? Valahol egy yt videóban azt mondta egy fazon, hogy valami vékony réteggel van bevonva, és ha hozzányúl az ember, akkor lekophat, és elveszíti a funkcióját.

(#1955) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Szeretnék elkezdeni fotózni analóg géppel.

Tudnátok segíteni esetleg, hogy honnan / milyen gépet lenne érdemes beszereznem?

Hogyan érdemes ezt elkezdeni?

Egyelőre nincsenek nagy igényeim, de egy használható gépet szeretnék.

Köszönöm!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1956) halagabor válasza freelanced (#1955) üzenetére


halagabor
tag

Ha Budapesten élsz, akkor f8 Vintage Camera Shop Ó utca. Biztosan lesz számodra is megfelelő gép. Állítólag kedvesek és segítőkészek, választ fogsz kapni a kérdéseidre, illetve ajánlatokat az igényeidnek megfelelően.

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#1957) freelanced válasza halagabor (#1956) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm!

Kicsit tartok az ilyenektől, inkább gondoltam magánszemélyre, bár az sem problémamentes, de félek, hogy az ilyen üzletek meglovagolják a hipster hullámot és többszörös áron kínálják a portékát.

No, de remélem nem lesz igazam.

Köszönöm! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1958) rednifegnar válasza freelanced (#1957) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hat van benne valami mert eleg dragak a gepeik. inkabb nezz jofogason v feszen, rengeteg gep van. jol hasznalhato es olcso manualis rendszer a minolta md, olympus om, yashica c/y v. a pentax pk. persze van canon nikon de ott az obik dragabbak. ha autofokuszt akarsz akkor ott viszon a legjobb a canon ef, minden vaz minden obival kompatiblis, a vazak bagoert vannak, az objektivekbol nagy a valasztek hasznaltban es olcsok is. a nikonnal eleg nagy kavaras a bajonett, mert hiaba fizikailag rateheto valosagban nagyon nem mindegy melyik melyikkel kompatibilis. a pentaxnal is van varia de ott meg egesz logikus.
meg persze van sok fele kompakt gep, a premiumtol a legegyszerubb muanyagig. jo gep pl az olympus xa, vagy 35 sorozat, de ott a rollei 35, vagy canonet. rengeteg minolta yashica ricoh canon nikon fix es zoom obis kompakt van. lehet mazsolazni szinte mindrol van info a neten, kerdes miben limital, mit akarsz fotozni, kell e vaku, kell e af, tavmero, fenymero stb-stb..

A camera does not make art, the artist makes art.

(#1959) #16820480 válasza #16820480 (#1954) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nos, válaszolva a saját kérdésemre: nem nehéz tisztítani, kell egy sensor cleaning kit, azzal a parallax tükrök fény felé eső oldalát kell lehúzni, nagyjából ahogy a szenzorral is tenné az ember, és meg is van. Mintha új lenne.

(#1961) freelanced válasza kovaax (#1960) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm!

Annyira ezek nem tetszenek be kell valljam.

Persze tudom, hogy ez hülyeség, nem ezen múlik, de most valami régire vadászom.

Mondjuk előbb utóbb valami ehhez hasonlót is beszerzek, akár egy XA Olympust, de most nem ilyet szeretnék, viszont az ajánlást hasznos, köszönöm!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1962) ghost364 válasza freelanced (#1961) üzenetére


ghost364
senior tag

Szerintem kezdésnek a legjobb egy manuális SLR, beépített fénymérővel. Secc-perc meg lehet tanulni, és általában elég jó érzés velük fotózni. Fix obikkal elég jó képeket tudnak csinálni (inkább ezeket ajánlom, a korabeli zoomok elég gyengék).
Én egy Revueflex SC2-t vettem elsőnek, alapvetően Chinon átmatriczáva. 50/1.9-es obi volt rajta, teljesen jó képeket lehet vele csinálni. Kezelni is imádtam, záridő-rekesz, meg a keresőben 3 led, hogy hogyan mennyire sikerült belőni az expot. Ha jól emlékszem talán 7000 forint volt az egész. Ebből annyi a lényeg, hogy kevéssé ismert márkát is nézhetsz, már egy Chinon is sokkal olcsóbb mint egy Canon-Nikon-Minolta, miközben ugyan annyira használható. Lényeg, hogy Zenit ne legyen. Ötvenes, min. f2-es fixszel se nagyon lehet mellélőni, nagyrészük kielégít minden igényt.
Vaterán ahogy nézem több gép van most, lehet SLR-re is szűrni. De ha van a közeledben bolha/ócska oda is érdemes néha elmenni, múltkor pl. 2.8-as 28mm-es Canon EF obit lőttem 5 ezerért.
Lehet venni ruszki távmérősöket is 10 ezer alatt, de sajnos a zárjuk nem valami időtálló darab.
Kompaktok általában jók kattintgatni, de nem olyan élvezetes fotózni velük, cserébe elképesztő kibaszott drágák :D Már egy sima kis Oly mju 1-et sem kapsz 15 alatt. Mondjuk örültem neki, amikor egyszer csak találkoztam vele a fiókban és rájöttem hogy még régen vettem, ennél sokkal olcsóbban. :)) Az XA persze egy unikum, az tényleg jó lehet.

(#1963) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Minolta X-300 vagy 700.... De szerettem volna egyet készletben!

Erre kaptam egy Pentaxot. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1964) freelanced válasza ghost364 (#1962) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a válaszod, részletes.

Ahogy nézem, jól elszaladtak az árak némelyik géppel, gondolom divatba jöttek, Nikon F széria, Canon A-AE stb. :Y

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1965) rednifegnar válasza freelanced (#1961) üzenetére


rednifegnar
senior tag

akkor mit szeretnel? mert lehet azt jatszani hogy mindenki mond valamit te meg ramondod hogy azt nem.
mi a cel? mennyi a keret? milyen tipusu gep kell, modern, regi, af, mf, kompakt, tlr, slr, rf? obival vagy a nelkul, van e mar sajat rendszer amihez igazodni kell vagy nem? kisfilm, kf, netan nagy vagy instant, stb-stb...
ha meg tetszik az xa akkor azt kell venni. ha sokallod a gepek arat, vegyel zenitet, meg szmenat, de azok olyanok is. persze ha a gep sok akkor majd mi lesz ha meglatod a filmek arat? meg a hivaset, meg a nagyitaset, hogy a szkennelest ne is mondjam. persze mindent lehet hazilag, de az lesz a zsebenyulosabb. marmint ha minoseget akarsz es nem elegedsz meg a lejart orwo, kavezacc hivo, rollei `filmszkener` szinvonallal..

A camera does not make art, the artist makes art.

(#1966) freelanced válasza rednifegnar (#1965) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv,

Úgy érzem kicsit eltúlzod a dolgot.
Egyedül a kovaax kolléga által ajánlott gépekre jelentettem ki, hogy jelenleg nem olyat szeretnék.

Másrészt nem sokallom a gépek árát, csak ezek a gépek pár évvel ezelőtt a 20-30 ezres szegmensben tartózkodtak, most pedig 100-150 ezer forint körüli árakon mennek, gondolok itt a Nikon szériára, Canon A1, AE1 stb.

Ettől függetlenül értem mit mondasz.

A cél, hogy belekóstoljak a filmes fotózás világába.

Másrészt, hogy egy olyan gépet vásároljak ami jól használható, de közben szimpatikus is.

Saját rendszer nincs, tehát lehetőleg obival. De gondolom a legtöbbet használt első körben úgy is valamilyen fix lesz, pl 50mm.

Valóban a film sem olcsó, de vélhetően az elenyésző hiszen nem egyszerre kell sokat kiadni.

Egyébként gondolom, te abból indulsz ki, hogy 30-40 ezret sokallok, ( de pl. még a Yashica 124G is beszerezhető 100 alatt) viszont nem erről van szó. Egyszerűen csak úgy látom, hogy egyrészt itthon kicsi a választék viszonylag a japán gépekből, hiszen se pénze nem volt az embereknek és az ország politikai berendezkedése sem ezeket pártolta...

Tehát a kínálat kisebb, közben úgy tűnik az AE1, Nikon F széria igen népszerű.

Egyszerűen csak abban kételkedem, hogy olyan jók lennének amennyiért jelenleg adják.

Próbáltam olyan gépet keresni ami kevésbé felkapott de vélhetően hasonlóan jól ki tud szolgálni.

Kérdésedre válaszolva, egyelőre valamilyen régi manuális slr gépet keresek, és mint a kolléga is említette a fénymérő megléte nem hátrány, bár ha jól rémlik már ilyen olyan módon máshogy is meg lehet oldani a dolgot.

Viszont muszáj megkérdeznem amennyiben nem értesz egyet velem, mi az oka, hogy nem tartod soknak a 100 feletti árat egy Canon A1-ért vagy Nikon F szériáért? Persze, kereslet, kínálat, a piac szabja meg, de azért tudjuk, hogy mennyikért mentek ezek. Nem azt mondom, hogy nem jó gépek, csak annyit, hogy vélhetően rengeteg jó gép van amelyet kevésbé kaptak fel, cserébe olcsóbb de szintén jól használható.

Személy szerint olyan ~20-60+- ezer között keresek gépet, állapottól és modelltől függően persze.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1967) A Zéé válasza freelanced (#1966) üzenetére


A Zéé
addikt

persze, hogy drágák, hiszen több nem lesz belőlük, csak kevesebb. Pláne a jó állapotúakból.
Ez oylan, mint a veterán autózás, csak kicsiben. Ott is ami 10 éve gombokért ment, manapság már milliós nagyságrendű, ha még használható, és nem mellesleg ki is néz valahogy.

Ennyiből egy szép Nikon FE2, vagy Olympus OM-10 kijön. Utóbbihoz lehet venni manuális adaptert is.
Egy Nikon FM2-t én is vennék bármikor 20k-ért, de sosem lesz már annyi.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#1968) freelanced válasza A Zéé (#1967) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm!

Persze, teljesen igazad van, mindössze próbáltam kiválasztani a kevésbé ismert modelleket amik jók, de mégsem a legjobbak / legismertebbek / legkeresettebbek stb.

És ezt honnan érdemes beszerezni?

Mármint ti is általában itthon nézitek, érdemes várni, vagy máshonnan ajánlod az FE2 vagy az Olympus beszerzését (pl. külföld) ?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1969) A Zéé válasza freelanced (#1968) üzenetére


A Zéé
addikt

hardverapro, jofogas, facebook csoportok, ebay, bolhapiac, fotósboltok... Ha pl. pesti vagy, akkor a Kálvinon volt régebben a hotel alatt egy használt fotós bolt, egyetemről hazafelé sokszor nézegettem a kirakatát. Onnan nem messze, asszem a Wesselényi utcában volt/van a Soós fotó, náluk is voltak gépek is, bár nem az volt azért a fő profiljuk. Nem tudom melyikek vannak még meg.Illetve az ecseri piacon is vannak/voltak kofák, akik fotós cuccokat árulnak, de ott azért előfordul a hamis Leica meg a túlárazott cucc :)

Tulajdonképp bárhol szembe jöhet egy jó ajánlat. Nekem az az f8 sem tűnt eszetlen drágának egy korábbi fk-s hirdetésük alapján.
Már régen volt rajtam az analóg gép vásárolhatnék, akkor OM-10-et akartam nagyon. Jofogason volt egy hirdetés, pöpec váz, 50-es obival, manuál adapterrel, tokkal valami 20k környékén, amit nézegettem napokig, aztán amikor eldöntöttem, hogy na amikor ezt most megveszem, addigra elvitték... :)

Just a simple Lineman...

(#1970) freelanced válasza A Zéé (#1969) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm!

Körbenézek a városban, hátha találok valami érdekeset.

Meg benézek majd az F8-ba is.

Az OM10 tekinthető az OM1 kistestvérének lényegében ugye? Mármint az OM1 professzionális célra készült ha jól rémlik.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1971) kovaax válasza freelanced (#1966) üzenetére


kovaax
őstag

"régi manuális slr gép"

Praktica? Azok elég olcsók, és egész jól muzsikálnak, nekem VLC3 van...
https://www.jofogas.hu/magyarorszag/muszaki-cikkek-elektronika?q=praktica

-=- There's no place like /home -=-

(#1972) A Zéé válasza freelanced (#1970) üzenetére


A Zéé
addikt

az OM1 full manuális, az OM10 pedig egy rekeszprioritásos váz. Utóbbi egyszerűbb konstrukció minden tekintetben, cserébe könnyebb, olcsóbb.
Ebayen ránéztem most hirtelen, hogy mik vannak: OM10 vagy OM20 még tetszene is. Hogy ez árban mennyire reális, azt nem tudom.

Amúgy ha már árak... Yashica MG-1-em van, a két előtétlencsével +keresővel, tokkal, gyári használati utasítással együtt vettem 12k-ért, igaz vagy 6-7 éve. Most ebayen csak a váz többe kerülne, és ilyen pakkban nem is tudom mennyit érhetne most :) Nekem ez a távmérős kialakítás a gyengém.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#1973) freelanced válasza kovaax (#1971) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm, megnézem!

A Zéé

Köszönöm a válaszod.

Néztem ma egy Olympus OM1-et jó kis gép egyébként, egyben van az tuti. Kérdéses, hogy az 1/1000 mennyire elég...

Bár sok társának sincs több egyébként, szóval nem a világ vége.

A kérdés az, hogy az ember honnan szerez bele elemet. Ez a legnagyobb gond vele. Persze csak a fénymérő esik ki, szóval nem feltétlenül a világ ha nem megy, de akkor kapni olyat is ami eleve rossz, cserébe 10-20 ezerrel olcsóbb.

Amik még érdekelnének azok pedig alig vannak. Lehet, hogy Ebay-en érdemes nézelődni, csak kérdés milyen állapotban ér ide illetve, hogy azt kapod-e amit rendelsz stb, bár gondolom az Ebay valamennyire védi az ember, mondjuk nagy értékben még nem rendeltem nagyon. Viszont itthon OM1 is alig van, de amit még kerestem az a Nikon FE, FE2, FM2, FM esetleg F2 vagy F3 bár némelyik elég drága. Sajnos azt érzem, hogy az ilyen gépeknél várni kell míg felbukkan egy vagy bekockáztatni az Ebayt jól gondolom?

Mi a véleményetek az A1 illetve AE1/AE1 Program gépekről?

Ha jól tudom egy OM1 azért finomabb, kidolgozottabb, igényesebb műszernek mondható a maga kategóriájában mint az AE1, nemde?

Szép ez a Yashica amit küldtél, ha lesz időm és módom, biztos beszerzek párat gépet apránként, alig van olyan amire ne néznék szívesen.

Köszönöm mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1974) Rapid136 válasza freelanced (#1973) üzenetére


Rapid136
őstag

Van egy halom márka még, Minolta, Pentax, Praktica, ebből akár az ujabb már bajonettes vázak, pl. BC-1. Ezekhez is van rendszeresen objektiv.
De ha érdekel F3 azt épp az egyik haverom akarja eladni...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1975) anaqer


anaqer
veterán

Sziasztok!

Gondolkozom azon, hogy másodgépnek, hobbiból betoljak valami filmeset. Elsőre F100-at néztem ki, mert ahhoz van már valami obiparkom, de közben látom, hogy Pentax 645 is körülbelül elérhető árban van... csak kérdés, hogy a film/előhívás/nagyítás mennyire dobja meg.

Nem nagy szériára kell, tehát ha mondjuk képenként duplájába kerülne a középformátum, azt be tudom nyelni - de ha valami brutál drága felára lenne, akkor persze felejtős.

Valakinek tapasztalata a témában...?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#1976) rednifegnar válasza anaqer (#1975) üzenetére


rednifegnar
senior tag

ha van obid az f100-hoz akkor az jobb valasztas. a p645 eleg ritka gep, nem is tul megbizhato, de persze kuriozum. nekem is volt 645-om (m645pro+ezer obi+kiegeszito) de eladtam, igazabol nem olyan sokkal nagyobb a kepmeret mint a kisfilm (56x41mm), hogy megerje azt a pluszt cigolesben meg minden egyebben (pl szkenneles). akkor inkabb 6x6/6x7 v 6x9.
amugy meg a filmes fotozas draga, mindegy kisfilm vagy kozepforma, egy teki minosegi friss film 2.5-5khuf (mindegy hogy 135 vagy 120), hivas 800-1500huf (c41). a szkenneles kulon teszta, arra barmennyit ra lehet kolteni.
gondolom nagyitani nem nagyon fox otthon. a ff hivas az ugyanolyan egyszeru mint a kisfilmnel, a legtobb kisfilmes tank tud roll-t is, nyilvan kicsit tobb lotty kell bele. a szkenneles (es nagyitas) maceras mert ahhoz hogy kihozd a kf elonyet ahhoz jo szkenner kell. ez eleg draga, meg mar nem is nagyon van. berszken baromi draga vagy gyenge minoseg.
szoval sztem arban mindketto draga mindegy hogy kisfilm vagy kf, persze ha minoseget akarsz es nem a legalja pan100 lejart c200 a cel. de kf-t meg pont a plusz minosegert erdemes venni. nem a vaz lesz a draga meg az obik, mert azt egyszer kell megvenni, hanem minden mas ami fogyo.

Képtalálatok a következőre: pentax 645

A camera does not make art, the artist makes art.

(#1977) anaqer válasza rednifegnar (#1976) üzenetére


anaqer
veterán

Köszi, akkor a 645 formátum szerintem ugrik. Ha mégis nagyon beleszerelmesednék KF-be, akkor marad a 6x7 (Asahi Pentax esetleg)... de valszeg inkább szkippelem.

F100 - másik fórumon valaki nagyon húzta a száját mindenre, ami nem full-mecha, mert ennyi idő után kiszáradnak a kondik, meg a flex PCB-k ledobják a forrasztásokat... ez szerinted mennyire valid probléma?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#1978) ghost364 válasza anaqer (#1977) üzenetére


ghost364
senior tag

Nekem volt/van jó pár régebbi gépem, ráadásul olcsóbb kategóriásak - EOS3000N, Olympus MJU I, Canon MC - de egyikkel sem volt problémám. Mechanikus gépek általában régebbiek, és a mechanika is öregszik (persze talán könnyebb javítani, ennek ellenére megkockáztam hogy ma már egyszerűbb találni egy szakit ilyen forrasztásra, mint fényképező-mechanikára).

(#1979) rednifegnar válasza anaqer (#1977) üzenetére


rednifegnar
senior tag

a 645 sztem slrban nem egy jo valasztas, tavmerosben jobb, az kisebb konyebb. vannak belole egesz jo es modern gepek, pl a 645zi, de ott a bronica is, meg persze egy halom korabbi fuji (de azokban nincs fenymero).

sztem nem kell felni egy 30 eves geptol ha az rendben van, nincs letorve az elem ajto, hatfal ajto rogzitoje (nikonoknal szokas). persze ezek regi gepek, elobb utobb minden elromlik. van ami javithato van ami nem. en forrasztasrol meg nem nagyon hallottam, ellenben a flex el tud torni, de ez a kompaktokra jellemzo, meg regebbi slr zoom obikra.
olyat vegeyl ami tetszik, ha az f100 akkor azt kell venni. ez nem racionalis dontes, amivel jol erzed magad azt kell venni. lehet az modern tukros, vagy regi tavmeros, sztem mindegy nem kell felni. ha elromlik hat ez van, nem orom, de a legtobb nem olyan iszonyat draga, javithato, vagy masikat kell venni.
kondi szaradas a minolta md gepekre jellemzo, mechanika hiba pl penztax me super (az szinte mind rossz), de pl az mx egy nagyon jo gep, full mechanikus. nikonnal ott a regi mechanikus sorozat vagy pl az fa ami nagyon jo gep, nincs is tulhajpolva mint az fm2.
canonbol az egesz eos sorozat jo (vazak baromi olcsoak, bar full muanyag filing), minden regi gep kompatibilis az osszes legujabb ef obival, nincs kompatibitasi gond. a nikonnal nem ilyen egyszeru, az egy dzsungel a bajonett. a pentax pk a ketto kozott, meg kell nezni melyik mivel megy milyen korlatozasokkal. a minolta md egy jo rendszer de csak x-nnn tipust szabad venni mert azok tudnak teljeskoruen mindent. contax/yashica is nagyon jo, pl rts distagonokkal. nyilvan van aminek megkerik az arat, de foleg az obiknak. aztan ott az olympus om, abban pl az nagyon jo a mellett hogy kicsi, hogy elol van a rekeszgyuru. mint a tavmerosokon.
tavmerosbol mondanam a leicat de az ugye draga, ruszkit semmikeppen ne. de ott a bessa sorozat (r az alap de az csak menetes) a tobbi bajonettes (r2 stb), jo fenymero, filinges, vallalhato aron. obikbol az arak a legolcsobb kinaitol a leicaig minden, de a voigtlander kozepes aru es jo. a gep obival kompakt, konnyu, kis helyen elfer. az slr-ekbol a muanyagok konnyuek,a femek nehezek, ezt kalkulalni kell.
hetvegen lesz fmk-ban borze erdemes kimenni. de az f8-as sracoknal is eleg nagy a valasztek, szinte minden markabol van nekik es cserelodik a keszlet (ma epp egy szep mx-et hirdettek), soosban inkabb csak lomok vannak, ami hasznalhato azt minden reggel leraboljak a nepperek.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#1980) Mist_13


Mist_13
csendes tag

Öreg filmes rókák segítségét kérném.
Aranydiploma évkönyvbe régi fotókat kerestem, s ráleltem diplomafeladatom ábráinak negatívjára. 1970-ben az NME Gépgyártás tanszéken a fotós kismamát helyettesítettük egyik barátommal. Diákként fotós mennyországba kerültünk, mindent használhattunk.
Ennek eredménye egy fekete-fehér repró negatív is, ahol rajzlapra fekete tussal rajzolt ábrákat fotóztam.
Érdekes a negatív: 35 mm széles, nem perforált, a kirajzolt kép mérete 28*44 mm. A negatív szélén végig kb 1 mm fekete csík, aztán fehér, ahol gyárilag felvitt skálavonalak, számok, betűk (A4 45 B3 45 ...) találhatók mindkét szélén. Nem emlékszem milyen géppel csináltam, s a filmtípussal sem találkoztam azóta sem. Reprófilm volt, 6 DIN-es, nagy tekercs.
Nem tudom visszaidézni, s nem is találok az interneten sem róla semmit.
Találkozott valami ilyennel? Practica, Exakta és még más profi gépek voltak ott.
Örülnék, ha valaki tudna erről mondani valamit!

(#1981) rednifegnar válasza Mist_13 (#1980) üzenetére


rednifegnar
senior tag

a 44mm-bol itelve 127-es film lehet. ez egy olyan rollfilm ami a 120-ashoz hasonlo fedopapiros felepitesu csak keskenyebb 44mm szeles koruli. valaha egy nagyon nepszeru formatum volt (vest pocket,superslide) de egyik naprol a masikra kihalt. regi harmonikas gepek hasznaltak, aztan a 60-as 70-es evekben tlr gepekben volt nepszeru (baby rolleiflex,yashica 44, ricoh 44). a 44 utal a 4x4-es kep meretre. az egyik erdekes tulajdonsaga hogy belepasszithato olyan keretmeretbe amibe a normal kisfilm (superslide). igy pl beteheto kisfilmes diavetitobe, esetleg nagyitogepbe (persze eselyes hogy croppol vagy vignyettal).
a kep masik iranyu merete a rollhoz hasonloan nem fix, az adott geptol fugg, a tlr-eknel negyzetes.
keleti 127-es geprol nem tudok de lehet hogy volt.
ez a meret nagyon hirtelenul kihalt, manapsag ujra elkezdtek gyartani, de sokan vagtak maguknak 120-as rollbol, az eredeti fem 127-es orso nagy kincs.
a filmed lehet valami ortho repro film volt, azt lehet voros fenyben kezelni es kemeny vonalas kepet ad, alacsony az erzekenysege es foleg csak kek fenyre. ma mar nem nagyon hasznalt de letezik.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#1982) Donovan07


Donovan07
csendes tag

Sziasztok!

Az itthon előhívott (általában) fekete-fehér kisfilmeimhez keresek filmszkennert, 15-20 ezer forintos értékben.

A célom nem világmegváltás ezzel, kiállításokra sem szánom a képeket, csupán a számítógépemen kezelném őket, esetleg valamelyik social media platformra töltenék fel közülük.

Sajnos a kedvenc üzleteim bezártak a járvány miatt, így magamnak csinálnám meg rövid ideig és ennyit tudok rászánni hirtelen. Ha van valakinek ebben az árkategóriában eladó gépezete, kérem, hogy írjon.:)

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#1983) Rapid136 válasza Donovan07 (#1982) üzenetére


Rapid136
őstag

Barkácsolni kell diaszkennert digitális géphez :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1984) magic1234


magic1234
friss újonc

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata/ismeri a PORST REFLEX MC-E fényképezőgépet? :)

(#1985) rednifegnar válasza magic1234 (#1984) üzenetére


rednifegnar
senior tag

70-es evek, nagy, nehez, ormotlan vaz, menetes obikkal. chinon gyartmany mindenfele brandnak gyartva. higanyos elemmel (ami mar nincs hozza, a nelkul valoszinuleg pontatlan a fenymero). ilyenbe en nem ugranek bele, eselyes hogy belul mar minden eloregedett elkoszolodott. ha olcso de jo japan kell akkor pentax pk, minolta md.

http://camera-wiki.org/wiki/Chinon_CE_II_Memotron [link]

A camera does not make art, the artist makes art.

(#1986) #00844032


#00844032
törölt tag

Üdv minden kedves fórumtársnak!

Pár éve találtam egy Zenit TTL fényképezőgépet Helios 44M 2/58-as objektívvel. Az lenne a problémám vele, hogy mivel a gép kb. 30 évet állt a melléképületben, az évtizedes párásodás valamiféle fémes korrodációt okozott a szemlencse üvegén belül, ami így nagyon homályossá és koszossá vált, viszont az objektív és a tükör teljesen tiszta. Az lenne a kérdésem, hogy használható-e így a gép? Továbbá vettem bele egy új elemet, (feltételeztem, hogy ami benne volt már nem működik) mivel tudtommal a belső fénymérő műküdéséhez kell, de nem látok semmi változást. Honnan tudom meg hogy működik-e ez a funkció? Lehetséges hogy tönkrement az elektonika benne? Szerintetek mennyiben fogják a fentebb említettek befolyásolni a készítendő képek minőségét?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#1987) DrojDtroll válasza #00844032 (#1986) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Én nem ragaszkodnék ahhoz a géphez. Ha szeretnél filmre fotózni rengeteg problémamentes és komfortosabb alternatíva van.

(#1988) Muerte68 válasza #00844032 (#1986) üzenetére


Muerte68
addikt

A fénymérő hajlamos töbkremenni,elemtől függetlenül ha nem reagál a változó fényviszonyokra akkor rossz
Még a tömítés szokott tönkre menni,beereszti a fényt.
Van olyan is hogy nem teljesen hal meg a fénymérő hanem csak pontatlan lesz.
Érdemes egy újabb jobb gépet keresni ami ki van próbálva, és egyébként is jobb Canon Nikon Yashica stb.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#1989) rednifegnar válasza Muerte68 (#1988) üzenetére


rednifegnar
senior tag

egy torolt emberrel beszelgetsz :)

A camera does not make art, the artist makes art.

(#1990) Muerte68 válasza rednifegnar (#1989) üzenetére


Muerte68
addikt

Akkor még élt :D
Azóta törölték, akkor még aktív volt csak lehet közben csinált valamit.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#1991) wenkman


wenkman
tag

Üdv Mindenkinek!

Miskolcra költözés okán kérdezem, hogy hol lehet ott filmet venni, illetve valami jószaki műszerész van-e, akihez baj esetén fordulni tudok?
Köszönöm előre is!

(#1992) rednifegnar válasza wenkman (#1991) üzenetére


rednifegnar
senior tag

ha van ott muller akkor ott van nehany film, agfa vista, apx szokik lenni a valasztek.
muszereszt nem tudok meg bp-en se nagyon akit javallanek, en magamnak javitok. konkretan el is romlott valami v csak ugy?

A camera does not make art, the artist makes art.

(#1993) wenkman válasza rednifegnar (#1992) üzenetére


wenkman
tag

Egyelőre a filmes fotózás ujrakezdését fontolgatom, plusz költözés, emiatt van az infogyűjtés.
(Ha esetleg kell hozzáértő szaki Pesten, Csurgó Lászlót ajánlom.)

(#1994) DrojDtroll válasza wenkman (#1993) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Rodinal R09-nek ártott bármit ha kb 4 hónapot állt? Mennyi ideig jó a megbontott hívó?

Szerk: bocsi nem választ akartam

[ Szerkesztve ]

(#1995) rednifegnar válasza DrojDtroll (#1994) üzenetére


rednifegnar
senior tag

kb semmit, ha nincs higitva akkor barmeddig elall. 10 eves nagysagrendre gondolj. nem szamit a szine meg hogy kristalyos lesz. csak melegbe ne legyen (en hutoben tartom).

mas kerdes hogy nem valami jo hivo, a modern hivok (pl xtol) sokkal jobbak. tul kontrasztos szemcses, de nagyon. nem lesz jo/szep strukturaju a kep, osszecsomosodik nem olyan mint mikor az erzekenyebb anyag onmagatol szemcses.
en mar csak film teszteleshez hasznalom mert egyszeru es olcso (altalaban 1+40-ben hivok vele).

A camera does not make art, the artist makes art.

(#1996) DrojDtroll válasza rednifegnar (#1995) üzenetére


DrojDtroll
addikt

28 fokos szoba napfény nélkül(szekrényben) mennyire gáz a következőknek?

-Rodinal
-xtol
-1+4-ben bekevert ilford fixir

(#1997) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Szkennelésnél a szöszöket hogyan szoktátok eltávolítani?

(#1998) rednifegnar válasza DrojDtroll (#1997) üzenetére


rednifegnar
senior tag

kortepumpa +ice. ha sok es nem jon le akkor ujramosas.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#1999) DrojDtroll válasza rednifegnar (#1998) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Ice?

(#2000) Reedly


Reedly
tag

Szeged körül tudtok e olyan helyet, ahol foglalkoznak ff 35mm film előhívásával? Nem c41.
30 évvel ezelőtt csak bevittem a helyi Ofotértba, de azóta változtak a dolgok. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.