Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) MrChris válasza eeXaa (#1600) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mit tud ez a váz, hogy megérje akár 10ezerért is megcsináltatni, mert ennyiért másikat kapni ebayen.

(#1602) Muerte68 válasza eeXaa (#1600) üzenetére


Muerte68
addikt

Szerintem annyi jó filmes váz van olcsóért hogy kár annyi pénzt beleölni. :U

[link]
Vagy van még egy pár 30000-ért 3-at vehetsz :K

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#1603) optikus válasza Muerte68 (#1602) üzenetére


optikus
senior tag

nem sporoltak ki belole a muanyagot az mar biztos :)

Buy books not gear.

(#1604) eeXaa


eeXaa
addikt

...jahh.. mondjuk igaz.. lehet annyiért inkább vadászok egy om2-t... az az igazság hogy nem szeretem ha használhatatlan dolgok vesznek körül, kidobni meg nincs szivem... de lehet hogy arra kényszerülök hogy dísztárgy legyen belőle..

(#1605) spanyoll


spanyoll
addikt

Mivel vetted, ezért semmi érzelmi szál nincs ami ezt a kiadást indokolná.

Én a Zenit TTL-em fogom majd szervizeltetni zárcserével átnézéssel, mindennel kb 20-25ért; DE az volt az első gépem amit még a drága megboldogult nagyapámtól kaptam, így a triplájáért is szervizeltetném, hogy működjön még évtizedekig.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1606) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Hétvégi program: a topik végigolvasása

(#1607) Muerte68 válasza DrojDtroll (#1606) üzenetére


Muerte68
addikt

hosszú hétvége lesz :D :C

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#1608) DrojDtroll válasza Muerte68 (#1607) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Még a suliban ülök :W :W

(#1609) optikus válasza DrojDtroll (#1608) üzenetére


optikus
senior tag

hat ha kozben lehet akkor jo kis suli :D

Buy books not gear.

(#1610) DrojDtroll válasza optikus (#1609) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Senki se vette ma komolyan a tanítást.

(#1611) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Közel 40 évig használt Zenit 12XP zára mennyire lehet rendben?

(#1612) Muerte68 válasza DrojDtroll (#1611) üzenetére


Muerte68
addikt

mennyit használt? én vettem elég régi darabokat is általában működött inkább a fénymérő szokott beállni,meg a tömítések.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#1613) DrojDtroll válasza Muerte68 (#1612) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Szerintem fotózásból élt az emberke aki használta.

(#1614) DrojDtroll válasza Muerte68 (#1612) üzenetére


DrojDtroll
addikt

mit értesz tömítések alatt?

(#1615) Muerte68 válasza DrojDtroll (#1614) üzenetére


Muerte68
addikt

a hátsó ajtó tömítése szokott elöregedni-beengedni a fényt.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#1616) DrojDtroll válasza Muerte68 (#1615) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Ez valahogyan cserélhető, vagy nem éri meg egy ilyen árkategóriájú gépnél ezzel foglalkozni? Mennyire speciális anyag van ott?

(#1617) optikus válasza DrojDtroll (#1616) üzenetére


optikus
senior tag

ha szemre jol megy a zar es a fenymero is mukodik akkor jo az a gep. ha beenged fenyt (kell egy par tesztkockat csinalni) akkor a szigetelest magad is potolhatod. pl dekorgumibol vagott csikokkal (dekorgumi a legtobb hobby boltban van), vagy regebbi egerpad also reszebol vagott csikokkal. betomkodod a resbe, ragasztani se kell. ha ennyit nem akarsz belefeccolni akkor befuzes utan kivulrol korberagasztod a filmajtot valami vastagabb fekete szigszalaggal.

Buy books not gear.

(#1618) DrojDtroll válasza optikus (#1617) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nem szigetelőszalagozunk. A dekorgumis javítás tökéletes.

A jól működő fénymérő miért olyan fontos? Fényt így is úgy is kell mérni. Nem mindegy, hogy a gépbe épített fénymérő teszi vagy külső fénymérő?

(#1619) Muerte68 válasza DrojDtroll (#1618) üzenetére


Muerte68
addikt

ha tudod mérni nem fontos,úgyis kézzel megy minden-de ilyen gépeket is lehet 500ft körül is venni a vázakat,sőt valaki ingyen is oda adja csak vigye el valaki miután az obit eladták róla :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#1620) DrojDtroll válasza Muerte68 (#1619) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nekem obivel együtt kellene.

Aki tud ilyen emberről aki olcsóért ideadná az szóljon :)

(#1621) optikus válasza DrojDtroll (#1618) üzenetére


optikus
senior tag

nem fontos, de az xp-ben az a lenyeg hogy van benne. termeszetesen ha van kulso akkor az is jo.

Buy books not gear.

(#1622) DrojDtroll válasza optikus (#1621) üzenetére


DrojDtroll
addikt

A kinezete is nagyon tetszik.

(#1623) optikus válasza DrojDtroll (#1622) üzenetére


optikus
senior tag

durva megmunkalas, megbizhatatlan mukodes, pontatlan de hat mindenkinek ki kell egyszer probalnia (regen nem volt mas, most meg ugye filing van, de ettol meg nem lesz jobb...) szvsz. :R

Buy books not gear.

(#1624) Muerte68 válasza optikus (#1623) üzenetére


Muerte68
addikt

Én is inkább szereztem egy Yashica-t+van egy Canon Slr-m is :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#1625) DrojDtroll válasza optikus (#1623) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Akkor mit ajanlasz helyette?

(#1626) optikus válasza DrojDtroll (#1625) üzenetére


optikus
senior tag

nem vagom mit is akarsz, de nem azzal kezdted hogy van egy ilyen geped es kerdes mukodik e? ha igen akkor probald ki.

Buy books not gear.

(#1627) DrojDtroll válasza optikus (#1626) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nem nincs gepem. Most akarok venni.

(#1630) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Ma kaptam kipróbálásra két gépet egy kedves ismerősömtől. Szerintem ő tuti nem akarja eladni, így még mindig érdekelnek az ajánlatok.

Egy Praktica LTL3-at és egy Zenit FS-12-t :))

Nagyon bejön.

Továbbá használhatnék egy Nikon F65-öt, de az nekem már túl új.

(#1631) Muerte68 válasza DrojDtroll (#1630) üzenetére


Muerte68
addikt

Nekem is van egy hasonszőrű Canon-egy obihoz adták ajándékba-fotózgatok azzal is de valóban nem az a feeling :D
Viszont azzal sokkal több képem sikerül :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#1632) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Tömítések csak két oldalt szokták megadni magukat?

(#1633) optikus válasza DrojDtroll (#1630) üzenetére


optikus
senior tag

miert van az hogy mindenki azonnal el akarja passzolni a zenitpraktikajat amint egy tollashatut lat? ;]

Buy books not gear.

(#1634) DrojDtroll válasza optikus (#1633) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Egyenlore meg megvagyok ezzel a ket geppel.

A praktika oldalt le volt ragasztva. Ezt orvosolni kellene. Gondolom akkor csak a ket oldalan jutott be feny.

(#1636) Warton


Warton
őstag

Ellőttem egy guriga Ilford Xp2-est, reménykedtem benne, hogy egy kicsit azért kontrasztosabbak lesznek a képek.
[Itt van néhány]

(#1637) optikus válasza Warton (#1636) üzenetére


optikus
senior tag

hat sztem mivel ez egy c41es film, igy nem is lesz olyan kontraszja mint egy ezust alapunak, amolyan fabol vaskarika, szinesnek hivando ff film (chromogenetic). az optikai papirnagyitashoz amugy se jo a nagy nega kontraszt. szkennelesnel meg ugy allitod be ahogy akarod, legsotetebb pontra rateszed a feketet es kontraszos lesz (persze szemcses is).

Buy books not gear.

(#1638) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

A fórum nem hirdetőfelület! Használjátok Hardveraprót erre vagy privátban jelezzétek az eladó portékát.

⭐ Stella

(#1639) Warton


Warton
őstag

Kb. 1 hónapja vettem egy Minolta x300-at. Eddig két guriga filmet lőttem vele. Azt tapasztaltam, hogy mindkét film második kockáján fényfoltok vannak. Se az elsőn, se a többi kockán nem látható semmi hasonló, teljesen tiszták a képek. Szerintetek mi történhet a második kockánál, hogy ilyen foltok jelennek meg:

[link]

Még arra gondoltam, hogy az előhívásnál kerülhetnek ezek erre? :F

(#1640) optikus válasza Warton (#1639) üzenetére


optikus
senior tag

nehez ezt latatlanban kitalalni, de siman lehet hogy megnyomja valami. attol szoktak lenni hasonlo foltok. es a masodik fordulatnal mar felfexik az elozore igy nem nyomja meg annyira hogy lathato legyen.

Buy books not gear.

(#1641) itouchfan


itouchfan
senior tag

sziasztok!
Adott két gép:
Canon EOS 650 + [Sigma dl zoom 75-300mm]
Nikon F401 + [Sigma zoom AF-E 28-70 f3.5-5.6]
Ahogy néztem, a két objektív nagysága, átmérője más, illetve a két váz befogadó részének mérete is más. Megoldható e valamiféle adapterrel, átalakító gyűrűvel, hogy mind a két objektív használható legyen az egyik gépen (inkább a Nikonon)?
Illetve használhatóak-e ezek az objektívek DSLR gépeken, esetleg Fuji MILC-eken?
Köszönöm a válaszokat előre is és bocsánat a nem szakszerű kifejezésekért, még kezdő vagyok a témában. :)

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#1642) j.bravo válasza itouchfan (#1641) üzenetére


j.bravo
addikt

Mivel a Nikon bázistávolsága nagyobb, sajnos vsz. fordítva lehet megoldani, azaz a Nikon objektívet lehet adapterrel (annak is van ugye vastagsága) rátenni a Canon vázra.
Ilyen adaptert tuti kapható.

A Canon obit a Nikon vázon a bajonett mögé, a filmhez közelebb kéne tenned, hogy jó helyre rajzolja a képet.
A legszerencsésebb esetben adapterrel a közeli tartományban lehetne élesre állítani, de nem lenne végtelened.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#1643) Warton válasza itouchfan (#1641) üzenetére


Warton
őstag

A Fuji milc megfelelő adapterekkel minden obit megeszik szerintem.

(#1644) itouchfan válasza Warton (#1643) üzenetére


itouchfan
senior tag

na szuper, köszönöm szépen. úgy eszi meg hogy nem vesztek nagyon a képminőségből és megmarad a végtelen is? mert akkor nekem ez tökéletes lenne. Már csak adaptert kell találni a két obihoz. :D

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#1645) Warton válasza itouchfan (#1644) üzenetére


Warton
őstag

Egyáltalán nem fogsz a minőségből veszteni, mert azokban az adapterekben nincs üveg. Szerintem a végtelennel sem lesz gond, csak nincs AF, meg a teljes automód. Helyette rekeszprioritást kell használni, a gép meg mellészámolja a záridőt,adott esetben az ISO-t is.

(#1646) itouchfan válasza Warton (#1645) üzenetére


itouchfan
senior tag

köszi szépen a kimerítő választ. :R

közben a nikon f401-nél fellépett egy probléma, vagy csak én vagyok béna, de: berakom a filmet, utána a gép az első exponálásnál automatikusan betekeri, addig, amíg ugye a film nem kapott fényt. Utána viszont nem tudok ellőni képet. A keresőben megjelenik a piros + - jel, meg a zöld pötty villog, de nem tudom ellőni a képet,se manuális fókusszal, se autófokusszal (ott megnyomom az exponáló gombot, fókuszál, de ott sem tudom ellőni a képet.) Tegnap egyet sikerült csinálni, de utána megint nem sikerült sokáig...nem értem mi lehet a gond. :( :F

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#1647) itouchfan válasza itouchfan (#1646) üzenetére


itouchfan
senior tag

közben probléma megoldva, nem volt bekalibrálva az obi :U

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#1648) optikus


optikus
senior tag

ert valaki a canon filmes eos-ok ettl2-es vakuvezerlesehez?

Buy books not gear.

(#1649) noss


noss
csendes tag

Sziasztok és BÚÉK a topik számára! :))

Eladó az egyik kis távmérősöm,
íme a hirdetésem.
Vigyázat: leica-feeling! :DD

noss

(#1650) spanyoll válasza noss (#1649) üzenetére


spanyoll
addikt

Vigyázat: fórumban hirdetni nem szabad feeling.

"Super perfundo on the early eve of your day."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.