Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) csiga997 válasza lugosi (#100) üzenetére


csiga997
őstag

az F90x pl mér fényt a manuális obikkal, de csak középre súlyozva

Mér az spottal is. :)

(#102) adik válasza lugosi (#99) üzenetére


adik
őstag

Leica M6? Vigyázz mert kétféle van, az egyik az M6 TTL, abban a fénymérő. Persze van M7 is, nem tudom azt miért nem szeretik.

Szeretném én azt is :D , köszi a tippet, emgnézem Voigtlandert is, meg még ami tetszik, a Zeiss Ikon. Aztán lehet, hogy egy Zenit, vagy egy Canon AE1 lesz a másodhegedűs, ezek ugyanis jóval olcsóbbak, és az obik még annyira sem drágák, persze nem is olyan jók. Digitvázat még nem tervezek, majd esetleg egy elfogadhatóbb szkenner gondolkoztat még. (Najó, ez részemről könnyelmű kijelentés volt, lehet, hogy egy év múlva már bőven digitálisra nyomom, sose lehet tudni, de nem hinném.)

[Szerkesztve]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#103) adik válasza lugosi (#99) üzenetére


adik
őstag

Ebből a szempontból nem annyira vészes, hogy mi megy a filmre. Legrosszabb esetben mi történik? Van egy adott dolog amit diára ''kellene'' fényképezni, és megcsinálom fekete-fehérre, na bumm, láttam/tanultam valami újat.

Igen, de nekem van 1 db filmes gépem, amibe ha befűzök nappal egy Velvia 50-et, akkor meg vagyok lőve este. Ezért szeretnék még egy filmes gépet, hogy abba meg stillszerűen egy Leicába iso400-iso800 ff filmet rakjak. :)) (Álmodik a nyomor...)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#104) attilav válasza adik (#103) üzenetére


attilav
tag

Nekem is csak 1db van, a többi szappantartó.
A soós honlapján elég sokáig kinn volt egy fénymérőhibás praktica mtl-50 csak váz, 3k-ért, gondolkodtam hogy lecsapok rá, ez m42-es, áttehetem rá az obikat, 1/1000 a zenithez képest kis előrelépés, vagy nagy?(lett volna ha nem gondolkodok annyit és lecsapok rá).
Mondjuk szikrázó napsütésben F5 1/1000 még jó? Mert 1/500-nál kiégett (kis mélységélességű képet akartam). Vagy 1/2000 nem árt?
Milyen nem túl régi manuális gépet érdemes vadászni, (max 80' évek körülben gondolkodok)?

(#105) adik válasza attilav (#104) üzenetére


adik
őstag

Nekem nagy kedvencem a Canon A, Canon AE, Canon T70 (T90 a legjobb, csak drága) vázak - ezek olcsók, és mindent tudnak, no meg fantasztikusan jók. 1/1000 legalább kell, ha nem akarod hülyére rekeszelni nyáron az obit, esetleg polár/nd/színszűrő kombóval is nyomhatod. Én pl ha ff-re nyomom, akkor szinte mindig van rajta színszűrő, ami azért 1-2 értéket levesz. Valamelyik alap Nikon sem lehet rossz, de azokat nem ismerem annyira.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#106) adik válasza lugosi (#99) üzenetére


adik
őstag

Ha nem akarsz annyit rászánni, de egy ugyanolyan minőségi gépet akarsz távmérősben, akkor próbáld ki a Voigtlander Bessa R3-at

hát az már tök mindegy, hogy 1300, vagy 1000 € :DDD
Amúgy marha jól néz ki a szürke kiadás, kár, hogy annak a színnek 50€ felára van.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#107) lugosi válasza csiga997 (#101) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mér az spottal is.

Mér! Csak azt nem nekem találták ki. Ezt a fénymérési módot a digitális vázon se használom. Egyszer biztos rájövök mire jó. De én a mátrixmérést használom 99%-ban.

(#108) lugosi válasza adik (#103) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

''Igen, de nekem van 1 db filmes gépem, amibe ha befűzök nappal egy Velvia 50-et, akkor meg vagyok lőve este.''


Hát el kell fényképezni az egész tekercset egy nap alatt :)

Na jó. Alapvetően egy Zenit körüli teljesen manuális váznál nem olyan vészes a filmcsere, mint egy automatábbnál. Csak arra vigyázz, hogy ne húzd vissza a filmcsík végét a kazettába. Visszatekered, kiveszed, és aztán mikor a diát vissza akarod rakni másnap, akkor a biztonság kedvéért mondjuk ráhagysz egy kockát hogy ne fényképezz rá az eddigi utolsó képre. A visszafűzés után a legszűkebb rekeszre állítva az obit, obisapkával rajta, legrövidebb záridővel el kell kattintgatni az utolsó kockáig, majd még egy üres kocka. Az se baj ha ez valahol árnyékban vagy esetleg sötétben történik. Így gyakorlatilag egy tekercsnél cserénként vesztesz egy kockát. Ki lehet bírni, főleg hogy a régebbi vázakkal egy tekercsre legalább 37, de esetleg 38 kockát is meg lehet csinálni.

(#109) lugosi válasza adik (#106) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

''hát az már tök mindegy, hogy 1300, vagy 1000 €''

Nem vagyok benne naprakész, de szerintem az objektívek is olcsóbbak. Még két obi, mindegyiken megspórolsz 300 eurót, az a vázzal együtt 900, az több mint 200e ft. Persze így se olcsó.
Nézd meg az ebayen, a németen. Elég lenne egy váz egy 35mm-es obival.

(#110) attilav válasza lugosi (#108) üzenetére


attilav
tag

főleg hogy a régebbi vázakkal egy tekercsre legalább 37, de esetleg 38 kockát is meg lehet csinálni.

Ezt aláírom! 41 képet csináltam egy 36-osra de ehhez sötétben kellett befűzni.
Csak a zenitnél a kockaszámláló nem igazán működik. Hiába állítod nullára, mert ha befűzöd a filmet akkor utána kicsit vissza is kell tekerni, hogy feszüljön síkban legyen, ekkor mivel az orsót húzod visszafele ezért a számlűló elmászik, mivel az orsó közvetlenül a felhúzókarnak van alárendelve, a számláló meg ennek az egésznek a tetején van.

Fejben kell tartani hányat lőttél már el, vagy írni. A számláló 36-ig van, de a befűzés módjától és a film típusától függően még többet is ellehet lőni, szal ezért sem lehet a számlálóra hagyatkozni. Ez valszeg nem csak zenitnél de más manuálisoknál is hasonlóan lehet. Nagyon észnél kell lenni ha a film vége előtt cserélünk.

(#111) lugosi válasza attilav (#110) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Pontosan most nem emlékszem hogy a Zenittel 36-osból mennyit sikerült a múltkor, legutoljára ha jól emlékszem 24-es volt benne, és 28-ra biztosan emlékszem. Úgyhogy jók lehetnek azok az adatok amiket írsz.

Az F90x-szel ma 38 kockát sikerült egy 36-osra csinálni. A múltkor ha jól emlékszem szintén, az más film volt mondjuk. Úgyhogy ezt a vázat elkönyveltem +2 kockásnak.

Milyen filmet használsz egyébként?

(#112) attilav válasza lugosi (#111) üzenetére


attilav
tag

Amilyen elérhető áron van, 4-500 ft körül. Tesco farbbilder és volt nemrég még leértékelt agfa, ez jön be a legjobban, de már nemnagyon kapni. Kodak meg fuji van 1000 ft fölött, de azokat drágának találom noha biztosan jobb a minőségük, tanulni jó az olcsóbb is. Van egy külcsön nikonom alapobjektívvel, F60, teljesen elektronikus, pont annyit fényképez el amennyi a filmre van írva. Gondolkodtam h beszerzek hozzá egy adaptert, de a lencsés mókát inkább nem kockáztatom, (külön nagylátóhoz teléhez), nem ér annyit az egész. A saját obijával legalább tudok fényt mérni, a leolvasott értékeket meg beállítom a zeniten. Az is jó hogy a nikkor rekesztartománya majdnem megfelel a zenitarnak, előbbi
F22-F4 utóbbi F22-F2.8, így szinte mindig olyan adatokat kapok amit be birok állítani a másik obin is. Bár ez a módszer gondolom a nikon dslrnél is működik, csak ott a gyakori obi cserénél koszolódik a ccd. Vannak olyan helyek pl beltér, árnyékos helyek, erdő, ahol nem jön be a saccos módszer, ha nem rendelkezem sok tapasztalattal. Márpedig nem rendelkezem, mert csak pár hónapja kezdtem slr-rel.

(#113) attilav


attilav
tag

Melyik éri meg jobban, egy revueflex ac3 váz kb 5-6k-ért, vagy egy chinon-ce5 alapobival 15k-ért? Mindegyik K bajonettes. Igazából venni akarok egy analóg pentaxot amin lepróbálom milyen macerás a K/M42 fordító kiszedése a vázból, meg persze 1/2000-rel jobbat lehet alakítani, lehet ráérek még a dslrrel.

(#114) lugosi válasza attilav (#112) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nézd meg a Rossmannban is. Az 500 Ft-os kategóriában van ISO 100, 200 és 400 filmjük. Én a 400-asat néha veszem, nem olyan rossz mint amilyen olcsó.


''Vannak olyan helyek pl beltér, árnyékos helyek, erdő, ahol nem jön be a saccos módszer, ha nem rendelkezem sok tapasztalattal.''

Figyi, látom még mindig nem érted a dolgot. Leírom nagyon egyszerűen, lépésről lépésre.
1. Beállítasz (legyne mondjuk beltér ahogy írtad) valami hasraütésszerű értéket. Legyen ISO 800, 1/30 záridő és 4-es rekesz.
2. Elkattintod a felvételt.
3. Leemeled a szemed elől a dslr-t. Megnézed a fényképezőgép hátsó lcd monitorát. Bejön rajta a hisztogram.
4. A felvétel alexpós. Felemeled az ISO-t mondjuk 1250-re, záridő rekesz marad.
5. Vissza a 2. lépésre, majd a 3.

Ha a felvétel túlexpós. 2-es lépés, majd 3-as. Fogod, rekeszelsz rajta 5.6-ra, vagy felemeled a zársebességet 1/60-ra. Megnézed a fényképezőgép lcd kijelzőjén. Ez meg sok lett. Megcsinálod f:4.5-tel vagy egy köztes zársebesség értékkel.

Na, ezt megcsinálni egy dslr-en fele annyi idő, mint elolvasni. Helyette egy másik géppel fényt mérni, áttenni az objektívet enyhén szólva is hülyeség.

Így már érted? Remélem ezzel már belátható, hogy a módszer működik bármilyen megvilágítási körülmények között. Legfeljebb 3 lépéssel tovább tart, ha először mondjuk ISO 200-on egy homályos, két villanykörtével megvilágított helyiségben 1/2000 záridővel és f:8-cal próbálkozol. Jó módszer ha eleinte mindig a felére csökkentesz vagy a kétszeresére növelsz, attól függően hogy melyik irányba kell változtatni. Miután a dslr-nél azonnal a rendelkezésedre áll a kész kép a hátsó kijelzőn, azonnal tudsz helyette új felvételt készíteni.

(#115) lugosi válasza attilav (#113) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha analóg Pentaxot akarsz, miért nem veszel egy Spotmaticot. M42-es. És ráadásul még jó gép is. Az index fórumon van egy srác akinek gyűjteménye van belőlük, és rendszeresen ad-vesz ilyeneket.

(#116) attilav


attilav
tag

K bajonettest akarok, mert próbálgatni akarom milyen nehéz ez az adapter kiszedés, mennyi idő alatt lehet az alapobi meg a m42 halszem között cserélgetni, aztán ha túl macerás akkor lehet a canon vagy nikon mellett döntök akkor.
Igazad van, ha azt veszem hogy a nagylátóknak nagy a mélyésgélességük, akkor élességvisszajelzésre sincs ezesetben szükség, végtelenen mindig jó.
Nikon alapobi meg portrézásra, általános használatra gondolom jó, ahol kell az élesség jelzés.
Beltér sem vészes, mert a filmes nikon nappal iso200-on 1/250-nél F5-öt ajánlott, tehát nem kellett világítani sem. Ez igen jó. De továbbmegyek, S3500, amin a fénymérésnek semmi kijelzése nincs, állíthatóság szinte 0, beltérben este lámpafénynél, fehéregyensúlyt ehhez állítva, blende előválasztás F5, vaku nélkül, kiváló képeket tudtam készíteni, és a bemozudlás minimális volt. Úgyhogy valóban nem vészes a dolog.
Ami a nikon mellett szól az hogy nem a camera kft-nél vannak, de kapok elérhető áron olyan obit nikonra ami a zenitarhoz hasonló látószöget biztosít? Vagy lehet a zenitarhoz nikon véget rendelni? Merthogy olyan véggel is gyártják, csak kérdés hogy a hátlapon kívül még valamiben eltér e ez a változat, ami lehetetlenné teszi az átszerelést. Alapból nem beugróblendés az m42 változat, olyan utólagosnak tűnik, mert a rugó hátlapba van téve, és levett hátlappal manuálisként működik.

[Szerkesztve]

(#117) lugosi válasza attilav (#116) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha Nikon F véggel gyártják, akkor azzal menni fog bármilyen nikon dslr-en.

Ha K bajonettes, akkor talán nézz szét a Pentax dslr-eknél is, hogy később milyen továbblépési lehetőséged van. Azaz, hogy a K bajonettes obikat hogyan tudod majd használni. Nagyon jókat hallottam a K bajonettes obik és a Pentax dslr-ek kompatibilitásáról.

Manuális vázon viszont nem vészes az élesség-visszajelzés hiánya. Azt a vázat ugyanis eleve a manuális élességállításra találták ki.

(#118) attilav


attilav
tag

A nikonnal lehet szimulálni a filmet, negatívot diát fujit agfát, mindent amire már vki megcsinálta a görbét! Görbéket tölthetsz fel, amik megváltoztatják a színbeállításokat.
Innen lehet leszedni
http://www.mastersphoto.net/curves/
Teszfotók
http://forum.mastersphoto.net/viewtopic.php?t=26

Ez marha jó, ki kellene próbálni! Lugosi vagy akinek még nikon gépe van, az agfás görbékkel lőhetnétek egy párat.

[Szerkesztve]

(#119) lugosi válasza attilav (#118) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én annak idején azt mondtam, hogy ennek a lehetőségnek a jobb reklámozása majdnem hogy önmagában eladná gépet. Furcsa módon általában a nikonosokat nem érdekli túlzottan, nem egy kifejezett beszédtéma a custom curve-ök kérdése. Én használom, annak idején ki is próbáltam őket, van is egy nagy gyűjteményem belőlük. Általános célokra a whitewedding utolsó előtti egyik változatát használom, azt tartom a legjobbnak.
Szerintem szuper dolog.

Az agfás görbék inkább (digital agfa optima) leginkább táj- és természetfotózáshoz jók, növelik a kontrasztot. Van fuji astia, reala és provia görbe is, a reala használható. Van velvia görbe, szerintem nem jó. Vannak egyszerű és elég összetett görbék is, érdemes kipróbálgatni, aztán az ember maximum 2-3 félét használ hosszú távon.

(#120) adik


adik
őstag

ezt most vettem, kíváncsi vagyok, nem kicsit, nagyon:
[link]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#121) Smogus válasza adik (#120) üzenetére


Smogus
őstag

Hehe
Ilyet már én is kaptam haveroktól :D
Hülyéskedni tökéletes, csak kicsit égő beadni a laborba :)
Én próbáltam ff módszerrel meghívni, nem lett sok siker élményem, pedig elvileg ad eredményt

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#122) csiga997 válasza lugosi (#119) üzenetére


csiga997
őstag

Azért kéne még némi plusz ahhoz, hogy valóban jól használható legyen. Pl., hogy egyszerűen lehessen kezelni. Lehessen cserélgetni menet közben, pl be tudja olvasni memóriakártyáról, ne kelljen hozzá az a szutyok camera control. (Még vennék is hozzá egy ezresért egy 16 megás cf-et, aztán azon tartanám az összes beállítás.) Aztán, ha lenne valami neve a menüpontban, pl. a betöltött fájl nevét mutatná a roppant semmitmondó ''User-defined custom curve'' helyett, vagy valami. Azért aki mondjuk 1 hónap múlva emlékszik, hogy melyik file is lett betöltve utoljára, pláne aki a görbéből puszta ránézésre megmondja hogy az melyik file annak csak gratulálni lehet. Persze, ez az egész igazából csak jpeg shooter-eknek jelent bármi könnyedséget, raw-ra úgyis olyan görbét passzint a júzer amilyet csak akar.

A canonos picture style sokkal jobban meg van oldva akkor már. Igaz, egyszerű, mint a faék, de működik. És a marketing is mögé van rakva rendesen.

(#123) lugosi válasza csiga997 (#122) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezzel az elejétől a végéig egyetértek.


Esetleg még az is megoldás lenne, ha egy helyett több curve-t lehetne eltárolni a vázban. Megnyugtatásul: a D2Xs-be már hármat lehet feltölteni. Kár, hogy olyanunk se lesz...

(#124) attilav válasza adik (#120) üzenetére


attilav
tag

Már próbáltam, lapos, fakó színek, még akkor is ha jól van exponálva.
Agfát próbálj meg szerezni, én találkoztam az utolsó(?) darabokkal, leértékelve kb ugyanannyiért mint a tescós, igaz csak 24-es, de a színeitől az állad a padlón marad.

(#125) attilav válasza Smogus (#121) üzenetére


attilav
tag

Ez is mint bármelyik színes c41-el hívható egy kis segítség az indexről:


vegyszer:
Tetenal Colortec C-41 (0,5 vagy 1 liternek megfelelő kit por kivitelben)
A syrexben kapható általában, a 0,5-es 2800 ft, ezzel 8 film hívható elő.
Utánhívás már nincs.
Procedura:
- előáztatás 30sec 38 fokos vízben (ezt a használati utmutató nem írja, de ha műanyag tankod van, akkor kell, vagy hosszabbítani kell valamennyivel a hívásidőt. fémtankot 5 percet kell melegíteni a temperáló vízben)
-hívás 3 perc 15 másodperc 38 fokon ( ez az idő az első két tekercsre vonatkozik, majd a 3-4 filmnél 20 secundummal nő, és így tovább)
- stopfürdő 30 sec (ezt sem írja a gyári itiner, de én használom) ecetsavas stop kell
- mosás 1 perc 30-40 fokos vízben (ez sem gyári előírás)
- halványítás/fixálás egy löttyben 6 perc 30-40 fokon
- mosás 3 perc 30-40 fokon (én tovább mosom, ami biztos az biztos)
- stabilizáló fürdő 1 perc 20-40 fokon
- szárítás
Én így csinálom, persze a kithez jár egy többnyelvű (magyar nincs) használati útmutató.
Üdv Zsolti


Szerintem nem égő beadni a laborba, vagy legalábbis ugyanannyira mint a farbbilder. Ott is mindent C41-el hívnak, kivéve a diát.

(#126) attilav


attilav
tag

[link]
Kodak színes hívási eljárások C41, C41 RA, E6, RA4

Diahívás otthon:
[link]

[Szerkesztve]

(#127) adik


adik
őstag

Jaj de jó!! :C :C

köszi, sztm következő havi fizum ilyen lögybikre meg edényekre fog elmenni. már érik nagyon, de tényleg kéne már nagyon. :)

Mennyire bonyolult egyébként a valóságban? Mármint mennyire nehéz?

Kettő, csipkebokor vessző!

(#128) Smogus válasza adik (#127) üzenetére


Smogus
őstag

Szeritnem a legjobban az ff hívása éri meg otthon, a legkönnyebb
C41-re már jobban oda kell figyelni a temperálásra, a diázás meg szeritnem nagyon bonyolult otthon, oda nagyon figyelni kell az időkre és a hőmérségletekre is :D
De mindent ki lehet próbálni :)

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#129) Smogus válasza attilav (#125) üzenetére


Smogus
őstag

Tudom hgoy C41-es a nega, csak poénból probáltam meg ff-ben lehívni, nem szaeretem annyira a szines negát inkább ff de az nagyon bejön :D

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#130) csiga997 válasza attilav (#125) üzenetére


csiga997
őstag

Nahát, van még syrex? Úgy hittem évekkel ezelőtt bezártak.

(#131) attilav válasza csiga997 (#130) üzenetére


attilav
tag

www.syrex.hu

(#132) attilav


attilav
tag

A munkahelyemen van labor, ott pedig egy temperálógép. Ugyan elég régi, tehát nem lehet pontosan hőfokot állítani, de az oldalán levő hőmérő alapján talán belehet lőni
38 plusz minusz 0.5 fokra. A gond az hogy éjjel nappal baktériumtenyésztő tálak vannak benne, tehát nem szabad a gép. :( Ettől még beférne a hívócucc, de most 37 fokon járatják és ettől nem térhetnek el. :(
Pedig már beleéltem magam milyen yool fogok színeset hívni :(

Azért bizonyos esetekben nem hülyeség a kézi színes hívás, pl széjjelszaggatta a perforációt a zenit, szétszakadt a film, laborban nem vállalják, vagy égő lenne/nincs pofátok bevinni. Laboros ismerős pedig nincs.
Vmilyen gép kellene ami 38 fokon tudja tartani a vizet, és megfizethető.

[Szerkesztve]

(#133) adik válasza attilav (#132) üzenetére


adik
őstag

Vmilyen gép kellene ami 38 fokon tudja tartani a vizet, és megfizethető.

akvarisztikai boltok? bár nem tudom mennyire precíz a kütyüjük...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#134) Smogus válasza attilav (#132) üzenetére


Smogus
őstag

Hát ha tényleg ezzel akarsz esetleg foglaltoskodni szabadidődben akkor szeritnem érdemes beruházni egy JOBO cuccra, kicsit drága de hosszú távon megéri, meghát tényleeg nagyon profi, esetleg használtan keresni
Á most nem találok neten egyetsem :( nagyon reggel van :) pedig meg akartam mutatni hogy mire gondolok.
Nagyon profi cucc, mozgat, temperál meg még majdnem kávét is főz ;]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#135) csiga997 válasza attilav (#132) üzenetére


csiga997
őstag

Kisrezsó?

(#136) johnjohn válasza attilav (#132) üzenetére


johnjohn
addikt

Akvarista üzletben kapható olyan vízkeringető, ami egyben fűti is a vizet, és igen pontosan lehet vele temperálni.[link]Csak ennak kell utánanézni, hány fokig lehet baállítani a hőfokot.

(#137) csiga997 válasza Smogus (#134) üzenetére


csiga997
őstag

Nem kicsit. :) [link]

(#138) Smogus válasza csiga997 (#137) üzenetére


Smogus
őstag

Gondoltam hogy ilyen áron van ujonnan, de nekem kb 2 éve akartak adni egyett 50-ért
És nem volt semmi baja :D csak letettem róla és mradtam csak az ff-nél :)

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#139) Smogus válasza Smogus (#138) üzenetére


Smogus
őstag

[link]
Ma lejár :D meg lehet nézni mennyiért fog elmenni, de szeritnem jó áron lesz :)

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#140) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Lehet, hogy inkább ide tartozik a kérdésem:

Ezt a márkát ki ismeri közelebbről: VEB Optisches werk Weixdorf ?
Mennyire számít minőséginek?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#141) johnjohn válasza Hydra SR (#140) üzenetére


johnjohn
addikt

Ez egy nagyon precíz optikai cég volt, azután a 70-es években több kis céggel együtt bekebelezte a Pentacon. Egész jó áron árulgatják az Ebay-on a konvertereit, közgyűrűit. Ha nem sérült amit venni akarsz, akkor jó Pentacon minőség.[link]

[Szerkesztve]

(#142) Hydra SR válasza johnjohn (#141) üzenetére


Hydra SR
addikt

Köszi, akkor asszem rápróbálok egy kétszerezőjükre, a Mirandával meg aerodinamikai tesztet hajtok végre (=milyen messzire repül a 7. emeletről megsuhintva :DDD eladni sincs pofám olyan trágya)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#143) Smogus válasza Hydra SR (#140) üzenetére


Smogus
őstag

Álltalában a német márkák megbízhatóak, precíziós dolgokat készítettek :D
Amit a johnjohn álltal is linkelt táblázat muta :)
szerintem nem lesz vele probléma

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#144) csiga997 válasza Smogus (#143) üzenetére


csiga997
őstag

Álltalában a német márkák megbízhatóak, precíziós dolgokat készítettek

Trabant? ;] :C

(#145) Smogus válasza csiga997 (#144) üzenetére


Smogus
őstag

Most hallottam hogy Pesten van egy cég ami rendbehozott Trabantokat kínál a külföldieknek, ki lehet őket bérelni és lehet fílingesen várostnézni :D

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#146) lugosi válasza csiga997 (#144) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Volt Trabantod? :B

Nekem volt. Nagyon szerettem. Az ár/érték aránya nagyon jó volt. Túléltem benne egy brutális ütközést egy villamossal lassítás nélkül, úgy hogy 15 métert tolt. Vagyis a biztonsága mint egy Volvo-é :D

(#147) csiga997 válasza lugosi (#146) üzenetére


csiga997
őstag

Volt, de nem akarok róla beszélni. :D

(#148) lugosi válasza csiga997 (#147) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Engedd ki, ne fojtsd el. Áss le a tudatalattidba :DDD

(#149) HaGii


HaGii
tag

Üdv Mindenkinek!
Reméllem jó helyen teszem fel a kérdést:
Egy Praktica plc3-as gépbe lenne szükségem egy 4,5 voltos elemre.
Lehet még valahol ilyet szerezni?Nagyon jó lenne újra beüzemelni
(van hozzá minden: tele-objektív, böszöm vaku :)) )
csak a fénymérője dázünt wörking :O
üdv.:HaGii

"-Milyen telefon? Androidos? - Nem,sima okos."

(#150) adik válasza HaGii (#149) üzenetére


adik
őstag

Szia,
soós fotó, deák térnél?

Kettő, csipkebokor vessző!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.