Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) MrChris válasza spanyoll (#1148) üzenetére


MrChris
nagyúr

Azért évekig várni egy hobbi megvalósulásához, mert mindössze 10e forinton múlik, az már nem pénz kérdés, inkább mazohizmus. Meg ellent mond az aláírásodnak ;] Kb 2 tekercs ff film + kidolgozás + papírkép az a 10e. különbözet.

(#1152) spanyoll válasza MrChris (#1151) üzenetére


spanyoll
addikt

Persze, de 40ért sincs nagyon, amikor 30-am van csak rá (legalábbis LESZ majd rá, ha elviszik most aprón a cuccaim). Az 50ért menő darabok meg már +20at jelentenek :D DE amúgy most adok magamnak egy három hónapos határidőt és megveszem már tényleg, mert ez nem állapot :N

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1153) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ válasza optikus (#1139) üzenetére


Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
tag

körvonalazódik lassan, h mit is szeretnék... :)

(fontossági sorrendben!)
-(beépített) fénymérő!
-nézzen ki vhogy... (masszív, robusztus darabot keresek, Oly XA pl kizárva)
-nem baj, ha fix az obi! (a Praktikeren... :DDD :Y és cserélhetőnek se feltétlen kell lennie...)
-jó ár/teljesítmény (20k körül lenne a plafon! objektívvel, ha cserélhető objektíves a váz!)
-előny a kompakt(abb) méret!
-vszínű -csh legyen összehasonlítási alapom- veszek 1Practit is! és mert tetszik... :B (és mert nem drága! ill, ha apám előszedi, akkor meg úgyis adott a dolog...)

-ha a Minolta másodvonal, nem azokat a gépeket nézem! ennyi! :D
-Canon/Nikonból van vmi ami belefér a keretbe, és megfelel a fenti kívánalmaknak?
(a Canonet, ez vmi Canon másodvonal? kinézetre nagyon tetszik pl ez is: Canonet G-III QL17 btw mit jelent ezeknél a gépeknél, h 'félautomata'?)

(#1154) spanyoll válasza Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ (#1153) üzenetére


spanyoll
addikt

Masszív, robosztus, de közben kompakt is? :U

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1155) tailor válasza spanyoll (#1154) üzenetére


tailor
őstag

= Olympus OM :) És 20 ezerbe belefér egy OM1 vagy OM2 váz + 50/1.8.

[ Szerkesztve ]

(#1156) contaxg válasza Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ (#1153) üzenetére


contaxg
veterán

Yashica FX-3 Super 2000? Magam is ilyet használok általában egy 35/2,8-as Zeiss obival. Szerintem elég kompakt.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1157) tailor válasza contaxg (#1156) üzenetére


tailor
őstag

Azért építési minőségben szerintem ezek nem érik el az OM szintjét - tudom, mert nekem is van egy Yashica FX-D-m :) Jó kis gépek ezek is ( ez a Distagon meg pláne nyami :B ), de a csupa fém OM más "világ".

[ Szerkesztve ]

(#1158) optikus válasza spanyoll (#1154) üzenetére


optikus
senior tag

meg olcso, meg legyen belole elado, meg benne legyen az obi is, meg...

Buy books not gear.

(#1159) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ válasza tailor (#1157) üzenetére


Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
tag

spanyoll: jaja, olyan tömör gyönyör jellegű! :D

akkor ezekszerint a Yashica is 'másodvonal', mint a Minolták? (ugyanaz az objektív bajonett, mint Practikán? ezért tudsz rajta Zeiss-et használni?) Nikon-ból has kategória, az jóval drágább? (szempontokat ld lejjebb... ;) )

miben nyílvánul meg az, h félautomata? mi van rajtuk automatizálva? ("ha olcsosag a fo szempont akkor vagy egy japan fix obis tavmeros (olympus 35 sorozat, pl az rc, vagy canonet ql, ricoh stb). ezekkel az a baj hogy vagy felautomatak vagy ha manualis akkor nincs fenymeres." - optikus)

optikus: nyilván vmien mértékű kompromisszum lesz a végeredmény... de a fix (nem cserélhető) objektív nem volt szempont, cs azt mondtam, h lehet akár olyan is... :)
és a vásárlással tudok várni, nem sürgős! ;) elején vagyok ennek a témának, tisztában vagyok vele, ettől független lelkes vagyok, meg izgatott, meg kíváncsi, meg... :)

[ Szerkesztve ]

(#1160) optikus válasza Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ (#1159) üzenetére


optikus
senior tag

magad se tudod mit akarsz, ezek legtobbjenek meg utana lehet nezni.
a fix obis tavmeros gepek nagyja felautomata vagy teljesen automata. az automatasag ugy mukodik hogy mer egy fenyt, es a beallitott rekeszhez valaszt egy zaridot. a legtobb gep rekeszprioritasos (azaz a beallitott rekeszhez o allitja a zaridot). zarprioritasos keves van. nehany tud teljesen manualis modot (pl rc, rd, ql), de ahogy irtam ilyenkor nincs fenymeres (szoval saccolod a rekesz+zar parost vagy kulso fenymerot hasznalsz). a tobbi gyarto gepe is hasonlo (ricoh,yashica,stb).

Buy books not gear.

(#1161) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ válasza optikus (#1160) üzenetére


Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
tag

valóban nemnagyon tudom mit akarok, ha tudnám, most nem lennék itt, és nem kérdezgetnék... :B de épp ezért mert bizonytalan vagyok, ezért kérdezek... cs nem tudom, h hol tudok utánanézni... sztem erre a legjobb 1ilyen fórum... :R hisz, ha bemegyek pl az (am ajánlott) Soós-hoz, ott vszínű azt fogják (elsősorban) ajánlani, ami nekik ott van a polcon. ha megkérdezem apámat, ő azt fogja mondani, h ne vegyek, hisz ott van a Zenit és Practika is... ha megkérdezem nagybátyámat azt fogja mondani, h hülye vagyok, vegyek inkább dslr-t. ezért gondoltam, h felteszem itt a kérdéseim, hisz itt többféle véleményt is hallhatok ami alapján el tudok indulni, és nem tök kukán megyek be a Soóshoz, pl. hanem tudok vmi-t kérdezni... és persze, utána lehet nézni. de ha vmiben nem vagy benne/most ismerkedsz a témával, baromira nem fogod tudni eldönteni, h az amit találok az adott témában, mennyire releváns, objektív, szakmai, stb... v cs 1laikus, szubjektív véleménye...
"ezek legtobbjenek meg utana lehet nezni" - javasolj kérlek vmit! kértem (és kérek továbbra is) szakirodalmat! (lehet netes is, és lehet könyv is! - vatera, antikvárium, könyvtár, kb minden elérhető, hisz főváros...)
és azért elég sokmindent kizártam: ár-sávban, korban, anyagminőségben... (hisz az új, műanyag gépek sem érdekelnek, pl...)

(#1162) contaxg válasza tailor (#1157) üzenetére


contaxg
veterán

Hááát a fene se akkor szögbeverőt cipelni. Ha komolyabb gép kell előkapom az Contax RX-et. :D Az optika rajzol nem a váz és van még egy tarcsi FX3/2000 a szekrényben. Én nem izgulnék erre a minőségre kérdésre annyira. Amire kell teljesen jó a Yashica. Nem a fronton akarok a sárban csúszva hartéri képeket készítni. Arra való a Leica. :D

(#1159) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
Az NDK-és Zeiss Jena és a japán (NSZK) Zeiss nem azonos egymással és ezek az optikák általában jobbak a hasonló Nikon, Canon társaiknál.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1163) tailor válasza contaxg (#1162) üzenetére


tailor
őstag

Megértelek, én is szeretem a Yashicámat :) Bár nekem csak az ML50/1.4 meg az ML135/2.8C van mellé...
Viszont az Olympust kézbe venni utána olyan, mint amikor beleülsz egy fém és bőr veteránautóba :)

(#1164) contaxg válasza tailor (#1163) üzenetére


contaxg
veterán

De minek az a veterán autó? :D
Éveket töltöttem azzal, hogy megpakoljam a fotós táskámat és utána éveket, hogy kipakoljam onnan a nagyon nehéz, strapabíró eszközöket. Néha túldimenzionálunk olyan képességeket, amire igazából nincs is szükségünk. Ciki nem ciki, nem tudom... de nekem egy Smena és/vagy egy átlagos mobiltelcsi kamerája is elégséges ahhoz, hogy az utazásaimat napjaimat megörökítsem.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1165) tailor válasza contaxg (#1164) üzenetére


tailor
őstag

Mert ez...szerelem :)
Nincs rá magyarázat: jó érzés kézbe venni, jó a súlya, a tapintása :B Én is meg-, aztán kipakoltam a táskámat, szóval ismerős az utad. De azért ez az Oly nem hasonlítható össze sem súlyban, sem méretben egy godzilla tükrössel :U
Na mindegy, én csak ötletként dobtam be ezt a típust, mert szerintem egy "örök darab", ha az ember kicsi, mégis profi és masszív filmes vázra vágyik.

(#1166) contaxg válasza tailor (#1165) üzenetére


contaxg
veterán

:R :R :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1167) MrChris válasza tailor (#1165) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ráadásul OM2-est olcsón lehet kapni.

(#1168) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Mivel én már régóta nem járok digitalizáltatni, ezért kérdezek:

Egy kedves ismerősömnek kellene Budapesten egy labor, ahol digitalizálnak is. Amivel eddig szemezett (Sooters), ott 1290 Ft / tekercs. Én nem vagyok már képben azzal, hogy ez jó árnak számít-e. Van olcsóbb hely esetleg?

Szerk: Csak kisfilmről kellene digitalizálni.

[ Szerkesztve ]

(#1169) tailor válasza Stauffenberg (#1168) üzenetére


tailor
őstag

A Fotologusnál talán egy ezres a sima, alap scan, de nem tudom leellenőrizni, mert valamiért nem jön be az oldaluk...

(#1170) contaxg


contaxg
veterán

If Your Photos Aren’t Good Enough, Your Camera Isn’t Expensive Enough :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1171) optikus válasza contaxg (#1164) üzenetére


optikus
senior tag

jol irod, neked. de nem vagyunk egyformak (szerencsere) es van akinek jol esik kezbe venni egy massziv szerkezetet es azt cigolni, persze ettol meg egyaltalan nem biztos hogy jo kepeket fog csinalni, de azt legalabb elvezettel teszi ;)

Buy books not gear.

(#1172) Stauffenberg válasza tailor (#1169) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Megnéztem, 1000×1500 pixel felbontásban 1000 Ft / tekercs, 2000×3000 pixelben meg 2000 Ft/tekercs.

Már csak az a kérdés, hogy a Sooters mekkora felbontásban szkennel. Gondolom nem kell az ismerősömnek hatalmas felbontás, de ez az 1000×1500 pixel kicsit soványka, nem tölt ki egy Full HD monitort sem. Majd ő eldönti elég lesz-e neki, szerintem igen.

El vagyok én ettől szokva, mert fényképezőgéppel szkennelek DIY módon. Persze 16 meg 24 megapixel már túlzás, de egy 4-5 megapixelesre csökkentett kimenet már mindenre elég.

Köszönöm a tippet, továbbítom. :)

[ Szerkesztve ]

(#1173) tailor válasza Stauffenberg (#1172) üzenetére


tailor
őstag

Nagyon szívesen :) Amúgy itt egy minta-szken tőlük: LINK

[ Szerkesztve ]

(#1174) spanyoll válasza Stauffenberg (#1172) üzenetére


spanyoll
addikt

A diy modszered az a tipikus makro es hatulrol megvillantod/megvilagitod modszer?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1175) Stauffenberg válasza spanyoll (#1174) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen. A táblagépem (max fényerő, fehér képernyő) lényegében átvilágító asztalként funkcionál. Nem vakuval villogok. :) Van kazettám is amibe 6 képkockás csíkokra vágva bele tudom tenni a negatívot. Ez egy szkennerből van, de nem használom a szkennert, mert ma már a mobilommal is jobb minőségben tudok digitalizálni, rendes digit. fényképezőgéppel meg aztán pláne.

(#1173) tailor: Köszi a mintát! :) Ahogy látom ez az alacsonyabb felbontású. Az én otthoni szkennerem messze nem ilyen minőségű, újkorában is csak 9.990 Ft volt. Apámnak viszont jó arra, hogy a régi családi fotóit digitalizálja mikor éppen unatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#1176) spanyoll


spanyoll
addikt

Dobpergés...
Végre az enyém lett a kis szerelmem és immáron 1-2 napja folyamatos boldogságban tart a jelenléte és az, hogy bármikor fotózhatok vele :)

[link]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1177) tailor válasza spanyoll (#1176) üzenetére


tailor
őstag

Gratulálok, leld benne sok örömöd! :)

(#1178) MrChris válasza spanyoll (#1176) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hátnavégre!

(#1179) spanyoll válasza tailor (#1177) üzenetére


spanyoll
addikt

Köszi, meglesz és meg is van, ma is vittem fotózni a kis drágát :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1180) contaxg válasza spanyoll (#1176) üzenetére


contaxg
veterán

:C

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1181) A Zéé válasza spanyoll (#1176) üzenetére


A Zéé
addikt

szép-szép! Gratu hozzá :)

Just a simple Lineman...

(#1182) _seth_


_seth_
veterán

Adott egy 300V amiben van két CR123 elem, valamint van még egy 3000N váz amiben az elemek le vannak merülve. A 300V tekercs közepén tart jelenleg. Ha kiveszem az elemet és átteszem a 3000N-be, hogy kipróbáljam akkor mi lesz a filmmmel? Van benne annyi nafta, hogy nem felejti el, hogy hol tartott vagy elkezdi tekergetni a filmet?

Más módszer új elem vásárláson kívül van, hogy kipróbáljam a vázat, hogy működik-e?

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1183) optikus válasza spanyoll (#1176) üzenetére


optikus
senior tag

hat mar ideje volt... ;)

Buy books not gear.

(#1184) optikus válasza _seth_ (#1182) üzenetére


optikus
senior tag

sztem nem felejti el. amugy is csak akkor tekergeli ha kinyitod a hatuljat vagy nyomsz egy visszatekerest. film kozepen csak folytatja.

Buy books not gear.

(#1185) spanyoll


spanyoll
addikt

Jupííí, egy hónap és végre magamnak hívom otthon a negákat, csak a löttyöket kell beszereznem, tankot meg kapok drága jó cimborámtól :)
Azt a DIY scan módszert pedig mindenképp kipróbálom ha lesz rá időm meg rávisz a lélek, mert hiába nem volt drága fotológusnál a scan, azért az 1500-as oldalhossz az nem az igazi na...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1186) krisz12356


krisz12356
tag

sziasztok, canon fd 50 mm 1:1.4 vagy canon fd 24 mm 2.8 mennyire éri meg egy mai full frame vázra?

(#1187) A Zéé válasza krisz12356 (#1186) üzenetére


A Zéé
addikt

én úgy tudom az FD obikat nem lehet felrakni EF bajonettre. Vagy ha fel is lehet, akkor is rövidlátók lesznek, mert az EF bázistávja nagyobb, mint az FD-é

szerk: és amúgy is inkább ebbe a topicba illene a kérdés

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#1188) _seth_ válasza optikus (#1184) üzenetére


_seth_
veterán

Valóban ki lehet venni és lehet másikat betenni, még azt is megjegyzi, hogy hol járt. Az már más kérdés, hogy a 300V-be CR2-es a 3000N-be pedig CR123-as elem való :B

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1189) MrChris válasza A Zéé (#1187) üzenetére


MrChris
nagyúr

Canon EF rendszerű fényképezőgépen kívül még ma is léteznek más rendszerek. Egy szóval sem írta milyen rendszerre szeretné feltekerni, csak hogy fullframe. Sőt mivel Analóg fényképezős a topik, lehet bármilyen fullframe filmes gép.

(#1190) MrChris válasza krisz12356 (#1186) üzenetére


MrChris
nagyúr

Fuss neki még egyszer ennek a kérdésnek, mit szeretnél mire és mit jelent ebben az esetben a mennyire éri meg?

(#1191) krisz12356 válasza MrChris (#1190) üzenetére


krisz12356
tag

5d mark II-re egy 24-es vagy 50-es fixet mert nagyon jó minőségű lencsék és nem olyan drágák
mennyire éri meg alatt azt értem ,hogy mondjuk egy mostani 50-es fix vagy a régi 1.4-es a jobb egy a fent említett gépen

(#1192) A Zéé válasza MrChris (#1189) üzenetére


A Zéé
addikt

a "mai fullframe váz"-ból gondoltam, hogy dslr-re gondol, nem slr-re, és éltem az egyszerűsítéssel, hogy Canon obit Canon vázra akar valahogy felrakni (szerk: ahogy látom, jól tippeltem). Bár a megállapításom attól még igaz lesz a többi mai leica kockás (d)slr-re is, rövidlátó lesz minden más rendszeren (kivéve Sony A7).

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#1193) MrChris válasza krisz12356 (#1191) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ahogy A Zéé fórumtárs is írta ezeknek az obiknak rövidebb a bázistávja, ezért nincs végtelen az 5D-n. De egy kis átalakítással meg lehet oldani ha muszáj. [link]
Keress inkább olyan fixeket amik simán adapterrel felmennek a vázra.

(#1194) j.bravo


j.bravo
addikt

Urak, mennyit szabad adni egy Nikon F65 kitért (28-80-nal), amin egy-két tucat tekercs ment át maximum?
És egy F70 vagy F80 vázért csupaszon (obi nélkül)?

Tudom, műanyag stb, meg nem az a fíling, de kipróbálnám milyen AF-fel fotózni filmre... egy 50/1.8-am van, amit rápróbálnék.
Van egy Praktica MTL-5B vázam is, de azzal annyira lassan fotózom hogy... lassan, na. Oké, a lelassulás is a feeling része, erre ez jó is, de kipróbálnám lelassulás nélkül is a filmes mókát.

Whatever.

(#1195) mr_balage válasza Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ (#1161) üzenetére


mr_balage
csendes tag

Szia, nekem egy ilyen van. Nagyon kicsi, félautomata SLR, rekeszprioritásos módban lehet használni.
Teljesen manuálisan vezérelhető társa az ME Super.
Az enyémet 4.000.- Ftért vettem optika nélkül.
Az automata fénymérés jól működik, az összes képet helyesen exponálta, kézi expozíció kompenzációt lehet használni rajta pl. ellenfénynél.

Egy teszt róla:
http://www.kenrockwell.com/pentax/35mm/cameras/me.htm

Fényképezés alapokhoz pl. ez:
http://www.antikvarium.hu/konyv/roger-rossing-fenykepezes-prakticaval-36067

Üdv: Balázs

(#1196) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ válasza mr_balage (#1195) üzenetére


Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
tag

köszönöm a tippeket, a válaszod!
a Prakticás könyvet külön köszi! :R :DD
(van benne sötétkamrázás is? :B ha pl, akkor ajánlhatsz mást is! ;) köszi!)

(#1197) optikus


optikus
senior tag

lottem nektek parat, nehany filmes gepes bolt becsbol, persze van digit is de inkabb hasznalt filmesben nyomulnak (kepminoseg olyan ph-s...).

gyakorlatilag egy kis teruleten van mind, westbahn strasse kozepetol.

Buy books not gear.

(#1198) tailor válasza optikus (#1197) üzenetére


tailor
őstag

Ó, ha osztrák fizetésem lenne...lubickolnék :O

(#1199) spanyoll válasza optikus (#1197) üzenetére


spanyoll
addikt

Ki ne menjek a decemberi fizumból :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1200) optikus


optikus
senior tag

komolyan mint a venasszonyok ;) es akkor meg nem voltatok a leicashop belso reszen.
de nincs am olyan messze, sot meg vonat is jar oda...
van egy par konyvesbolt is, vannak jofele albumok, magyar viszonyokhoz kepest oriasi valasztekban (persze egy webshopban meg tobb van, itt viszont kezbe veheted belelapozhatsz eldontheted hogy kell e).

Buy books not gear.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.