Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) kozsy18


kozsy18
tag

Minolta Dynax 7000 Rokkor 35-80, f4 -esobival megér 10.000-et?
A vázon nem mindig működik az AF. Ezen felül (állítólag) hibátlan.

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#602) kozsy18


kozsy18
tag

Végül is begyűjtöttem egy 7000i-t.
Ha jól informálódtam, ennek Sony típusú bajonettje van. Erre rá tudom rakni az MD-t, vagy az M42-t?
Milyen objektíveket tudok rárakni erre a vázra?

Köszi előre is!

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#603) bartrender


bartrender
csendes tag

sziasztok

cannon EOS 300 ast hasznal/hasznalt valaki?

en igazibol egy ár / érték arányra lennék kivancsi csupán ,

egy megkimélt, keveset hasznalt darab ...rol lenne szó...

üdv ,a csapos: )

(#604) kozsy18


kozsy18
tag

Véleményetek szerint át lehet szerelni az AF részeit két megegyező bajonettes gép között?

BUÉK! :DD

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#605) kozsy18 válasza kozsy18 (#604) üzenetére


kozsy18
tag

Sikerült megcsinálnom. A 300 si-ből áttettem a pöcköt és most tökéletesen lehet váltani AF-ről MF-re. Az első képet el is csattintottam már :)

Mindenkinek BUÉK!!

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#606) roxbury82


roxbury82
csendes tag

Sziasztok!nemrég találtam rá erre a fórumra.nagyon jó.én most állok fényképező vásárlás előtt!a canon tetszett me.vagy a 300as vagy 500-as lessz.csak a képkidolgozással vagyok gondba.vagyis idén még nem.nálunk /Siófok/ azt mondák hogy idén még csinálják,jövöre már nem.bár idővel,ha belejövök a fényképezésbe,már akár itthon elő is hivhatom majd!

(#607) Busaman


Busaman
csendes tag

Sziasztok:)

Szereztem egy régebbi Pentax Z-10est , szeretnék vele próbálkozni, gyakorolgatni. Mivel azért elég drága az előhívatás szívesebben megcsinálnám otthon. Ez mennyire nehéz meló? Milyen vegyszerek , és eszközök kellenek egy otthoni fotólabor elkészítéséhez? Abszolút tapasztalatlan vagyok ilyen témában. :))

(#608) roxbury82


roxbury82
csendes tag

Hát sajnos nem igazán él már ez a fórum sajnos.de azért hátha.azt szeretném kérdezni,hogy nektek mi a vélemyényetek arról,hogy mennyire fontos a nyersanyag minősége?gondolok itt arra hogy pl.:rossmanos film és mondjuk kodak,vagy fuji közt ,számít-e annyira a márka,hisz mikor előhivják ugyís digitálisan nyomtatják,és szinkorrekciot miegymást csinálnak!mert én rossmanossal nagyon szép próbaképeket csináltam egy canon eos 300.al

(#609) charlie_hu válasza roxbury82 (#608) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

Hogyne számítana. Nem csak a márka számít, a márkán belüli típusuk is egy bizonyos körülmény között nyújtják a legjobb színeket, stb.

Pl. van külön műfényes negatív, napfényre, portréra, stb.

Próbálgatásra jó a rossmanos is persze, ezen a szinten az egész jó helyen áll.

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#610) roxbury82


roxbury82
csendes tag

KÖSZÖNÖM!ezt nem is gondoltam volna.azt honnan tudom én meg hogy melyik mire jó?rá van az valahol irva?

(#611) charlie_hu válasza roxbury82 (#610) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

Igen, rá szokták írni, legalábbis a márkás termékekre. Meg a gyártó weboldalán is fent van sok infó.

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#612) roxbury82


roxbury82
csendes tag

na ennek utánna is járok!okosodtam most is!Köszi

(#613) rejewski


rejewski
tag

Hello Mindenkinek!

Egy kérdésem lenne felétek. Pontosabban kettő.
Van egy F801s gépem, és vettem rá egy általános felhasználású objektivet.
Az obi egy nikon nikkor af 28-80 G.
Normális az hogy manuális módban a legnagyobb rekesz az f/22?
Amig ha program automatán van ez az érték f/3.3.
Ha normális akkor ennek mi az oka?

------/------/------/------/xxxxxx/------

(#614) charlie_hu válasza rejewski (#613) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

G-s objektívvel ez teljesen normális.

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#615) Pipa85


Pipa85
csendes tag

Sziasztok!

Nekem volt egy chinon CE-II fényképező gépem, melytől megszabadítottak. Aza kérdésem, ha újra el akarom kezdeni az efféle fotózást(teljesen hobbista vagyok, nem is értek nagyon hozzá csak szeretem, meg véletlen sikerültek a képeim is) akkor milyen gépet ajánlatok? van-e olyan amivel kicsit egyszerűbb könnyebb jobb stb...és kb mennyiért vannak ezek most a piacon?

A hülyeség határtalan- életcélom azt mégis átlépni!

(#616) Domxc


Domxc
senior tag

Elég noob kérdés de hátha. Látom a Lomo gépek közül csomó, viszonylag modernebb típusú gépek vannak. De én speciel nagyon nem szeretem az előhívatást mert drága, bonyolult stb. Esetleg van olyan megoldás, a szkennereket kívül amivel meg lehet oldani az importálást gépre, ilyen készülékek esetében?

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#617) ntbrown


ntbrown
csendes tag

Üdv! Látom elég régen indult a fórum, de még mindig vannak hozzászólások. Akkor én is: Kezembe akadt apám fényképezőgépe. Kiev-19. Az objektívjével volt némi gond (Helios-81), de sikerült szétszednem, és csak a rekeszhúzó rugó akadt ki. Ellőttem vele egy Agfa 200-as 24 kockás tekercset próbának. Nemsokára kiderül, hogy működik-e a gép. Ha igen, akkor fotózhatok vele. :) Az analóg technika hangulata nagyon megfogott. Gyerekkoromban is csak analóg volt még, így kicsit nosztalgikus, ugyanakkor szeretem állítgatni is, és értékesebb minden exponálás az "undo" hiánya miatt. :)

(#618) ntbrown


ntbrown
csendes tag

No kérem! Sikerültek a fotók! :) Akit érdekel, itt megnézhet párat amiket beszkenneltem:
[link]
Gép: Kiev-19
objektív: Helios-81 (50mm)
Film: Kodak ColorPlus 200

(#619) Mhamster válasza ntbrown (#618) üzenetére


Mhamster
tag

A gumi és az alfa romeo is kifejezetten tetszik :)

Én is szeretnék a digit gép mellé egy analógot is majd, szerintem egy Canon AE1 vagy egy Canon T90 lesz belőle :)

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#620) djsixty


djsixty
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég hozzám került szüleim első fényképezőgépe, egy Zenit ET, kiváló állapotban, 1992-ben gyártották, gyári objektívvel, + eredeti bőrtok is van hozzá. :) Szerintetek mekkora értéket képviselhet a mai piaci helyzetben? ( :D )

(#621) Pipa85 válasza djsixty (#620) üzenetére


Pipa85
csendes tag

Szia!

Szerintem ha felmész vaterára nagyjából talál hasonló gépeket. sztem olyan 5000Ft körül lehet. Legalábbis ennyiért dobnak ki ilyen gépeket.

A hülyeség határtalan- életcélom azt mégis átlépni!

(#622) djsixty válasza Pipa85 (#621) üzenetére


djsixty
csendes tag

Üdv!

Köszi a választ. :) Akkor azt hiszem, nagyjából jól lőttem be az értékét. :D

(#623) emzeperix


emzeperix
tag

Sziasztok

Két kérdésem volna.

Filmtekercset mivel érdemes tisztítani?

Érdemes-e sok évvel az exponálás után filmet előhívatni?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#624) andrade válasza emzeperix (#623) üzenetére


andrade
senior tag

Nem jellemző hogy tisztítanák borzecsettel lehet lesöpörni a porszemeket.Eleve úgy kell tárolni hogy por ne érje ujjlenyomat meg..
Bizonytalan az eredmény nem lehet ex catedra kijelenteni hogy nem lesz semmi rajta.Nekem van a gépben több mint 3 éve félig elexponált film valószínű nem lesz előhívatva.

(#625) emzeperix válasza andrade (#624) üzenetére


emzeperix
tag

Elméletileg vigyázni kellene rájuk, de ezek a tekercsek egy vizes garázsból kerültek elő, félig a földbe süllyedve, sárosan, esetleg némi olajos szennyeződéssel.

Az előhívatlan tekercsek pedig akkor lettek exponálva, amikor a kedves fórumtársak 90 %-a még meg sem született (25-30 éve).

(#626) charlie_hu válasza emzeperix (#625) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

Egy próbát megérne nem?

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#627) emzeperix válasza charlie_hu (#626) üzenetére


emzeperix
tag

Az lesz, csak gondoltam, van valakinek tapasztalata ez ügyben.

(#628) j.bravo


j.bravo
addikt

Sziasztok!

Egy Praktica MTL-5B-vel szoktam celluloidot pazarolni.

A törőékes mattüveggel kapcsolatban lenne kérdésem. (Tudom hogyan kell használni :) a kérdés ennél nehezebb :( )
Ha esetleg a mattüveg nincs pontosan a helyén, akkor létezhet hogy (kvázi) "backfókuszos", azaz a kész kép kissé hátrébb lesz éles, mint ahova állítottam? (avagy frontfókuszos)
Vagy egész biztosan valami user error (előrébb/hátrébb hajolhattam?)

Persze, tudom, a legközelebbi tekercs pár kockáját áldozzam be és teszteljem, de ha addig is tudnátok valamit mondani erről, nagyon örülnék! :R

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#629) charlie_hu válasza j.bravo (#628) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

persze, ilyen van.

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#630) j.bravo válasza charlie_hu (#629) üzenetére


j.bravo
addikt

Köszi! (azért örülnék ha kiderülne a tesztnél hogy user error...)

Whatever.

(#631) Sucuka


Sucuka
senior tag

Sziasztok!

Jöttem kicsit "fellendíteni" a topikot :)
Az első kérdésem, hogy Bp.-en kívül merre hívnak ff-filmet? Elsősorban a balatonhoz közel eső helyek érdekelnek, a másik pedig, hogy ha én szeretném elkezdeni az ff-hívást, akkor mit és hol érdemes hozzá beszerezni? Ilford PAN 100 és 400-as filmet hívnék elő, a vegyszereket a hazai forgalmazótól fogom beszerezni, de a segédeszközökre hol bukkanhatok normális áron?

Köszi a segítséget!

(#632) andrade válasza Sucuka (#631) üzenetére


andrade
senior tag

Erre nem tudok más választ adni ott hívathatod elő ahol hívnak ott vehetsz sötétkamra felszerelést ahol van.Mert ezek már csak beadottak lehetnek.A Soós fotó foglalkozik ilyenekkel, esetleg a Vaterán kapsz felszerelést és nagyítógépet
A filmnek megfelelő előhívó tank kell hőmérő Nagyítógép sötétkamra lámpa B sárgászöld szűrővel csipeszek tálak mert nem írtad hogy scannelni akarsz e.

[ Szerkesztve ]

(#633) charlie_hu válasza j.bravo (#630) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

Én nem igen látok más lehetőséget, mint elvinni valami szakihoz, aki megberheli.

A Pillangó utcánál van egy idősebb fószer, aki elég jól ért ilyenekhez.

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#634) Sucuka válasza andrade (#632) üzenetére


Sucuka
senior tag

Köszönöm ezt a meglehetősen segítő választ, ezekre a dolgokra magamtól is rájöttem... :S
Scannelni is akarok, meg papírra hívni is. De elsősorban a negatívot kellene előhívnom, aztán utána kiderül, hofgyan tovább. Bizonyos dolgokat úgyis meg kell vennem a suli miatt is...

(#635) roxbury82


roxbury82
csendes tag

Sziasztok!olyan problémám lenne hogy van egy canon eos 300am,aminek a leirásban az van,hogyha fényképezek akkor a keresőben látnom kell a fényképező beállitásait és az aktiv élességállítási pontokat!na most én éppen semmit nem látok.másnak is mondtam már hogy nézzen bele,hátha én vagyok a vaksi.de ő sem látta.mi lehet a gond?vagy azt mennyire élesen lehet látni a keresőben.van valakinek hasonló gépe?előre is köszi

(#636) dbala válasza roxbury82 (#635) üzenetére


dbala
tag

Az elem nincs lemerülve?

(#637) roxbury82 válasza dbala (#636) üzenetére


roxbury82
csendes tag

nincs! ujj elemek vannak bent.a gép minden egyébb dolga működik

(#638) A Zéé


A Zéé
addikt

Üdv a topiclakóknak!

Megszereztem az első filmes gépem (Yashica MG-1), és filmet szeretnék venni hozzá.
Elsősorban FF film érdekelne. Olyan tippeket kaptam több helyről is, hogy a Fomapan filmek olcsók, és jók is, nem feltétlenül kell felárat fizetni a márkásért.
Kérdésem elsősorban afelé irányulna, hogy milyen érzékenységű jobb általános használatra? 100-ason, vagy 200-ason gondolkodom, mivel elsősorban 2.8-on szeretném használni a masinát, ha már egyszer tudja. Vagy a 400-assal jobban járnék? Az mennyire erősen szemcsésedik?
Mennyire lehet ezekkel a filmekkel pontos expókat elérni? Vagy érdemes valamivel alá/fölé állítani az ISO skálát?

Scannelni síkscannerrel mennyire lehet ezeket a filmeket? Egy HP multifunkciós kütyüm van. aminek van scannere is, elvileg tud 1200, 2400, 4800 ppi-vel is beolvasni. Vagy nem ez számít elsősorban?

Just a simple Lineman...

(#639) charlie_hu válasza A Zéé (#638) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

C41-es filmek - amennyiben helyesen voltak tárolva!!!! - ma már teljesen jó minőséget nyújtanak és a gyári szórás is minimális.

Azonban a márkás film, az márkás film, C41-ben, diában tapasztalatom is van ebben, sima fekete fehér filmnél passz, de gondolom ott is ez lehet a helyzet. Talán annyiban más, hogy azt kevesen gyártják, kevesebb a gagyi.

De azt ugye tudod, hogy nem sok helyen hívnak már olyan filmet, csak C41-et? Vagy otthon magadnak akarod előhívni?

Az érzékenység meg minél kisebb annál jobb, ugyanúgy mint digitálison. A fénymérést meg a gép végzi, na az meg a géptől függ, hogy mennyire pontos, szelénes fénymérőnél pontatlan lesz, mert a szelén öregszik, más lesz, sziliciumosnál ilyen probléma nem igen áll fent.

[ Szerkesztve ]

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#640) A Zéé válasza charlie_hu (#639) üzenetére


A Zéé
addikt

az első pár tekercset nem hiszem, hogy itthon hívnám, utána kísérleteznék vele.

"De azt ugye tudod, hogy nem sok helyen hívnak már olyan filmet, csak C41-et?"
Ezt nem tudtam, és igazából azt se tudom pontosan, hogy miben különbözik a C41-es film a többitől, csak annyit, hogy azt sokkal szigorúbb eljárásokkal lehet hívni.

Akkor milyen filmet ajánlasz?

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#641) charlie_hu válasza A Zéé (#640) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

C41 igazából egy kidolgozási eljárás, kvázi szabvány, így jól lehet gépesíteni és tudják géppel hívni. Annyira nem ördöngös, otthon is lehet, igaz nagyobb technológiai fegyelmet követel meg, de jó minőség érdekében a hagyományos filmnél is erős fegyelmet kell tartani (függetlenül attól, hogy annak nagyobb a tűrése).

C41-esből van fekete fehér negatív is, bár máshogy működnek mint a sima fekete fehér filmek (technológiai szempontból fejlettebbek is), mivel három (minden színre érzékeny) réteget tartalmaznak, viszont nincs bennük ezüst, így a szemcséssége (grain) is teljesen más. Van aki szereti, van aki nem, ízlések és pofonok ugye.

Ahol veszed a filmet, kérdezd meg, hogy hívni is tudják e, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#642) charlie_hu válasza A Zéé (#640) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

Ha komolyan akarsz foglalkozni analóg fotózással, akkor viszont érdemes lenne beszerezned a téma örök (magyar) alapművét, Sevcsik-Hefelle: Fényképészet c. könyvét.

Onnét mindent megtudsz amit kell :)

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#643) Sucuka válasza charlie_hu (#642) üzenetére


Sucuka
senior tag

Köszi szépen, ez nekem is hasznos infó volt!

(#644) A Zéé válasza charlie_hu (#642) üzenetére


A Zéé
addikt

"e-bookban" már megvan, antikvárumban kerestem már régebben is, de nem találtam.
Nem egy egyszerű olvasmány, az biztos, de nagyon precíznek tűnik :)

Just a simple Lineman...

(#645) umci


umci
csendes tag

Sziasztok! Tudja valaki, hogy Smena 3-nál hogy megy a filmbefűzés illetve visszatekerés?

(#646) j.bravo


j.bravo
addikt

Emberek, használt valaki filmes Olympus gépet az OM sorozatból?

Mennyire volt könnyen használható illetve pontos a fénymérés?
Mire kell figyelni ilyen váz használt vásárlásakor?

Konkrétan OM-10 lenne. Megnehezíti a dolgot hogy az eladó földrajzilag távol van, és nem tud fotózni egyáltalán :)

Whatever.

(#647) csakb válasza j.bravo (#646) üzenetére


csakb
őstag

Én nem használtam, de beleugatok. :)
Az OM-10 nekem csak azért nem tetszik, mert egy külön vásárolható kütyü (manual adapter) nélkül nincs manuális módja, de persze enélkül is remekül el lehet vele lenni.

Ha messziről veszed, és az eladó nem ért hozzá, akkor szerintem mindenképp lutri lesz. Ha jó olcsón méri, legfeljebb lesz egy szép papírnehezéked. :)

Szerk.: én annak néznék először utána, hogy lehet-e még kapni olyan elemet valahol, ami kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#648) j.bravo válasza csakb (#647) üzenetére


j.bravo
addikt

Manuál adapter van hozzá :R emiatt lenne ez, nem egy közeli de adapter nélküli.
Sikerült rávenni hogy megnézesse hozzáértővel. Persze azt mond ettől még az eladó amit akar, de ennyire azért csak lehetünk jóhiszeműek hogy igazmondást feltételezünk :)

Az elem jó ötlet!
Szerk: gugli szerint sr44 gombelem, kapható.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#649) csakb válasza j.bravo (#648) üzenetére


csakb
őstag

Na, az remek. Ha az elem nincs belerohadva, a zár, tükör működik, és látszólag értelmes értéket ad a fénymérése, akkor nagy baj nem lehet. Meg ha az optika nem gombás. :)
Ha valami bibi van vele, az úgyis csak az első tekercs film után fog kiderülni. Ennyi izgalom kell. :)

(#650) qnadam


qnadam
veterán

helló,

milyen érzékenyebb színes negatívot lehet kapni manapság? fuji superia 1600at láttam, de raktáron sehol sincs, esetlleg más márkák, vagy még érzékenyebb? ha jól tudom, a push annyira nem szokott jó lenni színes anyagokon.

és ugyanez ff negával? mit érdemes jó magasra (akár 6400) pusholni?

köszönöm

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.