Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) optikus válasza Muerte68 (#1749) üzenetére


optikus
senior tag

allandoan varialnak a v50-t mar egyszer abbahagytak, aztan volt 100f meg 100 utana ujra csinaltak 50-est bar mas technologiaval. mindig van valami valtozas, alatalaban a kiszereleseken valtoztatnak, pl nem lehet kapni az adott filmet 120-asban vagy sikban, vagy nincs osszecsomagolt verzio, vagy csak az van, vagy csak 24-esben, vagy csak 36-osban, ember legyen atalpan aki eligazodik eppen mi van gyartasban, es arra sincs semmi garancia hogy az adott cuccot forgalmazzak e nalunk (pl natura ami csak japoban volt). hogy a syrexnel lehet e valamit kapni vagy nem az sokat nem jelent max hogy nekik van e, azt mar nem is mondom hogy a syrex is olyan hogy a honlapon van, aztan odamesz es nincs, vagy heteket kell varni...
pl 2018-as aktualis valtozasok:
http://ffis.fujifilm.co.jp/information/articlein_0066.html

Buy books not gear.

(#1752) Petyka3 válasza optikus (#1750) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Köszi a kimerítő választ. Üveg nélkül is sárgás, bontogattam, de a kereső egy komplett egység, ezért nem szedtem tovább, marad így. Természetesen ellenőriztem a mechanikai működését, egyenlőre külső táppal, mert akkut csak a héten szerzek be hozzá.

(#1753) bayarena válasza Muerte68 (#1749) üzenetére


bayarena
aktív tag

Jó lenne, ha legalább ezt az egy dia filmet gyártanák továbbra is...

(#1754) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

Sziasztok !

Polaroid Onestep 2-t itthon be lehet szerezni ?
A google nem segített, legközelebbi találat az amazon.uk volt, de jobban örülnék valami hazai forrásnak. :R

no fate but what we make

(#1755) optikus válasza voyager4.4 (#1754) üzenetére


optikus
senior tag

sztem nincs itthon most hivatalos polaroid elado.

Buy books not gear.

(#1756) Rapid136 válasza voyager4.4 (#1754) üzenetére


Rapid136
őstag

A Polaroid megirigyelte a Fuji Instax sikerét?
Simán Paypallal megveszed itt :)

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1757) Muerte68 válasza Rapid136 (#1756) üzenetére


Muerte68
addikt

Én is ezt akartam javasolni-van minden új gép-felújított-mindenféle formátum.
Ha jól tudom a jogokat is visszaszerezték.
Én is elgondolkodtam rajta,régen nagyon akartam ilyet-egyszer 5000ft ért majdnem vettem is :)

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#1758) Rapid136 válasza Muerte68 (#1757) üzenetére


Rapid136
őstag

Én már maradok az Instaxnál. Egy jó kis SX megfizethetetlen.
Kisebb és laposabb mert nincs benne tükör. Legalábbis a mini, mert a Wide túlméretes jószág, de a Pola se kisebb.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1759) Laby


Laby
senior tag

Sziasztok!

Haladóbb szinten megtanultam digitális fotózni, és szeretném kipróbálni, hogy milyen egy régi filmes géppel képet készíteni. A készült kép minősége nem az elsődleges, de mindenképp olyan gépet szeretnék amit full manulisan lehet állítani, és még most is lehet kapni hozzá filmet.
Tudtok ajánlani olyan típust, amihez hozzálehet jutni használtan és manuálisan is lehet használni, és még film is kapható hozzá?

Köszi,
Bence

(#1760) Muerte68 válasza Laby (#1759) üzenetére


Muerte68
addikt

Bármelyik géphez lehet filmet kapni ;)
Akár a Zenit-ekhez akármilyen régi filmes géphez és ezeket csak manuálisan lehet álligatni :)
Teli vannak a hirdetési oldalak működőképes gépekkel kicsit pontosítani kellene az igényeidet.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#1761) Laby válasza Muerte68 (#1760) üzenetére


Laby
senior tag

Én már a digitális gépek világába nőttem fel, ezért nincs régről megmaradt tudásom. Ha lehet manuálisan állítani a rekeszen, és a záridőn akkor ennek örülök.
Szeretnék portrékat készíteni, esetleg lassú záridős tájképeket, de gondolom a régi gépek nem tudtak másodperces vagy még hosszabb záridőket!?

(#1762) rednifegnar válasza Laby (#1761) üzenetére


rednifegnar
senior tag

sok fele gep van, altalaban a mechanikus gepek nem nagyon tudnak 1mp-nel tobbet, de az elektronikus vezerlesueknel se szokott hosszabb lenni, persze van amelyikbe tettek 2, 4, 8 mp-et is. igazabol nem relevans mert ilyen hosszu idoket kezzel (leginkabb kioldozsinorral) nyomunk. ha hosszu zaridoben gondolkodsz filmes geppel akkor nezz utana a schwarzschild effektusnak, mert jelentosen hosszitja a zaridot.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#1763) itouchfan válasza rednifegnar (#1762) üzenetére


itouchfan
senior tag

nekem 3 filmes gépem van, egy nikon f401, egy praktica l2, és egy canon EOS650, és azon van Bulb mód, azaz 30 mp-ig fel lehet menni. én vettem hozzá távkioldót és csináltam hosszúexpós, fényfestős képet is.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#1764) rednifegnar válasza itouchfan (#1763) üzenetére


rednifegnar
senior tag

az f401 es az L2 is tud B idot, igazabol inkabb allvany es kioldozsinor kerdese az egesz.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#1765) itouchfan válasza rednifegnar (#1764) üzenetére


itouchfan
senior tag

Valóban van, rosszul emlékeztem.

Bár, én (saját tapasztalataimból kiindulva) nem nagyon hosszúexpóznék filmes géppel, ha van digitális is...vagyis nem értem a miértjét. Utcai/portré/város fotózásra oké a film, meg van egy hangulata, de van 1-2 téma amire ma nem használnám már. Bár lehet, hogy csak én gondolom így.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#1766) Laby válasza itouchfan (#1765) üzenetére


Laby
senior tag

Egyszerűen csak feelinges képeket szeretnék készíteni régi köntösbe öltöztetve.
Tehát mai dolgokat lefotózni régi gépekkel, illetve mindenféle különleges képet csinálni vele, majd kirakosgatni otthon a falra. :)
A hosszú expo-val meg lehet látványos dolgokat csinálni ami tetszene.

(#1767) Rapid136 válasza Laby (#1766) üzenetére


Rapid136
őstag

Vegyél egy A7-est és az összes régi, távmérős és más manuálfókuszos obi rámegy. Az elektronikus keresőben azt látod amit majd kapsz. A rekeszt kézzel állítod, a záridőt meg a vázon.
Imádom a filmes vázaimat, de rohadt macerás és drága a film, a laborálás és a szkennelés.
Amig tükrös APS-C vázam volt addig volt hogy többet lőttem a filmes (fullframe) vázzal, de mióta A7-em van azóta elmúlt...
Egy tekercset persze érdemes ellőni és magadnak előhivni, nagyitani de rászokni... a vegyszerek nem állnak el sokáig, néhány tekercs miatt nem érdemes labort fenntartani. Viszont vannak analóg laborok ahol ki lehet próbálni ezeket.
Amúgy meg csodálkozom, szerintem a legtöbb családban lapul egy Praktica, Zenit vagy egy távmérős FED gép, jobb esetben egy japán szett.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1768) Laby válasza Rapid136 (#1767) üzenetére


Laby
senior tag

Köszi, utána olvasok az A7-nek akkor.
Egy Ricoh 35 EFS van itthon, de azon nem lehet túl sok mindent állítani (vagy csak én vagyok béna).

(#1769) Rapid136 válasza Laby (#1768) üzenetére


Rapid136
őstag

Hát attól ne várj semmit az egy automata kompakt...
Ha mazochista vagy akkor egy ilyen pl.
vagy ez
vagy
objektivtől függően 10-15 ezer Ft-tól indulnak az árak felfelé

az A7-re viszont a kinai 1500 ft-os adapterekkel bármilyen bajonettes obit fel tudsz tenni, legyen az m39, m42 vagy Minolta, akár Konica...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1770) Laby válasza Rapid136 (#1769) üzenetére


Laby
senior tag

Fú de örülök ezeknek az ötleteknek, a napokban utána fogok olvasni a típusoknak. Köszönöm! :R

(#1771) Muerte68 válasza Laby (#1768) üzenetére


Muerte68
addikt

Vagy ha nagyon mazohista és nagyon feeling akkor egy FED gépet :D

Ha meg digital,és manuál olcsón akkor FUJI XE1-kb 50000ft a váz és azon azon ugyanúgy mint a régi gépeken az expó értéket és a záridőt is a gépen tárcsával állítod,az obin meg a rekeszt és mindent látsz hogy menyin van :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#1772) Rapid136 válasza Laby (#1770) üzenetére


Rapid136
őstag

Zorkij
Távmérős Kiev objektiv A7 vázon

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1773) itouchfan válasza Muerte68 (#1771) üzenetére


itouchfan
senior tag

Eddig a tükrös Nikon rendszerem építgetésén agyaltam, fáradoztam és költekeztem, de egyre jobban vonz egy jó kis Fuji/Sony és egy nagylátó+utazó obi és mellé rengeteg régi manuál...már látom a vesztem :D

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#1774) Rapid136 válasza itouchfan (#1773) üzenetére


Rapid136
őstag

Én már 4 éve eldobtam a tükrös ff vázamat a méretével és egyéb nyűgjeivel együtt, nem hiányzik cseppet sem :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1775) #74018560


#74018560
törölt tag

A repülőtéri röntgen átvilágítás nem rongálja meg az analóg filmet? Lehet kérni h ne csesszék szét v nem is kell? :F

(#1776) Rapid136 válasza #74018560 (#1775) üzenetére


Rapid136
őstag

Annak idején árultak direkt erre filmtároló fémdobozt. Viszont a röntgen erőssége folyamatosan csökken a technika fejlődésével, tehát tuti nem kap annyit már a film mint a 80-as években.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1777) optikus válasza #74018560 (#1775) üzenetére


optikus
senior tag

ez egy orok tema (kb mint az 1.35v-os elem meg a uv szuro). nem lesz baja, nyilvan minel kevesebbet kap annal jobb es minel alacsonyabb erzekenysegu annal erzeketlenebb erre. lehet kapni xray bag-ot, de a tuti a kezi atvizsgalast kerni.
pl:
https://www.amazon.com/Hansa-Protect-Damage-During-Travel/dp/B008KCQAVI

[ Szerkesztve ]

Buy books not gear.

(#1778) #74018560


#74018560
törölt tag

Köszi, akkor megnyugodtam :) Amúgy a nagybőrőndben hagytam a filmeket :-)

(#1779) erahurka


erahurka
félisten

Üdv!

Előkapartam egy Zenit ET-t a padlásról (konkrétan ilyennek tűnik netes képek alapján: Zenit ET type 1a (MMZ-BelOMO)). Úgy tűnik működik, viszont van két kérdésem:

1) Olyan filmet töltöttem bele, amit a doboz szerint 2015-ben elő kellett volna hívni. Ennek jól értem hogy akkor annyi?
2) A keresőben homályosnak látom a világot. Mi lehet a gond? Képet még nem hívtattam elő szóval nem tudom a fotók milyenek. De ha nem látom mikor éles a téma elég nehéz lesz majd éles képeket lőni. Bár azt azért talán érzékelem mikor életlen a legkevésbé.

:R

[ Szerkesztve ]

(#1780) Rapid136 válasza erahurka (#1779) üzenetére


Rapid136
őstag

A filmek sokáig elállnak hűtőben, de tesztnek pont jó az a tekercs.
A Zeniten kézzel kell élességet állítani és ha nincs kis osztott karika középen csak egy homogén felület akkor valóban nem könnyű használni.
Amúgy záridő/rekesz/érzékenység ismerete megvan?

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1781) erahurka válasza Rapid136 (#1780) üzenetére


erahurka
félisten

Igen, néztem videókat. 200-as érzékenységet írt a tekercs, úgyhogy 24-es DIN-re állítottam. Van fotocella a gépen, amihez egy másik tekercset kell igazítani, ami kiadja rekesztől függően a záridőt. Már ha jól működik a fotocella :DDD

Azért szokni kell mert hiába kattintom mondjuk 5.6-ra a rekeszt, a felette lévő tárcsával fokozatmentesen eltekerhetem a beállított érték és 2 közt. Szerintem legutóbb is beállítgattam a záridőt 2.8-hoz aztán ellőttem a képet 2-vel...

Az élesség állítás meg van, viszont bárhova tekerem, sosem lesz igazán éles a kép. :F

Minden osztás és jelölés rajta van a gépben, nem mondom hogy patika állapot, kicsit lötyög itt-ott de abszolút használhatónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#1782) optikus válasza erahurka (#1781) üzenetére


optikus
senior tag

az a film valoszinuleg vesztett az erzekenysegebol, de hogy mennyit azt csak probaval lehetne megmondani.
egyebkent ha a filmet a huto also polcan, netan fagyasztoban tartod akkor nagyon sokaig elall (fagyasztoban kb vegtelen ideig). persze vizmentesnek kell lennie ezert celszeru a muanyag dobozaban tartani. nyilvan hasznalat elott egy negyed, fel oraval ki kell venni, hogy ne csapodjon ki rajta a para.

a zeniten az az elso karika a beugro blende (valoszinuleg valamelyik helios obi).
azert van, hogy ha beallitasz egy rekeszerteket, pl f8 es ugy akarsz fokuszalni akkor semmit nem fox latni mivel sotet a kereso es nagy a melysegelesseg. ezert ilyenkor gyorsan kinyitod (a gyuruvel), fokuszalsz, majd visszazarod es exponalsz. ezt a modernebb gepek mar automatan csinaljak, nem neked kell ilyen korulmenyesen szorakozni vele.

a homalynak tobb oka lehet, pl penezeszes az obi. szedd le nezd meg milyen kivul belul, akar zseblampaval atvilagitva. szinten, lehet hogy koszos, poros a tukor, vagy a mattuveg. vagy szimplan a kereso.
ha nem koszos semmi, akkor mas gond van, ha szemuveges vagy, nezzel bele szemuveggel.
elofordulhat, hogy a tukor nincs pozicioban, valaki mar szorakozott vele, feszegette, elallitotta poziciot, vagy csak regi koszos a mechanika es nem megy vissza pozicioba. kezzel meg tudod emelgetni hogy lasd mi van vele.
szinten lehet hogy a mattuveg nincs helyen, ha valaki szerelgette mar akkor barmi lehet. a mattuveg alatt tavtarto lemezkek vannak, valaki kiszedte elhagyta. ezeknel a koru gepeknel barmi lehet.

a fenymerod biztos nagyon pontatlan, ez egy szelenes erzekelo. halal primitiv megoldas, de mukodik. baj az, hogy az evek soran a szelencella eloregszik erzeketlenne valik, raadasul nem egyenletesen, megvilagitastol fuggoen. keves fenyben meg erzeketlenebb. mondjuk most ez pont jol jon a lejart filmednel mert tulexponalja, kvazi csokken a szamolt erzekenysege.

tolts el egy telefonos fenymero app-ot, ezek eleg jok szoktak lenni es a modern telefonokban a fenyerzekelo is eleg jo.

Buy books not gear.

(#1783) erahurka válasza optikus (#1782) üzenetére


erahurka
félisten

Hajjaj, én meg azt hittem előkapom a gépet aztán lövöldözöm majd vele a szarabbnál szarabb képeket, de csak az én bénaságom miatt. Erre meg azért lesznek rosszak a képeim mert öreg a gép. :(

Köszi a tanácsokat! :R

(#1784) Rapid136 válasza erahurka (#1783) üzenetére


Rapid136
őstag

Szép az a Zenit de...
sikerélmény nem sok lesz vele.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1785) henixx


henixx
újonc

Sziasztok!

Szeretnék talán egy nagyon gyermeteg kérdést feltenni:
Van egy Lomo 135M szovjet gépem, amit úgy találtam lomtalanításkor. Jó állapotú, meg volt a lencsevédő és a tokja is. A rekesz működik ( állítható), egyedül az a orsó hiányzik belőle, de azt tudom pótolni. Viszont a felhúzó gomb( amivel feltekeri a másik oldalra a filmet) egy idő után nem forgatja az a kis fogaskereket.... Kérdésem tehát: Ez lenne a baja? Vagy csak az, hogy nincs benne film? Mert egy újabb készüléknél is ugyanezt tapasztaltam... Nem merem kipróbálni :D
Előre is bocs a szakszavak hiánya miatt.
Köszönöm a segítséget

(#1786) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

Félig off lesz, sorry.
Vettem egy Pentax KX-et, hogy belekóstoljak az analóg fotózásba. Aztán majd meglátjuk.
A gép szuperül működik, de zavar a keresőben a kosz (szerintem az elöregedett tömítő szivacsból peregnek ki darabok), és szeretném kitisztítani. A tükörről és a mattüveg tükör felőli oldaláról már lefújtam a koszt, de a nagyja szerintem a másik oldalon van, amihez ki kéne szedni a prizmát. Sajnos nem tudom lebontani a váz tetejét, mert kellene egy ehhez hasonló szerszám hozzá: [link]. Ennek mi a magyar neve, esetleg milyen más alternatíva lenne rá?

[ Szerkesztve ]

(#1787) MrChris válasza Ereshkigal (#1786) üzenetére


MrChris
nagyúr

A tükör felől nem lehet kivenni? A mattított részt annyira nagyon nem lehet tisztítana, inkább csak tovább rontani. Cserélni kéne, mint ahogy a fényszigetelést is.

(#1788) Ereshkigal válasza MrChris (#1787) üzenetére


Ereshkigal
őstag

De, elvileg ki lehet, viszont szeretném elkerülni, hogy a mattüveghez hozzá kelljen nyúlni vagy ki kelljen venni. A prizma kiszedése, tisztítása kevésbé kényes, csak ahhoz meg ugye le kellene szedni a tetejéről mindent. Szereztem egy zégerfogót, megpróbálom majd azzal. Olvastam, hogy a szigetelést is cserélni kéne, van tán valami kit is hozzá, de basszus, nem akarok sokat költeni egy régi gépre. Meg az is plusz macera. :) Ha viszont nem cserélem, lehet pár hét múlva megint bele pereg valamennyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#1789) Muerte68 válasza Ereshkigal (#1788) üzenetére


Muerte68
addikt

Az a szigetelés nem egy jó dolog nekem egy yashica gépen kezdte el potyogtatni azóta is folyamatosan potyog bele.:(

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#1790) rednifegnar válasza Ereshkigal (#1786) üzenetére


rednifegnar
senior tag

ezt tolomerovel szoktak kitekerni (meg jol osszekarcolni).
altalaban a mattuveg fole a prizma ala szokott menni dzsuva, az fujkalastol rosszabb lesz. nem ismerem ezt a tipust de van amelyiknel a mattuveg felett van meg egy lencse, es a fole megy a dzsuva, na akkor meg nehezebb tisztitani. sztem ha nem muszaly ne szedd szet, a kesz kepre nincs hatasa.

a hatso tomiteseket erdemes lehet cserelni. par dolcsiert ebayon kapni univerzalis szivacs kittet. ebbol tudsz vagni megfelelot. olyan szettet kell venni amiben van zart cellas szivacs, ilyen valo a tukor ala.
persze ha ennyit is sajnalsz akkor van diy megoldas, pl egerpadbol vagott csik, esetleg dekorgumibol (sok helyen kapni). no meg persze ketoldalas ragaszto.

mas kerdes hogy ha a gepre nem szansz tobbet, akkor milyen filmet teszel bele, aztan azzal mit csinalsz? mert ez lesz az igazan draga. rendes film 1e-2e ft, plusz hivas, es ha a gagyi labor/sik szkennel jobb kell az zsebenyulos. persze ha ez jo, meg a lejart c200-as, zacchivas es tsrsai, akkor nem szoltam...

A camera does not make art, the artist makes art.

(#1791) Ereshkigal válasza rednifegnar (#1790) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Én is így gondolom, hogy a prizma alatt van a kosz, mert a tükör felőli oldalról már semmi sem látszik, csak ha belenézek a prizmába. Egyébként ilyen koszos volt, és ilyen lett a pumpázás után. A tükrön (is) maradt némi por, ami nem jön le, ecsettel talán hozzányúlok majd, de fölösleges. Tudom, hogy a képre ez mind nincs hatással, csak hát bennem van, hogy legyen pöpec. :) Itt a tömítés annyira nem is érdekes, mert a koszt néha kifújom majd, és kész. A hátsó oldalnál viszont tényleg megérné cserélni, mert azt macerás tisztítani, és biztos peregni fog még a szivacs idővel.

Nem sajnálok költeni rá, csak az arányokra mindig odafigyelek. Ha pl. veszek egy gépet 15-20 ezerért, akkor nem akarok költeni rá ugyanannyit, pláne, ha működik így is. De akkor ez sokkal olcsóbb sztori, mint gondoltam. Köszi az ötleteket.

Film. Nem vagyok skót, akarok adni egy esélyt ennek a rendszernek. A minap vettem három tekercs Ilford Delta 100-at és egy tekercs Kodak Portra 160-at. Meglátom, mit tudok kihozni a gépből és magamból, ha nem sikerül értelmes képeket csinálni vele, akkor belátom, hogy béna vagyok, és eladom az egészet. :) Egyelőre egy smc 50mm f1.4-es objektívem van hozzá, tervben van még egy 28mm f3.5-ös is. Többet most fölöslegesnek érzek költeni rá.

Az előhívás/szkennelés még nem tudom hol lesz. Miskolcon lakom, lehet körbekérdezem az összes üzletet, hogy mivel szkennelnek, aztán meglátom.

[ Szerkesztve ]

(#1792) Ereshkigal válasza Ereshkigal (#1791) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ja, ami lemaradt, ilyen most a kereső: [link]. Nem tudom, ez mennyire számít koszosnak.

(#1793) rednifegnar válasza Ereshkigal (#1792) üzenetére


rednifegnar
senior tag

sztem ez nem veszes, ennyiert nem szednem szet. esetleg ha kozepen a toroekes reszen lenne egy nagyobb szmotyi akkor igen.
a hatso tomites az erdekesebb mert azon tul hogy esetleg fenyt enged be, de ha meg rakenodik a filmkapura es onnan a filmre az nagyobb cumi lesz.

a delta 100 jo anyag, csak jol is kell elohivni. a portra nem gond az c41, azt elvileg nem lehet elcseszni ha rendben van a laborgep es a vegyszerek. sajnos videken de meg pesten se nagyon hivnak rendesen ezust alapu ff filmet. legjobb otthon hivni es nem is draga. van a fb-n egy szilas szilard nevu tag (szilaslabor), o profi, videki es rugalmas, postan is el tudod kuldeni neki (akar a portrat is), tud csinalni optikai kontaktot es papir nagyitast is.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#1794) Ereshkigal válasza rednifegnar (#1793) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Köszi! :R Hopp, itt lakik 20 km-re. :) Beszélek majd vele.
Az otthon hívás majd akkor jön, ha úgy látom, van értelme foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

(#1795) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

mielott ellovod az osszes filmed erdemes venni valami olcso anyagot es ellenorizni rendben van e a gep.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#1796) SyMbioTe

Sziasztok!

Régi negatívok digitalizálásával kapcsolatban lenne kérdésem, hogy hogyan mit merre érdemes?
Vannak úgynevezett filmszkennerek is (elérhetőbb kategóriában Rollei DF-S). Ezekkel nem nagyon érdemes foglalkozni, gyenge minőségű képeket hoznak össze?
Másik amit még láttam, komolyabb szkennerekhez adnak olyan adaptert, amivel a filmeket/negatívokat is be lehet szkennelni, kérdés ezek is milyen minőségűek?! (Epson V széria, Canon CanoScan pl.)

3. lehetőség elvinni egy olyan céghez, aki ilyenek digitalizálásával foglalkozik. Erre esetleg van toppetek hova érdemes?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1797) rednifegnar válasza SyMbioTe (#1796) üzenetére


rednifegnar
senior tag

rollei es tarsai felejtosek, ezekben szo szerint egy webkamera van.

az a kerdes mik a minosegi elvarasok, netan kisfilmnel nagyobb es hogy mennyi a rafordithato osszeg.

kisfilmre az epson v/canon gepek eleg harmatosak. sokan hasznaljak de ha valaki kiprobalt mar egy igazan jo kisfilmes szkennert akkor eleg nagy a difi.
ha van ra love akkor berszken, vagy venni egy dedikaltat es ha kesz eladni.

sztem nagyon jo minoseget ki lehet hozni egy dslr + makrora alkalmas obi, kombobol. ezek ma mar a legtobb haztartasban akadnak. esetleg kell egy kozgyuru vagy fordito adapter. neten sok peldat talalsz a diy dslr scannerre,

A camera does not make art, the artist makes art.

(#1798) SyMbioTe válasza rednifegnar (#1797) üzenetére

Hát a cél régi fényképezőgép filmeknek a digitalizálása. 24x36mm és 4x6,5cm-es negatívokról van szó.
dslr nálunk nem opció, digitális gépből egy régi Fuji van csak, azt is egyre ritkábban használjuk, emiatt nincs is komolyabb.

Tehát akkor Rollei és hasonlók kilőve, meg a komolyabb szkennerek sem a legjobbak ilyen célrak, de ezek már türhetőbbek?
Dedikált cuccos alatt mit értesz, vagy milyet érdemes? Jelzem full sötét vagyok kb. a témához :DDD

Árban meg azért 6 számjegy alatt jó lenne maradni, de fogalmam sincs mennyibe kerülnek az ilyen szerkezetek.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#1799) halagabor válasza SyMbioTe (#1798) üzenetére


halagabor
tag

Ha kisfilmnél nagyobb negákat is akarsz szkennelni akkor leginkább síkágyas szkennerek jöhetnek szóba csak a költséghatékonyságot tekintve. Epson V550 és attól fölfelé. Dedikált filmszkenner csak kisfilmeshez van elérhető áron.

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#1800) SyMbioTe válasza halagabor (#1799) üzenetére

Olyanra kell amit fentebb írtam, nem tudom az minek számít. :/
Tehát akkor v550 ill. felfelé alkalmas lenne ezeknek a negativoknak szkennelésére?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.