Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) halagabor


halagabor
tag

Sziasztok!

Szerintetek c41-ben hívható régi forte film?

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#1702) itouchfan válasza halagabor (#1700) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ennyire mélyen nem vagyok benne ebben a scanner, meg előhívás témában. Amit én el tudok mondani, az az hogy szerintem ez egy jó hívás, valószínűleg lehet jobbat találni, de annak az árát is megkérik. Amit nem szabad elfelejteni, hogy ezek 2-3-4 MB-os, scannelt képek, amiktől nem lehet és nem is szabad elvárni a mai digitális képek 8-10-20 megapixeles felbontását. Szvsz egyfelől ez adja meg ezeknek a scannelt negatívoknak a vonzó hangulatát, hogy icipicit szemcsés, icipicit más, egyszóval látszik rajta hogy nem digitális géppel készült. :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#1703) Rapid136 válasza halagabor (#1701) üzenetére


Rapid136
őstag

Fortéból volt sokféle, mire gondolsz?
A C-41 egy szines filmekhez tartozó speciális hivás. Utána kell olvasni hogy a Forte filmhez mit ajánlottak annak idején. A fekete-fehér hivóknál nem volt nagy különbség, az elerjedtebb filmeket lehetett más hivóval hivni, ki mit szeretett, azzal. Van aki magának keverte/keveri a vegyszereit.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1704) denesm


denesm
csendes tag

Sziasztok!

Egy Minolta Dynax 5-ös gépet (nem 5D-t, hanem a filmes 5-öst) tervezek beszerezni. Szeretnék tanácsot kérni, hogy mire figyeljek a megtekintésekor. Meg igazából bármilyen tanácsot szívesen fogadok ezzel a géppel kapcsolatban (és a hasonlókkal). Legrosszabb esetben bukok 8000 Ft-ot :))

(#1705) optikus válasza denesm (#1704) üzenetére


optikus
senior tag

en obival vennem, ugy mindig olcsobb fajlagosan (es mondjuk nem kit zoommal hanem inkabb valami rendesebb fixsz(ekk)el).

Buy books not gear.

(#1706) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Nex ef camidox focal reduceren van alvanymenet?

(#1707) tariattila


tariattila
veterán

Sziasztok!

egy 1954-es MOM gép szép , működőképes állapotban, tokjával egyetemben vaj'h mit érhet a gyűjtők körében?

:R

köszönettel

[ Szerkesztve ]

(#1708) halagabor válasza tariattila (#1707) üzenetére


halagabor
tag

Ha jól látom ez a kevésbé értékes változat, aminek nem lecsavarható/cserélhető obija van. De szerintem így is megér vagy 30.000-35.000 Ft-ot (remélem nem tévedek nagyot), főleg hogy ritka és magyar gyártmány. Viszont ha jól tudom, akkor van beárazós topik valahol.

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#1709) tariattila válasza halagabor (#1708) üzenetére


tariattila
veterán

Köszönöm a választ!

nem tudom a beárazós az mindenféle dolgot fogad?

mennyi készülhetett ezekből a gépekből? :U

(#1710) Rapid136 válasza tariattila (#1709) üzenetére


Rapid136
őstag

Gugli lehetne a barátod neked is....

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1711) optikus válasza Rapid136 (#1710) üzenetére


optikus
senior tag

:C

Buy books not gear.

(#1712) tariattila válasza Rapid136 (#1710) üzenetére


tariattila
veterán

látod... vannak jobb barátaim is :)

(#1713) Ajándékok


Ajándékok
aktív tag

Nem tudom jó helyen járok-e, de talán tudtok segíteni.
Régi analóg fényképeket szeretnék digitalizálni. Többször nem akarok foglalkozni vele (20 év múlva sem), ezért a kép összes információ tartalmát le szeretném szedni. Hány dpi-vel szkenneljek?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#1714) optikus válasza Ajándékok (#1713) üzenetére


optikus
senior tag

hat ez attol fugg milyen szkennered van, azert eleg jo szkennernek kell lennie hogy az "osszes infot" le tudd szedni. monjuk egy minolta 5400/canon fsu4000/nikon 5ed vagy hasonloval mar neki lehet allni, de meg ezeknel is eleg sok maki mire kihozod belole a maximumot (ami ugyse az lesz mert mas szoftal, kalibracioval, monitorral,stb megintcsak lesz rajta plusz info, hogy egy imacont vagy valami drum-ot mar ne is mondjak). :C

en fizikai felbontassal szkennelnek, amit a szkenner tenylegesen tud. soxor rairjak hogy 9000dbi meg hasonlok de a fizikai valojaban 1200 vagy 2400 stb.
a felbontas utan meg jon a bitmelyseg, dinamika es a szinegyensuly, ezek sokkal fontosabbak mint a felbontas.

Buy books not gear.

(#1715) Ajándékok válasza optikus (#1714) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Bocs, valószínűleg félreérthető voltam. Nem diát vagy filmet akarok szkennelni, hanem normál, régi (10~100 éves) papír fényképeket.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#1716) optikus válasza Ajándékok (#1715) üzenetére


optikus
senior tag

arra is igaz, hogy a szkenner fizikai felbontasan szkenneld. ha az nagy akkor meretezd le egy rendes szoftverrel (ps) altalaban sokkal jobb az eredmeny mint ha a szkenner szoftverevel csinalnad. de itt is latni fogod hogy mit tud a szkennered, foleg a sotet reszek mennyire buknak be, savosodnak es zajosodnak.

Buy books not gear.

(#1717) Ajándékok válasza optikus (#1716) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Még nincs meg a scanner, pont azért lenne jó tudni, milyen felbontás kell, hogy megfelelőt vegyek.
Jó régen volt olyan információ, hogy egy átlag fénykép kb 20mbit felbontású. Ez ~1000dpi. Ez igaz lehet? Ha 4800dpi-set veszek, akkor 4800-al érdemes scannelni és azt visszaméretezni 1200-ra? Jobb lesz a minősége, mintha 1200-as scannert használnék? Egy 9600-as még jobb minőséget ad?
Esetleg egy nagy felbontású digitális fényképezőgép is tud hasonló minőséget?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#1718) Hangithia


Hangithia
újonc

Kedves Mindenki,

Tudnátok segíteni, hogy az alább felsorolt gépek mennyit érnek manapság? Előre is köszönöm!

Vougtländer + bőrtok
Canon QL 17 + bőrtok
Kueb Kiev + bőrtok
Canon SpeedLite 102 vaku + bőrtok
Presenta MF 35
Canon Auto Zoom 318M kamera
Bell & Howell Duolex-S kamera

(#1719) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

sziasztok!

minolta x-300-as fényképezőn a filmtovábbító kar szorul

félig tudom csak elhúzni

mennyire nehéz egy ilyet megjavítani?

(#1720) optikus válasza DrojDtroll (#1719) üzenetére


optikus
senior tag

nem tudom, mi most egy x300s-t javitunk, kep van, expo nincs (olyankor a led is eltunik, kibekapcs segit csak), elso korben kondicsere lesz.

tukor nincs felakadva?
az mas kerdes hogy olyan olcso hogy soxor erdemesebb masikat venni. futott ez revue meg meg a fene tudja milyen neveken, de legjobb az s verzio.

Buy books not gear.

(#1721) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

A tükör szabadon mozog. Kemény 1500 ft-omba kerult. Legrosszabb esetben egy szép disz.

(#1722) optikus válasza DrojDtroll (#1721) üzenetére


optikus
senior tag

hat egy szetbontast meger, hatha csak kiugrott valami. sokat nem feccolnek bele en sem, a mienk is 1e alatt volt. de egy jo mukodo darab se nagy penz.

Buy books not gear.

(#1723) DrojDtroll válasza optikus (#1722) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Pesten hol lehet venni ilyesmit?

(#1724) optikus válasza DrojDtroll (#1723) üzenetére


optikus
senior tag

soosfoto, vagy borzek (fmk), meg persze vatera, jofogas esetleg hardverapro.
soosban van kulon reszleg hibas gepekkel, de soxor annyi a "hiba" hogy kontaktos a bekapcsolo vagy egesz egyszeruen nincs hozza elem igy nem tudjak kiprobalni. altalaban van mindig minolta, olympus om, canonok, nikonok, pentaxok, meg persze ruszki gepek. de borzen is van aki kosarbol arulja par szaz ft-ert hibasan. van ami telleg halott van amit csak fel kell eleszteni, kicsit zsakbamacska. a legtobb hibasnak vett gep mukodott vagy eleg volt egy tisztitas, elemcsere, megszorult zar kiugrasztasa stb, pl eos 300v, minolta x500, xd, stb.
a soossal az a baj hogy oda napi szinten be kell jarni, hogy kifogd mert eleg gyorsan cserelodik a keszlet es nagyon sok hivatasos nepper is oda jar, amiben egy kis penzszagot ereznek azt egybol viszik is. :O

Buy books not gear.

(#1725) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Köszönöm :R

(#1726) itouchfan


itouchfan
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni nekem, hogy kb. mennyit ér az alábbi szett?
Canon EOS650
Canon EF 35-70 mm f3.5-4.5 [link]
Sigma DL zoom 75-300 mm f4.5-5.6 [link]
Van hozzá szinte új aksi, mindene működik, táskával, vázsapkával, mindkét obin első-hátsó sapkával.
Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#1727) optikus válasza itouchfan (#1726) üzenetére


optikus
senior tag

sztem a 650 es az alapzoom 35-70 kb 10-15e, ha minden okes (lcd hattervilagitas okes?, zar nem szmotyis?), de ennyiert is valoszinuleg arulni kell egy jo darabig. en mondjuk karacsony elott hetekkel feltettem volna. egyik sem egy ritkasag, itthon is van gyakran. a stigmat nem ismerem, sztem az se sokat er, raadasul egybe meg nehezebb eladni.

[ Szerkesztve ]

Buy books not gear.

(#1728) itouchfan válasza optikus (#1727) üzenetére


itouchfan
senior tag

Minden okés rajta. Nem gondoltam, hogy milliókat fogok kapni érte, 20-25k-ért gondoltam mindennel együtt meghirdetni..bár egyébként annyiért nem is biztos, hogy megéri eladni..

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#1729) szilvásbukta


szilvásbukta
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írom ezt a kérdést.

Egy ismerősöm kérdezte tőlem, hogy a beszkennelt negatívokat milyen programmal lehetne színessé alakítani. Tudtok esetleg valamilyen programot ajánlani erre a célra? Létezik erre valamilyen univerzális program? Sajnos nem tudom, hogy milyen típusú fényképezőgépe van, és milyen szkennere, mivel nem tudta megmondani.

(#1730) halagabor válasza szilvásbukta (#1729) üzenetére


halagabor
tag

Dedikált filmszkenner szoftver kell hozzá. A silverfast és a vuescan elég népszerűek. Lightroomban is meg lehet oldani, de elég sziszifuszi munka, úgyhogy azt nem ajánlanám, hacsak nem időmilliomos a cimborád.

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#1731) optikus válasza szilvásbukta (#1729) üzenetére


optikus
senior tag

ezek fekete-feher kepek? utolag akarja szinesse alakitani? :F

Buy books not gear.

(#1732) tailor válasza optikus (#1731) üzenetére


tailor
őstag

Egy japán csapat készített egy algoritmust, ami képes ilyenre. Elég komoly: LINK :)

(#1733) Muerte68 válasza tailor (#1732) üzenetére


Muerte68
addikt

hát nem pontos de használható :)
Kipróbáltam az eredeti színhez nem sok köze van de elég jól néz ki :)

az első amit a program csinált

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#1734) szilvásbukta válasza halagabor (#1730) üzenetére


szilvásbukta
tag

Köszönöm a segítséget! :R

(#1735) szilvásbukta válasza optikus (#1731) üzenetére


szilvásbukta
tag

Nem tudom sajnos, mert nem láttam őket. Csak annyit tudok, hogy van erre kifejezetten céleszköze, valamilyen fotó és dia szkenner. Számomra az furcsa, hogy ha van ilyen kütyüje, hogy-hogy nem járt hozzá semmilyen szoftver.

(#1736) tailor válasza Muerte68 (#1733) üzenetére


tailor
őstag

Persze, pontosat nem tud, de az elég menő szerintem, hogy pár másodperc alatt készít egy színes képet, ami legalább a hangulatot visszaadja. :)

szilvásbukta Én is a VueScan-t használom erre a célra.

[ Szerkesztve ]

(#1737) Muerte68 válasza tailor (#1736) üzenetére


Muerte68
addikt

Amúgy jó igen ,egy másik képből elég jót csinált pld-el is mentettem még jól jöhet :)

ez jó lett :K

ez se rossz :)

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#1738) optikus válasza szilvásbukta (#1735) üzenetére


optikus
senior tag

nade most akkor mi is kellene? szkenner szoftver, vagy ilyen feketefeherbol szinesito mint ahogy elottunk linkeltek? mert nagyon nem mindegy.
a szoftver ugy szokott eltunni hogy mikor hasznaltan megveszi az ember ki tudja hanyadik tulajtol addigra a telepito cd-k mar reg nincsenek meg. roszabb esetben az aktivalo kulcs nincs meg (rajta volt a cd tokjan stb), es akkor hiaba van szoftvered, hasznalni nem tudod. ilyen pl a silverfast.
de a szkennerszoftverekkel tobb baj is van, egyreszt elofordulhat hogy kell hozza driver, ez a regebbi gepeknel nem egyszeru tortenet mert xp felett mar semmi se garantalt, w7 alatt meg csak csak ossze lehet ganyolni valahogy de a folott mar kell neki rendes driver (ami egy regi szkenner eseten nem lesz). vannak univerzalis szofok mint a vuescan, ezt le lehet tolteni ingyen, ki lehet probalni. ha jo akkor meg kell venni, nem egy nagy osszeg (akkor nem lesz vizjel a kepeken).
persze az is lehet hogy nem windowsos, az kulon tortenet.
nem tudom az ismid mennyire ert a szamitogepekehez de ha mar igy jon a kerdes hogy te teszed fel a neveben akkor gyanitom nem nagyon. marpedig ehhez nem eleg a sima user wordexcel ismeret, elofordul hogy drivereket kell telepitgetni, esetleg inf-fajlt szerkeszeteni es bujni az angol nyelvu forumokat.

Buy books not gear.

(#1739) optikus válasza Muerte68 (#1733) üzenetére


optikus
senior tag

de mitol lenne jo? mert ez a semmibol csinalunk valamit kategoria. annyit tuid maximum hogy felismeri egy kepen hogy fu van alul az meg zold szokott lenni, egy emberi arc rozsaszines. kb ilyenekbol probalja kitalalni hogy milyen lehetett az eredeti, de ebbol sosem fogja tudni biztosan hisz az eredeti info nincs rogzitve.

Buy books not gear.

(#1740) Muerte68 válasza optikus (#1739) üzenetére


Muerte68
addikt

Persze,nem is vártam-de mondjuk amikor a régi FF filmeket újra szinezik,azt hogy csinálják?
Tényleg érdekel-mostanában nagyon megy hogy pld háborús documentum filmeket megcsinálják szinesre? :F

Azt a földutas képet pld majdnem tökéletesen reprodukálta.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#1741) optikus válasza Muerte68 (#1740) üzenetére


optikus
senior tag

hat ugy hogy ott ul elotte egy kezelo es megprobalja beallitani olyanra ahogy o kepzeli meg a korabeli szines felveteleken van. persze nem kockankent hanem mindenfele modern trackelo eszkozokkel, de ott is az van hogy a semmibol lesz valami. leteznek olyan felvetelek amik szinesek ugyan de nagyon torzak, pl a zold hajlamos eltunni a regi felvtelekbol, ezt sok munkaval visszateszik mert egyreszt egy ember tudja hogy az eg kek, a fu zold, masreszt nyomokban van benne meg eredeti szin.

Buy books not gear.

(#1742) Muerte68 válasza optikus (#1741) üzenetére


Muerte68
addikt

Nagyjából erre gondoltam én is,meg azért látszik rajtuk hogy próbálnak régies hatású szineket is használni.
Hát igen csodák nincsenek :)

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#1743) tailor válasza optikus (#1739) üzenetére


tailor
őstag

Azért ez a "megpróbáljuk kitalálni"-nál kicsivel bonyolultabb...

(#1744) optikus válasza tailor (#1743) üzenetére


optikus
senior tag

tudom hogy iszonyatos matek van mogotte, de ettol meg mindig a semmibol csinal valamit, hozzadott eddigi tudas alapjan.

Buy books not gear.

(#1745) Petyka3


Petyka3
aktív tag

Sziasztok! Valamikor a napokban úgy éreztem, hogy kipróbálnám az analóg fotózást, vettem is egy Minolta Dynax 404si-t, jó olcsón. :)

Ami elsőre furcsa, hogy a keresőn ilyen sárgás tónusú a kép, normális ez?

[link]

(#1746) halagabor válasza Petyka3 (#1745) üzenetére


halagabor
tag

Nincs rácsavarva az obira egy sárga szűrő?

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#1747) Petyka3 válasza halagabor (#1746) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Nincs, Objektív nélkül, is sárgás. Nem tudom, hogy a kereső kijelzése milyen módon van megoldva, mert arra gondoltam másodjára. Dohányzást kizártam, mert akkor máshol is sárgás lenne, de gyakorlatilag újszerű a gép. :F

(#1748) bayarena


bayarena
aktív tag

Sziasztok. Kihagytam pár évet, és újra filmre fotóznék, és jól látom, hogy megszűnt a Velvia 50es dia film?
Nemigen lehet boltban kapni.
Ugyenem?!

:(

(#1749) Muerte68 válasza bayarena (#1748) üzenetére


Muerte68
addikt

[link]

[link]

[link]

amúgy úgy tudom megint gyártják,de ez nem 100% :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#1750) optikus válasza Petyka3 (#1747) üzenetére


optikus
senior tag

ha obi nelkul belenezel a keresobe akkor is ilyen sargas? mert az a jobbik eset, sokat nem szamit a kepet az obi csinalja. ha az obin atnezel nyitott rekesszel es az nem sarga akkor jo. de meg sargan se gaz ha ff filmre fotzonal.
az hogy egy gep ujszerunek nez ki az sokat nem jelent, barhonnan magaba szivhat barmit, eleg ha a szekrenyben volt a ruhak kozott 10-20 evet, vagy a tokjaban ami mar szepen megpeneszult stb. foleg ezeknel a modern gepeknel fordul elo hogy megvette valaki, ket tekercs utan ment a pinyoba mert inkabb vett egy digitalisat (1999) aztan ottfelejtodott 15 evre...
a minolta amugy is eleg erzekeny volt mindenre, mindenkepp ellenorzid hogy jo e a gep, nezd meg hogy a rekeszt beugrasztja e, mert a beugraszto szeret tonkre menni. a keresot ki is lehet tisztitani ha nagyon muszaj.

Buy books not gear.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.