Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) rednifegnar válasza DrojDtroll (#1999) üzenetére


rednifegnar
senior tag

[link]

A camera does not make art, the artist makes art.

(#2002) ggeleven


ggeleven
őstag

Srácok nagypapa házában találtunk pár retro gépet. Kell valakinek? Természetesen nulla Ft-ért. Tök jó lenne, ha el is tudna ugrani érte az érdeklődő (BP. 19. ker). :))
Smena 8M [kép] [kép]
Naikei 1000-X [kép]
Samsung AF-220 [kép]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#2003) draco31


draco31
veterán

Hello!
Van egy kb. 12 éves film, 24 kockás Fujicolor superia 100. Nem lett előhivatva akkoriban, most előkerült. Van esély, hogy van rajta még bármi, vagy felejtős? :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2004) Polarstar válasza draco31 (#2003) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Reméljük nem sérült meg a csomagolás. Akkor lesz rajta valami. :R
A vegyi reakció megvolt, szépen elő kell hívni.

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#2005) draco31 válasza Polarstar (#2004) üzenetére


draco31
veterán

Fel lett tekerve teljesen, aztán a hozzá való műanyag hengerbe lett rakva, aztán pedig a papir dobozába. És így áll szekrényben azóta is.
Akkor ha eszembe jut, viszem fotóshoz :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2006) Polarstar válasza draco31 (#2005) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Papírcetli, asztalra a kulcs, táska mellé lerak. Hétfőn elviszed előhívatni. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#2007) kovsol válasza draco31 (#2005) üzenetére


kovsol
titán

Újabb 12 év megint eszedbe jut :DDD

May the Force be with you!

(#2008) kovaax válasza draco31 (#2003) üzenetére


kovaax
őstag

Szia,
Elméletileg a fényképezés után minél hamarabb elő kellene hívatni a filmet, de jobb később, mint soha! Szóval hívasd elő mihamarabb, és tegyél közzé pár képet, hogy milyen effektet idézett elő az idő vas foga! :K

Szerk.: Megyek, és befűzök egy 10 éve lejárt Kodacolor 200-at a Canon EOS 300X-embe... ;)

[ Szerkesztve ]

-=- There's no place like /home -=-

(#2009) Polarstar válasza kovaax (#2008) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Jó ötlet a lejárt filmekkel partizni, mert nem tudni mi lesz a végeredmény. :D
Gyári photoshop beépítve.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#2010) A Zéé válasza kovaax (#2008) üzenetére


A Zéé
addikt

Ha már lejárt cuccok...
Nekem van 3 éve lejárt Ilford PAN filmem, meg vagy 5 éve lejárt Tetenal ultrafin hívóm. Ezekből (elsősorban a hívóból) még lehetne bármi eredményt kicsikarni? :)

Just a simple Lineman...

(#2011) draco31


draco31
veterán

Szalagavatóm, és ballagóm van rajta elméletileg. Szóval vállalhatatlan képek :D
A masina már nincs meg amivel készült, de arra emlékszem, hogy 1994-ben volt 4500Ft. Ötletem sincs mi volt a típus, ha látnám akkor megmondanám.
Előhívatás meg talán azért maradt el, mert tudtuk milyen jó minőséget produkált mindig, ( 24 kockás filmekből 18 volt amiből volt valami, ebből max 10db volt ami használható is volt ) Illetve volt profi fotós ezeken az eseményeket, az meg nem hibázott :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2012) Muerte68 válasza A Zéé (#2010) üzenetére


Muerte68
addikt

lejárt fekete fehér filmre fotóztam minden gond nélkül
az előhívóhoz nincs tapasztalatom

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#2013) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

A kezeim közé került asszonypajti nagyszüleiről néhány papírkép. Teljesen magával ragadott papíron látni ezeket a képeket. Szeretnék negatívot nagyítani. Honnan érdemes és milyen nagyítót venni?

(#2014) rednifegnar válasza DrojDtroll (#2013) üzenetére


rednifegnar
senior tag

pl soos, f8, syrex. meg persze jofogas, marketplace, stb.
igazabol mindegy milyet veszel, legyen meg az osszes tartozeka. az objektiv a legtobben cserelheto, vagy barkacsolassal atalakithato cserelhetore, aztan vagy veszel bele valami jobbat vagy nem.
ami fontos hogy meglegyen a kondenzorok, filmvezeto, filmkapuk, objektiv, exponalo ora, lehetoleg gyari opal izzo (a sima izzok nem olyan jok mert nem egyenletes a fenyuk).
aztan kell meg nagyitokeret, esetleg szemcsenagyito, talak, vegyszerek, csipeszek.
ha van mod akkor multigrade papirt hasznalj, ahhoz vagy szurosor kell (nem tul draga) vagy szines fej amivel keverhetok a szinek, ezzel tudod szabalyozni a papir kontrasztjat.
meg persze papir is, legjobb az rc mert azzal nem kell sokat szorakozni. szaritani eleg ha pl feltapasztod a csempere.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#2015) gdönci


gdönci
friss újonc

Kedves Mindenki!
Azt hallottam, hogy mozifilmet pl. Kodak Vision3 500T-t (amit csak ECN-2-vel lehet hívni) lehet úgy is előhívni, hogy leszedem a remjet layert (nem tudom, hogy hívják magyarul) aztán simán C-41-el hívom. Ezt lehetséges és ha igen milyen eredményt ad? Igazából Azért érdekel mivel Cinestillel már hülyültem de nem igazán vagyok elégedett vele + nagyon durván drága (azt hallottam, hogy a Cinestill lejárt kodak filmeket vásárol fel ami elvileg nem valami jó mert a mozifilmek sokkal gyorsabbban elveszítik a minőségüket mint a C41-el hívható filmek).

(#2016) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Sziasztok,
amatőr kérdés, de nem találtam rá választ.
Caffenol-os előhívásnál a fixálás minden esetben kötelező? Ugyanolyan mértékben fényérzékeny marad a negatív, mint fotózás előtt?
(Olvasva a caffenol recepteket, azt írják, a fixálásra nincs jó módszer, csak a vegyszerek)
Köszi!

(#2017) rednifegnar válasza FeniX- (#2016) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hat ja fixir az kell oda is (sose ertettem ezt a caffenol dilit, nekem a kep eri a legtobbet ezert friss film+gyari hivo amit hasznalok )

A camera does not make art, the artist makes art.

(#2018) FeniX- válasza rednifegnar (#2017) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Szia, köszi!
(nekem az anyagiak voltak mérvadóak, a digi cuccaimat eladtam nemrég, és gondoltam, ha ezt relatíve olcsón ki lehet hozni, akkor megtartom ilyen nagyon light hobbinak)

(#2019) DrojDtroll válasza FeniX- (#2018) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Ha allohivast használsz akkor alig kell hívó, a fixir meg alapból többször felhasználható.

Nekem a film a legdrágább összetevő az analógos hobbiban.

[ Szerkesztve ]

(#2020) FeniX- válasza DrojDtroll (#2019) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Szia, ezt kifejtenéd kicsit bővebben? Állóhívás? (Még csak elméletben kóstolgattam ezt az egészet, de 2 tekercs fomapan 100-ast már ellőttem, szóval alapanyagom van/lenne)
a developer, stopper, fixer szentháromsággal - azt hiszem - tisztában vagyok, de ez micsoda pontosan?
Nekem annyi lenne a lényeg, hogy legyen egy negatívom, amit be tudok szkennelni, invertálni és kész a számomra megfelelő kép. :-)

(#2021) DrojDtroll válasza FeniX- (#2020) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Az állóhívás esetén nem kell agitálni/mozgatni a tankot vagy csak egyszer kell átmozgatni félidőnél. Az állóhívás 1 órán keresztül tart kb 1:100 arányú hívóval. Mivel ilyen "híg" az oldalt, ott ahol kell hamar kimerül, míg más részen van ideje dolgozni. (bocsi a pontatlan fogalmazásért, neten találni jobb leírásokat)

Ezután jön a fixir és mosás, stopfürdőt én nem szoktam használni.

(#2022) FeniX- válasza DrojDtroll (#2021) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Köszi szépen!

(#2023) moma


moma
őstag

nem szeretne valaki egy ilyen régi orosz gépet? Valami nagyon egyszerű masina a nyolcvanas évekből. Szívesen odaadnám. egy két

we all deserve a bit of luck.

(#2024) Muerte68 válasza moma (#2023) üzenetére


Muerte68
addikt

Szmena 8m
Szinte mindenkinek ilyen volt én is használtam ha valakinek bejön a retró stílus simán el lehet szórakozni vele

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#2025) moma válasza Muerte68 (#2024) üzenetére


moma
őstag

Á én nem fényképezek, pláne analóggal, csak épp költözök és megszabadulok a fölös tárgyaktól és nem a kukába raknám, ha lehet :K Kösz a típus nevet. Felrakom pár helyre ingyen elvihetősre.

we all deserve a bit of luck.

(#2026) rednifegnar válasza moma (#2025) üzenetére


rednifegnar
senior tag

en fb analogba szoktam betenni amit nem akarok kidobni, de altalaban szabok hataridot mert maskepp retesteszta lesz belole.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#2027) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Van egy Zenit ET gépem, de mindig homályos amit a keresőben látok, akárhova tekerem a fókusz gyűrűt. Foglalkozik valaki vajon Budapesten ilyen gépekkel aki meg tudja csinálni? :F Én nem merem szétszedni mert állítólag horror.

:R

(#2028) erahurka válasza erahurka (#2027) üzenetére


erahurka
félisten

Ha jól látom, rekesz állításkor a lamellák közt valami folyadék van, lehet ez megy rá a lencsére és ezért homályos? Ha meg szeretném tisztítani a lencsét és a tükröt, azt mivel érdemes? Az objektívot már le tudom venni. Fülpiszkátor és ablaktisztító jó lehet? Bár ha tényleg folyik valami akkor sokra nem megyek tisztogatással.

(#2029) Rapid136 válasza erahurka (#2028) üzenetére


Rapid136
őstag

Az a baj hogy valószínűleg a lencsék közt van az olaj, kívülről nem lehet megtisztítani, ahhoz szét kellene szedni.
De annyit meg nem ér a szett, egyszerűbb venni egy másik objektívet, akár egy Pentacon 50-est, ami drágább de jobb.
Mindenesetre elsőként egy hozzáértőnek kellene megmutatni, aki jobban látja mi a probléma az objektívvel.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#2030) erahurka válasza Rapid136 (#2029) üzenetére


erahurka
félisten

Mennyiben vannak ilyen objektívek?

(#2031) Muerte68 válasza erahurka (#2027) üzenetére


Muerte68
addikt

Van hogy a keresőbe folyik az olaj, típus hiba meg kell nézni hogy a kép jó e lehet hogy az objektív teljesen rendben van
Lehet érdemes egy újabb zenit vázat szinte semmibe nem kerül

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#2032) Rapid136 válasza erahurka (#2030) üzenetére


Rapid136
őstag

A Helios 5-6000 Ft, bár hirdetik 9-10000 Ft-ért is...
A Pentacon 10-12 ezer.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#2033) udna999


udna999
tag

Üdv,

érdeklődnék hogy mi a baj a régi oroszokkal? Lenne közelről egy Zenit 12XP, hobbi szintre, ismerkedni igazából,de olvastam hogy ezeket inkább ne. Visszaolvasva a topikot nem találtam egyértelmű leírást, hogy mi a gond ezekkel az orosz vasakkal.
Illetve valami ajánlott tanuló modell a 15ezer körüli kategóriában?

Köszi

(#2034) DrojDtroll válasza udna999 (#2033) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Ergonómia, megbízhatóság.

Én leginkább egy Canon eos 10-et és egy eos 600-at használok. Mindent is tudnak ami nekem kell.

(#2035) Rapid136 válasza udna999 (#2033) üzenetére


Rapid136
őstag

Például egy olcsóbb japán masinával kapsz belső fénymérést, esetleg egy időautomatikát. Kevesebb súlyt, könnyebb élességállítást.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#2036) Balinov


Balinov
félisten

Udv Sracok, kollegamtol kaptam egy, a korahoz kepest egesz jo kozmetikai allapotban levo Pentax ME Super-t 28mm/F2.8 Vivitar obival. Edesapjae volt, kb 80-as evek elejen vehette.

Teszteles kozben elso dolgom a 2db A76 (aka LR-44 ) elem megnezese volt, mivel valszeg kb 10evet volt eldobozlva a padlason. A ket elem kozul legalabb 1 kifolyt, a sav maradvanya osszetartotta a 2db elemet, egyben is estek ki.

Kiveve a vaz feloli elemerintkezoknel ill a hengeres elemhazban nem lattam folyasnyomokat. Csavar belso fele picit korrodalt, de finom smirglivel, majd radirral helyrehoztam, amennyire tudtam. Uj elemeket kimertem, jok.

Van itthon 2db vadiuj duracell A76-os elem, azokat beleraktam a neten fellelheto hasznalati utmutatok alapjan, de tovabbra sincs se kep, se hang (filmet meg nem vettem bele, csak tegnap este hoztam el).

Par pentaxforumos, stb bejegyzes alapjan amennyiben jo az uj elem, latnom kellene a keresoben az elokepet, ill par led stilusu feedback-et, de konkretan tok sotet.

Ebay-en nezve az erteket latom, hogy nem egy fiok-kincse, de szeretnem valahogy mukodesre birni, utoljara 35mm-en a Cmena8-el fotoztam.

Ugye film nincs benne, igy nem tudom, hogy a felhuzas utan a kioldoval el lehet-e a zarat sutni, csak olyat olvastam, hogy full manualban elvileg mukodik meg lemerult elemmel is. Lehet be van ragadva a zar/redony? De akkor is a led visszajelzesneke menni kene, de nem megy?

A kerdes, merre induljak el? Lehet-e valami erintkezo, csatlakozo kilazult? Alap forrasztastol nem riadnek vissza.

Koszi barmilyen 5letet

Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2037) Balinov válasza Balinov (#2036) üzenetére


Balinov
félisten

Hm.. talatam egy pentaxo forumot, ahol azt javasoltak, hgoy a mod dial-t oda-vissza es ez megoldotta, vegre latom a ledeket a keresoben mukodni.

Viszont valszeg a zarral lesz valami. Vagy a film felhuzoval, mert megint megnezve a hasznalati utasitast latom, hogy jobb huvelykujjal siman ~180fokkal el tudnam foditani jobbra, de kb 90 foknal nem tudom jobban, tovabb meg nem merem eroltetni.

Ez normalis?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2038) halagabor válasza Balinov (#2037) üzenetére


halagabor
tag

hogy mi? :) Ha jól értem felhúztad és most nem tudod még egyszer felhúzni. Ha nem exponáltál felhúzás után akkor ez nem hiba. Csak akkor tudod újra felhúzni ha exponálsz először.

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#2039) Balinov válasza halagabor (#2038) üzenetére


Balinov
félisten

hat nem egeszen :) Filmem nincs, fel sem tudom huzni. Az expogombot be tudom nyomni, de semmi nem tortenik.

A kezikonyv szerint a felhuzokar nyugalmi allasabol 180 fokkal kellene eltekernem, de kb a felenel megall es nem megy tovabb.

Ennel az allasnal nem megy tovabb [kép]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2040) halagabor válasza Balinov (#2039) üzenetére


halagabor
tag

Mert fel van húzva már valószínűleg csak nem exponál. M módban sem lehet elsütni?

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#2041) Balinov válasza halagabor (#2040) üzenetére


Balinov
félisten

:( Egyik modban sem engedi elsutni.Most probaltam vegig minden lehetseges allasban.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2042) halagabor válasza Balinov (#2041) üzenetére


halagabor
tag

Az baj. :( Én ilyenkor elmenni a fotóműszerészhez. De nem értek a pentax-okhoz. Lehet hogy van valami részlet vagy trükk amit nem ismerek.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#2043) Balinov válasza halagabor (#2042) üzenetére


Balinov
félisten

Ertem es koszi, hogy ramszantal az idodbol. :R Ennek tudataban valszeg elengedem es egy tisztias utan megy disznek a polcra. Itteni hozzaerto muszereszek oraberebol barmikor lohetek egy mukodo vazat az ebay-rol.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2044) halagabor válasza Balinov (#2043) üzenetére


halagabor
tag

Esetleg még ki lehet próbálni hogy a self timer lever el tudja-e sütni. 30. oldal a manual-ban.

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#2045) Balinov válasza halagabor (#2044) üzenetére


Balinov
félisten

Sajnos semmi, több időzítéssel is próbáltam, de nem süti el

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2046) rednifegnar válasza Balinov (#2045) üzenetére


rednifegnar
senior tag

tobb me superem is volt/van, ami nem hibas az az lesz, eleg hamar. sajnos nem egy idotallo cucc. akkor inkabb mx, az se olyan draga.
az me super tobb helyen is megfingik, van benne egy tompito dugattyu az be szokott allni tele lesz ragados szmotyivel. ki lehet tisztitani de ripityomra kell szedni. nagyobb baj viszont hogy a kioldo mechanika tele van apro kis tompito gumigyurukkel. ezek szetmorzsalodnak es nelkuluk egy bizonytalan lotyogo zajos mechanika marad. potolni eleg eselytelen (szinten ripityomra szedes mellett).
meg persze a szokasos, az osszes szivacs elmorzsolodik es belul is teljesen teli lesz ezzel a ragacsos dzsuvava valt izevel, minden. vegtelen ideig lehet tisztogatni de csak szetszedve lehet igazan kipucolni.

masik baj a pentaxokkal (es en ezert is engedtem el a pentax vonalat pedig volt vagy 4me super es 3mx is) hogy borzaszto zajosak.
nem a zar, nem a tukor, sot ezek egesz csondesek. de a rekeszbeugraszto, az borzaszto. a vazban es az obiban levo is zajos, plane egyutt. semmi finomsag nincs benne, egy vaskar marha nagyot racsap egy masik femre, csunyat csattan. mxnel ki lehet probalni, benyomott rekeszbeugrasztoval exponalva sokkal halkabb es finomabb.
ha valakit ez nem zavar akkor mx-et erdemes venni mert az full mechanikus es massziv.
mas kerdes hogy az mx-nel a fenymero szokott befosni, de az esetek nagy reszeben csak kontaktos lesz a kapcsoloja ami konnyen javithato.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#2047) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv,

Van egy Pentax KX-em de vannak bajai:

- nem számol a kis képszámláló és nem is resetelődik le (nincs benne film)
- a tükör lockup nem teszi fel teljesen a tükröt, csak úgy 80%-osan
- ha felhúzom felmegy a tükör teljesen, és ott is marad (ez szerintem nem így kéne működjön, de nem vagyok benne teljesen biztos)
- a fénymérőt amint bekapcsolom leugrik B-re (nincs rajta objektív)

Ezekre tud valaki valamit mondani? Érdemes lenne szétszedni?

Switch Tax

(#2048) rednifegnar válasza MasterMark (#2047) üzenetére


rednifegnar
senior tag

ahogy elobb irtam vala, nekem nincs jo tapasztalatom a filmes pentaxokkal (digittel meg semmi) nem tul idotalloak. nem csoda ha tele a net hibas me superekkel, fenymerohibas mx-ekke, van egy *ist-em ami modern de azzal is bajok vannak (most a bajonetekkel valo kavarast es a fenymeres hianyat nem is mondom mert az is eleg duhito).

kx-et nem ismerem, de en siman szetkapnam. ha van nemi gyakorlatod es szerszamadi, no meg ha nem sajnalod mert esetleg nem sikerul osszetenni akkor se sokat veszitesz. vannak felkent javitok, de sztem tobbe kerul a leves mint a hus, meg felek azok is csak azt csinaljak amit te, tisztogatjak aztan ideig oraig jo lesz.
mondanam kell venni egy masikat ami jo, csak mar ugy vagyok a pentaxal, hogy ami most jo az is ki tudja meddig lesz az. meg kerdes jo e valojaban a jo (en vettem olyat amit jonak teszteltnek adtak el, aztan 2 het allas utan mar akadt a zarja, kis jaratas utan megint jo volt de aztan ujabb piheno utan nem, na most ha film van benne akkor nem lehet jaratni, az nem megbizhato).

A camera does not make art, the artist makes art.

(#2049) MasterMark válasza rednifegnar (#2048) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, olvasgattam előtte.

Fényképezőt még nem szedtem szét, nem is nagyon látok behatolási pontot. Ha jól látom az alját lehet levenni. Ott már felemás csavar van benne így valaki járhatott már benne.

szerk.: Ezeket egyébként szerintem én rontottam el, mert emlékeimben működőként van meg... :DDD

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#2050) rednifegnar válasza MasterMark (#2049) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hat ha nem szedtel meg szet akkor nem tom jo e ezzel kezdeni...

az nem jelent semmit hogy mukodokent tetted el, sajnos ezek alltukban is megdoglenek, legtobbje 30-40-50 eves cucc. amikor megcsinaltak nem gondoltak hogy ilyen hosszu ido mulva is hasznalatban lesznek. az meg egy masik vilag volt, strapabiroak meg minden, de ennyi ido a gumi/muanyag/szivacs alkatreszeket tonkre teszi, elmorzsalodnak, ragacsossa valnak, elektronikakban a kondik megdoglenek, vezetosavok eloxidalodnak, stb.

A camera does not make art, the artist makes art.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.