Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Bozsana


Bozsana
tag

gondolom, ez nagyon amatőr kérdés lesz, de:

ha ez van írva egy filmhez: 400 135- 36 az mit jelent? a 36 a képkockaszám, az oké, a 400 az iso (max v min?) de a 135?

köszönöm

(#1402) spanyoll válasza Bozsana (#1401) üzenetére


spanyoll
addikt

A 400-as a film érzékenysége, tehát ISO. (a max vagy a min részét nem értem, bocsi):
A 36 a képkockaszám, a 135 pedig azt jelenti, hogy 35mm-es film (amit a legtöbben ismernek), nem 120as, 220as, vagy kisebb és nagyobb ... magyarul kisfilmes.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1403) Bozsana válasza spanyoll (#1402) üzenetére


Bozsana
tag

köszönöm:)

az isoval kapcsolatban, arra gondoltam, hogy a film 400as, de a gépen is lehet állítani. ha ott 100-ra állítom, akkor az nem jelent semmi változást?

(#1404) A Zéé válasza Bozsana (#1403) üzenetére


A Zéé
addikt

akkor ugyanannál a rekesznél 2 FE-vel rövidebb záridőt használ majd a váz, azaz alexpózza a 400-as filmet. Egy feltételezett ISO400, f2.8, 1/50 helyett ISO100 f2.8 1/200-at fog használni. De az ekkora eltérést a nyersanyag már nem igazán díjazza, nem sok minden lesz rajta.
Egy tekercset végig ugyanazon a beállításon kell végiglőnöd, mert a hívás során figyelembe kell venned azt, hogy alexpóztad azt a tekercset, és hosszabb hívásidőt kell alkalmazni. Ezt is csak ésszel lehet, 1 FÉ-nél többet nem igazán tolerálnak a negák, de még azt is csak minőségromlás árán.
Azt nem tudod megcsinálni mint digi váznál, hogy egy kocka ISO100, utána három ISO400, utána megint ISO100, és minden kép helyesen kiexponált lesz a hívás után.

Just a simple Lineman...

(#1405) #74459392 válasza A Zéé (#1404) üzenetére


#74459392
törölt tag

400as filmet ha 100on lövi el, akkor nem felül lesz exponálva?
ha iso 400on f/2.8 1/50, akkor iso 100 f/2.8 ~1/15-1/10

(#1406) A Zéé válasza #74459392 (#1405) üzenetére


A Zéé
addikt

fú télleg... Ezt jól összekevertem :F
Köszi a kijavítást.

Just a simple Lineman...

(#1407) optikus válasza Bozsana (#1403) üzenetére


optikus
senior tag

ez nem olyan mint a digit, a film erzekenysege adott (ami a dobozra van irva jelen esetben iso 400), a gepen ezt kovetned kell ezert kell beallitani rajta. ha nem allitod be akkor alul vagy felul exponalt lesz, ha 400-as filmet 100-askent exponalsz az 2ev ertek (ket blende) tulexpot jelent. vannak technikak ezeknek a kezelesre de nem ezzel kell kezdeni. allitsd mindig annyira amilyen a film.

Buy books not gear.

(#1408) Bozsana


Bozsana
tag

köszönöm a válaszokat, így már teljesen tiszta! :) ez a rész legalábbis:)

(#1409) Cubeba


Cubeba
csendes tag

Sziasztok!
Most szeretném elkezdeni a fotózást. Zenit 12xp néztem ki magamnak. Tudnátok nekem javasolni könyveket amiből tanulhatok? Illetve az előhívást magam csináljam vagy vigyem el profihoz. Válaszotok előre is köszönöm.

Hihetetlen, hogy egyesek mennyi hülyeséget összehordanak.

(#1410) #74459392 válasza Cubeba (#1409) üzenetére


#74459392
törölt tag

Kezdésnek Scott Kelby és David Prakel könyveit szokták javasolni.
Illetve nézegess képeket neves és kevésbé neves fotósoktól, sokat lehet tanulni belőle.
És sok gyakorlás.

És most, hogy jól megmondtam a tutit, hoznék pár képet. Akit érdekel, itt tudja meglesni: [link]
Első tekercsem, ami a nemrégiben beszerzett fm2-vel készültek.
Kodak tmax400, 1600on.
Lehet elsőre nem így kellett volna kezdeni, de az első képek, amiket el szerettem volna készíteni ezt kívánták meg, tehát úgy döntöttem 1600 lesz ez a tekercs. Persze pont azok nem sikerültek.
Többi is alexpos talán kicsit, nem is a legjobb fényviszonyok között keletkeztek, illetve el is kapkodtam őket. (digi utáni nincs következmény érzést még át kell alakítani)
Következőre jobban figyelek majd...az ilford delta 400 lesz, 400on :)

(#1411) mr_balage válasza #74459392 (#1410) üzenetére


mr_balage
csendes tag

Szia, nekem tetszenek a képek, kifejezetten hangulatosak. Van bennük élet, dinamika, nem unalmasak.

(#1412) #74459392 válasza mr_balage (#1411) üzenetére


#74459392
törölt tag

Köszi! :)

(#1413) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Segítseket nekem kérlek.
Haveromnak van egy Odette FDM fényképezőgépe, kofferrel, állvánnyal, 50mm-es obival, vakuval. Szeretné eladni...
Mennyit érhet? Nekem gőzöm sincs :DDD
Hátha itt valaki...

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#1414) optikus válasza toth_janika (#1413) üzenetére


optikus
senior tag

hat egy kep sokat segitene, mivel fogalmam nincs mifele gep lehet, a google semmit nem dob erre. ez nem valami gagyi canomatic szeru ize?

Buy books not gear.

(#1415) toth_janika válasza optikus (#1414) üzenetére


toth_janika
őstag

Hello!
Két kép van róla
egyik és másik...
Én sem találtam semmit neten, csak 2 db német oldalt, amiből kb egy kukkot sem értek...
Igazság szerint én is jobban húzodok a TLR gépek felé... :D ilyet még nem is láttam, bár az semmit nem jelent. :DDD

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#1416) optikus válasza toth_janika (#1415) üzenetére


optikus
senior tag

hat ez az, ezt montam, keress ra a canomatic fmd szora. :O
a 11.keruletben van egy franko veszelyes hulladek gyujto telep, ingyen beveszik. kb ennyit er.

Buy books not gear.

(#1417) optikus


optikus
senior tag

ha mar ugyis nagy a pangas, akkor egy uj szerzemenyem :P

Buy books not gear.

(#1418) toth_janika válasza optikus (#1416) üzenetére


toth_janika
őstag

:DDD Na akkor kidobatom, a koffert meg megszerzem a D7000nek:DDD
Köszönöm :)

Egyébként én is szeretnék analóggal fotózni. Nagyon vonzanak a középformátumú gépek. TLR főleg, de mellette a Mamiya, Hasselbald, Roliflex vonal is. Tudnál ajánlani olyan gépet, amivel már el lehet kezdeni középformátumban nyomulni, viszont nem 100-200-500e-s gépek?

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#1419) optikus válasza toth_janika (#1418) üzenetére


optikus
senior tag

akad, kerdes milyen stilust szeretnel. pl tlr-bol a yashica mat. ebayon meg van millio.
arra figyelj hogy ruszki es ndk gepet ne vegy barmennyire is csabito az aruk. a legtobbje xar, biztos hogy van hibaja. ha nincs, akkor lesz. az is garantalt, hogy mindet takolta mar valaki es orul ha szabadul tole.

a szokasos musor amugy is a gep utan jon: olcso film, olcso hivas, olcso szken. hat ezt el lehet felejteni. kisfilm se olcso, kf ennel csak dragabb es ritkabb. ami olcso az meg xar, az garantalt.

Buy books not gear.

(#1420) spanyoll válasza optikus (#1419) üzenetére


spanyoll
addikt

Ja, hogy aki leszólja a csúcsminőségű bakelit Lubitel-eket. Értem én, értem én :D
Amúgy nekem is kéne egy c330 vagy valami, de fölösleges lenne viszonylag, ennyit meg nem költök azért, hogy élvezkedjek rá.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1421) toth_janika válasza optikus (#1419) üzenetére


toth_janika
őstag

Köszönöm a választ.
Az "olcsó film", "olcsó hívás", stb nem az én világom. A fényképezőgépben azért gondolkodok "olcsóban", mert soha életemben egy kockát nem lőttem még, viszont a kisfilm egyáltalán nem vonz.
Ne kérdezd miért... Gőzöm sincs... Világ életemben szerettem a KF, NF-et... Barátomnak van Hasselbald-ja meg Mamiya-ja, viszont egyik sem működik, és csak dísz, viszont nagyon ki akarom próbálni, hogy működnek
Mivel még nem fotóztam analógra, ezért ki szeretném próbálni, és ha bejön, akkor elmélyülni a rejtelmeiben... Pl... Odahaza a sufniban csinálni egy sötétkamrát, és mókolni :DDD
Szerk.: Arról nem is beszélve, hogy egy scanner-el meg lehet oldani az "olcsó előhívást" :U
Vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#1422) optikus válasza toth_janika (#1421) üzenetére


optikus
senior tag

szkenner az elohivas utan jon. a filmet mindenkepp ki kell dolgozni valahogy.
ff-et hazilag erdemes szinesbol a szines negat (c41) es diat (e6) azt laborban kell (e6 mar kihaloban sajna). raadasul a kf-et sok labor nem tudja/akarja kidolgozni.

ha nem akarsz hazilag papirra nagyitani akkor nem kell sotetkamra. persze ha van az nem baj ;) de nem azon mulik. egy dologhoz kell csak sotet, a film gepbol hivotankba valo attevesehez. ez konnyen megoldhato egy toltozsakkal (regen ugye paplan alatt, puloverbe dugva is megcsinaltuk siman). szoval ez ne legyen akadalya a dolognak, toltozsak sokkal olcsobb mint egy sotetkamrat epiteni. pl:
http://www.syrex.hu/index.php?route=product/product&path=64_65&product_id=154

Buy books not gear.

(#1423) toth_janika válasza optikus (#1422) üzenetére


toth_janika
őstag

Huu! Ezek nagyon hasznos információk :R
Nagyon jók ezek a dolgok, és kezdek nagyon érdeklődni iránta :) Néztem Yashica Mat-ot és tényleg "olcsóért" vannak már egész jó darabok.
Köszönöm az infókat, ha majd konkrét vásárlás előtt állok jövök és kérdezgetek :DDD

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#1424) optikus


optikus
senior tag

senki nem pancsol? nalam epp egy fp4 lotybolodik 6x9-re :)

Buy books not gear.

(#1425) spanyoll válasza optikus (#1424) üzenetére


spanyoll
addikt

Lassan két hónapja áll bekeverve a bázisoldat és nem volt azóta sem időm hozzányúlni. Eléggé zavaró.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1426) optikus válasza spanyoll (#1425) üzenetére


optikus
senior tag

ahogy a reszeges karatemester monda a tanitvanyainak; mindenkinek arra van ideje amire szakit... ;)

nem tom milyen hivo de 2 honap meg nem gond ha sotet huvos helyen van es minel kevesebb levego eri. gond akkor lesz ha meg egy ev mulva is ott lesz a fele....

Buy books not gear.

(#1427) spanyoll válasza optikus (#1426) üzenetére


spanyoll
addikt

Légmentesen van, szobában (nincs 200 fokra fűtve) zárt szekrényben.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1428) j.bravo


j.bravo
addikt

Urak, a Café Analóg megbízható hely, színes nega hívásra és szkenre?

Whatever.

(#1429) optikus válasza j.bravo (#1428) üzenetére


optikus
senior tag

sosem hallottam role. mondjuk nem csoda, ez valami ujsutetu trendi hipszter lomos hely. ettol persze meg hivhatnak jol ha betartjak az eloirasokat es szabvanyos technologiaval hivnak (c-41).

Buy books not gear.

(#1430) spanyoll válasza j.bravo (#1428) üzenetére


spanyoll
addikt

Állítólag nincs velük baj, aztán rémlik valami emlék, hogy mégsem annyira megbízhatóak.
Hívásra én lab4art-ba járok (színes), de oda is csak akkor ha pusholni / pullolni kell, amúgy tőlem egy sarokra van a syrex, ők olcsón meg jól hívnak színest, legalábbis bajom nincs velük.
Szkenre magam akarom megoldani, de még mindig lusta vagyok. A blahán lévő fotológushoz vagy hova vittem 1-2x scannelni, és nem vészes. Valami 1-2000ért kapsz 2-4mpxeles TIFF-et, de a honlapjukon szerintem fent van a pontos info.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1431) j.bravo válasza spanyoll (#1430) üzenetére


j.bravo
addikt

lab4art-ban egyszer hívattam pár éve (az szép is lett), és akkor csak dobszkennerük volt, nekem meg csak két vesém, és mindkettőre szükségem van még. Teljes tekercs szkenre a fotológushoz vitték, elfogadható lett. Ott egy Noritsu csodával oldják meg a dolgot.
Utána vittem hívatni is a fotológushoz, aztán szkennelni is, nem lett tulképp rossz, de beült a bogár a fülembe hogy sima minilaboros a hívás is. Végülis nem biztos hogy rossz az, olcsó drogériás filmhez pláne, csak kaptam már vissza karcos negát, ami azért zavart.
Valaki dicsérte ezt a hipszterhelyet, de nem emlékszem ki és hol és mikor. Illetve bevillant konkrétan egy fórumtárs aki régen sokat járt ide és Nikon F80-nal fotózik, de nem tudom hogy amikor odajártz, akkor is ezzel fotózott-e.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#1432) masterful87


masterful87
senior tag

(#1433) spanyoll válasza masterful87 (#1432) üzenetére


spanyoll
addikt

Kvaliti prodákt!

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1434) optikus


optikus
senior tag

nagy itt a punnyadas,
szombaton tartottam egy kis beszerzest :)

Buy books not gear.

(#1435) spanyoll válasza optikus (#1434) üzenetére


spanyoll
addikt

Luxuscikk; papír-írószerből én szereztem erre jobb célszerszámot :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1436) optikus válasza spanyoll (#1435) üzenetére


optikus
senior tag

na ja csavarhuzo nyelivel is lehet szoget verni a falba de azert egy celeszkoz sokkal jobb. plane hogy ez alig volt dragabb mint egy nagy iratcsipesz. neha en is hasznalom de nem az igazi, konnyen kicsuszhat belole a film. a foldrol szedegetni a nedves tekercset nem szerencses. plane ha le is sulyozod a veget akkor nem sokat er. no meg az olmos csipesz is sokkal praktikusabb mint egymasba akaszgatott iratcsiptetok. szoval kinek a papne kinek a pap ;)

Buy books not gear.

(#1437) optikus


optikus
senior tag

na ma karacsony volt :R

Buy books not gear.

(#1438) spanyoll válasza optikus (#1437) üzenetére


spanyoll
addikt

Mi jött?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1439) optikus válasza spanyoll (#1438) üzenetére


optikus
senior tag

hat az igy tul konnyu lenne :)

de itt egy kis segitseg: :C

Buy books not gear.

(#1440) spanyoll válasza optikus (#1439) üzenetére


spanyoll
addikt

Ki ne találd, hogy leica :D
Mondjuk az obi az valami zebrás történet, tehát az csak nem.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1441) Eastman válasza j.bravo (#1431) üzenetére


Eastman
őstag

Szia,

én évekig ide hordtam a negatívokat előhívatni / scannelni: [link]

XI., Karolina út.

Üdv: Eastman

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#1442) optikus válasza spanyoll (#1440) üzenetére


optikus
senior tag

nem az, de hasonloan regi preciz svab ceg, es a kep sem veletlen allitott ;)

(ha mar igy porog a topic...)

Buy books not gear.

(#1443) spanyoll válasza optikus (#1442) üzenetére


spanyoll
addikt

Voitgländer? Rollei?
Mondjuk ha sváb akkor az előbbi.

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1444) krisz12356


krisz12356
tag

hello, tud valaki budapesten olyan fotó labort ahol én dolgozhatom ki a képeimet?

(#1445) optikus válasza krisz12356 (#1444) üzenetére


optikus
senior tag

hivas v nagyitas? szines v ff?

sztem amugy ff-et hivni egyszerubb othon mint barhova elmenni vele es kolcsonlabort kunyizni. a szines mas teszta azt nem is nagyon lehet mert annak technologiaja van, talan csak a ff nagyitas ami erdekes lehet. naluk vannak ilyesmik, ugy tom lehet oda jarni laboralni onkoltsegen:
http://www.bmknet.hu/bmk-eloadasok/7192-fekete-feher-analog-foto-labortechnika-kezdo-es-halado-szinten

Buy books not gear.

(#1446) optikus válasza spanyoll (#1443) üzenetére


optikus
senior tag

nemnem :) a rollei csodbe ment (kinaiak megvettek) a voigtlander regota japan (cosina).

Buy books not gear.

(#1447) krisz12356 válasza optikus (#1445) üzenetére


krisz12356
tag

csak fekete-fehér hívás és nagyítás, tudom ,hogy itthon egyszerűbb lenne de sajnos itthon nem tudok kialakítani egy helyet hozzá a sulim meg zárva van szeptemberig és van pár tekercs filmem amit előhívnék már...de ha van olyan hely ahol csak nagyítani lehet az se rossz

(#1448) optikus válasza krisz12356 (#1447) üzenetére


optikus
senior tag

a hivashoz pont nem kell hely. siman a furdoszobaban vagy konyhaban egy lavor vizzel le lehet zavarni.

Buy books not gear.

(#1449) spanyoll válasza optikus (#1446) üzenetére


spanyoll
addikt

Akkor feladom :N

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1450) j.bravo válasza Eastman (#1441) üzenetére


j.bravo
addikt

Köszi!
elvittem végül a café analógba, az esett útba... nem vagyok elégedetlen.

Whatever.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.