Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Cheesus


Cheesus
senior tag

Sziasztok!

Próbáltam a keresőt használni, de nem sok eredményem származott belőle, így ink megkérdezem.

Szeretném kipróbálni a FF-ben való fotózást, ehhez kapcsolódna a kérdésem, hogy melyek a legjobb filmek erre a célra, amik c41-esek? Otthol nem akarok bíbelődni a saját előhívással, ezért lenne fontos a c41-es eljárás :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#1652) Muerte68 válasza spanyoll (#1650) üzenetére


Muerte68
addikt

:D :C

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#1653) optikus válasza Cheesus (#1651) üzenetére


optikus
senior tag

hat sztem nem sok fele letezik manapsag, a kodak bw400cn es ilford xp2. en a bw400-at hasznaltam sokat, elsosorban azert mert nagyon jol szkennelheto. amugy drag, nem is tudom kapni e meg, plusz rajon a hivas koltsege. sztem ugy 3e-be benne lesz egy teki nega, es akkor meg se szken se papirkep.

Buy books not gear.

(#1654) Muerte68 válasza optikus (#1653) üzenetére


Muerte68
addikt

ilfordot lehet vadászni a neten nem olcsó az sem de legalább van :K
általában 10-es pakkok ban árulják hogy még könyebb legyen megvenni :(((

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#1655) optikus válasza Muerte68 (#1654) üzenetére


optikus
senior tag

hat sztem nagyon okanak kell lennie a c41-nek mert nem eri meg, macera, sokaig tart, laborba kell jarni, stb.
sokkal egyszerubb hazilag ff-et hivni. oriasi a valasztek filmbol es hivobol ha magad pancsolsz.
kilotybolni sokkal egyszerubb mint ahogy hangzik, szinte semmi nem kell hozza, ket teki c41 arabol megvan. tank, homero es hivo+fixir lotty eleg. minden mas csak segit de nem feltetlen szukseges. hely se kell neki, gyakorlat nelkul is egy mosdoban 20 perc alatt megvan.

Buy books not gear.

(#1656) optikus válasza Muerte68 (#1654) üzenetére


optikus
senior tag

fokuszfotot is nezd meg.

Buy books not gear.

(#1657) Muerte68 válasza optikus (#1656) üzenetére


Muerte68
addikt

ez jó köszönöm :R régóta kerestem ilyet :K
Honnan lehet tudni melyik filmet hogy lehet előhivatni?
Én sokszor csak beviszem előhivatni a fotólaborba.
Van olyan ahol hagyományos módon hívják elő és lehet postán is intézni?Nem sok tekercset használok nem volna nagy gáz ha kicsit drágább is.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#1658) optikus válasza Muerte68 (#1657) üzenetére


optikus
senior tag

leginkabb onnan hogy ra van irva, vagy a neten rakeresel, adatlap mindenrol van.
ma mar csak 3 fele hivas letezik, e6 a dia, c41 a szines nega (meg a c41 feketefeher mint a bw400, ezt hijjak chromogenicnek), es a hagyomanyos ezust alapu ff nega (ezek szinte mindenben elohivhatok a nescafetol a profi xtol, tmax hivokig).
en nem nagyon tudok labort, mert magamnak hivok. szoktak itt javasolni a fotologust, caffe analogot, stb. sztem a legtobb postazast is vallal. persze ez is emeli a koltsegeket.
igazabol a legnagyobb kerdes az lesz, hogy ha a kezedben a teki nega akkor azzal mit fox csinalni?

Buy books not gear.

(#1659) Muerte68 válasza optikus (#1658) üzenetére


Muerte68
addikt

olyanra gondoltam ahol csinálnak papírképet is ,vagy azt hol érdemes megcsináltatni?
Idáig bevittem a helyi fotósboltba ők elvitték valakihez előhivatni utána ők csináltak papírképet-de gondolom töbfajta minőség van,olvastam is régebben milyen nyomtatók voltak-meg ha jóltudom pesten még van is ilyen szalon ahol igy csinálják a képet meg lehet bérelni is cuccot.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#1660) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Valami ajánlott film szkenner van olcsón?

Nagyon fontos a jo kepminoseg.

Nem baj ha fel ev mire beszkennel egy kockat.

(#1661) Muerte68 válasza optikus (#1658) üzenetére


Muerte68
addikt

Most néztem a fotólabort amit linkeltél-akkor ha jól értelmezem 1-film előhívás cca 1500ft van egy negatívom.
2-szkennelés cca 1500-2000ft digitalizálják
3-szkennelés papírra 200-500ft/db
A szkennelt digitális gondom ugyan úgy használható mint bármelyik digitális kép.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#1662) optikus válasza DrojDtroll (#1660) üzenetére


optikus
senior tag

ahogy mondani szoktak, jo es olcso? az egyiket lehet valasztani.
ujonan kicsi a valasztek, dedikalt filmszkenner keves van, a 15e ftos az a vicc kategoria, a hasznalhato 80-100e. sikszkenner szinten gyenge vagy ami jo az nagyon draga (pl epson v700).
amugy mind lassu, de nem is az a baj, hanem hogy ott kell ulni mellette es tuszujgatni a csuszkakat, altalaban kepenkent bele kell nyulni.

Buy books not gear.

(#1663) optikus válasza Muerte68 (#1661) üzenetére


optikus
senior tag

szines negaert az 1500 eleg sok, inkabb 800-1200 a realis.
ezek a par e ft/tekis szkennelesek eleg gyengek. automata minilabor szkenje. arra jo hogy a laborgep kiprintelje a 9x12-ot. de manapsag megtartjak a fajlokat es odadjak cd-n.
nekem ezzel mindig az volt a bajom hogy veszel egy draga jofele filmet, penge obival rafenykepezel, a vegen meg megy a csudalkozas hogy ez milyen gyenge lett. mikozben ott a filmen a jo kep csak nincs mivel leszedni, es ezt meg a user se tudja hisz sose latta mennyivel jobb minoseg van rajta. kb olyan mint venni egy 4k-s csodatevet a legjobb br lejatszoval, majd jatedral uvegen keresztul nezni es ez alapjan megallapitani a minoseget...
szkenner alternativa a digitgepes befenykepezes. nagyon jo eredmenyt lehet elerni vele, foleg valami penge makro obival. itt inkabb a szinekkel van gond mert a szines negat nem eleg atforgatni. no meg a szoszok, de azt le lehet pucolgatni.

Buy books not gear.

(#1664) Cheesus válasza optikus (#1653) üzenetére


Cheesus
senior tag

Köszi a választ :R

Munkahelyemből kifolyólag elég sok mindenhez hozzá tudok férni, pl csak FF filmből tudnék venni Agfa-t, Ilford-ot, Fomapant és Kodakot is, és ezek még csak a márkák voltak, kapásból van kb egy 10 különböző filmből álló választási lehetőségem.

Mondjuk Kodakból csak ez van: Kodak TMY 400 135/36, viszont az Ilford XP2 400 135/36 kockásat 1700Ft-ért adják, bár ha régről van tapasztalatotok az Ilford-al, elég széles skálán mozog náluk a negatív (Delta, HP5, PAN), az előhívás 700Ft-ba kerülne, de ebbe benne van a digitalizálás is.

Lehet akkor kezdőnek egy Ilford-ot választok, aztán meglátjuk mi sül ki belőle :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#1665) DrojDtroll válasza optikus (#1662) üzenetére


DrojDtroll
addikt

azt kihagytam, hogy használt is jöhet

(#1666) Muerte68 válasza DrojDtroll (#1665) üzenetére


Muerte68
addikt

nagyjából nincs is másmilyen :D

optikus FF-előhívás 90%-ban azzal fotózom analóggal.Köszönöm az infókat :R

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#1667) Rapid136 válasza optikus (#1653) üzenetére


Rapid136
őstag

Kodak bw400cn gyártása megszűnt, max elfekvő készletből lehet kapni már csak.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1668) dzz


dzz
aktív tag

Sziasztok!

Melyik kompakt filmes lehetett annó amelyiknek nagylátószögű objektíve volt? Illetve mennyire lehettek ezek nagylátók? 38mm alatt nemigen találok semmit :(

[ Szerkesztve ]

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#1669) Rapid136 válasza dzz (#1668) üzenetére


Rapid136
őstag

Valószinűleg közelit a nullához. Talán 35 még előfordulhat kompaktban, de alatta nem. Egyszerűen ezeket a gépeket általános használatra tervezték, beltérben és szabadban, tájfotózásra is alkalmasnak kellett lennie.
Fixobis távmérősben még az Olympus XA4 28mm-rel létezik.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1670) optikus válasza dzz (#1668) üzenetére


optikus
senior tag

35mm sok volt, a 38-45 a 70-80-es evek genereacioja, fokent automata vagy felautomata tavmerosok. utana jottek a fix vagy af-es 35-osok (olympus xa-k, ricoh, yashica t-k). kesobb a 32-28. de 28 vagy az alatt volt a legritkabb vagy nagyon gyenge minoseg. 32mm pl canon sure shot 1 v 2, yashica minitec stb. 28mm volt a legkevesebb, pl nikon af-600, 28ti, minolta tc-1, nikon af220. a legtobbon nem allithato szinte semmi, de meg amit allithatsz azt is elfelejtik. csak a legmagasabb kategoria volt allitgathato de azok arany aron mentek, most meg dragabbak, szerviz meg nincs.

Buy books not gear.

(#1671) dzz


dzz
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek! Jövő hétvégén börze lesz és szervezem a gondolataim, hogy miket keressek :)

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#1672) Warton válasza dzz (#1671) üzenetére


Warton
őstag

Az a jövő hét az holnap lesz.

(#1673) dzz válasza Warton (#1672) üzenetére


dzz
aktív tag

Ja, de a vége még odébb van :)

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#1674) optikus válasza dzz (#1673) üzenetére


optikus
senior tag

sztem borzen (ami ugye ma de. volt) nem annyira nyero otletelni, ott mar csak ramenni kell arra amit szeretnel, mert vagy nem az lesz amit elkepzeltel vagy marha dragan kapod meg. haver vett egy yashicat, nem mondom hogy olcso volt de olcsobb mint mostanaban a hirdetesekben, de mar sorban alltak ra igy ott helyben donteni kellett hogy viszi e vagy nem mert masodik lehetoseg nincs. ha ilyenkor beleugrasz valamibe ami nem jon be (vagy esetleg hibas amit tapasztalat hianyaban nem veszel eszre) akkor lehet szivni/bukni rendesen.

Buy books not gear.

(#1675) dzz válasza optikus (#1674) üzenetére


dzz
aktív tag

[Mondom a hétvégén lesz :)] Március 18.
Vannak már kifejezetten keresett dolgok a fejemben, de mindig vannak új ötletek, amiket szeretnék kicsit megismerni, hogy kell-e ez valóban nekem vagy nem. Ezért volt a kérdés. A filmes gép kategória csak érdeklődés és nem az a fajta vagyok aki beleugrik mindenbe! Ezért jó, hogy egy másik topicból ide irányítottak, már eddig is sokat tanultam az eddigi hozzászólásokból.

[ Szerkesztve ]

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#1676) Horalm


Horalm
kezdő

Tudja valaki, hogy hívnak-e valahol ilyet:http://fokuszfoto.hu/index.php?route=product/product&path=9_63_68_81&product_id=1898

(#1677) optikus válasza Horalm (#1676) üzenetére


optikus
senior tag

barmilyen szokasos ff filmhivoval hovhato (pl rodinal, d76).
de az ugye megvan, hogy az ir kihasznalasahoz kell egy eleg draga ir szuro, plusz az erzekenyseg egy szazadara csokken? :W

Buy books not gear.

(#1678) Horalm válasza optikus (#1677) üzenetére


Horalm
kezdő

Igen tudom ;)

(#1679) Horalm


Horalm
kezdő

Sziasztok! A minap beszéltem a Gozsdu udvarban egy csávóval aki azt ajánlotta, hogy vegyek a nikonomra egy flektogont és alakítassam át az objektívet a nikon bajonettre. Mert így kapok egy 8-10 méteres fókusztávot, meg egy jó portréobjektívet. Az lenne a kérdés, hogy hol tudnám átalakítani, mennyiért, és hogy szerintetek megéri-e? Előre is köszönöm.

(#1680) A Zéé válasza Horalm (#1679) üzenetére


A Zéé
addikt

Hali! Első körben őt kérdezném meg a dolgok mikéntjéről.

Just a simple Lineman...

(#1681) optikus válasza Horalm (#1679) üzenetére


optikus
senior tag

a gozsdu udvaros muki az borzasztoan tularazva arul mindent, es ha jol tudom a mellette levo caffe analog emberkeje.
amugy meg kerd meg ot hogy alakitassa at es akkor megveszed...

sztem semmi ertelme ennek, venni kell egy nativ bajonettes obit es azt hasznalni, vagy ha van adapter akkor adapterezni.

Buy books not gear.

(#1682) halagabor


halagabor
tag

Sziasztok!

Most kezdem kipróbálni magam a filmes világban. Jól sejtem, hogy FF filmet pusholni nem lehet kockánként, csakis egész tekercset?

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#1683) Rapid136 válasza halagabor (#1682) üzenetére


Rapid136
őstag

Egy lavórban ázik hiváskor a film...
Gondold végig mégis hogy lehetne egy kockát több ideig hivni a többinél?
És honnan tudja a rendszer hogy a filmen hol vannak a kockák?
Nézz meg egy előhivatlan negativot.

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1684) Warton válasza optikus (#1681) üzenetére


Warton
őstag

Így-így!

Maximum akkor éri meg, ha te magad alakítod át saját kezűleg, ha már fizetni kell érte akkor az már nagyon nem pálya.

Egyszer bizniszeltem egy csávóval, aki azzal vagizott, hogy megveszi a 45mm-es 2.0 minolta obit 4000-ért, rákölt 20.000-t és átalakíttatja a bajonettet EF-re és árulja 30.000-ért. Mondom, hogy zsírkréta, de 20.000-ért kapok Canon EF 50 1.8-at, minek vennék drágábban manuál üveget, ami pont ugyanazt tudja?!

Manuál üvegben az a buli, hogy olcsóbb, mint a normál, géphez használtan árult objektív, vagy valami eszméletlen különleges bokeht tud vagy mittomén.

(#1685) optikus válasza Warton (#1684) üzenetére


optikus
senior tag

az a minolta 45 f2 egy nagyon jo kis obi. de tok ertelmetlen ef-re alakitani mivel siman nem adapterezheto (bar meg egy adapter is dragabb lenne mint az az obi). en konkretan 3e ft-ert vettem es nagyon jo kis cucc.
ha valaki 40-es koruli ef-re vagyik akkor sokkal ertelmesebb egy palacsinta 40-es stm-et venni, az marha kicsi, talan a legkisebb nativ ef obi es ~30e-ert meg lehet venni hasznaltan.
ezek az atalakitasok addig jok amig ajalngatja a valaki. ajalngatni en is tudok bar mit, mas farkaval a csalant esete. de utana szet kell ganyolni, esztergalni, decenteres lesz, nem lesz jo a skala mert elcsuszik vagy ferden all, nem megy a fenymeres mert nem minden vazzal megy stb, visszatenni se lehet az eredetire, szoval tok ertelmetlen az egesz. abban az esetben meg elmegy ha valaki maga meg tudja csinalni, van hozza gepe szerszama hozzaertese, no meg egy csomo ideje (mert sztem az a legdragabb, plane az ilyen par tiz e-es obik kategoriajaban).

Buy books not gear.

(#1686) optikus válasza halagabor (#1682) üzenetére


optikus
senior tag

akkor lehet ha elvagod a filmet es egyes darabokat kulon hivsz. ertelme nem sok, max teszteleshez. ha egy tekercsben van akkor nehez beloni hol vagd el, nyilvan lesz egy elvagott kocka is mert csak ugy nagyjabol lehet beloni a vagas helyet.
sztem ha most kezeded a filmezest akkor ne pusholasal kezd, hanem inkabb a gyari eloirasok pontos betartasaval, hasznalj jo minosegu friss filmet, friss hivoval. igy kapsz konzekvens es hasznalhato eredmenyt.
persze ha csak hipszterkedni kell, mosott szinu fako cinestill redscale es hasonolo kepeket csinalni akkor nem szoltam ;]

Buy books not gear.

(#1687) halagabor válasza optikus (#1686) üzenetére


halagabor
tag

Köszi! ;) Első tekercs most már normál módban lesz ellövöldözve. Később lehet lesz majd push tekercs is. Hívást egyelőre nem én akarom megoldani, de ha megtetszik a dolog, akkor lehet, hogy még az az idő is eljön :D :D

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#1688) Rapid136 válasza halagabor (#1687) üzenetére


Rapid136
őstag

Azon gondolkozom mi értelme van a pusholásnak? Ott van pl. az Ilford Delta 1600-3200, minek kinozni egy normál filmet? Vagy épp XP2 super ami ráadásul sima laborgépben hivható fekete-fehér film. (szinesben nem vagyok ott, de tuti van ott is érzékenyebb film)
Eleve az a baj a pusholással hogy a laborok jelentős része automatával dolgozik ami kiolvassa a DX kódot és az alapján lehívja a negativot, gyakorlatilag kivitelezhetetlen bármilyen változtatás.
Szines filmnél emiatt vagy extra gép kell, vagy manuális hivás. Ami valószinűleg többe fog kerülni mint egy nagyobb érzékenységű film.
Fekete-fehéret meg szinte biztos hogy kézzel hivnak, költséges mulatság kisérletezni egy tekercs filmmel. Elsőre biztos hogy c-41 filmekkel próbálnám meg megismerni a gépet és a fénymérő működését, aztán lehet később kisérletezni. Hivással együtt be is szkennelik a negát ha kéred.
De mondjuk találsz analóg labort ahol bérleti dijért talán még segítenek is laborálni ha úgy érzed hogy van értelme.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1689) halagabor válasza Rapid136 (#1688) üzenetére


halagabor
tag

Én még csak most léptem be a filmes világba, nem tudok róla sokat. Annyit olvastam eddig, hogy főleg FF filmeket szoktak pusholni és ezek közül is azokat amikben van tartalék (pl.: kodak tmax 400). Ilforddal valóban nincs ilyen gond, mert az amúgy kb. 1000-1200-as valós isonak felel meg ha jól tudom, de ez is alapból több ugye mint ha 800-ig tolnánk egy 400-ast. Egyébként azért kezdett érdekelni mert azt hittem, hogy a tmax 400-asom majd milyen frankó kis záridőket fog hozni és aztán jött a pofára esés beltérben, de néha még odakint is. Azt hiszem elkényelmesedtem a digitális nikon raw fájloktól amikben simán van tartalék és nem baj ha kicsit alulexponált, mert jól lehet korrigálni. Na kb. ehhez kellett volna a push, de most már végiglövöm a fénymérő által javasolt záridőkkel és meglátjuk mi lesz. Legfeljebb később csinálok push tekercset is, most hogy már nagyjából értem, hogy hogy megy ez :)

Ja és elvileg a push kicsit visszavesz a tónusokból és nagyobb szemcsézettséget ad, egyeseknek pedig ezek hozzátartoznak a stílusukhoz, ha minden igaz. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#1690) Rapid136 válasza halagabor (#1689) üzenetére


Rapid136
őstag

Ez a te filmed.

ez vegyesen XP2 és Kodak bw400cn
többet lőttem filmre mint az akkori APS-C vázammal...

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1691) Rapid136 válasza halagabor (#1689) üzenetére


Rapid136
őstag

Inkább fényerős fixeket gyüjtögess :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1692) Warton válasza Rapid136 (#1690) üzenetére


Warton
őstag

Vagy ez:

(#1693) halagabor válasza Rapid136 (#1690) üzenetére


halagabor
tag

Köszi! Ezt eddig nem ismertem. Lehet kipróbálom majd, ha elfogynak a tmax-ok. Erdélyben heteket tudnék fotózni én is :) Nagyon jó témák vannak ott és szép ez a galéria is. A szőnyegtisztítás kifejezett kedvenc :)

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#1694) Rapid136 válasza Warton (#1692) üzenetére


Rapid136
őstag

Az Ilford igen nagy előnye hogy bármelyik szines laborgépben előhívható, C-41 technológiával.
Minden más ff filmhez vagy bejáratott labor vagy saját felszerelés kell és ugye ilyenkor érdemes több tekercset hiv(at)ni.
Az XP2 meg félóra alatt elkészül bárhol a városban.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1695) Warton válasza Rapid136 (#1694) üzenetére


Warton
őstag

Ehhez nem értek, ahová viszem a filmjeimet előhívatni ott eddig mindent megcsináltak.

Az XP2 volt az első FF filmem és nem tetszett, az APX ezerszer jobban tetszik. Nehéz megmondani pontosan, hogy mi, de valahogy az APX mintha egy kicsit drámaibb hatást keltene. A fekete fekete a fehér szürkés stb. Az Ilford ezzel szemben inkább a világosabb oldalon erősebb: a fehér fehér, a fekete szürke stb. Ez persze szubjektív saját vélemény.

Még egy előnye az APX-nek, hogy majdnem bármelyik Mullerben beszerezhető 1500 forintért. Az XP2 beszerzése azért ennél macerásabb.

(#1696) itouchfan


itouchfan
senior tag

Sziasztok!
Canon EOS 650-hez, Nikon F401-hez lehetséges távkioldót kapcsolni? Vagy időzítő funkció esetleg van rajtuk? Esti fényeket szeretnék fotózni, aminek alapfeltétele lenne hogy az exponáló gomb lenyomásából származó tükörrezgést, meg a bemozdulást kiküszöböljem. :F

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#1697) optikus válasza itouchfan (#1696) üzenetére


optikus
senior tag

a 650-hez lehet vezetekes kioldot hasznalni, de ki kell cserelni a normal grip-et gr-20-asra, azon van aljzat. nem olyan draga egy ilyen grip, inkabb szallitassal egyut aranytalan az ara. ebyaon szokott lenni.
persze a grip nem eleg magaban, kell hozza egy bele passzolo tavvezerlo. legjobb egyben venni a kettot ugy a legolcsobb.

nikonhoz nem ertek.

Buy books not gear.

(#1698) halagabor


halagabor
tag

Sziasztok!

Előhívattam az első ellövöldözött tekercset. Szkennelést is kértem, amit nem síkszkennerrel, hanem a laborgép saját beépített szkennerével oldottak meg. Segítsetek eldönteni légyszi, hogy milyen minőségű lett! Nekem sajnos nincs sok összehasonlítási alapom. Ezek a képek már tiff-ből exportált jpeg-ek. Lehet ennél jobb minőséget elérni valahol vagy ez is jónak számít már?

Képek a link alatt:
tmax400

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#1699) itouchfan válasza optikus (#1697) üzenetére


itouchfan
senior tag

köszi szépen! közben, a használati utasításokat átbogarászva a Canonban van időzítő funkció ami lényegében megoldja a problémát.

halagabor: szvsz nem rossz, sőt. viszont néhány kép kicsit szemcsés, nem lejárt filmre fotóztál? ISO értéket mennyire állítottad be hozzá?
de egyébként szerintem ennél jobb scan képeket az alsó árkategóriás, olcsóbb helyeken nem fogsz kapni, csak ha valami jóval drágább műhelyt választasz.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#1700) halagabor válasza itouchfan (#1699) üzenetére


halagabor
tag

A film totál friss, ISO-ban sem hazudtam a gépnek, a 400-as érték volt beállítva és a fénymérő által javasolt záridőkkel dolgoztam vagy azoknak nagyon a közelében. És pont ez a szemcsézettség a bajom, mert nem vagyok róla meggyőződve, hogy ez a film saját szemcsézettsége. Attól tartok, hogy a béna szkennelés miatt van és ami szemcsézettségnek tűnik az igazából pixelek halmaza. Ezt elvileg egy Noritsu előhívó belső szkennerével csinálták. Síkszkennerek ennél jobb eredményt tudnak produkálni?

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.