Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) halagabor válasza DrojDtroll (#1850) üzenetére


halagabor
tag

jók :) Főleg a portrék tetszenek :) De kicsit szürke tónusúak az én ízlésemnek. Milyen film, milyen gép?

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#1852) DrojDtroll válasza halagabor (#1851) üzenetére


DrojDtroll
addikt

ilford hp5+ és canon eos 600

makrós megoldással "szkenneltem" és rawtherapee-ben utófeldolgoztam

(#1853) Rapid136 válasza DrojDtroll (#1852) üzenetére


Rapid136
őstag

Erre mondják hogy lapos...
Nézd meg a képernyő fehérségét és hogy a legvilágosabb felület is mennyire távol van tőle.
Jóval több dinamika, kontraszt kellene bele.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1854) halagabor válasza DrojDtroll (#1852) üzenetére


halagabor
tag

akkor még több kontrasztot esetleg lehet rá tolni, meg a többi csúszkával is játszadozhatsz még ;)

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#1855) rednifegnar válasza halagabor (#1854) üzenetére


rednifegnar
senior tag

en a levels gorbet javasolnam.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#1856) Imilenni


Imilenni
addikt

Meg tudná mondani valaki hogy általában mekkorák a 35mm-es filmről digitalizált képek?
Most kaptam meg őket, 200kbkörül vannak, pedig nem egyszerű falak vannak csak lefotozva.

Press "F" to pay respects.

(#1857) Rapid136 válasza Imilenni (#1856) üzenetére


Rapid136
őstag

Attól függ mivel és hogyan csinálták... hány pixelszer hány pixel?
Nekem van 2400x3600 pixeles scan-em ami 4 MB.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1858) rednifegnar válasza Imilenni (#1856) üzenetére


rednifegnar
senior tag

200k az kb elonezeti kep meret.
persze a felbontas es tomorites fuggo a dolog, de 200k nagyon karcsu.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#1859) Imilenni


Imilenni
addikt

1523x1074
A képek felbontása.

Értem én hogy nem digitális meg minden, de amik itthon vannak 10-15 éves képek is jobb minőségűek, (pedig noname géppel készültek) mint azok amiket most készítettem.

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#1860) Rapid136 válasza Imilenni (#1859) üzenetére


Rapid136
őstag

Kisebb mint egy HD monitoré...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1861) Imilenni válasza Rapid136 (#1860) üzenetére


Imilenni
addikt

Szerintem beadom egy másik helyre, hogy onnan mit kapok :U

Press "F" to pay respects.

(#1862) Polarstar válasza Imilenni (#1861) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Fujifilm labor a Bartók Béla úton - ajánlott!

Ja, Budapesten van. :D

A Magyarországi Budapesten. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1863) Rapid136 válasza Imilenni (#1861) üzenetére


Rapid136
őstag

Érdemes előtte tisztázni hogy milyen szkennerük van és milyen felbontást tud. A Kodak laborgép kb. kétfélét egy a tiedhez hasonlót és egy valamivel jobbat. Csikban huzta be a filmet és viszonylag gyors volt.
De egy komolyabb szkenner percekig elmolyol egy képpel, én egy Minolta Scan Dual IV-est használtam.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1864) Imilenni válasza Polarstar (#1862) üzenetére


Imilenni
addikt

Ahogy láttam a posta sajna nem játszik náluk.
:(

Press "F" to pay respects.

(#1865) #56474624


#56474624
törölt tag

Először cafe analognál nagyíttattam a képeimből 10-et, ők valójában a fotológussal csináltatják (kép hátulja beszédes :) ). Kíváncsi voltam, máshol milyen eredményt kapok, megnéztem még a sootersnél is 3 képet ugyanakkora méretben. Van kontaktmásolatom is az egészről, amit észrevettem, hogy Sootersnél sokkal jobban belenyúlnak a képekbe. Fotológusnál alig. Nekem a fotológusos hozzáállás szimpatikusabb amúgy, nem akarom magam jobb fotósnak elkönyvelni, mint amilyen vagyok, ráadásul gépen szerkesztgetve, akkor full felesleges filmezni. Másrészt a sooterses képeket digitális szellemben "javítják fel". Ha volt egy kockás inges a képen félárnyékban, jól láthatóvá kell tenni a kockákat (persze élőben sem biztos, hogy úgy látszódtak, de akkor is). Szóval igyekeznek az ilyen részleteket előhozni, de mégsem esik olyan jól a képeikre ránézni, a fotológus hitelesebb, természetesebb számomra + sokkal jobban benne van a befűzött film, a használt objektív, na meg az én esetleges bénázásom adott helyzetben. :)

[ Szerkesztve ]

(#1866) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

milyen fénymérőt ajánlotok?

(#1867) halagabor válasza DrojDtroll (#1866) üzenetére


halagabor
tag

Én leginkább belsőt :D :D Ha külső kell akkor meg ne szeléneset vegyél, kb. ennyi :) Amúgy én elvagyok telefonos appal is, ha külső fénymérő kell. Simán használható a legtöbb fényviszony esetén, talán akkor vérzik el csak, ha nagyon trükkös a helyzet.

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#1868) #56474624


#56474624
törölt tag

Van egy Nikon SB-24 vakum az F801s-hez. A problémám annyi, hogy az F801s-en manuál módban, ha rajta van a vaku, ha nincs, a fénymérés alapján ugyanazon rekeszérték és ugyanazon kompozíció mellett ugyanazt a záridőt "javasolja" (pontosabban: 0-ra kihozva a kijelzett értéket).
Más módban változik aszerint, hogy a vaku rajta van, vagy nincs, de manuális módban nem. Pedig a vaku használatija alapján vakuval is 0-ra érdemes belőni. Amúgy minden működik, azaz ha a gépen állítok valamit, az a vakun is megjelenik, a film ISO-ját is magától belövi, de ez a fénymérés ez nem akarja figyelembe venni a vakut, ha a 801s-t manuális módban használom. :U
Amúgy a záridőnél nem enged 1/250-nél kisebbet beállítani, ha rajta van a vaku, tehát tud róla, csak a fénymérés nem akaródzik számolni vele.

Egyelőre még egy képet sem lőttem így a vakuval, mert jó lenne rájönni a használatára.

[ Szerkesztve ]

(#1869) Rapid136 válasza #56474624 (#1868) üzenetére


Rapid136
őstag

Miért javasolna bármit is manuálban a fénymérő vakuval? Azért állítottad arra mert valamiért fontosak azok a beállítások. A vaku akkorát fog villanni ami ami az adott beállítás mellett szükséges, gondolom tud TTL-t a vaku.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1870) #56474624 válasza Rapid136 (#1869) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez igaz, így logikus, engem az SB-24 használati utasítása (43.-44. oldal) zavart össze, ahol az F801/F4 (igazából pont ezekhez készült ez a vaku anno) esetén egy példán mutatja a gépeken manuális üzemmódban, hogy előbb beállítja a kívánt rekeszt, záridőt, aztán a fénymérés alapján korrigálja.

(#1871) rednifegnar válasza #56474624 (#1870) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nem ismerem a nikont de canon ef-nel minden vazon van csillag gomb amivel lehet vakufenymerest vegezni a beepitett es kulso (canon rendszer) vakuval. eleg jol mukodik plane stabis objektivvel kombinalva.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#1872) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Azt szeretnem tudni, tudtok-e olyan lehetosegrol, ahol meg tudnam mutatni a fiamnak az analog fenykepezest, esetleg a kepkidolgozast. (Fekete-feherre kepre gondoltam, nem szines diara termeszetesen.) Nincsen nekunk mar regi gepunk, szoval olyan kene, ahol gep is van. Regen, asszem' az MHSZ-ben volt fotos szakkor, de annak mar 30 eve...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1873) rednifegnar válasza tvamos (#1872) üzenetére


rednifegnar
senior tag

sztem egyszerubb/olcsobb/gyorsabb venni valami alap gepet es hazilag elohivni par tekit (esetleg beadni hivasra nagyitasra v kontaktolasra). gepnek pl minolta x300, 50-es obival olcso es mindent tud (de ott van a canon eos sorozat alapobikkal szinten olcson, vagy olympus om 10/20/40 alappal, stb).

azert ha lehet ne a zenit/praktica/cmena es tarsaival probalkozz mert az inkabb csak kedvtelenitesnek jo ;)

A camera does not make art, the artist makes art.

(#1874) Rapid136 válasza tvamos (#1872) üzenetére


Rapid136
őstag

Első körben egy jó japán gép (15-20000 Ft, nem pénz, de csak van baráti körben egy) és egy Ilford XP2 super, azt hivják laborban mert C-41.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1875) tvamos válasza Rapid136 (#1874) üzenetére


tvamos
nagyúr

"csak van baráti körben egy"
Nincsenek ilyen barataim.

Koszonom a segitseget, mindkettotoknek!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1876) tvamos válasza tvamos (#1875) üzenetére


tvamos
nagyúr

A tanoda fotós iskolában találtam ilyen workshoppot.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1877) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Megvolt az első középformátumú tekercsem, egy jó kis lubitellel és hp5+-szal. Fénymérőnek egy eos filmes gépet használtam.

Sajnos a gép 1/60 alatt megbizhatatlanul működik, de így is hatalmas élmény volt, az elkölvetett hibák ellenére is(egymásra exponáltam, az első kockát kapásból áttekertem)

(#1878) halagabor válasza DrojDtroll (#1877) üzenetére


halagabor
tag

én is most ismerkedem a középformátummal, de attól tartok szerelem lesz belőle, ami azért baj mert a szkennerem csak kisfilmre jó, úgyhogy ezeket DSLR-rel kell beszkennelni :D :D

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#1879) rednifegnar válasza DrojDtroll (#1877) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hozza kell szokni hogy expo es egybolt tekeres, akkor nem lesz kockahiba. ezek eleg egyszeru szerkezetek igy sosem lesz pontos, ki is lehet pucolni de csodat nem lehet varni tole. az obija amugy jo eles kepet ad, de a keresoje eleg saccolos, nem sokat latni benne.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#1880) hankpoke


hankpoke
tag

Jó volt erre a topikra rátalálni, mert aktív, lenne is kapásból egy kérdésem.
Vételre keresek egy jó állapotú Nikon FM2 gépet.
Kérdés az, hogy mire figyeljek vásárláskor, ami egy analóg gépnél/akár ennél a típusnál kritikus lehet?

(#1881) rednifegnar válasza hankpoke (#1880) üzenetére


rednifegnar
senior tag

fm2-nel kulonosen (meg persze a legtobb gepnel) a zarra. nagyon vekony es erzekeny, az rendben legyen. amugy meg a szokasos, zaridok fulre, szemre jok legyenek, fenymero mukodjon es pontos legyen (nem art egy obi amit ra tudsz probalni). a filmvisszatekero kurblit is nezd meg, hogy gyari e.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#1882) hankpoke válasza rednifegnar (#1881) üzenetére


hankpoke
tag

OK, kösz a tippeket.
Jobb lenne élőben letesztelni, de nem túl sok eladó példány van idehaza, és ebay-en ki tudja mit kap az emberfia... Néztem originál gyári csomagolású japán gépeket is, de azok az árak már nem nekem valók voltak... :)

(#1883) rednifegnar válasza hankpoke (#1882) üzenetére


rednifegnar
senior tag

japanbol csabitoak a dolgok, csak rajon a vam + afa + eljarasi dij.
de japanbol en mar nem veszek semmit, teli vannak hibas cuccal. rairja hogy exc, mint, stb aztan kiderul hogy kicsit gombas, kicsit hibas, kicsit nem mukodik...

ha itthon nincs (bar mostanaban volt par elado) akkor ebay es pp mindenkepp.es persze eu-bol. ha azt irjak rendben van akkor az azert ugy szokott lenni (nemet, angol eladoknal), de ha megsem akkor eleg eros a vedelem, ha vissza kell postazni akkor azt is allja a pp.
sztem ha kepeken megnezed a zarat es sertetlen, plusz ha az elado leirja, hogy funkcionalisan rendben akkor nem nagyobb a kockazatod mint itthon (sot sztem az itthoni eltunos eladoknal meg jobb is, plane ha egy nagyobb bevalt shop). igazabol az elmult 15 evben en mar 90%-ban ebayon at veszem a fotos cuccaimat, felolem a vateras, jofogasos himihumi eladoknak nem adok mar penzt, valasztek is eleg alja.

[ Szerkesztve ]

A camera does not make art, the artist makes art.

(#1884) ghost364


ghost364
senior tag

Sziasztok, tud valaki olyan üzletet/szolgáltatást, ahol postai úton tudok előhívatni és szkenneltetni diafilmet? Sajnos itt a környéken (Nagykanizsa) csak C41-et tudnak hívni, nem tudom még milyen opcióim lehetnek. Pesten járok időnként, de gondolom fél nap alatt nincs meg az ilyesmi.

(#1885) halagabor válasza ghost364 (#1884) üzenetére


halagabor
tag

Lab4art-ban szerintem csinálnak ilyet, meg Szilas Szilárd (szilaslabor facebookon) is, esetleg café analog.

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#1886) rednifegnar válasza ghost364 (#1884) üzenetére


rednifegnar
senior tag

en nem tudok (talan szilas labor vallal ilyet, fb-n keresd), de sima feketefeheret eleg egyszeru otthon hivni, elrontani nem nagyon lehet vagy nagyon kell akarni, olcso, vegyszerek sokaig elvannak, keves eszkoz kell hozza.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#1887) ghost364 válasza halagabor (#1885) üzenetére


ghost364
senior tag

És (#1886) rednifegnar, köszi! Megpróbálkozom akkor. FF hívásról tudok, de van 5 tekercs Provia 100F-em, azokat szeretném elfényképezni.

(#1888) laca97


laca97
újonc

Sziasztok!
Van valaki aki ért Zenit 11 fényképezőgéphez? Örököltem egy szép állapotban lévő példányt viszont egy valami még rejtély számomra vele kapcsolatban és arra szeretnék választ kapni. :)

(#1889) rednifegnar válasza laca97 (#1888) üzenetére


rednifegnar
senior tag

egyszerubb lenne ha leirnad mi a kerdes. a zenit 11 nem egy bonyi gep, de legalabb dog nehez es igenytelen ;)

A camera does not make art, the artist makes art.

(#1890) laca97 válasza rednifegnar (#1889) üzenetére


laca97
újonc


Igazából az lenne, hogy az exponáló gombnál van ez a T-V jelölés és ugye ha egy kicsit lenyomom, két irányban el lehet forgatni úgy 90°-ban az exponáló gombot, na mármost ez lenne a kérdésem, hogy ez mi célt szolgál?:)
Előre is köszi a válaszért!

[ Szerkesztve ]

(#1891) Rapid136 válasza laca97 (#1890) üzenetére


Rapid136
őstag

van egy olyan opció hogy ha B időre állítod és lenyomod az expogombot majd elforditod a gyűrűt akkor nem kell nyomni a gombot az expó alatt

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1892) peter.pap


peter.pap
csendes tag

Üdvözlet a fórumtagoknak,

Jó hogy találtam alternatívát a FB csoportokon kívül a témában. Először egy kérdéssel indítanám;
Budapesten tudna nekem valaki segíteni objektív tisztításban, szétszerelésben? Igazából valamennyire én is szeretném ezt elsajátítani, és az eszközöket beszerezni hozzá. Néztem már YT videókat, és olvastam is blogokat róla, de az élőszó illetve az, ha láthatnám a műveleteket, sokat segítene.
Előre is köszönöm! :)
:R

(#1893) laca97 válasza Rapid136 (#1891) üzenetére


laca97
újonc

Nagyon szépen köszönöm az információt!:)

(#1894) rednifegnar válasza peter.pap (#1892) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nem hiszem hogy fox talalni ilyen embert, ezeket a dolgokat mindenki maganak izzadja ki, probalkozik, doksikat tur, otletel, videokat nez, szerszamokat vesz vagy keszit stb. erre nem fog senki se kiokitani teged, es persze mindig van az az eset amikor nem sikerul v elbarmolja az ember, ez benne van. de ami a nagyobb gond hogy ahany obi annyi fele megoldas meg egy gyarton belul is. soxor kell alkatresz (ami nincs, vagy csak donorbol), van amelyiket kell/lehet kalibralni, van ami gyarilag fix nincs allitasi lehetoseg, stb.
amire figyelni erdemes hogy minden lepest dokumentalni (celszeruen lefotozni) kell. minden csavart sorban eltenni es vigyazni ne cserelodjenek fel.
egy olyan altalanos ervenyut tudok mondani ami mindre igaz, a fokusz helicoid szetszedeset amennyire lehet kerulni kell. az nagy cumi mindnel. nagyon nehez osszerakni raadasul megfelelo pozicioban, meg akkor is ha ossze lett jelolve.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#1895) Rapid136 válasza rednifegnar (#1894) üzenetére


Rapid136
őstag

És a legtöbbször a helicoidnál van a gond :)
ma jó meg a rekesznél, ami megintcsak szívás...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#1896) itouchfan


itouchfan
senior tag

Hülye kérdés lesz, de ugye a film nem számít veszélyes hulladéknak?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#1897) DrojDtroll válasza itouchfan (#1896) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Szerintem nem gond, de a használt fixir és hivo?

(#1898) itouchfan válasza DrojDtroll (#1897) üzenetére


itouchfan
senior tag

Na azt már végképp nem tudom.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#1899) rednifegnar válasza DrojDtroll (#1897) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hivoja valogatja de a ff hivok nem (pl xtol allitolag megihato mert c vitamin az egesz, de egy rodinal se lehet nagyon veszes mert egy hivashoz par ml kell ami ki is merul).
a fixir elvileg nem ontheto ki mert femsok vannak benne. mas kerdes hogy nem tul tomenyen es egy amator eves szinten nem sokat termel belole. sztem egy eldobott ceruzaelem tobb kart okoz mint az eves fixirmennyisegunk. elvileg le lehet adni es kivonjak belole az ezustot, de sztem ezzel tobb kart okozunk mint hasznot, mert a kivonast cianiddal es elektrolizissel csinaljak ami mergezo es energiaigenyes dolog, aztan a kapott minimalis mennyisegu szemnyezett ezustot meg tovabb olvasztjak tisztitjak stb. mindenki eldontheti mit gondol jobbnak (olyan ez mint a benzines vs elektromos auto, melyik szennyez jobban, itt se egyertelmu mert sok dologbol all ami nem nyilvanvalo).

A camera does not make art, the artist makes art.

(#1900) laca97


laca97
újonc

Most lehet, hogy hülyeséget kérdezek de elég jutányos áron tudok beszerezni egy hibátlan Zenit FS-12 Fotosnipert, a kérdés az, hogy szerintetek a Zenit 11-es gépemmel is működik majd? Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.