Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) optikus válasza fuze (#1542) üzenetére


optikus
senior tag

probald ki, semmi extra egy kommersz lapszkenner es kell hozza diaatvilagito feltet. nem varnek sokat tole.

Buy books not gear.

(#1552) YM válasza optikus (#1551) üzenetére


YM
senior tag

Miről ismerszik egy valóban jó scanner?

(#1553) optikus válasza YM (#1541) üzenetére


optikus
senior tag

felbontast ki lehet szamolni, de 2300-2700 dpi also hatar. de a felbontas mellett ugyanolyan fontos a dinamika atfogas es bitmelyseg. ez ha nem megfelelo akkor bebuknak a reszletek es savosodnak a szinatmenetek.

a negarol nem tudom hogy nyomtatsz (netan nagyitasra gondolsz?)

draga filmes vaz a kiforrotsagaban, a modularitasaban, szolgaltatasaiban, kivitelben, anyaghasznalatban, tartozekok mennyisegeben, stb. nezz meg egy nikon f65-ot es egy f3-ast, pedig vegul is ugyan ugy filmes gepek, de eg es fold a ketto. egyebkent az is dragithatja egy gepet ha mechanikusan oldanak meg olyat amit a masikban elektronikaval, pl olympus om4 vs om3, v nikon fm2 vs fm3a, latszolag zsir egyforma mindket paros, kinezet, szolgaltatasok, arban meg 4-5-xoros difi.

Buy books not gear.

(#1554) optikus válasza YM (#1552) üzenetére


optikus
senior tag

ott kezdodik hogy dedikalt nem ilyen sik oszver, amugy felbontas, dinamika, szoftver, hw funkciok (pl ice,fare), kalibralhato, stb.

Buy books not gear.

(#1555) YM válasza optikus (#1554) üzenetére


YM
senior tag

Kicsit gyakorlatisabban kérdezve: ha bemegyek egy szalonba, mit kérdezzek, hogy megtudjam érdemes-e náluk scannelni?

(#1556) fuze válasza optikus (#1551) üzenetére


fuze
őstag

Én egy közel egymillás szkennerről kérdeztem, nem ilyen 10ezres vackokról :)

adms.hu | UI Designer

(#1557) eeXaa válasza optikus (#1553) üzenetére


eeXaa
addikt

Van olyan szkener amit ajánlanál kb. 30e forintig?

(#1558) optikus válasza fuze (#1556) üzenetére


optikus
senior tag

lattam mirol kerdezel, az ara hiaba magas a kepessegei kommerszek. azert ilyen draga mert a3-as meretu, az meg ritka. de ettol meg nem lesz jobb minosegu. eleve a sikszkenner elv nem hoz jo minoseget filmer. ha 4x5"-re hasznalod akkor oke, de 35mm-re keves lesz. ezert irtam probald ki, es meglatod.

Buy books not gear.

(#1559) optikus válasza eeXaa (#1557) üzenetére


optikus
senior tag

hasznaltban tudok, minolta scan dual 3/4, canoscan 4000 fs, nikon ls-30 de inkabb a 40, ilyesmik. de eselyes hogy 30e felett lesznek ezek is (nemregiben arultak egy minoltat az indexen 32e-ert, kb fel nap alatt elment).

Buy books not gear.

(#1560) fuze válasza optikus (#1558) üzenetére


fuze
őstag

Így már tisztábban látok. Köszönöm. :)

adms.hu | UI Designer

(#1561) eeXaa válasza optikus (#1559) üzenetére


eeXaa
addikt

Leginkább új érdekelne.. mik lennének ezek új megfrlelői amik most is a boltokban vannak? Ill. Lehetne középformátumot is szkennelni vele? Aúgy van vmi tapasztalatod a Fuji GW 690-el?

(#1562) optikus válasza eeXaa (#1561) üzenetére


optikus
senior tag

hat mondjuk egy nullat a vegere teszel es akkor van alternativa. de ujonan igy se sok letezik. plustek (az dedikalt filmszkenner), meg az epson v sorozat (500-700-800), canon felejtos, nikon minolta nem csinal mar semmi filmest.
van.

Buy books not gear.

(#1563) eeXaa válasza optikus (#1562) üzenetére


eeXaa
addikt

Hmm.. ettől tartottam... akkor nyilván maradok a fél megás szkeneknél amik az előhívással járnak... aztán majd idővel lehet beruházok vmire használtan..

(#1564) spanyoll válasza eeXaa (#1563) üzenetére


spanyoll
addikt

Vagy hagyd az újakat a francba. Minek új? Ha nem egy idióta használta és cseszte szét, akkor elmennek ezek sokáig. Én is valami 50 környékén vettem a v550-esem, aztán teljesen rendben van. Más kérdés, hogy kisfilmes scanre inkább vennék már dedikáltat, de hát evvan, szegény ember síkágyassal scannel :DDD

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1565) eeXaa válasza spanyoll (#1564) üzenetére


eeXaa
addikt

...hmm. megnéztem ezt az epson v550 est.. ujonan sem vészes az ára... lehet akkor egy ilyet nézek... gondolom a középformátumú filmek is szkenneletők... ?

(#1566) spanyoll válasza eeXaa (#1565) üzenetére


spanyoll
addikt

Azok is, sőt igazából azokat érdemes vele. Kisfilmesre IS jó, de ha igazán minőséget akarsz, akkor arra dedikáltat veszel. Szerintem...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1567) eeXaa válasza spanyoll (#1566) üzenetére


eeXaa
addikt

Ahh tervezem hogy beszerzek egy fuji gw690 et szóval amiatt mindenképpen jó lenne ez az opció... viszont neked van valahol fent ezzel szkennelt képed amire rá tudnék nézni, hogy mit is tud a 35mm ből lehozni?

(#1568) Zsolti768142


Zsolti768142
újonc

Sziasztok,
sztereo fotózással foglalkozik itt valaki? Egy mikromával fotózom, lassan fogyóban a korongom és kellene....
Amúgy ha van "lelkitárs" a témában akkor azt szívesen veszem ha eszmét cserélhetnénk...
Tudom hogy nem gyakori a 3D analóg de nekem nagyon bejött és tetszik főleg miután működőképes a gépem. Ha van idősebb korosztályból tapasztalattal rendelkező megköszönöm ha ír. Üdv: Zsolti

(#1569) szaki1986


szaki1986
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a jó öreg Praktica MTL 3 gépem (OK, fater gépe :) ) egyszer csak bemondta az unalmast. Próbáltam egy képet lőni, exponálás -> tükörfelcsapás -> tükör fenn marad -> homlokráncolás. 1 tekercs filmet próbálok már kb. 2 hónapja ellőni szépen apránként, most vagyok 21-nél a 36-ból, eddig ilyet egyszer már csinált. Akkor megnyomtam még egyszer az exponáló gombot és újra fasza volt minden. Most viszont sehogy sem akar megjavulni.
Leszedtem az obit, kicsit megpiszkáltam a tükröt, le is jött, mondom szuper. Viszont most meg nem tudom felhúzni :F . A keresőben sincs ott a kis jelző, hogy "haver ellőtted a képet, tekerd tovább!". Úgy tűnik, hogy a zár nem sült el, viszont akárhogy nyomogatom az exponáló gombot, semmit sem csinál. Lőni se tudok, felhúzni se tudom, dafuq.
Utánaolvasgattam kicsit a neten, úgy látom, hogy sok embernél előfordult már hasonló hiba ezzel a géppel.
A gép alját már lecsavaroztam, de ott sok mindent nem tudtam megpiszkálni ami sztem segíthetne bármit is. A gép tetejét pedig sztem azért nem tudom leszedni, mert van benne film. Legalább is jobban nem próbáltam feszegetni, de nem akart lejönni.
Kérdésem az lenne, hogy találkozott-e már vki hasonló problémával, illetve, hogy ki lehet-e ilyen esetben vhogy szedni "menet közben" a filmet ill. visszatekerni, hogy az eddigi képek ne vesszenek kárba.

Előre is köszi a segítséget.

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#1570) Muerte68 válasza szaki1986 (#1569) üzenetére


Muerte68
addikt

vissza lehet tekerni-ha nincs a gép hátulja kinyitva nem lessz baja.
Vegyél egy másik vázat semmi pénzekért adnak működő vázakat :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#1571) szaki1986 válasza Muerte68 (#1570) üzenetére


szaki1986
tag

Köszi. Sikerült kiszednem a filmet, a gépet viszont nem sikerült megjavítanom, úgyhogy már csak papírnehezékként fog tovább funkcionálni :).
Viszont nézegetek Nikon filmes gépeket, mivel digitális téren Nikonnal tolom. Főleg a Sigma 18-35 1.8 obimmal szeretném használni (olyan 26 mm-től már nem vignettál), ezért autófókuszos gépeket nézegetek.
Szerintetek egy Nikon F55-ös géppel 12k Ft-ért jól járnék? Vagy tudtok esetleg vmi jobbat ajánlani helyette hasonló áron?

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#1572) eeXaa


eeXaa
addikt

Hi.. vettem egy olympus om 40 et. Nem volt benne elem, felhúztam és kattintottam, erre felcsapódott a tükör a metering mátrix meg a zár elé... felhúzni, újraelsütni nem tudom... próbáltam belerakni olyan elemeket amik más gépben működtek, de semmi... minden változatlanul úgy marad.... ötletek?

(#1573) optikus válasza eeXaa (#1572) üzenetére


optikus
senior tag

egyreszt valoban uj elemekkel kene kiprobalnod, nem hasznaltal annak ellenere hogy mas gepben meg mukodik.
masreszt az om40-nel ez tipushiba, rakeresel a neten es mindenki ilyesmirol panaszkodik.

"If you replace the batteries & the electronics work it may release the mirror. If it doesn't it'll need repairing although I don't know anybody who will do this. It may cost the same as buying another OM that is better known for it's longevity."

Buy books not gear.

(#1574) eeXaa válasza optikus (#1573) üzenetére


eeXaa
addikt

...kipróbáltam most új elemekkel, de mégcsak a batery check sem reagál... olyan mintha simán meghalt volna egy felhúzástól... van aki azt írta hogy b záridőre kell csak állítani... de sajnos az sem működik... nem tom mi legyen.. 45 font volt postával kaptam hozzá egy vivitar 28-200 at meg egy 50/1.8 at.. ráadásúl elèg tiszták belülről..

(#1575) MrChris válasza eeXaa (#1572) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem az elemmel van gond. Szemből nézve a gépet a bajonett alján jobbra van egy piros csillagos Reset gomb, vagy B LOCK gomb, ezt nyomd be és közben tekerd a zársebesség gyűrűt B időre. Aszem a B időhöz is ezt be kell nyomni, addig nem engedi odatekerni.
Van doksi is.

[ Szerkesztve ]

(#1576) tvamos


tvamos
nagyúr

Ez nagyon vagany:[link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1577) eeXaa válasza MrChris (#1575) üzenetére


eeXaa
addikt

Ez nem om2 hanem om 40, amerikában om pc.. sajnos semmijen reset gomb sincs rajta... gondolom azért az elem check-ernek azért legalább bip-elni kellene, v valami..

(#1578) MrChris válasza eeXaa (#1574) üzenetére


MrChris
nagyúr

Elnéztem a képeket OM 40 másképp működik. Ha a batery check sem reagál akkor mégis valami van az elemekkel. OM10-esem is volt abban is fennragadt a tükör, de az új elemmel lefutott a zár. Van itt egy OM40 user manual.

(#1579) eeXaa válasza MrChris (#1578) üzenetére


eeXaa
addikt

..jahh.. néztem ezt is.. de semmi, úgy néz ki sajnos hogy ez a váz kuka.... remélem az obik azért jók... :)

(#1580) MrChris válasza eeXaa (#1579) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csak eztet találtam:
Q: The mirror does not spring back.
A: Check the batteries. If the batteries are in good condition, and in case the mirror should not spring back or the shutter should not close, the safety mechanism will operate to return them to their original position.
Itt írnak 3 elektromágnesről amik leragadhatnak, kicsit szét kell szedni :D
Egyébként új az elem?

(#1581) eeXaa válasza MrChris (#1580) üzenetére


eeXaa
addikt

Ja.. az elem uj..

(#1582) eeXaa


eeXaa
addikt

...bevittem, a helyi szaki-hoz nézze meg lehet e csinàlni neki valamit.. próbált ezt is azt is, de nem sikerült neki sem.... egy héten belül kapok egy ingyen csekkot hogy mennyiért is lehetne megcsinálni.. addigra megmondja a mégnagyobb szaki aki csak bedolgozós.. a héten már sajnos nem... szvl. majd updatelek mit ajánlanak majd..

(#1583) optikus válasza tvamos (#1576) üzenetére


optikus
senior tag

ezer eves tularazott hipszter gagyisag, ebben mi a diy? kb annyi mint egy puzzlet osszetenni...
de ez mar valami:
http://www.collection-appareils.fr/phpBB3/viewtopic.php?f=37&t=8822&st=0&sk=t&sd=a

Buy books not gear.

(#1584) optikus válasza eeXaa (#1582) üzenetére


optikus
senior tag

lehet egy eroteljesebb utogetes hatna arra a letapadasra... ;]

mondjuk egy reklamalas nem artana az elado fele, mert a ket obi se egy nagy kincs, de igy vaz nelkul plane nem sok erteleme van az egesznek. most majd vadaszhatsz masikat aztan vagy jo vagy nem, plusz posta. meg gondolom a szerviz se lesz puszira. itthon nincs valami olcso om vaz?

Buy books not gear.

(#1585) eeXaa válasza optikus (#1584) üzenetére


eeXaa
addikt

...amúgy inkább feltapadás az...
Jahh.. írtam neki... aszondja minden rendben volt mielőtt becsomagolta... asztán majd meglássuk mit mondanak a boltban jövő héten.... a kincsvadászatot feladtam már, úgysem lehet kivételesen jó obikat olcsón megszerezni... egyenlőre azzal is boldog lennék ha ez a szett is működőképes lenne, ...mégha egy minimálisat is kell majd költenem rá..

[ Szerkesztve ]

(#1586) tailor válasza eeXaa (#1585) üzenetére


tailor
őstag

"aszondja minden rendben volt mielőtt becsomagolta"
Még szép, mindegyik ezt mondja... :(((

(#1587) tvamos válasza optikus (#1583) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha a Prakticat szetszedem, azt nem lenne turelme osszerakni a gyereknek. (Meg nekem sincs utmutatot irni.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1588) eeXaa válasza tailor (#1586) üzenetére


eeXaa
addikt

100% os volt a csóka közel száz eladással.. plusz u.k. ben sztem azért anyira nem megy az átverés, lehúzás mint mondjuk magyarországon, persze én is inkább hajlok a nem hiszek neki felé, dehát ez ilyen esetben elég természetes... mindenesetre remélem nem modanak vicces árat a szervizért.... :)

(#1589) j.bravo


j.bravo
addikt

Urak, lehet kisfilmet illetve cr2 elemet venni Balatonlellén vagy szűk környékén? :R

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#1590) optikus válasza j.bravo (#1589) üzenetére


optikus
senior tag

en siofokon lattam de ott is csak gagyi superiat meg kodak colorplust arulnak. elem sztem tobb helyen van azt kaphatsz tobb helyen, film talan kaposvaron is van.

Buy books not gear.

(#1591) Muerte68 válasza j.bravo (#1589) üzenetére


Muerte68
addikt

Elemet fotósboltban-én ott vettem vagy órásnál nézz másutt nem nagyon lessz,készülj fel drága lesz 1200-2000ft a két elem :((( Bár egy darabig kitart :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#1592) spanyoll válasza j.bravo (#1589) üzenetére


spanyoll
addikt

Zamárdin talán tudsz boltolni filmet Sucukával. Írj rá facen, ott nézi is.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1593) j.bravo


j.bravo
addikt

Köszi skacok! Most olybá tűnik, nem lesz időm ilyen úri huncutságokra mint a fotózás, de hátha :)

Whatever.

(#1594) optikus válasza j.bravo (#1593) üzenetére


optikus
senior tag

csak kifogas, egy igazi filmes fotosnal mindig van egy toltott gep mit lehet tudni ;)
viccen kivul van egy jopar egeszen kicsi kompakt amit erdemes hurcolni pl olympus xa, mju, ricoh, minolta, stb.

Buy books not gear.

(#1595) j.bravo válasza optikus (#1594) üzenetére


j.bravo
addikt

Jógatáborba kísértem el asszonyt, azt hittem unatkozni fogok és kimegyek vagy fotózni vagy valamit, de jó a program végül, jólesik, főleg a hátamnak.
Amúgy persze egyetértek, kellett volna hozni mindezt, csak hát kevesebbet fotózom, meg lustulok, na :)

Whatever.

(#1596) tvamos


tvamos
nagyúr

Az en kornyekemen hol lehetne filmet venni? A jobaratomnak vennem ajandekba. Ha esetleg tudtok segiteni. Meg milyen a jo film, amit erdemes megvenni? Nem ertek a markakhoz. Egy Praktica PCL3-ba menne bele, ha jol emlekszem.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1597) optikus válasza tvamos (#1596) üzenetére


optikus
senior tag

hol van a kornyeked? bp-en fokuszfoto es syrex. olcsobb egyszeru c41es szines nega van tobb helyen, muller, dm, rossmann, stb. kodak colorplus, gold, fuji superia.
maga hivja vagy elviszi valahova? szines v ff kell?

Buy books not gear.

(#1598) tvamos válasza optikus (#1597) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jaszbereny. (Esetleg Stockholm, ha itt tudtok boltot.)
Nem maga hivja, gondolom beadna valahova.
Hat, ahogy igy kerded... lehet vennek mindkettobol 1-1-et, ha nem tul draga. Jo srac, megerdemli.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1599) eeXaa válasza eeXaa (#1588) üzenetére


eeXaa
addikt

..nahh.. a váz menthetetlen... az eladóval kiegyeztem a vételár felének viszatérítésével cirka 7000 forint.. a másik feléért meg itt marad nállam a két obi, meg a vaku.. szerintem így sem rosz.. a 7000-ért meg nézek egy másik om vázat...

(#1600) eeXaa


eeXaa
addikt

..na haha.. bevittem a helyi canikon hivatalosba, kb. 2 perc alatt ujra életre leheltették.. aszonta a mester hogy ezek sajna ilyenek, állnak pár évet, és vmi történik a mágnesekkel belül, ill használni kell rendesen, hogy ne haljon be... vagy vmi ilyesmi... sajna most sem perfekt, de legalább lehet használni... aszongya amúgy hogy jól jártam annyiért a szettért... szerinte nem volt péz érte... viszont ahhoz hogy a kamera ismét hibátlanul működjön, darabjaira kellene szedni, ami sacperkábé 30 körül lenne.. hát nemtudom, ha megszeretem lehet megcsináltatom..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.