Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) optikus válasza mrmarkus (#1049) üzenetére


optikus
senior tag

nekem volt egy kompakt. eleg szep, meg jo, meg gyors is, de az af nagyon gyenge volt, mindig tevesztett, mf meg nem van rajta.

Buy books not gear.

(#1052) MC Pite válasza optikus (#1050) üzenetére


MC Pite
veterán

OK, kösz, ilyesmire tippeltem...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1053) krisz12356


krisz12356
tag

Sziasztok,
Canon AE-1 vagy minolta srt 200 a jobb választás szerintetek?
Suliban van laborgyakorlatunk ahol archaikus fotózással foglalkozunk és be kell mindenkinek szereznie egy filmes gépet, órai feladatokra használnám :)
(mi fogjuk előhívni, és nagyítani a képeket)

(#1054) optikus válasza krisz12356 (#1053) üzenetére


optikus
senior tag

Archaikus fotozas? Eljarasokat szoktak annak hivni. De mondjum egy mezei kisfilm hasznalat meg talan nem az... Amugy mega az AE1, joval korszerubb gep, fd obibol rengeteg fele van.

Buy books not gear.

(#1055) DBob válasza krisz12356 (#1053) üzenetére


DBob
őstag

Nem ismerem az említett Minolta gépet, de a Canon AE-1-el csak problémáid lesznek.
Az első "műanyag" gép volt amellett hogy az első mikroprofesszorral felszerelt is egyben. Előbbi miatt volt olcsó, utóbbi miatt funkciókkal tele és keresett a piacon.

De pont a műanyagsága miatt már relatív kevés van a piacon ami tényleg hibátlanul működik. Annak viszont megkérik az árát.
Valami egyszerűbb filmes EOS szerintem amivel jobban jársz.

(#1056) krisz12356 válasza DBob (#1055) üzenetére


krisz12356
tag

hát én megvettem a canont ma és semmi problémája nincs pedig drága sem volt :)

(#1057) optikus válasza krisz12356 (#1056) üzenetére


optikus
senior tag

Sztem jo gep a gond akkor van amikor szerelgetni probaljak. Amugy meg az is csak egy doboz ami a filmet tartja a lenyeg az objketiv. Ha gond lenne a vazzal akkor venni kell egy masikat, az fd rendszer eleg nagy van valasztek (persze a minoltabol is van boven).

Buy books not gear.

(#1058) DBob válasza optikus (#1057) üzenetére


DBob
őstag

Finommechanikai eszköz lévén nem szokása az egyszerű embernek ilyet "szerelgetni".
Ha meg már "szerelgetni" kell, az azt jelenti hogy baj van vele és nem akkor keletkezik a gond amikor "szerelgetni" kezdik.

De amúgy természetesen nem venné rossz néven senki sem, ha a kamera ami szétesik a kezében valaki jönne és megmondaná neki, hogy azért van mert "szerelgetted" :K

(#1059) optikus válasza DBob (#1058) üzenetére


optikus
senior tag

ooo dehogynem. jopar gepet lattam amit csak mero kivancsisagbol szetszedtek, vagy csak mert piszkos volt a kereso, gondolta o majd kitakaritja...
amugy az ae1-ben van egy huzalrendszer, azt szoktak tonkrevagni.
masik tipikus otthoni szerelgetes a hazilagos kenes. egy ido utan kiszaradnak es ki kell tisztitani es megkenni a zar es tukor rendszer mozgo pontjait. mivel szervizuk nincs (es amugy is sok a fillerb@xo), igy nekiall maga hisz vett az aldiban egy csvarhuszo keszletet.

Buy books not gear.

(#1060) MC Pite válasza MC Pite (#1048) üzenetére


MC Pite
veterán

Mire megálmodtam hogy sokkal jobb keresője van és sokkal gyorsabban lehet vele fotózni, megnézem élőben, persze elkelelt a KR10-es. :U

Milyen gépek amik (KR-10-hez haosnlóan) retró, tükrös, nagy keresős manuál gépek, tűrhető obikkal? Amiket relatív olcsón látok azo már 80-90es évek műanyagjai, az nagyon nem vonz. De hétvégén is a feddel néha elég nehezen ment a fókuszálás, meg az 1/500-nál is jobb lenne gyorsabb záridő ill legalább f/2,0 kezdő fényértéknek is örülnék (50es obinál). szerk: Expókompenzáció megléte is előny lenne.
15k a váz+ 50es obira a keret kb.
Tudnátok 2-3 gépet, vagy legalább olyan oldalt ajánlani ahol szemezgethetnék hogy miket keressek? :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1061) MrChris válasza MC Pite (#1060) üzenetére


MrChris
nagyúr

Olympus om10 50/1,8 elég ócsó, nagy kereső. 2.8-ig illik rekeszelni. Ha 15-nél többet kérnek nem is szabad megvenni. 10-12ért vettem adtam tovább.

(#1062) MC Pite válasza MrChris (#1061) üzenetére


MC Pite
veterán

LR44-es elemmel használható rendesen? Találtam még régebbi 1-2 tipust, de azok elvileg kényesek az elemre (pl Autoreflex T3) :(

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1063) Freddy76 válasza MrChris (#1061) üzenetére


Freddy76
addikt

Nekem is az volt az első gépem. Jó, de nekem a fénymérés nem tűnt pontosnak. Az elemmel pont nem voltak bajaim, bár fogalmam sincs, milyen elem van rajta. Még most is megvan, az 50/1.8 obival. Első gépnek, néha játszani jó.

Amire lecseréltem, az egy OM4Ti, és egy Zuiko 50/1.4. Egyszerre cseréltem a vázat és az obit (pontosabban "jött" mindkettő, egy-egy fórumtárs ajánlotta), mindkettő patika, mintha a boltból hozták volna. Hát, más világ. Már az OM10 keresője is jó volt, de ez olyan, mintha egy Imax-ban ülnék. Világos, a törőékes mattüveg pöpec, az egész váz elképesztően masszív, kézreáll, nagyon jó. Az 50/1.4 pedig... Bokám lefosom.

Múlt hét pénteken hívattam egy tekercset, fuji 200-as filmre, tehát mondhatni, oly-fuji kooprodukcióban készültek a képek... Azok a színek, apám...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1064) optikus válasza MC Pite (#1062) üzenetére


optikus
senior tag

s annak mi koze az om-hez?

amugy a konica autoreflex egy durva igenytelen cucc az om-hez kepest. keresoje joval gyengebb, durvan nagyot ut es meg hangosan csattan is. cserebe olcso...

Buy books not gear.

(#1065) MC Pite válasza optikus (#1064) üzenetére


MC Pite
veterán

A mostani elég lapos OM felhozatal mellett néztem pár alternatívát, de a hetvenes-nyolcvanas évek amiből még úgy látom érdemes mazsolázni, korábban sok gépnél az elem (feszültség) a problémás, az utána lévők nagyja megy lekerekített műanyagos... De köszönöm az infót, egyelőre nehezen tudom egymásho hasonlítania gépeket :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1066) MrChris válasza MC Pite (#1062) üzenetére


MrChris
nagyúr

sima gagyi maxel lr44-essel vígan müxik.

(#1067) MC Pite


MC Pite
veterán

Az jó hír :K
Van 1-2 jobb állapotú ebayen, esetleg tokkal meg manuál adapterrel, de olyan áron... Na mindegy, nem sürgős...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1068) MrChris válasza MC Pite (#1067) üzenetére


MrChris
nagyúr

azért nem kell olyan messzire szaladni, vám, áfa, szállítás, sok lesz a vége. Körbe kell nézni a hirdetési portálokat itthon, Szentes is közelebb van usákiához képest.

olx.hu/m/hirdetes/olympus-om10-es-hanimex-vaku-ID6AIx.html?code=00296d97a0

olx.hu/m/hirdetes/olympus-om10-fenykepezogep-ID2iYMd.html?code=00296d97a0

(#1069) MC Pite válasza MrChris (#1068) üzenetére


MC Pite
veterán

Néztem ezeket is. Vám EU-n kívül van, és tudtommal csak új cuccra. Plusz itthon is vagy a magyar királyi posta vagy az üzemanyag költség jön hozzá.
A csatak porosan felrakott hirdetés (v....a) remek, obiról sokat nem lehet eldönteni. Itt a valószínűleg működik sem posta sem üzemanyag költséget nem ér meg részemről (nincs pár száz forintja két elemre?).
A tápiószentmártoni még a legjobb, bár a képek kb dísznek vannak mert szinte semmi nem látszik rajtuk.
Ebayen ne csak com-ot nézz, .de, at, co.uk, pl, it és fr-re is célszerű, mert sokszor nem állítanak be külföldre postázást, de ha rájuk írsz, elküldik itthonra is. 10esből van bőven, de akad pár 20as/OMG is; bár amiket nyitva hagytam egy brit OMG kivételével mind licitelősek...

Szóval köszönöm, egyelőre keresgélek hátha van valami jó ajánlat.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1070) MrChris válasza MC Pite (#1069) üzenetére


MrChris
nagyúr

én úgy vettem om10-est hogy dzsuvás táska, 3 koszos obi, váz hibás, nem lehet elsütni. Megkockáztattam. Kicseréltem az elemet, máris működött, kitakarítottam az egészet, eladtam a táskát, zoomobit, vázat. Így 25e.-ből lett egy 800e.-es szériájú 50/1.4 és egy MC-s 135/2.8.
De az om10+50/1.8-at is úgy vettem hogy elég koszos volt, még valami ragacs is ráömlött, szintén lehalt elemmel.
Ezek 30-40 éves cuccok, kockázat nélkül jó áron elég nehéz lesz, vagy drága. Ráadasul hiába müxik látszólag, majd ha elfotózol egy tekercset fog kiderülni mennyire pontos.

(#1071) MC Pite válasza MrChris (#1070) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát igen, de vaterán/olx-en nem véd semmi ha a tizenezerért vettem levélnehezéket, ezért nem kapkodok amíg nem találok olyat ami megnyugtató. Modern obi frontlencséjét kaptam le tisztítás végett, az egyszerű volt, de ezeknél rizikósabb, kicsit fázok tőle (sok rosszul összerakottat látni). Ha hasonló ársávban van tuti jó, nyilván azt veszem. Ha 20 felett lesznek csak garantáltan jók, akkor esetleg bepróbálok egy 'talán' jót. Itthon 3 embernek írtam, senki nem válaszolt még, bár nem várok nagy csodákat válaszban sem...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1072) MrChris válasza MC Pite (#1071) üzenetére


MrChris
nagyúr

hát te tudod, azért történnek sikeres adás/vételek ezeken a portálokon. :)

(#1073) Freddy76 válasza MC Pite (#1071) üzenetére


Freddy76
addikt

A feleségem tudta, hogy szeretnék egy filmes gépet, és azt is tudta, hogy elsőre, próbálni, nem áldoznék rá sokat. Egy fotóstalin találkozott J.Bravo-val, aki szokott filmre fotózni, és Bravo segített neki. Vaterán néztek ki egy gépet, átlagos külsővel, megvették, nincs is baj vele. 15e Ft volt. Akkor - ahogy most is - több gép is volt fent.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1074) tailor


tailor
őstag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni tapasztaltabbaktól, hogy milyen eszközzel / összeállítással szoktátok átfényképezni a negatívokat? Természetesen nem a gépváz érdekel :) Nézegettem ebayen speciálisen erre tervezett eszközöket, de első körben kicsit sokallom a 30-40K-t érte...
Van rá valamiféle házi praktika? Csak a negatív befogására szeretnék valami megoldást találni, minden más rendelkezésemre áll.
Előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#1075) optikus válasza tailor (#1074) üzenetére


optikus
senior tag

filmszkennerrel? :B

Buy books not gear.

(#1076) tailor válasza optikus (#1075) üzenetére


tailor
őstag

Na igen :) Sajnos úgy vagyok vele, hogy ha filmszkennert vennék, akkor csakis jó minőségűt, viszont itt újra a mocskos anyagiak problematikájába futok bele: nincsen 60-100 000 Ft-om egy ilyen (használt) gépre :( Ráadásul a nagyrészük a jó kis scsi korszakból származik - ki tudja, meddig tudnám használni, ha egyáltalán... Ezért maradna a házi átfotózós megoldás.
Édsapám vett 1-2 éve az Aldiban egy dia- és negatív szkennert, és tegnap, amikor kipróbáltam, szó szerint a könnyem kicsordult. A fájdalomtól. :O Szóval valami elérhető, de mégis (otthoni felhasználásra) megfelelő minőségű megoldás érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#1077) MrChris válasza tailor (#1074) üzenetére


MrChris
nagyúr

a "minden más rendelkezésemre áll" az mit jelent?
Próbáltam digit fényképezővel, makro obival, fekete csővel... de a negatívnál nem tudtam sokat kezdeni azza, hogy a dinamikája bele van sűrítve a digit gép egy szűk tartományára. Persze utólag szét lehet húzni, de a canon 4400f lapolvasó filmscanner részével jobb eredményt értem el.
Némi fekete papír, bársony, ragasztó, olló és találékonysággal összeheftölhetsz valamit, hogy kipróbáld érdemes e ebbe az irányba menni.

(#1078) tailor válasza MrChris (#1077) üzenetére


tailor
őstag

A "minden más" az a makró obi, közgyűrű, állvány, vakuk. Utána olvasok akkor még a témának, és elindulok egy DIY vonalon, amint időm engedi :)
A legjobb megoldás persze egy Nikon Coolscan lenne, de mivel a filmes fényképezés nálam még a fényképezésen belül is csak egy igen szűk tartományt képvisel, nehezen tudnám otthon kimagyarázni az árát :D ( így is van elég "vaj" a fejemen ;] )

[ Szerkesztve ]

(#1079) optikus válasza MC Pite (#1065) üzenetére


optikus
senior tag

Hat az elemfesz mar akkor sem volt gond az slreknel. Ahol gond volt azok az egyszeru kis kompakt/tavmeros gepeknel volt. De erre is szamtalan megoldas letezett legegyszerubb hogy odebbcsavarod az isot. Persze ha valaki csak almodozik de valojaban nem akar penzt kolteni annak nem is lesz soha semmi. Latom az om obinal is ment a xarragas nehany e fton, pedig a jo minisegi filmes fotozas rohadt draga, csak messzirol tunik csoro hipszterkedesnek...

Buy books not gear.

(#1080) MC Pite válasza optikus (#1079) üzenetére


MC Pite
veterán

Ezt te most jó helyre címezted? ;) Sztem többszörösen sem...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1081) contaxg válasza tailor (#1078) üzenetére


contaxg
veterán

Scanwit szkenerem van. Gombokért be lehet ezeket szerezni. A Smena fényképezőmmel készített képeket biztosan kiszolgálja. :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1082) tailor válasza contaxg (#1081) üzenetére


tailor
őstag

Köszi. Milyen op. rendszerrel használod? Mert ettől a SCSI csatolótól kicsit tartok win7 alatt...

(#1083) optikus válasza tailor (#1082) üzenetére


optikus
senior tag

(sztem jobban jarsz egy atfenykepezosdivel mint a scsi-val szivatod magad w7 alatt, amugy se egy csucs gep ez a benq/acer)

Buy books not gear.

(#1084) tailor válasza optikus (#1083) üzenetére


tailor
őstag

Olvasgatva pár cikket ezzel kapcsolatban, én is inkább az átfényképezés felé hajlok. Egyszerűbb is, olcsóbb is. Majd írok a tapasztalatokról, ha eljutok a kivitelezésig.

(#1085) contaxg válasza tailor (#1082) üzenetére


contaxg
veterán

Ha találsz 2750i-t az mindennel megy (nálam most Maverick fut éppen) mert nem SCSI felülettel készült hanem USB-vel.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1086) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! A hagyományos 35mm-es filmmel készült fényképek előhívott képeiről ha szkennerrel digitalizált változatot készítek, akkor vesztek adatot, vagy nem? Átlagos, nem profi fotókról van szó. A szkenner is átlagos, mondjuk 4800×4800 dpi-s beolvasási árnyalás (színes) 48 bites bemeneti - 48 vagy 24 bites kimeneti, beolvasási árnyalás (szürkeárnyalatos) 16 bites bemeneti - 8 bites kimeneti, 30 000 ft körüli. Canon Lide 210 .
A negatívok már nincsenek meg, a fényképekről szeretnék másolatot. A legjobb minőségben de ésszerű költségek között maradnék. 20-30 évesek és még régebbiek (megsárgultak is vannak), színesek és fekete fehérek. Archiválni szeretném az emlékeket.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1087) optikus válasza contaxg (#1085) üzenetére


optikus
senior tag

gondolom nem veletlen hogy olyanbol nincs egy elado sem.

Buy books not gear.

(#1088) MC Pite


MC Pite
veterán

Maginon MS-7100-ról nem nagyon találok tapasztalatot, valami hasonlót tudnátok esetleg mondani? Nem tudom mennyire éri meg a 25K-t azok alapján amit idáig első körben olvastam (legalábbis komolyabb darabokról írtak jókat). :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1089) contaxg válasza optikus (#1087) üzenetére


contaxg
veterán

Mind bedöglött :D

Egyébként nekem volt Nikon LS4000 is és az akkori (40eFt-os) áráért teljesen rendben van a kis szkenner. Az Az SCSI nem olyan nagy para bár nekem nincs sok win7-es tapasztalatom.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1090) optikus válasza MC Pite (#1088) üzenetére


optikus
senior tag

A parameterei alapjan a szokasos kinai gagyi. Egy 5mpixeles webkamera szenzor van benne. Ne fuzz nagy remenyeket hozza.

Buy books not gear.

(#1091) optikus válasza contaxg (#1089) üzenetére


optikus
senior tag

Hat meg az is lehet;)
Jopar scsi es firewire szkennert probaltam. De altalaban jofele adaptec kartyaval amihez mindig volt (mukodo) driver. Mas kerdes hogy en xp-zem, az ujabb rendszerekkel sok gond van az ilyen idosebb hardwerekkel ez a hozzavalo softok is regebbi 32 bitesek.
Ha valaki megis scsi szkennert venne (pl nikon ls 30 az egy olcso es jo gep) akkor arra nagyon figyeljen, hogy legyen hozza external scsi kabel. Altalaban feles osztasu 50 pinesek szoktak lenni. Eleg banalis kis dolog de ha tuzetesebben utananez akkor nagyon ritkas es piszok draga. Legjobb olyan szkennert venni amihez megvan alapban.

Buy books not gear.

(#1092) MC Pite válasza optikus (#1090) üzenetére


MC Pite
veterán

Köszi, akkor inkább próbálkozok az átfényképezéssel :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1093) contaxg válasza MC Pite (#1092) üzenetére


contaxg
veterán

Karcmentesíteni, hogy lehet átfényképezéssel?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1094) MC Pite


MC Pite
veterán

Én még sose próbáltam, bár ha csak hátulról jön a fény, akkor gondolom nem vészes, alig vagy sehogy látszódhat a képen, inkább mi látjuk a felületen... vagy nem :D

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1095) MC Pite


MC Pite
veterán

Még holnap elemet kell szereznem hogy kipróbálhassam :K

szerk: Takarításhoz olvastam valahol hogy ökioldóval fel lehet csapni a tükröt, ez megvolt, de nem találom a manuálban hogy hogy küldöm vissza...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1096) optikus válasza MC Pite (#1095) üzenetére


optikus
senior tag

Milyen gep?

Buy books not gear.

(#1097) optikus válasza MC Pite (#1094) üzenetére


optikus
senior tag

Ha ez igy lenne akkor a szkennerekbe se kene ilyen funkcio hisz mindegyik atvilagitja a filmet. De altalaban nem is a karc a gond (egy normalisan tarolt es kezelt film nem szokott karcos lenni), hanem a sok kis szosz meg szmotyi. Amik raadasul atlatszatlanok igy feher szmotyikent jelentkeznek a kepen (negativnal).

Letezik olyan szkenner amiben van hw diffuzor. Ez elvben csokkenti a szemcsesseget es a szmotyik hatasat. Gyakorlatban szinte semmire nem jo (pl minolta 5400).

Buy books not gear.

(#1098) MC Pite válasza optikus (#1096) üzenetére


MC Pite
veterán

OM20, a képen lévő. Ma vettem elemet, úgyhogy délután kipróbálom.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1099) optikus válasza MC Pite (#1098) üzenetére


optikus
senior tag

ok, mar latom, csak nem toltotte be a kepet igy nem derult ki mirol van szo es ugye elozmeny se volt ;)

sztem ezekben nincs mlu csak b ido. mondjuk nem tom mennyire kell takaritani rajta mert pont a tukor takarasa miatt a belso reszek tisztak szoktak lenni, a tukor es a mattuveg tisztitasahoz meg nem kell felcsapni.

ha van vezetekes kioldod akkor B idon benyomod (persze elem kell bele) ekkor feldobja a tukrot es kinyitja a zarat. a vezetekes kioldon van egy kis csavar (ha van) azzal fixalod akkor fent marad addig mig el nem engded.
csinalhatod azt is hogy kezzel lenyomod az expo gombot csak arra figyelj hogy mikor benne matatsz akkor ne engedd el mert becsipi a zar.

Buy books not gear.

(#1100) MC Pite válasza optikus (#1099) üzenetére


MC Pite
veterán

Van kioldóm, eszembe se jutott azzal csinálni, de most hogy mondod (meg hogy van rajta B mód) :R
Bár gondoltam ha már pumpával végigtolom, onnan is kinyomom a port, ne azt keverje aztán később a tükör.

Ennél kellhet fesz ahhoz hogy működésbe lépjen a kioldó, nem mechanikus? (A ledet meg csipogót gondolom elektronika vezérli, időzítő ic-vel egyszerűbb, egyéb mechanikus megoldással; de ez ugye csak tipp...)
Már persze ha jól gondolom és ettől nyílt fel, de szerintem ettől :B

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.