Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64451) hahakocka válasza Busterftw (#64450) üzenetére


hahakocka
senior tag

Milyen videókártyát vegyek rovatban és Hardveraprón (S sok sok IT-s kollegám és ismerősöm váltásán is 10 év NV után) mégis azt látom a többség aki nem a drágább kártyákat veszi sorban veszi a 6600-6700-6800, 7600-7800xt karikat. PCX- en is elfogyott pl a 7900xt is és 7800XT ből sincs már sok. Pedig nemrég még voltak. De Amazonon és máshol is szépen viszik és a német boltokban és osztrákoknál is. Az átlag kis emberről beszélek nem all globe mindent beleveszünk bevétel. Azért veszik az ár érték esetében és a vram is fontos mint mondottam sok helyen mondják hogy RT-re, munkára, s az új gamekre már kell mert nagy felbontáson szépen eszik a ramot.
Mint mondottam lehet Intelt veszek 2. Genes GPU -t ha jó lesz. Fogyasztás nagyon magas volt az 1. gennél , de pl ott volt vram és RT erő, de még voltak driver problemák is.

Te vegyél örökké Nvidiát az nem fanboyság :D , meg a folyton az RT RT RT RT RT ! :D Az ár , a fogyasztás a csúcskariknál (400-450 watt közt), a nyesett vram mennyiség, már nem lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#64452) hahakocka válasza Busterftw (#64450) üzenetére


hahakocka
senior tag

Volt 3070 eset, 3080 eset, 4070 eset már 8-10-12 gb kifogyott. Természetesen 1440p-4K n főleg RTvel az is 1-1.5gb ot megeszik ám. Erről is volt teszt itt ott amott. Youtubeon sokat találsz. De ott az elég gáz, még mindig folyamat tartó NV 12 PIN 4090 -es esetei füstöléssel. Most volt egy ahol még kábelre is és minden biztonságra figyeltek a vevők azt elfüstölt.
Amúgy Intel GPU-knál mellékes dolog de nagyon tetszett a design, és a világítás is. Nem volt túl erős , émelyítő, RGB menny. :D

[ Szerkesztve ]

(#64453) S_x96x_S válasza Busterftw (#64448) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>> You can't judge the intention and effort solely by the outcome!
> Dehogynem.

Akkor nem értünk egyet.

Egy termékfejlesztés sok-sok év ..
és titokban zajlik ..
és a 2024Q1 -es erőfeszitéseket,
csak majd a RDNA5, RDNA6, RDNA7 -nél érzékeled.

másképpen az időben visszafelé
a ZEN1 megjelenése előtt fél évvel ugyanúgy lehetne érvelni, hogy
( ~ az AMD leszarja a CPU-t )
és a lényeg, hogy bennfentes információ alapján sose lesz pontos képed.

A termékfejlesztés szívás .

Mottó: "A verseny jó!"

(#64454) hahakocka válasza S_x96x_S (#64453) üzenetére


hahakocka
senior tag

Hát igen nem fél év :D egy új termékfejlesztés. Megy az már 3-4. éve mire kijön az új termék.

(#64455) Anax válasza S_x96x_S (#64453) üzenetére


Anax
tag

"a ZEN1 megjelenése előtt fél évvel ugyanúgy lehetne érvelni, hogy
( ~ az AMD leszarja a CPU-t )"

:R

Most meg a 7800X3D -re lehet mindent mondani, csak azt nem, hogy a játékosok leszarása lenne.

(#64456) solfilo válasza PuMbA (#64446) üzenetére


solfilo
veterán

Ha itt igazat írnak, akkor időarányosan nincs különösebben bajban a PS5.

solfilo

(#64457) PuMbA válasza solfilo (#64456) üzenetére


PuMbA
titán

Xbox a többsége. Az szerepel rosszabbul.

[ Szerkesztve ]

(#64458) Abu85 válasza PuMbA (#64457) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem. Az Xboxból megy el kevesebb, de az jobban teljesít, mint a korábbi generáció. Egyébként meg a helyzet tök egyszerű. A konzolos megrendelések zöme az AMD-hez Q2-ben és Q3-ban fut be. A Q1 és Q4 rendelések alacsonyabbak, mert a tavaszi időszakot célozzák az ekkor készülő konzolok. Ezt tizenx éve így rendeli a Sony és a Microsoft.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#64459) Busterftw válasza hahakocka (#64451) üzenetére


Busterftw
veterán

A globális statisztika nem téged igazol.
Szerinted a globálisan a többség nem átlag kis ember? (jelentsen ez bármit)
Ne vicceljünk már az ilyen 10 haveromból 8 AMD-t vesz piackutatással.

"PCX- en is elfogyott pl"
Mennyit kaptak összesen, mennyit adtak el összesen?
Ez egy bolt egy kis piacon.
Ezért mondom, felesleges veled vitázni, képtelen vagy az összképet nézni.

"sok helyen mondják hogy RT-re, munkára, s az új gamekre már kell"
Hol és ki mondja? Akkor teszteken miért van az átlagban, hogy ennek ellenére RT-re, munkára és játékra jobb az Nvidia?
Miért nem a teszteknek hiszel inkább?

"meg a folyton az RT"
Igen az RT itt van és maradni fog, ha tetszik ha nem.
Az Nvidia nincs lemaradva raszterben sem.

"Az ár , a fogyasztás a csúcskariknál (400-450 watt közt), a nyesett vram mennyiség, már nem lényeg."
Egy 4090 teljesítményű RDNA3 szerinted mennyit fogyasztana?
A 7900XTX átlag 50W-al többet fogyaszt játékban mint a 4080, miközben nem gyorsabb annál, miközben +4GB vram van rajt.
Na ezeken kellene elgondolkozni, mielőtt beírod ugyanazokat a lőzungokat.

(#64460) PuMbA válasza Abu85 (#64458) üzenetére


PuMbA
titán

Hogy jön ide a Q2 és Q3 :F Cégeknél csak year on year összehasonlítás van, tehát a mostani Q1-et a tavalyi Q1-hez hasonlították és úgy lett 48%-os esés :)

[ Szerkesztve ]

(#64461) Busterftw válasza S_x96x_S (#64453) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem egyetértés kérdése, az eredmény nem hazudik.

"a ZEN1 megjelenése előtt fél évvel ugyanúgy lehetne érvelni, hogy ( ~ az AMD leszarja a CPU-t )"
Csak itt nem Ryzen előtti időszak van, hanem 4. generációról beszélünk lassan. Mindezt úgy, hogy a széria élvezte a a piacon elérhető legjobb node-okat.
Ezért sem látsz hasonló hsz-t tőlem az érkező Zen5-ről.

GPU-nál a RDNA3 már csúcs kategóriában sem volt elég, most meg már ott tartunk nem is indulnak a felső/csúcs kategóriában.

"erőfeszitéseket, csak majd a RDNA5, RDNA6, RDNA7 -nél érzékeled."
Igen igen hallottuk már, csak cseréld ki a számokat 1-2-3-4-re.
Tényleg nem unod még évről évre ugyanazt szajkózni?

(#64462) Busterftw válasza Abu85 (#64458) üzenetére


Busterftw
veterán

PS5 Pro ezen azért lendíthet még elég sokat nem?

(#64463) S_x96x_S válasza Busterftw (#64461) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Csak itt nem Ryzen előtti időszak van,
> hanem 4. generációról beszélünk lassan.

akkor nézd a zen1 előtti 3-4 évet
ráadásul ez volt az az időszak, amikor az Intel elhitte - hogy ő nyert ..
és az AMD-ben nem hitt senki se ..
De eközben az AMD csendben a háttérben dolgozott ..

> Tényleg nem unod még évről évre ugyanazt szajkózni?

majd az RDNA5 és RDNA6 -nál emlékeztessük egymást.

egy fontos dolgot szerettem volna korrigálni:
azt, hogy a látható dolgokból nem tudsz a mögöttes folyamatokra következtetni.

És majd mondogasd, az Olimpiai sportolóknak, ... Ó ez is negyedik lett, biztos azért, mert leszarta az "olimpiát ..
főleg azért is - monod te - mert az előző pár évben is 4-5 helyezett volt ..
A dolgok nem csak az erőfeszítéstől függenek .. kell szerencse .. és nem árt egy gyengébb versenytárs se ..
Az nVidia ilyen szempontból elég erős .. és sokkal komolyabban veszi a versenyt mint az Intel.
Ezen kivül a chiplet alkalmazása a GPU - ra sokkal komplexebb mint a CPU ...
Az hogy az RDNA4 felső kategóriájának kihagyása jó döntés volt-e - majd 3-5 év múlva kiderül ..
de most biztosan nem tudod eldönteni ..

De komolyan .. amúgy dolgoztál-e már komoly tech projekten?

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#64464) DudeHUN válasza Busterftw (#64462) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Minimálisan. Ha a PS4 Pro-t vesszük alapul az olyan 5:1 arányban fogyott az alapgéppel miután kiadták. Olyan 15-16 millió ment el belőle 4-5 év alatt. Inkább a platform (egész PS4) élettartamát növelte.

Gamer for Life

(#64465) Abu85 válasza PuMbA (#64460) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A konzol úgy működik, hogy az AMD Q2-ben és Q3-ban adja el az éves rendelés döntő részét. A Q4 leginkább a raktárak ideális szintre töltését szolgálja, a Q1 pedig az egyensúlyba hozás, ha esetleg a Q4-es rendelések nem voltak elegek.

#64462 Busterftw : Nem igazán, mert aki nagyobb konzolverziót vesz, az nem vesz mellé kisebbet. Tehát összmennyiségben a végeredmény nem változik.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#64466) PuMbA válasza Abu85 (#64465) üzenetére


PuMbA
titán

Ok, ettől függetlenül a lényeg, ami a képen látszik, hogy Q1-ben a semi-custom bevétel csökkent a tavalyi Q1-hez képest, tehát most kevesebb volt a konzol eladás és a megmaradt raktárkészletekből tovább ellesznek :)

[ Szerkesztve ]

(#64467) Abu85 válasza PuMbA (#64466) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mint írtam a Q1 az a kiegyensúlyozás. A Q4 az, amikor a készleteket feltöltik. A Q2 és Q3 pedig a felhalmozás. Annyi történt, hogy a Q4-ben a készleteket jól töltötték fel, így a Q1-ben nem kellett nagyon kiegyensúlyozni a hiányt. De ez mindig így volt, és mindig így lesz. A Q2 és Q3 a legstabilabb a semi-custom bevétel szempontjából, mert ott nem feltöltés vagy kiegyensúlyozás történik, hanem az ünnepi szezonra való felkészülés. A Q1 mindig a legkevésbé stabil, mert függ attól, hogy a Q4-ben mennyire rendeltek jól a partnerek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#64468) PuMbA válasza Abu85 (#64467) üzenetére


PuMbA
titán

Ez akkor lenne szerintem igaz, ha 2023 Q4-ben sem csökkent volna 17%-kal a year on year bevétel. De csökkent. Tehát 2023 Q4-ben kevesebbet készletet halmoztak, mint 2022 Q4-ben és így is több készlet maradt meg most 2024 Q1-re, mint 2023 Q1-re. A csökkenés az csökkenés, akárhogy is nézzük vagy akármennyi szót fonunk köré :)

[ Szerkesztve ]

(#64469) Abu85 válasza PuMbA (#64468) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert Q2-ben és Q3-ban túlrendelték magukat. Mint írtam ilyen évek alatt sokszor előfordult. Általában az előző év alapján próbálják belőni az igényeket, és néha megszaladnak a Q2-Q3 rendelések. De erre van a Q4-Q1, amikor ezt korrigálni tudják. És a Q1 azért kiegyensúlyozás, hogy nem a készlet mennyisége számít, hanem a globális eloszlása. Oda terveznek Q1-ben, ahol kevesebb a készlet az optimálisnak tartottnál.

Jövőre ebből annyit fogsz látni, hogy nőtt a rendelés, de nem azért, mert jobb lett a konzolpiac, hanem azért, mert a 2024-es Q2-Q3 rendelés a 2023-as tapasztalatokon fog alapulni, vagyis alárendelnek a 2023-as évnek, amit majd Q4-Q1 korrigálnak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#64470) PuMbA válasza Abu85 (#64469) üzenetére


PuMbA
titán

Ezt sajnos még így sem mondhatjuk meg teljes bizonyossággal szerintem. 2023 Q2-ben volt kis növekedés a semi custom YoY-ben, pontos százalék nincs, viszont Q3-ban pedig 5%-os csökkenés volt csak a semi custom részlegen, amibe ugye nem tartozik bele a Radeon család. Ez azt jelenti, hogy közel azonos mértékben rendelhettek 2023 Q2 és Q3-ban, mint 2022 Q2 és Q3-ban :) Két egymás utáni évben pedig nem rendelhettek túl, ha jól tudom, mert az évek között alkalmazkodás van.

[ Szerkesztve ]

(#64471) Busterftw válasza S_x96x_S (#64463) üzenetére


Busterftw
veterán

"De eközben az AMD csendben a háttérben dolgozott .."
Pontosan, tehat akkor miert igy sikerult az RDNA3, miert nem zarkozik fel felso-csucskategoriaban vegre az RDNA4, miert mondott le wafert?
ZEN-el ez miert sikerult?

"majd az RDNA5 és RDNA6 -nál emlékeztessük egymást"
Tehat maradsz ennel ugye? Az RDNA1-2 utan miert nem nezed meg most az RDNA3-4-et?
Mondtam, minden evben-ket evben ugyanezt mondod, de csak annyit csinalsz, hogy kitolod a szamokat.
RNDA5-6nal majd ignoraljuk megint, aztan emlekeztetlek RDNA7-8-nal. :U

"a látható dolgokból nem tudsz a mögöttes folyamatokra következtetni."
Dehogynem lehet, erre vannak a tesztek, erre vannak az objektiv adatok.
Nagyon is lehet kovetkeztetni, akar a hardver felepitesebol, a fogyasztasbol, hasznalt node-bol, a kulonbozo szegmensek beveteibol, olyan hirekbol, hogy mennyi wafert foglaltak le, abbol, hogy mennyi termek kerult a piacra stb, abbol, hogy a kunkurenciahoz kepest milyen a szoftver-feature felhozatal.
Te ezeket teljesen ignoralod es kizarolag a wishful thinking marad, evrol evre, generaciorol generaciora.

"És majd mondogasd, az Olimpiai sportolóknak"
Amikor uszast oktattam Angliaban, a tanarom olimpiai csapat felkeszito volt akkor es o mondta, hogy nagyjabol 10 ev alatt erheto el az arany.
Szoval nagyon is tudom, hogy nem megy elsore. De miota van az AMD a GPU piacon?
Csak az RDNA lesz lassan 5 eves, mikozben nincs chiphiany, nincsenek anyagi gondok.

A gond az, hogy a hardverbol es a szoftverbol 10+ eve latszik, hogy felgozzel probalkoznak. Szoval igen, igy maradni fog a 4-5 hely.

(#64472) Lacccca87 válasza Busterftw (#64471) üzenetére


Lacccca87
addikt

Szerintem nagyobb probléma hogy egy jelentős ideig rontotta a levegőt Koduri (látható volt mit művelt az Intelnél is GPU terén, csak ott szerencsére időben leépítették)és ez rányomta a bélyegét a fejlesztési irányra és az eredményre. AZ RDNA2-3 már mutat előrelépést az előtte történt töketlenkedés terén de én is ugy gondolom hogy az új irányú fejlesztések és eredmény majd az 5 től érkezhet. A 4 az egy ilyen filler szerepet tölt be mert kell valami amivel addig is a piacon vannak. De majd meglátjuk ha oda érünk addig még sok minden történhet.

[ Szerkesztve ]

(#64473) Abu85 válasza PuMbA (#64470) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mivel lassan ~10 éve így történik, így ez tökre bizonyos és varható dolog.

Az kis különbségeket ne nagyon nézd, mert az AMD szerződése nem fix árazású, vagyis az AMD szabadon meghatározhatja évente az árakat bizonyos körülmények teljesülése esetén. És mivel az utóbbi időben a kapacitás nagy része le volt foglalva a TSMC-nél, így az AMD a konzolchipek árát mindig csak növelte. Ergo a bevétel lehetett több is úgy, hogy közben mennyiségben kevesebb volt a rendelés a Sony és a Microsoft részéről, pusztán azért, mert az előző évben ugyanaz a lapka 15-20%-kal olcsóbban került megvásárlásra.

Ugyanez egyébként fordítva is igaz. Lehet olyan év, amikor kevesebb a bevétel úgy, hogy közben több a rendelés. A lapka ára ennyit változhat. Elvileg az AMD-nek a szerződésében egy garantált nyereséghatár van meghatározva, tehát az AMD követheti a változó waferárakat, de nem teljesen szabadon, így ha azok nőnek, akkor emelhetik a lapka árát, ha pedig csökken a waferár, akkor kötelezően csökkenteni kell a lapka árát is. Nyilván ez egyfajta biztonsági garancia az üzletfeleknek, hogy mindenkinek legyen nyeresége, és az AMD se használhassa ki a monopóliumát.

#64472 Lacccca87 : Koduri első saját projektje az RDNA 2 volt. A többit azt örökölte. Az Intelnél is az első saját projektje a Battlemage lesz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#64474) hahakocka válasza Busterftw (#64459) üzenetére


hahakocka
senior tag

A teszteken én azt láttam, hogy olcsóbban ugyanazt vagy 5-10% al jobb rasztert adott a legtöbb AMD kártya az ellenfeleivel összemérve. RT-ben volt gyengébb, de amúgy az RDNA3 is javult RT- be picit a RDNA 2 höz képest. Az RDNA 4 nek jobban kell majd a hírek szerint javulnia RT ben is. S azt is láttam hogy Super és Super TI kártyákkal érték utol csak az NV kártyák az XT Amd karikat ahogy 2060-2070 supernél bár utólag nézve az 5700 asok azoknál is picivel még jobbak voltak az új gameknél s 40-50 e ft al olcsóbbak én is azért vettem 5700-ast Tehát a sima változatok elhasaltak árban és erőben is. Kivéve RT, de az is az NV sponsor 3-4 gameben ahol nagyon erős RT t raktak be a mixes és szoftveres meg fél RT-s gameknál nincs nagy difi. S azok nem haverok hanem IT-s szakemberek, grafikusok, programozók és rendszergazdák. Kollegák. A kis és átlagembert mondtam itt EU-ban. Globálisan megy a marketing erősen és mint mondtam nincs AMD s laptop se sokszor lehetőség sincs a váltásra. Ezenkívül benne vannak a cégek és minden más ami szintén NV főlény és NV only lehetőséggel operál a legtöbb. Ha pl nem Apple t vesz AMD vel. Globálisan torzított mert sok helyen csak NV only lehetőség van amúgy. Azért mondtam nézzük a helyi gyakorlatokat és a német, angol, osztrák és magyar boltokban bezony szépen veszik a 7700-7800-7900 asokat.
NV zöld hályogon ezek úgyse látszódnak majd. Mikor volt utoljára AMD vagy Intel kártyád? Nekem mondom volt intel igpu meg 4 Nv is (s 5 AMD) és még lehet Intel lesz ha jó lesz az új gen. A 7900 XTX meg sokszor kapható 360-370e ft körül is ám. Átlag a 400-420e közt. Hol találsz annyiért 4080 at? A +8gb vram se rossz 4K ra s RT-re, amire azért már ezeket a gpu-kat használják szépen.

[ Szerkesztve ]

(#64475) Anax válasza Busterftw (#64471) üzenetére


Anax
tag

Alapvető probléma, hogy úgy írsz az AMD GPU -król mintha nem lenne létjogosultságuk.
Egyáltalán nem rosszak a kártyáik. Jó ár/teljesítmény/felszereltség (VRAM, Kimenetek) mutatójuk van.
Szerintem látszik a fejlődés is (RDNA1-RDNA3).
Azért mert erős versenytárs az NV még nem jelenti azt, hogy félvállról venné a konkurencia és nincs is akkora különbség összességében. Aki azt mondja hogy van, na az a fanboy.

Sokaknak nem felel meg az NV ár/tudás kártyafelhozatala, mert vagy túl drága vagy nem elég erős.
A VGA ajánló topik minimum a fele, de inkább több AMD ajánlással megy.

(#64476) Busterftw válasza Anax (#64475) üzenetére


Busterftw
veterán

Ha olvasol a sorok kozott, akkor nem ezt mondom. Orulok hogy van AMD, ahogy annak is hogy lett 3. szereplo vegre a piacon.
Az Intelben viszont mar most tobb szandekot es erofeszitest latok, mint az AMD-tol az elmult 5 evben. Lehet szoftverre is gondolni, eleg megnezni hova jutott a XeSS ilyen rovid ido alatt.

Viszont nem tudom hallgatni generaciokon at ezt a folyamatos mosdatast es sultgalamb varast, mikozben teljesen ignoralva vannak a tenyek.
Ha osszkepet nezed, akkor szerintem felvallrol veszi a consumer gpu piacot az AMD, nem probal proaktiv lenni, inkabb reaktiv, elvezi a kenyelmes poziciot.

Erre nekem az nem kielegito valasz (foleg, ha az a valasz mindig ugyanaz, minden generacioban), ami mar-mar az AMD meme-k egyike, hogy na majd a kovetkezo generacio.

(#64477) Busterftw válasza hahakocka (#64474) üzenetére


Busterftw
veterán

"RT-ben volt gyengébb, de amúgy az RDNA3 is javult RT- be picit a RDNA 2 höz képest. Az RDNA 4 nek jobban kell majd a hírek szerint javulnia RT ben is."
Csak ugye az AMD nem sajat magaval versenyez es ekozben az Nvidia sem all le a fejlesztessel. Rossz helyre osztogatod a pirospontot.

"S azok nem haverok hanem IT-s szakemberek, grafikusok, programozók és rendszergazdák."
A lenyeg a minta nagysagan van, teljesen mindegy, hogy 10 haver vagy 10 idegen.
Az csak egy kis piacon, megkisebb DIY piacon 10 ember. Nem reprezentativ.
Nem tudom ennel jobban elmagyarazni, talan megerted.

"mint mondtam nincs AMD s laptop se sokszor lehetőség sincs a váltásra"
Na, es miert nincs eleg laptop? Miert csuszott majdnem fel evet a Phoenix tavaly?
Kopogtass az AMD-nal a valaszert.

"Globálisan torzított mert sok helyen csak NV only lehetőség van amúgy."
Lasd egyel fentebb.

"bezony szépen veszik a 7700-7800-7900 asokat"
A "szepen" mennyit jelent pontosan?

"Mikor volt utoljára AMD vagy Intel kártyád?"
Miert, akkor a tesztek eredmenyei megvaltoznak?

"Hol találsz annyiért 4080 at?"
Miert talalnal 7900XTX arban, amikor a 4080 energiahatekonyabb, atlag gyorsabb, jobb minosegu felskalazoval jon, jobb minosegu framegennel jon, mindezt megoldja 8GB kevesebb VRAM-bol.
Ingyen ne adjak?
Mondom, huzd ki a fejedet a homokbol es gondolj tovabb 1m-nel.

[ Szerkesztve ]

(#64478) hahakocka válasza Busterftw (#64477) üzenetére


hahakocka
senior tag

Szerintem nem érdemes folytatni a marketing erős ! S örvendj a -8gb nak 4K ba az nagyon jó! 12-16gb. Én eleve 4K ra fogok váltani é végén, 1080p ről végre. Sok film miatt is meg hát a gamek is nagyon szépek 4K-n HDR-el. 1000 millió légy nem tévedhet a globális statisztikán! :)

[ Szerkesztve ]

(#64479) Busterftw válasza hahakocka (#64478) üzenetére


Busterftw
veterán

"Eros" am, mint amilyen "szepen" veszik a 7700-7800-7900 kartyakat.

"S örvendj a -8gb nak 4K ba az nagyon jó!"
Orvendek is, a 7900XTX mire megy azzal a +8GB VRAM-mal?
Nem jon ki a matek mester.


De tudom ha AMD-t veszek akkor majd megvaltoznak a tesztek, mert csak.

(#64480) hahakocka válasza Busterftw (#64479) üzenetére


hahakocka
senior tag

Láthatod jobb picit raszterben még a Techpowernél is, de más teszteken jobban is amúgy. Emellett sokkal olcsóbb 410-415e közt van jó hűtésű Asrock, Sapphire, Gigabyte gaming. De sokszor van hogy 360-380e ha leakciózza az Amazon, vagy Árukeresőn egy bolt. S ott a +8gb is ami 1-2-3 év múlva is elég lesz a 12-16 már nem lesz 4K-n főleg RT-vel.
A 4080 super az bezony 460-480e ft a jobb minőségűek sora. RT-t fizeted meg semmi mást. A pluszért pluszt fizetsz semmi jobb vétel nincs benne szerintem arányos amúgy ilyen szempontból nézve. De jobb ár értéknek se mondanám emiatt.
Most aki évente cserél neki pénzégetés megy, eladással is csak mindig veszít pénzt, ezért én 2-3 genenként szoktam váltani. Jobb mintha évente vesztenék egy kis pénzt. Azért a +20-25% ért. Inkább kapok +50-70% ot pár év után egybe. Spóroltam. De ugyanúgy eladom a teljes komplett gépet mindig 4-5 évente.

[ Szerkesztve ]

(#64481) Busterftw válasza hahakocka (#64480) üzenetére


Busterftw
veterán

Tehat semmire nem mesz 4K-ban azzal a +8GB vrammal, 3 FPS a kulonbseg itt osszesitve.

"a +8gb is ami 1-2-3 év múlva is elég lesz a 12-16 már nem lesz 4K-n főleg RT-vel"
1-2-3 év múlva, egy 16-20GB VRAM-mal szerelt RTX 5080 ugyanugy gyorsabb lesz a 24GB-os 7900XTX-nel 4K-n RT-ben, ahogy most is gyorsabb a 4080 16GB-al.
Keptelen vagy felfogni, pedig mar tobbszor, peldakkal elmagyaraztuk, hogy a VRAM onmagaban nem minden.

[ Szerkesztve ]

(#64482) hahakocka válasza Busterftw (#64481) üzenetére


hahakocka
senior tag

Te vagy képtelen felfogni hogy aki nem 1 évre vesz kártyát mint írtam...... Te azonnal leváltod 5080 ra a 4080 at is, más nem. Én is 2-3 genenként váltok és arra sokkal jobb választás a +8gb rammal. Ezt láttuk a 3-6 gb os és 8gb os 1060-2070-3070 vga akkal is hogy szépen kifogytak és sorban adták el őket azonnal már aki tudta. Hogy ne tudnám hogy a kövi gen jobb lesz mindkét oldalon az előzőnél? :D de itt nem erről volt szó....

(#64483) Busterftw válasza hahakocka (#64482) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem egy evrol van szo, 1-2-3 evet irtal. Nem tudom milyen azonnalrol beszelsz, 2 evente jon egy-egy generacio.
Itt beszelsz az 1-2-3 evekrtol, nem lett jobb 2 ev utan a 7900XTX, hiaba van rajta +8GB VRAM.
"de itt nem erről volt szó.... "
De ezt hajtod. Hogy van tobb VRAM es az szamit csak.
Nem tamasztanak ala a tesztek mester.
Ha ev vegen megjelenik az 5080 mondjuk 20GB vrammal, garantalom hogy 3 ev mulva is gyorsabb lesz 4K RT-ban mint a 24GB-os 7900XTX.
De meg megkockaztatom, a 4080 is az lesz, akkora a gap (20%).

"Ezt láttuk a 3-6 gb os és 8gb os 1060-2070-3070 vga akkal is hogy szépen kifogytak és sorban adták el őket azonnal már aki tudta."
A multkor is ezt irtad, en meg szepen megcafoltam a marhasagodat.
Most kezded megint, erted mar mi a problema?
Honapokon, eveken at hajtod ugyanazokat a lozungokat, topikrol topikra.

Tessek, iden januari, olvasgasd at megint, mert ugy latszik 4 honap utan megint ujra kezded.
1.
2.
3.
4.
5.
Koppra ugyanezeket irtad le, mint a multkor.

(#64484) Petykemano válasza Abu85 (#64473) üzenetére


Petykemano
veterán

Koduri AMD-től Intelhez való távozását és a tépelődést azzal magyarázta, hogy az álmai megvalósítását lehetővé tevő nagyobb büdzsé meghatározó volt.
Ha tényleg olyan jó szakember, mint mondod és mint amennyire a szakma vállon veregeti és nem pedig olyan, mint amilyen jól a vezetése idején piacra került termékekből arra következtetni lehet, akkor miért nem ment vissza az amdhez?
Mondjuk az is igaz, hogy AMD és az inteles idejét is övezte egyfajta power-struggle. Ez mondjuk Megmagyarázná.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#64485) S_x96x_S válasza Petykemano (#64484) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Koduri . ..

a GPU-k skálázásával foglalkozik az új helyén ..
"""
Raja, the Chief Scientist of @Axlflops
, is a GPU architecture visionary. He'll discuss Axlflops' pioneering ZettaFlop-scale GPU/XPU network for AI and spatial computing.
"" https://twitter.com/token2049/status/1779789257911022019

Mottó: "A verseny jó!"

(#64486) Abu85 válasza Petykemano (#64484) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD-nél David Wang van a helyén. Most Wanget nem fogják rá lecserélni, és Koduri is dolgozik máson.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#64487) t72killer válasza hahakocka (#64480) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

RT mellé írhatod még a VR-hoz szükséges enkódolást, olyan aprócska alkalmazásokat, mint pl a Blender, plusz pár egyéb...:

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64488) Busterftw válasza t72killer (#64487) üzenetére


Busterftw
veterán

Jó de hát a 10 IT-s haverja nem VR-ozik, tehát nem releváns, ez nem hozzáadott érték, a semmiért fizetsz többet.

(#64489) Busterftw válasza Abu85 (#64486) üzenetére


Busterftw
veterán

Mondjuk az jó, mert szerintem pont az RDNA2-vel volt az AMD jó helyen.

(#64490) Petykemano válasza Abu85 (#64486) üzenetére


Petykemano
veterán

Haszontalan / Helytelen volna a grafikai és az AI gpu irányzat élére külön vezetőt kinevezni?

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#64491) Abu85 válasza Petykemano (#64490) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AI az nagyrészt mátrixszorzás. Az egyes hardverek ezt tudják, és az egyes hardverkategóriák élén külön vezető van lásd Ryzen, Radeon és Xilinx üzletág.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#64492) PuMbA válasza Abu85 (#64473) üzenetére


PuMbA
titán

Értem :) Egyébként az Xbox Series nem teljesít jobban, mint az előző generáció: [link]
Ez volt pár hónapja a legnagyobb hír, hogy az Xbox eladások hirtelen nagyon a várakozások alá estek.

[ Szerkesztve ]

(#64493) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

elérhető az AMD MES firmware - dokumentáció ..

Micro engine scheduler (MES) firmware is responsible for the scheduling of the graphics and compute work on the AMD RDNA™ 3 GPUs.
https://gpuopen.com/amd-gpu-architecture-programming-documentation/

Mottó: "A verseny jó!"

(#64494) Chiller válasza Busterftw (#64488) üzenetére


Chiller
őstag

VR-ezek, 6800XT-vel, már 2023 áprilisa óta. Index és Pimax.
Sose volt vele bajom. Én kérek elnézést.

Most már késő van, de holnap első dolgom lesz, hogy kidobom az egész gépemet a Dunába, mert az AMD szar és semmire se jó. :(

[ Szerkesztve ]

(#64495) hahakocka válasza Busterftw (#64483) üzenetére


hahakocka
senior tag

Azt írtam hogy aki mint èn is 2-3 genenkènt vâlt az min 4 èv. S az új gamek nem 1 èv alatt jönnek ki. Bg3 is 6 èv volt. A 4090 teljesen más kateg àrban is. A 4080 jobb Rt Ben de semmi másban. Âr, raszter, vram, fizikai mèret. Fogyasztásban sincs nagy difi. 5080 ról vàrjuk meg a teszteket meg a 8000 eseket is.

(#64496) hahakocka válasza t72killer (#64487) üzenetére


hahakocka
senior tag

Igen munkàban jobb de az elèg specifikus szűkebb rèteg S erősen NV architektúràra optimalizâlt. Apple re Linuxra meg az AMD T toljàk. Jó kevesen VR ezmek nem lett keresleti forradalom mint ahogy vàrtâk 10 ève...... Már akkor mondtam nem lesz ez akkora durranás több ok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#64497) t72killer válasza hahakocka (#64496) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

AI bohóckodásra viszont viszik mint a cukrot, "civilek" is. Ezért mennek elszállt árakon a 3080-3090 karik mostanság, konkrétan zsírúj karit hozol el a boltból ugyanakkora teljesítménnyel, mint amennyiért egy mezei "elnyűtt" 3080 ti ebayen elmegy.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64498) PuMbA válasza hahakocka (#64495) üzenetére


PuMbA
titán

"Fogyasztásban sincs nagy difi"

Öööö, de. Nézd csak meg ezt: [link]
Last of Us Part 1 1440p Ultra

7900XTX 95fps átlag 345W-ból
RTX4080 115fps átlag 230W-ból

Akkor a difi, mint egy ház :D A videóban nézd meg a többi játékot is, ott is ugyanezt láthatod. 80-100W-tal kevesebbet fogyaszt a 4080 úgy, hogy sok esetben gyorsabb. Ezért érthetetlen az AMD oldaláról az 5nm, hogy hogy sikerült ennyire rosszul. A chiplet az oka?

[ Szerkesztve ]

(#64499) Devid_81 válasza PuMbA (#64498) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Valoszinuleg annyi van, hogy a csucs RDNA 3 torolve lett igy a maradekbol kellett valamit kihozni az NV ellen.
Egyetlen megoldas maradt a meglevo piackepes SKU-k uvenhangon jaratasa.
Sajat velemeny, lehet teljesenas van az egesz mogott.

...

(#64500) Busterftw válasza Chiller (#64494) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem is mondta senki, hogy nem lehet Radeonnal VR-ozni. :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.