Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64501) hahakocka válasza PuMbA (#64498) üzenetére


hahakocka
senior tag

https://www.youtube.com/watch?v=bppprJu-GT8
Itt egy pár hónapos teszt a 10-12 hónaposak helyett. Ez is Owen.
XTX 4080 Super vs RX 7900 XTX Mondjuk ez 4080 super.
https://www.youtube.com/watch?v=MIMc1O7oaN4
eTeknix részletes 42 game-es tesztje. 2 hónapos. Ez is super ugyan, de itt is van részletes fogyasztás is. Az amit írtál lehetett driver hiba is a 10 hónapos videóban. Átlag 15-20% os difi van fogyasztásban egy újrakiadott újabb vga-nál. Nem nagy difi egy csúcskateges karinál szerintem. 60-70W. Ezért nem kell új tápot venni. De tény hogy többet eszik valamiért az RDNA3 , lehet az lesz amit Devid_81 írt. Remélhetőleg az RDNA4 ebben javul ahogy pletykálták. Árban azért van difi a kettő közt persze.
5000es NV sorozat is javul majd talán.

[ Szerkesztve ]

(#64502) Busterftw válasza hahakocka (#64495) üzenetére


Busterftw
veterán

Pontosan, tehat mire kijonnek azok a jatekok, hajadra kenheted a 7900XTX-et, mert addig kijon 2 uj gen, ami feltorli vele a padlot 24GB VRAM ide vagy oda.
A GPU ero a gond most is, ezert nem ersz semmit a +8GB VRAM-mal.
Ez latszik a teszteken, ha eddig nem esett volna le.

"A 4080 jobb Rt Ben de semmi másban."
Jah, semmi masban. Nezz hulyenek mast legyszives.

(#64503) t72killer válasza Devid_81 (#64499) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, a sima XT egész jól használható, de hiányzik felette egy jobban kiépített kártya:

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64504) Busterftw válasza hahakocka (#64501) üzenetére


Busterftw
veterán

Szep ferdites, 60-70W par jatekban, de van ott sokkal nagyobb elteres is.

Valhalla 167W-al fogyaszt tobbet, Hogwarts 106W, Hogwarts RT 180W kulonbseg, nezegesd a tobbit, ha mar te linkelted.

Semmi koze ahhoz, hogy hany honapos a video.

[ Szerkesztve ]

(#64505) hahakocka válasza Busterftw (#64502) üzenetére


hahakocka
senior tag

Nem mert azokkal is fogsz tudni játszani, ahogy én az 5700 al is tudok most már picit Alan Wake 2 -zni is mert az új patch-el látom lejjebb vitték a gépigényt picivel. Nem volt még olyan új game ami ne ment volna egész jól az 5 éves kártyámon medium-highon FHD ben. Azért ez a jó ár érték. 110e ft volt annó. 5 évre elosztva nem rossz arány. 1440p-4K n erre lesz jó az a 24gb vram új gameknél is.

[ Szerkesztve ]

(#64506) hahakocka válasza Busterftw (#64504) üzenetére


hahakocka
senior tag

Nem ferdítés s átlagost mondtam hogy átlag 60-70w. RT on off az se mindegy persze.

(#64507) Busterftw válasza hahakocka (#64505) üzenetére


Busterftw
veterán

Mi az hogy nem?
De igen, sokkal tobbet fogyaszt a 7900XTX.
Senki nem mondta, hogy nem tudsz veluk jatszani, persze hogy tudsz, csak hatalmas fogyasztasbeli kulonbseg van a 4080 elleneben.

"Nem ferdítés s átlagost mondtam hogy átlag 60-70w. RT on off az se mindegy persze."
Nem irtal atlagot, nincs ott a hsz-ben.
Illetve irrelevans, mert lathatod, hogy nem "driver" hiba es azert mert regi a video.

[ Szerkesztve ]

(#64508) PuMbA válasza hahakocka (#64506) üzenetére


PuMbA
titán

Egyébként előfordul 100W különbség most is, a belinkelt második tesztedben például 2 darab játéknál látszik, de akkor jön elő a legjobban, ha alacsony VGA igényű játékokkal játszol, ami 400fps-sel menne és 144 vagy 240fps-re lekorlátozod :) Mielőtt furán néznél erre, az fps korlátozás adja sokszor legkisebb késleltetést, profi tornákon is van, hogy használják.

Szóval oké, hogy az NVIDIA drágább kártya amúgy, de tényszerűen le tudod vezetni, hogy miért drágább, mert például a VGA tervezői sokkal jobb munkát végeztek.

[ Szerkesztve ]

(#64509) hahakocka válasza Busterftw (#64507) üzenetére


hahakocka
senior tag

https://www.youtube.com/watch?v=-3o4sZklnJo
Ebben a friss viddeóban akkor hogy lehet, hogy 350W vs 340W a RX 7900xtx RTX-4080 közt? 10-20W? Igaz ez csak benchmarking. Egyébként ez a 7900gre lassan jobb vétel lesz mint a 7800xt vagy 4070. Megy lejjebb az ára folyamat. S annó csak Kínában jelent meg most már mindenhol kapható.
AMD Radeon RX 7900 GRE GPU Review & Benchmarks vs. RX 7900 XT, 7800 XT, RTX 4070 Super
Gamer Nexus

[ Szerkesztve ]

(#64510) Busterftw válasza hahakocka (#64509) üzenetére


Busterftw
veterán

A videoban 7900GRE-rol van szo, nem a 7900XTX-rol, ami konkretan egy vagott 7900XT, kevesebb TDP-vel.
Na szerinted miert van kevesebb fogyasztas? Kinodban mar azt se tudod mit linkelsz.

Errol beszelek, nem jarsz utana semminek, csak puffogtatod a marhasagaidat topikrol topikra, mikozben a sajat peldaid cafolnak meg.

Fentebb pedig hoztak egy peldat, ahol elofordul sokkal nagyobb fogyasztasbeli kulonbseg is. Erre te benyogted, hogy ez biztos driver hiba, meg regi a video, majd hoztal egy frissebb tesztet, ahol szinten ott vannak erre peldak. 100-180W kulonbsegek.
(egyebkent az atlag 85W-ra, nem pedig 60-70W)

[ Szerkesztve ]

(#64511) t72killer válasza Busterftw (#64504) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van ilyen összehasonlítás kisebb karikra is, mondjuk 4070 TiS kontra 7900 XT?

#64510: << :DD , LoL, a GRE egy natúr 4070 szintű kari. Érdekes egyébként, lehet az AMD RONTOTT a fogyin az új driverekkel? Mert ugye amit én linkeltem Guru3D-s lista, messze nem annyira katasztrofális. Több helyen olvasni, hogy húdejó ezt meg azt javította driverből a piros csapat (pl mostmár a maradék 3 júzer VR-ra sem szidja), lehet ennek ára van :F?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64512) hahakocka válasza Busterftw (#64510) üzenetére


hahakocka
senior tag

Jaj istenem látom nem nézted meg a videót :D. Ott a 7900gre videóban a 7900xtx fogyasztása is azért linkeltem, együtt az összes más konkurens kártyával :) Mellékesen jegyeztem meg hogy a 7900 ára amúgy szépen csökkent ennyi mint a videó alanya.

[ Szerkesztve ]

(#64513) t72killer válasza hahakocka (#64512) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én úgy közelíteném meg a problémát, hogy ezzel leosztom a 4k minimum fps-eket:

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64514) Busterftw válasza hahakocka (#64512) üzenetére


Busterftw
veterán

Megneztem a videot, hol a 10-20W kulonbseg?
Es ahogy mondod, nem arulja el a teljes kepet, mert pont ott amire hasznalva van, jatekban sokkal nagyobb kulonbsegek vannak fogyasztasban.
Lasd a fenti videodat.

(#64515) t72killer válasza Busterftw (#64514) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez is igaz, mondjuk 20 perc standardizált játékmenetre (beállított pálya/bench) mért átlagfogyikat kéne összehasonlítani. Ha vkinek van ilyen cikkhez nem-videós linkje, azt tudnám értékelni :R.
Ugyebár a drivert és vga-biost minősíti, hogy amikor pörgés közben rövidebb időszakokra nem muszáj csúcskraft, akkor vissza tud venni a tempóból és komoly Joule-okat tud spórolni...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64516) Busterftw válasza t72killer (#64515) üzenetére


Busterftw
veterán

Azt meg mar halkan jegyzem meg, hogy az Ada remekul UV-zhato. (credit szabeska)
GPU: +195
VRAM: +800
Cyberpunk 2077 4k

Konkretan 85% powerlimittel -3FPS es -50W, ugy hogy meg huzva is van.
Nem kell vacakolni, lehuzod a csuszkat es kesz.

[ Szerkesztve ]

(#64517) t72killer válasza Busterftw (#64516) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

AMD-nél a használható opció a 7900 XT lenne, csak ugye azt annyiért mérik, mint egy 4070 TiS-t (+használtpiaca zéró), "nagyvonalúan elfelejtve", hogy a kari azért elég erős kompromisszumokkal jár (RT, korábban emlegetett AI ügyességek, stb). Semmi bajom nem lenne az AMD-vel, ha:
1. fix tuti jóra megoldanák a VR-kezelést
2. a fentebb említett 7900 XT-ből minőségibb (pl sapphire nitro) darabot lehetne kapni egy 4070 árában. Raszter teljesítmény alapján árazni 2024-ben szvsz cseppet meredek...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64518) Anax válasza t72killer (#64517) üzenetére


Anax
tag

"Raszter teljesítmény alapján árazni 2024-ben szvsz cseppet meredek..."

Ezt lehet hogy félreértem, de ha így áraztak volna, akkor az XTX kicsit drágább lenne a 4080 nál nem? Ezzel szemben pedig sokkal olcsóbb.

Szerintem pont jól áraztak, kalkulálva a hátrányokat (RT, VR stb.). Akiknek meg ezek nem kellenek azoknak jó választás az AMD.

Szerk.
Ha csak a 7900XT re értetted, akkor lehet, ezt most nem néztem meg.

[ Szerkesztve ]

(#64519) t72killer válasza Anax (#64518) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

OCUK 4080 Super, nem B-grade: ~950-1000 font,
legolcsóbb, nem B-grade 7900 XTX: 950 font

Legolcsóbb nem B-grade 4070 Ti Super: 780 font
Legolcsóbb akciós, nem B-grade 7900 XT: 780 font

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64520) Anax válasza t72killer (#64519) üzenetére


Anax
tag

Valóban, most valamennyire csökkent a különbség, de kb 1 éve, még elég nagyok voltak. Emlékszem 500 alatt nem nagyon volt 4080, míg 400 alatt is lehetett venni XTX -et.

Úgy látom az XTX azóta tartja az árát miközben a 4080 hozzácsökkent.
Érdekes.

(#64521) Alogonomus válasza t72killer (#64519) üzenetére


Alogonomus
őstag

Egyetlen bolt pillanatnyi kínálata sosem mérvadó.

Legolcsóbb nem B-grade 4080 Super: 1000 dollár
Legolcsóbb nem B-grade 7900 XTX: 900 dollár

Legolcsóbb nem B-grade 4070 TI Super: 800 dollár
Legolcsóbb nem B-grade 7900 XT: 690 dollár

Itthon:
- 464k a Gigabyte 4080 Super, míg 410k a Sapphire 7900 XTX,
- 364k az MSI 4070 Ti Super, míg 305k a Sapphire 7900 XT.

(#64522) t72killer válasza Alogonomus (#64521) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sokra megyek az amcsi árakkal (vagy bárki a fórumról)...

Re hazai árak:
A giga és msi mellett van még pár jó gyártó 4080/70TiS-re, akik minőségi 3ventis darabokat tesznek az asztalra, ők hogy állnak? Pl Zotac 070TiS 5év(!!) garival 358k.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64523) Anax válasza Alogonomus (#64521) üzenetére


Anax
tag

Igen és az is egyértelmű, hogy bár csökkent a különbség, de nem "raszter teljesítmény alapján vannak árazva".

Ha így lenne rendre drágább lenne az AMD minden kategóriában.

(#64524) TESCO-Zsömle válasza t72killer (#64522) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Angol árakkal se mész sokra, mióta nem EU tagok...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#64525) t72killer válasza TESCO-Zsömle (#64524) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én itt lakom, úgyhogy megyek ;] , szombaton érkezik a 4070TiS (igaz, B-listás, ezért se büszkélkedtem a beszerzési árával)

#64523: Ja, ha akarják, felőlem 2%-al a 4070TiS fölé árazhatnák a 7900XT-t... Minimum FPS. Én real-life, azalapján, hogy mit mennyiért tudok értelmes kondíciókkal megvenni azt látom, hogy ezt a két karit kb azonos áron futtatják. Több ebay licitet végigültem már (bár a 7900XT ritka madár ott) és nézehetem a normálisabb/nem scammer boltokat.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64526) TESCO-Zsömle válasza t72killer (#64525) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azonban nem egy angol brit fórumon beszélgetünk, úgyhogy a helyi árak mérvadóbbak egy itteni vita alatt. :B Szigorúan SZVSZ.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#64527) Raymond válasza TESCO-Zsömle (#64524) üzenetére


Raymond
félisten

A kollega mondjuk igen, de ha mar akkor az EU-s arak igy neznek ki:

7900XTX = 949 - 999
4080S = 1049 - 1099

A 4080S ugy 100eur-al dragabb.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#64528) t72killer válasza TESCO-Zsömle (#64526) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen jogos, a magyar árak mérvadóak a topikban :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64529) Anax válasza t72killer (#64525) üzenetére


Anax
tag

Nem az volt a kérdés, hogy mennyivel erősebb, hanem, hogy az AMD belekalkulálja-e a hátrányát amikor áraz vagy sem.

Itthoni árakon én úgy látom, hogy bele.

[ Szerkesztve ]

(#64530) Yany


Yany
addikt

Azta, ez a topic másfél év alatt sem jutott egyről a kettőre... wtf.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#64531) t72killer válasza Anax (#64529) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A nagyker árakba nem látok bele, oda lehet - de hogy ebből mi mezei lúzerek nemsokmindent látunk, az fix...

Mindent összevetve reális lenne pl a RT alapján árazni, az némileg a magasabb fogyasztást is kompenzálná.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64532) mozesapo válasza Yany (#64530) üzenetére


mozesapo
tag

Nekem is úgy tűnik, sokan elnézték a topik címét és rossz helyre posztoltak.
Jó lenne már valami konkrétumot olvasni, ami szorosan kapcsolódik a topikhoz.

(#64533) PuMbA


PuMbA
titán

AMD RDNA 5 To Be A Completely New GPU Architecture From The Ground Up, RDNA 4 Mostly Fixes RDNA 3 Issues & Improves Ray Tracing

"The leaker states that AMD's plans with the RDNA 3 GPU lineup didn't go as expected. The issues with RDNA 3 were caused by the final silicon not meeting internal performance projections and it was evident that the efficiency increase wasn't necessarily as much as it was hyped up to be. The NVIDIA "Ada" GPUs on the other hand destroyed AMD RDNA 3 chips in efficiency figures across all segments. Furthermore, AMD had to tone down its initial designs which were going to incorporate up to 192 MB of Infinity Cache to just 96 MB due to cost and power constraints."

"AMD also has in the works which will mainly power the iGPU side of things on next-gen Ryzen APUs such as Strix Point and Strix Halo"

"AMD will be conducting a full case study and R&D when designing the next-gen architecture. RDNA 5 is also said to be the primary reason why RDNA 4 is being cut off so much so that more time can be put into perfecting the generation that comes after it all the while offering a mainstream series that doesn't require lots of development costs."

Tovább erősítve amit eddig is tudtunk, szóval az RDNA3 balul sült el az AMD-nek, ezt pont nem rég beszéltük itt a fogyasztási adatokat elemezve :) Az RDNA3.5 pont a fogyasztáson javít, mert APU-kba nem lehet beletenni az energiaéhes RDNA3-at. RDNA4 pedig azért lesz ilyen félgeneráció, mert az RDNA5-re készülnek nagy erővel és természetesen nem akarnak RDNA3 szerű buktát.

[ Szerkesztve ]

(#64534) Devid_81 válasza PuMbA (#64533) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Wait for RDNA 5 incoming :DDD

...

(#64535) PuMbA válasza Devid_81 (#64534) üzenetére


PuMbA
titán

RDNA4 azért kijavítja az RDNA3 hibáit, szóval én megelégszek azzal is :) RDNA3-nál jobb fogyasztás és RT teljesítmény, valamint zárójelben FSR 3.1, de az minden VGA-ra jön.

Devid_81: Lehet venni NVIDIA-t is :D

[ Szerkesztve ]

(#64536) Devid_81 válasza PuMbA (#64535) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kozep kategoria nekem is eleg lenne ha PC-t epitenek.
Csak ez a folyamatos varakozas, mert a kovetkezo jobb (lehet) lesz :O

...

(#64537) t72killer válasza PuMbA (#64533) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor esélyesen a 4es lesz egy ajánlott, lecsiszolt széria.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64538) S_x96x_S válasza PuMbA (#64533) üzenetére


S_x96x_S
őstag

ami még érdekes lehet:

"Furthermore, the rumor puts a large emphasis on how AMD will be fine-tuning its AI and ROCm software suite by having Xilinx directly intervene in the matter. "

Mottó: "A verseny jó!"

(#64539) Busterftw válasza PuMbA (#64533) üzenetére


Busterftw
veterán

"AMD will be conducting a full case study and R&D when designing the next-gen.."
Ez azert erdekes, mert ha az RDNA5 tenyleg teljesen "nullarol" ujratervezett arch, felmerul a kerdes ennyi ido eleg erre?
Ha meg csak most keszitik elo az R&D-t meg a case studyt, az ad nekik kb 3 evet se.
(2026 Q3-Q4 launch)

(#64540) szmörlock007 válasza Busterftw (#64539) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Ez a cikk hibája lesz, RDNA5 már rég fejlesztés alatt van, 4-5 évig fejlesztenek CPU-GPU architektúrákat. Ha most kezdenének neki, akkor 28 előtt esélytelen lenne a megjelenés. Igazából mostanában már az RDNA6-on(vagy hívják akárhogy) is dolgoznak, legalábbis ha 27-28 körül jönni akarnak vele. Az RDNA4 architektúrája meg már rég készen van.

[ Szerkesztve ]

(#64541) PuMbA válasza szmörlock007 (#64540) üzenetére


PuMbA
titán

Nem hiszem, hogy 4-5 év lenne. Mit csinálnának akkor, ha kiderül, hogy az irány nem jó, miközben a következő generációt már abból fejlesztik? Akkor 2 generáció kuka? Ráadásul a generációk között időnként csak inkrementális különbség van, alig mutatnak újat mindkét oldalon, például hozzácsapnak több cache-t, egy-két speciális blokkot lecserélnek, ahhoz szerintem nem kell 4-5 évnyi fizetést "kidobniuk" :)

Szóval én tik-tok szerű stratégiára gyanakszok VGA-k esetén is, tehát 1 generáció nagyobb előrelépés utána 1 generáció csiszolgatás, ami gyorsabban megvan és kevesebbe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#64542) szmörlock007 válasza PuMbA (#64541) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Pedig de. Ilyen teljesen új/jelentősen módosított architektúráknál nem ilyen 2-3 év fejlesztési ciklusok vannak. Hát ha kiderül hogy nem jó, azt tudják csinálni, hogy az újat elcsúsztatják, és az előzőt tovább reszelik, feltéve ha időben észreveszik.
Például anno a zen1 ugye asztali prociban 2017 márciusa körül jött ki. 2015 októbere körül Lisa Su már azt mondta, hogy a Zen1 arch már kész van, és igazából már a zen2-őn és zen3-on dolgoznak. A zen3 pedig 2020-ban jelent meg megvehető termékként. Amd-nél (gondolom többieknél is) alapból másfél-két évvel a termék megjelenés előtt már kész az architektúra. Az utolsó másfél-két év fejlesztés már maga a fizikai lapka, meg ha van valami bug uarch szinten annak a gyors javítása.

Ha csak továbbreszelnek ott nincs 4-5 év, de RDNA5 esetében ugye pletyka szerint elég durván megújul.

[ Szerkesztve ]

(#64543) Jacek válasza Devid_81 (#64534) üzenetére


Jacek
veterán

Ha kijott akkor várjuk a wunderdrivert :DD :DDD

(#64544) hokuszpk válasza Busterftw (#64539) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

gyanus, hogy az uj Ai alapú fejlesztést támogató eszközök valamelyest lerövidítik a ciklust.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#64545) S_x96x_S válasza PuMbA (#64541) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Nem hiszem, hogy 4-5 év lenne

Szerintem is inkább ~ 3-5 év a fejlesztési ciklus.

Az elején még jellemző az architektúrális tervezés
és a több különböző prototípus készítése és tesztelése
és ha döntöttek, hogy melyik prototípus alapján dolgoznak,
akkor az utolsó 1 év már
a finomításra, tesztelésre, gyártásra és a marketingre fókuszál.
És természetesen az OEM partnereknek is kell minél hamarabb egy részletes specifikáció + egy prototípus , ami alapján ők is tudnak tervezni, tesztelni.

Néha több párhuzamos csapat is dolgozik a termékfejlesztésen.
pl.
Az "A" - csapat az ambiciózus és kockázatos terven dolgozik,
A "B" - csapat a biztonságos iteráción ..
és az utolsó harmadban valamelyiket elkaszálják ..

És természetesen a tapasztalatokat folyamatosan kiértékelik ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#64546) szmörlock007 válasza S_x96x_S (#64545) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

A 4-5 évet úgy értettem, hogy mindennel együtt(utolsó másfél év már a fizikai lapka tesztelése és finomítgatása, bugok javítása, órajelek/fogyasztás optimalizálás a fizikai lapkával stb) és ez abban az esetben amikor nagy architektúra váltás van, ha csak ilyen kisebb továbbfejlesztés van, az rövidebb idő. De nagy arch váltásnál nem igazán tudok példát ami 4 évnél rövidebb idő alatt meg lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#64547) Busterftw válasza S_x96x_S (#64545) üzenetére


Busterftw
veterán

De ezt most zsír új, "from the ground up" fejlesztésre kell érteni?
Mert az például nekem már nem is RDNA lenne, legalábbis az én olvasatomban.
Viszont RDNA5-ként van rá hivatkozva, szóval valószínűleg nem erről van szó.

(#64548) S_x96x_S válasza szmörlock007 (#64546) üzenetére


S_x96x_S
őstag

akkor hasonlóan látjuk ..
én a ~ 3 évet a kis architektúrás módosításra értettem.

Mottó: "A verseny jó!"

(#64549) T.Peter válasza Busterftw (#64547) üzenetére


T.Peter
őstag

Olvasd el a teljes cikket, abban benne van hogy csak igy hivatkoznak ra, mert igy egyszerubb, de amugy nem tudjak mi lesz a neve.
Egyebkent meg teljesen mindegy, megint indul a hype, amivel csak artanak. Az rdna4-re is kene 24gb vram (munkara nem eleg a 16gb es megkockaztatom van mar jatek is, amihez nem eleg), de tudjuk hogy nem fog beleferni abba a keretbe, ha valoban olcsobb lesz.

(#64550) Petykemano


Petykemano
veterán

Első RDNA4 jelek

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.