Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64474) hahakocka válasza Busterftw (#64459) üzenetére


hahakocka
senior tag

A teszteken én azt láttam, hogy olcsóbban ugyanazt vagy 5-10% al jobb rasztert adott a legtöbb AMD kártya az ellenfeleivel összemérve. RT-ben volt gyengébb, de amúgy az RDNA3 is javult RT- be picit a RDNA 2 höz képest. Az RDNA 4 nek jobban kell majd a hírek szerint javulnia RT ben is. S azt is láttam hogy Super és Super TI kártyákkal érték utol csak az NV kártyák az XT Amd karikat ahogy 2060-2070 supernél bár utólag nézve az 5700 asok azoknál is picivel még jobbak voltak az új gameknél s 40-50 e ft al olcsóbbak én is azért vettem 5700-ast Tehát a sima változatok elhasaltak árban és erőben is. Kivéve RT, de az is az NV sponsor 3-4 gameben ahol nagyon erős RT t raktak be a mixes és szoftveres meg fél RT-s gameknál nincs nagy difi. S azok nem haverok hanem IT-s szakemberek, grafikusok, programozók és rendszergazdák. Kollegák. A kis és átlagembert mondtam itt EU-ban. Globálisan megy a marketing erősen és mint mondtam nincs AMD s laptop se sokszor lehetőség sincs a váltásra. Ezenkívül benne vannak a cégek és minden más ami szintén NV főlény és NV only lehetőséggel operál a legtöbb. Ha pl nem Apple t vesz AMD vel. Globálisan torzított mert sok helyen csak NV only lehetőség van amúgy. Azért mondtam nézzük a helyi gyakorlatokat és a német, angol, osztrák és magyar boltokban bezony szépen veszik a 7700-7800-7900 asokat.
NV zöld hályogon ezek úgyse látszódnak majd. Mikor volt utoljára AMD vagy Intel kártyád? Nekem mondom volt intel igpu meg 4 Nv is (s 5 AMD) és még lehet Intel lesz ha jó lesz az új gen. A 7900 XTX meg sokszor kapható 360-370e ft körül is ám. Átlag a 400-420e közt. Hol találsz annyiért 4080 at? A +8gb vram se rossz 4K ra s RT-re, amire azért már ezeket a gpu-kat használják szépen.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.