Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#161) Ricco_hun válasza gyiku (#159) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Attól félek, hogy csak dx10-ben lesz ugyanolyan a teljesítménye, mint egy HD4890-nek. Látva a HD5850 meg 70 teszteket a dx9-et nagyon elhanyagolták. És hát ugye nem kell megint leírnom, hogy a piacon lévő játékok nagyon nagy része még dx9-es. Hopp leírtam. :D Ergó arra számítok, hogy dx9-ben alatta marad a HD4890-nek méghozzá a driver miatt. De ne legyen igazam. Azt meg nem szeretném, hogy a régebbi szériából kelljen vennem egy 4870-et vagy egy 4890-et, mert hát a fogyasztása ezeknek a vga-knak nem valami baráti. Meg hát az öcsém nagy AvP fan, szóval ő meg biztos rossz néven venné, ha a fehér holló ritkaságú dx11-es játékát nem élvezhetné megfelelő minőségben (lásd Abu mai cikke, hogy a tesszelálás csak az új szérián fog menni). Szóval nekem majd egy mindenes kártya kell, dx9-től dx11-ig, kultúrált fogyasztással. És ez az én bajom, hogy az AMD beáldozza a dx9 teljesítményt. Merthát pénzem úgyse lesz ilyen 40-50k-s vga-kra, az meg nem igazán nevezhető előnyös dolognak, ha 25k-ért veszek egy HD5670-et és dx9-ben megkapom ugyanazt a gyér teljesítményt, mint amit a kis HD4670-em tud magából kipréselni. Ha az ember új vga-t vesz, akkor teljesítménynövekedést vár minden téren, az meg nem igazán vigasztalna, hogy viszont az az egyszem dx11-es AvP meg jól fut. Na remélem, hogy csak én látom ilyen borúsan a jövőt és dx9-ben is szépen fognak teljesíteni az új széria kisebb tagjai is (HD5750-től lefelé, mertcsak ezek lesznek megfizethetőek).

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.