Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) VaniliásRönk válasza medek3 (#1048) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha tuningolni akarsz, sajnos meg tanulnod hogyan kell, mert neha hetekig stabilnak tunik a rendszer, aztan jon egy tipikus fagyas, reset, stb., es rajossz, hogy megsem az. A problema jellege alapjan pedig ki kell talalnod hova erdemes nyulni a beallitasok kozott. Ez tapasztalat, erre leiras sincs. Altalanos recept egyebkent is lehetetlen, mert minden egyes konfiguracio teljesen egyedi.
Linkelt egy topikot echterion, pl. annak az elso hozzaszolasaban van egy terjengos leiras arrol, hogy mi fan terem a tuning. Persze ennyivel meg nem mehetsz neki egy FM1-nek (alapvetoen AM2-hoz keszult), de legalabb kepet kapsz arrol, hogyan is kell nekifogni, mire kell figyelni.
Gondolom vezetsz. (Szokasos autos pelda, nem megkovezni! :DDD) Mielott megtanulsz vezetni az is eleg ijeszto es nem is 5 perc az egesz. Aztan amikor belejossz akkor szorakozasnak sem utolso. Nem mellekesen olyan szabadsagerzetet ad, amirol igy utolag gondolom nem szivesen modanal le.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1052) Mercutio_ válasza Dadan01 (#1047) üzenetére


Mercutio_
félisten

Próbálj rákeresni az általad használt játék eredményeire 3650-es rendszeren adott felbontással, biztos van ilyen valahol a neten, vagy esetleg a játék itteni fórumán írd be, hogy van-e valakinek 3650/3850-e és mennyit hoz vele a játék :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1053) audi100td


audi100td
nagyúr

Ha valaki esetleg elcserélné APU-ját (A6-3500-tól felfelé) egy i3-2100-ra, kérem keressen meg priviben, van hozzá alaplapom is, H61-es Gigabyte és ECS, szóval lehet válogatni is. :)
Háttérbe szorult a játék a zene javára, így változtatnom kell a rendszeremen...

[ Szerkesztve ]

(#1054) echterion válasza Dadan01 (#1047) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha meglesz a jó memóriám, a kedvedért megveszem a virágbolti verziót és kipróbálom. :))

**********

(#1055) Auratech válasza zetecR (#1050) üzenetére


Auratech
őstag

Elolvastam. A bank interleaving tiltás előnyében nem vagyok biztos, de érdekes lehet a stabilitás szempontjából...

Auratech Field Recording

(#1056) medek3


medek3
aktív tag

Köszönöm a linkeket. :R

(#1057) Misua


Misua
senior tag

Üdv!

Haveromnak raknék össze egy gépet, csakis Skyrimmel fog játszani (1-2 évig), és mivel nagyon szűkös a keret gondoltam kihagyom a diszkrét vgat és csakis AMD A6-3650 2.6GHz FM1 birkózna a játékkal.
Kérdés hogy ez mennyire futna e rajta a játék...természetesen nem full HD-ben, de azért max grafikán. Esetleg ha van erről pár teszt, azt megköszönném :R

(#1058) Pocok256 válasza Misua (#1057) üzenetére


Pocok256
veterán

Játékra felejtsétek el az Llanot :/
Mostani árhelyzetben durván túlárazott...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1059) audi100td válasza Pocok256 (#1058) üzenetére


audi100td
nagyúr

+1

annnyi kiegészítéssel, hogy régebbi játékokhoz elég lehet, de skyrim-hez kétlem, max nagyon visszavéve a grafikát.

ha szűkös a keret, akkor már inkább 5750/6750 + valami 2 magos proci (AM3 vagy S1155 és ezekhez az alaplap is olcsóbb)

[ Szerkesztve ]

(#1060) Mercutio_ válasza Pocok256 (#1058) üzenetére


Mercutio_
félisten

Viszonylagos minden, ha a 3650-et egy AMD X4 640-hez viszonyítom, aminek a sebességét hozza, de van mellette egy integrált VGA is a prociban, közel azonos áron, akkor nem olyan rossz dolog :N
Komolyabb játéknál már persze más a helyzet, de oda nem is tudom újonnan mit érdemes mostanság venni egy közepes VGA (6750/6770/6850) mellé :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1061) McClane válasza Misua (#1057) üzenetére


McClane
aktív tag

A8 3850-en így fut:[link] 1280 x 1024-es felbontásban.

(#1062) echterion válasza McClane (#1061) üzenetére


echterion
nagyúr

Szerintem ez így egészen jó, csak kár, hogy nyílt területre nem ment ki a kolléga, illetve effektekkel szórt rész sincs benne.

**********

(#1063) Misua válasza McClane (#1061) üzenetére


Misua
senior tag

1280 x 1024-es felbontásban lesz...most azon vagyok hogy Skyrimhez 3850 vagy Athlon X3 + 5670 1GB diszkrét vga...árban 3850 drágább is, vajon tudásilag is :U

(#1064) audi100td válasza Misua (#1063) üzenetére


audi100td
nagyúr

a 3850 prociban jobb, vga-ban gyengébb, bár nem olyan nagyon sokkal

használt, garanciális vga, proci, alaplap? szerintem több értelme lenne és így több jutna vga-ra

(#1065) echterion


echterion
nagyúr

Kinéztem egy 2x4 GB-os kitet a cuccaimhoz, a gond, hogy 1,25 V-os ramok. Ezekkel lehet valami gondom? Egy pár G.Skill ramról van szó. Tudja majd az alaplap automatán az 1,25 V-ot adni neki, vagy simán megkínálja az 1,5-tel? Van B-tervem is, erre csak kíváncsi vagyok igazából és ha mégis megvenném, nem akarok úgy járni vele, mint a mostaniakkal.

**********

(#1066) Misua válasza audi100td (#1064) üzenetére


Misua
senior tag

Kollégának kell, nem türi a használt cuccost, keret meg 90 ropi...dilemma :U

(#1067) zetecR válasza echterion (#1065) üzenetére


zetecR
addikt

Nekem 1.25-ös Sniper SR2 van benne, 1.3-on stabil 1600-on (...no comment), 1.5-ön megy 2000-et is.
A G.Skill szerint nyugodtan lehet adni neki 1.65-öt is.

Amúgy eladó. :D

(#1068) echterion válasza zetecR (#1067) üzenetére


echterion
nagyúr

Zsír, én is pont egy ilyen kitet néztem ki magamnak. :R
Egy priviben megdobhatnál egy árajánlattal, meg, hogy van-e rá papíros gari. Ha meg tudunk egyezni, akkor meg is venném őket.

**********

(#1069) VaniliásRönk válasza Misua (#1066) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Alaplapot, RAM-ot, HDD-t nem is erdemes hasznaltan venni, VGA hatareset, de pl. CPU-val kizart, hogy rafaragsz. (hacsak nem atsutve, regebbi AMD-ket lesarkazva veszed at)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1070) audi100td válasza Misua (#1066) üzenetére


audi100td
nagyúr

és mi mindennek kell beleférnie a 90k-s keretbe?

(#1071) McClane válasza echterion (#1062) üzenetére


McClane
aktív tag

Igen, tűrhetően fut. Van videó Llano-s laptopról is, azon is elfogadhatóan futott, bár abban volt még egy grafikus kártya.

(#1072) Mercutio_ válasza VaniliásRönk (#1069) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem ha a 4 hónapos ipon-garis 3650+Asrock A75M + 2x4GB Kingston HyperX DDR3-1600 + 1TB WD Caviar Blue-mat meghirdetném mostani bolti nettóért azzal mindenki elégedett lenne :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1073) VaniliásRönk válasza Mercutio_ (#1072) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Anno az AGP-s HIS Radeon X1600Pro IceQ-mat par honap utan eladtam, szerinted mennyit buktam rajta? :))

Szerk.: De ilyen persze ritkan van.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1074) zetecR


zetecR
addikt

3234MHz-re van most húzva a procim és azt vettem észre, hogy se az All CPU Meter gadget, se a CPU-Z nem mutatja, hogy idle-ben vissza venné a sebességét.

Cool&Quiet be van kapcsolva, a korábbi felálláshoz képest elvileg nincs változtatás.
Végülis a hűtőn a venti ugyanúgy nem pörög, mint a default értékeken, csak jó lenne tudni, hogy ténylegesen mi a helyzet. :F

(#1075) Misua válasza audi100td (#1070) üzenetére


Misua
senior tag

Össze is dobtam egyet...

AM3 Asrock N68 GS3-UCC
Athlon X3 450
Kingmax 4096MB DDR3 1333 Mhz
Msi HD5670 1GB DDR3 PCIE
Samsung 500 GB 7200rpm 16mb SATA 2
Vmi ház
Chicony hipro 430W HP-D4802RWR2

De inkább javaslom neki hogy várjunk márciúsig - vége a karácsonyi láznak, 7xxx vga, merevlemeyek gyártása is rendbe áll (plussz-minusz)

(#1076) Misua válasza Mercutio_ (#1072) üzenetére


Misua
senior tag

Tűűű, micsoda ember :)
Szabad érdeklődni mi lett a HIS 5750 sorsa? Rendszeresen figyeltem és drukkoltam, azt egyik napról a másikra lejárt a hirdetésed :U

(#1077) Mercutio_ válasza Misua (#1076) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elkelt némi alkuval, de azért emberi árban.

VaniliásRönk: Általában igaz amit írsz, hisz a műszaki cikkek értéke megjelenés után folyamatosan csökken, de mostanság ugye "picit" gyengült a forint, meg van ez a HDD - és emiatti SSD - drágulás...

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1078) echterion válasza Mercutio_ (#1077) üzenetére


echterion
nagyúr

Az dds-k miért drágulnak a hdd-k miatt? Nem figyeltem a piacot, azért kérdem, mert nem tudom, mi összefüggés van közöttük.

**********

(#1079) zetecR válasza echterion (#1078) üzenetére


zetecR
addikt

Hánehogymájóljárjá' alapon.

(#1080) Mercutio_ válasza echterion (#1078) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mivel a vinyók ára durván elszállt így egyeseknek jobban megérte egy 64/96/128GB-s SSD-t venni, így az SSD-k forgalma megnőtt. Ezt látva gyorsan a boltok ezek árain is emeltek tudva, hogy lesznek akik így is megveszik őket. És persze a forint árfolyama is közrejátszott.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1081) Pocok256 válasza echterion (#1078) üzenetére


Pocok256
veterán

Mivel nagyobb rá a kereslet és a termelés attól függetlenül stagnál, ezért kereslet kínálat egyértelműen felveri az árakat :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1082) echterion


echterion
nagyúr

Oké, köszi mindenkienk. Szóval itt is nyerészkednek a gyíkok. :U Mondtam már, hogy rühellem ezt a kapitalista rendszert? Mindegy, ez van.

Ja, és egy érdekesség. Most, hogy nézegetem a ramokat, feltűnt, hogy itt az aprón mindenki bolti áron akar megszabadulni a papír nélküli, elvileg élettartamaris (számla nélkül nem is érvényesíthető a legtöbb gyártónál) cuccától. Aztán mikor írok neki, hogy boltba ennyi, meg ennyi, még meg van sértődve, meg hisztizik nekem.

[ Szerkesztve ]

**********

(#1083) audi100td válasza echterion (#1082) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem sokan nem vágták le, hogy megint zuhantak a RAM árak, 2 hónapja vettem egy kingmax 8GB kitet 11,5k-ért boltban, most ugyanott 9500Ft és azóta az árfolyam is csak rosszabb lett, elég durva.

[ Szerkesztve ]

(#1084) Misua


Misua
senior tag

Még egy kérdés: ha Skyrimhez lesz csak A6-3650-t, és pár hónappal rá egy normális diszkrét vgat, akkor csak a diszkét vga teljesítménye lesz, vagy kumulatívan?

(#1085) VaniliásRönk válasza Mercutio_ (#1077) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem voltam egyertelmu, hianycikk volt az AGP-s verzio es akkor meg rengetegen ragaszkodtak a AGP-s alaplapjukhoz, igy gyakorlatilag bolti netto felett tudtam eladni.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1086) csaba.apagyi válasza Misua (#1084) üzenetére


csaba.apagyi
csendes tag

HD 6450, 6570, 6670: ezekkel működik együtt, mással nem.

(#1087) Misua válasza csaba.apagyi (#1086) üzenetére


Misua
senior tag

És ha mondjuk A6-3650 + 6670, akkor mely vganak fog megfelelni a teljesítmánye?

(#1088) csaba.apagyi válasza Misua (#1087) üzenetére


csaba.apagyi
csendes tag

Akkor belövöd a crossfire-t és együtt dolgozik a kettő, szóval egy kicsit jobbat kapsz, mint a 6670.

(#1089) Misua válasza csaba.apagyi (#1088) üzenetére


Misua
senior tag

:F Akkor ennek semmi értelme, mivel 3650 (32000) + 6670 (19000) = 51000
És ha mondjuk maradunk FM1-nél: X4 631 = 21000 és így marad 30 ropi egy rendes vgara (6770 és társai) :U

(#1090) csaba.apagyi válasza Misua (#1089) üzenetére


csaba.apagyi
csendes tag

Erre kaptam nemrég én is azt a választ, hogy játékra nem éri meg.

(#1091) echterion válasza csaba.apagyi (#1090) üzenetére


echterion
nagyúr

Ennyi a lényeg.

**********

(#1092) audi100td


audi100td
nagyúr

Összeraktam a Liano-s rendszeremet, most esett le, hogy nem lehet fixálni a pcie frekit? Ez most komoly? így kb egy az egyben el lehet felejteni a tuningot :(

(#1093) szacsee válasza audi100td (#1092) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ez nekem is új, bár mintha olvastam volna róla... de tuningnál is van valami gikszer, mert nem nő a teljesítmény.
Guruk jobban tudják én csak inteles kókler vagyok.... még. :)

(#1094) audi100td válasza szacsee (#1093) üzenetére


audi100td
nagyúr

ha ez így van, akkor qurva nagy fail ez a platform, kivéve htpc :U

(#1095) szacsee válasza audi100td (#1094) üzenetére


szacsee
nagyúr

Agyalok rajta én is, mert SB-nél is vannak gondok IGP-vel.
Hiába tudja a játékot futtatni csuklóból, ha a játék leáll alkalmazáshibával... dedikált VGA-val meg megy röhögve. :F
Trinity-re pályázok, ha nem lesz túlárazva.. ha kijön.

(#1096) Kendek válasza audi100td (#1092) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát azért nem teljesen, mert ígértek BE-s Llanot is. Amúgy való igaz, ez nem éppen egy tuningos platform, és senki sem állította ennek az ellenkezőjét. Arra a Bulldozer való, annál az összes proci szorzózármentes és maga az architektúra is igencsak tuningbarát.

<-ƘƘ->

(#1097) audi100td válasza Kendek (#1096) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem egészen értem a logikát, miért kell azárt Bull-t venni ha valaki tuningolni szeretne? Annyi pénzért meg amúgy is akkor már 2500K-t vennék, nem pedig egy kazánt. Ez megint tipikus AMD-s bénázás, ha végre van is egy használható cuccuk, azt is elcseszik valamivel és még túl is árazzák.

"Hát azért nem teljesen, mert ígértek BE-s Llanot is."

És hol van? Jön egyáltalán még olyan vagy majd kidobják 1-2 hónappal a trinity megjelenése előtt? újabb csalódás...

[ Szerkesztve ]

(#1098) szacsee válasza audi100td (#1097) üzenetére


szacsee
nagyúr

Már van mobil platformon, pont ott ahol pl a lapos élettartamára igen csak kihat a tuningnál tapasztalt hőmérséklet emelkedés. Ezt a részét én sem értem a dolognak.
Jó kis cucc lenne, csak hát drága és nem egészen a forint gyengesége miatt.

(#1099) audi100td


audi100td
nagyúr

"A tuningot kedvelők szerencséje, hogy az FCH-ba integrált órajelgenerátor ellenére is van lehetőség klasszikus tuningra. Ez annak köszönhető, hogy az Intel LGA1155 mellé készített Cougar Point PCH családdal ellentétben itt a chipsetben fixálva van a SATA és a PCI Express órajele. Ennek jótékony hatása, hogy nem akadunk el már az alap referencia-órajel felett pár MHz-cel."

Csak tudnám miért áll ez a 22 oldalas PH tesztben, most akkor hol az igazság? :F

szacsee: ez most komoly, hogy pont a mobil platform-ra dobtak ki BE procit? eleve laptopot nem tuningolunk, ha mégis az a szemembe nem laptop

[ Szerkesztve ]

(#1100) szacsee válasza audi100td (#1099) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem lehet, hogy valami everest /aida bug, vagy a biosban írja, hogy mennyivel emelkedik a frekije a PCI-E sinnek?

Less be ide, arra élveznek... már bocs a kifejezésért, hogy milyen ramot, mekkora tuningot alkalmazzanak egy 150K-s laptopnál. Oké én sem szarral gurigázok, mert az asztali gépem árából kijönne egy ilyen lazán, de azért meggondolnám, hogy megemelem-e a frekit.
T60-nál is a frász kerülgetett, ha 60°C-ot elkerülte a GPU vagy a CPU hőmérséklete.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.