Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) audi100td válasza audi100td (#1200) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ja, látom gyári hűtő...

(#1202) echterion válasza Taifa Díaz (#1199) üzenetére


echterion
nagyúr

Hm, ezt a speedfant én is ki fogom este próbálni, hátha nálam is megfelelően fog működni.

**********

(#1203) zetecR válasza Taifa Díaz (#1199) üzenetére


zetecR
addikt

Alpenföhn Brocken.

14 perce megy a Prime95 x64.
A 3358/146MHz, NB 1.25V, allCPUmeter szerint 53-56C között mozog a hőmérséklet.

A SpeedFan felismeri az IT8720F-et, az ottani értékek:
Temp1: 27
Temp2: 98
Temp3: 65
GPU: 56

Ha elállítom, akkor 27, (80-90), (34-40).

Szerintem ezek nem jó értékek...

[ Szerkesztve ]

(#1204) echterion válasza zetecR (#1203) üzenetére


echterion
nagyúr

És a temp1-2-3 az melyik alkatrészt takarja?

**********

(#1205) Fooler89 válasza Fooler89 (#1198) üzenetére


Fooler89
őstag

Sajnos az elemcsere se segített.
Akkor részletesen leírom, hogy mit csinál. Rádugom a hálózati vezetéket erre beindítja a gépet, majd kiad egy fekete képet és kész. Próbáltam mind a két kimeneten (Dsub/hdmi) de ugyanaz az eredmény sőt, még a régi pci-os videokártyámat is elővettem, de ott még a fekete kép se jelenik meg. Lehetséges, hogy már nem működik, de azért mindenféleképpen fura.

A másik amit elfelejtettem mondani, hogy egy héten egyszer megfagyott az egész gép.Megált a kép semmi nem segített csak a reboot. Ezt a hibát a rossz vinyónak tudtam be de lehet, hogy már ez is egy előjel volt?

Most az alaplapot vigyem vissza először vagy ti másra gyanakodtok?

[ Szerkesztve ]

(#1206) zetecR válasza echterion (#1204) üzenetére


zetecR
addikt

Az IT8720F-ből olvas(na) ki adatokat.

(#1207) zetecR válasza Fooler89 (#1205) üzenetére


zetecR
addikt

BIOS-sípolás sincs?
Vagy az az UEFI-nél nem divat? :F

(#1208) Fooler89 válasza zetecR (#1207) üzenetére


Fooler89
őstag

Az UEFI is szokott sípolni ráadásul úgy mint a boltokban a vonalkód leolvasó. :)
Nem sípol csak akkor ha a rammot kiveszem.

(#1209) Mumukuki válasza Taifa Díaz (#1199) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Tolj még mellé légy szíves egy Furmarkot is, akkor lesz meg a max hőmérséklet (várhatóan kb 8-10 fok plusszban még rámegy), mivel ez még csak a CPU-t terheli, GPU pihen.

Tényleg kíváncsi vagyok, gyári hűtőt fel sem tettem, szétszedni meg nem akarom emiatt a gépet.

(#1210) szacsee válasza Fooler89 (#1208) üzenetére


szacsee
nagyúr

Cmos Clear + vedd ki az elemet áramtalanított állapotban. Utána tégy be egy tutira működő jó ramot, de csak 1-et és utána elem vissza, cmos jumper normal állásban.
Akkor jó a cmos clear, ha az Uefi első fülénél nyomsz egy entert (legalábbis asrocknán) és az időt megjelenítve visszaáll régebbi időpontra.
Proci és deszka is lehet, viszont a házból rákötött összes kábelt húzd le.
Reset, power gomb és a ledeket is. USB-s cuccokat, előlapi USB-t mindent, csak a monitor, bill és egér legyen rákötve.

(#1211) echterion válasza zetecR (#1206) üzenetére


echterion
nagyúr

Azt láttam, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy mondjuk a temp2 az minek a hőmérséklete. De gondolom, te sem tudod. Mindegy, nem ktözködésképpen kérdeztem.

**********

(#1212) zetecR válasza echterion (#1211) üzenetére


zetecR
addikt

Azt én sem tudom (meg azt sem, hogy egyáltalán ezek valós értékek-e), sőt azt sem látom, hogy hol tudom állítani a kiolvasás forrását.

(#1213) szacsee válasza zetecR (#1212) üzenetére


szacsee
nagyúr

Régen használtam azt a progit, de lehet állítani az biztos. Nézz jobban körül, akkor kiderül.
Aida64 érzékelő adataival össze tudod hasonlítani. Az érzékelő lap tetején pedig látni az érzékelő típusát. Aida-ban az alaplap magának a Super I/O chipnek a hőmérsékletét mutatja általában (érzékelő típusnál is ezt szoktad látni). Ez általában csak magának monitoroz, de ha visszaolvasol az everest/aida topikban a nevemre rákeresve, akkor a fejlesztő a hsz-om után megerősít ebben. (anno a P45 Extreme hőmérséklet szenzorait segítettem kitotózni)

(#1214) Mumukuki válasza echterion (#1211) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Nálam pl. pont a temp2 a cpu maghőmérséklet, a temp1 pedig lap

(#1215) zetecR válasza Mumukuki (#1214) üzenetére


zetecR
addikt

Én is arra tippelek, de 98C kicsit soknak tűnik, ha egyáltalán helyes az érték.

(#1216) Fooler89 válasza szacsee (#1210) üzenetére


Fooler89
őstag

Sikerült ramot szereznem de sajnos nem oldotta meg a problémát. Másik táp és egy pci-express videokártya se oldotta meg. Mindig ugyan az a hibajelenség.

(#1217) szacsee válasza Fooler89 (#1216) üzenetére


szacsee
nagyúr

Lap vagy APU.
Ha nem egy helyen vetted a cuccot, vagy nincs a boltnak szervize, akkor kérdezz rá itt, hogy nincs-e közeli Bp-i, aki felajánlaná, hogy a procid kipróbálja a lapjában.
Ha ott működik az APU-d akkor alaplap.... sanszos, esetleg valami rejtéjes tápgond, de az érdekes lenne.

(#1219) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Egyik Fusion APU IGP-je sem tamogatja a double precision FP szamitasokat. Nem tudom mast erint-e, de jo lett volna, ha nem meglepeteskent er. :D

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1220) audi100td válasza VaniliásRönk (#1219) üzenetére


audi100td
nagyúr

Milyen esetben van erre szükség? Nem kötekedésből csak nem ismerem.

(#1221) Taifa Díaz válasza audi100td (#1200) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Igazad van, azt elfelejtettem, hogy nem alapórajelen mértem, hanem 3 GHz-en (125x24 fsb). Viszont minden feszültségérték normal értéken. Amint azt mondtam, a gyári hűtő teker az APU felett.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#1222) audi100td válasza VaniliásRönk (#1219) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ánusz F1A75-M-hez felkerült egy újabb BIOS, kíváncsi vagyok. :U

(#1223) audi100td


audi100td
nagyúr

egész meglódult és mindez AHCI-vel :)

USB3 továbbra sem működik

[ Szerkesztve ]

(#1224) echterion válasza audi100td (#1223) üzenetére


echterion
nagyúr

290-es bus speed? :Y

**********

(#1225) audi100td válasza echterion (#1224) üzenetére


audi100td
nagyúr

nem, az cpu-z fail, 145

(#1226) echterion válasza audi100td (#1225) üzenetére


echterion
nagyúr

Szép eredmény, gratulálok. :C
Vga kimenet működik?

**********

(#1227) audi100td válasza echterion (#1226) üzenetére


audi100td
nagyúr

kösz, bár inkább az asus érdeme, hogy végre ráfeküdtek a BIOS írásra

nem tudom, DVI-t használok

[ Szerkesztve ]

(#1228) tomesto


tomesto
aktív tag

Szevasztok!
Amd A4 3300as APU-val csak az Ati Hd 6450es használható crossfire módban? Vagy az összes 6000-es széria?

(#1229) stratova válasza tomesto (#1228) üzenetére


stratova
veterán

Csak elméleti, de tán válasznak válasz.

(#1230) tomesto válasza stratova (#1229) üzenetére


tomesto
aktív tag

Köszike, ezt néztem én is pont, csak megkeveri az embert hogy "recommended" ami ugye az ajánlott...azért gondoltam hátha nagyobb karival is menne a dolog, csak az amd így ajánlja...
Köszi még 1x

(#1231) zetecR válasza audi100td (#1223) üzenetére


zetecR
addikt

Feszültségek hogy néznek ki?

(#1232) audi100td válasza zetecR (#1231) üzenetére


audi100td
nagyúr

Már nem tudom pontosan, a proci +0,075-öt kapott a többit este megnézem megint. Természetesen ez nem stabil eredmény, csak az "AHCI"+"FSB" végett linkeltem be.

(#1233) VaniliásRönk válasza audi100td (#1220) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha Boinc-es @Home dolgokat futtatsz, es akarod, hogy a GPU is golgozzon, akkor kell a DP FP, kulonben csak disznek van az OpenCL tamogatas.

#1223 audi100td: Nekem is kijott kb. ugyanaz az update. Azt mondod ezzel nem szall el az AHCI tuningnal?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1234) audi100td válasza VaniliásRönk (#1233) üzenetére


audi100td
nagyúr

nálam most van AHCI 106MHz fölött, akkor is ha nem adok semminek +feszt

screen

[ Szerkesztve ]

(#1235) zetecR válasza audi100td (#1234) üzenetére


zetecR
addikt

Az NB is alapfeszen 133MHz-en? :Y

(#1236) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Újabb Asrock UEFI-s baromság: Valamiért a biosba belépve elkezdi maxra pörgetni a procit, egy boot-sorrend beállítás után 59 fokra tekerte a kis mocsadék :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1237) audi100td válasza zetecR (#1235) üzenetére


audi100td
nagyúr

igen: [link]

úgy tűnik ez egy stabil beállítás, tegnap ráküldtem 1,5h prime95 blend-et, persze még alaposabb tesztelésre van szükség, meg a gpu-t nem néztem komolyabban, kb. negyed óra stalker terhelte csak, képhibát nem produkált

[ Szerkesztve ]

(#1238) Fooler89 válasza Mercutio_ (#1236) üzenetére


Fooler89
őstag

Ezt nálam is produkálta a lap. Azért a múlt idő, mert visszavittem gariztatni.

Engem először meglepett mivel mikor én egy gépet összeszerelek az első dolgom az, hogy belépek biosba és elkezdem figyelni a hőmérsékletet. Ezzel kiderítem, hogy jól pasztáztam fel a cput és, hogy megfelelőek-e a feszültségek amiket a gép beállított. Történt, hogy első alkalommal 61 foknál ijedtemben kikapcsoltam és újra átnéztem a gépet. Ugye az a bug azonnal előjött. Ezután fórumon olvastam erről a jelenségről. Egy dolgot viszont nem értek, hogy miért nincs ez még kijavítva? Ráadásul nem csak ennél a lapnál fordul ez elő.

Az alaplap meghibásodása mellett a rossz UEFI miatt gondolkodtam, hogy itt lenne az ideje lecserélni ezt a lapot csak azt nem tudom, hogy mire? :F
Az összes márka, olcsóbbik lapjára van legalább egy rossz vélemény ebben a fórumban.
Drágábbat meg nem akarok venni mert nem ér annyit ez a platform sőt azért választottam ezt mert olcsóbban kijövök. Kivétel a ram de az 1600-os is csak egy-két ezer pluszt jelentett.

(#1239) Mercutio_ válasza Fooler89 (#1238) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vissza lehet rakni régebbi biost?

Az előzővel nem volt ilyen gond, se ugrálás, beállítás elállítgatás, gondolkodom, hogy visszarakom :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1240) Fooler89 válasza Mercutio_ (#1239) üzenetére


Fooler89
őstag

Hát nálam a gyári az 1.20 volt, amivel ugyanúgy tapasztaltam melegedést. Frissítés se segített.
Szerintem ezért nem érdemes régebbi biost feltenni mivel magasabb a kockázat (áramkimaradás vagy stb.) mint amit nyerhetsz vele. Legalább is én így gondolom, de természetesen a te döntésed.

[ Szerkesztve ]

(#1241) VaniliásRönk válasza audi100td (#1234) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nalam ugyanugy BSOD a legujabb BIOS-szal is.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1242) audi100td válasza VaniliásRönk (#1241) üzenetére


audi100td
nagyúr

spread spectrum-ot disabled-re állítottam ha számít valamit :F

(#1243) medek3


medek3
aktív tag

Hahó fiúk!
Mindenkinek leégett a deszkája? ;]

(#1244) echterion válasza medek3 (#1243) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem, csak mindenkit lefoglal a karácsonyi hajrá. Én pl. ma délelőtt vettem meg asszonykámnak az ajándékot. Szerencsére a többi dolog már el van simítva, így csak a díszítés gyötrelmei várnak rám (és kicsiny családomra). :))

**********

(#1245) Skynet258 válasza echterion (#1244) üzenetére


Skynet258
veterán

Én már tegnap (!) megvettem. :P Holnap kap egy gyűrűt meg egy kérdést, de psszt. :D

https://geekpulse.hu

(#1246) Mumukuki válasza Skynet258 (#1245) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Drukkolok, nekem múlt pénteken volt meg a kettő kombinációja ;) :B

(#1247) echterion válasza Skynet258 (#1245) üzenetére


echterion
nagyúr

Akkor hajrá! Neked se legyen jobb, mint nekünk. ;] ;)

**********

(#1248) medek3 válasza Skynet258 (#1245) üzenetére


medek3
aktív tag

Nincs is jobb egy kellemes jó természetű aránál aki elnézi a hóbortjainkat. :DDD :K
Pláne ha már nagyobbacskák a gyerkőcök van mire fogni az xbox vásárlást. :DDD

Kellemes ünnepeket mindnyájatoknak.

[ Szerkesztve ]

(#1249) echterion válasza medek3 (#1248) üzenetére


echterion
nagyúr

Nálam még "csak" 5 éves a kislány, de élvezettel nézi, amint a World of Tanks-szal játszogatok néha. Sőt, már ő is játszik ilyen Dórás meg pónis flash játékokkal.

**********

(#1250) Skynet258 válasza Mumukuki (#1246) üzenetére


Skynet258
veterán

Na, akkor gratulálok nektek! :K

echterion: köszi, lehet még én sem tudom mi vár rám... :DDD

medek3: szerencsére én még így gyerek nélkül is megkaptam az xboxot meg a többi hülye hóbortom is el van nézve. Ha meg gyerek lesz, akkor jön a paradicsom... :DDD

https://geekpulse.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.