Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Oliverda válasza zetecR (#1150) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt is leírta:

lyen esetben a gyártóhoz kell fordulni, hogy javítsák.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1152) audi100td válasza Oliverda (#1151) üzenetére


audi100td
nagyúr

Majd írok az Asus-nak, kíváncsi vagyok lesz-e értelme, attól félek nem igen. :(

(#1153) echterion válasza audi100td (#1152) üzenetére


echterion
nagyúr

Megy a leveled az archiválóba (gyk.: kuka). :P

**********

(#1154) zetecR válasza Oliverda (#1151) üzenetére


zetecR
addikt

Magyarul, ha nekem a Giga lapomban működő USB3 és AHCI mellett stabil 150MHz a FSB, akkor örüljek, mert a Giga megoldotta?

De miért nem látja 150-en a DVD írómat? (csak IDE módban (persze ez még nem katasztrófa))
Most akkor fix, vagy sem?

Azt nem tudod, hogy milyen programmal lehet kiolvastatni a PCIe értéket?

(#1155) Oliverda válasza zetecR (#1154) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, örülj mert akkor fix.

Vegyél másik írót.

Szerintem nem lehet kiolvasni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1156) zetecR válasza Oliverda (#1155) üzenetére


zetecR
addikt

Köszönöm.

Örülök.

:D

(#1157) echterion válasza zetecR (#1156) üzenetére


echterion
nagyúr

Az íród meg le van tottyantva. :P

**********

(#1158) Kendek válasza audi100td (#1097) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

(#1159) audi100td válasza Kendek (#1158) üzenetére


audi100td
nagyúr

na, végre :)

(#1160) zetecR válasza audi100td (#1159) üzenetére


zetecR
addikt

Az A8 144USD.
De jó is lenne annyiért... :)

[ Szerkesztve ]

(#1161) audi100td válasza zetecR (#1160) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ja, majd megkapjuk Eurós árfolyamon 45k-ért, lehet nekem már kimaradnak ezek és kihúzom a 3500-assal a Trinity-ig.

(#1162) echterion válasza audi100td (#1161) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, a jelenlegi trendet figyelembe véve reálisan látod a helyzeted.

**********

(#1163) szacsee válasza audi100td (#1161) üzenetére


szacsee
nagyúr

Tudom nem arra válaszolok amire kellene, de nem lehet, hogy a PCH-nak kellene némi fesz, hogy a rádrótozott cuccok menjenek normálisan? USB3, DVD író stb... :F

(#1164) echterion válasza szacsee (#1163) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem is rossz ötlet, egy próbát megér. :K

[ Szerkesztve ]

**********

(#1165) echterion


echterion
nagyúr

Na, úgy tűnik ez az ECS lap nem valami tuningbarát. Már 105-ön sem jön be a Windows. :U

**********

(#1166) audi100td válasza zetecR (#1154) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem tudom mi az oka, de ha elolvasod az általad linkelt tom's hardware cikket, ott is írnak olyat a Giga lapnál, hogy már 110MHz-nél nem látja az SSD-t a BIOS.

[ Szerkesztve ]

(#1167) zetecR válasza szacsee (#1163) üzenetére


zetecR
addikt

Az mi lenne leánykori nevén? :B

[ Szerkesztve ]

(#1168) szacsee válasza zetecR (#1167) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem tudom AMD platformnál mi a pontos neve, régebben déli hídnak nevezték.

[ Szerkesztve ]

(#1169) zetecR válasza szacsee (#1168) üzenetére


zetecR
addikt

Jaaa, azt emeljük, az ajánlott 1.3V-ig.

(#1170) VaniliásRönk válasza szacsee (#1133) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Elobb megvarom mi lesz a Trinity-vel. Mukodik ez is, egy kis tuning is osszejott nagynehezen, szoval kibirhato. Csak hat nem erzem, hogy ez lett volna eletem egyik legjobb vetele. :D

#1152 audi100td: Ne faradj, en mar irtam nekik. Kb. egy honappal kesobb elkuldtek az aktualis legfrissebb BIOS-t, ami ugyanugy kalap... aztan minden egyes alkalommal, amikor kijott egy ujabb verzio, kaptam egy-egy levelet. Persze az aktualis 1602-vel sem valtozott a helyzet semmit.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1171) azigazimoris


azigazimoris
aktív tag

Használ valaki Asrock A75 Pro4-ben Corsair Vengeance 1600 memóriát?
Remélem jól megy benne,mert az oldalukon a memory support list egy kalap...

Másik kérdésem, hogy nem okoz gondot a procinak, ha emelem a RAM feszültséget ?
Gondolom nem okoz problémát mondjuk 1,65 V.

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#1172) audi100td válasza VaniliásRönk (#1170) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Elobb megvarom mi lesz a Trinity-vel. Mukodik ez is, egy kis tuning is osszejott nagynehezen, szoval kibirhato. Csak hat nem erzem, hogy ez lett volna eletem egyik legjobb vetele."

Ugyanígy érzek én is, nem is foglalkoztat már különösebben a dolog, arra jó lesz, hogy kihúzzam vele a Trinity-ig. Eladni lesz majd egy álom az biztos.

"Ne faradj, en mar irtam nekik."

Persze, már letettem róla, sejthető volt, hogy nem sok értelme van.

azigazimoris: "Másik kérdésem, hogy nem okoz gondot a procinak, ha emelem a RAM feszültséget? Gondolom nem okoz problémát mondjuk 1,65 V." nem okoz gondot

[ Szerkesztve ]

(#1173) audi100td válasza Mumukuki (#1026) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nekem ez nem jött be, ha diódára állítom akkor mínusz értékeket ad vissza, szintén IT8720F. :F
Viszont thermistor esetén egész értelmes adatokat szolgáltat, amik eltérnek az Aida64-től, pl. idle 29 fok, míg Aida 13-at mér, prime-mal terhelve 43 °C mind a kettő programban, érdekes. A GPU-ra viszont mindketten ugyanolyan hülyeséget írnak (idle 11 °C).

[ Szerkesztve ]

(#1174) echterion


echterion
nagyúr

Na, beraktam a Giga lapot, ezzel flottul megy a tuning, AHCI mód megy, csak az analóg kijelző kaki. 130-nál még stabil, tovább nem próbáltam, ha csak ennyi a vége, nekem már az is bőven jó lesz. Majd akkor kitesztelem, ha lesz egy digitális kimenetű monitorom.

Nem kell véletlenül valakinek egy ECS A75F-A Black Deluxe lap? Még ropogós, olyan új. :))

**********

(#1175) audi100td válasza echterion (#1174) üzenetére


audi100td
nagyúr

USB 3.0 nem tűnik el? SSD-t használsz?

(#1176) echterion válasza audi100td (#1175) üzenetére


echterion
nagyúr

AHCI módban megy a vinyó, ssd-m nincs. Ezen a lapon nincs usb3.

**********

(#1177) audi100td válasza echterion (#1176) üzenetére


audi100td
nagyúr

ja, értem

(#1178) szacsee válasza audi100td (#1177) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ánusz deszkáknál lehet állítani a feszültséghez tartozó idézem a biost magyarul: "frekvenciát" (egyenfesznél mondjuk érdekes), az nem segít. :F
Gondolom hasonló lehet, mint P35-45-nél a GTL... vagy a fene tudja. :DDD

(#1179) audi100td válasza szacsee (#1178) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hát ebből nem sokat értettem, Llano-nál csak a ref clock-ot lehet állítani, minden egyéb órajel abból következik, persze a RAM-hoz hozzá lehet nyúlni. P35 idők már elég rég voltak, meg akkor Gigabyte-om volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#1180) szacsee válasza audi100td (#1179) üzenetére


szacsee
nagyúr

Benéztem csak CPU Voltage Freq van itt látni 2 perc körül. Ami még érdekes lehet, az a CPU/NB Current Capability... de lehet tévedek. Sok mindent nem nagyon lehet állítani ahogy elnézem. :(

(#1181) VaniliásRönk válasza szacsee (#1180) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha a tapellatast babralod, akkor csak megugrik a fogyasztas, a tuningnak nem a CPU tesz be, hanem sajnos az alaplap.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1182) Auratech


Auratech
őstag

Nálunk a cél egy stabil 140-es fsb, minimális fesz emeléssel, vagy nélküle. Ekkor A 631-es proci 3.6-on zakatol és a ram pont eléri visszaosztva az 1866-ot. Keresgéltem a beállítások közt, de nem találtam a kompromisszum nélküli stabilitást lehetővé tevő opciókat.
A külső vga miatt van kép.
Az északi híd szorzójának állításával nem lehet befolyásolni a pci frekvenciát?
Láttam egy kínai csókát a tubon giga deszkát tuningolni. majd rákeresek.
Amúgy 3.6-on a proci még mindig csak 34 fokos maghőmérsékletű...
Azért az nem megnyugtató, hogy a pciex busz mondjuk 120-al nyargal. 105-ig normális. Felette a perifériák szívesen behülyülnek...

Auratech Field Recording

(#1183) Fooler89


Fooler89
őstag

Hozzákezdtem volna a tuninghoz de azonnal el is akadtam annál, hogy CPU NB voltage és NB voltage. Mi a különbség a kettő között?

Amúgy jelentem nálam is rosszalkodik a hőmérséklet kiolvasás, aida és hasonló programok irreális értékeket írnak ki. Mindegy, már az előző AMD procimnál is ez volt, így ha nagyon kiváncsi vagyok elindítom az asrock extreme tuning programocskát. Gyártó által írt programban csak megbízok :P

(#1184) echterion válasza Fooler89 (#1183) üzenetére


echterion
nagyúr

Azt nem tudom, mi a különbség, de én első körben a sima NB-nek adnék csak plusz feszt, aztán meglátjuk, mi történik.

A hőmérsékletre nálam gyári hűővel 8 fokot írt alapból, most, hogy a Ninja van rajta, 2, azaz kettő fokot ír ki. ;]

**********

(#1185) zetecR válasza echterion (#1174) üzenetére


zetecR
addikt

feszültségekkel hogy állsz?
Minek mennyit adtál? :)

(#1186) echterion válasza zetecR (#1185) üzenetére


echterion
nagyúr

Az NB-nek adtam +0.25 V-ot, máshoz nem nyúltam. Nem tudom, kell-e neki ehhez ennyi, ezzel csak úgy megkínáltam, azon az alapon, hogy ennél többet úgyse fog kapni nálam.
Most viszont alapon megy,majd ha tudok valami megoldást arra, hogy az analóg csatlakozós monitort a dvi-ra kössem, még finomhangolok. Esetleg valakinek valami ötlet? A neten eddig csak olyan átalakítót találtam, ami nem megy rá az alaplap dvi portjára.

[ Szerkesztve ]

**********

(#1187) zetecR válasza echterion (#1186) üzenetére


zetecR
addikt

Analóg jel csak a DVI-I aljzatból jön ki, a Llanonál viszont DVI-D van, tehát ezen nem jön ki analóg jel.

Vagy veszel DVI-s monitort, vagy analógon használod.
Nekem 119MHz-ig bírta a D-SUB.

Ja, a procid mennyin ment alapfeszen?

(#1188) echterion válasza zetecR (#1187) üzenetére


echterion
nagyúr

Ettől tartottam én is. Mindenesetre már meghirdettem a mosta moncsimat, ha elmegy, akkor veszek dvi-osat. Lehet, valami ips-esbe is beleugrom, még nem tudom. Igazából nem akarok fullHD-s cuccot a mostani rendszerem alá.

A procit nem tezsteltem, mert első körben csak arra voltam kíváncsi, mennyit megy a lap. Majd ha lesz idevaló monitorom...
Ha a tied 119-ig bírta, lehet, az enyém is. Majd valamelyik nap megnézem.

**********

(#1189) Auratech válasza echterion (#1188) üzenetére


Auratech
őstag

De hát én azt hiszem, marha nagy hülyeség úgy húzni egy lapot, hogy a stabilitás azonnal sérül. Akkor a réggebbi deszkákon se fixáljátok a pci- ext 100-ra. Valameddig úgyis bírja... Amikor eldobja a képet, leakad a vinyó, lehal a dvd...minek húzni és pocsogni, hogy gond van? Elforrt a víz, nincs olajnyomás? Nem baj csak menjen. Ez vakrepülés, nem tuning. A tuning pontosan a kontrollt jelenti. Van pici rálátásom (Vr-zone cel-D 2.4@4.2-air) korábbról.
Először kell egy jó leírás a biosról, mi mire hat, aztán apránként előre.

Auratech Field Recording

(#1190) Fooler89 válasza echterion (#1184) üzenetére


Fooler89
őstag

Elértem a max "FSB" 136mhz de csak azért mert az uefi eddig engedi :Y
Ezt nem hiszem el. Bezzeg a szorzót az állíthatnám 44x-re is.

Egy dolog amit sikerült megoldanom, hogy nem dobálja el a vinyómat AHCI módban. Annyi kellet, hogy adtam plusz feszt mindennek. :) Ami agasztó, hogy így a "cpura" prime alatt 62fokot ír amit elég magasnak tartok egy CM tx2-től.

[ Szerkesztve ]

(#1191) Fooler89


Fooler89
őstag

Valaki tudna nekem írni gyári hűtővel mért hőmérsékletet? Mondjuk egy prime fpu stress test meg egy nyugalmit? Kezdem azt hinni, hogy valami nem oké ezzel a hűtővel...

(#1192) echterion válasza Auratech (#1189) üzenetére


echterion
nagyúr

Egy akár több száz ezret érő motort összehasonlítani egy annak töredékét érő cuccal balgaság. Az, hogy elmegy a kép a VGA kimeneten nekem nem nagy áldozat. Mivel a sata portok és egyéb dolgok maradnak eredeti állapotukban, ez nekem nem gáz. Én is a stabilitásra törekszem, nem is feltétlen kell a tuning, de ha ott van, megnézem, hogy lehet előhozni. Azért vettem ezt a konfigot, mert kíváncsi vagyok rá, illetve a neten elég érdekes dolgokat olvastam róla, amiket szeretnék én is látni.
Amúgy a korábbi tuningok alkalmával a frekit rögzítettem 100-on, mert nem volt értelme emelni, nem növekedett a tuningpotenciál érezhető módon.

**********

(#1193) VaniliásRönk válasza Fooler89 (#1191) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ellenorizd a kezeddel. Ha valoban 62 fokos a CPU, akkor a hocso vege eleg meleg kene hogy legyen. Nem tudom, hogy terhelve mennyire realisak az ertekek, mert idle boven szobahomerselet alatt van, ami kizart.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1194) Mumukuki válasza Auratech (#1189) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

leírás:

Llano A75 overclocking guide

[ Szerkesztve ]

(#1195) Fooler89 válasza VaniliásRönk (#1193) üzenetére


Fooler89
őstag

Igen, meleg volt ezért mindent visszatettem alapbeállításra aminek az eredménye, hogy nem bootol a gép. :O Nyomtam CLRMOS de semmi változás.:(
Ha ram nélkül indítom akkor csipog az az jelenti, hogy az alaplap rendben, ugye?

Témán kívül megjegyezném, hogy ez az UEFI baromi rossz. Néha csak úgy random akad benne az egér, a hőmérsékletet is megdobja(ugye az a bizonyos melegedés uefiben) plusz össze-vissza állítgatja a beállításokat. Lejjebb akartam venni a cpu multipliert majd reboot után visszadobta egy sokkal nagyobb számra, valamikor még reboot se kellett hanem ott az orrom állította el. Nagyot csalódtam ebben az uefiben. Szomorú, hogy ennyire nem figyelnek oda egy újítás bevezetésénél.
Természetesen a legújabb verzióval mindezt.

[ Szerkesztve ]

(#1196) Oliverda válasza Fooler89 (#1195) üzenetére


Oliverda
félisten

Vedd ki az elemet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1197) Mercutio_ válasza Fooler89 (#1195) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt az ide-oda állítgatást nálam is eljátssza az UEFI mióta felraktam az Asrock lapra a legújabb 1.70-es biost :O , 1.50-nél nem volt ilyen gondom :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1198) Fooler89 válasza Oliverda (#1196) üzenetére


Fooler89
őstag

Kivettem, de ha jól emlékszem kell vele várni egy fél órát vagy elég csak megszakítani?

#1197 Pedig nem ilyen emlékeim maradtak meg az asrockról. :(

[ Szerkesztve ]

(#1199) Taifa Díaz válasza Fooler89 (#1191) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Gyári hűtő, 71 fok :Y Prime FPU stress test végén, SpeedFan progival mérve, áttéve diódára a hőmérsékletmérést - egyedül ez tűnik eddig hitelesnek. Idle 37 fok körül mocorog.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#1200) audi100td válasza Taifa Díaz (#1199) üzenetére


audi100td
nagyúr

Milyen hűtővel? Alapórajelen?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.