Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Zso2 válasza korcsi (#91) üzenetére


Zso2
őstag

Vicces ,hogy a játék tesztben egy 2.66mhz ketyegő 920-at mertek berakni mellé és meg sem merték húzni.
A suppi-ben meg egy 655k , csak hogy jól nézzen ki az a grafikon. :)

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#102) korcsi


korcsi
veterán

Testing Different Memory Speeds on AMD's A8-3850 Llano APU

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#103) antikomcsi válasza Zso2 (#101) üzenetére


antikomcsi
veterán

Most ezt nem azért mondom, mert savanyú a szőlő, de Isten bizony, én még soha nem vettem semmi hasznát a super pi programnak.

Fogadni mernék, hogy akiknek ilyen rendszert fogok összerakni, azok meg még csak nem is halottak róla. Én meg hagyom Őket boldog tudatlanságukban. :DDD

Az én nagy bajom az, hogy megy a nagy csinnadratta, aztán kb. még ide a szerkesztőségbe sem sikerült szerezni egy-két példányt A8/A6-ból egy jó kis kínzópadozásra.

Más gyártóktól már néha nda/megjelenés előtt vannak termékek Rudiéknál tesztelni, és ha lejár a titok, már hajnalban lehet is indexelni az előre feltöltött tesztet, ez esetben meg csak várakozhatunk, találgathatunk.

Olvasgathatok én mindenhol mindenfélét, az nem olyan, mint amit a mi Bélánk csinál nekünk! :DDD

(#104) stratova válasza korcsi (#102) üzenetére


stratova
veterán

Ez és pár korábbi teszt alapján a leglátványosabb (vagy lényegesebb >25 FPS) ugrás 1333 -> 1600 MHz-nél van. Pont ezért zavaró, hogy az eddigi llanós notebookokban rendre 1333-as ramokat látok. A mobil verzió 444 MHz-ét még jobban sajnálom, így nem csoda, hogy HD6550-hez GT 430-hoz méregetik.
Vajon jobban menne egy 35W TDP-s 320SP-s példány húzva (még 45W-ba férve) mint egy 400-as alap órajelen? (Abu?)
S akkor még tekintsünk el attól az apróságtól, hogy még nem is kapható:DDD (antikomcsi :) )

[ Szerkesztve ]

(#105) vinibali válasza stratova (#104) üzenetére


vinibali
őstag

egy tipikus dolog a notebookok részéről az 1333-as ddr3, mert ez a legolcsóbb és a legelérhetőbb. a tudatlan mukik akik vesznek egy llanós notebookot fogalmuk sincs, hogy a ddr3-at eszik vagy isszák :) de nem ez az egyetlen oka hogy 1333-as ramokka szerelik, HANEM a mobil vonal támogatása mindig is "kúrtább" volt. nem beszélve, ha még tudsz is 1600-as, neadjisten(remélem egy szó) 1866-os ramokat szerezni és még a proci bírná is ennek a kezelését, nem hinném, hogy van olyan funkció egy notebook biosában, hogy ref órajel vagy memória szorzó állítás :F bár a moddingolt biosok mindig is népszerűek voltak :)
szerk.: egy kis plusz: talán még nem is lenne baj, a ddr1333-mal, csak a Husky(K10,5)-es magok memóriakezelése, nem hinném hogy 8000 MB/s körüli értékeket nagyon felülmúlná :( gondolok itt írás/olvasás/másolásra

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#106) djculture


djculture
félisten

azért ott van az is hogy ezeknél a termékeknél a legfontosabb az üzemidő.1333mhz es ramok meg sokkal kevesebbet esznek,nem kell őket túlfeszelni.

(#107) Abu85 válasza stratova (#104) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha a Llano APU 35 wattos, akkor 1333 MHz a max. memória, amit kaphat a noti, ha 45 wattos, akkor kaphat 1600 MHz-eset.

A magas GPU-órajel a SOI struktúránál sokat növel a fogyasztáson. Ezen még nem tudtak a mérnökök úrrá lenni, ami nem csoda, hiszen a Sumo az első GPU-core SOI struktúrával. Nincs még elég tapasztalat, a SuperSomu-nál már fel lehet használni a Llano gyártási tapasztalatait.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#108) Dracula


Dracula
senior tag

Tudja valaki, hogy hol kapható FM1-es proci? A 3850 pl... :S

Üdv!

(#109) Abu85 válasza Dracula (#108) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - Nekik biztos volt 13-án. Nem tudom, hogy most van-e még.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#110) djculture


djculture
félisten

Hardverkernél meg 3650 es volt még pénteken.Erősen gondolkoztam rajta 24 375 Ft-ért megrendelem.De csak jobb lenne majd egy bull.

[ Szerkesztve ]

(#111) Zso2


Zso2
őstag

..majd ,ha az iponban listán lesz akkor lesz biztosan elérhető, addig nem.Ők gyorsak és tényleg éppen az aktuálisat mutatják.

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#112) Oliverda válasza Zso2 (#111) üzenetére


Oliverda
félisten

Attól, hogy ezt naponta elmondod, még nem lesz igaz.

Itt megveheted akár már holnap. Legalább annyira megbízhatóak mint az iPon.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#113) antikomcsi válasza Oliverda (#112) üzenetére


antikomcsi
veterán

Te meg ahelyett, hogy itt felügyelsz, inkább a teszttel szorgoskodj! ;] :DDD

(nem megsértődni, csak vicc)

.....holnapra kész legyen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#114) Dracula válasza Oliverda (#112) üzenetére


Dracula
senior tag

De a Hardverkernél nincs 3850... mutatja is. iPON-ra várok én is...

Üdv!

(#115) Dracula válasza Abu85 (#109) üzenetére


Dracula
senior tag

Köszi, igen-igen. Ezt én is megtaláltam, még az ár is jó. Kérdés van-e tényleg.
De kivárok most már, illetve akinek összerakom az várja ki. :DDD

Üdv!

(#118) Oliverda válasza Dracula (#114) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem konkrétan a 3850-ről volt szó. Pénteken volt, csak gyorsan el is vitték őket.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#119) Dracula válasza Oliverda (#118) üzenetére


Dracula
senior tag

Oké, majd nézelődöm. Da talán annyira nem sürgős, ráér a jövő utáni héten is.

Üdv!

(#120) korcsi


korcsi
veterán

AMD Llano A8-3850 APU Overclocked To 4.9GHz

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#121) jayjay


jayjay
tag

Ezekkel az új AMD-s cucokkal nem vagyok teljesen tisztában.Örülnék ha valaki fel tudna világosítani.Jelenleg ez a konfigom van Q9300, Asus P5Q-Pro,4870 512MB 2*2Gb OCZ Platinum1066, CM Hyper 212, amin csak ritkán játszom, de akkor kell a teljesítmény is.2D-ben visszaveszem a 4870-es kártyám órajeleit 200/300-ra a normál(Game Mode) 750/900-ról ami gondolom jótékony hatással van a fogyasztásra is.
Egy A8 3850-es proci hol helyezkedik el teljesítményben a többihez(enyémhez Q9300) viszonyítva?
Úgy működhet a Llano , hogy ha csak filmeket nézek ill. olyan játékokkal játszom amikhez nem kell egy erős VGA , akkor csak az alaplapi dolgozzon, de ha pl elindítom a Crysis-t akkor az extra VGA kapcsoljon be.Ha ez igaz akkor milyen extra VGA lenne kompatibilis ehhez?
Ha teljesítményben kb ugyanazt kapnám amit jelenleg is használok, de pl az extra VGA csak akkor kapcsolna be ha komolyan játszom akkor így lehetne spórolni a fogyasztáson.
Nem is tudom a jelenlegi konfigomnak mennyi a fogyasztása ill. hogy mennyit lehetne spórolni egy Llano konfighoz képest egy évben napi kb 6órás gépezésnél?

Nálam kb 90%-ban hd filmeket nézek ,net stb -ra használom a gépet ezért a sandy már alapból kiesik mivel utóbbi nem tud hd filmeket akadozásmentesen lejátszani extra VGA nélkül.

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#122) antikomcsi válasza jayjay (#121) üzenetére


antikomcsi
veterán

Arról egyelőre nincs pontos információ, hogy mely diszkrét vga kártyákkal fog együttműködni. Amiről jelenleg ezt tudjuk, az szerintem gyenge lehet extra igényes játékhoz.

A processzor teljesítmény APU-tól függően kevesebb, mint a Q9300-é.

Azt hol hallottad, hogy a sandy nem tud akadozás mentesen HD filmeket lejátszani? :U

(#123) Plazmacucci válasza antikomcsi (#122) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem a képkocka per másodperc parára gondolt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#124) Abu85 válasza jayjay (#121) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A te procidnál már erősebb a A8-3850 proci része is.

[link] - Ebben a hírben van egy táblázat, hogy mely kártyákkal társítható a Llano. Ez a Dual Graphics mód. Ilyenkor DX10/11-es játékokban az IGP és GPU ereje összeadódik.
A BACOn mód az előzetes adatok szerint az összes HD 6000-es kártyával működni fog, de ezt csak később engedélyezi az AMD.

Nem vagyok meggyőződve, hogy a lehetséges spórolás meglátszik majd a havi villanyszámládon, maximum éves viszonylatban lesz jelentősebb az eltérés.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#125) Abu85 válasza antikomcsi (#122) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Sandy Bridge IGP-je nem támogatja a 23,976 Hz-es frissítést. HDTV natív módban csak a 24 hz érhető el, és ez a mód Blu-ray filmeknél minden 40. másodpercben megismétel egy képkockát, ami akadást eredményez a filmben.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#126) Dracula válasza Abu85 (#125) üzenetére


Dracula
senior tag

Ez lol. :)

(#127) korcsi


korcsi
veterán

AMD Readies A8-3870 APU with Unlocked BClk Multiplier

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#128) vinibali válasza Oliverda (#118) üzenetére


vinibali
őstag

Oli majd ha "írsz" tesztet vagy nem tudom hogy állsz vele, kérhetné(n)k pár ehhez hasonló képet különböző órajelekkel esetleg időzítésekkel ? :R

(#127) korcsi: nagyon jó cikkeket találsz :R

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#129) Helmoras válasza Abu85 (#124) üzenetére


Helmoras
őstag

Abu mester mikorra várható egy Llano-s cfx teszt? :R :R :R

(#130) Tomix24


Tomix24
addikt

Mini-itx lapok és a 65w-os a-3800-as chipekről semmi nfó? Mikor jönnek már? :(

(#131) antikomcsi válasza Plazmacucci (#123) üzenetére


antikomcsi
veterán

Gondoltam, de a gyakorlat az néha más, mint az elméleti számok, és az azokkal való bűvészkedés.

A válaszadó profi tesztet csinált róla, és Neki hiszek, mert gyakorlatból tudja.

Ha Ő téved, akkor én is. ;]

(#132) Abu85 válasza antikomcsi (#131) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Anno sajnos a natív Blu-ray lejátszást nem néztük meg. 2005-ben támogatták a 23,976 Hz-et a VGA-k, mégis ki gondolná, hogy az Intel 2011-ben sem tudja ezt abszolválni. Mára persze kiderült, hogy meg kellett volna nézni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#133) Abu85 válasza Helmoras (#129) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyelőre Oli csak a platformos összehasonlítást csinálja. A CFX-szet később mérjük, de lesz az is.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#134) Oliverda


Oliverda
félisten

Baromi sok mérést meg kell csinálni egy igazán átfogó teszthez, ami nem kevés idő. A mérések után pedig még összes is kell rakni a cikket, ami szintén nem 1 perc. Folyamatban van...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#135) vinibali válasza Oliverda (#134) üzenetére


vinibali
őstag

kitartást hozzá, sokan fognak majd emlegetni ha elkészülsz :)
lehetséges a memóriasebességek lemérése majd?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#136) Oliverda


Oliverda
félisten

lehet örülni

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#137) Helmoras válasza Oliverda (#134) üzenetére


Helmoras
őstag

Köszi a válaszokat srácok, további jó munkát :)

(#138) Dracula válasza Oliverda (#136) üzenetére


Dracula
senior tag

Jókor... ma hívtuk, erre NOVEMBER-t emlegetett valami hülye... aztán mivel kell a gép, i3-2100 lesz... áááá. :W :W :W

Vagy módosítsuk a rendelést?

Üdv!

(#139) D1Rect válasza Oliverda (#136) üzenetére


D1Rect
félisten

Kezdőárnak nem rossz...

(#140) stratova válasza Abu85 (#107) üzenetére


stratova
veterán

vinibali, djculture, Abu: Köszi az infókat, jó lenne majd tudni konkrétan mennyi akkuidő nyerhető 1333-as ramokkal az 1600-zal szemben, illetve mennyivel bírja kevesebb ideig a 45W TDP-s Sabine a 35-ösnél pl. filmezés, böngészés alatt; ahol a GPU-val elvileg akkuidő nyerhető.

(#141) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

van e már valakinek Sabine platformja?
Érdekelne, hogy milyen tapasztalatai vannak....

(#142) stratova válasza stratova (#140) üzenetére


stratova
veterán

Ezt csak érdekességképp Adata XPG DDR3L 1600G SO-DIMM , Kingston 4GB DDR3-1600 LoVo 1.35V. Az áruk viszont horribilis kb. háromszorosa a mezei so-dimm 1333-asnak viszont nem drágább mint az 1.65-ös 1600-as.

[ Szerkesztve ]

(#143) vinibali válasza stratova (#140) üzenetére


vinibali
őstag

a ramokon nagyon kevés múlik ilyen szempontból, szerintem hogy 1,35 vagy 1,5 volt igazán elenyésző mondjuk a procihoz mérten...
találtam is egy cikket referenciának jó lehet:
There are more interesting differences in power consumption, though, which brings up back to the LoVo series. Idle power decreases only by 0.5 W when going from 1.5 V to 1.35 V and by another 0.5 W when switching to 1.25 V. This isn't much, but considering that the rest of the system remains unchanged, it's something. Peak power decreases from 178 W and 180 W at 1.5 V (DDR3-1333 and -1600 speeds) to 174 W and 177 W at 1.25 V and 1.35 V. While these numbers are certainly not very relevant to desktop PCs, the measured power consumption differences can become important once you start to power-optimize all other system components. At the end of the day, a few watts difference on a low-power desktop PC like our 25 W Core i5 system becomes quite relevant.

szerk.: hát igen elég meleg árai vannak az ilyen moduloknak, szvsz a technológia bejáratódásával egyre "határtűrőbb" modulok készülnek és sztem csak kamu duma ez a LoVo. tegyük fel, hogy alacsonyabb feszen képes azonos időzítéseket hozni. egy bizonyos szintig egy sima asztali kitt is tudja, példának okádék: öcsém gépében 2*1GB KVR1333 van, 1386-on futnak 7-7-7-21-1T-ben 1,49 volton! és elég régi a cucc. na szóval ha még a kitt képes is rá, notebookon nem tudom hol fogod beállítani a ramok feszültségét :)

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#144) stratova válasza vinibali (#143) üzenetére


stratova
veterán

Ez igaz, viszont a butított notebook biosok miatt sokkal kevesebb lehetőség van ilyen jellegű finomhangolásra. Nyilvánvaló, hogy jelenleg egyáltalán nem éri meg ilyen kit beszerzése a mezei so-dimm ramokkal szemben, még a fenti állítás ellenére sem. Kíváncsi voltam vannak-e a piacon most ilyen 1600-as ramok, akad egy kevés nagyon drágán.

[ Szerkesztve ]

(#145) stratova válasza vinibali (#143) üzenetére


stratova
veterán

Kingstonnál véletlenül nem notebook ramot linkeltem be.. A-data 1600-as gaming series so-dimm memóriája (1.35V) nem is olyan vészes. Így már egészen más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#146) vinibali válasza stratova (#145) üzenetére


vinibali
őstag

igen ezek értelmes áron vannak. kingstonnál is csak a mainstream vonal működik értelme sáron, a hyperx meg lovo elég irreális :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#147) katsi


katsi
tag

Sziasztok!

Talán itt kapom a legjobb válaszokat a kérdésemre, mivel elkötelezetten szeretnék A8-3850 APU köré gépet építeni.
Szóval a kérdéseim a következő:
- Melyik az a legjobb alaplap ehhez a processzorhoz, amelyben eredményesen lehet tuningolni ezt a fenevadat? :)
Külön videokártya nem lesz a gépben, de később raknék bele, szóval legyen rajta PCI-Express 16x slot.
- Memóriából mit ajánlotok? Típus, márka, időzítés.

Keret: max 25 ezer forint az alaplapra.
Kell hozzá külön hűtést venni? Ha igen, az mennyibe kerül?
Tesztek szerint a 3,6 GHz elvileg elérhető vele, cáfoljatok meg, ha ez hamis állítás.

A válaszokat ezúton is KÖSZÖNÖM! :R

(#148) vinibali válasza katsi (#147) üzenetére


vinibali
őstag

- Melyik az a legjobb alaplap ehhez a processzorhoz, amelyben eredményesen lehet tuningolni ezt a fenevadat?
alaplapból csak pci-ex 16-osat találsz én nem is láttam másmilyet :F hogy milyet vegyél az teljesen szubjektív kinek mi tetszik, van aki Asusra, Gigára, MSIre és vannak akik Asrockra esküsznek. talán az MSI a gyér választéka miatt kiesik.
Ha jó ár/érték arányút akarsz venni ASRockot ajánlanék, fontos még hogy az ő lapjaikon DDR3 2400 felirat díszeleg, ez talán pozitívum még a kedvező árak mellett. és kontra hogy "csak" 2 év garosak a lapok.
ASUS: is jó választás, pár ezressel drágább az Asrockkal azonos felszereltség mellett, 3év gar van rá és az UEFI megkönnyíti a tuningot, ha arra adnád a fejed és kontra: ár
Gigabyte: Asus-szal megegyező kategóra mind árban, mind felszereltségben. én nagy előnynek találom, hogy a jelenlegi OC rekord és a kiadás előtti tesztek mind ilyen lapokkal mentek(bár ki tudja lehet csak lobby?) és persze 3év gar. kontraként lehet említeni a Biost, legalábbis sokan nyivákolnak miatta, én személy szerint a giga-féle awardos biosokkal vagyok a leginkább megbékélve és ezekkel sikerült idáig csak értelmes tuningot elérnem. valahogy nem füllik a fogam az UEFIhez :N
így az alaplapot szerintem magadnak kell kiválasztani, próbáltam néhány támpontot adni, elfogultság nélkül, nyilván lesz még aki mondd valami okosat.
- Memóriából mit ajánlotok? Típus, márka, időzítés.
Memória szintúgy szubjektív, annak tudatában meg főleg, hogy nem tudni még milyen órajelek milyen mértékben vannak a teljesítmény hatására. az időzítésekről és a pénztárcádról nem is beszélve :) Nagyon sok 1333-as modul képes akár 2000 mhz körüli órajelekre, kérdés milyen időzítések és feszültség mellett teszi ezt. Ajánlott az AMD által hivatlosan legnagyobb órajelre hajazni(1866Mhz).
-Kell hozzá külön hűtést venni? Ha igen, az mennyibe kerül?
ha 3850-et célzol, tekintve a 100W-os TDP-t: valami izmosabb hűtőt javasolnék, de az szem előtt kell tartani, hogyha boxos kiadást veszel, nyilván a gyártó tudja a legjobban hogy mit ad hozzá. úgy gondolom teljes mértékben megbízhatsz a gyári megoldásban, ha nem egy 2km mély gyémánt bányában akarsz dolgozni :D nyilván a zajkibocsájtása nem a legjobb a gyári megoldásnak, így ha elsősorban halk gépet tervezel célszerű lenne elgondolkozni egy másik hűtőn. a 939/AM2(+)/AM3(+) hűtők mind kompatibilisek az FM1 foglalattal így a kínálattal nem lesz baj.
Összességében azt mondanám, várjuk meg Oli tesztjét: már dolgozik rajta!! :)

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#149) Keni21


Keni21
tag

Sziasztok én bele szeretnék vágni egy ilyen konfogba. Kell alaplap egy erős proci tuning memok és egy vga amit kihajta proci is és egy korrekt táp. Ki mit javasol????? Elöre is köszönöm

"Könnyebb hazudni, mint szembenézni az igazsággal." PM

(#150) Plazmacucci válasza Keni21 (#149) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mindenből a legdrágábbat, akkor minden flottul fog menni. Bár ezt tuningolni marhára felesleges, játékra így is úgy is hurka. Ha meg betolsz mellé egy kigyúrt VGA-t, az egész APU platform az értelmét vesztette.
Üdv!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.