Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) MZperX75


MZperX75
addikt

Valaki tudja hol tudok az alaplaphoz ,egy proci hűtő tartó keretet szerezni?

Nekem ilyen lapom van,de nincs rajta ez a műanyag két kis "konzol" csak 4 db furat tátong a helyén ,mivel procival+hűtővel együtt vettem anó ezt a lapost

ezzel a hűtővel,így a keretet nem kaptam hozzá,de most kellene a 3870K-hoz,mert ez a hűtő éppen szar.

Az az közepesen erős terhelés+GPU terhelésben 58-61 Fok között mocorgott a hőmérséklete az APU-nak alap órajelen.... :D (3Ghz-en)

[ Szerkesztve ]

(#7002) Arkennys válasza MZperX75 (#7001) üzenetére


Arkennys
addikt

hát, valakinél aki alkatrészekkel is machinál, esetleg, más ötletem hirtelen nincs. Nekem szerencsére adtak a hűzőhöz megfelelőt újonnan, bár volt anyázás, mire felment. A hát oldalát épp eléri így is összerakva a vas :D (scythe ninja 3)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#7003) Mahrenburg válasza MZperX75 (#6998) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

MZperX75 - Pzs-be: az abszolút OEM... És most indul a garancia?

Arkennys - Bár nem lett "kitesztelve", mivel nekem alapon is elég a teljesítménye, s még nem cseréltem hűtőt, ezért gyári órajelen ketyeg, de úgy tűnik, az én 3870K-m is "3.5 GHz-s" példány...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#7004) MZperX75 válasza Mahrenburg (#7003) üzenetére


MZperX75
addikt

írtunk papírt....elvileg igen.

(#7005) Mahrenburg válasza MZperX75 (#7004) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Sikerült a hűtő felerősítését megoldanod? Egy saját megoldással felszerelhető hűtő nem hidalná át a problémát?

B-terv: Új alaplap+ház... :)

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#7006) MZperX75 válasza Mahrenburg (#7005) üzenetére


MZperX75
addikt

Csak az alaplapomról hiányzik aza 2 kis konzol

(#7007) Loco7us


Loco7us
tag

Sziasztok!

Pár évvel le vagyok maradva processzor meg úgy áltaalában a PC terén, szóval szertnék egy komplett fejlesztést. Kinéztem magamnak egy AMD A8-5600K 3.60GHz FM2 BOX procit ami ugye elvileg FM 2 es ami gondolom a legújabb foglalat, de azt vettem észre hogy tesztekben AMD FX-4300 3.80GHz AM3+ BOX jobb amit ne migazán tudok hova tenni. Gondolom nem érné meg AM3 as t venni és hagyni a DDR 2 800 RAM ok at. Jah és van még egy CM Hyper TX 2 es hűtőm is ami remélem jó lesz az FM 2 es procihoz is. Amúgy árban ilyen 20-27 között nézek procikat.

(#7008) Taifa Díaz válasza Loco7us (#7007) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Jövőre nem fognak már új processzort gyártani sem az FM2, se az AM3+ foglalatokba, így szerintem jobban járnál utóbbival, ha már úgyis lapot kell cserélned, oda FX-et is rakhatsz. Ha szerencséd van, 32k körül néha van itt az apróban FX8320, kicsit drágábban meg FX8350. Gondold meg, 8 mag a 4 helyett pár ezres pluszért...
Viszont oda már kevés a TX2.
Az FM2 mellett csak akkor tenném le a voksot, ha azt mondod, hogy egyáltalán nem kell neked diszkrét vga, elég az integrált. Akkor viszont kifejezetten ajánlom, ha így gondolkodsz.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#7009) Aflamin válasza MZperX75 (#7006) üzenetére


Aflamin
tag

Vegyél az apróról hibás amd alaplapot és átszereled...

(#7010) Mahrenburg válasza MZperX75 (#7006) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Egy olyan hűtőre gondoltam, aminek a felerősítéséhez amúgy is el kellene távolítani az "egykarmost".

Mint például:

FM1 CPU coolr

Persze, ha még nincs meg a másik hűtő...

(Remélhetőleg nem értettem félre valamit... :B )

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#7011) MZperX75 válasza Mahrenburg (#7010) üzenetére


MZperX75
addikt

Nem rossz ötlet löszi :)

(#7012) #31600896


#31600896
törölt tag

Üdv,
kipróbáltam egy athlon 631-nél a tuningot. Mivel nem K-s proci így a szorzóhoz nem nyúltam, helyette az FSB-t emeltem, a memóriákat meg visszaosztottam. 1399-en mennek a ramok, a proci meg 2,76 ghz-en. A Windows mégis 2.6 ghz-nek látja.

(#7013) #31600896 válasza #31600896 (#7012) üzenetére


#31600896
törölt tag

Viszont a szokásos 7,2-es élményindex felugrott 7,3-ra mindössze 200 mhz OC-tól

(#7014) MZperX75 válasza Silentfrog (#6993) üzenetére


MZperX75
addikt

Szia,jó volna egy kis alulfeszelés,most 2Ghz@1.15V,az alapórajelet,Meddig bírja lefelé?3Ghz@1.25V? :))
Gpu 685Mhz-re tettem,sajna jaáték alatt kikapcsol a gép alapórajelen,alapfeszen 100% venti mellett is :O ,kezdek ideges lenni,alaplapcsere lesz a vége,hűteni kellene az APU-t,de hiányzik a konzol a lapról?

[ Szerkesztve ]

(#7015) MZperX75


MZperX75
addikt

Valami,gond volt az APU-vál,így Gariban i
:)) cseréltettem egy másik A8-3870K-ra.
Sikerült szereznem konzolt az alaplapra így ráment az új hűtöm. Na talán mostantól elindulhatok K-procim rögös karrierjén.Ár érték tudás arányában ,most az A8-3870K a legjobb 4 magos ebben a kategóriában....(Mindig1-1.5éves késéssel kell bevásárolni) 18ezer Ft újonan Best buy vétel.

[ Szerkesztve ]

(#7016) Silentfrog válasza MZperX75 (#7014) üzenetére


Silentfrog
veterán

3 Ghz 1.2 volttal teljesen stabil./ játékra így használom/
2.2 Ghz 1 volton ha elindul akkor teljesen jó, játék,Prime95 alatt mindenhogy./ igy megy lassan egy éve/ Érdekesség,hogy néha a win betöltésekor újraindul néha 2-3X is egymás után de ha felállt a rendszer sosem fagy le .
Ha a gpu-t akarod tuningolni akkor bizony feszültséget kell adni a gpu magnak,mert nálam is feszültség emelés nélkül 685 mhz-nél jobban nem nagyon megy. :N

[ Szerkesztve ]

(#7017) Silentfrog válasza MZperX75 (#7014) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha meg nem terheled a gépet csak idle megy a géped /letöltés / akkor érdemes auto-n hagyni mindent és felrakni az Asrock Axtu programot és ez a program elindítása után az IES nevű energia gazdálkodást bekapcsolni.
Így jóval 1 volt alá is visszaveszi a feszültséget,és így 30 Watt közeli fogyasztást is el tudsz érni /egy ssd-vel,és egy 2.5" noti merevlemezzel. /
Viszont ha terheled akkor 1.425 volton fog menni. Én ezért használom a 1 Volt/ 2200mhz beállítást mert így idle 35 Watt teljesen terhelve a cpu-t prime95-el sem tudsz 70 watt fölé menni.

(#7018) MZperX75 válasza Silentfrog (#7017) üzenetére


MZperX75
addikt

Szuper este megy is a teszt,írom a tapasztalatot.Köszönöm !
most viszont vissza a melóba,karbantartunk(tűzvédelmi rendszert a Novotel-ben)

(#7019) MZperX75 válasza Silentfrog (#7017) üzenetére


MZperX75
addikt

Még annyi ,hogy a GPU tunningja(600@686Mhz-re,hogyan befolyásolja aCPU tunningot,ill alul feszelés történetét ?tehát ha 686-on hagyom GPU-t,akkor az alulfeszelés mennyire válik instabillá,vagy inkabb erőltessem az alap 600Mhz-et?

(#7020) Silentfrog válasza MZperX75 (#7019) üzenetére


Silentfrog
veterán

Semmi gond vele,hisz a grafikus mag feszültségét külön beállítási lehetőségen belül tudod állítani.
Tehát ebben az esetben ugyanúgy kell elképzelni,mind ha egy vga lenne a 6650D.
Ha kevesebb feszültséget adsz a cpu-nak akkor a gpu feszültsége nem változik,hacsak meg nem változtatod.

(#7021) MZperX75 válasza Silentfrog (#7020) üzenetére


MZperX75
addikt

Aha akkor jó gondoltam,na majd este adok neki!Köszönöm. A gyors választ :DD

[ Szerkesztve ]

(#7022) Silentfrog válasza MZperX75 (#7021) üzenetére


Silentfrog
veterán

Kíváncsi vagyok mire jutsz! :)

(#7023) MZperX75 válasza Silentfrog (#7022) üzenetére


MZperX75
addikt

Én is ;)

(#7024) MZperX75


MZperX75
addikt

Ajánlást kérek egy fm1 lapra a8-3870k alá szeretnék,milyet vegyek?

[ Szerkesztve ]

(#7025) Silentfrog válasza MZperX75 (#7024) üzenetére


Silentfrog
veterán

Asrock A75m hvs lap van nekem kifejezetten nem ajánlom. Csak olyan hűtést szeret ami az alaplap fele nyomja a processzor hűtő a levegőt.

Mi lett a tieddel?

(#7026) Arkennys válasza MZperX75 (#7024) üzenetére


Arkennys
addikt

Asrock A75 pro4-el használom, én nagyon elégedett vagyok vele, nincs vele semmi gondom (ugyanilyen procival)

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#7027) MZperX75 válasza Silentfrog (#7025) üzenetére


MZperX75
addikt

Semmi különös nem nagyon kedveli az A8-3870K aput,AzA8-3820-al elvolt,de az csak 65W TDP-s.csere érett.

(#7028) MZperX75 válasza Arkennys (#7026) üzenetére


MZperX75
addikt

Lehet rendelem is(nem olcsó)

(#7029) Arkennys válasza MZperX75 (#7028) üzenetére


Arkennys
addikt

Hát nem, ahogy most nézem, én olcsóbban tudtam szerezni, 16-ért.

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#7030) MZperX75


MZperX75
addikt

Igazat megvallva,egy stabil,konnyenkezelhető,tunni gbarát lapra lenne szükségem,jó szoftveresen kezelhető,órajel+feszekkel,win alól.

(#7031) Arkennys válasza MZperX75 (#7030) üzenetére


Arkennys
addikt

hát stabil, A8-ast 3,4-3,5 ön hajtom vele(jó hűtéssel), nekem nincs vele gondom ilyen téren se, de persze lehet más jobbat ajánl :)

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#7032) MZperX75 válasza Arkennys (#7031) üzenetére


MZperX75
addikt

Megrendeltem azAsrock pro4-es lapot 16500Ft-ért :))

így felszabadul az Asrock A75M ITX(17cmX17cm) lapom,sajnálni fogom mert jó kis lap,ha valakinek kell,szóljon,jó árban adom.

[ Szerkesztve ]

(#7033) Arkennys válasza MZperX75 (#7032) üzenetére


Arkennys
addikt

király :) remélem, te is elégedett leszel vele, de szerintem ja :D

akkor jó áron kifogtad, elég nagy szórás van belőle, és ez az alsóbb vége a dolognak :)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#7034) MZperX75


MZperX75
addikt

Hát gyerekek ,igazi szopóáá volt ez az alaplapcsere.

1. Alapértelmezettel csak VGA vagy DVI-t lát lapocska
(tehát HDMI nem nagyon,de mire rájöttem) Az az a Benq2420 24" monitor HDMI-n csatlakozik a laphoz,a Projektorom meg VGA-n. azt hittem szétrobbanok..
2.Mire rájöttem hogy az UEFI-ről át kell tenni a HDD-t mert Windows nem akar rátenni az is egy szopoáá volt. :W
3. Mire sikerült rendszert is telepítenem,persze akkor már vörös fejjel mentem tovább ,egyébként ez kb 200. gép amit összerakok .
( ami egyébként még mindig tart,mármint a windowsos őrület reggel 5óra36perckor kezdtem csak a win7 frissítéseinek a telepítéseit.
Mire hasonlóan működni fog mint a másik 1 éves vin fos7-em......az még messze van.
Persze ezzel még nincs vége.
Elszállt a tápom,(ami 3 hónapos)és magával vitt egy 500-as HDD-et is
Sikerült egyet szereznem már tápot 5500Ft mínusz,vihetem a "régit" 3 hónapos
gariztatni a HDD-n
(csak egy kis gyűjtemény volt rajt 1080p-s beszerezhetetlen természet filmekből főleg űrös National G.)
Ba**ameg..... :O no de most keresem az Ncore-on talán a fele meglesz....
4.végre működik a rendszer ,persze a telefonomat nem látja (Nokia Lumia620)

Arkennys Nagyon ki király....csak mindjárt tökön szúrom magam :O

[ Szerkesztve ]

(#7035) Arkennys válasza MZperX75 (#7034) üzenetére


Arkennys
addikt

:( ehh ez nagyon összejött akkor. pedig tényleg jó szívvel ajánlottam, nekem se telepítéssel, se eszközök látásával nem volt semmi gond. nálad meg ugrott össze most minden

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#7036) Silentfrog válasza MZperX75 (#7034) üzenetére


Silentfrog
veterán

Milyen táp volt ami elhalálozott?
Nekem bő egy éve halt ki az FSP 400 -as tápom és akkor az alaplapot vitte magával.

(#7037) MZperX75 válasza Silentfrog (#7036) üzenetére


MZperX75
addikt

RoHS PFC 450W,és egy WD Green 500-as :O

Bosszantó,soha nem szívtam ennyit új géppel.

Arkennys Ez nem csak az alaplap hibája.

HDMI-DVI-VGA kimenetei van a lapnak,eddig VGA-t és HDMI-t használtam a régin,a monitorom HDMI-n csatlakozott,most ő az az ASrock A75 pro4-nél a VGA vagy DVI az elsődleges...

[ Szerkesztve ]

(#7038) Arkennys válasza MZperX75 (#7037) üzenetére


Arkennys
addikt

hja, félreértettelek első bajsoroló hsz-nél, és kétségbe estem h én tanácsom is hozzájárult a bajhoz :)

táp dolog bajos...nekem durranással füstpöffel halt meg másik gépben a táp, de nem okozott semmi bajt ijedtségen kívül :D

sok a kezdeti baj, de ha összeáll minden, örülni fogsz neki :)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#7039) eastone1


eastone1
senior tag

Sziasztok.
A segítségetek kellene. A gépet nem tudom kikapcsolni a power gombbal. Folyatosan magától kikapcsol és újraindul válltozó időközönként. Az összes csatlakozást lehúztam. Merevlemezeket levállasztottam, tápkábelt is. Memoria modulokat kivettem. Ugyan az a szitu.
Zárlatos lett az alaplap? Nem tudok a bios ba sem belépni mert addigra újraindul.
Asrock a75 pro 4m, LAno A6 processzor.

(#7040) MZperX75 válasza eastone1 (#7039) üzenetére


MZperX75
addikt

Először a tápot ellenőrizném le,egy másikkal csinálja -e
A következő,mivel
A pro4 lapon van reset és Power gomb,az "új"ill másik táppal a ház Power gombja nélkül tesztelném,és,ha renbenvan akkor kizárhatod a laphibát,majd kiderül,hoy vagy a ház Power gombja a szar vagy ,én a tápra teszem voksomat,az lesz a rossz.
a táphiba érdekes dolgokat tud eredményezni,ki be kapcsolás stabilitásra,lehet panasz,majd a HDD tönkremegy,majd a lap is elszáll.

(#7041) eastone1 válasza MZperX75 (#7040) üzenetére


eastone1
senior tag

Hát hallod mindenre gondoltam csak arra nem, hogy a power gomb mondta be az unalmast. Idő közben az azonnali alaplap topikban kaptam a tanácsot, huzzam le a deszkáról a power gomb vezetékeit majd csavarhúzóval zárjam rövidre. Igaza lett. Pöcc röff. Vehetek egy új házat. Gondolom nem lehet javítani.
Azért köszönöm.

(#7042) Arkennys válasza eastone1 (#7041) üzenetére


Arkennys
addikt

egyik barkácsolós haverom valahogy átkötötte a reset gomb vezetékét rá ugyanezen helyzetben :D pontosabban a powert helyettesítette ki vele

pedig én tanácsoltam neki, hogy biosban állítsa be, hogy pl adott billentyű lenyomására bekapcsoljon a gép.

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#7043) westcoastog


westcoastog
veterán

Visszatértem igp-re, meglep milyen erős ez a jószág, bf3 1024 lowon elviszi, borderlands is egész jól fut. De azért egy 6570 minimum kell majd mellé. :)

(#7044) eastone1 válasza Arkennys (#7042) üzenetére


eastone1
senior tag

Lehet nem vacakolok vele. Van vagy 15 éves a ház. Veszek egy ocot 3-4ezerért. :B

(#7045) Arkennys válasza eastone1 (#7044) üzenetére


Arkennys
addikt

persze, megvan annak is a maga előnye :)

csak amolyan alternatív ötletnek mondtam ezeket, nem tudva, hogy melyik megoldás jobb neked :)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#7046) eastone1 válasza westcoastog (#7043) üzenetére


eastone1
senior tag

Nekem A6 on FH ban medium beállításon remekül zakatola bf3. :U
De lehet jobban hozzá vagyok szokva a diavetítéshez. :DDD

(#7047) westcoastog válasza eastone1 (#7046) üzenetére


westcoastog
veterán

Multizni azért elég nehéz vele, laggos az irányítás, nem a single playert tologatom. :DDD

(#7048) eastone1 válasza westcoastog (#7047) üzenetére


eastone1
senior tag

Nem volt még tapasztalatom pc n multizni csak xbox live on. Hivatalos szerveren tolod? Mert lehet nálam az tűnik problémásnak a "kölcsön" játékkal. Vagy csak lusta voltam a multis verziót megokosítani. :DDD Pedig biztos van olyan izgalmas mint a live.

(#7049) westcoastog válasza eastone1 (#7048) üzenetére


westcoastog
veterán

Multis verziót megokosítani? Ezt csak eredetiben lehet tolni. Vagy nem? :D

(#7050) eastone1 válasza westcoastog (#7049) üzenetére


eastone1
senior tag

Posztokban láttam már igényt a törésre, gőzöm sincs hogy meg tudták e oldani. Majd utánna járok mert a live nem egy olcsó mulatság. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.