Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cadal


Cadal
őstag

Prohardver! AMD Llano APU Megateszt

2011 június 30 -án elstartolt az AMD Lynx platformja. A topikban az ehhez a platformhoz tartozó APU-k tulajdonságait és képességeit lehet megbeszélni.

A magról készült kép:

Egy összesítő a jelenlegi APU-k műszaki adatairól:

Llano elemzések, leírások:

Rákapcsol az AMD fúziója

Hivatalosan is elstartolt az AMD Lynx platform

Első tesztek:

Guru3D teszt: AMD's A8 series APU review

Tom's hardware teszt: AMD A8-3850 Review: Llano Rocks Entry-Level Desktops

Hardwarecanucks teszt: AMD A8-3850 APU Review: Llano Hits the Desktop

Anandtech: ASRock A75 Extreme6 Review and Desktop Llano Overclocking

[ Módosította: Oliverda ]

(#2) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Méretes (a RIOS5 határait feszegető :D) kép a magról, szigorúan mérnököknek:

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) KYZRR válasza Cadal (#1) üzenetére


KYZRR
őstag

Remélem hamar ideérnek az MSI és az ASUS féle alaplapok, nagyon várom őket, mint következő konfigomat! :P
És remélhetőleg hamarosan lejjebb is megy az áruk, ilyan 20-22k környékére.
A6-3600 Az 6 magos, ha jól értelmezem?
És lehet majd az IGP-ket tuningolni?

Szerk.: Abu! Majd lassan lehet bővíteni a HWA-t, az alaplapok, és a processzorok "topikban"!

Üdv.: Marco

[ Szerkesztve ]

You can only die once, make sure it is worth it...

(#4) mdraco válasza KYZRR (#3) üzenetére


mdraco
őstag

Az 4 magos [link]

(#5) V!ck


V!ck
aktív tag

Amióta hivatalosan elrajtolt a Llano, mindenki lesz*rja? :DDD
Én is örülnék egy Bulldózernek, de figyelembe kell vennem, hogy a pénztárcám (igazából pénzcsipesz :P ) a szűk keresztmetszet, szóval "csak" a Llanora lesz pénzem. Egyébként egy átlagusernek bőven elegendő teljesítményt nyújt, a fogyasztása és az IGP pedig kifejezetten tetszik :) csak az árára vagyok már nagyon kíváncsi :((
PH! tesztre fel! :)

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#6) ftc válasza Abu85 (#2) üzenetére


ftc
nagyúr

Érdekes az elrendezés..jó lenen egy thermal képet is így látni :)

[ Szerkesztve ]

(#7) Abu85 válasza ftc (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

:)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) V!ck válasza ftc (#6) üzenetére


V!ck
aktív tag

Azzal kezdeném, hogy laikus vagyok... de érdekelne, hogy mit látsz, amit más nem :) sokadjára nézem percekig, de semmi ötlet. Pusztán kiváncsiság :)

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#9) vinibali válasza V!ck (#8) üzenetére


vinibali
őstag

a kép azt mutatja, hogy melyik rész aktív. ez az energiatakarékosság miatt egy jó "illusztráció" a zöld részek aktívak, míg a kék az éppen lekapcsolatat jelöli. érdekes a képen látni, hogy nem lehet egy modult 100%-ig letiltani :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#10) V!ck válasza vinibali (#9) üzenetére


V!ck
aktív tag

Ezt a részét értem, csak azt nem, hogy miért "érdekes" az elrendezés :)
Azért köszönöm szépen :R

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#11) balnan válasza Cadal (#1) üzenetére


balnan
csendes tag

Érdekes még az alábbi XBitlab teszt is az A8-3800-ról (ami engem legjobban érdekel), de
-butaság az APU-t lekapcsolt GPU-val tesztelni (a teszt első része arról szól)
-az A8-3880 működik 1866MHz-en (alapból) de itt 1600MHz-en tesztelték (azt OC-zték 1940MHz-re). Vajon mennyi lenne OC-vel az 1866MHz?

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/amd-a8-3800.html

Azt mondják az FM1 hez jók az AM3 ventik.

Érdekelne melyik abból a legvéknyabb és legnagyobb átmérőjű FM1 mini ITX alaplaphoz (Asus MinITX F1A75I deluxe-ba)

(#12) vinibali válasza V!ck (#10) üzenetére


vinibali
őstag

valószínűleg a méretes GPU-ra gondolt a kolléga. de ez már csak akkor derül ki, ha ír ő is :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#13) vinibali válasza balnan (#11) üzenetére


vinibali
őstag

nyilván arra voltak kíváncsiak - hogyha valaki nem HCF kompatibilis - VGA-val használja, akkor egy Athlon-hoz képest mit tudhat a Husky. a memória része meg érdekes szvsz, nem feltétlenül a CPU miatt növelte az AMD a sávszélt(optimalizálták) hanem a GPU szűknek vélt memóriaelérése miatt. szerintem azok a tesztek lennének fontosak(lehet már van ilyen?), ahol leméréné az illető, hogy különböző memóriasebességek milyen hatással vannak a rendszer sebességére. ezzel lehetne szerintem a legnagyobbat segíteni a leendő építőkkel, hogy kidobják-e a megmaradt 1600-as ramjaikat.
Vajon mennyi lenne OC-vel az 1866MHz? és Érdekelne melyik abból a legvéknyabb és legnagyobb átmérőjű FM1 mini ITX alaplaphoz (Asus MinITX F1A75I deluxe-ba)
Ezt nem értem, mire gondolsz?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#14) MrDoubleB


MrDoubleB
csendes tag

Az első "fecske" idehaza: Asus K53TA-SX115V. Kár, hogy ez a modell is tartalmaz plusz videókártyát (valamiért ez volt a trend az első európai modelleknél), mert így picit húzós az ára: 180 áfával.

[link]

(#15) vinibali válasza MrDoubleB (#14) üzenetére


vinibali
őstag

nem hinném, hogy megérte az ASUSnak ígyis eladni, ahelyett hogy A8-at csinált volna :F az ára meg nem picit húzós :))

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#16) Oliverda


Oliverda
félisten

AMD FM1 A8-Series A8 X4 3850 BOX: 25 570 (nettó)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17) Plazmacucci válasza Oliverda (#16) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem az jó ár. Ha jól láttam, van asrock lap hozzá 17ért. Vagy tévedek?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18) Oliverda válasza Plazmacucci (#17) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) Plazmacucci válasza Oliverda (#18) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mert mintha egy nap láttam volna ipon oldalán, de már nincs ott. :U

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20) hyperman25 válasza Plazmacucci (#19) üzenetére


hyperman25
tag

Most is van: ASROCK A75M-HVS

(#21) Plazmacucci válasza hyperman25 (#20) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja ez az :) De most sem találom FM-1 alatt :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22) vinibali válasza hyperman25 (#20) üzenetére


vinibali
őstag

DDR2 2400höhöö :) én is elég erősen gondolkozok már a váltáson. de néztem a dual graphics teszteket, hát nem ájultam el. úgy tudom még nincs eléggé optimalizálva a rendszer. mit tudsz erről Oli?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#23) Zso2 válasza Oliverda (#16) üzenetére


Zso2
őstag

hol?

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#24) Oliverda válasza vinibali (#22) üzenetére


Oliverda
félisten

Semmit.

zso2: nagykerben ami általában alaphelyzetben drágább mint az iPon.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25) Zso2 válasza Oliverda (#24) üzenetére


Zso2
őstag

saccra 34k lesz az, mert megnéztem egy román cégnél (kb ugyanaz az ár ,mint az iponnál) ott van már. A6-3650 480 RON
A8-3850 550 RON
1 RON kb 62-63 FT

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#26) Oliverda válasza Zso2 (#25) üzenetére


Oliverda
félisten

Az iPon-ban nem lesz több 31K-nál ha ez az ár marad a nagykerben.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27) ftc


ftc
nagyúr

[link]

közelebbi képek az msi lapról illetve itt lesz majd teszt az A6-3650-ről

(#28) korcsi válasza Zso2 (#25) üzenetére


korcsi
veterán

Link

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#29) vinibali válasza korcsi (#28) üzenetére


vinibali
őstag

elég pofátlanságnak tartom, hogy itt is a Phenom névvel próbálnak több találatot elérni... :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#30) Plazmacucci válasza vinibali (#29) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem csak a hozzá nem értés miatt került oda a Phenom név.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#31) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Kár, hogy egyelőre ilyen drága. Remélem később beáll az ára. Vagy hamar ki kell vonni a mostani olcsóbb procikat.

(#32) Oliverda válasza antikomcsi (#31) üzenetére


Oliverda
félisten

10K-val drágább mint egy X4 640. Szvsz drágának nem nevezhető. Nyilván csak annak éri meg ilyet venni aki a GPU-t is használja, mert azért a 10K-ért valamivel jobb VGA-t kap mintha ugyanennyiért diszkrétet venne. Ráadásul a fogyasztás és a zaj is alacsonyabb.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#33) Abu85 válasza ftc (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Faszántos AMD memóriás Radeon. Mi is ilyet kaptunk. ;]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#34) ftc válasza Abu85 (#33) üzenetére


ftc
nagyúr

s A Ti APU-tiok is igy akristolva? :D

(#35) Abu85 válasza ftc (#34) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A miénk kereskedelmi verzió lesz, szép tiszta felülettel. :D Szvsz az övék egy press minta.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) Tomix24


Tomix24
addikt

Mikorra jönnek a mini-itx-es lapok? És a 65w-os procik? Sehol semmi pontosabb infó :(((

(#37) antikomcsi válasza Oliverda (#32) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

A lapok nem olcsóbbak, mint az AM3-as példányok, a bele való sem lett olcsóbb, így nekem szimpatikusabb egy olcsó 785G-s asrock lap, phenom2 925-el, és 6670-es vga-val. Ami pontosan annyiba kerül, mint egy 3850-és egy alaplap. Teljesítményben sokkal jobb, fogyasztás és zaj teljesen mellékes, mert egyik sem olyan vészes.

Az meg, hogy kinek mi a drága, sajnos nem általános. Valakinek ennyiért nem drága, nekem még annak számít, 22-25K-ért már jó lenne nekem is, másoknak viszont még ez is drága lenne.

(#38) Abu85 válasza Tomix24 (#36) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A 65 wattos procikat elviszik az OEM-ek. A retail piacon még kell egy kis idő. Hivatalosan szállítás alatt vannak, de az AMD-nek mindegy, hogy az EOM-ek, vagy a kereskedők vásárolják meg. Sőt, az OEM-ek rendelése élvez elsőbbséget. Egyszerűen kevés a gyártósor, és túl nagy az igény.
A Mini-ITX-es lapok gondolom pont azért késnek, mert nincs értelme őket kiadni, amíg a GloFo be nem kalibrálja be az új gyártósorokat.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39) Oliverda válasza antikomcsi (#37) üzenetére


Oliverda
félisten

Phenom II X4 925 - 21,6K
ASROCK 785G - 12K
Sapphire 6670 (512 MB) - 18,2K
--------------------------------------------
51,8K

A8-3850 - ~31K
ASROCK A75 - 16,7K
------------------------------
47,7K

A felső 4K-val drágább, VGA-ban jobb, de szinte biztos, hogy többet fogyaszt, tajosabb és nincs se SATA 6 Gbps, se USB 3.0 támogatás.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40) djculture válasza Oliverda (#39) üzenetére


djculture
félisten

A6-3650 nekem ami olcsóbb is meg jónak is tünik,vga tőlem lehetne benne egy s3 trió is kb arra lesz jó hogy képet adjon ha vga-t kell cserélnem.Tesztek szerint játszani maximum 3-4 éves játékokkal lehet a legerősebben is,másra meg a leggyengébb 63xx is elég.

(#41) Tomix24 válasza djculture (#40) üzenetére


Tomix24
addikt

"Tesztek szerint játszani maximum 3-4 éves játékokkal lehet a legerősebben is"

Sok tesztet olvashattál, és ráadásúl valami extrém más termékekről.. PL: Dirt3 hány éves játék szerinted??? :W

És egész jól fut:

Dirt3 - A8-3800-al

COD MW2

Memóriától függően pedig annak arányában lesz több FPs-ed

Far Cry 2.

Kivettem azokat ahol nem az integrált GPU-val teszteltek.

[ Módosította: Oliverda ]

(#42) Plazmacucci válasza Tomix24 (#41) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Resident Evil ennyire érzéketlen lenne a gpu-ra?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#43) antikomcsi válasza Oliverda (#39) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Én speciál sehol nem láttam 3850-est brutto 31K-ért, ami valóban kapható is. A többi az korrekt.

Viszont vannak ilyen árak is. Nyilván nem a legdrágább helyen fogja senki megvenni, de ha máshol 31K, akkor ez az ár nem tudom, hogy jött ki nekik.

(#44) Oliverda válasza Plazmacucci (#42) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, csak ott sem az integrált GPU-t használták hanem ugyanazt a diszkrét kártyát. Ergo a CPU skálázódását nézték és nem a GPU-jét.

antikomcsi: 25K+fa hazai nagykerben. Tegnap már írtam egy kicsit feljebb.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#45) ftc válasza Tomix24 (#41) üzenetére


ftc
nagyúr

A Toms tesztjben a grafikn érdeeks.... nagyobb sávszélen kisebb FPS?

De egyik se mutata azt amie kiváncsi vagyok yutanival.... 1600 CL8 vs CL9 menynire lesz eltérő FPS?

(#46) Plazmacucci válasza Oliverda (#44) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jó akkor tiszta. Köszi. Nekem nagyon tetszik ez az új APU család. Valami aprócska alaplapra várok, és építek egy kis gépet családi mindenesnek.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#47) Tomix24 válasza ftc (#45) üzenetére


Tomix24
addikt

Memória sávszél igen fontos lesz:

És az sem mindegy, hogy mennyi memoriát engedünk át a videókarinak(Auto-ra rakni a legjobb ötlet a Bios-ban)

És még pár, a játékokra tett hatása a külömböző sebességü Ramoknak:

(#48) ftc válasza Tomix24 (#47) üzenetére


ftc
nagyúr

Ez szeritn CL8 vs CL7 között 0 eltérés van... ami van az mérési hiba....s ahogy elnézem 512MB kell neki

(#49) Tomix24 válasza ftc (#48) üzenetére


Tomix24
addikt

Az F1 2010-nél szerintem nem jól mértek, mert lentebb a COd-nál és a többinél jól látszik a DDR3 1333 és 1866 közti FPs külömbség. Ekkora külömbségeket mértek több helyen is , így szerintem az első ábra hibás.

[ Szerkesztve ]

(#50) antikomcsi válasza Oliverda (#44) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

És 10-15% kiskereskedői haszon + Áfa, az akkor mennyi? Nem a pár ezren lovagolok, csak én nem tudom sehol 25K + fa árban megvenni. Remélem iPonban jobb ára lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.